„Honger nijpt in grote delen van de wereld" Regen en rijst bepalen in Zuid-Vietnam actie van rode guerrilleros Frankrijk opnieuw door stakingsgolf bedreigd Koeriersdiensten van Senegalese president tussen FLN en Parijs Tegenstellingen overbruggen 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Misverstand op Zweeds schip Peek&Cloppenburg Donderdag staan de treinen stil Wijntabak en vlees duurder Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 oktober 1961 Vierde blad no. 30485 Prins Bemhard: Prins Bemhard, die ook voorzitter is van het algemeen bestuur van de Stichting Nederlandse Organisatie Voor Internationale Bijstand (NOVIB) heeft ter gelegenheid van de najaarsinzameling ten behoeve van de anti-honger actie, gisteravond in een televisie-programma het volgende gezegd: ,,Het Nederlandse volk begrijpt naar mijn mening het belang van het meer tot elkaar brengen van de volkeren van onze wereld. Die éénwording wordt echter vooral geremd door de nog bestaande tegenstellingen in wel vaart tussen de hoogontwikkelde landen en de landen, die nog in het ontwik kelingsstadium verkeren. Bij de pogingen om die tegenstellingen te overbruggen kan en moet ons land een rol spelen èn een voorbeeld zijn. k. (Van onze Parijse correspondent) Leopold Senghor, de zeer Frans gezinde president van de Senegalese republiek in voormalig Frans-Afrika, heeft gisteren in Parys langdurig zowel met premier Michel Debré als met het staatshoofd, generaal Be Gaulle, gesproken. Aangezien hy voor ztfn komst in Parijs gedurende vyf dagen in Tunis eveneens uitvoerige gesprekken met de voornaamste leiders van de F.L.N. heeft gevoerd, ligt de veronderstelling voor de hand, dat president Senghor zich inspant de beide partyen zo niet dichter by elkaar dan toch wel weer rond de groene tafel te krygen. Nog altijd is de honger nijpend in grote delen van de wereld. Het lijkt onvoorstelbaar, maar toch is het zo: Jaarlijks sterven 30 tot 40 miljoen men sen aan de gevolgen van ondervoeding. Wij hier in Nederland weten nauwe- ïyks wat honger is en het is moeilijk te beseffen, dat het hier gaat om een aan tal, dat driemaal de bevolking van ons land uitmaakt. Maar die nood is er. En zij legt ons verplichtingen op. Wij moeten een daad stellen en onze deskundigheid ter beschikking stellen in de vaste overtuiging dat ons voorbeeld zal worden gevolgd. Het Nederlandse volk ging al eerder voorop in de strijd tegen de honger. Als eerste gaf het gevolg aan de oproep van de directeur-generaal van de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. tot het voeren van een anti-honger-actie. Naast het bedrag dat de regering ter beschikking stelde, bracht ons volk in enkele maanden een bedrag van bijna één miljoen gulden bijeen via de bak- kersactie en de najaarscollecte, georga niseerd door de actieve NOVIB-comité's. Als algemeen voorzitter van de orga nisatie voor internationale bijstand, de NOVIB, doe ik op u allen een beroep om de komende najaarsinzameling voor de anti-honger-actie opnieuw te steu nen. Met praten wordt het hongerpro- bleem niet opgelost. De oplossing daar van vraagt daden. Aanhouding 15-jarige Marihuanarookster De afdeling verdovende middelen van de Amsterdamse centrale recherche heeft eind vorige week een meisje van 15 jaar aangehouden wegens het in be zit hebben van een hoeveelheid mari- huanasigaretten. Het is de laatste ja ren nog niet voorgekomen dat een kind van deze leeftyd met de afdeling ver dovende middelen in aanraking kwam. Het meisje, een 15-jarige telefoniste, had 20 marihuanasigaretten bij zich. Ze zijn volgens haar verklaring afkom stig „uit Surinaamse kringen in Am sterdam". Het meisje heeft enkele si garetten zelf gerookt. Het is niet on mogelijk dat zij ook een rol wilde gaan spelen in de handel. Het meisje is voor geleid aan de officier van