,De vier Heemskinderen' eer spektakel dan ballet Experiment mogelijk dank zij subsidies Voorseizoen bij TRM in Brussel Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 oktober 1961 Tweede blad no. 30485 Posttluivenliouders eren kampioenen Voor een goed bezette zaal hield de Leidse Postduiven Club in de Kleine Burcht de jaarvergadering, met als ex tra attractie de huldiging van de kam pioenen van bet seizoen 19601861. Voorzitter J. van Alphen sprak een kort welkomstwoord. De duivensport is een sport met vele teleurstellingen en zeer afhankelijk van de weersomstandigheden, waardoor Juist in het afgelopen seizoen vele verliezen werden geleden en vele liefhebbers de strijd moesten staken. Toch is er op alle fronten nog felle strijd geleverd. De uitslag was: Kam pioen Generaal, 1. M. de Lange 1174.33 pnt; 2. D. v. d. Nieuwendyk 1085.99 pat; 3. J. Filippo 1052.73 pnt; 4. J. v. Alphen 946.46 pnt en 5. A. v. d. Meys "76.81 pnt. Na de bestuursverkiezing was het be stuur als volgt samengesteld: J. v. Alphen, voorzitter; J. Filippo, secretaris, H. Fasel, penningmeester; D. v. d. Nieuwendijk en P. Teske, commis sarissen, terwijl in de plaats van M. de Lange, R. Meesters werd gekozen. Na een korte pauze volgde de huldi ging van de kampioen. De heer B. Geenjaar, voorzitter van de Sportcom- missie, reikte niet minder dan 18 bekers uit. Op 10 november geeft de L.P.C. voor alle liefhebbers uit Leiden en omstreken een filmavond in de Kleine Burcht op 16 en 17 december vindt de grote jaar lijkse tentoonstelling plaats. (Van onze Brusselse correspondent) Het Théatre Royal de la Monnale, de Koninklijke Muntschouwburg dus, in de wandeling door iedereen in Brussel T.R.M. genoemd, begint het seizoen 1961'62 niet al te vroeg. In de tweede helft van deze maand zal Mozarts Don Juan de reeks openen. Thans is het oude, uit het begin van de negentiende eeuw date rende gebouw overgeleverd aan de schilders. Het was hard nodig en het resultaat is bijzonder. Zo heeft men de goede vondst gehad, het afschuwelijke brand- scherm bijkans magistraal te laten decoreren. Daarmee is het T.P.M. een van de weinige schouwburgen in Europa geworden waar dat nuttige ding niet meer ergert door zijn onfeestelijke, grauwe aanwezigheid, ,maar het de zaal zU het in schijn dubbel zo groot maakt. Het hof van Karei de Grote Omdat men toch moest beginnen, heeft men de vertoningen van het spektakelstuk „De vier Heemskinderen" hervat. Ze worden gehouden in het Koninklijk Circus, een gebouw van zeer grote afmetingen waarvan we u niets meer kunnen vertellen dan dat we nog nooit hebben vernomen dat er werkelijk circusvoorstellingen worden gegeven. In ieder geval: het is een circus gebouw met duizenden plaatsen op twee verdiepingen rondom een piste met de klassieke middellijn van dertien meter en het is nogal modern uitge rust. Die piste heeft men bedekt met een toneelvloer. Aan de ene zijde daar van heeft men wat armzaligehouten staketsels opgericht. Van het plafond hangen gekleurde vanen naar bene den. Er is een grote batterij van schijnwerpers opgesteld en er is een geluidsinstallatie, die u af en toe horen en zien doet vergaan. Ballet van Béjart Dat is dan de omgeving en de schouwplaats voor „De vier Heems kinderenHet is, zoals het programma zegt, een heroische legende in twee delen en twaalf scènes op een tekst van Herman Closson, in scène gezet door Maurice Béjart. Met die Béjart en zijn zogeheten „Ballet van de twin tigste eeuw" is het een wat wonder geval. Enige jaren geleden verwekte hU in Parijs nogal opzien, toen hij, met Jeanine Charrat samen, een soort anti-Roland Petit-stijl schiep en bij een bepaald publiek (het publiek dat minder op innerlijk beleven en op stijl dan op vernieuwing en experiment let) veel succes had. Het TRM. in