Zilveren kosterpaar G. Zonneveld Belangrijke stap naar eenheid in geref. en hervormde n mm i nstemmend e verk la ri ng tekenen Leidse zeepfabriek overtrad wetbeperking cadeaustelsel Onbestuurde straaljager ramt hangar NIEUWE REGELING VOOR DE BROODBEZORGING BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1850 Maandag 30 oktober 1961 Tweede blad no. 30490 Hartelijke huldiging in Doopgez. kring Tydens de gisteravond in de Doopsgezinde Kerk gehouden dienst heeft dr. S. L. Verheus in zijn prediking ook aandacht geschonken aan het zilveren jubileum van het kosterpaar, de heer en mevr. G. Zonneveldvan Heeringen. I Aan die hand van een gedeelte uit Mattheus 25 (de gelijkenis van d'e ta- enten) wees ds. Verheus op de rijke n zinvolle betekenis van 't dienaar- 1 ijn in het huis des Heren. Het ver ingen moet er bij een mens zijn, God in zijn leven te ontmoeten, paatrom is er vreugde om te gaan tiaar en -te zijn in het huis der He- fen. Het gevaar van gewoonte en [sleur ligt echter aan de deur. Daar om moet er bij ons ook de ware be reidheid zijn iets ie doen in dienst van de Heer. Van de dienaar wordt gevraagd, zijn talent in die dienst te gebruiken tot. eer van God en tot zegen van de naaste. Het talent wordt onvruchtbaar als het wordt begraven. Het werk moet worden gedaan in het licht van de Heer en niet in dat dier mensen. Het doet er minder toe. wat men doet. Na afloop van de kerkdienst was er in de kerkeraadskamer gelegenheid de heer en mevrouw Zonneveld geluk te wensen. Vooraf richtte de voorzit ter van de kerkeraad, prof. dr. J. Goslings, zich tot het Jubilerende kos terpaar. HU dankte hen hartelijk voor wat zij in deze kwarteeuw voor de Doopsgezinde Gemeente hebben betekend. „Geen mens heeft het zo Mariette Drijber en Chris Tak- ken bieden het geschenk van de kinderen van de Zondagsschool aan. (Foto L.D./Holvast) lang volgehouden als u beiden. En van de koster <ook van de kosteres) wordt veel gevraagd". Prof. Goslings bood iwee manden met fruit en een enveloppe met inhoud aan. De heer G. Zonneveld sprak woor den van dank voor de aandacht, die men aan dit jubileum heeft willen besteden. Hierna kwamen de kerk gangers, familieleden, vrienden en bekenden hem en zijn vrouw de hand drukken. De kinderen van de zon dagsschool brachten het kosterpaar een bloemenhulde. FEEST BJJ „DE SPIL,, Het personeel van Van Wijk en Heringa N.V.verenigd in „De Spil", vierde zaterdagavond feest. Plaats van samenkomst was de Stadgehoor- zaal, op het podium verschenen tal van artiesten. Hoogtepunt van de avond was ech ter de huldiging van de jubilarissen. De voorzitter van de personeelsver eniging. de heer A. K. van Leeuwen, sprak hen hartelijk toe. Hij noemde hec een goede traditie, dat de ver diensten van de trouwe medewerkers ook op de jaarlijkse feestavond dui delijk in het licht worden gesteld. Na dit min of meer officiële gedeelte werd het optreden van de klein kunstenaars hervat. De twee Pico's, accordeonisten, zorgden voor de juis- i te stemming in de zaal. Ze brachten n.l. wijsjes als ..Wheels" en „O was ik maar ten gehore. Enthou siast waren ook de reacties op de verschijning van ..The Fouryo's". Dit jeugdige kwartet zong de ene tophit na de ander. Adembenemend waren weer de verrichtingen van de Osma ni's. een bekend acrobatengroepje uit de hoofdstad. In één woord klas- sewerk! De Larrysons vormden een monüaccordeontrio. dat met. veel vaart en vaardigheid speelde. Het Coranto-trio bracht muzikale clow nerie en Brook and Rosfield dansten dwaas. Bernard Barends, die zich zelf een handelaar in leutigheden noemde, kondigde de verschillende programmapunten aan. Aan de pia no zat Herman