Feijenoord tegen Spurs zonder Coen Moulijn? EERSTE NEDERLANDSCHE K(!l,Dampo (Ésso) PETROLEUM VEGLO I sterkste in derby tegen Smasli I ZATERDAGELFTAL WAS KANSLOOS Britse dienstplichtigen blijven lialf jaar langer onder wapenen Verdrag economische samenwerking Sportsplinters Ook meespelen Van der Gijp staat nog niet geheel vast Badmintoncompetitie Austria deelt met Benfiea Behaaglijk warm! Natuurlijk een oliehaard gestookt met... Nieuw Brunhilde met alle (3) teams in de lialve finales iit-.-v' Bondgenoten ongerust over de te geringe bijdrage tot de Geallieerde strijdkrachten Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 1 november 1961 Derde blad no. 30492 Spurs ongewijzigd Manager Bill Nicholson heeft hedenmorgen het elftal van Tot tenham Hotspur, dat vanavond tegen Feijenoord uitkomt als volgt samengesteld: Doel: Brown; achter: Baker en Henry; midden: Blanchflower, Nor- man en Marchi; voor: Jones, White, Saul, Clayton en Dyson. Overeenkomstig de verwach tingen wijkt deze formatie niet ef van de ploeg, die zaterdag met tf-2 van Burnley won. SCHAKEN Henneberke boekt zege op O' Kelly Het internationale schaaktoernooi Ite Zevenaar is gisteren voortgezet met. de partijen uit de zevende ronde. De resultaten waren Golombek (GB)Bobotsov (Buig) 0—1; Matanovic (Z-Sl)—Beni (Oos- tenr) 1—0- Langeweg (Ned)—Milic (Z-Sl) Yz—Yz\ Rellstab (Did)— Stahlberg (Zweden) YzO'Kelly (België)Henneberke (Ned) 01; Wade (N-ZeeD— Perez (Spanje) lAYzGuimard (Arg)Bouwmees ter (Ned) Yz—Yz Johannessen (Noor wegen)Lehmann (Did) afgebroken. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Matanovic 5Vz pnt; 2/3. O'Kelly en Bobotsov, beiden 5 pnt; 4/5. Gui mard en Langeweg, beiden 4% pnt; 6/7. Stahlberg en Bouwmeester, bei den 4 pnt; 8. Milic 3Yz pnt; 9 t/m. 12. Golombek. Henneberke, Perez en Wade. allen 3 pnt: 13. Lehmann 2l~> pnt en 1 afg. partij; 14. Johannessen 2 pnt en 1 afg. partij; 15. Rellstab lYz pnt; 16. Beni 1 pnt. DAMMEN Winst voor DCL DCL speelde haar vierde competi tiewedstrijd tegen SDV in Sassen- heim en slaagde erin een 137 over winning te behalen. F. Laterveer had wel een bijzonder gemakkelijke avond want zijn tegenstander liet verstek gaan, zodat de volle winst hem zon der te spelen toeviel. De score kwam echter weer spoedig in evenwicht 'doordat Blom zijn partij verloor. Ha- kemulder speelde zijn vierde remise in deze competitie en ook Vink, v. d. Putten, W. F. Olivier en Brouwer kwamen met hun tegenstander re mise overeen. P. Olivier, J. Slinger land en W. v. d. Reijden brachten hun partijen tot winst. De gedetailleerde uitslagen luiden: W. Krom (SDV)H. Brouwer (DCL) 11; J. de JongW. Blom 20; n.o. F. Laterveer 02; N. DemmenieJ. Slingerland 02; W. PaauwW. F. Olivier 11; J. CouveeP. Olivier 0—2; A. Wijnhout—W. v. d. Reijden 02; A. LangelaanJ. de Vink 11; J. DreefC. Hakemulder 11; H. Be- kebredeA. v. d. Putten 11. Negen biljarters hebben inge schreven voor het kampioenschap van Nederland ere klasse 47/2. Van hen zijn Piet van de Pol, Henk de Kleine, Henk Scholte en Tiny Wij nen vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden op grond van hun prestaties in het vorige kampioen schap De overigen, te weten Flip Beekman, Janus Jacobs, Bert van Leur, Louis van Nijnatten en Hans Vultink zullen om vier plaatsen voor wedstrijden moeten spelen. Spanning en onzekerheid in Rotterdam ley won. Over de kansen van zijn team wilde Bill Nicholson zich lie ver niet uitlaten: „Natuurlek willen we graag winnen, maar in een voet balwedstrijd kan er van alles ge beuren". Dinsdagmiddag stond er voor de Spurs een lichte training op het pro gramma, waarbij zij tevens het ter rein van de strijd verkenden. Hockey'ers oefenen in Hilversum Twee elftallen van kandidaten voor de nationale hockeyploeg zullen elkaar zaterdagmiddag a.s. op het terrein van Hilversum ontmoeten. De samenstelling van de teams is: Elftal A: doel. Veentjer <HDM), achter Leemhuis (SCHC) en Terlin- gen (Be Fair), midden: Fokker (La ren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHIJC), voor: Van Vroonho ven (Tilburg), 't Hooft (Hilversum), Van Buchem (UnionVoigt (Am sterdam) en Krol (Leiden). Elftal B: doel: De Ruiter (DKS), achter: Elffers (HGC) en Herbers (SCHC), midden: Van Gooswilligen (SCHC), Mijnarends (Amsterdam), en Meyer (SCHC), voor: Van Rooyen (Hilversum), Overdijkink (DSHC), Zweerts (SCHC), Taminiau (Tilburg) en Coster van Voorhout (Amsterdam). Zoals reeds werd verwacht is VEGLO 1 verreweg de sterkste ge bleken in de derby tegen Smash. Met de 62 overwinning verstevigde zij niet alleen de eigen positie aan de kop van de ranglijst, maar drukte te vens stadgenoot Smash nog vaster op de laatste plaats. Een wedstrijd die dus een verheugend en vervelend ge volg had! Ondanks de grote zege van VEGLO is het toch een zeer aantrekkelijk duel geweest. Bij de herenpartijen stond Smash vaak met de rug tegen de muur, maar bij de dames lagen de zak enanders. De Smash-dames wonnen zowel het tweede enkelspel als het dubbelspel en toonden zich daarmede iets sterker dan de dames van VEGLO. De twee grootste concurrenten voor een der ereplaatsen moet VEGLO in de eerste helft van deze competitie nog bekampen. Gezien het betere doelgemiddelde mogen hun kansen hoog worden aangeslagen. Het elftal van Feijenoord, dat vanavond in Rotterdam tegen de Engelse kampioensploeg Tottenham Hotspur uitkomt in een wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland. Achter: Kerkum en Veldhoen. Midden: Kreyermaat, Kraay en Klaassens. Voor: Schouten, Bennaers, Van der Gijp, Bouwmeester en Moulijn. In vergelijking met het team, dat zondag met 2-0 van Willem 2 ver loor, zijn er twee wijzigingen. De weer van zijn knieblessure herstelde rechtshalf Kreyermaat n eemt de plaats in van Bak en rechtsbuiten Bergholtz, momenteel in een minder goede vorm, is vervangen door Schou ten. Kou gevat Er bestaat een kleine kans, dat Bergholtz toch zal spelen. Linksbui ten Moulijn heeft namelijk een kou opgelopen, maar men hoopt dat hij voor hedenavond weer voldoende hersteld zal zijn. Hij was gistermid dag trouwens al aanwezig bij de trai ning van de Spurs in het Feijenoorö- stadion. Ook het meespelen van mid- voor Cor van der Gijp is nog niet Korteweg gewond bij auto-botsing (Van onze speciale verslaggever) Naar wij vernemen, is de Neder landse zwemmer Gerrit Korteweg die op weg was naar West-Berlijn, bij een auto-botsing op de autobahn na bij Hannover gewond. Korteweg is, zoals de eerste berich ten luiden, met enkele gebroken rib ben in een ziekenhuis te Hannover opgenomen. Over de toedracht van het ongeluk is nog niets bekend. Oefemvedstrijd op LFC-terrein (Van een onzer verslaggevers) Zonder ook maar in het minst bedreigd te zijn heeft het weste lijk amateurteam in de gister avond op het LFC-terrein ge speelde oefenwedstrijd tegen een westelijk zaterdagelftal een 2—0 zege behaald. Het komt niet altijd voor dat de zondagspelers veruit superieur zijn aan hun zaterdagcollega's, doch in deze wedstrijd was er beslist sprake van een klasse verschil. In alle onderdelen van het spel: op bouw, plaatsen en schieten waren de westelijke amateurs beter. Ontdekkingen zijn er in deze wed strijd niet gedaan. Een grote teleur stelling in het zaterdagelftal was de bekende Spakenburg-midvoor Heiner. die maar zelden iets goeds liet zien. Trouwens de gehele voorhoede was [van slag af, want ook de binnenspe- lers v. d. Plas (Quick Boys) en Nieuwstraten (Zwart Wit) kwamen niet tot hun normale clubvorm. Linksbuiten Marijt (Noordwijk) wis selde goede met minder goede mo menten af en werd over het algemeen te weinig in het spel betrokken. De middenlinie en achterhoede, waarin o.a. de Quick Boys-spelers Den Hol lander (doel) en Viool (linksachter) stonden opgesteld, deden