casu de met hem nogal nauwe relaties onderhoudende direc teur van deze schouwburg, kon hem profiterend van de korte grootheids waan, die België ten tijde van de Expo 1958 bezielde de financiële basis verschaffen, welke hij, zoals velen die meer in hun mars hadden, in Parijs moest ontberen. Sedertdien is het „Ballet van de twintigste eeuw" dan een Belgische c.q. Brusselse aangele genheid geworden. Velen zijn er trots op. Anderen vinden het maar een kost bare (kostelijke, zeggen onze Vlaam se vrienden) bedoening. Arrangement Hoe het ook zij: Charrat en Béjart hebben „De vier Heemskinderen" van Closson voor het circus gearrangeerd en het is eigenlijk niet eens zo'n on aardige vertoning geworden. Zeker niet voor België, waar men nu eenmaal veel houdt van zulk folkloristisch gedoe en waar de legende van Reinout, Ade- laert, Ritsaert en Writsaert nog wel een levend iets is. De twaalf taferelen rollen zich af voor ogen van de (niet al te talrijke) toeschouwers. Eerst denkt men ten onder te gaan aan het lawaai van het geen het in de Franse taal gestelde programma noemt: „montage sonore et percussion originale", van Fernand Schirren. De begeleiding wordt name lijk gevormd door een soort elektroni sche op de band opgenomen muziek en daardoorheen bespeelt de heer Schirren voornoemd een slagwerkbat terij, duizend maal versterkt door de luidsprekers, terwijl er ook een spi net wordt gehoord. Nu is het algemeen bekend, veronderstellen wij, dat spi- netmuziek niet is geschreven voor een circus en evenmin voor versterking. Maar men went aan alles, dus ook aan die herrie. Er gebeurt veel Men heeft dus wel tijd en gelegen heid, de legende van de vier heemsjon gens voor zich te zien afspelen. Béjart en Charrat hebben daar inderdaad goed werk verricht en in een bewe gingsspel ziet men veel gebeuren: de vier broeders, die naar het hof van Karei de Grote trekken; de ontmoe ting met twee herderinnetjes; het tot ridder slaan; de liefde van Reinout voor zekere Aleid van Provence; een ridderlijk schaakspel tussen haar twee minnaars; verbanning van Reinout naar het Heilige Land (geheel kom pleet met koningin van Saba, nacht merries e.d.); terugkeer en trouwerij met Aleid en, omdat het immers in dit leven altijd is wat men niet heeft, de eeuwige nostalgie naar het avontuur van de vier broers. Ballet is er niet zo veel te beleven. Het deed uw correspondent eerder den ken aan een bijzonder grote Belgische carnavalsstoet, en dan aan een vol- maakte.Beweging is er inderdaad ge noeg en te kijken valt er dan ook veel. Het is mogelijk dat het TRM heeft gedacht met één slag de eenvoudigen van geest voor zich te winnen. Dat is dan mislukt omdat er de onmiskenbare pretentie is, iets groots te verrichten terwijl het resultaat tenslotte aan de povere kant blijkt. Toch is weer eens het nut van grote subsidies gebleken omdat men heeft kunnen zien hoe deze een directie ten minste in staat stellen te experimen teren. „De vier Heemskinderen" is nl in de vorm, waarin het is gebracht, zeker een basis voor verder eontwikke- ling van de opzet. Het programma vermeldt een kleine honderd namen van dansers en dan seressen en andere medewerkenden met daarbij nog „petits rats" en figu ranten. Ieder heeft zijn of haar best gedaan. Men moet er echter niet aan denken wat een producent, die voor eigen rekening zou hebben gewerkt, ervan terecht zou hebben gebracht. Aangenomen dat hij op het onzalige idee zou zijn gekomen deze vier heems kinderen over zijn planken te laten razen. In ieder geval kunnen de Brusselaars zien waar hun belasting penningen blijven. Concert Nederlands Madrigaalkoor Het Ned. Madrigaalkoor geeft op maandag 30 oktober a.s. in de Stadsge hoorzaal een concert met medewerking van de sopraan Corrij Bijster, en het Utrechts