Treinen in de VS leggen het af tegen de bussen Na Ben Kheddas rede: Parijs wil opheldering HAAGSE AGENDA EEN VLEUGJE OPTIMISME Deur voor verder vredesoverleg nog niet helemaal gesloten PUROL in huis! Vertegenwoordigers te huur Agenda Met een enkel woord z DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 Advertentie (Van onze Parijse correspondent) Na de redevoering van dinsdag jJ. van de premier der Algerijnse rebel- lenregering, Ben Khedda, zin voor ein. woord voor woord, letter voor letter onder de loep en op de goud weegschaal te hebben gelegd, zijn de meeste officiële en journalistieke waarnemers in Parijs tot de voor lopige conclusie gekomen, dat de deur van de conferentiezaal voor verdere vredesoverleg toch nog niet helemaal gesloten is. Dat vleugje optimisme wordt dan voornamelijk wel gerechtvaardigd door de laatste zin van Ben Khedda's verkla ring, die men aanvankelijk enigszins over het hoofd scheen te hebben gezien en die de Algerijnse leider op aandringen van de president van Senegal, Leopold Sen- ghor, die zich de laatste weken als offi cieus makelaar tussen de bglde partijen had opgeworpen, aan zijn toespraak zou hebben toegevoegd. In die slotzin gaf Ben Khedda te ken nen, dat hij, wanneer Frankrijk dan met alle geweld aan de tijdrovende forma liteit van het referendum voor het zelf beschikkingsrecht wilde blijven vasthou den, de F.L.N. zich niet bij voorbaat zou verzetten. Een toevoeging, die zou kunnen bete* kenen, dat de Algerijnse nationalisten hun voorstel om bij de oplossing van het Algerijnse probleem een andere proce dure te volgen, niet als beslissende voor waarde wil doordrijven. Niettemin blijft de weg naar de vrede, zelfs in het licht van deze gecorrigeerde visie, bezaaid met voetangels en klem men. De hardnekkigheid, waarmee en zeker niet zonder succes de F.L.N.- leiders tot dusver aan hun doelstellingen hebben vastgehouden, doet de Franse regering al vrezen dat men tijdens het eventueele beraad nog onophoudelijk zal blijven stoten op hun onwil aan de voor bereiding van een referendum mee te werken. Bovendien voelt Frankrijk er bijzonder weinig voor in eerste instantie Algerije's onafhankelijkheid en de exclusieve lei ding van de F.L.N. al te erkennen om daarna pas de rechten te bespreken v/aarop de Fransen in Algerije later aanspraak zouden kunnen maken. „De F.L.N. verlangt dat wij", zoals een Fran se diplomaat zich gisteren in Parijs uit drukte, „eerst onze portefeuille overdra gen met het vooruitzicht, dat wij later misschien nog wisselgeld terug krijgen". 15 jaar geëist voor moord Marcel Nivard Het afschuwelijke drama van de moord op de 8-jarige Marcel Nivard is van morgen herleefd in de Rotterdamse rechtzaal acht maanden na de arres tatie van de mam die bekend heeft de misdaad te hebben begaan: een nu 40- jarige kappersbediende. Hij stond terecht op beschuldiging van moord met voorbe dachte rade. De officier van Justitie mr. J. M. van Leeuwen, heeft na een requisitoir van een half uur een straf geëist van 15 jaar gevangenisstraf met terbeschikkingstel ling van de regering. HU zei daarbU rekening te houden met de verminderde toerekeningsvatbaarheid van de verdachte zoals in het psychia trisch rapport vermeld was. Na het uitspreken van deze eis deed zich een incident voor: een krachtig applaus van de publieke tribune. De orde werd echter snel hersteld. De Franse regering zal vermoedelük de kat eerst uit de boom willen kijken en Intussen langs geheime diplomatieke kanalen de F.L.N. om opheldering vra gen. In het gunstigste geval zullen, zo gelooft men in Parijs, de besprekingen dan ook wel niet binnen een maand kun nen worden hervat. