NASLEEP VAN WILDE STAKING ONDERZOEK NAAR NALEVING CAO-DAGBLADDRUKKERIJEN Een te hoog aantal uurlonen uitbetaald Home: „Niet alleen het Westen, ook de Russen misleid" nieuw \RATTEN- MUIZÉtiX pASTA VLOtÜÜ Stakingen in Frankrijk VECHTENDE GOKKERS IN HILLEGOM AANGEHOUDEN Met een enkel woord Gerstenmaier weer Bondsdagvoorzitter Geneeskundige raad van Kon. Akademie Agenda WOENSDAG 18 OKTOBER 1961 (Van onze speciale verslaggever) De economische officier van justitie te Amsterdam zal b(j de dagbladdrukke- ryen in zyn ambtsgebied een onder zoek laten instellen naar de naleving van de C.A.O. voor het grafisch perso neel. De officier wil namelijk niet op de drukkerij C. A. Spin en Co. de blaam werpen, dat z(j de enige is welke de loon voorschriften heeft overtreden. Een dergelijk onderzoek zal ook worden ingesteld bij het Algemeen Handelsblad, dat tegen Spin en Co. een aanklacht had ingediend. Dit deelde de officier van Justitie, mr. W. A. J. Smit gisteren tijdens de behandeling van de zaak tegen Spin door de Amsterdamse politierechter voor eco nomische delicten, mr. J. A. Bletz, mee. Drukkerij Spin werd ervan beticht in Juni en juli de typografen van de af deling dagbladdrukkerij een te hoog aan tal uurlonen te hebben uitbetaald. Ten gevolge daarvan was volgens de directie van het Algemeen Handelsblad bi] haar bedrijf een wilde staking uitgebroken. Verschil in interpretatie Over de feiten zelf bestond tussen de politierechter en de verdachte, die ver tegenwoordigd werd door mr. B. L. Bur- winkel, weinig verschil van mening. Over de interpretatie van C.A.O. en buitenge woon besluit arbeidsverhoudingen echter des te meer. Drukkerij Spin had het aan tal uitbetaalde uren met 25 procent verhoogd, waardoor het gemiddelde uur loon der machinezetters van f. 1.75 naar f. 2.47 steeg. Over het totale bedrijf was de loonpost niet spectaculair toege nomen, namelijk met iets meer dan 4 procent. Zowel de politierechter als de officier legde er echter de nadruk op, dat zelfs een kleine verstoring der loonverhou- dingen in een zo goed georganiseerde en gedisciplineerde bedrijfstak als de gra fische industrie ernstige gevolgen moest hebben. De officier aanvaardde het beroep van mr. Burwinkel op overmacht niet. Bij economische delicten gaat dat niet op, omdat de fysieke dwang ontbreekt en men van een economische daad kan af zien. Hij betreurde het, dat men er niet in geslaagd was in onderling over leg de C.A.O.-regels te doen naleven en eiste een boete van f. 2.000,-, waarvan f 1900.- voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. Dwangpositie Mr. Burwinkel ontkende, dat de sta king bij het Algemeen Handelsblad een gevolg zou zijn geweest van de hogere 9 Vervolg van pag. 1 De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Home, zei gisteren in een toespraak in het Lagerhuis: „De Sow- jetrussische premier heeft gisteren in Moskou meegedeeld, dat de Sowjet-Unie een kernbom van vijftig megaton tot ontploffing zal brengen. En dit is tevens de eerste maal, dat het Russische volk iets hoort van het besluit om de kern wapenproeven te hervatten. Het blijkt dus, dat niet slechts de vertegenwoordi gers van Engeland en de Verenigde Sta ten, die te Genève met de Russen onder handelen over een overeenkomst om kernwapenproeven te verbieden, werden misleid, evenals de rest van de wereld, doch dat ook het Russische volk om de tuin werd geleid". De minister wees erop dat het Ver enigd Koninkrijk bereid is aanstonds een akkoord aan te gaan, waarin de kernwapenproeven worden verboden. Groot-Brittannië is ook, nu en in de toekomst, bereid onderhandelingen aan te vangen over algemene ontwapening en het wil een dergelijk overleg voeren in elke vorm, die voor de Ver. Staten en de Sowjet-Unie aanvaardbaar zou zijn. Tot zover Lord Home. Premier Chroesjtsjow heeft gisteren in zijn rede van zes uur en twintig minu ten o.m. nog