wat moge lijk was om de aanvalsvloed te keren maar tegen het vaak uitstekend com binerende binnentrio Hommerson (SVW) Duivenbode (De Spartaan) Kiesch (Xerxes) tastte men nogal eens mis. Nadat Hommerson in de 23ste mi nuut van enkele meters afstand ont stellend hard tegen de paal had ge schoten stelde hij enkele minuten la ter de bliksemsnel gestarte Duiven- bode in staat doelman Den Hollan der te passeren. In de 37ste minuut bracht een Hommerson-Kiersch combinatie Duivenbode opnieuw ge heel vrij voor doel en ook nu werkte hij de pass onberispelijk af (20). Daar is het bij gebleven hoewel er in de tweede helft van beide kanten nog verwoede pogingen zijn gedaan om verandering in de score te brengen. COEN MOULIJN: niet van de partij? geheel zeker, aangezien deze hinder ondervindt van een gezwollen en kel. Het elftal van Tottenham Hotspur is gistermiddag om kwart voor een ha een voorspoedige vlucht -op de luchthaven Zestienhoven aangeko men. Het Engelse gezelschap bestond uit 18 spelers en reserves, alsmede enkele bestuursleden en een vrij groot aantal journalisten. Trainer Bill Nicholson bevestigde, dat het team pas kort voor de wed strijd zal worden samengesteld, maar algemeen wordt aangenomen dat de formatie dezelfde zal zijn als die, welke zaterdag j.l. met 4-2 van Burn- De gisteren voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen te Wenen gespeelde wedstrijd tussen Austria en de bekerhouder, het Por tugese Benfiea, is geëindigd in een gelijkspel: 11. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen. De adviescommissie voor de Britse Spelen heeft de aanvraag van Zuid-Afrika om deel te mogen ne men aan de Britse Spelen, die vol gend jaar november in Perth (Austr) worden gehouden, afgewezen omdat- Zuid-Afrika geen deel meer uitmaakt van het Britse Gemenebest. Matte vertoning Gehandicapt door het ontbreken van R. Quérin is het VEGLO 2 thuis- spelend tegen Duinwijck 5 niet ge lukt de volle winst te behalen. Na een bijzonder matte vertoning met (te) veel fouten aan beide zijden, werd het uiteindelijk een gelijkspel (44). VEGLO won de heren-enkel- spelen, het herendubbel en het tweede gemengd dubbelspel. Goed debuut Racketeers 1 heeft afgelopen week einde duidelijk getoond dat het niet van plan is in de eerste competitie, welke dit team speelt, als sparring partner voor meer geroutineerde ploegen te fungeren. Integendeel, met maar liefst 80 versloegen de Leide- naars Tempo 3, een zege die nog meer reliëf krijgt wanneer men weet dat de thuisclub alle partijen in twee games won! Uitslagen als 154, 150 bewijzen daarbij wel voldoende dat zowel span ning als tegenstand geheel ontbraken. KNLTB berispt Piet van Eysclen (Van onze Haagse correspondent) De huidige tenniskampioen van Nederland Piet van Eysden uit Hil versum is door het bestuur van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond ge straft met een schriftelijke berisping en een ernstige waarschuwing. Dit naar aanleiding van het feit, dat Van Eysden zich tijdens de lan- denwedstrijd NederlandDuitsland op 2 en 3 september jl. te Emmen op incorrecte en op voor het publiek aanstootgevende wijze heeft uitgela ten. Het bestuur van de KNLTB heeft als verzachtende omstandigheid la ten gelden, dat Van Eysden geduren de de partij, waarin deze misdragin gen voorkwamen, werd gehinderd door een pijnlijke schouder. TirriTD \A7APMTt MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER NeVoBo-bekertoemooi, afd. Leiden In de volleybalsport is het afvalsy- steem bij het bekertoernooi, dat is ge baseerd op het bekende KNVB-stel- sel, geen groot succes gebleken. De krachtsverschillen waren te groot om een interessante strijd te bieden. De grote verrassing van dit beker toernooi was ongetwijfeld dat alle (3) teams van Nieuw Brunhilde in hun poule op de eerste plaats eindigden. Dat Argos in poule B zou zegevieren lag