Stedelijk Orkest. Het geheel staat onder leiding van Herman Stra tegies Het programma luidt als volgt: „Responsories" van Gesualdo di Veno- sa (a capella); „Miroir de peine" van Hendrik Andriessen (sopraansolo): „Re quiem" van Herman Strategier (gemengd koor met orkest) en „Stabat Mater" van Francis Poulenc (sopraan, koor en or kest). Het „Requiem" van Herman Strate gier ontstond door een opdracht van het ministerie van O., K. en W. De keuze van de fascinerende Requiem-tekst werd mede bepaald door de omstandigheid, dat kort na het verstrekken van bovenge noemde opdracht zekerheid werd ver kregen omtrent het lot van zijn enige broer. Gevangen genomen door de be zetters werd hij in de oorlog overge bracht naar het concentratiekamp Neu- engamme, waar hij op 3 mei 1945 werd gedood. Uit de teksten van de Dodenmis wer den de volgende 9 delen gekozen: In- troitus, Kyrie, Graduale, Tractus, Offer torium, Sactus, Benedictus, Agnus Dei en Communio. De sequentia „Dies irae" (dag van toorn) hoe beeldend en dich terlijk ook, werd met opzet weggelaten, opdat niet op de eerste plaats het ac cent zou vallen op de verschrikkingen van de dood. Veeleer werd getracht tot een ingetogen muzikale meditatie over het troostend licht, dat de andere teksten op het mysterie van de dood werpen, te komen. Het begintema van de introitus werd het muzikaal-technische bindmiddel, dat in dezelfde of andere gedaante de vorm geving bepaalde van de Graduale, Sanc- tus. eBnedictus en Communio. Eigen karakter kregen Kyrie Tractus, Offerto rium en Agnus Dei. Ingevolge de ge stelde voorwaarden van het ministerie van O., K. en W. is het werk driestem mig (sopraan, alt en één mannenstem) met begeleiding van strijkorkest en 5 blazers, t..w: fluit, hobo, (Eng. hoorn) klarinet, fagot en hoorn. Het komt in Nederland weinig voor, dat een componist met zijn eigen koor een nieuwe compositie „ten doop" kan houden. Aangezien Herman Strategier dirigent van het Nederlands Madrigaal koor is, valt onze stad de eer te beurt yan deze première. 30500 30500 30500 Scène uit het spektakelballet „De vier Heemskinderen" MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 oktober Vee markt: Totale aanvoer 3328; weekaan- voer 5241. Vette koeien en ossen 350, ge- bruiksvee 1158, vette kalveren 425, gras kalveren 460, nuchtere kalveren 567, var kens 10. lopers 63, biggen 27, paarden 71, veulens 4, schapen of lammeren 143, bokken of geiten 50. Prijzenresp. voor le. 7e en 3e kwaliteit)vette koeien 305- 340, 275-300, 255-270; vette kalveren 270- 280, 240-270, 210-240 per kg.; graskalve- ren 450, 350, 260; nuchtere kalveren 190, 170, 160; lopers 105, 95, 80; biggen 58, 48, 42 per stuk; slachtpaarden 260, 220, 200 pe kg; schapen 120, 100, 90; lammeren 110, 90, 80; kalf- of melkkoeien 1280, 1150, 1000 vare koelen 870, 750, 650, vaar zen 960, 760, 660; pinken 620, 500, 450 per stuk. Respectievelijk aanvoer, handel, prijzen: vette koelen iets ruimer, stroef ongewij zigd; vette kalveren even kleiner, goed, enkele prima's boven notering; graskal veren iets minder, redelijk, eerste kwa liteit stijver; nuchtere kalveren iets kor ter, kalm, niet hoger; lopers en biggen ruimer, stil, vooral niet hoger; slacht- paarden groter, redelijk, prima jonge paarden ruim prijshoudend, 2de en 3de kwaliteit vooral niet hoger; schapen :n lammeren even meer, vlot, goed prijs houdend; kalf- en melkkoeien tamelijk, stil, prijshoudend; vare koeien gewoon, stroef, vooral niet hoger; vaarzen en Drukkerij betaalde te hoge uurlonen De economische politierechter mr. J. A. Bletz heeft de Amsterdamse drukke rij C. A. Spin en Zn. N.V. een boete op gelegd van f200.wegens het in het tijdvak van 26 juni tot 14 juli jl. toe kennen van een te hoog aantal uurlo nen aan werknemers in ploegendienst bij de afdeling dagbladzetterij. De offi cier van Justitie had vorige week een boete van f 2000. waarvan f 1900. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar geëist. Het verweer van de raadsman van de drukkerij, mr. B. L. Burwinkel, werd verworpen. Dat het tenlaste gelegde niet strafbaar zou zijn omdat werkuren niet onder de arbeidsvoorwaarden mogen worden gerekend, verwierp de economi sche politierechter omdat de grafische CAO zich niet alleen beperkt tot loon bedragen, maar ook loonuren bepaalt. Het verweer gebaseerd op art. 4 van de grondwet, waarin is bepaald dat alle burgers (zowel werknemer als werkge ver) recht hebben op gelijke rechtsbe scherming, werd eveneens verworpen omdat naar het oordeel van de rechter de rechtspositie van werkgever en werk nemer in dit geval verschillend is. „De drukkerij kan zich niet op overmacht beroepen „omdat het hier slechts een poging betreft om nadeel te ontgaan", aldus mr. Bletz. BRAND IN STADION TE DJAKARTA In het stadion, dat te Djakarta in aanbouw is voor de eerstvolgende „Azia tische spelen" in augustus 1962 heeft een brand gewoed. Het vuur, dat door een hevige wind werd aangewakkerd, en ernstige schade heeft toegebracht aan het nog niet voltooide gedeelte van het stadion, was in twee uur bedwongen. De Indonesische minister Maladi van voorlichting zei, dat de brand de spelen in 1962 niet zal vertragen. W el zal het stadion thans vermoedelijk een maand later gereedkomen, nl. in mei 1962. Het stadion, dat met Russische steun wordt gebouwd, moet dienen als omlijsting van het grootste prestige-vertoon m de geschiedenis van ndonesië. Gevaarlijke neerslag ten dele op Rusland In Sowjet-Rusland zelf zal meer ra dioactieve as (directe neerslag) neer komen dan in andere gebieden, omdat de heersende wind op Nova Zembla, waar de proeven genomen worden, zuid west is. Dit zei het hoofd van de af deling radio-activiteit in de atmosfeer, van het Meteorologisch Instituut van de Verenigde Staten, Robert List, gis teravond tegen Journalisten. List zei, dat slechts een klein gedeelte van de radio-actieve neerslag onmiddellijk zal neerkomen, omdat de bom waar schijnlijk volgende lente geleidelijk fing is gebracht. Het grootste deel van de radio-actieve afval wordt door de atmosfeer opgenomen en zal waar schijnlijk volgende lente geleidelijkW neerdalen. De omvang van de ontplof fing in aanmerking genomen zal een grote hoeveelheid radio-actieve afval op Russische boerderijen, dorpen en ste den neerkomen, aldus List. Dr. Harold Urey, Nobelprijswinnaar voor chemie, verklaarde gisteravond in een televisie- uitzending dat het grootste deel van de radio-actieve neerslag op de Verenigde Staten zal neerkomen. Dr. Mijake van het Japanse Meteoro logische Instituut heeft in Tokio gezegd, dat de ontploffing voor Japan op de slechts mogelijke t(jd is gekomen. De wind zal het radio-actieve afval naar Japan voeren waar de herfstregens het zullen neerslaan. NADER ONDERZOEK IN DE ZAAK-MERTENS De Hoge Raad heeft vandaag uit spraak gedaan in de herzieningsproce dure van de Haagse tandarts A. M. Mer- tens. Deze heeft herziening gevraagd van een arrest van het Haagse Ge rechtshof van januari 1921. dus bijna 41 jaren geleden, waarbij bevestigd werd het vonnis der Haagse rechtbank, die hem tot drie maanden gevangenis straf veroordeelde, wegens diefstal van elektriciteit. De Hoge Raad beft thans in deze zaak een nader onderzoek bevolen en dit opgedragen aan de president van de strafkamer, prof. mr. G .H. A. Feber als raadsheer-commissaris. PELTENBURG-SHOW IN „DEN BURCHT" Vanavond van 710 uur en morgen van 26 en 710 uur wordt in „Den Burcht" een show gegeven door Pelten- burg, Breestraat. Het allernieuwste op het gebied van radio, televisie, bandre corders, grammofoons en autoradio's wordt op deze show "gedemonstreerd. Liefhebbers worden in de gelegenheid gesteld zelf te experimenteren met di verse bandrecorders. De show, die giste ren geopend werd trok reeds veel belang stelling. WARMOND Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. P. Loogman, 33 Jr en A. C. M. de Haas. 23 jr, G. L. Th. van Gijlswyk. 