Teunisscn, bij wie dc muzikale begeleiding in vertrouw de handen was. Na de voorstelling was er gelegenheid cm onder leiding van de heer Van Wijk en op muziek van Lou Hermans orkestje te dansen. De jeugd maakte er ruimschoots ge bruik van. Vechtpartij Een 21-jarige magazijnbediende en een 23-jarige los-werkman raakten zaterdagavond omstreeks half elf slaags in de Haarlemmerstraat. De magazijnbediende, die even tevoren i-n een heftige woordenwisseling ge wikkeld was geweest met zijn echt genote, zag zich plotseling tegenover de werkman geplaatst. Deze mengde zich in het geschil en werd even later met een zware hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd tengevolge van het pak slaag, dat- hij van de magazijnbediende kreeg. De pantoffels van Zijne Excellentie Lidmaten in Leiderdorp kunnen Traditiegetrouw heeft de toneelaf- jdeling van de amusementsvereniging T.O.P. het winterseizoen geopend met pen toneeluitvoering. In de zaal van liet St. Ant. Clubhuis gaf zij voor 'n taltrijke schare van TOP-leden en [■donateurs een geslaagde opvoering ran ..De Pantoffels van Zijne Excel lentie" van Hans Nesna. In het eerste bedrijf ziet men de tijk gemeubileerde redactiekamer van het conservatieve dagblad „De Op rechte Vaderlander" waar hoofdredac teur Jacob Dooreman in tegenwoor digheid van zijn vrouw Marion, zijn Schoonmoeder, schoonzuster Eveline pn enkele leden van het personeel door zijn schoonvader, jhr. van Ber- kensteyn, president-commissaris der N.V., wordt gehuldigd voor zijn pas afgekondigde benoeming tot minister ran Sociale Zaken. Het leven zou voor Jacob dus verder niets meer te wen den overlaten, ware het niet, dat Frits preeve, een jong dichter en vriend van Eveline door een toevallige ont- jnoeting in een café tot de ontdek king was gekomen, dat Jacobs vader piet zoals Jacob steeds had voorge- jeven als zendeling in de wildernis >m het leven was gekomen, doch nog i leven is en een armoedig bestaan at als een aan lager wal geraakte Ivocaat. Daar zijn carrière op het iel komt te staan laat Jacob via zijn icretaris zijn vader op kantoor ont- ieden teneinde tot een schikking te jomen. De vader wijst elk zwijggeld [an de hand en wil alleen in de iliekring worden opgenomen. Hoe- •el allen zich daartegen hevig ver- itten, vat Marion een grote gene- nheid voor de oude man op en ihenkt hem als bewijs hiervan de ievelingspantoffels van Jacob met 'elke daad zij Jacobs weerstand to- .al breekt. Als Jacobs vader er na 1 van verwikkelingen uiteindelijk slaagt via een artikel in een con- irrerend dagblad Jacobs ster weer laten rijzen, geven na enig aarze- n ook de Van Berkensteyns zich ge ronnen en krijgt de vader met de pantoffels van Zijne Excellentie aan [ijn voeten een vaste plaats aan tafel. Hoewel het stuk niet tot Nesna's leste werken behoort, stelt het toch een amateur-toneelgezelschap log een reeks van bijna onoverkome- ijke eisen. De TOP-toneelafdeling is rin geslaagd hieraan bijna geheel te oldoen en de toeschouwers een zeer oede toneelavond te bezorgen. Na afloop volgde nog een gezellig amenzijn o..l.v. de heer F. Mulder net medewerking van „The Rythm- lub" o.l.v. Louw Boellaard. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Gebaren:: Ellen Joanna, dr. van C. lüller en J. E. Engelen; Frans Hen- in!:. zn. van F. van Nood. en G. P. tan der Kleij; Joyce A. M„ dr. van J. f. van Dijk en G. J. van Gent; Ro- lald, zn. van H. R. Collet en J. H. L. luenctag; Grietje, dr. van H. Hoogen- ijk en A. Gersonius; Paul A., zn. van Amesz en P. J. M. van Rljn. Ondertrouwd: C. J. van Houten, 20 en J. L. de Jong, 16 J. Getrouwd: W. Spek. 41 J. en J. van loven. 