gezegd, dat maarschalk Worosjilow, die president van de Sowjet- Unie is geweest, tot de anti-partij groep behoort, die zich tegen de Leninistische partijlijn heeft verzet. Ook Perwoechin en Saboerow maak ten deel uit van de anti-partygroep. Chroesjtsjow zei, dat de partijlijn was aangevallen door een groep bestaande uit Molotow, Kaganowitsj, Malenkow, Worosjilow, Boelganin, Perwoechin, Sa boerow en Sjepilow. Wat de toekomstige ontwikkeling van de Sowjet-Unie betreft, zei Chroesjtsjow „De industriële produktie zal in de ko mende zes jaar met bijna tachtig pro cent toenemen. In de afgelopen jaren is de toeneming van de Russische produk tie veel groter geweest dan die van de Amerikaanse. De ontwikkeling van de maagdelijke gebieden is, volgens Chroesjtsjow, met succes verricht, maar de uitbreiding van de landbouwproduktie is nog steeds ten achter bij die van de industriële pro duktie en bij de toenemende behoeften van de bevolking. Hierdoor is er in het land nog altijd een tekort aan zekere produkten, voornamelijk vlees, en levert de bevoorrading van de bevolking met dierlijke produkten moeilijkheden op. „De afwezigheid van zekere goederen ln de winkels is een ernstige aanmerking op ons werk". De woningnood blijft heel nijpend. De maagdelijke gebieden (een van Chroesjtsjows meest geliefde projecten) leveren thans veertig procent van de hoeveelheid graan die in handen van de staat komt. Chroesjtsjow uitte kritiek op de Alba nese communistische partijleiders, waar mee hij de breuk tussen de Sowjet-Unie en Albanië voor het eerst openbaar maakte. Chroesjtsjow zei, dat de Alba nese leiders het niet eens schijnen te zijn met besluiten van het congres waar op de „persoonsverheerlijking" van Sta lin werd verworpen. Rusland kan echter op dit punt geen concessies doen aan Albanië of „aan ieder ander". De communistisch-Chinese minister president, Tjsoe En-lai, zat onverstoor baar in zijn stoel op het podium terwijl Chroesjtsjow herinnerde aan het besluit de gevolgen van Stalins persoonsverheer lijking definitief te veroordelen. Hij klapte niet mee. Chroesjtsjow vroeg of het nodig was Stalin zo vernietigend te veroordelen, en antwoordde zelf met een nadrukkelijk „ja". lonen van Spin. „Het bedrijfsklimaat is daar niet goed", meende hij. De ge machtigde mat voort-s de dwangpositie van zijn cliënt breed uit. De Telegraaf had Trouw niet langer willen zetten en daarom was dat dagblad bij Spin gekomen, die zich grote investeringen en dure krachten had getroost cm de verschijning van Trouw te verzekeren. Mr. Burwinkel meende dan ook, dat de handhaving van het BB.A. (buitenge woon besluit arbeidsverhoudingen) hier botste met de in de grondwet veranker de vrijheid van drukpers Ook deed plei ter een beroep op het grondwettelijke recht op gelijkheid van rechtsbescher ming. De drukkerij, welke zwicht voor de door de werknemers uitgeoefende druk wordt gestraft, degenen die die druk uitoefenen niet. Maar het hoofd argument van mr. Burwinkel was, dat in de C.A.O. 't loon wel gebaseerd wordt op een minimum aantal arbeidsuren, maar niet op een maximum, zodat men vrij zou zijn om zo veel uren uit te betalen als men wil Het waren argumenten, die by offi cier en politierechter niet erg aansloegen maar mr. Bletz vond de zaak ingewik keld genoeg om er nog een week Ie over te denken. Hy zal dan schriftelyk von nis wyzen. ROEIT ZE GENADELOOS UIT De drie voornaamste Franse vakbon den, de C.G.T. (communisten), C.G.T.C. tR.