Kozlow belangrijkste man na Chroesjtsjow Nijenrode en liet bedrijfsleven Positie Russische premier versterkt Dr. Postma sprak voor Ned. Mij voor Nijverheid en Handel Ldêllsf6 [P6ÜWS Spoorwegen 2 R.K. ULO WASSENAAR WON minuten stil SCHOOLZWEMTOERNOOI Communistische partijcongres afgelopen Kerkelijk Leven Op 11 november in Warmond: installatie drs. Langemeyer K.V.P. WASSENAAR STELT KANDIDATEN PROV.STATEN Televisiecritici onderscheiden Pierre Janssen en Leen Timp BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 BU de causerie, die dr. E. B. J. Postma, rector van het Nederlands Opleidings-Instituut voor het Bui- land, heden tüdens een lunch- bijeenkomst hield voor het Depar tement Leiden van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel over het onderwerp „Nijenrode en het bedrijfsleven" wees spreker op het feit, dat de Maatschappij aan de wieg van het Instituut heeft gestaan In de persoon van zijn toen malige voorzitter, prof. G. A. Ph. Weyer. De beide andere stichters zyn prof. dr. F. M. Roeterink en dr. A Plesman. Van deze drie heeft dr. Plesman het grootste aandeel in de totstandkoming van het Instituut gehad. De stichters, bij wie zich vele vooraanstaande personen uit handel en bedrijfsleven en van de overheid aansloten, zagen duidelijk in, dat er weliswaar in onze tyd een trend tot specialisering valt waar te nemen, maar dat anderzijds naast de re- seaxchworkers ook nodig zijn de „werkers in het veld". Dit veld ligt voor Nederland, met zijn groeiende industrie en met zijn nationale in komen, waarvan bijna de helft af komstig is uit de export, voor het grootste gedeelte buiten onze gren zen. Vandaag de wenselijkheid om kader te vormen voor de praktijk van het bedrijfsleven, waarbij dan vooral aandacht dient te worden geschonken aan de commerciële sec tor. Bovendien stelt het bedrijfsleven er prijs op deze medewerkers op be trekkelijk Jeugdige leeftijd te ont vangen. Vandaar dat de duur van de opleiding op Nijenrode werd vast gesteld op twee jaar. Wil men in de korte tijd van twee faar een bevredigend resultaat be- eiken, aldus dr. Postma, dan zal nen zowel methodologisch als di- '.actisch zorgvuldig te werk moeten :aan. Men zal de onderwerpen zorg vuldig moeten selecteren en vooral ook moeten coördineren. Dit laatste Jneschiedt op Nijenrode door als stu- ifdioobject de onderneming centraal jaste stellen. Men maakt daarbij veel $fgebruik van de directe methode en hecht grote waarde aan de zelfwerk zaamheid der studenten. Teneinde het tweerichtingverkeer tussen de student en de docent te bevorderen, heeft men de jaren ingedeeld in discussiegroepen van ongeveer twin tig man. Het programma wordt in nauw overleg met de bedryven steeds aangepast aan de zich wijzigende eisen. Het programma is zeer intensief, hetgeen in een studiegemeenschap als Nijenrode ook gemakkelijker bereikt kan worden dan elders. Door deze beslotenheid kan ook gemakke lijker overleg plaats vinden en lei ding en advies worden gegeven. In het programma worden een aantal onderwerpen uit de economi sche en sociale sector behandeld, ter wijl men ook grote waarde hecht aan de talen. Nederland, Engels en Fians zyn verplicht, terwijl Duits, Spaans, Russisch en Arabisch facul- Bazaar in Pniël Vanmiddag opende ds. J. Groot, predikant van de Ned. Herv. wijk Phiël vanmiddag een bazaar in het wijkgebouw. Het is een zeer uitgebrei de en aantrekkelijke bazaar, waarvoor zeker de belangstelling niet zal ont breken. Daar rekent het organiserend comité, dat onder leiding staat van de heer H. de Nie, ook op. Want er is zeer veel geld nodig voor alle activi teiten, waarmee de Phiël-gemeente zich bezig