PA Assemblee VN dringt aan op opschorting van kernproeven AGENDA Na ontploffing Brits schip 58 vermisten nog SLECHTS 3 DAGEN Bomaanslag op Corsica O U PAj KENNEDY NOEMT NEHROE „EEN GROOT LEIDER" woensdeg donderdag vrijdag 75 KLM halveert straaldiensten Kerkelijk Leven Nieuiv-Gnineakwestie niet op te lossen zonder Indonesië MET EEN ENKEL WOORD Overstroming Griekenland: 36 doden van kempen fi LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 7 NOVEMBER 1961 Hulde van cii aan hoog gehalte (Van onze t.v.-medewerker) Wie in Nederland harp zegt, zegt tevens Rosa Spier en het omgekeerde geldt in niet mindere mate. Vandaag wordt de koningin der harpisten de zer wereld 70 jaar. Ze heeft haar rijk met eigen hand gebouwd, want toen ze als pril meiske haar concertcar rière aanving, was de harp een in strument, dat niet die aandacht had, welke er heden ten dage aan wordt geschonken. De AVRO heeft aan haar bij monde van presentator Willem O. Duys een uitzending gewijd. Het was in dub bele zin een jubileum, want Duys maakte er zijn eerste dozijn mee vol. We hebben er een uitzonderlijk boei end en tegelijk charmant televisie uur aan te danken. Harp en bespeel- ster, beide zijn naar voren getreden als vorstelijke instrumenten. De be genadigde portretttekenaar Paul Ci troen was op het vervroegde verjaar dagspartijtje gevraagd om de jubila- resse uit te beelden met tekenstift, Duys deed het met woorden. Dat zijn feitelijk foute beelden, want het was mevrouw Spier zelf, die voor de uit beelding zorg droeg. Professor Van Thienen bewees ove rigens ook zijn gave om met lijnen kunstig zijn betoog te illustreren, waarmee hij de harphistorie tot leven bracht. Ten pleziere van de jubila- resse kwam er een sprekend filmpje van Wanda Ladowska en een char mant stukske op Ierse harp, begeleid met zang door een lief leeuwerikje. Een Spanjaard kwam zijn hommage aanbieden en er was zelfs een wat luchthartig plaatje van Rosa zelf. „Bent U nu blij of trots?", vroeg Duys haar tegen het slot. „Dankbaar", was haar wederwoord. Het was allemaal warm en sympa thiek! Een grote persoonlijkheid werd voorgetoverd, niet in het minst dank zij de vakbekwaamheid en fijne toets, die Leen Timp mee- en aanbracht. Een voortreffelijke uitzending. Niet zonder trots stellen we, dat deze echt Nederlandse bijdrage de kroon op een internationaal programma zette. Want de rest kwam geheel van vreemde bodem Daar was eerst het Tot nu toe zün zeven overlevenden opgepikt van het Britse vrachtschip „Clan Keth", dat zoals wü giste ren reeds meldden zondag ter hoogte van de Tunesische kust is ge ëxplodeerd. Voorts zijn de stoffelijke overschotten van drie opvarenden ge borgen. Daar de bemanning 68 kop pen sterk was, worden er nog 58 op varenden vermist. Volgens in Londen ontvangen in lichtingen zou de „Clan Keith" nog verscheidene uren na de explosie zijn blijven dryven, zodat het niet nood zakelijk was geweest het schip over haast te verlaten. De ontploffing had echter midden in de nacht plaats, terwijl er een storm woedde. De om standigheden, waaronder de schip breukelingen hun schip hebben moe ten verlaten doen vrezen d-at het aan tal slachtoffers hoog zal blijken te zijn. Het zoeken naar overlevenden duurde vanmorgen nog voort. De zee was ruw. Ongeveer vijf schepen namen aan de naspeuringen deel. De „Clan Keith" was uit Middles- borough vertrokken met 47 Pakis taanse en 21 Europese bemannings leden. De lading bestond uit chemi caliën, staal en gietijzeren buizen. uiterst ingetogen vreugdefilmpje, ter gelegenheid van het zilveren BBC- t.v.-feest samengesteld, waaruit te j leren viel, dat de t.v.-registratie in Engeland in 1936 beter was dan de N.T.S.