Fonstruita RESTAURATIE VAN STADSGEHOORZAAL BETEKENT ALGEHELE VERNIEUWING OU PA Van Qeef WAS-AUTOMAAT VOORSTEL AAN LEIDSE GEMEENTERAAD Niet alleen in vormmaar ook in exploitatie Rijksgoedkeuring in januari a.s.? LEIDEN BLIJFT VOORLOPIG MET TRAMRAILS ZITTEN z O ca Jxmgensmarkt I 1 Peek&Cloppenburg Nieuw badhuis aan Lindestraat Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 oktober 1961 Derde blad no. 30473 Voor anderhalf miljoen gulden kan Leiden binnen afzienbare tijd een vernieuwde Stads gehoorzaal krijgen, indien de raad de kredieten hiervoor goedkeurt, welke B. en W. thans vraagt, en wanneer de overheid in Den Haag de benodig de vergunningen tijdig verstrekt. De voorgestelde restauraties zijn zodanig, dat inderdaad binnen het raam van het bestaande van een algehele vernieu wing gesproken kan worden. Deze algehele vernieuwing, waarover wij hier onder nader in detail treden aan de hand van het preadvies van B. en W., brengt mee, dat tot een aanmerkelijke verhoging van de huurprijzen voor de zalen zal moeten worden overgegaan, waar over men zich in de boezem van het gemeente bestuur nog nader zal moeten beraden. Tevens is nog in onderzoek, of de huidige exploitatiewijze van gebouw en buffetten na de restauratie nog aanvaardbaar zou zijn. De exploitatie van de buffetten is verpacht tot 1 juni a.s. B. en W. stellen aan de raad voor, de uitvoering van de ingrijpende restauratie ondershands aan te besteden in verband met de benodigde spoed. Het ligt in de bedoeling, het gehele werk uitgevoerd te krijgen voor de aanvang van het uitvoerings seizoen 19621963. Wanneer de plannen worden aanvaard, de vergunningen tijdig verleend en de aanbesteding naar wens verloopt, zouden de werkzaamheden in januari a.s. kun nen aanvangen. De minister heeft reeds verklaard, bereid te zijn tot verlening van een Rjjksgoedkeuring begin januari 1962. Onder deze omstandigheden zouden de Grote Zaal en de Foyer nog tot 15 maart in gebruik kunnen blijven, maar daarna zouden ook deze ruimten voor verhuur vervallen totdat het gehele restauratieplan is voltooid. Deze plannen worden aanstaande maandag in de Leidse gemeenteraad behandeld. Wij geven nog de volgende bijzonderheden over de thans ingediende restauratie plannen. Gevel en parterre j Het gevelgedeelte aan de voorzijde van I het gebouw zal onder het balkon met I natuursteen worden bekleed. In de gevel zullen drie bronzen toegangsdeu ren worden aangebracht. De vloeren van de entree, de vestibu- I le en de aangrenzende ganggedeelten zullen grondig worden verbeterd. In de ze ruimten worden de plafonds zo nodig verlaagd, terwijl de wanden worden voor zien van houten lambrizeringen, waar in spiegels worden opgenomen. De trap pen aan de zijde van de Breestraat, welke naar de verdieping leiden, worden ver nieuwd en in natuursteen uitgevoerd. De ondersteuning van de balklaag van de vloer van de grote zaal is ondeugde lijk en moet derhalve worden verbeterd. Voorts zal de versleten vloer door een vloer van hardhout worden vervangen. Nadat de radiatorkasten zijn verwijderd, zal in deze zaal een geheel nieuwe lam- brizering worden aangebracht. Het podium wordt van een uitschuif- baar gedeelte voorzien, waardoor het tijdrovende opzetten en afbreken van de losse voorbouw in de toekomst achter wege kan blijven. De receptiekamers zullen als koffie kamer worden ingericht. Op de vloer van de nieuwe koffiekamer wordt lino leum gelegd. Het plafond zal met akoes tisch materiaal worden behandeld en de wanden zullen van een eenvoudige lam- brizering worden voorzien. Daar het is te verwachten, dat ook na de restauratie behoefte aan een receptie kamer zal bestaan, is een dergelijke ruim te in de linkervleugel van het gebouw opgenomen. Eveneens is een solistenka mer ontworpen. De kamer voor de di rigent is verplaatst. In verband met de ze wijzigingen is de stemkamer verkleind Temeer omdat in het souterrain een ruimte voor instrumentkisten wordt in gericht, zal hiervan geen nadeel wor den