houdt. Vanavond is Phiël geopend van 710 uur. Morgenmid dag gaan de deuren om 2 uur weer open tot 5 uur. Ook morgenavond kan men de wijkgemeente van 7 tot 10 uur helpen, door zoveel mogelyk op de bazaar te kopen. tatief zijn gesteld. Bij deze talen legi, men zich vooral toe op de taal vaardigheid in woord en geschrift. Voor bijzondere onderdelen worden specialisten van buiten aangetrokken. Excursies worden regelmatig gehou den. Een zeer belangrijk onderdeel van het programma is de jaarlijkse praktykperiode in de maand januari, waarover de studenten een rapport- uit moeten brengen. In bijzondere mate vormend werken, behalve het hierboven ge noemde programma, de samenle ving in het internaat en de eigen activiteit van de N.O.I.B.-ers, die gebundeld zijn in de Nieuwe Com pagnie van Verre. Ook het sport programma draagt hier in belang rijke mate toe bij, terwijl ook de religieuze vorming en de culturele dit gebied een rol spelen, vorming door de vele activiteiten op In de vijftien Jaar van zyn be staan heeft het N.O.I.B., aldus spre ker, nu 1366 jongen mensen de we reld ingezonden, die inderdaad voor de overgrote meerderheid een functie hebben verworven in handel en be drijfsleven en zeer in het bijzonder in de export. Men zal echter ook een aantal van hen aantreffen in so ciale en organisatorische-administra- tieve functies. Het contact tussen het bedrijfsleven en het plaatsingsbureau op Nijenrode is dan ook zeer in tensief en frequent. De voorzitter van het departement, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, die dr. Postma met een kort woord inleidde, dankte hem aan het einde van de bijeenkomst voor zijn in teressante uiteenzetting. Koningin en prinses Marijke in Londen Koningin Juliana en Prinses Ma rijke zyn vanochtend voor een par ticulier bezoek van Soesterberg naar Londen vertrokken. Zy zullen daar logeren by de nicht van de Koningin, Princess Alice, Countess of Athlone. Zaterdag 4 november zullen de Ko ningin en Prinses Marijke te Soest- dyk terugkeren, zo deelt de Ryks- voorlichtingsdienst mee. Moulijn speelt mee Moulyn is de laatste twee dagen wat in de lappenmand geweest. Hij klaagde over rugpijn en lag in zijn bed. Maar vanmorgen heeft hij ge traind en voelde zich weer fit om zyn plaats by Feyenoord, voor de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur in te nemen. De directie van de Ned. Spoorwegen heeft besloten gevolg te geven aan het besluit van de Stichting van de Arbeid en de besturen van de drie grote vakcentralen door morgenmid dag het bedrijf van 13.00 uur tot twee minuten over één stil te leggen als protest tegen de Russische proefex plosies. Tachtig rebellen In het Sportfondsenbad werden m. rugslag: 1 S. Afelbertcollege 1.20,6 voor het eerst zwemwedstrijden geor- 2. r.-k. ulo 1.32,-; 4 x 25 m. vrye slag: ganiseerd voor leerlingen van huis- 1 Doorman-ulo 1.06,9; 2. r.-k. ulo houd-, ulo- en middelbare scholen in I 1.13,2; 4 x 25 m. schoolslag 1. K. Wassenaar. Het initiatief hiertoe Doorman-ulo 1.25,7; 2. r.-k. ulol.29.3 werd genomen door de vereniging „De 3 x 25 m. wisselslag: 1. K. Doorman- Zilvermeeuwen", die ook voor de ulo 55,1; 2. Adelbert 55,8. vlotte organisatie zorgde. Het gehele Jongens 15 jaar en ouder, 4 x 50 ra. wedstrydprogramma bestond uit es' tafettewedstryden, voor jongens- en meisjesploegen. Bovendien waren de deelneemsters en deelnemers gesplitst in twee leeftydsgroepen. Er was een Het 22ste congres van de C.P.S.U. in Moskou is afgelopen. Premier Chroesjtsjow, die werd herkozen tot eerste secretaris van de partij en ook benoemd werd tot voorzitter van het bureau voor de Russische federatie, de grootste