Coalitie in Turkije van vier partijen Laat ongeorganiseerden voor vakbonden betalen Knap snel weer op Nederlandse zeeman van moord verdacht Uit welke lioek waait de wind? Jukebox met beeld: Cinebox VN-oiulerzoek moord op Prins Rwagasore skibroeken Toestand Z.-Vietnam „uiterst ernstig" „Maar geen wettelijke dwang" KOMPLOT ONTDEKT IN SENEGAL Er zijn nog vele vraagpunten. belangrijke koffie-g asten? van kempen Agenda Met een enkel woord 3Ê 2 73 1 8 S3 a DINSDAG 24 OKTOBER 1961 (Van onze t.v.-medewerker) We waren net op een punt gearriveerd waarby de vraag de kop ging opsteken of het forum „Welbeschouwd" zich wel in een bevredigende richting ontwikkel de. We hadden naar onze smaak te vaak de verzekering van voorzitter Cammel- beeck beluisterd, dat hy met alle klem zou pogen een volgende keer op eer niet afgedaan onderwerp te zullen terug komen en daarvan is, toen puntje by paaltje kwam. nimmer iets terecht ge komen. Jammer, maar terecht, wil het ons voorkomen. Het ls ondoeniyk een draad, die een maand lang in alle her senen van alle kykers danig in de knoop moet zyn geraakt, eerst recht te trekken en daarmee dan nog op een acceptabele manier verder te breien. Daarvan zou weinig terecht komen, hoezeer wy ook begrypen, dat men in het vuur der rede zo'n voornemen koesteren kan. Men nam heel eenvoudig teveel hooi op zyn vork. Gisteren bepaalde men zich tot één vraag, een voor de hand liggen de, één, die velen op de punt van de tong brandde, de kwestie van „de bom", vuil of schoon. De samenstelling van het forum had incidenteel wyziging ondergaan. De Leidse hoogleraar dr. B. W. Schaper had de plaats van de buitenslands toe vende Van Randwyk ingenomen en ieder zal er gelukkig mee zyn geweest, afge zien van het eens of oneens, door zyn meningen, die bedachtzaam werden geuit en gefundeerd waren, bovendien net voldoende controversieel om de zaak lekker op gang te houden. Over dit laatste viel trouwens over de hele linie niet te klagen: de wind woei uit alle hoeken. Men kwam er natuurlük ook ditmaal „niet uit", maar geen enkele maal heeft men de kyker zo goed weten te prikke len mee te denken. Hoe oeverloos het onderwerp ook leek, het is één der beste uitzendingen geworden, actueel èn be- langryk, omdat wy mèt de bom leven, allemaal. De voorzitter liet de teugels rustig vieren zoals nimmer tevoren, had geen tyd meer voor een samenvatting, maar onthield zich, zoals een goed voorzitter betaamt, van stellingneming. Voorafgaande aan het programma vroeg Prins Bernhard op beheerste maar in dringende wijze aandacht voor de anti hongeractie ter redding van mensen levens. die we vervolgens aan de lopende band althans in een sneltreintempo mid dels schiet- en ander tuig zagen vernie tigen. Maar dat was dan ook slechts ter- wille van het amusement. Vervolgens toonde Blokker ons tal van scènes, waarin ontluikende liefde werd getoond, waarby het enige twistpunt was: wel of geen kinderen als resultaat en dat dan voor een deel nog in de komische sfeer getrokken en dan ook alleen maar toe gelaten voor kinders boven de 18. De trouwring werd er zelfs afhankelyk van gesteld. Over ringen gesproken: de naaldenring van Kennedy bleef tot onze verwondering buiten het forumdebat maar by deze constatering laten we het nu verder maar. Op de tweede reünie der lichte muze" gistermiddag door het Comité voor Nederlandse Amusementsmuziek „Conamus" in Carlton in Amsterdam georganiseerd is de eerste Neder landse Cinebox gedemonstreerd. Het is een geperfectioneerde jukebox, waarby men na inworp van een kwartje niet alleen muziek hoort, maar tevens de betreffende artiesten in actie ziet op een beeldbuis. Deze Italiaanse vinding wordt in Nederland geïntroduceerd door Cinebox N.V. in oprichting. De Cinebox biedt keuze uit veertig nummers. Een woordvoerder van Cinebox N.V. deelde mee, dat in januari a.s. de eerste 25 garaten in Nederland worden ge plaatst. Het is de bedoeling vooral veel nummers van Nederlandse artiesten via de cinebox te brengen. Tussen de ver schillende nummers wordt een korte re clametekst (met beeld) uitgesproken. Tot