Justitie mr. W. K. Baron van Dedem. Student te Amsterdam mishandeld De Amsterdamse politie stelt een diep gaand onderzoek in naar de ernstige mishandeling van de 24-jarige H. Behrendt, student aan de Vrye Univer siteit in Amsterdam, door enkele colle ga's. In de nacht van 19 op 20 oktober jl. werd de heer Behrendt in de sociëteit van de Vrije Universiteit in de Korte Leidsedwarsstraat door enige studenten zodanig geslagen en gerchopt dat hij naderhand thuis bewusteloos raakte. Met een hersenschudding en een jukbeen fractuur is hij in het Wilhelminagast- huis opgenomen. De hoofddader zou een 38-jarige econoom zijn, die de dag na de mishandeling per schip naar Su riname is vertrokken. Men zou 't slacht offer hebben willen dwingen de eco noom een bedrag van f. 25 te betalen. Prins Bernhard tijdens het uit spreken van de rede voor de tele visie, waarmee hij de anti-honger actie in ons land inleidde. Het is een voorecht, dat wy in Neder land welvaart kennen, dank zy onze ge zamenlijke inspanning. Maar laat ons iets van die welvaart brengen naar de landen, die nog in ont wikkeling zijn. Als een daad van recht vaardigheid, waarop zy als onze naas ten moeten kunnen rekenen". Explosie te Geleen eiste derde dode (Van onze correspondent) De verschrikkelijke explosie in de proeffabriek van de chemische bedrij ven der staatsmijnen te Geleen heeft onder de werknemers van dit nog jonge bedryf grote verslagenheid veroorzaakt. Ontsteld vraagt men zich af hoe de ont ploffing heeft kunnen plaatsgrijpen. Zo wel de voorlichtingsdienst van de Staatsmijnen als ir. C. J. Pickee, in specteur van de dienst Staatstoezicht op de mijnen, de instantie die o.m. belast is met het toezicht op de naleving van de voorschriften met betrekking tot de veiligheid in de mijnindustrie, heeft tot nu toe nog geen mededelingen gedaan over de oorzaak van de explosie. Van de zijde der Staatsmijnen waren commerciële belangen reden tot terug houdendheid. Wel vernamen wy dat de explosie zich heeft voltrokken in de salpeterzuurafdeling. De 36-jarige afde lingschef P. W. Kersten en de 45-jarige bedieningsvakman P. Rhoon, beiden af komstig uit Geleen, werden gelijk ge meld vrijwel op slag gedood. Het derde slachtoffer, de bankwerker J. W. Schou ten uit Maastricht werden zwaar ver minkt door rondspattende salpeteroplos sing. naar het ziekenhuis te Sittard ver voerd. Hier is hij gistermiddag aan de gevolgen van de opgelopen verwondin gen overleden. De laatste was slechts voor enkele da gen in de proeffabriek tewerk gesteld. Op last van de officier van justitie in het arrondissement Maastricht, mr. W. A. G. Moors, heeft de gerechtelijke ana toom-patholoog, dr. J. Zeldenrust giste ren sectie verricht op de stoffelijke res ten van de slachtoffers. Ghana trekt concessies Ned. Maatschappij in De Ghanese regering heeft de con cessies van een in Ghana werkzame Ne derlandse diamantmaatschappij, Hol land Syndicate te Amsterdam, inge trokken. Het staatsmynbouwbedrjjf zal nu de exploitatie van mineralen in het gebied van de Nederlandse maatschap pij ter hand nemen. De regering deelde voorts mede dat de overneming is gevolgd op een beslissing van Holland Syndicate om de werk zaamheden te staken als de maatschap pij geen financiële hulp van de Ghanese regering zou krijgen om het hoofd te bieden aan de stijgende exploitatiekos ten. Holland Syndicate heeft in Ghana tientallen concessies, waaronder vele kleine, Nederland voorkwam erger Euratom-begroting flink besnoeid Nederland heeft op de ministerraad van de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie de Euratom-commissie behoed voor een nog aanzienlijker be snoeiing van de begroting van Euratom, dan waartoe de ministers van de zes landen gisteravond uiteindelijk hebben besloten. Met de belangen van het onderzoek centrum in Petten op die