zelfstandige Sow jet-republiek, sloot gisteren het congres met de woorden: „De doelstellingen zijn duidelijk, de taken zijn bepaald. Aan het werk, kameraden, voor de algehele overwinning van het communisme." Het secretariaat van het Cen trale Comité werd als volgt ge kozen: N. S. Chroesjtsjow, F. R. Kozlow, P. N. Demichew, L. F. lljitsjew, O. V. Kuusinen, B. N. Ponomarew, I. V. Spiridonow, M. A. Soeslow en A. N. Shelepin. De verkiezing van Kozlow in het partij secretariaat is een bevesti ging van de bewering dat hij de opvolger van Chroesjtsjow is. In het negen leden tellende partij secretariaat volgt zijn naam di rect op die van de premier. De andere zeven namen staan in al fabetische volgorde. NED. HERV. KERK Beroepen te Tienhoven J. F. Grimm te Vierhuizen-Zoutkamp te Genève (Ned. Prot. Gem.) D. J. Bllkkendaal te Vaals-Gulpen. Aangenomen naar Oudega-Kolderwolde (H.O.) A. Grif fioen, vlc. te Huizum (Fr.). Bedankt voor Kootwijk-Kootwijkerbroek P. J. Bos te Sprang. Bedankt voor het be roep van de Provinciale Kerkvergade ring van Zuid-Holland te Krimpen a/d IJssel (nevenpastoraat) (toez.) W. van Tuyl te Ryssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijkerk (vac. W. Grif fioen) Joh. Pasveer te Capelle a/'d IJssel te Zeist (vac. J. Wilschut) H. W. Wierda te Haarlem-Noord. Be dankt voor Lemmer A. Verschoor te Vlis8ingen voor Klazlenaveen (vac. M. N. Wolf) P. E. Everaars te Middel stem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam M. Vlietstra te IJmulden. Bedankt voor Zwolle T. Brienen te Mussel voor Zaamslag P. van Zonneveld te Bennekom. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Hauler wyk C. Mos ter t te Harlingen. Vertaling N.T. wordt herzien Het Nederlands Bijbelgenootschap heeft besloten een nieuwe revisie van de vertaling van het Nieuwe Testa ment voor te bereiden. Aan een nog niet voltallig samengestelde commis sie, waarin ondermeer de theologen prof. dr. G. Kpiper, prof. dr. W. C. van Unnik en prof. dr. J. G. Bom- hoff zitting zullen nemen, is de op dracht verstrekt enerzijds een zo ge trouw mogelijke vertaling van het Nieuwe Testament na te streven en anderzijds de hedendaagse omgangs taal zo dicht mogeiyk te benaderen. Het streven is deze revisie tege lijk met die .an het Oude Testament waaraan reeds geruime tyd wordt gewerkt, gereed te hebben. Volgens optimistische schattingen zal dit over ongeveer vijf jaar het geval kunnen zijn. De laatste herziening van de vertaling van het Nieuwe Testament zag in 1939 het licht. OEGSTGEEST Dorpsstraat wordt 45 mille duurder Bij de verbetering van de Rhyn- geesterstraatDorpsstraat zijn plot seling moeilijkheden gerezen. Het be schikbaar gestelde krediet van f240.000 blijkt ontoereikend te zijn, en zal met f45.000 moeten worden verhoogd. Het grootste gedeelte van dit aan vullend bedrag zal worden opgeslokt door 600 ton asfalt, die nodig zijn voor het effenen van het wegdek. B. en W. stellen de raad voor dit extra-krediet te verlenen, omdat het erg moeilijk is van te voren te be palen hoeveel opvulmateriaal nodig is. Raadsagenda De raad komt op woensdag 8 no vember te 7.30 uur nam. in vergade ring bijeen. Op de agenda staan de volgende punten vermeld: Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het bejaardencentrum. Voorstel tot verlenging van verschillende verhu ringen. Idem tot wijziging van d< verordening op de reinigings- er. rioolrechten; idem tot verlenging van de verordening op het grondbedrijf idem tot verhoging van het krediet voor de reconstructie van de Rhijn- geesterstraatweg-Dorpsstraatidem tot het verlenen van een krediet voor de voetgangersoversteekplaatsenid. tot