nu toe kent men de Cinebox al leen in Italië, Engeland en Frankrük. De honderden bezoekers van de tweede reünie der lichte muziek toonden veel belangstelling voor deze nieuwe vinding. De bedoeling van de reünie was de con- De Algemene Vergader:ng van de Ver enigde Naties heeft, eenstemmig een re solutie van de beheerschapscommissie goedgekeurd die beoogt onverwyld een onderzoek in te stellen naar de moord op Prins Rwagasore. Prins Rwagasore, de premier van het Belgische beheerschapsgebied Oeroendi, werd op 13 oktober in de hoofdstad Oe- soemboera neergeschoten. Discoverer faalde De Amerikanen hebben gisteren van de basis Vandenberg in Californië de 33ste Discoverer-satelliet gelanceerd. De kunstmaan is echter niet in een baan om de aarde gekomen, waarschijnlijk omdat de tweede trap van de Agena- raket niet de vereiste snelheid heeft bereikt. tacten van de Nederlandse componis ten, tekstschrijvers en muziekuitgevers met vertegenwoordigers van radio, te levisie en platenindustrie en dirigenten en solisten te bevorderen en de samen werking te stimuleren. De vier partijen die in het begin onder generaal Gursel sinds de omver- mpimmrr iron haf haiirin/4 iron Jongens- en meisjss- Warm, gezond en reuze sterk. In wol/nylon, zuiver wol of Helanca. Moderne kleuren en a »- multicolor. M j 1-12 jaar.Vanaf B LET OP HET DELANA ETIKET! van deze maand aan de parle mentsverkiezingen in Turkije heb ben deelgenomen, zijn overeenge komen een coalitieregering te vor men, zo is gisteren van officiële zijde in Ankara vernomen. Het huidige staatshoofd, generaal Gur sel, had een gesprek van bijna drie uur met de leiders van de vier partijen. Deze groeperingen zyn de Republikeinse Volkspartij onder Inönü, die 173 zetels in de Nationale Vergadering heeft ge kregen, de Partij van het Recht van generaal Gumuspala met 158 zetels, de Nieuw-Turkye Partij met 65 zetels en de Republikeinse Boerenparty met 54 zetels. Van de Party van het Recht maken vele medestanders van de in middels terechtgestelde oud-premier Menderes deel uit. Het comité van nationale eenheid, dat De fractie van de Socialistische Unie ln de Zuldvietnamese Nationale Verga dering, die ongeveer veertig van de 123 zetels heeft, heeft gisteravond op een persconferentie te Saigon als haar me ning gegeven dat „de uiterst ernstige toestand in Zuid-Vietnam" Amerikaan se inmenging noodzakeiyk heeft ge maakt. Na te hebben gewezen op de afkondi ging van de noodtoestand in Zuid-Viet- zei de woordvoerder van de fractie dat Zuid-Vietnam nog ver van een algeme ne mobilisatie is. Hy gaf als zyn per- sooniyke mening dat niemand zich te gen algemene mobilisatie zal verzetten indien de omstandigheden dit noodza keiyk maken. De Britse onderminister van Bui tenlandse Zaken, Heath, heeft gisteren in het Lagerhuis meegedeeld dat Groot- Brittannië spoedig Ruslands aandacht zal vestigen op de ernstige toestand die tussen Zuid- en Noord-Vietnam is ont staan. Hy zei dat de minister van Bui tenlandse Zaken, Lordt Home, een Zuld vietnamese nota heeft ontvangen waar in schendingen van het akkoord van Genève door de Noordvietnamese auto riteiten zyn opgesomd. Zoals bekend, waren een Rus en een Brit voorzitter van de conferentie die in 1954 tot een akkoord over Vietnam leidde. Rapport Chr. Metaal Bedrijfsbond (Van onze Utrechtse correspondent) Er moet aan het profiteren door de ongeorganiseerden van het werk van de vakbeweging een einde worden gemaakt. Dit kan heel eenvoudig op twee manieren. Ten eerste door van de ongeorga niseerden een financiële bijdrage te heffen of het lidmaatschap van de vakbeweging tot voorwaarde van de arbeidsverhouding te maken. In de tweede plaats o.m. door aan de leden van de vakbeweging extra uitkeringen te doen, of hen voor bondsactiviteiten betaald verlof te geven. Dit is de conclusie van de heer J. Lanser, hoofdbestuurder van de Chris- telijke Metaal Bedryfsbond (C.M.B.).die op verzoek van de C.M.P. een studie heeft gewyd aan het voor de vakorga nisaties steeds groter wordend probleem van de ongeorganiseerden. Aan deze stu die is een speciaal nummer van het CJVf.B.