-telerecordings. Daarna kwam t de documentaire over de militaire en wetenschappelijke vestigingen op Groenland, waarin de spannende bui tenopnamen voor de fleur zorgden en tenslotte de Duitse balletfantasie. Na een trage aanloop kwam er een vaart in, die de kijker soms verbijsterde. Technisch uitermate geraffineerd, doch sensueel zwaar geladen, mondde het weer uit in een anticlimax. Er viel veel te kijken, maar weinig te zien of te beleven. Met alle opge voerde spanning wist het tenslotte nauwelijks de aandacht levend te houden. Het was naar onze smaak alles te zeer gemèakt, te geforceerd. Het leek een eerste poging en daar uit viel vooral voor mensen van het vak veel te leren. Als televisieprodukt leek het ons bepaald (nog) niet be vredigend. Maar een gedurfde cho reografie gestalte geven, dat kunnen ze daar in Keulen wel met de grote middelen, die er ter beschikking staan. Echt leuke kinderjasjes van een prachtige, heerlijk warme, wol len stof. Geheel teddy gevoerd (ook de capuchonDeze kin derjasjes, in de nieuwste herfst kleuren, met leren knopen en onberispelijke afwerking, kosten normaal 23.50. Voor het huis van de burgemeester van de stad Bastia op Corsica is van morgen vroeg een plastiekbom ont ploft. Enkele uren later arriveerde president De Gaulle op Corsica voor een bezoek aan het eiland. De bur gemeester van Bastia, Jacques Fag- gianelli is senator voor de linkse De mocratische party. De bom die voor zijn huis ontplofte, was er een van het type dat het geheime leger van de Franse extremisten gebruikt om zijn misnoegen over de Algerye-po- litiek van president De Gaulle te uiten. Het pand werd door de explosie zwaar beschadigd, persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Stop met kneedbaar honk. van Ceta-JBever MARGARINE WORDT EEN CENT GOEDKOPER (Van onze correspondent) Met ingang van maandag a.s. wordt het pakje margarine van 37 cent een cent goedkoper, zo vernemen wij uit maugarinekringen Hartelijk welkom in moeilijke dagen v v i z -r J i s. Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT i kaar al informeel begroet in Newport Hoofdpijn TOGAL HELPT op Rhode Island van waar ze de c r 1 x^,/~ I 1 in nx tocht naar Washington hadden on- Spit TOGAL HELPT dernomen. President Kennedy heeft gisteren premier Nehroe van India in Wash ington verwelkomd als „een groot leider", die in beginsel dezelfde idea len voorstaat als de Verenigde Sta ten. President Kennedy zei dit bjj zyn begroeting van Nehroe op het vliegveld van de Amerikaanse hoofd stad. Beide staatslieden hadden el- Ondanks het verzet van alle kernmogendheden heeft de Algemene Vergadering der V.N. gisteren een resolutie aangeno men, waarin er op wordt aangedrongen de kernproeven op te schorten. Voorts wordt de hoop uitgesproken, dat de atoomlanden zo spoedig mogelijk tot een overeenkomst over het staken van de proeven zullen komen, die een doeltreffend internationaal toezicht waarborgt. Zolang de vooiraad strekt jongens-en meisjesjasjes geheel met teddy gevoerd, voor 2-8 jaar. Normaal Slechts drie dagen, tegen de weergaloos lage pri js van Kleine stijging p.m. Het door India en v«f andere lan- |den ingediende voorstel werd aan vaard met 71 stemmen voor, 20 te- ffen en 8 onthoudingen. De actie van de Algemene Vergadering volgde en kele uren nadat de Politieke Com missie van de VN ondanks krachtig Russische verzet een Brits-Ameri kaanse resolutie had aangenomen voor een onmiddellijke hervatting van de onderhandelingen over een waterdicht verbod tot het nemen van kernproeven met een niet aan veto's onderhevig inspectiesysteem. Deze re solutie moet nog door de Assemblee worden behandeld, waar zij een meerderheid van twee derden be hoeft. De Westerse Atoommogendheden verwierpen de Indiase resolutie op grond va-n de overweging dat de Sowjet-Unie het vorige moratorium van bijna drie jaar misbruikte om de thans aan de gang zijnde proef explosies voor te bereiden. De Sowjet-Unie verzette er zich tegen omdat zij meent dat- een ver bod tot het nemen va-n kernproeven alleen kan worden gezien als een onderdeel van een verdrag over al gehele en algemene ontwapening. Premier Nehroe van India zal vrij dagavond een rede houden in de Al gemene Vergadering der VN. zo is gisteren officieel in New York mee gedeeld. De Britse regering wijst de Sowjet- russische stelling, dat de Sowjet-Unie het morele recht zou hebben om evenveel kernproeven te tremen als de VS. Engeland en