ondervonden. Aansluitend aan de kamer voor de dirigent en de solistenka mer zijn een doucheruimte en een toilet geprojecteerd. Voorts is het schetsplan zodanig gewijzigd, dat het aanvankelijk ontworpen magazijn aan de zijde van de Aalmarkt is bestemd tot ontvangka mer voor impresario's e.d. Eerste verdieping In de Foyer zal de vloer met zijn slappe balklaag worden vernieuwd. Te vens zal een vast podium worden aan gebracht. Naast het podium wordt een trap gemaakt, die toegang geeft tot de op de zolder geprojecteerde drie kleed kamers met toiletten. Ook de kleine zaal zal als koffiekamer worden ingericht. Op de vloer van deze ruimte wordt linoleum gelegd, terwijl het plafond met akoestisch materiaal zal worden behandeld. De wanden van de kamer worden van een nieuwe lambri- zering voorzien. De huidige koffiekamer kan door het aanbrengen van enige wij zigingen tot kleine zaal worden verbouwd Hierin zal een podium van geringe af metingen worden geplaatst. Naast deze zaal is een kleine garderobe ontworpen. Hierdoor zal de centrale garderobe op de begane grond enigszins worden ontlast. Technische voorzieningen De bestaande transformatorruimte in het souterrain is te klein. Derhalve is onder de vestibule een grotere trans formatorruimte geprojecteerd. Aangezien het in de bedoeling ligt de zalen in het algemeen met hete lucht te verwarmen, is onder de grote zaal een ruimte gereserveerd voor het opstel len van de daarvoor nodige ventilatoren. Teneinde hinder van geluid te voorko men, zullen deze met akoestische mate rialen worden afgewerkt. De huidige keuken is onvoldoende in gericht en verouderd, zodat eeen grondi ge verbetering daarvan noodzakelijk is. Volgens het schetsplan zouden in de bestaande keuken de nodige voorzie ningen worden getroffen. Nader is even wel gebleken, dat er de voorkeur aan moet worden gegeven de ruimte, gelegen onder de nieuwe koffiekamers, tot keu ken te bestemmen. Een goederenlift met een hefvermogen van 300 kg zal een goe de verbinding vormen tussen de koffie kamers en de keuken. De aanvankelijk ter plaatse ontworpen kleedkamers zul len nu op de plaats van de keuken tot stand komen, waarbij eveneens enige toiletten zullen worden gebouwd. Deze ruimten zullen via een nabij het podium te maken trap gemakkelijk bereikbaar zijn. De kleedkamers worden voorzien van kaptafels. In het souterrain wordt voorts een aantal dienstruimten gewijzigd of inge richt. Onder het podium van de grote zaal wordt een werkplaats ten behoeve van de toneelmeester gemaakt. In de nabij - advertentie Stop met kneedbaar bont van Cefca-Bever Advertentie SCHEERAPPARATEN vanaf f 34.50 Braun - Philips - Remington - Siemens event, reparaties in één dag gereed. BOTERMARKT 25 TEL 22669 LEIDEN Voor dienstbetoon en vakmanschap heid daarvan worden bergplaatsen inge richt. De gescheurde terrazzo-vloeren in de gangen zullen worden verwijderd. Daar na worden de vloeren uitgevlakt en met linoleum afgewerkt. De plafonds van de gangen worden verlaagd. Aan de wanden wordt een moderne lambrize- ring aangebracht. De trappen aan de zijde van de Aal markt zullen worden verbeterd door het afdekken van de uitgesleten treden met sierbeton. De toiletten zullen worden gemoder niseerd en ook uitgebreid. In de grote zaal, de foyer, de receptie kamer en de kamers voor de dirigent en de solisten zal nieuw meubilair worden geplaatst. Voor de kleine zaal en de kof fiekamer kan met het aanwezige meubi lair worden volstaan. In de koffiekamers, de foyer de kleine al en de receptiekamer worden nieuwe overgordijnen aangebracht. De toneel gordijnen van de grote zaal en de foyer zullen voor nieuwe worden vervangen. Verwarming en luchtverversing Ten behoeve van de technische instal laties voor de verwarming en de ventila tie zal een aantal kokers worden gemet seld, teneinde een doeltreffende circula tie van verwarmde en afvoer van veront reinigde lucht te verzekeren. Voorts zul len voor de verwarming en de elektrische installatie de nodige