-kaderblad geheel gewyd. De heer Lanser wyst een wetteiyke verplichting van het vakbondslidmaat schap van de hand. Hy meent dat het niet tot de taak van de overheid behoort dwingend voor te schrijven lid te wor den van bepaalde organisaties, hoe nut tig die ook mogen zyn. Maar opname in een C.A.O. van een verplicht lidmaatschap, zoals dat ook in de grafische bedryven bestaat, acht de heer Lanser heel goed mogelyk. De wet op de C.A.O. verzet zich daar zyns in ziens niet tegen. Wel meent de heer Lanser, dat by een verplicht lidmaatschap de mogeiykheid v£n dispensatie moet bhjven bestaan, op grond van gewetensbezwaren. De „be zwaarden" zouden dan echter een be drag moeten afdragen aan een liefdadig doel, dat gelijk staat of iets hoger ligt dan een vakbondscontributie. De tweede mogeiykheid tot „het van gen van profiteurs", het geven van spe ciale uitkeringen aan vakbondsleden, vindt hier en daar in België reeds toe passing. werping van het bewind van Menderes aan de macht is, heeft laten weten, dat het niet het heft in handel wil houden en streeft naar de vorming van een rechtsstaat. Morgen worden de leden van de Na tionale Vergadering beëdigd. De dag daarop zullen zij een staatshoofd kiezen, naar alle waarschyniykheid generaal Gursel. Zyn ambtstermyn zal zeven jaar zyn. Hy moet een premier aanwijzen, die op zyn beurt zyn minis ters moet kiezen en binnen een week aan het parlement een regeringsprogramma moet voorleggen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Chimpansees, geen mensen, maar ook geen dieren maar wat dan wel? - II - lezing d. dr. A. Kort- landt. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Inleiding tot muziekbegrip, muzik. lezing. 19.25 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Muzikale biografie. 21.00 Het is maar een weet: licht progr. 22.00 Planorecital. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 2 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18.20 Pol. le zing. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Omr. ork. en sol. I. d. pauze: 20.30-21.00 Muziek modem en klassiek, muzlk. lezing. 21.30 Plano recital. 21.55 Licht progr. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20-21.20 Tien Jaar: Nederland ln de wereld, documentaire. 21.20-22.25 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 25 oktober. Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.0 Gym. De Senegalese minister van Voor lichting, Diop, heeft gisteren tot ver slaggevers gezegd dat verscheidene men sen in hechtenis zyn genomen nadat drie weken geleden te Ziguinchor een geheime wapenopslagplaats was ont dekt. Alle arrestanten op één na hebben volledige verklaringen afgelegd die het mogelijk hebben gemaakt hen te be schuldigen van onwettige handel in wa pens en aotiviteit tegen de staat. Allen zy'n lid van de Party voor Her groepering van Afrika. Eén van arre stanten is een leider van deze party, Seek. Volgens Diop zijn er niet voldoen de aan wy zingen dat de party als geheel betrokken is in een samenzwering tegen de staat. Voor hoofdpyn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespyn, zenuwpyn en menstruatiepynen hebt U antlneuralgicum met zeer grote pynstillende kracht nodig. Dat is TOGAL. By apothekers en drogisten. TOG AL 0.95; 2.40; 8.88 (Van onze Londense correspondent) Twee getuigen in een proces te Chester (E.) tegen een Nederlandse zeeman, beschuldigd van moord op de 21-jarige Margareth Gregory Hughes uit Menaibridge Noord-Wales, bleken op de avond van de moord, vrydag 30 juni, twee verschillende mannen te hebben gezien. De jonge Thomas Ryan, bouwvakarbeider uit Menaibridge, vertelde gisteren tijdens de eerste dag van het proces dat hy een man met donker haar en een baard achter Margareth aan had zien lopen. De twee getuige, Harry Parry ook uit Menaibridge, verklaarde dat hy iemand die leek op verdachte die week driemaal in de buurt van het huis van dr. Fishers, waar Margareth als dienstmeisje werkte, had zien staan. De openbare aanklager, Alun Davies, zei in de dagvaarding dat de moorde naar via een badkamerraam