-K.) en „Forse Ouvrière" (socialis ten) hebben hun leden opgeroepen van daag twee uur te laat op het werk te verschijnen en twee uur te vroeg naar huis te gaan. De gedeeltelijke staking s" wegens looneisen uitgeroepen. Het Franse spoorwegpersoneel zou aan deze oproep gehoor geven. Verwacht werd dat arbeiders van de staatsgas- en elektriciteitsfabrieken en het grondper soneel van de luchtvaartmaatschapppy „Air France" eveneens zouden staken. Plaatseiyke afdelingen van de C.G.T. en C.F.T.C. hebben gisteren door het hele land stakingen uitgeroepen „ter voorbereiding" van de actie van van daag. Gistermorgen reed slechts de helft van de Parüse ondergrondse treinen. Weer vier Friendships naar Japan De president van de Japanse lucht vaartmaatschappij All Nippon Airways de heer R. Fukomoto, heeft gisteren in Tokio een contract getekend voor de aankoop van nog vier f 27 Fokker Friendship Machines. All Nippon Airways ontving de eer ste drie friendships in juni jl. en had er toen reeds drie by besteld. Thans heeft de maatschappy een derde order iin successie geplaatst voor vier toestel len zodat het totaal op 10 is gebracht. All Nippon Airways is daarmee een van de grootste afnemers van de f 27 toestellen geworden. De Indiase luchtvaartmaatschappy, zal zich ter vanvanging van de ver ouderde Dakota's nog vyf Fokker Friendships aanschaffen. Gisteren is een contract hiertoe in New Delhi door vertegenwoordigers van de luchtvaart maatschappij en de Fokkerfabrieken getekend. De maatschappy heeft reeds vyf Fokker Friendships in dienst. De bestelde vijl vliegtuigen zullen naar verwachting eind volgend jaar worden geleverd, aldus een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappy. Vier Hilversummers, een Spakenburser en een Amsterdammer, die rejelmatig de paardenraces bezoeken om er te wedden, waren eisteren in Noordwijk verzeild geraakt, waar zij hun tijd zoek brachten met gokken. Van N'oordwijk trok het zestal naar Hiliegom. Na eerst in een café nog wat gespeeld te hebben ging men na het sluitingsuur naar een particulier adres in het bollendorp. Het feest duurde de hele nacht. Het ging niet zuinig ook. Inzetten van f. 200 per keer waren gewoon Toen de Spakenburger al zijn geld kwijt was meende hij. dat er vals was ge speeld. HU veegde in zün drift al het geld van tafel. De anderen namen dit niet en eisten hun geld terug. Er ontstond een fikse vechtpartij. Een van de mannen liep gehavend de straat op en vertelde aan een Hiliegom- mer, die vroeg uit de veren was, dat hü beroofd was. Laatstgenoemde waarschuwde de politie, die f. 5700 in beslag nam en het zestal arresteerde, alsmede de Hillegommer. die de gokkers onderdak had verleend. Zij werden overgebracht naar het politiebureau in Hiliegom. KABELBAAN VOOR AFSLUITING GREVELINGEN (Speciale berichtgeving) De Deltadienst heeft definitief beslo ten een kabelbaan te gebruiken by de afsluiting van de noordelijke Grevelin- gen-geul. Met behulp van het 1200 me ter lange bouwsel, dat in het midden een steunpunt krygt, wordt 150.000 ton steen gestort. Dit betekent nde t een ver laten van het systeem der caissonslui tingen, maar een proefneming met een nieuwe werkwyze. De werkzaamheden zullen eind 1962 of begin 1963 een aan vang nemen. De Gaulle confereerde in juni 1960 met Si Salah De Franse minister voor Algerije, Louis Joxe, heeft gisteren onthuld dat presi dent De Gaulle in juni 1960 drie Alge- rynse commandanten van het verzet, Si Salah, Si Mohammed en Si Lakdar heeft ontvangen. Dezen wilden de stryd sta ken en vrede sluiten. De byeenkomst is destijds geheim gehouden, maar nu de drie leiders allen zijm omgekomen kan dit voorval openbaar worden gemaakt, aldus Joxe. De minister zei in de Senaat dat de Belgische straaljager-piloot,' schrik der V.N.-soldaten in Ka- tanga, nu na Tsjombe tweede man van Katanga. ,,lk ben niet de moordenaar van Hammer- skjöld". Italiaans baron wordt in wildernis van Venezuela gevangen genomen door menseneters, trouwt beeld schone Indiaanse en ontdekt dia mantmijn. Onbesproken huisvader stal uit liefde negenjarig meisje en be rooft zichzelf van 't leven als het meisje naar ouders terug moet. Wordt het een chunnel, een chridge of een enorme fiöp Brug van 33 kilometer tussen Engeland en vaste land. Sedert 1927 onafgebroken In hoog ste klas Nederlandse voetbal, drie maal landskampioen: twaalf grote voetbalspelers in kleur en fleur. Dragen ze iets of dragen ze niets? Sjaak Swart van Ajax is ge trouwd en staat met bruid in Panorama. Vermoorde Italiaan blijkt in le ven: onschuldige moordenaar van broer op vrije voeten. 