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. Russische erkenning? De Sowj et-Unie zal, evenals een aantal niet-gebonden landen, spoedig overgaan tot officiële erkenning van de voorlopige regering Algerije, aldus meldt het in Tunis verschijnende blad „Afrique Ac tion". De andere communistische landen zullen het voorbeeld van de Sowjet-Unie volgen. De Russische minister van Buitenland se Zaken, Gromiko, zou in New York Afrikaanse en Aziatische diplomaten van het voornemen van zijn regering in ken nis hebben gesteld. Officiële erkenning van de Algerijnse regering in balling schap heeft ten doel haar positie in de komende onderhandelingen met Frank rijk te versterken. De Amerikaanse advo caat Aaron Scheinfeld verhuurt vertegenwoordi gers en verkopers. Hij is president van een in twaalf jaar tot het groot ste uitzendbureau ter we reld uitgegroeide organi satie, die alleen al in Amerika 150.000 mensen een tijdelijke betrekking heeft bezorgd. Onder hen bevinden zich 40.000 huis- vrouwen. Ook de anderen zijn krachten, die om al lerlei redenen slechts tij delijk beschikbaar zijn en die in bedrijven zijn ge plaatst waar men gedu rende kortere of langere tijd extra hulp goed kon gebruiken. Het bedrijf mobiliseert op deze wijze latente werkkrachten. De heer Scheinfeld maakt thans een Europese reis met het doel om een nieuwe onderafdeling van zijn bedrijf, die hij „Sa- lespower" noemt, te in troduceren. Hij kwam gis teravond op Schiphol aan. De „Salespower" stelt aan fabrikanten en im porteurs van merkartike len tijdelijk teams van verkopers of propagandis ten beschikbaar voor het voeren van bijzondere ver koopacties, zo vertelde hij na zijn aankomst. Hij zal drie dagen in Neder land blijven. Vandaag zou hij in de American Bu sinessmen's Club een re devoering houden over internationale handel en investering. „Ons bedirijf kan thans 128 diensten aanbieden, van stenotypistes, onge schoolde arbeiders en gla zenwassers tot demon- stratrices en marktonder zoekers toe", zo verbelde hij. „WU hebben de car rière van sommige thans zeer beroemde artiesten opgebouwd, die destijds werkloos waren en dank zij ons als model of recep tionist in hun onderhoud hebben kunnen voorzien". Twee opmerkelijke demonstraties (Van onze t.v.-medewerker) Professor Muntendam van de Leidse Universiteit heeft in zijn functie van di recteur-generaal van Volksgezondheid geruststellende woorden laten horen over de gevreesde radioactiviteit in het Ne derlandse uitspansel en gewaagde van grote buffervoorraden in de zuivelbran- che. De NCRV overrompelde en verraste ons met een antwoord op de hierboven gestelde vraag en verbijsterde ons met het antwoord. We willen hiervan niet veel zeggen, want het beste paard strui kelt wel eens. Hier giing het echter om de roeping van een omroep en als iemand anders dit geval op het scherm had ge zet, zouden we een aanklacht wegens smaad van de zijde van de NCRV tegen die ander volslagen kunnen billijken. Het was alles uit het jaar NUL en dan bepaald niet in de geest van de kruis dood van Christus, waarmee dit werd geïllustreerd, want dat was bovendien een mensenleeftijd verder in onze jaar telling. Volkomen duidelyk onthulde de misgreep zich .toen er gerept werd over blijmoedig christendom, waarbij het beeld een ver jaarspartijtje, vol gieche lende lieden, waarvan vooral het man nelijk deel niet naliet elkaar op een be paald hinderlijke wijze te omhelzen en kussen. Een bezieling van hemelse oor sprong zou de grond van al het NCRV- werk zyn, maar dat zal men dan anders moeten aantonen. Of was het een ver late aprilgrap? Dan was die wel smake loos in hoge mate, voor velen een erger nis. Na wat aantrekkelijk kleingoed een lang verhaal van Schilperoort over de reis van zijn band naar Zuid-Amerika en een aardig filmpje van de jubilerende Deense t.v. kwam de NTS aan bod met een zo verrukkelijke uitzending van de kunstijsbaan in Den