Frankrijk samen, van de hand, aldus heeft de woord voerder van het- Foreign Office ver klaard. Het feit is, zo zei de woord- LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slotlaan 158-160 Tot 12 november Gedwongen door het uitvallen van de „Alva Edison", die op 29 oktober j.l. op weg naar Curasao bij een harde landing op het vliegveld van Lissabon werd beschadigd, is de KLM er de vorige week toe overgegaan tijdelijk haar lijnvluchten met de straalmachines van Amsterdam naar New York te halveren. In ©en communiqué deelt de KLM persdienst hier over mee: Tengevolge van de reparaties die aan de KLM DC-8 PH DCE te Lissa bon moeten worden verricht was de KLM genoodzaakt deze machine enige dagen uit de vaart te nemen. Tri aansluiting hierop heeft de jaar lijkse inspectie van deze machine plaats op Schiphol. Het tijdelijk uit vallen van dit vliegtuig heeft uiter aard ook enkele consequenties wat betreft die uitvoering van de lijn diensten Ten einde het ongerief voor de pas sagiers zoveel mogelyk te beperken werd besloten de dienst KL 641 Am sterdamNew York tüdelyk te sta ken aangezien KL 643 gelegenheid biedt slechts enkele uren later naar New York te vertrekken. Op 12 no- vermber zal de DCE weer beschik baar zün, zodat dan de gestaakte dienst weer normaal zal worden uit gevoerd. Van de twee dagelijkse vluchten pe^ DC-8 over de oceaan is er dus nu tijdelijk één over: de middagddenst naar New York is vervallen en daar mee ook de nachtelijke retourvlucht KL 642 (aankomst 's ochtends om 8 uur). Over blyft die avondvlucht per DC-8 naar New York en de nacht-e- op di voor htm linker weghelft (aankomst s ocMends v aangereden door een uit ue richting naast bestaat nog de nachtelijke ver- Haarlem komende vrachtwagen en binding die de KLM met New York ernstig gewond naar het Wilhelmlna onderhoudt per DC-7C sohroefvlieg- Gasthuis overgebracht. Bij aankomst frn/ig bleek hij te zijn overleden. Engelse koningin wel of niet naar onrustig Ghana? Het is zeer twijfelachtig, of het bezoek dat Koningin Elizabeth van Engeland deze week aan Ghana zou brengen, nog doorgaat. In Accra, de hoofdstad van het Afrikaanse Ge menebest-land, is gisteravond op nieuw een tijdbom geëxplodeerd. De bom onplofte bij het parlementsge bouw, maar richtte geen schade aan. Voorts zijn enkele springladingen onschadelijk gemaakt. Zondag reeds had premier Mac- millan de belangrijke beslissing ge nomen om Duncan Sandys, de Brit se minister voor het Gemenebest, 's avonds nog naar Ghana te zenden om na te gaan of het daar veilig is voor Koningin Elizabeth, die donder dag in Accra wordt verwacht. voerder, dat de Russische regering als eerste het door liaar aanvaarde moratorium voor de duur van de onderhandelingen heeft geschonden, terwijl de besprekingen over een ver bod van proeven in Genève nog voortduren. Kennedy zei dat nationale figuren zoals Lincoln, Roosevelt en Ghamdi hun roem tot over de eigen lands grenzen hadden gevestigd. „Gij zijt zulk een man", aldus de president. India en Amerika, vervolgde hij „zijn gescheiden door de helft van de glo be, maar de Amerikanen verwelko men u hartelijk in deze moeilüke da gen". Premier Nehroe en zijn gastheer zijn intussen een reeks van bespre kingen begonnen, die tot donderdag zal dienen. De onderwerpen variëren van het stopzetten van kernproeven tot communostisch-China. Ter gelegenheid van de viering van de 44ste verjaardag van de Russische oktoberrevolutie heeft premier Neh roe gisteren een telegram gezonden aan premier Chroesjtsjow van de Sowjet-Unie. waarin hü zegt erop te vertrouwen, dat de groeiende vriend schap tussen beider landen zal by- dragen tot de wereldvrede. NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Grevelduin-Capelle (toez.) P. J. F. Lamens te Kamerik. Benoemd tot hulpprediker te Blltho- ven M. Ottevanger, a.s. emerituspre dikant te Leiden GEREF. KERKEN Aangenomen naar Sao Paulo (Bra zilië) J. J. Oranje te 's-Gravenhage- West. Bedankt voor Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawyn) A. Reen te Alk maar. EVANG. LUTH. KERK Benoemd tot hulpprediker te Utrecht G. J. Duyvendak. em.