verkoop van grond aan de wo- ningbouwverenignig „Buitenlust" voor de bouw van 24 woningen en tot ver strekking van de nodige voorschot ten; idem tot het stellen van zeker heid overeenkomstig het besluit be vordering eigen woningbezit voor de bouwfondswoningen aan de Koren bloemlaan; idem tot verhoging van de kindertoeslag voor het gemeente- personeel; idem tot verhoging van de vergoeding ten behoeve van de Mr. G. Groen van Prinstererschool idem tot het verlenen van medewer king voor de aanschaffing van sets en stoelen ten behoeve van de Dr. K. Schilderschool. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 1 nov. Kaasmarkt aanvoer 49 partijen. Noteringen: le kwal. f2.31-2.36, 2e kwal. f 2.25-2.30, extra kwal. tot f2.41. Handel matig. RIJNSBURG, 31 okt. Bloemen- Een rijzende ster in de communis tische partijleiding is de 50-jarige Gennadi Woronow, die niet alleen Chroesjtsjows collega in het partij presidium is geworden, doch ook diens plaatsvervanger in het bureau van de Russische Federatie. Hy is de enige nieuweling in het presidium. Nikolai Swernik behoudt zyn post als voorzitter van de controle-com missie die uitstoting en rehabilitatie aangelegenheden der party behan delt. In ongenade Awerki Arostow, die niet in het nieuwe party presidium zal terugke ren, is ambassadeur in Polen. De eveneens niet herkozen Nikolai Igna- tlw en mevrouw Foertsewa zijn res pectively k vice-president van de mi nisterraad en minister van Cultuur. Volgens Reuters correspondent in Moskou is de herverkiezing van de tachtigjarige Otto Kuusinen, die van Finse afkomst is, een verrassing. Men verwachtte algemeen dat hy niet in het nieuwe presidium zou terugkeren. Premier Chroesjtsjow heeft op de laatste dag van het 22sfce communis tische partycongres een rede gehou den, waarin hy om. zei, dat Rusland gestaag zal voortgaan met de uitvoe ring van het leninistische beginsel van vreedzaam naast elkaar bestaan en de strijd voor wereldvrede. Met het aanvaarden van het nieuwe par typrogramma heeft het congres de gehele wereld getoond, dat het Rus sische volk, geleid door de communis tische partij en het marxisme-lenis- me, de banier van de strijd voor een communistische gemeenschap in de Sowjet-Unie hoog heeft gehouden, al dus Chroesjtsjow. De Installatie van Warmonds nieuwe burgemeester, drs. F. K. Langemeyer, vindt plaats op zaterdag 11 november a.s. De burgemeester, die zoals bekend met ingang van heden is benoemd, wordt om twee uur 's middags by het Tolhek ontvangen en een uur later de raadzaal binnengeleid. Omstreeks half vijf begint de huldiging door de dorpsjeugd. Het is nog niet bekend in welk huis drs. Langemeyer zijn intrek neemt. WARMOND „Steeds Vooruit" zette competitie goed in Deeerste wedstrijden in de tafel ten- niscompetitie 1961-62 zyn weer voor- by. „Steeds Vooruit" had een goede start en won drie van de vier wed- stryden. De uitslagen luiden: Heren 2e-klas: Steeds Vooruit INetbal II 64 64. 4e-klas: Steeds Vooruit II—Baronie II 9—1: Steeds Vooruit IH—Den Burcht IV 3—7. Dames: Steeds Vooruit I—Tennico I 8—2. Geen wijziging (Van onze Haagse corerspondent) In verband met hardnekkige ge ruchten, dat Indonesië bereid is de breuk met Nederland te herstellen en daartoe zelfs de eis zou hebben laten vallen van een vooraf te geven er kenning van de Indonesische soeve reiniteit over Nieuw-Guinea, hebben wij ons gewend tot het ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder van het ministe rie verklaarde, dat de Nederlandse regering zich houdt aan de vorige week afgelegde verklaring over het onderhoud, dat minister Luns met de heer Yamin heeft gehad. Daarby is gebleken, dat