Haag, dat de vreugde van het bezit van ons toestel weer geheel werd gecompleteerd. Het was fantastisch, een tot in de kleinste onderdelen verzorgde manifestatie met volwassen camerawerk en fraaie en at- (Van onze correspondent in Washington) Voor de eerste keer in de geschiede nis zullen dit jaar de interlocale bus sen in Amerika meer passagiers-mijlen boeken dan de treinen. Volgens de As sociation of American Railroads zullen de treinen dit jaar ongeveer negentien en een half miljard passagiers-mylen boeken, terwijl de interlocale bussen boven de 20.4 miljard zullen komen. Voor de spoorwegen is dit een diepte punt zoals sedert 1935 niet is voorge komen, voor de bussen betekent dit een aanwijzing, dat dank zU de nieuwe expresse-wegen en lucratief busver- keer mogelijk is. Wallstreet Journal geeft enige cijfers over winst en verlies: in 1960 boekten de buslijnen een netto winst van bijna 29 miljoen dollar, dat was bijna 25 maal zo veel als de winst van de twaalf voor naamste binnenlandse luchtvaartmaat schappijen. De Amerikaanse spoorwe gen leden op hun passagierslijnen in dat Jaar een verlies van 485 miljoen Het vliegtuig wint het in passagiers mijlen nog steeds van bus en trein (ruim 34 miljard tegen de ruim 20 miljard van de bussen), maar op be paalde trajecten kan de bus het gemak kelijk tegen het vliegtuig opnemen. Chi cago en Milwaukee liggen 95 mijl van elkaar. Een bus, die om zeven uur 's ochtends uit het centrum van Chi cago vertrekt is om 8.50 in het centrum van Milwaukee. Maar wie per vliegtuig gaat doet er door de lange ritten naar en van de vliegvelden meestal 25 minuten langer over. Wanneer men tegenwoordig van Washington naar New York moet <225 mijl of 360 kilometer) kan men bijna even snel per bus als per trein reizen. De trein doet er een kleine vier uur over, de non-stop bus vier uur en dertig mi nuten. De bus is goedkoper en boven dien krygt men daar gratis sandwiches en koffie. tente belichting. Een sober commentaar van Van der Zee, die de verantwoorde lijkheid (onder supervisie van de NTS) voor dit grootse onderdeel van de jubi leumviering droeg. Daar was nu eens helemaal geen geknutsel bij. Er werd via het moderne medium getoond wat training en karakter kunnen uitwerken voor de schoonheid van het menselijk lichaam in rappe sierlijkheid en fijne smaak. Ds. Okke Jager over de wenselijk heid van een mopperuurtje voor de te levisie citeerde een prachtig gedicht van onze hooggeleerde stadgenoot J. B. Charles. Van gifmoord verdachte stichtte ook brand (Van onze correspondent) De 32-jarige groentehandelaar uit Rotterdam, die ervan wordt verdacht zijn 30-jaiïge echtgenote vergiftigd te hebben, heeft thans bekend op 21 augustus brand in de kelder onder zijn zaak aan de Dalweg te hebben gesticht. De brand kwam de politie al wat ver dacht voor, maar het onderzoek leverde geen aanwijzingen op om tot zijn ver volging over te gaan. Thans heeft hij toegegeven papier met benzine te heb ben overgoten en in brand te hebben gestoken. De brandweer wist het vuur spoedig te verdrijven, zodat er niet veel schade ontstond. Als reden voor de brandstichting gaf de man op, dat hij onder een zware druk leefde. Nog weet de politie niet precies hoe de vrouw het vergif heeft binnengekre gen. Het flesje waarin het vergif heeft ge zeten, heeft de man in de kachel ge worpen. De politie heeft het in gesmol ten toestand tussen as in de vuilnisbak teruggevonden. Gistermiddag is verdachte voor de of ficier van Justitie, mr. H. van Buuren, geleid. DONDERDAG Doopsgezinde KerkLeidse week voor internationale samenwerking. Sprekers dr. H. Faber en prof. dr. G. A. Bouman over „Tussen techniek en geestelijk leven". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Lezing Chr. Studentenraad. 