achtergrond stemde de Nederlandse delegatie, die onder leiding stond van staatssecreta ris Van Houten van het ministerie van Buitenlandse Zaken, togen een Duits- Frans voorstel. Dit beoogde de door de Euratom-commissie aangevraagde 325 miljoen gulden voor het onderzoek- en investeringsprogramma voor 1962 te ver minderen tot minder dan 270 miljoen gulden. Het aantel personeelsleden in de vier onderzoekcentra (Ispra, Karls ruhe. Mol en Petten) zouden warden uit gebreid van 1670 leden tot 1845 in plaats van tot 2275 leden. Met de Nederlandse stem voor dit Frans-Duitse voorstel zou het de voorgeschreven tweederde meer derheid hebben behaald. Het uiteindelijke compromis houdt in, dat voor 1962 vie Euratom-commissie zal kunnen beschikken over een bedrag van ruim 295 miljoen gulden, waarvoor het aantal personeelsleden zal mogen worden verhoogd tot 1910 leden. De besnoeiing van het programma voor onderzoek en investering vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit, dat het komende jaar het laatste is van het eerste vijfjaren-plan van Eura tom en dat nog geen schema is opge steld voor de jaren 1963-1968. De mi nisters van de zes landen willen voor komen, dat thans reeds voor het twee de vijfjaren-plan een precedent wordt geschapen door de goedkeuring van een begroting van 325 miljoen gulden voor 1962 en de daarmee verband houdende personeelsuitbreiding waardoor het tweede programma het dubbele zou ver gen van de kosten van het eerste vijf- j a r enprogramma. Libanees kabinet wil aftreden Het Libanese kabinet heeft gisteren laten weten, dat het zal aftreden, zo is door Radio-Beiroet bekendgemaakt. Premier Saeb Salem deelde na afloop van een kabinetsvergadering mee, dat hij vandaag het ontslag van de regering by president Foead Sjehab zou indie nen. Aangezien Frankryk echter in het conflict met Algerye officieel geen en kele bemiddelaar wil erkennen, heeft Senghor tegenover de pers dan ook om slachtig tegengesproken, dat hy nu koe riersdiensten zal verrichten. Wèl was zowel in Tunis als in Parys de oorlog ter sprake gekomen, gaf hy toe. Ook kon hy niet ontkennen generaal De Gaulle op de hoogte te hebben ge bracht van de inzichten en verlangens, die momenteel in F.L.N.-kringen op gang doen inzake hervatting der vredes onderhandelingen. De nieuwe F.LN.-regerlng bestond, zo verzekerde Senghor, uit positief ge richte realisten. Dat De Gaulle de vrede zo spoedig mogelyk herstelen wil, was een feit waaraan nu wel niemand meer kon twyfelen, aldus Senghor. Ofschoon men over het algemeen in Parys wel gelooft, dat de nieuwe F.L.N.- premier Ben Khedda op zijn eerste persconferentie, die hjj vanmiddag in Tunis bjjeen zou roepen, inderdaad ja zou zeggen tegen een nieuw vredesbe raad, zijn echter ook redenen die doen vermoeden, dat dit jawoord door een „maar" kan worden begeleid. Een „maar" dat dan waarschijnlijk de eis van inschakeling bij het overleg en in ieder geval van verbetering der le vensomstandigheden van Ben Bella en zijn vier gearresteerde collega-minis ters zal inhouden. Tydens een speciale audiëntie, die de Marokkaanse ambassadeur gisteren by de Franse minister van Buitennl. Za ken, Couve de Murville, had aange vraagd, moet de eerste tenminste heb ben gewezen op de zeer ongunstige in druk, die het verschepte toezicht, dat enige dagen geleden voor Ben Bella werd afgekondigd, op de Algerijnse na tionalisten had gemaakt. De Marokkaan se ambassadeur, die zich dus, althans officieus, tot tolk van de diplomatiek onmondige F.I.N.