22-jarig snoesje trouwt doodzieke 67-jarige multimillionair. Is elfde echtgenote „maar ik ben niet op zijn geld uit". Wie lacht daar? Zijl Nasser kan wel huilen! Rock and roll in wieg van Cancan. Dit zijn slechts een paar van de vele interessante onderwerpen, die deze week in Panorama In woord en beeld voorkomen. Panorama kost in abonnement slechts 35 cent per week. Losse» nummers 45 ct. Stuur nog vandaag een briefkaart aan Panorama-Haarlem om U te abonneren. U krijgt de eerstvol gende twee nummers gratis. P.S.: Geestig kleurenomslag van leiders geloofden andere afdelingen van het verzet voor hun zienswyze te kun nen winnen en een staken van het vu ren in Algerye tot stand konden bren gen. Hiertoe waren zy naar Algerye te ruggekeerd. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA- Varia en gram. 19.20 Kanttekeningen, le zing. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade ork. 20.35 Zes tig Jaar levenservaring, lezing. 20.50 Vijf tien Jaar daarna, hoorsp. 22.00 Met repe teren begint het. 22.30 Nws. 22.40 Actuele problemen. 22.55 Bas en plano. 23.20 Jazz- kron. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Regeringsultz.. Serie: plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Drs. J. B. van Hall, Hoofd van de Centrale Boekerij spreekt over Er varingen ln de Centrale Boekery van het Konlnkl. Instituut voor de Tropen. 18.10 Friese liederen. 18.30 Het Spektrum, lezin gen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Hells kwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.10 Radiofilharm. ork. 20.35 Pla norecital m. comm. 21.10 De Nederlandse Geloofsbelijdenis, lezing. 21.30 Achter de voorpagina, praatje. 21.40 In de muzeval, quiz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30 Jeugdconc. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Sportpanorama (AVO). NTS: Docu mentaire over de wijnbouw. AVRO: 21.10 Nieuwe oogst, amateursprogr. 21.45 Mbn Zuster Eileen, komedie. 22.10-22.40 De Kring: literaire discussie. BINNENLAND Gisteravond ls op de Rijksweg Hel mond-Weert, even voorbij het Somerens pontveer, de 50-Jarlge wielrijder J. van de Laar door een hem achterop komende personenauto uit Someren, aangereden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hy ter plaatse overleed. Aan de Unlverslté Llbre te Brussel ls benoemd tot buitengewoon hoogleraar ln de fysiologie dr. P. Visser te Amster dam, thans als wetenschappelijk hoofd ambtenaar A verbonden aan het fysiolo gisch laboratorium der universiteit van Amsterdam. De voorzitter van de Ned. Chr. Be- ambtenbond, de heer J. M. Harthoorn, heeft vanmiddag ln Utrecht zijn functie overgedragen aan de heer A. Nlemants- verdrlet. Hy nam tevens afscheid van de NCB, die hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verlaten. BUITENLAND De bijna 80-jarige componist Igor Strawlnsky heeft een uitnodiging van Radio Zuid-Afrika aanvaardt om gedu rende het eerste symfonieseizoen van 1962 het symfonieorkest van Radio Zuld- Afrlka In Johannesburg te dirigeren. Het door Han van Meegeren geschil derde stuk „Christus onderricht ln de tempel" hangt thans ln de Slnt-Alban- kerk voor kleurlingen ln de Bldoutstraat In Johannesburg. Het ls. als geschenk, afkomstig uit de boedel van de overleden Zuldafrlkaanse diamant-magnaat Sir Er- nest Oppenheimer, maar hoe deze er aan gekomen is kon niet worden achterhaald. De Westberiyners, die sinds 13 aug. hun familie ln Oost-Berlijn niet meer hebben kunnen opzoeken, hebben zich tot het schrijven van brieven en het zenden van pakjes gezet, zo hebben Westberlljnse PTT-functionarissen gisteren in Berlijn