8 uur n.m. Nieuw Minerva: Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukelom over reis door Frankrijk. 8 uur n.m. Rapenburg 61Lelds Academisch Kunst centrum. Aulos-blaaskwintet. 8 uur nm. Rapenburg 4: „Eenheid ln verscheiden heid". Spr. mevr. Gleny Sysllng. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" met „Meneer Topaze". 8 uur nm. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. VRIJDAG Burgerzaal Stadhuis: Leidse week voor Internationale samenwerking. Spr. dr. H. R. van Houten. 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: V.V.D. Spr. dhr. J. C. Corver over „De kinderbijslag en en kele andere problemen". 8 uur n.m. Ir. Drlessenstraat 1: Ledenverg. Kyno- logenver. „Rijnland". Spr. dr. A. Byden- dijk over de beoordeling van de hond. 8 uur nm. Prediker: Contactavond A.A.J. voor ouders Chr. Lyceum. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ec clesia". 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" met „Meneer Topaze". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Jubileum- feestavond Personeel N.Z.H.V.M. 7.30 uur nm. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Cinerama Rotterdam. 7 uur nam. DONDERDAG 26 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Het priëel". 20.15 uur. VRIJDAG 27 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Een mal meisje". 20.15 uur. ZATERDAG 28 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Het paradijs". 15 uur. „Bittere ho ning". 20.15 uur. ZONDAG 29 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Bittere Honing", 14 uur. „Heeft Con stance gelijk?" 20.15 uur. WOENSDAG 1 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Nederlandsche Co medle met .Meneer gaat op Jacht". 20.15 uur. DONDERDAG 2 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Het priëel". 20.15 uur. VRIJDAG 3 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Een mal meisje". 20.15 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Het paradijs", 15 uur. „Bittere ho ning". 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum: World Press Photo en Die Haghe, dorp der dorpen. BIOSCOPEN Apollo. Daar droomt elk meisje van. Ai. Dag. 12.15, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. De drie musketiers. 14 Jr. Dag. 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30 - 4 - 7 - 9.15 uur. Bijou. Shadows. 18 jr. Dag. 2 - 7.15 - 9.30 uur. Zondag 2 - 4.15 - 7.15 - 9.30 uur. Camera. Oh die Franse miss. 14 Jr. Dag. 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag 2 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Capitol. Het begon ln Napels. 14 jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 4 - 6.30 en 9.15 uur. Zaterdag 2 - 6.30 en 9.15 uur. Cineac. Charlie Chaplin en nieuws. Dag. 924 uur. Zondag 11.3024 uur. City. De kanonnen van Navarrone. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Corso. De prins en de showgirl. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15. Zaterdag 2.15 - 6.45 en 9.15 uur. Zondag 2 - 4.30 - 6.45 - 9.15. Du Midi. A song Is born. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Zat. 2.30 - 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30 - 4.45 - 7 en 9.30 uur. Flora. Jacht op de groene helm. 14 Jr. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag 2 - 4.30 - 9.30 uur. Hollywood. De scherpschutter van El Paso. 14 Jr. Dag. 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zater dag en zondag 2.30 - 480 - 7 en 9.15 u. Kriterion. De Nacht. 18 Jr. Dag. 2.15 - 7 9.15 uur. Zat. en zondag 1.45 - 4 - 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinski. Exodus. 14 Jr. Dag. 2 en 8. Musica. Mijn man Is by de FBI. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur. Zondag 3 - 7 en 9.30 Odeon. Zo zal Je er een hebben. A.l. Dag. 2.30 en 8 uur. Zat. 