36 1.; A. A. Schogt, 22 J. en hr. G. A. Lepelaar. 22 i. Overleden: A. van Muijen, 83 J., chtgenoot van G. van Dam. Damclub Leiderdorp „L.D.C." speelde voor de competitie egen W.D.S. uit Wassenaar. De wed- itrijd eindigde in een gelijk spel. De ïedetailleerde uitslagen luiden: L. Matze (L.D.C.)P. Gijsbertse (W.D.G.) 1-1, G. Oostergo—J. van Vuren 1-1, A. v. d. ZwanJ. Vermeu- en 1-1, D. HassefrasN. Noort 0-2, l van SandijkJ. van Doorn 1-1, C. de KoningJ. van Bemmelen 1-1, C. k. Deegenaars—C. Stigter 2-0, H. v. d. VechtA. Vermeulen 2-0, C. Ver- veijW. C. van Laar 1-1, L. Dorsman -J. Mulder 0-2. Totaal 10-10. In de morgendiensten hebben de predikanten, ds. J. J. Dijk en ds. T. Minnema, de volgende kanselboodschap voorgelezen: „De kerkeraad bereikte van de kant van de Hervormde Gemeente hier ter plaatse het voorstel wederzijds een daad te stellen, waardoor beide kerken blijk geven van hun oprechte begeerte elkander te zokene, waardoor een einde zou kunnen komen aan de moeilijk heden, die er de afgelopen tijd tussen beide kerken zijn geweest. Als zodanige daad werd gezien het aan de leden der gemeente ter on dertekening voorleggen van een ver klaring, opgesteld door een werkgroep van achttien hervormde en gerefor meerde predikanten in hun vergade ring van 24 april 1961. De kerkeraad heeft overwogen, dat het inderdaad geboden is, al datgene te doen wat tot een hartelijke samen werking tussen de beide plaatselijke kerken kan leiden. Er is echter aan het verzoek om de verklaring van bovengenoemde werkgroep door de gemeent ete laten tekenen het be zwaar verbonden, dat het een parti culiere actie betreft. Daarom heeft de kerkeraad besloten, teneinde te vol doen aan het voorstel van de kerke raad der Hervormde Gemeente deze kanselboodschap te laten uitgaan, Ds. Banga terug Ds. J. Banga zal, nu hij weer terug is uit militaire dienst, op 1 november zijn werkzaamheden hervatten. Ds. J. J. Dijk zal desalniettemin in op dracht van de kerkeraad nog ver scheidene taken in de gemeente blij ven verrichten. Ds. J. J. Dijk gaat waarschijnlijk over twee jaar met emeritaat. Kerkherilenking Vrijdagavond zal tijdens een sa menkomst in de N.H.-kerk herdacht worden, dat Guido de Bies 400 jaar geleden de geloofsbelijdenis der ker ken heeft opgesteld. De liturgie zal door een vanWW de gereformeerde predikanten wor den verzorgd. Ds. Honnef zal de her denkingstoespraak uitspreken. Morgenavond zal in Irene de film .Nederland tussen 1500 en 1584" worden vertoond, De heer J. Swank zal de film toelichten. De film geeft een indruk van het begin van de kerkhervroming in Nederland, waar bij o.a. ook aan de betekenis van de Nederlandse geloofsbelijdenis aan dacht wordt geschonken. OEGSTGEEST „Buitenllust" wil 24 woningen bouwen Het college van B. en W. heeft een verzoek gekregen van de wo ningbouwvereniging „Buitenlust" om haar medewerking te verlenen voor het bouwen van 24 etagewoningen op een terrein aan de Floralaan. Naar aanleiding van dit verzoek stelt het college de raad voor een perceel grond te verkopen ter grootte van ongeveer 2260 m2, tegen een prijs van f. 27,76 per m2. Bovendien wordt de raad voorge steld een grondoverschot van een bedrag van f. 86.047.11 en een bouw- voorschot van f. 398.609,18 ter be schikking te stellen van „Buitenlust". Tot slot stelth et college de raad voor als voorwaarde op te nemen, dat het college het recht heeft de bewoners van zes woningen aanwijst, en de weg waaraan de woningin gebouwd zullen worden de naam Cle matislaan te geven. waarvan wij een passcage weergeven. „Bewogen door de verwachting van het Rijk Gods en de opdracht der kerk in de wereld, zijn zij er geza menlijk van overtuigd, dat