gezegd. Elke dag worden 24.000 pakjes uit West-Berlijn naar Oost-Duitsland gezon den, wat alleen in de periode voor kerst mis 1960 werd geëvenaard. Dagelijks wor den bovendien 80.000 tot 100.000 brieven uit West-Berlijn naar Oost-Dultsland ge zonden. Een Oostberlijnse polltie-officler en een Oostdultse soldaat zijn gisteren door de prikkeldraadversperring langs de sec torgrens tussen Oost- en West-Berlijn ge kropen. Een jonge Oostberlljns9 arbeider wist het westelijk stadsdeel te bereiken door uit de tweede verdieping van een huis aan de sectorgrens in de laadbak van een vrachtauto te springen. In Düsseldorf ls gisteren een proces begonnen tegen elf mannen en een vrouw, die worden beschuldigd van het ln ge vaar brengen van de staatsveiligheid. Zij zouden zijn opgetreden als contactper sonen van het Oostdultse vakverbond. Door het buiten de oevers treden van de Mekong zijn ln het westen en zuid westen van Vietnam verscheidene hon derden mensen verdronken, hier en daar zijn de hulzen geheel onder water ver dwenen. Verwacht wordt, dat het water nog tot 24 oktober zal stijgen. De Syrische regering heeft een tri bunaal Ingesteld voor de berechting van overheidsdienaren van het oude regime, die zich aan misdrijven hebben schuldig gemaakt. Gedurende drie maanden kun nen er klachten by het ministerie van Justitie worden Ingediend. Deze zullen eerst door een commissie worden onder zocht. De aanhoudend zware regen van gisteren heeft op vele plaatsen in ons land wateroverlast veroorzaakt, waar het verkeer ernstige hinder van ondervondOp het Lange Voorhout in Den Haag kregen de auto's het karakter van amfibie- voertuigen. TELEVISIETOESTEL BLIJKT GESTOLEN Het televisie-toestel dat deze week voor het eerst in de geschiedenis f r hoofdstedelyke politie op de lyst cur gevonden voorwerpen prykte, is volgens de Rykspolitie te water van diefstal afkomstig. Het toestel dat dryvend in het Singel te Amsterdam werd gevon den, is afkomstig van een inbraak in het woonschip „Eureka" gelegen in de Vlothaven .By de inbraak in het afgelopen weekeind verdwenen ook een radio, een stofzuiger en een wol len deken uit de „Eureka". De stof zuiger en de wollen deken zyn inmid dels opgedregd op de plaats, waar het televisietoestel is gevonden. Het woonschip fungeerde op de werk dagen als onderkomen voor de werk nemers van een vloerenleggersbedryf. In ditzelfde weekeind is uit twee an dere woonschepen eveneens een radio toestel verdwenen. De nieuwe Duitse Bondsdag is gister middag voor het eerst bijeengeweest. Het parlement koos de christen-democraat, dr. Gerstenmaier, tot voorzitter. Ger stenmaier was ook voorzitter van de vo rige Bondsdag. Er werden vier vice-voorzitters ge kozen, n.l. de sociaal-democraten prof. Carlo Schmid en Erwin Schöttle, Ri chard Jager van de Christeiyk-Sociale Unie (de Beierse zusterparty van de Christen-Democratische Unie) en de vrye democraat dr. Thomas Dehler. De Kon. Nederlandse Akademie van Wetenschappen is ter uitvoering van een reeds lang bestaand plan overgegaan tot de oprichting van een geneeskundige raad der Akademie. Deze raad is de derde van een aantal lichamen, waarmede de Akademie de laatste tyd werd versterkt. De beide an dere zyn de biologische raad, die in een andere vorm buiten Akademie-ver- band reeds eerder bestond en de so ciaal wetenschappelyke raad, die enkele jaren geleden werd ingesteld. WOENSDAG Dr. A. van Voorthuysenschool (Marnlx- straat 104)Ouderavond. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. W. R. Oudshoorn over Insecten en schimmels. 8 urn- nm. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Pianist Stefan Askenase. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie J. C. Dassen over „Nigeria, van slavenkettln- gen tot onafhankelijke federatie". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)K. en O.-cursus „Burger en Bohemien" olv. dr. F. P. Huy- gens en B. W. E. Veurman. 