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag 2 - 480 - 7 en 9.15 uur. Olympla. Eddle ln vuur en vlam. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag ook 5 uur. Passage. De dolle generaal. A.l. Dag. 2.30 - 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45 - 4.15 - 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. Nooit op zondag. 18 Jr. Dag. 8 uur. Zat. 6.45 en 9.15 uur. Zondag 4 - 6.45 en 9.15 uur. Rex. De professor wil eruit. A.l. Dag. 9.30 11.30 - 1.30 - 3.30 - 5.30 - 7.30 en 9.30 uur. Zondag vanaf 180. Roxy. Een meisje ln duizend gevaren. 18 Jaar. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag en zat. 2.30 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Seinpost. Operatie Petticoat. 14 Jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zondag ook 5 uur. Studio. De gewelven der verschrikking. 18 Jaar. Dag. 2 - 4 - 7 en 9.15 uur. Thalia. Loving You. 14 Jaar. Dag. 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zat. 280 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag 3-5-7-9.15 uur. De Uitkijk. La Tête contre les murs. 18 Jr. Dag. 2 - 7 en 9.15 uur. Dinsdag en woensdag gesloten. West End. De zwarte tiran. 18 Jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15 - 6.45 en 9.15 uur. Zondag 180 - 4 -6.45 - 9.15 uur. BINNENLAND De Nederlandse Vereniging van Bos- eigenaren heeft oud-minister Ir. C. Staf benoemd tot bestuurslid van het Bos- schap. Ir. Staf volgt de heer Hendrikx, oud-president-directeur van de Ned. Hei demaatschappij. als lid van dit bestuur op. In de vergadering van het Bosschap is de begroting voor 1962 by verordening vastgesteld. Op de Haarlemmerdijk in Amster dam ls een 41-Jarige man aangehouden, die op 9 september JJ. uit een psychia trische Inrichting was ontvlucht en wiens opsporing door de politie in Eindhoven, Voorschoten en Roosendaal was verzocht wegens door hem gepleegde inbraken. Op de Haarlemmerdijk wilde hij bij een han delaar een bromfiets verkopen, die in Utrecht gestolen bleek te zijn. Vermoed wordt dat hy zich aan diefstal van meer bromfietsen heeft schuldig gemaakt. Op de Griendveenseweg in Amerika (L.) is de 13-Jarlge J. M. H. van Voort, oudste zoon uit een gezin van zes kin deren, verongelukt. De jongen die plotse ling per fiets de weg overstak, werd ge grepen door een passerende personen wagen. Het kind was op slag dood. In een ziekenhuis te Zeist ls giste ren overleden de 59-Jarlge mevrouw A. de Boer-Kattenburgh. Zij was maandag J.l. betrokken bij een verkeersongeval toen de door haar bestuurde personenauto tegen een boom botste. De 74-Jarige mevrouw de wed. J. Kooy te Alkmaar is bij het oversteken van de Kennemerstraatweg waarby zy weifelde en terugliep aangereden door een auto. De bestuurder kon haar niet meer ontwijken. Mevr. Kooy kwam via de mo torkap tegen de voorruit terecht die ver brijzeld werd. zy viel daarna op het weg dek. Met een schedelbaslsfractuur een bekken- en een armfractuur werd zij naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Zy verkeert in levensgevaar. BUITENLAND Slam heeft gisteravond de grens met Cambodja gesloten, „om de vrede ln het koninkrijk te bandhaven en de inwoners van Slam die langs de grens leven tegen roof te beschermen". Cambodja heeft deze week gemeld de diplomatieke betrekkin gen met Siam te zullen verbreken. De Zuldafrikaanse winnaar van de Nobelprijs voor de vrede, Albert Loethoeli. behoeft niets van het geld dat aan deze onderscneiding is verbonden, aan de Zuld afrikaanse belastingen af te dragen, zo heeft een Zuldafrikaanse belastingdes kundige meegedeeld. Het bedrag is niet belastbaar omdat het verleend wordt als onderscheiding en niet als beloning voor bewezen diensten. Een kneedbom heeft gisteravond te Parys aanzienlijke schade aangericht aan de woning van de directeur-generaal van het blad „Figaro", Pierre Brisson. De dag bladdirecteur werd niet gewond. De Joegoslavische oud-premier ''"lan StoJadlnowitsJ is op 73-iarlge leeftyd te Buenos Aires overleden Hij woonde se dert 1948 ln Argentinië waar hij sedert talrijke Jaren het blad „El Economista" leidde. Gisteren ls ln Leopoldstad meege deeld dat de Katangese autoriteiten woensdagmiddag 190 krygsgevangen ge maakte v.N.