er geen ruimte is voor een bilaterale bespreking van het ge schil met Indonesië. Ook minister Luns heeft bij zyn terugkeer uit de V S. op Schiphol reeds verklaard, dat de Indonesische aanbiedingen slechts de facade vor men waarachter Nederland volledig door de knieën zou moeten gaan. NIEUW KABINET IN ISRAEL In Jeruzalem is de vorming van een nieuwe Israëlische coalitierege ring bekendgemaakt, met als premier David Ben Goerion. Aan deze regering nemen deel de Mapai-party, de socialistische Ach- doeth Avodah-party, de religieuze Nationale Party en de religieuze Ar beid ersparty. Deze coalitie beschikt over 68 van de 120 stemmen in het parlement. Premier Ben Goerion beheert te vens de portefeuille van Defensie, mevrouw Golda Meir biyft minister van Buitenlandse Zaken, terwyi ka binetsformateur Levi Eschkol minis ter van Financiën biyft. Dc Mapai kreeg elf van de zestien portefeuilles. De volledige ïyst van ministers, die zien morgen aan de Knesseth, het Israëlische parlement, zullen voor stellen, zou vandaag of morgen wor den gepubliceerd. Verlate Russische erkenning? Onzin Een woordvoerder van de Russi sche ambassade in Oost-Beriyn heeft gisteren Amerikaanse beweringen, als zouden de aanwezigheid van Russi sche tanks in Oost-Beriyn stilzwy- gend inhouden dat de Sowjet-Unie de vier-mogendheden-status van Ber- ïyn nog erkent, van de hand gewe zen „Een dergeiyke opvatting is onzin", aldus de woordvoerder in antwoord op gestelde vragen. „Onze tanks wer den hierheen gezonden als militaire maatregel tegen militaire provocaties van de Verenigde Staten by de grens. Hec zou een gevaarlyke vergissing zyn om in hun aanwezigheid iets po litieks te zien. Ze zyn hier, ze zullen hier blyven totdat de provocaties worden gestaakt en ze menen het ernstig. Hun aanwezigheid moet voor alle provocateurs een ernstige waar schuwing zyn tegen het ondernemen van nieuwe gevaarlyke acties". Vannacht hebben Oostduitse poli tiemannen twintig traangasbommen geworpen naar Westberlynse politie agenten die zich vlak bij de beton nen muur op de sectorgrens in het Berliinse district Wedding bevonden. De Westberlynse grensbeambten wierpen hierna ongeveer vyftig traangasbommen terug, waarop de Vopo's zich terugtrokken. Op een an dere plaats aan de grens in deze stadswyk werden vannacht Westber lynse politiemannen door hun Oost duitse collega's met stenen bekogeld. Dc aanval werd van Westberlynse kant met traangasbommen beant woord. v;..l I...I b»11"! als «isselprijs beschikbaar ge- 111 V161113111 geUOOCl steld voor de beste schoolprestatie, In gevechten met regeringstroepen in het bergachtige gebied ten westen van Nhatrang, in centraal Zuid-Viet- nam. zyn in de periode van 25 tot 31 oktober tachtig communistische re bellen gedood en 200 gewond, aldus deelde vandaag het semi-officiële Vietnamese nieuwsagentschap mee. De verliezen van de regeringstroepen worden op acht doden en elf gewon den geraamd. Een belangrijke basis van de rebellen in Da Den is op 28 oktober door regeringstroepen ver overd. Stalin begraven Het lichaam van Stalin is achter het mausoleum voor de muur van het Kremlin begraven naast de laat ste rustplaatsen van andere bekende Russen. Het graf van Stalin wordt slechts aangeduid door een platte zwarte plaat waarin is gebeiteld: „J. W. Sta lin, 1879-1953". Op het graf stond vandaag een vaas witte chrysanten. Het mausoleum was vanochtend weer opengesteld. Soekarno naar Djakarta terug President Soekarno van Indonesië is gisteren per vliegtuig uit Wenen naar Djakarta vertrokken. Soekarno is tien dagen in Wenen geweest voor een behandeling wegens een aandoe ning van nierstenen. Weense artsen verwyderden verleden week een nier steen en men verwacht, dat Soekar no binnen twee maanden naar We nen zal terugkeren om nog twee nierstenen te laten verwijderen. dus van jongens en meisjes tezamen, terwyi er verder afzonderlyke prijzen waren voor meisjes en jongens. Zowel de wisselbokaal als de eerste prijzen voor jongens en meisjes werden ge wonnen door de r.