naar een heid moet worden gestreefd". Inaansluiting hierop, dringt de ker keraad erop aan, dat een ieder per soonlijk datgene doet wat de ver standhouding tussen de kerken kan bevorderen. Om de leden der gemeente de ge legenheid te geven persoonlijk hun instemming met deze kanselbood schap te betuigen, heeft de kerkeraad besloten, de volgende week aan de be lijdende leden en aan de doopleden van ongeveer 18 jaar en ouder de mogelijkheid te bieden, de volgende verklaring te ondertekenen. „De ondergetekenden, leden van de Gereformeerde Kerk van Leiderdorp, willen uiting geven aar. hun hartelijk verlangen naar eenheid van allen. Boete van 750 geëist Voor de economische kamer van het Haagse Gerechtshof diende van morgen het hoger beroep, dat een Leidse zeepfabriek heeft ingesteld te gen het vonnis van de Haagse eco nomische politierechter, waarby deze fabriek werd veroordeeld tot een boe te van f 75 en storing van een waar borgsom van f2.(M)0 wegens overtre ding van de wet beperking cadeau stelsel. In het najaar van 1960 lanceerde het Leidse bedrijf een campagne, waarbij aan de afnemers-consumen ten van zes stukken toiletzeep van een bepaald merk een plastic emmer of een plastic wasbak ten geschenke werd gegeven. Al spoedig werd er door de Econo mische Controledienst procesverbaal opgemaakt omdat hier naar het oor deel van deze dienst sprake was van overtreding van de wet beperking ca deaustelsel. In eerste aanleg kwam de politierechter tot de conclusie, dat Stalins lichaam voor 7 november uit mausoleum I-n welingelichte kringen verwacht men. dat het gebalsemde lichaam van Stalin uit het Mausoleum zal worden verwijderd bij de voorberei dingen voor de plechtigheden op 7 november ter herdenking van het. feit da-o 44 jaar geleden de Russische revolutie begon. De tekst van het besluit van het 22ste partijcongres luidt als volgt: „Het 22ste congres van de commu nistische partij van de Sowjet-Unie besluit dat. 1» het Mausoleum op het Rode Plein tegen de muur van het Krem lin, opgericht tot vereeuwiging van de nagedachtenis van Wladimir Li- jitsj Lenin, de onsterfelijke stichter van de communistische partij en de Sowjet-staat, de leider en leraar van de werkers van de gehele wereld, voortaan het Mauseoleum van Wla dimir Iljitsj Lenin zal heten, 2) de verdere aanwezigheid van de sarcofaag met de kist van J. V. Stalin in het Mausoleum als ondien- stif zal worden beschouwd, omdat de ernstige schendingen door Sta ling van de leninistische opdrachten, de machtsmisbruik, de massale re presailles tegen fatsoenlijke Rus sische burgers en andere acties tij dens de periode van de persoonsver heerlijking het onmogelijk maken de kist met zijn lijk in het Mausoleum van V. I. Lenin te laten". Door onveilig sein gereden Uit een onderzoek is gebleken, dat het spoorwegongeval te Haarlem ver oorzaakt is doordat de bestuurder van de personentrein uit Den Haag die Christus als hun Zaligmaker er-' kennen, en die nu tot verschillende kerken behoren. Zij willen daartoe eenheid van het lichaam van Christus alle pogingen steunen, waardoor de te meer zichtbaar wordt, met name wat de verhouding tussen de Her vormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk te Leiderdorp aangaat". Deze verklaring kan getekend wor den bij het binnenkomen van de kerk of de kerkzaal a.s. zonddag 4 novem ber. Vlieger omgekomen De Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt ons mede dat zich vanmiddag omstreeks kwart over één op de vlieg basis Gilze Rijen een ernstig ongeval heeft voorgedaan. By dit ongeluk is de vlieger van een straaljager om het leven gekomen. Een F-84-F „Thunderstreak"-straal- jager