gaten en sleuven worden gemaakt. Het leidingnet van de centrale ver warming vertoont vele gebreken. Thans is een systeem ontworpen, waarbij het leidingnet komt te vervallen en naast een basisverwarming met radiatoren een installatie wordt aangebracht, die het mogelijk maakt de diverse ruimten in het winterseizoen met hete lucht te verwarmen en 's zomers mechanisch te ventileren. Dit systeem biedt overigens het voordeel van een goede rookafzuiging Kunstwerken Voorts is een bedrag van f. 15.000,- uitgetrokken voor versiering van het ge bouw met kunstwerken. Tenslotte zullen ook aan de daken de nodige voorzieningen worden getrof fen. De men pannen afgedekte daken zullen worden hersteld en de zinken dakbedekkingen worden vernieuwd. Zoals uit ae begroting van het plan blijkt, is met de algehele verbetering van het gebouw een uitgave gemoeid van f. 1.568.000,-. Dit bedrag kan in 25 jaren worden afgeschreven. Schema De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft inmiddels bericht bereid te zijn in de eerste week van ja nuari 1962 Rijksgoedkeuring voor dit werk te verlenen. Hierdoor wordt de mo gelijkheid geschapen de werkzaamheden reeds in januari 1962 aan te vangen. Het ligt in het voornemen op dat tijd stip de verbetering van de rechtervleu gel van het gebouw hetgeen onder meer omvat het inrichten van de recep tiekamers en de kleine zaal tot koffie kamer ter hand te nemen. De grote zaal en de foyer kunnen vooralsnog tot 15 maart in gebruik blij ven, in verband waarmede de stemka mer tijdelijk tot receptiekamer wordt ingericht. Per 15 maart 1962 zullen ook deze ruimten niet meer voor verhuring beschikbaar zijn en wordt een begin gemaakt met de verbetering van het overige gedeelte van het gebouw. B. en W. stellen zich voor, dat de restau ratie tijdig voor de aanvang van het nieuwe seizoen 1962-63 voltooid zal zijn. Exploitatie Mede ten einde een redelijke exploi tatie van het gebouw te verkrijgen, achten B. en W. het nodig na de restau ratie tot een aanmerkelijke verhoging van de huurprijzen voor de zalen, waarin sedert 1953 nimmer wijziging is gebracht over te gaan. Dit vraagstuk is thans nog bij B. en W. in onderzoek. Eveneens overwegen zij, of het wenselijk is de tot nu toegevolgde exploitatiewijze van het gebouw, waarbij de exploitatie van de buffetten e.d. openbaar is verhuurd en de zalenverhuur ter gemeente-secre tarie geschiedt, te wijzigen. Zij merken hierbij op, dat de verhuring van de ex ploitatie van de buffetten op 1 juni 1962 eindigt. Nadat hun onderzoek ter zake is voltooid, zullen zij de raad de nodige voorstellen doen. Hogere subsidie voor kraamcentra zonder terugwerkende kracht De Leidse Kraamcentra, uitgaande van het Groene Kruis en van het Wit Gele Kruis, hebben de gemeente verzocht de sinds 1952 gebruikelijke subsidie ad f 1.- per verzorgingsdag, te verhogen tot f 1,50 per dag. In aanmerking nemende, dat de uit gaven van de Kraamcentra voor een groot deel bestaande uit salarislasten gedurende de laatste jaren voortdurend zijn gestegen, achten B. en W. inwilliging van dit verzoek aanvaardbaar. Uit de door de instellingen ingezonden gegevens is hun gebleken, dat het mogelijk moet zijn op basis van een subsidie ad f 1,50 per verzorgingsdag tot een redelijke ex ploitatie te komen. De meerdere kosten, welke jaarlijks voor de gemeente uit de onderhavige, subsidieverhoging voort vloeien kunnen worden geraamd op f3700,B. en W. adviseren de raad aldus te besluiten. In tegenstelling tot het door de in stellingen gedane verzoek om de ver hoogde norm met ingang van 1 januari 1960 toe te passen, stellen B. en W. de raad voor de herziening van de subsidie te doen ingaan op 1 januari 1962. Zij nemen n.l. het standpunt in, dat toeken ning van een subsidie met terugwerkende kracht in het algemeen slechts behoort te worlen toegestaan, wanneer bijzon dere omstandigheden daartoe nopen. In dit geval is hiervoor geen aanleiding, omdat beide instellingen nog over enige reserves kunnen