-predikant aldaar. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Heerenveen P. N. Rib- bers te Noordscheschut. Drietal te Rot- terdam-Charlols W. de Joode te 's-Gra- venhage-Zuid, R. Slofstra te Harder wijk en P. van Zonneveld te Benne- kom. Vervolg van pag. 1 9? De ondertekenaars van de oproep tot verzoening van Nederland en In donesië „geven als hun overtuiging te kennen, dat een oplossing van het Nieuw-Guineaprobleem, welke zou omgaan buiten een principiële rege ling van het geschil tussen Neder land in Indonesië, in de praktijk niet te verwezenlüken zou zün. Bui tendien zou een dergelijke oplossing een explosieve toestand in Zuid-Oost- Azië scheppen, waarvan in de eerste plaats Nieuw-Guinea en zijn bewo ners de funeste gevolgen zouden heb ben te dragen". „Internationalisering van het Nederlandse gezag en beleid met betrekking tot Nieuw-Gui- nea, indien zij niet gepaard zou gaan met verzoening tussen Nederland en Indonesië, zou alleen maar beteke nen een overdracht van de last van het conflict aan de Verenigde Na ties". Zy menen voorts dat „de externe zelfbeschikking, zoals in het verleden door de regering aan de bevolking van West-Nieuw-Guinea in het voor uitzicht is gesteld en die ook schynt te zijn bedoeld in de verklaring, wel ke de minister van Buitenlandse Za ken in de vergadering van de Ver enigde Naties heeft afgelegd, zou de oplossing van het conflict tussen Ne derland en Indonesië onmogelük maken". Zü spreken „hun voldoening uit over het feit, dat Indonesië de sug gestie heeft gedaan om te komen tot wederzijdse vrije uitwisseling van ge dachten tussen Indonesië en Nieuw- Guinea". Zij verklaren „dat by het zoeken naar een aanvaardbare vorm van aansluiting van West-Nieuw-Guinea bij Indonesië, vertegenwoordigers van de bevolking van Nieuw-Guinea behoren te worden betrokken" en zy hechten er ten slotte „grote waarde aan de uitspraken /an Indonesische zijde, dat, bij overdracht van het ge zag aan Indonesië, westelijk Nieuw- Guinea interne zelfbeschikking wordt BINNENLAND De 21-jarige bromfietser Johan Scholten uit Amsterdam is gistermid dag tijdens een Inhaalmanoeuvre op de Haarlemmerweg tegen een uit te genovergestelde richting komende vrachtwagen gereden. De jongeman is later in het Wilhelmlna Gasthuis aan zijn verwondingen overleden. De directeur-generaal voor de middenstand en het toerisme, drs. J. F. H. Wijsen, heeft gistermorgen in Utrecht de achtste internationale meubelbeurs geopend. Gistermiddag is in de gemeente IJsselmuiden de 8-jarige Ria Klappe uit IJsselmuiden door een haar tege moet rijdende tractor aangereden. Het meisje, dat op de fiets van school huls waarts keerde, ls inmiddels aan haar verwondingen overleden. De Rijkspoli tie stelt naar het gebeurde een onder zoek in. De Amsterdamse wethouder mr. R. van den Bergh heeft gisteren de 10e Dacova (dames confectie vak beurs) geopena. De 10e Dacova biedt in 125 stands ruim 150 collecties, die eerst over een half jaar de winkel- étalages zullen vullen. Gistermiddag is in Boertange (gemeente Vlagtwedde) een grote landbouwschuur van de landbouwer H. Kuil door brand verwoest. De op brengst van zes ha koren en een groot aantal landbouwwerktuigen gingen verloren. Het woonhuis bleef dank zij het optreden van de brandweer van Vlagtwedde. behouden. De oorzaak van de brand is niet bekend. De heer Kuil was tegen brandschade verzekerd. Op de Haarlemmerweg in Am sterdam ls gistermiddag de 21-jarige bromfietser J. Scholten uit de hoofd- Naar de actrice Flen de la Mar meedeelt zal zij het volgend seizoen niet meer aan het toneelgezelschap Ensemble zijn verbonden. BUITENLAND Als gevolg van een staking van meer dan 600 kruiers en lorrievoerders van London Airpont heeft de B.E.A. vijf Internationale vrachtvluchten, waaronder één naar Amsterdam, en passagiersvluchten naar Manchester Belfast afgelast. Oorzaak van de sta king ls de schorsing van drie man die van ongehoorzaamheid worden be schuldigd. In Damascus zal een elektrische stoel worden