34 jr en A. M. Bakker. 32 jr. A. H. Elstgeest, 52 jr en G. A. M. Vlekke, 45 jaar. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 BEURSOVERZICHT LUSTELOZE MARKT Amsterdam, 24 oktober De marktstemming was vanmiddag bij de opening lusteloos geweest, n ver band met het aanwezige middenkoers aanbod werd in alle hoeken van de in ternationale waarden laag geopend. Ge durende het verdere beursverloop trok ken de koersen merendeels een weinig aan. Een koersverlies, ten opzichte van het vorige slotniveau konden de hoofd fondsen echter niet ontlopen. De ont plofte Russische bom was mede oorzaak van aarzelende houding van het Damrak. Hetzelfde viel op de overige Europese beurzen te constateren. Op het ver laagde niveau had Amerika enige be langstelling voor Philips en Unilever, terwijl voor dezelfde rekening certifica ten Hoogovens werden aangeboden. Het pubhek gaf steun aan de aandelen Kon. Olie. In Wall Street vonden gisteren belas- tmgverkopen plaats die een druk op de koersen aldaar uitoefenden. De markt sloot er onregelmatig met merendeels koersverliezen, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen. KLM vormde hierop een uitzondering. Dit fonds herstelde zich op de Newyorkse beurs op de forse koers daling van de voorgaande beursdag. Aku moest opnieuw met een koersver lies genoegen nemen. Dit bedroeg op 390> circa 5 punten. Philips steeg van 1066 tot 1069 doch lag op deze notering toch nog bijna 7 punten beneden het slotkoers van gisteren. Unilevers op 836, circa 6 punten lager. Hoogovens ver loren op 785 circa 24 punten. Aandelen Kon. Olie liep op van f 113,50 tot f 114.20. De vorige slotkoers was f 115. De Scheepvaarten hadden koersver liezen van één tot twee punten. Ook de leidende cultures gaven koersverliezen te zien by minimale omzetten. De Staats- fondsenmarkt was onveranderd. WISSELKOERSEN „,£??d®n 10.15%110:16%; New York 3.60H—3.60H; Montreal 3,50ft3.50ft* Parys 73.38—73.43; Brussel 7 24%— 7.251*; Frankfort 90.12%—90.17%Stock 5?ïu69.81%—€9.86%Zürich 83.49%— 83.54%Milaan 58.11%— 58.16%Ko- ?n7?5gen™2-4°~5245°sl0 50.68%- ««ï-lSSv 13.97 13.98; Lissabon Jongen joeg er twee mille door Een paar maanden had hy zo goed gewerkt, dat zijn baas bijzonder tevre den over hem was. Tot hij op een mor gen voor de textielhandelaar f2600.- naar de bank moest brengen en niet meer was teruggekomen. Nog maar 16 jaar was hij, maar hij leidde een leven als een vorst. Hij heeft de Rotterdam se kinderpolitie nu precies verteld waar hij is geweest en hoe hij er f2100,- doorheen heeft gejaagd. De rest had hii nog over. Op de zo goed als nieuwe bromfiets die hij ook had meegenomen de brommer werd hem noodlottig want hij had die ergens achtergelaten en dat bracht de politie op zijn spoor ging hij eerst naar Katendrecht te Rotter dam. Hij kwam er in vele café's, was bijzonder vrijgevig en had onmiddel lijk de nodige vriendinnen. Die avond kostte hem alleen al f400,-. De meege nomen brommer liet hij staan en hij kocht een nieuwe voor f800,. Daarop tufte hij naar Breda, waar liy op de kermis en in een hotel f200,- besteed de. Daarop zocht hij het hogerop in Amsterdam. Hy kleedde er zich hele maal in het nieuw, trok in een hotel en ging er uit. F 200,- lichter hij kocht ook nog een transistorradio ging hij naar Breda terug, waar hy beter de weg wist door een verblyf in een in richting. Weer stond de kermis op zyn programma en weer logeerde hy er in een hotel. Kosten f200,. Hij