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Jaarverg. Oranje Groene Kruis. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur njn. Snouck Hurgronjehuls: Verkoopdag Tes- selschade-Arbeld adelt. 10-12.30 uur vm. en 2-4.30 uur n.m. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Phllharmonlsch Orkest olv. Eduard Flipse m.m.v. Rudolf Firkusny (plano). 8 uur nam. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Jaarverg. Centr. A.-R. Kiesvereniging. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond. Spr. mej. Krabbe over de waakzaamheid der vrouw ln de wereld. 8 uur nam. Zomerzorg: Vola. Phlllps-fllmavond. 8 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering afd. Zuid- Holland B.A.W.N. 3 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10-10.30 uur, bybelstudle; 10.30-11.30 uur predi king; 11.30-12 uur HA., ds. K. C. van Oos- sanen. Schouwburg: Toneelver. T.I.G. speelt „Gaslicht". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal. Feestavond personeels- ver. „De Royalisten". 8 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nm. Hooigracht 84: Byeenkomst Humanis tisch Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur nm. H.T.M.-halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Meyen- del. 9.56 uur vm. Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O. Lezing mevr. dr. S. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus. „Gewone mensen in vroeger tyden". 8 uur n.m. DINSDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Lezing mr. G. C. v. d. Willigen over de Haarlem mermeer ln verleden en heden. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-6 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok- tober). Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg 12)Schllderyen, aquarellen en tekenin gen van Kees Buurman en Kees de Jager Werkd. 3-5 en 8-10 uur nam.; 's zondags 3-5 uur nam. (to1 3 november). VOOR DONDERDAG 19 OKTOBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00_Nws, :.15 Gram. 9.00"Gvm. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Huishoudeiyke zaken, le zing. 11.15 Gram. 11.50 De kritiek op het publiek, lezing. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land en tuinbmeded. 12.33 Metropole ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Vlooi en pia- no. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Gram. 15.25 Voordr. 15.45 Omr. ork. 16.30 Gevar muz, 17.30 V. d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Liedjes en Het Vogelkwartier, hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Kamermuz. 21.00 Het ver steende woud, hoorsp. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nw» gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging, 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Mor. genwijding. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Middag klok noodklok. 12.04 Gram. 12.25 W(j van het land. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Ork., meisjeskoor en sol. 13.40 Cabaret. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14.35 Radio filharm. ork. en solist. 15.35 Gram. 15.45 Gram. 16.00 Verkenningen ln de Bybel. 16.20 Pianorecital. 16.40 Lichte muz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Musette-ens. en sol. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspeotlef, lezing. 19.00 Nws, en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt, lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Zangrecital. 23.25 Vers ln het groen, lite rair progr. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Onder vuur: pol. vragenbeantw. 21.00 Principes, biyspel. 22.40 Einde. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Quiz. 13.40 Voordr. 14.00 Schoolradio 15.20 Kritieken. 16.05 Amus. muz. 16.45 Le zing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Ork. conc. 20.30 Discussie. 