tentoongesteld die de lei ding van de geheime politie ten tijde van de Verenigde Arabische Republiek had besteld, aldus het dagblad „Al Nasr". De fabrikanten hebben de stoel onlangs afgeleverd. Het Israëlische parlement heeft gisteren met 68 tegen 7 stemmen een resolutie van de Mapai en de rechtse liberalen aangenomen, waarin het zich uitspreekt tegen terugkeer van de Ara bische vluchtelingen naar Israël, en voor hun vestiging in de Arabische lenden. De communisten en de afge vaardigden van de links-Zionistische Mapam stemden tegen. Joegoslavische geologen hebben in de omgeving van de berg Jastrebac, Servië, fossielen gevonden van hyena's paarden, olifanten en andere dieren die ongeveer veertien miljoen jaren ge leden moeten hebben geleefd, aldus meldt het Joegoslavische persagent schap Tanjoeng. Een 36-jarige Oostduitse lerares heeft gisteren In Parijs asiel gevraagd. Zij was met een Oostduitse culturele delegatie uit Tunis gekomen. Lr Tunis had zij volgens haar zeggen openlijk kritiek uitgeoefend op de Oostduitse communistische partij. De leider van de delegatie had naar opmerkingen op schrift gesteld en haar het document laten tekenen. Zij wil nu naar West- Duitsland. De Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Trans World Airlines (TWA) heeft bekend gemaakt, dat zij over de eerste 9 maanden van dit Jaar een ver lies van 12.733.000 dollar heeft geleden Over dezelfde periode van 1960 boekte de maatschappij een winst van ruim 6 miljoen dollar. Op 17. november begint in Mun ster een proces tegen drie Duitse voor malige artsen van' het concentratie kamp Sachsenhausen, die zich schul dig zouden hebben gemaakt aan mede plichtigheid aan moord op gevangenen. Men verwacht dat het proces tegen dr. Heinz Baumkötter, dr. Alois Gaberle en dr. Otto Adam tot midden Januari zal duren. Het oktobernummer van de mededelingen van de Deutsche Bun desbank bevat een ernstige waarschu wing, dat de prijzen in Wèst-Duitsland waarschijnlijk in de naaste toekomst zullen stijgen. Volgens de bank be draagt de stijging van de inkomens in West-Duitsland dit jaar gemiddeld 10 procent. De produktiviteit heeft echter slechts een toeneming van 4 procent te zien gegeven. De kinderverlamming heeft in West-Duitsland in het voorjaar en de zomer dit jaar 3800 slachtoffers ge- eist. van wie er 221 zijn overleden, zo deelde het ministerie van Gezondheid in West-Berlijn gisteren mee. Daar in West-Berlijn. waar men de strijd tegen kinderverlamming voerde met tablet ten, grotere resultaten bij de bestrij ding van kinderverlamming zijn be reikt, zal deze methode volgend Jaar ln West-Duitsland op grote schaal toe gepast worden. Een brand aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip „Constella tion" (77.000 ton) heeft gistermiddag drie mensenlevens gekost. Vier per sonen liepen verwondingen op. De brand, die spoedig kon worden geblust, ontstond tijdens een proefvaart. Vorig jaar december brak eveneens brand uit aan boord van de „Constellation", toen het op de marinewerven van Brook lyn werd voltooid. Deze brand kostte vijftig werklieden en marinemensen het leven. gelaten in de vorm van een redelyke autonomie". Ondertekenaars Onder het manifest staan o.a. de handtekeningen van prof. dr. W. Banning, prof. dr. G. Brillenburg Wurth, dr. J. J. Buskes, prof. dr. N. A. Donkersloot, prof. dr. M. A. Beek. dr. C. J. Dippel, prof. mr F J F ..M Duynstee, dr. E. Emmem, S. P. A. Jelsma, M. S. C. prof. dr. G. C. van Niftrik, prof. dr. J. Presser, H. M. van Randwijk, prof mr B .V.. A. Rohling .prof .mr L ..G A ..Schlich- ting, prof .mr .W C ..L van dei- Grinten, prof. dr. H. Kraemer, dr. .P, .Rijkens en prof. dr J ..Veldkamp Voorts: prof. dr. H. Bijerkhof, Oegstgeest, prof. ar. Th. J. G. Locher, Leiden, dr. J. L. Swellengrebel, Oegstgeest, dr. H. van der Veen, Lei den, as. M. E. van der Veen, Oegst geest, prof. dr. K. A. H. Hidding, Lei den, H. Hilling, Wassenaar, prof. dr. C. A. van Peursen, Leiden, ds. E. Pylman, Wassenaar, prof. dr. A. J. Rasker, Oegstgeest, mej. Chr. Slote- maker de Bruine, Oegstgeest, prof. dr. A. Tee^iw, Leiden, dr. H. J. Wes terink, Leiden, ds. 3. Arps, Oegst geest, prof. dr. J. G. Bomhoff, Lei den, prof. dr. P. A. H. de Boer, Oegst geest, A. Borst Pzn, Wassenaar, ir. J. P. H. van der Veen, Leiden. HEDENAVOND VOOR DINSDAG 7 NOVEMBER AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Het existentiële den ken. I - Bonaventura, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 V. d. kleu ters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Mu zikale lezing. 