is de vol gende dag toch maar weer naar Rot terdam gegaan. Daar had de politie hem meteen met nog f500,- over te pakken. ZWO-subsidie voor tweeling onderzoek De Nederlandse Organisatie voor Zui- ver-Wetenschappelyk Onderzoek heeft aan prof. dr. J. J. van Loghem jr. een subsildie verleend voor een bloedgroe- penonderzoek van tweelingen. Prof. van Loghem. die directeur is van het Cen traal Laboratorium van de Bloedtrans fusiedienst van het „Nederlandsche Roode Kruis" doceert aan de Universi teit van Amsterdam immunopathologie. De subsidie houdt verband met onder zoekingen die een voortzetting z(jn van het indertijd in Leiden ingestelde twee lingen onderzoek, waarover wij toenter tijd uitvoerig schreven. BEURS VAN Dinsdag 24 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. "58 4% 102ft 102ft Ned. '59 4% 102ft 102 Va Ned. '60-1 4% 102ft 102Va Ned. '60 n 4% 102ft 102% Ned. '59 4% 100 %GB 100M Ned. '60 4y4 100%GB 100% Ned. '61 4y4 100%GB lOOfl Ned. '53 3% 97% 97% Ned. Grtb. obi. 3% 83% L Ned. '47 3% 94% 93H Ned. '51 3% 97 97 Ned. '53 Ï-II 3% 96% 96% Ned. '56 3% 95% 95% Ned. '48 3% 90% 90% Ned. bel, cert. 3% 90% 89% Ned. '50 I-II 3% 90% 90% Ned. *54 I-II 3% 9292ftGL Ned. '55 I 3% 92ft 92ftGL Ned.'55-11 3% 94% 94% Ned. '37 3 92% 92% Ned. Grtbk. obi. '46 3 93% 93 Ned. doll. In. '47 3 91% 91ft Ned. Inv. cert. 3 99%GB 99{£GB Ned. 62-64 3 99 99 ft Indië '37 3 99 ft 99% Indië '37 A 3 95% 95% Ned. won. b.l. '57 6 109 109 Ned. won.bJ. '58 4% 101 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110% 110% 7er. HVA-mU127% 125% A.K.U395% 391 Dell M(J cert147 145,10 Hoogovens cert809 782GB Philips gem. bez. 1075% 1069% Unilever cert842 836% Dordtse Petr547 y4 543% Kon. Petr (50 k 120) 115.10 114,10 Holl. Amer. lijn 162% 161 Java China Paket 157% 156% K.L.M60 58,50 Kon, Ned. Stoomb.206 203 Kon. Paket My158 157 Stoomvaart My Ned. 164 171% Nievelt Goudr. cert. 174% 162 v. Ommeren cert. 339 y4 337% Kon. Rott. Lloyd 161 160 Ned. Scheepv Unie 174 162 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97% 96% Idem '48 (3%) 97% 96% R'dam '52-1 (4%) 101L 100% id id -37 I-n (3%) 96% 96j| Z-Holland *55 4% 100 103% Bankwezen Bank N Gem '58 5% 105 105 id N W.B '52 (4%) 100% BVG rspbr f.500 198 198 BVG rspbr '52 144% 144% Industr Obligaties Philips DoUarlng *51 94% 94% AMSTERDAM Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% a'dam '56 i 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% I 2% Vorige Slotkoers koers v. heden 103% 105 86 85 84% 84% 89% 89 89% 89 84% L 84%l 85% 85L 94% 94L 93% 93% 94% 93% 93% 93L 97% 97% 97% 97 94% 96 104% niet-actieve aandelen Bank. en Credletlnstellingen Robeco Amst. Bank Holl. Bank Unie eert. Ned. Handelmh Rott. Bank Twentsche Bank"!! Senembah Albert Heyn Berkei's Patent (v.) Calvé Delft eert. öU4 Electrolasmy340 Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnyv. Internatio Int. Kunststof!. Ind. v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Mtiller en Co. N3. Ned, Kabelfabr Philips pref. Rott. Droogdok My. Sikkens Groep Ver. Touwf abrieken Walvisvaart Weraink's Betonmy. Wilton Feyenoord Van Wyk en Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r491 Kon Petr (f 20) 117 Amertk. fondsen Canadian Pacifio R. 24% Intern Nickel81% Anaconda 50 Bethlehem Steel.... 40% Cities Service 51 General Motors 49% Kennecott 81 ft Republic Steel 59% Shell Oil 38% Union Pacific 36 Un. States Steel 78% 251 250 390 388 30% 32% 220 219% 319 363 320 319% 363 317 403 400 en 698 697 309 308 39% 95 804 800 340 338 358 355 178% 178 428 430 255 258 184% 183 70% 70 126 127 553 534% 534 586 585 300% 397% 553% 550 848%. 843% 350 352 97 96% 189% 188 b 306 300 l 94 95 143% 149% 488% 115 34% 80% 49 40% 51% 79 58% 38% S4

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11