van de vliegbasis Eindhoven, maakte op Gilze Rijen een noodlan ding met een defect besturingssy steem,, dat tijdens de vlucht onklaar was geraakt. Het toestel was hierdoor vrijwel onbestuurbaar geworden. Door de grote landingssnelheid is de „Thundersteak" bij de landing een hangar binnengereden, waarin les- vliegtuigen e.d. stonden geparkeerd. De aanstormende „Thundersteak" raakte verscheidene „Harvard" en Piper „Cub-lesvliegtuigen. Acht van deze vliegtuigen zijn ernstig bescha digd. De vlieger van de straaljager is om het leven gekomen. In de hangar ont stond brand. Het vuur is door de brandweer van de basis geblust. VOORSCHOTEN Schaakclub .Voorschoten" De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schaakvereniging „Voorschoten" luiden: Groep 1: v. Schaik-Houwelingen 1-0, v. Os-Verstraten 1-0, Vermet- v. Schaik 0-1, Waasdorp-Verstraten 0-1, v.d. Kooy-v. Os 0-1, v. Schaik- M. Segaar %-%. Groep II: v.d. Burg-Hattink 1-0. Groep III: v.d. Marel-Zuijderduin 1-0, Grobben-Zuiijderduin 0-1, J. Maat-Grobben 0-1, Anker-Besutfen 0-1, Noort-V. Heteren 1-0, Thierry de Bruijn %-%, Bavelaar-Hulleman 1-0, Bavelaar-N. Noort -%, v.d. Ma- rel-Besuijen 1-0. Jeugdgroe: N. Noort II-v. Veen 1-0, Pols-Noort II 1-0. 8 Dinsdag 31 oktober om 8 uur 's avonds wordt in de Hervormde Dorpskerk een openbare samenkomst gehouden ter herdenking van het werk van de hervorming. Pater Jel- sma en ds. van Anel (Den Haag) zullen spreken over de betekenis van de reformatie. Nederland—België niet op televisie De voetbalwedstrijd Nederland België, die zondag 12 november in het Olympisch Statdion te Amsterdam wordt gespeeld, zal niet op de televi sie worden uitgezonden. De KNVB. die de NTS hiertoe toe stemming had gegeven, heeft name lijk voor de zoveelste maal nul op rekest gekregen van de Belgiscshe Voetbalbond. In België gaat die dag namelijk de competitie gewoon door en bovendien speelt het Belgische B- team dan tegen Luxembudg, zodat men concurrentie van de televisie vreest. Radiotoespraak van dr. W. Drees Over 50 megaton bom Naar aanleiding van het tot ont ploffing brengen van een 50 mega ton boven Nova Zembla door de Sowjet-Unie, zal dr. W. Drees van avond om 19.55 uur over de radio (Hilversum I) het woord richten tot het Nederlandse volk. gelyk elder reeds verondersteld werd. Eerst reed hij door een geel lichit. Op de plaats waar het onge luk is gebeurd, staan drie lichten voor drie sporen. De bestuurder kwam hierna op de lijn, waarvan het sein op groen stond, maar dit sein was bestemd voor de goederentrein, die tijdelijk op deze lijn rijdt, alvo rens in de richting Velsen te ryden. Fransen kondigen ondergrondse bom in Sahara aan Het partijloze Parijse blad „Fran ce Soir" meldt, dat Frankrijk bin nenkort zijn eerste ondergrondse kernbomproef zal nemen Dit zal in het Hoggargebergte in het zui den van de Sahara gebeuren. Het wapen dat tot ontploffing zal worden gebracht, is een plutonium bom met een kracht van verschei dene kilotonnen. Men heeft nog geen officieel com mentaar van de Franse regering. Frankrijk heeft tot dusver vier atoombommen in de dampkring tot ontploffing gebracht. Dit geschiedde in Reggan in de Sahara. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 30 okt. Veemarkt: Totale aanvoer 2132 stuks, vette koelen en ossen 1215, varkens 894, schapen of lammeren 23. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.): vette koelen (In ets per kg) 300-330, 270-300, 245-265; varkens (le vend gew.) (ld.) 160, 150, 140; lam meren (ln gids per stuk) 110, 90, 80. Handel: aanvoer vette koelen groter, handel traag, prijzen lager, prima's boven notering; varkens (levend gew.) ruim, stroef, teruglopende prijzen, ex tra vleesvarkens boven notering, slacht- zeugen f 130-135, schapen en lammeren matig, vlug, stabiel. Brengen of halenin Voorschoten 99 In de raadsvergaderingen van 29 september en 27 oktober heeft de heer Pels aan B. en W. vragen ge steld betreffende de bakkerssanering. In de eerste vergadering vroeg spr. om een rapport, dat inmiddels ver trouwelijk ter kennis van de raad is gebracht. Afgelopen vrijdag vroeg de heer Pels naar meer openbaarheid, kennelyk omdat hij zich niet geheel kan verenigen met de mening, zoals die door het bestuur van de plaatse lijke bakkersvereniging is kenbaar gemaakt. De vereniging noemt het geen sa nering, maar een betere en vollediger service-verlening aan de consumen ten. Als de nieuwe regeling, waarbij de gemeente in 13 wijken is verdeeld, niet blijkt te worden geaccepteerd zal men er toe moeten overgaan tegen vele inwoners te zeggen, dat ze hun brood maar moeten komen ha len. Het bleek niet meer doenlijk de oude wijze van huis-aan-huis bezor ging te handhaven, omdat de bak kers dagen maakten van vier urn 's morgens tot zeven a achtuur 's avonds. Nu de nieuwe regeling draait kan ieder, die klachten heeft zich wenden toe het bestuur van de plaatselijke vereniging, waarvan mevrouw Tu- renhout. Molenlaan 3, voorzitster is. Dc totnutoe binnengekomen klach ten variëren van al of niet vermeen de kwaliteitsvermindering van het brood tot het te laat komen van de bakker. Ook over hygiëne bij de be zorging is een klacht geuit, bleek ons. Naast de officiële controle door de keuringsdienst, heeft de vereniging zeil een controle in het leven geroe pen door een onpartijdige instantie. Als klachten tegen een wijkbakker gegrond ziin zal een tweede bakker in die wijk gaan bezorgen, echter nadat hy zijn eigen wijk heeft be diend. De vereniging noemt de hele zoge naamde sanering slechts een kwes tie van brood brengen of brood ha len. deze wet inderdaad overtreden is. De preocureur-generaal bij het Hof wees erop, dat slechts goederen, die als regel samen met het te verkopen artikel worden gebruikt, ten geschen ke mogen worden gegeven. Boven dien moet het reclamekarakter dui delijk naar voren komen. Dit is volgens de procureur-gene raal niet het geval in deze zaak. Toi letzeep behoort niet by plastic was bakken of emmers. Vrijwel alle men sen beschikken immers over een vas te wastafel. Ook het reclame-karak ter komt onvoldoende tot uitdruk king. Nadat de procureur-generaal een boete van f750 had geëist, bepleitte mr. P. C. Reeringh uit Den Haag ontslag van rechtsvervolging, omdat naar zijn mening dit geval gerang schikt moet worden onder de uitzon deringsbepalingen. Arrest op 13 november. Bromfietser reed links: twee gewonden Om ongeveer half twee in de nacht van zaterdag op zondag ging een 32- jarige uitvoerder uit Voorschoten op de Haven plotseling met zijn brom fiets aan de linkerkant van de weg rijden. Op dat moment kwam uit de tegenover gestelde richting de 25- jarige lasser Leo Kosterop met zijn bromfiets aanrijden. Een botsing was het gevolg van de vreemde manoeu vre van de uitvoerder. De lasser liep een vleeswond aan het linkerbeen op. Zijn 23-jarige echtgenote, die bij hem achterop zat, kreeg schaaf wonden aan beide benen. De uitvoer der verkeerde onder invloed van ster ke drank. Academische examens Aa nde Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kandidaatsexamen Westerse sociologie de dames A. M. van der Waals te Heemstede en C. E. Polano te Den Haag. AFSCHEiD Mr. J. DRIJBER Maandag 6 november in Stadhuis Na afloop van de maandag 6 no vember te houden raadszitting, wnar- in het College en de raad afscheid zullen nemen