-k. ulo-school. Bur gemeester mr. W. J. Geertsema, die met zijn echtgenote de wedstryden bijwoonde, reikte de bokaal uit. De uitslagen van de verschillende onderdeler, waren: Meisjes t/m. 14 jaar, 4 x 25 m. schoolslag: 1. r.-k. ulo-school 1.30,2; 2 Karei Doorman-ulo 1.30,7; 3 x 25 m. wisselslag: 1. K. Doorman-ulo 59.2 sec.; 2. r.-k. ulo 1.01,1; 4 x 25 m. rug- slag: 1. r.-k ulo 1.27.42 K. Door man-ulo 1.28,1; 4 x 25 m. vrye slag: 1 K. Doorman-ulo 1.17,1; 2. r.-k. ulo 1.18,3. Meisjes 15 jaar en ouder, 4 x 50 m. vrye slag: 1. R.-k. ulo 2.46,1; overigen gediskw. 4 x50 m. schoolslag: 1. r.-k. ulo 3.20,-; 2. Karei Doorman-ulo 3.20,4; .3 x 50 m. wisselslag: 1. r.-k. ulo 2.13,4; 2. r.-k. huishoudschool 2.15,8; 4 x 50 m. rugslag: 1. r-k. ulo 3.02,2; 2. K. Doormanschool 3.08.-. Jongens tot en met 14 jaar: 4 x 25 schoolslag: 1. r.-k. ulo 2.49.5; 2. K. Doorman-ulo 2.58,9; 3 x 50 m. wissel slag: l. r.-k. ulol.55,2; 2. K. Door man-ulo 2.01.-; 4 x 50 m. rugslag: 1. r.-k. ulo 2.50,5; 2. Aedelb. 254,9; 4 x 50 m. vrije slag: 1. Rc'eelbert; 2.14,3; 2. r.-k ulo 2.16,1. Sinduitslag: Totaal: 1. r.-k. ulo 1908,1 pt.; 2 K. Doorman-ulo 1971,9; 3. Adelbertcollege 2086,6. Meisjes: 1. r.-k. ulo 1005,3; 2. K. Doorman-ulo 140,7; 3. r-k. Huishoudsch. 1090.6; Jongens: 1. r.-k. ''.lo 902,8; 2. K. Door man-ulo 931,2; 3. Adelbertcoll. 941,1. Het Rynlands Lyceum w^s door een schoolavond verhinderd deel te ne men; de chr. uloschool had niet in- I geschreven. Het is de bedoeling van deze wedstryden tussen de oudere schooljeugd een jaariyks terugkerend evenement te maken. ZEBRAPADEN: zy kunnen hun nuttige functie slechts vervullen, wanneer er een sa menspel tussen rydend en lopend ver keer ontstaat. Alle verkeersdeelnemers moeten uitgaan van het principe, dat eerst de eigen plichten moeten worden nageleefd en dan pas de eigen rech ten worden genomen. Contributieverhoging Dc afdeling Centrum/Noord van de Katholieke Volksparty heeft on der voorzitterschap van dr. J. J. M. Veraart in café van der Zalm een ledenvergadering gehouden, waarop de jaarverslagen over de jaren 1959 en 1960 werden uitgebracht, kandi daten voor de provinciale staten voorlopig werden aangewezen en be sloten werd tot een verhoging van de minimum-contributie. Secretaris A. J. M. van der Klaauw bracht een verslag uit over de perio de van oktober 1959 tot oktober 1961, een période van 2 jaren zonder ver kiezingen en daardoor zonder by- zondere acties naar buiten toe. Het WASSENAAR Raadsvergadering De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal gehouden wor den op maandag 6 november des avonds te kwart over zeven in het raadhuis. In deze vergadering zal o.m. de begroting voor 1962 aan de raad worden aangeboden. ledental van de afdeling bedraagt thans 566. De secretaris merkte op. dat in een gemeente waar 4000 stem men op de K.V.P. worden uitgebracht, een ledental van 1000 toch zeker be reikbaar geacht moet worden. In het verslag werd herinnerd aan enkele belangryke gebeurtenissen in het plaatselyke leven: de behandeling van het komplan, het afscheid van burgemeester Van Wynbergen en het afscheid van wethouder Hazenberg, die tot burgemeester van Veenendaal werd benoemd. Uit het financieel verslag bleek, dat afgelopen periode kon worden af gesloten met een bescheiden batig saldo. De vergadering besloot., de mi nimum-contributie te verhogen tot f5.