-militaren voor het over grote deel Ieren aan de V.N.-functio- narissen hebben overgedragen. De Ver enigde Naties hebben tweehonderd door haar gevangen genomen leden der Katan gese marechaussee weer op vrye voeten gesteld. De bekende Franse toneel- en film acteur Saturnln Fabre ls op zyn landgoed te Montgeron ln het departement Seine en Olse in de ouderdom van 77 Jaar over leden. Het Italiaanse ministerie voor door de staat gesubsidieerde Industrieën heeft bekendgemaakt dat Italiaanse scheeps werven zes tankschepen van 48.000 ton voor de Sowjet-Unle zullen bouwen. Deze opdracht heeft een waarde van meer dan 48 miljoen dollar. Alfred Cooper, een arbeider ln Stoke- on Trent, nabij Birmingham, kreeg giste ren bericht dat hy een prys van 1.203.160 gulden ln een voetbalpool had gewonnen. Zijn Inzet bedroeg één penny of ongeveer vier cent. Cooper had zyn prijs niet opge ëist omdat hy in de veronderstelling ver keerde niet het vereiste aantal punten te hebben behaald. De 50-Jarige Britse kunstverzamelaar Douglas Cooper ls gisterochtend ernstig gewond met drie steekwonden in de om geving van Nlmes ln Zuid-Frankryk aan de kant van de weg gevonden. Hy werd in een ziekenhuis te Nlmes geopereerd Hij ls thans bulten levensgevaar, zyn ver zameling van moderne schilderijen en he dendaagse beeldhouwwerken wordt be schouwd als één van de belangrykste ter wereld. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en solist. 21.10 Interview. 21.30 Spaanse koorzang. 22.00 Dlscotaria. 22.30 Nws. 224.0 Act. 23.00 Sportact. 23.10 KLANKB. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe- spr. 23.00 Kamermuz. 23.30 Moderne evo lutionistische stromingen en hun religieu ze achtergrond, lezing. 23.55-24.00 Nws. Advertentie met vers gebrande hazelnoten Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. bybelstudle; 11-12 uur ds. D. Vink van Utrecht. N.C.ReisV. (Stationsplein)Bezoek aan Aalsmeer (Anjerkassen) en Amsterdam. Vertrek 1 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per- soneelsver. Van Wyk en Heringa. 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursle Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Katwyk. 2 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Aalsmeer en Amsterdam. 1 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst over „De grote mees ters van alle tijden". 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare lezing 4 uur nam.; 5.15 Wachttorenstudie Jehova's Ge- tulgen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 1080 uur voorm. MAANDAG Oude Singel 236: Ledenvergadering Ned. Chr. Bond van Oudheldspersoneel. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Actuele Economie. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. tot Bevordering van de Welsprekendheid. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-studiecursus Kunstgeschiedenis. 8 uur nam. Rehoboth: Bazaar hervormde Rem- brandtwijk. 26 en 810 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie Groot handel firma P. A. de Haan en Zn. 35 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr J. W. Salomonson over een vondst uit de Waal uit de Romeinse tyd. 8 uur nam. Stationsweg 43: Ledenvergadering Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland. 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1.001.25 uur nam. Rehoboth: Bazaar hervormde Rem- brandtwyk. 