19.25 Sopr. en piano. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. v. d. sold. 22.00 Kamer- muz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. KRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18 20 Pollt. lezing. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Muzik. lezing. 20.45 Rosa Spier, klank beeld. 21.15 Radiofilharm. ork. en sol. 21.55 Cabaret. 22.15 22.25 Boek- besDr. 22.30 Nws. 22.40 Polen 1961, gespr. 23.00 Cabaret. 23.25 Metropole- ork. en sol. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern. Agrarisch Nws. 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Zwart of wit, docum. 21.10 Alles draait om Eva (All about Eve), film. VOOR WOENSDAG 8 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. nieuw V*A™|N- muizen\,pasta VLOkicÉfit ROEIT ZE GENADELOOS UIT De overstromingen die zondag nacht Athene en omgeving hebben geteisterd, hebben volgens een offi ciële schatting aan 36 personen het leven gekost, zo is gisteravond in Athene bekend gemaakt. Het aantal gewonden bedroeg gisteravond 300 en er worden nog elf personen ver mist. Achthonderd huizen zijn ver woest en 4000 mensen zün dakloos geworden. De getroffenen zijn onder gebracht in scholen. De Griekse ko ningin heeft voedselpakketten en de kens voor de slachtoffers beschik baar gesteld. Militairen en politie werken met man en macht om het puin op te ruimen. In verschillende delen van het land, waar slechts geringe ma teriële schade is aangericht, zijn de wegverbindingen verbroken. Het bin nenlandse luchtverkeer is gestaakt. De Atheense stadswijken Peristeri en Aigaleo zijn geïsoleerd door over stroming van de rivier de Kifissos. 4dvertentie „café-filter" mmm! Melita filters (voor op koppen; héél chic, héél lekker!) in leuke verpakking v.a. f2.90 Melita filterkan- nen v a" f 5.25 (ook orig. Melita-filter- papier verkrijgbaar) BREESTRAAT DINSDAG In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Middenstandsbond. Spr. A. G. de Ruyter over belastingverlaging voor middenstandsvrouwen. 8 uur nm Snouck Hurgronjehuls, Rapenburg 61: gemeenteavond Ver. van Vrijzinni ge Hervormden. Spr. mej. Aimee van Trlcht over „Het Vaticaan en de klei ne protestantse nederzettingen ln Ita lië". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Ope rette „Der Vogelhandler" voor militai ren. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur nm. Den Burcht (grote zaal)Filmavond Chr. Bedrijfsbond voor de metaalnij verheid en elektrotechnische industrie. 8 uur n.m. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. J. M. Nauta over Moskou. 8 uur. Rem. Kerk (bijzaal)Oecumenische Raad. Spr. pastoor A. J. Glazemaker over „Eenheid". 8 uur nam. Schouwburg: De Timdelerclub speelt „Geld te geef". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer)Ned. Chr. Reisver. Spr. dr. L. van Egeraat over „Het zonneparadijs Italië". 8 uur n.m. DONDERDAG Schouwburg: Viering 25-jarig be staan Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Rijnstreek-West. 9.45 uur voorm. Stadsgehoorzaal (grote zaal)K. en O. Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Carolyn Stanford. 8 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Leden vergadering C.H. Unie. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: Uitvoering Mondaccordeonorkestver. „Crescendo". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): Vrouwen bond P.v.d.A. Voordracht Julia de Gruyter. 8 uur nam. Gulden Vlies: Boekbespreking Clare Lennart voor Ned. Ver. van Huisvrou wen. 2.30 uur n.m. ZATERDAG Aula Gymnasium: Prop. avond gym- nasiastenbond „Uno-Sumus Animo 8 uur nam. De Kleine Burcht: Receptie 10-Jarig bestaan Mondaccordeonorkestver. „Crescendo". 