van de dan reeds ge- installeerde burgemeester van Middel burg weth. mr. J. Drijber zal in de koffiekamer van het Stadhuis gele genheid worden gegeven om afscheid te nemen van de heer en mevr. Drij ber. Voor hoofden van dienst bestaat hiertoe de gelegenheid van 4 30 tot 5 uur waarna deze afscheidsreceptie tot zes uur een meer algemeen ka rakter ontvangt. Indien de raadsvergadering niet til dig is afgelopen wordt zij geschorst tot dinsdag avond 8 uur. Inbreker had succes: buit van f 455. Toen de bewoners van een huis aan de Herestraat gisteravond thuis kwamen, bleek er f. 455 uit de wo ning verdwenen te zijn. Een onbe kend gebleven dader heeft zich toe gang tot de woning verschaft door aan de achterzijde van het huis een raam open te schuiven. Na alles grondig doorzocht te hebben, vond hij in het schrijfbureau in de woon kamer iets van zyn gading: een be drag van f. 455. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.- en f 40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle pryzen en merken. Diploma-zwemmen Voor het zwemdiploma A zyn ge slaagd: Marijke van Straden, Abra ham Pegt, Johannes Pronk, Renee Jansen, Klaus Vleeming, Gerard Nij- holt, René Uittenbogaard, Sjaak Kambier, G. J. Diseraad, Robert de Wit, Nicolaas Croon, Dick v. d. Plas, Carol de Vos, Roeland Hutte, Peter Blokland, Christiaan Wijsman, John ny Jansen, Maarten Muller, Antho- nie van Elk, Kees Kooloos, Janny van Elk, Caroline Riebeek. Marion van Elswijk. Marianne de Bruykere, Jeltje Jansen, Peter van Breugel. Dick Ravelli, Henri Stuurman, Ru- dolfus Stuurman, Abraham de Mooy, Johanna Straatman, Wilhelmina Noort, Ton van den Dop. Tonnie El- dering, Dick Verboon, Willem Roest, Rens Hanson; voor het diploma B: Johannes de Goeij, Gerard Eilander, Harry Krudde, Jan de Wit, Adrianus Welsink, Theodorus Welsink. Pieter Brandhorst, C. J. Roest, Vries v. d. Marei, Johannes Binnendijk, Joop Pieëte, Adrianus v. d. Marei, Wilhel mina van Tol, Cornelia Jansen, Edith Duermeijer, Maria Smits, Syl via van Elswijk, Greetje Smit. BEURSOVERZICHT Philips en Unilever vast, Hoogovens lager Amsterdam, 30 oktober. Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met. een licht verdeelde stemming. Bij de opening noteerden Philips en Uni lever boven het vorige slotniveau, daarentegen lagen aandelen Kon. Olie en certificaten Hoogovens lager. Aku nauwelijks prijshoudend. Wall Street was vrydag j.l. voor de defensiewaarden hoger. Het Ameri kaanse ministerie van Defensie zal in het lopende jaar 3.700 miljoen dollar méér uitgeven dan in het vorige be grotingsjaar. De toenemende inter nationale spanning doet verwachten dat de elektronische industrieën in Amerika meer orders zullen ontvan gen. Deze mening was het Damrak vandaag ook toegedaan. Philips- en nUilever werden door de arbitrage voor Amerikaanse reke- ninge uit de markt genomen. Ook de beroepshandel nam een stukje mee. Philips liep op van 1087 tot 1094. te gen een vorige slotkoers van 1078. Vanmorgen werd in dit fonds gedaan 1079/1090. Unilevers volgden goed met een koerswinst van 11 punten op 858' 2 na een opening op 854 Kon. Olie verbeterde van f. 113.90 tot f. 114.20 en noteerde op deze prijs 20 cent beneden de slotkoers van vrij dag. Aku prijshoudend op 387. In het. laatste beurshalfuur daalden de koersen een paar punten voor alle hoofdfondsen als gevolg van licht aanbod voor Westduitse rekening waartegenover niet voldoende vraag meer aanwezig was. In de scheepvaartsector was de stemming goed prijshoudend tot iets hoger. Van de leidende cultures wer den certificaten Deli ijager geadvi seerd. De staatsfondsenmarkt gaf la ger,» koersen te zien WISSELKOERSEN: Amsterdam 30 oktober. Londen 10.121410.13; New York 3.59%3.60; Montreal 3.48 ',—3.49: Parijs 73.15%—73.20%; Brussel 7 22% 7.23>8Frankfort 89.97',—90.02' Stockholm 69.6369.68; Zurich 83.22 —83.27; Milaan 57.97',58.02',Ko penhagen 52.2552.30; Oslo 50.52', 50.57%Wenen 13.92%—13.93%Lis sabon 12.62%—12.63% Maandag 30 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Ned. '58 4% Ned. '59 416 Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4'6 Ned. '59 4Va Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '53 33/4 Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3*4 Ned. '51 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3V4 Ned. bel. cert. 3y4 Ned. '50 I-II 3y4 Ned. '54 I-II 3y4 Ned. '55 I 3y4 Ned. '55 II 3% Ned. "37 3 Ned.G.b.obl. '46 3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië "37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. bi. '57 6 Ned. w.bJ. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mU. A.K.U Deli MU cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon. P. (50 f 20) Holl. Amer. lyn. Java China Paket K.LM Kon. Ned. St.boot Kon. Paket M|j... Stoom. Mij Ned. Niev Goudr. cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd N. Scheepv. Unie NIET ACTIVIEVE OBLIGATiES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% idem '48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) id. *37 I-II <3%) Z.-Hol. '55 4% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden 102A 102% 102A 102% 102 A 102 102 A 102 %GL 100 %GB 100% 100% 100, 100H 100% 97% 97% 83 L 94 9311 96% 96 95% 95% 95% 90% 89% 90% 90% 90% 92 A 91%GB 92 A 91% 93% 91% 91% 92% 92% 91A 91i GB 99%GB 99AGB 99% 99% 95% 95% 108% 108% 100 n 10011 109 GB 108% GR 123% 124% 386% 385% 147.40 146 794 778% 1077 1089 847 854 542% 540 114.50 113 70 157 160% 153 152 58.50 58.50 197% 200% 153 153 166% 167% 157% B 160% 337% 341% 154% 157 157% 160 96% 100% 96% 103% 96% 100% Bk. N Gem. 58 5y4 id. NWB'52 (4%) BVG rspbr f 500. BVG rspbr '52 Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 104% 100% 104% 93% L Premieleningen Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 104% A'dam '51 12% 85 85% A'dam '56 12% 847/8 84 A'dam '56 II 2% 88% 88% A'dam '56 III 2% 85 88', Eindhoven '54 85% 84 4 Enschede '54 2% 92% 85 Den Haag .5212% 93% Idem II 2% 93% 93 L R'dam '52 I 2% 90 91% Idem II 2% 92L 90 idem '57 2% 98 98 Utrecht '52 2% 97 Z.-Holl. 1957 2% 95% 95 Zuid-Holl. '59 2% 103 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelbngen Robeco 246.50 246 50 Amst. Bank 386% 382 Cultuurbank 31% 31% Holl. Bank U cert. 217 219', Ned. Handelmij 317% 317 Rott. Bank364% 366 Twentsche Bank 317 316 Senembah 400 400 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 704% 705 B Berkel's Pat. (v.) 304 299% Borsumij-Wehry 95 j Calvé Delft cert. 810 812 Electrolasmij 341 K. Pap. v. Gelder 350 348 K. Ned. Grofsm. 176 1™% Holl. Constructie 430 £30 Ing. bur. v. B.nij. 260 Internatio 182 Int Kunstst. Ind. 68' v. Kemp, en Beg. 130 1,51 Leidse Wolsp.rij 545 Müller en Co N.B. 529% ^29 Ned. Kabelfabr. 566 572 Philips pref296 Rott. Droogd. Mij. 549 Sikkens Groep 849 0:0 Ver. Touwfabr. 350 Walvisviart 95% Qe-n Wernink's Betmij. 196 Wilton Feijenoord 293 «xJi v. WUk- Heringa 93% q*,? Zaalberg 144 143 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 483 480 Kon. Petr. 20» 116.30 115.70 Amerik. fondsen Canad. Pacific R. 24 23 v Intern. Nickel 77% 77% Anaconda 49% 491! Bethlehem Steel 41 42 Cities Service 51% 51% General Motors.. 49 48 Kennecott 79 79% Republic Steel 59' 58% Shell Oil37% 38% Union Pacific 35% 35% Un. States Steel 76% 76 A

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3