naar bin nen waa gekomen. Er werden vingeraf drukken op de sponning van het bad kamerraam gevonden en een afdruk van een geribde zool op de rand van het bad en op de vensterbank van de keuken onder het raam van Marga- reth's kamer. De moordenaar had dus via deze weg het huis weer verlaten. De zoolafdruk- ken leken afkomstig te zyn van een paar basket-ballschoenen, die de ver dachte veelal droeg, maar op de dag na de moord, toen hy met zyn schip de „Wiema" van Menaibridge naar Liver pool voer, overboord had gegooid. De verdachte, die stuurman van de Wiema' was, had tydens die reis ook enkele kledingstukken uitgewassen. Hy zei dat er verfvlekken op zaten en de politie die aanvankelijk daoht dat het bloed was, kwam later na een chemisch onderzoek tot de conclusie dat verdach te de waarheid had gesproken. Margareth Hughes kwam volgens de van de patholoog, dr. Evans, door ver stikking om het leven. Kaar neus, mond en keel waren met kracht dicht gedrukt, hoewel er geen normale wurglngs- afdrukken waren gevonden. De moord was in alle stilte geschied. Noch de arts dr. Fishers noch zyn vrouw hadden gedurende de nacht on gewone geluiden gehoord. De moord werd de volgende ochtend omstreeks half negen door mevrouw Fishers ont dekt. Er waren geen tekenen die erop we zen dat Margareth zich verzet had tegen haar moordenaar. „De enige stille getuige", aldus de openbare aanklager, „was een speelgoed teddy-beer". Behalve dr. Evans was op de dag na de moord nog een arts, dr. Owen Jones, by Margareth geroepen. Hy had het tydstip van de dood op 8 9 uur daarvoor geschat. De verdediger van verdachte dwong dr. Jones tydens het kruisverhoor te er kennen dat hy zeer weinig ervaring had in deze zaken en dat zyn schatting al- dagvaarding en de getuigenverklaring lesbehalve die van een expert was. Zet de lekkerste koffie en schenk ze ln chique koppen. Dat is werkelijk af I Onze allermooiste modellen beginnen mol 3.75 (Héél wal anders dan „gewoon"!) BREESTRAAT - LEIDEN Den Burcht. Peltenburg-Blaupunkt- show. 2-6 en 7-10 uur n.m. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Lezing mr. G. C. v. d. Willigen over de Haarlem mermeer in verleden en heden. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Jeugd- byeenkomst Leidse week voor internatio nale samenwerking. Spr. dr. W. v. d. Wie len over „Is Amerika Jullie toekomst?" 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater met „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. Academie: Opening 3e lustrum Christen Studentenraad. 8 uur n.m. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur nam. Café Aniba. Leidse Tuiniers- en Bloe mistenver. D.E.V. 8 uur n.m. Den Burcht. Peltenburg-Blaupunkt- show. 2-6 en 7-10 uur njn. Het Gulden Vlies: Leidse week voor Internationale samenwerking. Spr. mr. P. Porthelne over „Amerikaanse invloeden op de Nederlandse middenstand?". 8 uur n.m. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing H. R. van Heekeren. „Terug naar de Drie goden-pas". 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater met „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. DONDERDAG Doopsgezinde Kerk: Leidse week voor Internationale samenwerking. Sprekers dr. H. Paber en prof. dr. O. A. Bouman over „Tussen techniek en geestelijk leven". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: By eenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Lezing Chr. Studentenraad. 8 uur n.m. Nieuw Minerva: Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. Idenburg-Slegenbeek van Heukelom over reis door Frankryk. 8 uur n.m. Rapenburg 61LeldB Aoademlsch Kunst centrum. Aulos-blaaskwlntet. 8 uur n.m. VRIJDAG Burgerzaal Stadhuis: Leidse week voor internationale samenwerking. Spr. dr. H. R. van Houten. 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: V.V.D. Spr. dhr. J. C. Corver over „De klnderbyslag en en kele andere problemen". 8 uur n.m. Ir. Drlessenstraat 1: Ledenverg. Kyno- logenver. „Rynland". Spr. dr. A. Byden- dyk over de beoordeling van de hond. 8 uur nm. Prediker: Contactavond A.A.J. voor ouders Chr. Lyceum. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ec clesia". 8 uur n.m. Schouwburg „Theater" met n.m. K. en O. Toneelgroep „Meneer Topaze". 8 uur 'vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.10 Or gelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc.: Jazz. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Ne derland en de verklaring van de rechten van het kind, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel en zang. 17.20 Amus. muz. 17.50 Regerlngsuitz.: Het An tilliaanse kind en zyn lied, d. Dr. G. D. van Wengen en Frank Martinus Arion. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varla en gram. 19.20 Waarom doen ze dat niet, toespr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Zestig Jaar levenservaring, le zing. 20.50 I Lombardl Alia Prima Crocia- ta, opera. (I.d. pauze: 22.40 Nes.) 22.50 Hart op de tong, act. 23.35 Jazzmuz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gram. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 0.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 De bloemen van Hiroshima, oorsp. (herh.) 12.10 Gram. 12.50 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gewyde muz. 12.37 Ned. Herv. kerkd. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.45 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Wie luistert mee?: mu ziekles. 15.30 Tenor en plano. 16.00 V. d, Jeugd. 17.20 Koperork. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.10 Koorzang. 18.30 Het spec trum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws, en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram, 20.10 Gram. 21.10 De Nederlandse Geloofs belijdenis en de Heilige Schrift, lezing. 21.30 Lichte muz. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina. 22.00 Planorecital, 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.65 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e iyn van 18-20 uur) It's all right with me (Porter), Allez- vous en, go away (Porter), You do some thing to me (Porter), Orkest Nelson Riddle; The surrey with the fringe on top (Rodgers), This nearly was mine (Rod- gers), Orkest Edmundo Ros; Louisiana (Johnson), Maple leaf rag (Scott), Mama's gone, goodbye (Bocage), Orkest Red Ni chols; If I loved you (Rodgers), Shall we dance (Rodgers), Orkest Edmundo Ros; Maidens typical of France (Porter), Let's do it (Porter), Just one of those things (Porter), Orkest Nelson Riddle; Sulker- bossie, Fanagalo (Roering), Orkest Horst Wende. Chococue (Alvarengo). Popurrl de Ale (Villamayor), Para que (Alfonzo), Los Indios; Sarie Marais, Skokiaan (Msarurg- wa), Orkest Horst Wende; Chlca chlca bum (Moyzakh), Trio Albert Ralsner; Comme au premier Jour (Dorsey), Tom Pllllbl (Cour), Jacqueline Boyer; Bengue- la (Gordan), Trio Albert Raisner; Milord (Monnot), Edith Piaf; Olé muchacha ILaudan), Trio Raisner; Besame mucho (Skylar), Orkest Ray Connif met koor; Wait for me (Tobias), Many dreams ago (Sauter), Pat Boone; Too young (Dee), Orkest Ray.Conniff met koor; Bye bye blues (Hamm), Someday sweetheart (Spi kes), Dinah Shore; Summer time (Gersh win), Orkest Ray Connlff met koor; Night crawlers (Albam), Tin roof blues (Mares) Manny Albam; For all we know (Coots), Paul Desmond; Two degree east, three degrees west (Lewis), Paul Desmond. K. en O. Toneelgroep „Meneer Topaze". 8 uur Schouwburg: „Theater" met n.m. Volkshuls: Leidse week voor internatio nale samenwerking. Spreekster mevr P. van Delden over „De veranderde positie van de vrouw ln de steeds kleiner wor dende wereld." 2.30 uur n.m. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Jubileum feestavond Personeel N.Z.H.V.M. 7.30 uur n.m. Stationsplein: Excursie Ned, Chr. Rels- ver. naar Cinerama Rotterdam. 7 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. bijbelstudie; 11-12 uur ds. D. Vink van Utrecht, N.C.RelsV. (Stationsplein): Bezoek aan Aalsmeer (Anjerkassen) en Amsterdam. Vertrek 1 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per- soneelsver. Van wyk en Heringa. 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Katwyk. 