210 uur nam. Rest. Van der Heyden: Ned. My voor Nyverheid en Handel. Spr. dr. E. B. J. Postma „Nyenrode en het bedryfsleven". 1280 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamuxa. werkd 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren vhd de elektriciteit' (Werkd 10—16 uur: 's zondags 13—16 uur) tot en met 29 ok tober) Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg 12): Schilderyen, aquarellen en tekenin gen van Kees Buurman en Kees de Jager Werkd. 3-5 en 8-10 uur nam.; 's zondags 3-5 uur nam. (tot 3 november) BIOSCOPEN Casino: „Os Bandeirantes". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De zwarte tiran". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Noodlot der begeerten". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De man met het slangenvel". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een avond aan het strand". 18 Jr. Werkd. 280, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Het geweten van het westen". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Spaanse driften". \stra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Wapensmok kel naar Santiago". 14 Jaar. Zondag 7 en 9,15 uur; niaandag en woensdag 8 uur „Klokslag Middernacht". 14 Jaar Donderdag 8 uur „Boom der gerechtig heid". 18 Jr. Zondagmiddag en woens- mlddag 2.30 uur „Gezworen Kamera den". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Mensch- held". Hooigracht 48. tel. 21060. By geen gehoor van U» huisarts of specialist (of diens waarneine~s), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nws. NTS: 2085 Oom Wanja, toneel spel. VRIJDAG 27 OKTOBER Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing. 10.05 Morgenwyding. VARAt 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Zangrecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsultz.: V. d. landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kinderkoor. 14.15 De kinderboekenweek 1961, lezing. 14.35 Belaardconc. 14.45 Gram. 15.00 Licht progr. VARA: 16.00 Gram. 1680 V. d. zie ken. 17.00 Tyd voor teenagers. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. en zang. 18.50 De puntjes op de 1. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPROr 1980 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Nederl. geloofsbeiydenls 400 Jaar (li), lezing. 20.25 De dichter Maurlts Mok, lezing. 20.35 De clamatie. 20.50 De wereld vergadert, le zing. VARA: 21.00 Gram. 21.30 Vader landsliefde en koopmanschap, gesprek. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenlands week- overz. 2280 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wij van ons huweiyk?, gesprek. VARA: Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Vergelljken- derwys. muz. discussie. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 780 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.01 Gram. 11.00 V. d. zieken 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, le zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Nwe gram. 13.20 Dansork. 13.45 V. d. vr. 14.00 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursprogr. KRO: 18.20 De maatschappeiyke oriën tering van het hoger onderwijs, klankb. 18.50 Regeringsultz.: 25 Jaar zeemanswel zijn. 19.00 Nws. 19.10 Herdenking v. d. Hongaarse opstand. 19.25 Boekbespreking. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. v. d. sold. 20.30 V. d. Jeugd. 20.50 Lichte muz. 21.30 Gevar. muz. 22.20 22.30 Nws. 22.40 Wij en de wereld, lezing. 