in de lijn der verwachtingen. Dit team met zijn vele jaren routine in de overgangsklasse west zal in Leiden zeer zeker een dominerende rol spe len. Bij de heren deden zich geen schokkende dingen voor. Castellum uit Alphen heeft de faam over een nieuwe, sterke formatie te beschik ken bewaarheid door in poule A de eerste plaats te bezetten. De overige eerste plaatsen in de diverse poules vielen ten deel aan: KVC 2, HVL 2, Kangeroes 2 en Donar 1. In deze laatste poule is de beslissing wie de tweede plaats zal innemen, nog niet gevallen. Als SIOS haar laatste wed strijd tegen Raaphorst 2 tot een over winning brengt, gaat zij naar de hal ve finale over. De poule-eindstanden luident Dames: Poule A: 1. Nw. Brunhilde 3; 2. Or, Groen 1; 3. Prof. Wijk 2; 4. Raap horst 1; 5. WA 1. Poule B: 1. Argos 1; 2. DES 1; 3, HVL 1; 4. Prof. Wijk 3; 5. Alvo's 1| 6. Raaphorst 2. Poule C: 1. Nw. Brunhilde 1; 2. Kangeroes 2; 3. KVC 2; 4. HVL 2; 5. DES 2; 6. Alvo's 2. Poule D: 1. Nw. Brunh. 2; 2. KVO 1; 3. Argos 2; 4. Or. Groen 2; 5. Meer burg 1; 6. Advendo 1. Heren: Poule A: 1. Castellum 1; 2. DSS Ij 3. DES 1; 4. HVL 3; 5. MDS 2. Poule B: 1. Donar 1; 2. SIOS 1?; 3. WS 3?; 4. Alvo's 1; 5. Raaphorst 2; 6. WA 1. Poule C: 1. HVL 2; 2. LD. 1; 3. DSS 2; 4. Prof. Wijk 4; 5. MDS 1. Poule D: 1. KVC 2; 2. VVS 2; 3. Meerburg 1; 4. Prof. Wijk 5; 5. De Plas 1. Poule E: 1. Kangeroes 2; 2. Prof. Wijk 3; 3. Raaphorst 1; 4. Advendo lj 5. Or. Groen 1; 6. De Plas 2. Uit iedere poule gaan de nrs. 1 en 2 over naar de halve finales, die even als de finales na de Kerstvakantie zullen worden gehouden. Advertentie tïi'- <1 •'•«l- E jiN m&Utm (Van onze Londense correspondent) De Britse regering heeft in verband met de Berlijnse crisis besloten een aantal dienstplichtigen zes maanden extra onder de wapenen te houden alsmede een nieuwe vrijwillige parate reserve te vormen, welke in tijden van spanning kan worden opgeroepen. Verder zal een aantal gedemobiliseerde dienstplichtigen, welke in aanmerking komen voor herhalingsoefeningen, gedurende zes maanden in dienst kunnen worden teruggeroepen. Ook zijn maat regelen genomen om een oproeping op grotere schaal van beroeps reserve-personeel mogelijk te maken. Russen zijn. De regering ziet geen voerdeel in wederinvoering van de militaire dienstplicht en beschouwt een systeem van geselecteerde dienst plicht, beperkt tot bepaalde catego rieën uit de samenleving, als ondoel matig en verkwistend. Het beste systeem is een vrijwillig legei. De huidige moeilijkheden zijn een gevolg van de-overgangstoestand van dienstplicht naar een beroeps leger (vloot en luchtmacht berusten in Engeland altijd op vrijwilligers) welke periode thans samenvalt met de Berlijnse crisis. Macmillan, de troonrede toelichtende, verklaarde dat er alle hoop uestaat de 165.000 vrijwilligers voor het leger bijeen te krijgen, waarnaar als minimum wordt gestreefd. Een later doel is een beroepsleger van 180.000 man. De maatregelen om mannen on der de wapenen te houden en ande ren op te roepen, beoeen een snelle versterking van het Rynleger en te vens een geruststelling van de Ame rikanen en de NAVO-deskundigen, Geen sensaties in de Troonrede De verlenging van de diensttijd van de laatste lichting dienstplichti gen Engeland heeft de militaire dienstplicht eind vorig jaar afge schaft en wenst, indien het verme den kan worden, daarop niet terug te komen was de enige schok van de gisteren door Koningin Eli zabeth uitgesproken, weinig interes sante troonrede, welke voor de rest bijna uitsluitend maatregelen bevat te, welke al eerder waren aangekon digd zoals de beperking van de immi gratie uit het Gemenebest en uit Ierland Premier Macmillan herhaalde nog eens dat hij, hoewel de plannen ge reed liggen, in de afgelopen zomer een algehele mobilisatie, militair en politiek, ongewenst achtte. Ook thans is dat nog steeds het geval. Mobili