-regering heeft ge maakt, zal dan ook zeker hebben aan gedrongen op een herstel van Ben Bel la's vroegere vryheden, waarvan trou wens niemand goed begrypt, waarom ze nu juist op dit ongelegen moment zo- dringend d roode Franse regeringmoes ten worden opgeheven. Betogers vrijgelaten Als een stap in deg oede richting kan men daarentegen de beslissing omschry- ven, die de Franse autoriteiten gisteren namen, door 8.500 moslims, die by de manifestaties in Parys van vorige week werden gearresteerd, weer op vrye voe ten te stellen. Inzake 2800 andere Al gerynen is het politionele onderzoek nog niet voltooid, doch verwacht wordt, dat een duizendtal huner nog wel zal wor den uitgewezen. Vorige week werden on geveer 500 moslims naar Algerye gere patrieerd. De protesten tegen de discrimineren de maatregelen, welke tegen hen ge nomen zyn, nemen intussen nog steeds toe, terwijl ettelyke Algerynen zich bo vendien beklagen over mishandelingen tydens de verhoren. Zo heeft een Paryse industrieel,die sinds jaren ver schillende moslims in dienst had, gis teren een brief naar „Le Monde" ge stuurd, waarin hy schrijft zich te scha men voor zyn land wegens de geverifi eerde verhalen, die hem door gearres teerde Algerynse arbeiders zyn gedaan. Men mag aannemen, dat behalve het diplomatieke inzicht ook deze veront waardigde reacties nog steeds meer Fran sen de regering er nu toe hebben ge bracht aan de verhoopte vooravond van de hervatte vredesonderhandelingen met de F.L.N. wat meer menseiykheid en rechtvaardigheid jegens de Algerynen in Frankryk in acht te nemen. ONBEKENDE SCHENKT GELD AAN BABY'S (Van onze Amsterdamse correspondent) Een ryke, naar Amerika geëmigreer de Amsterdammer, die onbekend wenst te blijven, heeft de spaarbank voor de stad Amsterdam opdracht gegeven op ieder spaarbankboekje van een twaalf tal Amsterdamse baby's van nog geen jaar oud, een bedrag van f. 200 bjj te schrijven. De man heeft als voorwaarden gesteld dat de ouders als spaarders staan in geschreven en dat ook reeds de kinde ren een spaarbankboekje bezitten. Het door hem terbeschikking gestelde geld mag door de betrokkenen eerst op 21- jarige leeftyd worden opgenomen. De 12 uitgekozen baby's zyn uitgenodigd voor een korte ontvangst op 30 oktober (Wereldspaardag). Daarbij zullen ook de moeders aanwezig zyn. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikaap en....doen wonderenÊ Een belangrijke ontdekking op geneeskun- j dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees*! middelen. De vier middelen verenigd itt< Chelarine„4"-elkafzonderlijkal beroemd, werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen 1 I Tegen pijnen en griep. 6##cMkt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefara. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezineverpakking 100 tabl. 13.60 „Niet onvriendelijk" (Van onze Groningse oorrespondent) Kapitein S. Alk van het Zweedse stoomschip „Vibeke Christensen", dat, zoals gemeld, vorige week woensdagmor gen op de Rottumerplaat is gestrand en daar nog vastzit, heeft met verbazing kennisgenomen van berichten over de onvriendelijke ontvangst, die de opva renden van zyn schip de bemanning van de redingsboot van Schiermon nikoog, de ,Wilem Horsman', hebben bereid. Dit heeft hy verklaard tegenover de schipper-dienstgeleider C. de Boer van de douanerecherche te water in Delf zijl. De Zweedse kapitein vertelde zelfs niet op de hoogte te zyn geweest van het feit, dat de redders van Schiermon nikoog by het schip waren geweest. Hy heeft zich tegenover de heer De Boer uitgeput in het makenv an excu ses en hem gevraagd „de zaak recht te willen zetten". De douanerecherche uit Delfzyl was zaterdag tegen het middaguur aan boord van het Zweedse schip gegaan, nadat zy vrydag reeds met haar schip de „Alexander Gogel", voor een obser- vatietocht naar de Rottumerplaat was gevaren. „We werden aan boord uitste kend ontvangen", vertelde ons de heer De Boer. Tydens zyn gesprek met de kapitein deed de schipperdienstgeleider het verhaal van de ervaring van de redders van Schiermonnikoog, zoals dat in de kranten heeft gestaan en waar in vermeld wordt, dat de