2 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Aalsmeer en Amsterdam. 1 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing 4 uur nam.; 5.15 Wachttorenstudie Jehova's Ge tuigen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG 61: K. en O.-cursus Actuele uur nam. Rapenburg Economie. 8 De BINNENLAND 41-Jarige verzekeringsagent, de heer G. J. H. Brevre uit Veenoord ls gis termiddag om vier uur op de Halerweg te Swiggelte bij het uitwijken voor een land- bouwtractor met zyn auto tegen een boom gereden. De heer Brevre was op slag dood. De auto werd totaal vernield. Prins Bernhard zal zaterdagmiddag 4 november ln Hotel des Indes ln Den Haag de lunch gebruiken met vele vrienden uit de Royal Air Force. Op die dag houdt de European Central Council van de R.A.F.- Associatlon daar nl. zijn Jaarvergadering en de Prins is beschermheer van de ook in Nederland reeds Jaren bestaande ver eniging van oud-RAF-personeel. Ook de Britse ambassadeur Sir Andrew Noble, zal aan de lunch aanzitten. Te Mlnnertsga (Fr.) is gistermiddag de 25-jarige S. Sijbesma by landbouw- werkzaamheden om het leven gekomen. De heer Sijbesma zou met een trekker een wagen met bieten van het land trekken waarby de trekker achterover sloeg. Hij raakte tussen de trekker en de bleten- wagen bekneld en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Op een met een automatische knip- perlichtlnstallatle beveiligde overweg tus sen Spaubeek en Geleen-oost is gistermid dag de 17-Jarlge fletser J. Meels uit Sweyk Hulzen (gemeente Schinnen) tegen een trein gereden. Hy is zeer ernstig gewond naar een ziekenhuis in Sittard gebracht. BUITENLAND De bevolking van het zuideiyke woes- tyngebied van Israël ls sedert 1956 ver dubbeld tot 180.000 zielen, Er wordt, ln het kader van een ontwikkelingsproject, een vijfduizend woningen gebouwd. arbeider uit Durham In noordoost-Engeland, Albert Dryden, ls gisteren tot een boete van vyf pond (ruim 50 gulden) plus de kosten van het geding veroordeeld wegens proeven met eigengemaakte raketten. De samenstelling van de gebezigde brandstof wilde hy niet onthullen. Hij deelde mee dat hy naar Zuld-Amerlka zou gaan om ongestoord zyn proeven te kunnen voortzetten. De Zweedse vreemdelingendienst heeft een visum verstrekt aan kapitein Galvao, die zich ln Januari 1.1. van het Portugese passagiersschip Santa Maria meester maakte. Hy zal op uitnodiging van een studentenorganisatie een serie lezin gen ln Zweden houden. Voor de kust bij Cape Canaveral heeft een Amerikaanse onderzeeër gisteren onder water een nieuw model Polarlsraket gelanceerd. Deze raket moet een afstand van ruim 2.700 km kunnen afleggen, rond 550 km meer dan de oude. Volgens wel ingelichte kringen ls de proef met de nieuwe raket volledig geslaagd. Ook de Westdultse regering gaat haar onderdanen richtlijnen geven voor het ge val het tot een kernoorlog mocht komen. In de komende weken zullen 16 miljoen exemplaren van een brochure, getiteld „Iedereen heeft een kans" onder de bevol king verspreid worden. De regering wil voorts het parlement ln de komende maanden een wetsontwerp voorleggen, waarin bepaald wordt dat elk gebouw ln de komende tien Jaar een schuilkelder moet hebben tegen radio-actieve neerslag. Tsjecho-Slowakye heeft besloten een aantal milltaren onder de wapenen te houden, zo meldt het Tsjechische pers bureau Ceteka. Het gaat hier om een aan tal, dat dit Jaar zou afzwaaien en men had deze maatregel genomen „ter ver sterking van de verdediging van het land". Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal koor. 8.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot I november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat 1a): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 1816 uur) tot en met 29 ok tober) Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg 12): Schilderyen,1 aquarellen en tekenin gen van Kees Buurman en Kees de Jager Werkd. 3-5 en 8-10 uur nam.; 's zondags 3-5 uur nam. (tot 3 november). BIOSCOPEN Casino: „Os Bandeirantes". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 0,15 uur. Lldo: „De zwarte tiran". 