21.00 Gram. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. en comm. 22.30 Pianorecital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamer muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Lich te muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw 15.00 Lichte muz. 15.31 Lichte muz. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. 17.31 Ber. en gram. 18.30 Nws. en act. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Wedstr. tussen scholen. 20.00 Sa menzang. 20.31 Gevar, progr. 21.00 Brie- venbeantw. 21.31 Gevar. muz. 22.30 Nws, en sport. 22.40 Jazzmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Ork. conc. 14.00 Amus. muz. 16.00 Kamermuz. 16.30 Oude kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Lich te muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Jazz muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Gram. 14.05 Kamermuz, 14.25 Klass. muz. 17.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Muz. nieuw tjes. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.80 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 School radio. 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Gram. 16.30 Orgelrecital. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Licht emuz. 22.55- 23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Gevar. muz. 12.28 Gevar. progr. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Belg. muz. 15.03 Lichte muz. 16.08 Gram. 17.00 Nws. 17.30 Planorecital. 18.30 Discografie 19.30 Nws. 20.00 Jour de Chance. 22.00 We- reldnws. 22.20 Jazzmuz. BIOSCOPEN Studio: „Morgen zijn zy volwassen". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Franz Liszt". 14 Jaar. Werkd.r 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Liclo: „Gezworen kameraden". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondagt 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Obsessie". 18 Jaar. Werkd.: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Slavin van Rome". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondagl 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De terreur van de Rode Draak". 18 jaar. Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Lady Chatterley's minnaar". „Astra"-theater Wassenaar Vrydag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Tarzans Ver banning". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 u. maandag, woensdag en donderdag 8 u. „Nooit op Zondag. Toegang 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hier bin lch und hier blelb lch". Elke leeftijd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Centraal, Breestraat 74, telef. BH geen gehoor van Uw hntsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam half bew. Den Helder regenbul Ypenburg regenbul llsslngen Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven weerlicht regenbul licht bew. regen regenbui Z.-Limburg regenbul Helsinki geh. bew. Stockholm regen Oslo regen KopenhageD regen Aberdeen hagelbui Londen zwaar bew Brussel regenbul Luxemburg geh. bew. Parys licht bew. Bordeaux regerbul Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruci Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon regen regen zwaar bew zwaar bew regen regen regen regen regen motregen zwaar bew onbewolkt regen regen onbewolkt half bew licht bew. P- g I "S to d •Sö3 POM 1 3 CM wnw 8 12 7 37 nmw 16 13 10 27 nw 8 12 8 39 wnw 8 14 8 28 w 8 10 7 34 wzw 2 11 6 27 zw 7 10 7 21 wzw 6 10 6 21 w 6 16 5 26 zo 4 11 8 2 ozo 4 12 9 5 nno 6 11 6 0.7 zzo 11 11 9 6 n 9 19 3 5 wnfw 9 14 6 2 v.and. 11 5 33 w 4 9 3 19 w 3 12 3 7 nniw 5 16 10 10 nnw 10 18 9 27 w 5 23 15 0.1 z 6 12 9 3 zw 4 11 6 15 nw 3 13 6 17 zzw 4 14 3 10 nnw 4 15 6 27 w 1 14 12 0.2 z 8 20 11 0.3 w.srt»ll 16 8 0.1 z 4 23 11 0 w.stil 22 14 0 z 8 23 14 11 w.stil 23 16 wnw 6 21 11 0 wnw 8 23 15 0 nnw 5 24 14 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2