redders na een hachelyke tocht met de strandred- dingsboot „Willem Horsman" de uit hangende touwladder van het Zweedse schip voor hun neus zagen inhalen. Kapitein Alk deed erg verbaasd en zei wel enkele visserslui by het schip te hebben gezien. Hy verzekerde de heer De Boer nadrukkelijk, dat hy geen nieuwsgierigen aan boord wilde hebben, maar dat zy die ambtshalve kwamen, altyd welkom waren. „Hy vond de kwes tie met de redders erg beroerd, dat kon ik aan alles merken", zo gaf de heer De Boer ons te kennen. VERHOGING PRIJS VAN VERSE BOTER Naar wjj vernemen is met ingang van gisteren de prijs van verse boter met 8 cent per kg verhoogd, zulks in verband met de grote vraag naar verse boter. AdverteDtle. elke woensdag Jongensmarkt NOORSE PULLOVERS Kijk eens wat een pracht pullover, maar hll komt dan ook uit Noorwegen, het land waaruit wij rechtstreeks een fantastische collec tie importeerden, o.a. In nieuwe jac quard dessins. Nesm Uw jongen mee naar P C en laat hem eens zo'n heerlijke pull over aantrekken. HIJ tal er weg van zijn. Spec laai verlaagd* J. M. Pr IJ, -12 Jaar IJJ,75 (met kleine stijging per maat) fjj ■M.f De militaire leiders van Zuid-Vletnam houden het er op, dat de (communis tische Vietcong-guerrilleros na de natte moeson in beweging zullen komen tegen Zuid-Vietnam. In het aangrenzende zuidelijke deel van Laos en zelfs in Zuid-Vietnam zelf worden thans splintergroepen van de Vletcong gereorganiseerd tot grote ge vechtsgroepen ter sterkte van minstens twee bataljons: 850 tot 1000 man. Het heeft voor de leiders van deze guerrille ros geen zin de troepen te hergroeperen als er niet een oorlog wordt voorbereid. De techniek van het samentrekken van kleine benden tot tameiyk hecht georganiseerde strijdgroepen werd door de Vietcong reeds toegepast by de aan val van 18 september op de provinciale hoofdstad van Phuoc Thanh. Die aan val werd toen ondernomen door een ba taljon Vietcong-troepen, versterkt met twee compagnieën. Een tweede bataljon werd in reserve gehouden om by te springen als de aanvallers niet zouden slagen. Zuidvietnamese slagordespecialisten hebben uitgemaakt, dat de Vietcong- troepen thans groter beweegiykheid be zitten. Bovendien hebben zy de gevechtsorganisatie verbeterd na de aanval op Phuoc Thanh. By die aanval werden kleine groepen om het garni zoen van de stad naar bulten te lokken voar zuiveringsacties Ingezet. Toen de stad stad geen verdedigers maar had viel de Vietcong aan. Maar president- Djem van Zuid-Viet nam heeft evenmin stil gezeten en ver sterking gelast van alle geïsoleerde be stuursposten, speciaal die we?ke in berg- terrein liggen en die dus moeiiyk snel versterkt kunnen worden. De Ameri kaanse militaire instructeurs in Zuid- Vietnam hebben meer spoed gezet ach ter de opleiding van soldaten, maar ook achter de opleiding van burgerwachten, om klaar te zyn als de stryd zal los branden. Onoplosbaar probleem Volgens tactiekspecialisten wacht de Vietcong tot de regens zjjn opgehouden. Dan kan de hoofdmacht van de Viet cong, die in Laos ligt, de drooggevallen grensrivieren met zwaar materieel, waaronder bergartillerle, overschrijden. De Vietcong zal ook wachten tot de rijstoogst op het veld staat omdat dan het grote probleem van de voedselbe- voorrading is verdwenen, want het voe den van de duizenden zeer verspreid liggende guerrilleros' is een vrijwel on oplosbaar probleem. De grootste bedreiging voor Zuid-Viet nam wordt verwacht van een divisie Vietcong-troepen op 55 kilometer van de Vietnamese grens in Laos. Deze divisie, aangeduid als „de 325-ste", hoort thuis in Donghoi in Noord-Vietnam, naar werd niet zo lang geleden overgebracht naar Attapeu in Laas, vanwaar een aanval op Zuid-Vietnam veel gemakke- ïyker is. De divisie is versterkt met twee regimenten, die uitgerust zyn met (Rus sische) mortieren