satie zou in de kaart spelen van de die klaagden over de te geringe bij drage van Engeland tot de geallieer de strijdkrachten. VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? U heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit of het rij verkeer U die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken. Eerste Kamer aanvaardt: (Van onze parlementaire redacteur) Zonder hoofdelijke Stemming heeft de Eerste Kamer zich gisteren akkoord verklaard met het in 1960 te Parijs getekende verdrag tot oprichting van de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling, afgekort: O.E.S.O. Het zijn 18 Europese Tanden, tot dusverre verenigd in de organisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.), alsmede Cana da en de V.S., die met dit verdrag een ruimere samenwerking in Noord-Atlantisch verband beogen. Velen hebben gevraagd waarom in Nederland de parlementaire goed keuring van dit verdrag zo lang op zich heeft laten wachten. Er is ge- flu.sterd dat het desbetreffende wetsontwerp nogal lang by de Raad van State is blijven liggen, maar een der verantwoordelijke bewindslieden, staatssecretaris Van Houten kon - of wiJae hier vorige maand ih de Tweede Kamer geen uitsluitsel over geven. Ook in de Eerste Kamer zijn enige kritische opmerkingen over de ze vertraging gemaakt. Mr. Vixse- bcxse (CH) was teleurgesteld en ir. Vos (PvdA) stelde de vraag, tot wan neer het ontwerp bij het departe ment had gelegen. Naar het ant woord van de Staatssecretaris zou de gang van zaken op het ministe rie niet te traag zijn geweest. .Vol gens de bewindsman zouden in de toekomst verdragen wellicht sneller kunnen worden goedgekeurd door coördinatie van voorafgaande werk zaamheden. De regering zou veel waarde hech ten aan een parlementair orgaan van de O.E.S.O. De WD'er Delprat had hierop aangedrongen evenals de KVP'er Van Meeuwen en de socia list Vos. Wel meende ir. Vos, dat er „werkelijke" parlementariërs moetjn komen en geen leden die thuis niets te controleren en niets te vertellen hebben. Hierbij doelde hij op lander, als Spanje en Portugal. Jhr. Van Meeuwen vatte de taak van de O.E.S.O., die een lossere band vormt dan de O.E.E.S., nog eens als volgt samen: 1. coördinatie van de economische Zwarte Zee III won de Blauwe Wimpel In een jaar 32.641 mijl gesleept (Van onze correspondent) De Blauwe Wimpel, het onder scheidingsteken dat L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst verleent aan de sleepboot die in het afgelo pen boekjaar 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1961 het grootst aantal geslepte mijlen op zijn naam bracht, is ditmaal verleend aan de sleepboot Zwarte Zee III. Deze sleep boot staat met 32.641 gesleepte my- len aan de top. In totaaj legden de sleepboten van L. Smit en Co in de ze tijdsperiode af 407.115 mijlen welk aantal gesleepte mijlen op zijn naam boekjaar. De rederij wijt deze kleine terug gang aan het feit dat een aantal sleepboten vier maanden gewerkt heeft in het zg. „steers project", het verslepen van caissons van Venetië naar de Afrikaanse kust, betrekke lijk kleine afstanden terwijl daarbij vele stilligdagen voorkwamen. Ook werd in de loop van het jaar de sleepboot Thames overgedragen aan de Overseas. De Zwarte Zee III heeft in 1951 en in 1956 ook de Blauwe Wimpel veroverd. De sleepboot Oceaan volgt op de Zwarte Zee III met 27.041 ge sleepte mylen, nummer drie op de ranglijst is de Barentsz-zee met 26.336 mijlen. Niet minder dan 10 sleepboten hebben meer dan 20.000 mijl gesleept. Gemiddeld werd per sleepboot een afstand van 19.965 mijl afgelegd. Advertentie politiek; 2. hulp aan minder ontwik kelde landen; 3. bevordering van de wereldhandel. Minister De Pous wees erop, dat het ook is te doen om steun aan economisch achtergebleven landen die zelf lid zijn van de O.E.S.O.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5