18 Jr. Werkd. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 2.30, en 9.15 uur, Luxor: „Noodlot der begeerten". 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De man met het slangenvel". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een avond aan het strand". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het geweten van het westen". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Spaanse driften". Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Wapensmok kel naar Santiago". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; maandag en woensdag 8 uur „Klokslag Middernacht". 14 Jaar. Donderdag 8 uur „Boom der gerechtig heid". 18 jr. Zondagmiddag en woens- middag 2.30 uur „Gezworen Kamera den". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. van U» huisarts ot (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22223. feen gehoor st TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.25-16.15 Eurovisie: Voetbal- wedstr. Engeland-Portugal. VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.35-17.45 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo 20.30 Lichte muz. 21.00 Film. NTS: 21.15 Intern, ljssterren parade. NCRVl 22.30 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Vertelling. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Kamermuz. 19.30 Round Britain Quiz. 20.00 Ork. conc. 21.15 Klankb. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22,45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.00 V. d jeugd. 17.31 Gram. en ber. 18.30 Nws. en act. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorrsp. 19.00 Nws. en Journ 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Lichte muz. 20.31 Hoorsp. 21.31 Lichte muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gram. 23.31 Lichte muz, 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 14.15 Gram. 14.45 Dansmuz. 16.00 Zangrecital. 17.45 Lichte muz. 18.15 Ham mondorgelspel. 19.00 Nws. 19.15 Kamer muz. 20.05 Hoorsp. 21.10 Jazzmuz. 23.35 Moderne Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Lich te muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 8, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Ka mermuz. 14.15 Kamermuz. 15.05 II Giove- di Grasso, opera. 16.15 Ork. conc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 21.03 Hoorsp. 23.10 Ka mermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.25 Kamermuz. 16.00 Beurs ber. 16.06 Engelse les. 16.21 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Intermezzo. 17.20 Voordr. 17.45 Pianorecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Zangrecltal. 19.45 Documentai re. 20.00 Verz. progr. 22.00 Nws. 22.15 Praatje. 22.25 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 12.15 Gevar. muz. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Kamerork. en sol. 15.03 Lichte muz. 16.06 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Operamuz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 21.50 Gram. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s? 6 fl S 03 Amsterdam geh. bew Den Helder zwaar bew Ypenburg geh bew. Vllsslngen regen Eelde geh. bew. De Bilt geh bew. Twente richt bew Eindhoven geh. bew Z.-Limburg geh. bew. Helsinki onbewolkt Stockholm geh. bew Oslo onbewolkt Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen regen Londen regen Brussel zwaar bew Luxemburg mist zwaar bew Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew zwaar bew lioht bew. mist geh bew. zwaar bew mist zwaar bew licht bew mist mist onbewolkt ozo zwaar bew s Es B zzo 7 14 6 6 z 8 13 8 2 zzo 7 14 8 7 zzo 10 14 9 2 z 5 12 6 7 z 4 14 6 7 zzo 3 12 7 5 zo 4 14 7 7 zzo 7 13 8 7 zzo 3 9 1 0 zzo 6 12 10 0 w 2 12 10 0 Z Vf z 4 13 9 10 10 11 6 1 zzo 6 15 9 0 z 6 14 8 9 z 4 11 7 10 z 7 15 13 2 zo 3 18 15 1 O 3 14 4 0 n 7 19 12 0 zzw 2 15 6 2 w.S'til 12 7 zzo 2 17 9 w.stil 12 4 w.stll 14 4 W.stll 14 0 z 1 13 5 W.stil 16 0 4 16 7 2 23 16 nbewolki ozo 2 20 onbewolkt o 8 20 8 motregen w.stil 19 10 zwaar bew w.stil 24 12 half bew. w.stll 20 15

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2