3-5 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)Ledenver gadering Wandelkring Lelden en Om streken. 3 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: 10- 11 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering „Nieuw Brunhilde". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 10.03 v.m. St.-Antoniusclubhuis: Uitvoering Mondaccordeon orkestver. „Crescendo". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Jaarfeest Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrijdag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Porgy and Bess". 14 Jaar. Werkd. 2 en 7.30 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „De gouden havik". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het monster uit de riolen". Casino: „Kapo". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De liefde van Hercules. 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag avond niet om 7 uur. Luxor: .Later zul Je dansen". 18 jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Dieven hebben het ook moei lijk". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Met Don derend geweld". 14 jr. Zondag 7 en 9.15 uur. maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Pygmalion". A.l. Zondag- en woensdagmiddag half drie „Het kan niet gekker". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoed eisende gevallen Apotheek Van Drie- sum, Mare, tel. 20406. B(j geen gehoor van Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 12.10 Gram. i2.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Dans- muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volksliedjes eni -dansen. 15.00 Nederland en de ver- klaring van de rechten van het kind, lezing. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Ham mondorgelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Surinames economie, door prof, dr. J. J. Hanrath. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA- Varia. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joodsj progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. 20.05 Lichte muz. 20.35 Zestig jaar levens ervaring, lezing. 20.50 Dit is Uw leven. 21.50 Concertgebouwork. en soliste. (I. d. pauze: 22.30-22.40 Nws. 22.40-22.55 Act. problemen). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Medita tie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram) 11.00 Samenzang. 11.30 De parel, hoor-l spel. 11.50 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 .Accordeonmuz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.45 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Wie luistert mee?, muziekles (3). 15.301 Kamermuz. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte NCRV: 18.10 Vocaal-ensemble. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op da man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gram. 20.10 Kamerork. en solist. 20.55 De Nederlandse ge loofsbelijdenis en wij, lezing. 21.15 Volksmuz. 21.40 Act. 21.50 Pianorecital. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN-PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uurl Mister Sandman (Ballard), Blue skies (Berlin), Orkest Horst Wende: Parlez-moi d'amour (Lenoir). Steig' ln das Traumboot der Liebe (Gietz), Or kest Adalbert Luczkowski; Olé guapa (Malando)A medialuz (Donato), El cumbanchero (Hernandez), Manana (Harbour), Orkest Max Greger; Ramo- na (Wayne), Always (Berlin), Orkest Adalbert Luczkowski: My blue heaven (Donaldson), On a slow boat to China (Loesser), Orkest Horst Wende; Selec tie „Ein Walzertraum" (Strauss), Lisa Otto. Brigitte Mira, Melitta Muszely, sopraan, Rudolf Schock, Manfred Schmidt, tenor, Bruno Fritz, bariton, Koor en Orkest o.l.v. Wilhelm Schüch- ter; The nearness of you (Garmichael) My foolish heart (Young), Orkest Ray Anthony; Oklahoma (Rodgers). People will say we're in love (Rodgers). Koor en Orkest Ray Conniff; All or nothing at all (Lawrence), You stepped out of a dream (Brown), George Shearing Quintet; The surrey with the fringe on top (Rodgers). Oh, what a beauti-! ful mornin' (Rodgers), Koor en Orkest Ray Conniff; Darn that dream (v.; Heusen). It's the talk of the town (Livingston), Orkest Ray Anthony; That old black magic (Arlen), Between the devil and the deep blue sea (Ar len), Ella Fitzgerald, Orkest Benny| Carter; Later (Bradshaw), Ella Fitz gerald, Orkest Sy Oliver; Prelude, Fu-i gue and Trio on „Lullaby of Birdland' (Shearing) Mox nix (Farmer), Jubila tion (Mance). Art Farmer, Benny Gol- son, Bill Evans, Addison Farmer, Dav® Bailey. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern, jeugdjourn. AVRO: 17.10-17.40 V. d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 De cude draaidoos, fllmkron. 20.50 Kort®: film. 21.00 Wat bied je voor een lled-*| je, chansoncompetitie. NTS: 21.45- 22.40 Polders voor Industrie, filmrep. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.00 Ves pers. 17.45 Lezing of voordr. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Round, Britain Quiz. 20.30 Elias, oratorium. 21.40 Voordr. 22.00 Elias, oratorium (verv.) 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voor dracht. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag boek. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lich te muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15, Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. racesJ 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber.i 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 21.31 Hoorsp. 22.31 Amus. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gram. 0.31 Lichte, muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.45 Ope-i rettemuz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws.( 21.45 Nws. 22.15 Ork. conc. 23.15 Mo derne muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gram. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25' Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Ork. conc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 22.30, Gram. 21.10 Gram. 23.40 Gram. 23.53-1 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 Operettenmz. 1250 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00' Schoolradio. 15.00 Madrigalen, dans en volksliederen. 15.15 Ork. conc. 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Ork. conc. 16.45 Hoorn en piano. 17.00 Nws. l 17.15 Dansmuz. 17.45 Boekbespr. 18.00 Gitaarmuz. 18.10 Lekenmoraal en -fi losofie. 18.30 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.50 Gram. 20.00 Verz. progr. 22.00 Nws. I 22.15 Praatje. 22.25 Etnische muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 12.15 Ge var. muz. 12.40 Lichte muz. (verv.). 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Opera- muz. 15.03 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Operamuz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 21.45 Gram. 22.15 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c 1 "S 5 d 4) O SN Amsterdam onbewolkt zo 4 -2 0.1 Den Helder onbewolkt z 2 1 0.1 Ypenburg Vllssingen mist licht bew. zo 1 zo 4 -3 1 0 0 Eelde half bew. W.sti'1 -4 0.1 De Bilt onbewolkt w.stil -4 0 Twente geh. bew. w.stil -0 0 Eindhoven mist wstil -3 0 Z.-Limburg zwaar bew. zw 2 -1 0 Helsinki mist z 1 -3 0 Stockholm onbewolkt 0 2 -6 0 Dslo half bew. wnw 1 0 0 Kopenhag. geh. bew. ono 10 5 0 Aberdeen zwaar bew. z 8 6 1 Londen regen zzo 2 10 4 Brussel onbewolkt zzo 1 -3 0 Luxemburg sneeuw niniw 2 -2 2 Parijs geh. bew. zzo 8 -0 0 Bordeaux zwaar bew. w.stil 1 0 Grenoble half bew. w.stil -2 0 Nlcj half bew. n 7 7 0 Berlijn Frankfort regen no 4 6 3 regen zw 2 2 9 München sneeuw wnw 2 -0 1 Zürich geh. bew. w.stil 0 0.3 Genéve geh. bev/. w.stil 2 0 Locarno zwaar bew, w.stil 2 0 Wenen regen wnw 5 2 20 Innsbruck zwaar bew. w.stil -5 1 Belgrado eeh bew. w.stil 4 3 Athenp regen nw 2 Rome licht bew. no 2 5 0 Ajaccio regen ono 2 4 0.2 Madrid onbewolkt w. stil 3 0 Mallorca half bew. zzo 3 10 0 Lissabon onbewolkt nox w 8 12 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2