22.50 Gram, 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) Giuseppe Verdl: I: uit „Nabucco" Ouverture. Rlas Sym- phonie Orkest, Beriyn olv. Fereno Frlc- say. II: uit „Ernanl" Sorta la notte Erna- nl. lnvolaml. Antonletta Stella, sopraan. Symphonle Orkestolv. Glauco Curiel. Ill: uit "Un Ballo in Maschera": 1. Ec« co l'orrldo cavpo. Ma dall'arido stelo dl- vulsa; 2. Morrö, ma prima ln grazla. An tonletta Stella, sopraan. Symphonle Or kest olv. Glauco Curiel. IV: „Alda" (le en 2e bedrijf): Opera ln 4 bedryven op tekst van Antonio Ghls- lanzonl. Plaats en tyd van handeling: Egypte ten tyde van de Pharao's. Uitvoe renden: Fernando Corena als de Koning van Egypte; Giulletta Simlonato, Ameris, zijn dochter; Renata Tebaldl, Alda, een Ethiopische slavin; Carlo Bergonzl, Rada- mès, veldheer; Arnold van Mill, Ramphls, hogepriester, Cornell Macneil, Amonasro, Koning van Ethoplë, vader van Alda; Ple- ro dl Palma, een boodschapper; Eugenia Rattl, een priesteres. Verder: Koor van de "Gesellschaft der Muslkfreunde" (olv. Relnhold Schmidt). Phllharmonlsch Or kest van Wenen. Dirigent: Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRARDIA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gevar. muz. 20.45 Sportprogr. 21.10 Fllmverslag. 21.50 Avondcollege Neder lands. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Lezing of voordr. 12.15 Brieven- beantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Klankb. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Koor zang. 19.30 Discussie. 20.00 Ork. conc. (20.50-21.10 Lezing). 21.30 Cabaretliedjes. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Pianorecital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 1181 Amus. muz. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. v. d. Jeugd. 17.31 Ber. en gram. 18.30 Nws en act. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.24 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Discussie. 21.15 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Gram. 16.00 Volksliederen. 17.40 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Aida. opera. 22.00 Nws. 23.45 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.10 Kamermuz. 15.00 Ork. conc. 1880 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 20.00 Le rol d'Ys opera. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. lf.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. progr. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Ork. conc. 21.30 De ze ven kunsten. 21.45 Zangrecital. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Omr. koren. 14.20 Lichte muz. 15.03 Lich te muz. v. Belgische componisten. 16.08 Operamuz. 17.00 Nws. 1838 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamermuz. 21.30 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Verz. progr. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fE O. f -p 1 i w s ij 5 5 i 0 c 8* Amsterdam zwaar bew. 6 15 9 0.1 Den Helder onbewolkt ZZW 10 14 8 i Ypenburg Vllsslngen zwaar bew. onbewolkt ZZW Z 8 8 15 14 10 11 0.6 0.3 Belde zwaar bew. Z 4 14 7 0.6 De Bilt onbewolkt zw 4 14 9 1 Twente half bew. zw 6 14 10 4 Eindhoven onbewolkt ZZW 4 14 10 2 Z.-Limburg zwaar bew. ZZW 6 13 11 8 Helsinki zwaar bew. z 3 10 7 8 Stockholm onbewolkt ZZW 5 12 6 7 Oslo licht bew. w.stil 12 5 6 Kopenhagen zwaar bew. z 6 13 10 3 Aberdeen half bew. z 6 9 4 1 Londen onbewolkt zzo 4 15 7 4 Brussel onbewolkt z 6 15 11 3 Luxemburg Parys regen geh. bew. w z 2 4 14 14 10 12 20 4 Bordeaux zwaar bew. zzo 2 19 14 4 Grenoble zwaar bew. ZZW 6 21 16 0 Nice zwaar bew. n 3 19 15 0 Beriyn Frankfort regen zzo 4 17 11 3 zwaar bew. ZZW 6 17 11 8 München zwaar bew. z 3 18 6 0.6 ZUrich zwaar bew nniw 2 14 9 3 Genéve geh. bew. wzw 3 16 12 0.3 Locarno geh. bew. w.stil 13 9 0 Wenen swa r bew. zo 6 14 7 0 Innsbruck zwaar bew. w 5 16 3 0 BelgTado licht bew. watll 8 0 Athene regen n 2 15 0.1 Rome ilcht bew. w.stil 21 7 0 AJacclo Madrid licht bew. O 3 21 9 0 zwaar bew. w.stil 22 10 0 Mallorca half bew. w.stil 25 13 0 Lissabon zwaar bew. zzw 10 20 17 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2