— per jaar en op de leden een beroep te doen om zo mogelyk een contributie van f7.50 of flO.— te betalen. Van het minimum bedrag van f5.biyft namelyk slechts f 1.25 beschikbaar voor de eigen afdeling. De voorlopige aan- wyzing van kandidaten voor de Pro vinciale Staten had tot resultaat dat aangewezen werden de heren S. Menken te Leiden, A. C. A. Deeren- berg te Schoonhoven, M. P. A. Meis sen te Wateringen, C. E. van den Berg te Wassenaar en W. L. Agterof te Nieuwebrug. Deze pag. is gedeeltelyk gecorrigeerd Met kennelyke verwondering bekyken Pierre Janssen (links) en Leen Timp met hun uiteraard nieuws gierige echtgenoten een „zilveren Nipkowschyf", een onderscheiding, die door de televisiecritici voor de eerste maal werd toegekend. Pierre Janssen, museumconservator in Schiedam, werd door de critici met deze onderscheiding gehono reerd voor helaas afgelopen, veel omstreden en vaak verguisde, maar altyd boeiende reeks informatief- documentaire programma's „Kunst grepen". Televisieregisseur Leen Timp mag de Nipkowschijf naast zyn reeds ver worven prijzen leggen „voor de wijzi, waarop hy als vormgever ge bruik heeft gemaakt van de moge- ïykheden van het medium televi sie". Het ligt in de bedoeling van het „ge zelschap van televisiecritici" deze onderscheiding, die cie naam draagt van een Duitse pionier op het ge bied van de televisie, jaariyks uit te reiken. Eén schi.' wordt toege kend aan degenen die, naar het oordeel van de critici, op het beeld scherm bijzondere prestaties heeft verricht, een tweede aan hem of haar, die op enigerlei andere wyze een belangryke bydrage heeft ge leverd aan het Nederlandsa televi sieprogramma. De schijven werden gisteren voor de eerste maal uitgereikt. De plechtig heid had plaats in „Het Wapen van Amsterdam" in 's-Graveland en werd geleid door de oud-criticus P. Beishuizen. BEURSOVERZICHT Internationals verdeeld Amsterdam, 1 november De beurs is vanmiddag by de ope ning verdeeld geweest voor de inter nationale waarden. In verband met „Allerheiligen" was de handel mini maal. Brussel, Parys alsmede Dussel- dorf bleven dicht. De kantoren in het zuiden van ons land waren gesloten. In Wall Street was de stemming gis teren ietc gunstiger. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er echter meren deels aangeboden in de markt. Dit in aanmerking genomen viel de ten dentie vandaag op het Damrak voor Philips en Unilever zeker niet tegen. Vooral Unilevers werden gevraagd. Dit fonds steeg by een regelmatige handel van 858 tot 867, tegen gisteren 851 als slotkoers. Amerika had voor Unilever enige belangstelling. Tegen over deze vraag stond weinig aanbod. Philips schommelde op 1078 rond de vorige slotkoers. Aku's konden zich op 382%, by na een punt hoger, goed handhaven. Hoogovens lieten het we derom afweten met een koersdaling van 3 punten op 772. Kon. Olie brok kelde opnieuw af. De koers van f 112.30 lag circa 80 cent beneden de slotkoers van dinsdag. Enige maan den geleden werd als laagste koers, sedert een zeer lange tyd, f 106.90 ge registreerd. De koersverhouding Uni lever, Philips, ten opzichte van de aandelen Kon. Olie begint aldus de beurs, zo langzamerhand wel wat scheef te groeien. In de scheepvaartafdeling werden weinig zaken tot stand gebracht de koersen bewogen zich een tot twee punten beneden het vorige slotniveau De leidende cultures gaven weinig verandering te zien. In de staats- fondsenhoek was de stemming onge animeerd. Reeds enige dagen is de tendentie in deze sector aan de zwak ke kant. De zeer grote geplaatste on derhandse leningen van Unilever en Philips beginnen, aldus de beurs, hun stempel te drukken op het koersver loop van de staatsobligaties en de overige beleggingsmarkt. De nieuwste obligaties Bank voor Nederlandse Ge meenten werden op 98% (98 ge adviseerd. Deze obligaties liggen de laatste dagen zwak in de markt. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 november 1961 Londen 10.12%—10.13; New York 3 591.'—3 5911; Montreal 3.47H— 3.471JParijs 73.20%—73.25%Brussel 7.23%7.23Frankfort 89 98—90.03; Stockholm 69.63—69.68; Zürich 83.28% —8333%; Milaan 57.97%—58 02%Ko penhagen 52.26%—52.31; Oslo 50.52%- 50.57%; Wenen 13.93%—13.94%Lis sabon 12.62%—12.63%. Woensdag 1 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-H 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3% Ned. '50 I-n 3% Ned. '54 I-II 3y4 Ned. '55 13% Ned. '55 II 3% Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië '37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. bJ. '57 6 Ned. w.bJ. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v. heden 101% 101% 101% 101% 101% 101% 101 101% 100% 100% 100% 10* 100% 100% 97 96% 83 L 93% 93% 96% 95 %L 95% 95% 95 89% 89% 89% 89% 90 91% 91% 91% 91% 93% 93% 91% 91% 92% 92% 91A 91A 99 99 99 Ar 99A 98% 98% 95 A 94% 108% 108 100% 100% Amst. Rubber 108% 109 GB Ver. HVA-my. 123% 123% A.K.U 381% 382% Deli My cert. 145.50 145 Hoogovens cert. 775 770% Philips gem. bez. 1078% 1074 Unilever cert. 851 864 535% 531% Kon. P (50 A f 20) 113.10 112.30 Holl. Amer iyn.. 159 159% Java China Paket 152 150% KX.M 58 58.50 Kon. Ned.St.boot 198% 198 Kon. Paket My... 153% 153 Stoom. My Ned. 165% 165 Niev Goudr. cert. 158% 157% v. Ommeren cert. 340 338% Kon Rott. Lloyd 154% 154% N. Scheepv Unie 158 156% NIET ACTIVIFVE OBLIGATiES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96 %L 95% idem '48 (3%).. 96 %L 95% R'dam'52-1 (4%) 100% lOOM id. *37 I-n (3%> 96% Z.-Hol '65 4% 103% 99 A Bankwezen Bk N Gem 58 5y4 104% 104% 14. NWB '52 <4 V« 99% 99% BVG rspbr i 500. 199 199 BVG rspbr -52 144 143% L Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 93L 92% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 1 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 in 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag .52 12% Idem T 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% Vorige Slotkoers Koers v. heden 104% 84 83% 88% 88% 84% 84% 92L 92 91% 92 97% 97B 94% 104 104 85 84% 89 89% 84% B 94 93 92% 97% 98 94% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstell'ngen Robeco 146.50 Amst. Bank 379% Cultuurbank 31% Holl. Bank U cert. 217% Ned. Handelmy 315% Rott Bank358 Twentsche Bank 316 Senembah 401 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat. Borsumy-Wehry Calvé Delft cert. Electrolasmy K. Pap -v. Gelder K. Ned Grofsm. Holl Constructie Ing. bur v B ny Internatio Int. Kunstst Ind v Kemp en Beg Leidse Wolsp.ry MüllerenCo N£. Ned. Kabeifabr Philips pref Rott. Droogd My Sikkens Groep Vei Touwfabr. Walvisv iart Wernink's Betrny Wilton Feyenoord v Wyk - Heringa 246% 379% 31 218% 315 355 314 403 Mijnbouw »n petro Biliton 2de r Kon Petr f f 201 Am -rik fondsen Canad Pacific R. Intern N«*kel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gonera) Motors. Kenner. >tt Republic Steel Shell OH Union Pacific Un. States Steel 713 713 297 298 95 812 825 341 335 341 339 175% 175 434 435 254 250 185 185% 70% 68 131% 132 542% 545 529% 521 570% 566 297% 299 545 544 847 840 345 95B 95 190 190 295 287 L 93% 93 144 144 eun 482 480 115.10 116.10 23% 331» 79% 79 49% 49 42% 43 51% 51% 49% 49% 79 79% 59 59 37% 38 A 35% 351» 77 76%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7