en terugstocloze vuur monden. Over ongeveer een maand eindigt de natte moeson. Na een korte kentering van onregelmatige regens begint de dro ge moeson, (Van onze Parijse correspondent) De naargeestige traditie, dat Frankrijk gedurende de oktobermaand behalve door herfst- ook door sociale stormen geteisterd pleegt te wor den, zal ook dit jaar worden voortgezet. Na de gedeeltelijke spoorweg staking van vorige week zal donderdag in Frankrijk geen enkele trein rijden. Bovendien rommelt het in de gas- en elektriciteitsbedrijven. De drie grote vakcentrales hebben de treinstaking van donderdag uitgeroe pen om te protesteren tegen het voornemen, dat zij aan de minister van Vervoer toeschrijven: het stakingsrecht der spoorwegarbeiders te willen beknotten. Het is niet uitgesloten, dat de regering voor het spoorweg personeel de „staat van requisitie" zal afkondigen, hetgeen inhoudt, dat het op straffe van ontslag aan de arbeid moet blijven. In dat geval moet ook voor een politieke krachtproef gevreesd worden. Minister moest een boerderij bekijken Zo mogeiyk nog bedenkeiyker ïyken de eerste voortekenen van een nieuwe revolte onder de boerenbevolking, die in het voorjaar wel bewezen heeft voor geen kleintje vervaard te zyn. Zo werd het zaterdag de nieuwe minister voor de Landbouw, Pisani, die tot dusver niettemin het vertrouwen van de boeren leek te genieten, door een nieuw de monstratie met tractoren op de weg onmogeiyk gemaakt zich rechtstreeks naar een fabriek te begeven, die hy in Bretagne officieel moest openen. De minister werd door de demonstranten met meer aandrang dan respect verzocht zyn auto te verlaten om eerst eens een kykje te gaan nemen op een klein en armlastig boerderytje! Na dat verplichte bezoek, dat dus niet op zyn dagprogramma stond, mocht de minister zyn reis pas weer hervatten, zodat de plechtigheid in de nieuwe fabrie!;, in een min-feestehjke stemming, pas met een vertraging van vele uren doorgang kon vinden. Mon deling en via spandoeken gaven de boe ren de minister te kennen, dat ze nu wel genoeg beloften hadden gehoord en eerst wel eens daden wilde zien. Alle hogen prijzen en andere tegemoet komingen, die de regering de boeren de laatste maanden had verleend, kon den in hun ogen dus biykbaar nog al en in elk geval als politiek programma niet door de beugel Diezelfde hoge pry zen, waarvan ove rigens de boeren niet de enige doch zelfs de voornaamste oorzaak vormen, zyn er, zoals wel te voorzien was, nu weer oorzaak van, dat het ook in de steden onrustig begint te worden. Vanaf vandaag is de wijn in Frankryk volksdrank by uitnemend heid trots een overvloedige oogst 5 franken per liter duurder geworden. Een prijsverhoging, die de regering lange tUd wist tegen te houden, doch die door de groothandelaars tenslotte toch is doorgezet. De spoorwegtarieven zyn met ingang van deze week met 6 1/4 procent gestegen en tal van levensmid delen alsmede tabak zullen dit kwaiyke voorbeeld spoedig volgen. Zo stegen de vleesprijzen al sinds weken met een onrustbarende geleidelykheid ofschoon de abattoirs de aanvoer nauwelyks kun nen verwerken. Van al deze nieuwe prysverhogingen, die voor een ruim deel door de groot- en tussenhandel kunstmatig werden voorbereid en doorgevoerd, en die de regering, als gezegd, niet heeft weten te bedwingen, wordt nu dus de sociale re kening gepresenteerd. De rekening, die er zo gepeperd uitziet, dat de president der republiek, generaal Charles de Gaul le, in persoon zich met het probleem der binnenlandse pryzen, waarvoor hy gewoonlyk maar weinig belangstelling weet op te brengen, heeft, ingelaten. Men vreest, evenwel, dat zelfs het. staatshoofd de sociale stormen die zich aankondi- tyd niet als daden worden beschouwd gen, niet meer zal kunnen bedwingen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7