beschikken. Reconstructieplannen niet tijdig gereed Opvullen met asfalt Elektrische leidingen in de Pieterskerk De elektrische installatie in de Pie terskerk heeft tengevolge van de reeds jaren durende restauratiewerken aan dit kerkgebouw dermate te lijden gehad, dat deze dient te worden vernieuwd aldus B. en W. in een preadvies aan de Leidse gemeenteraad. Naar raming zullen de daaraan verbonden kosten f. 43.209,83 bedragen. De staatssecretaris van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen beeft de raming tot dat bedrag goedgekeurd en het rijkssubsidie bepaald op 65% van de uitgaven tot een maximum van f. 28.086,Verwacht kan worden, dat de Staten der provincie Zuid-Holland een subsidie zullen ver lenen van 10% der uitgaven. Een daar toe strekkend voorstel van Gedeputeerde Staten zal in de winterzitting der Pro vinciale Staten in behandeling komen. Het College van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente te Leiden heeft B. en W. verzocht te bevorderen, dat ook uit de gemeentekas een bijdrage wordt verleend. Van deze zijde bestaat tegen inwilliging van het verzoek geen be zwaar. De bijdrage ware h.i. te bepalen op 15% van het te verwerken bedrag tot een maximum van f. 6.481.47. B. en W. stellen derhalve de raad voor, maximaal dit laatgenoemde bedrag als subsidie be schikbaar te stellen. Zoals bekend zullen in november de tramdiensten van Leiden naar 'sGra- venhage, zowel die via Voorburg als die via Wassenaar, worden opgeheven en worden vervangen door autobusdiensten, zodat dan ook de rails dienen te worden verwijderd uit de straten waar zij thans nog liggen, aldus B. en W. in een schrij ven aan de gemeenteraad. Met betrek king tot de rails, liggende in de Haar lemmerstraat, vindt nog overleg plaats met de Haagsche Tramweg Maatschap pij N.V. Het Ügt in de bedoeling, dat de rails in de Haarlemmerstraat zullen wordén verwijderd gelijktijdig met de uitvoering van een plan tot reconstruc tie van deze straat, dat in voorbereiding is. Ten aanzien van de rails, liggende van de Lammenschansweg af tot de grens met de gemeente Oegstgeest, heeft over leg met de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. plaats gehad. Vooropgesteld dient te worden, dat, in dien de rails onmiddellijk na de ophef fing van de tramdiensten worden verwij derd, grote verkeersmoeilijkheden zul len zijn te verwachten. Het wegdek, in het bijzonder dat van de RijnsburgeTweg, zal nl. in kwaliteit sterk verminderen, omdat de reconstructie van de desbe treffende wegen op korte termijn niet mogelijk is, onder meer bij gebreke van geschikte tijdelijke parallelwegen voor het verkeer. Reconstructieplannen, waarbij ook de Lammenschansweg is be trokken. zjjn in voorbereiding. De uitvoering ervan zal echter onge twijfeld een kostbaar en langdurig werk zijn, dat slechts in verschillende etappes zal kunnen worden verwezenlijkt. Met de voorbereiding van de desbetreffende plannen wordt zoveel mogelijk spoed be tracht. B. en W. hopen de raad deze binnen zeer afzienbare tijd te kunnen voorleggen. De bezwaren tegen onmiddellijke ver. wijdering van de rails van de Haverzak laan af tot de noordwest zijde van het Rijnsburger viaduct, inclusief het Sta tionsplein, zullen tot een minimum kun nen worden beperkt, omdat de recon structie van het onderhavige weggedeel te kan geschieden in het l"vder van de Advertentie Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voorweken - centrifuge ren - voorwas - hoofdwas - spoe len - vuil water wegpompen - spoelen - vuil water wegpompen - spoelen - centrifugeren - spoelen - centrifugeren - spoelen - droog- centrifugeren. Al deze handelin gen volgen eikaar automatisch op. De meest verfijnde werkwijze voor het fijnste wasgo.ed (maar óók voor de grote was). Vraag de monstratie bij Uw handelaar. Zend mij Uw catalogus Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aanConstructa Nederland N.V. Keizers gracht 522 - Amsterdam-C. Telefoon 020 - 32398 MiMimtHeHin in Badhuis v. d. Werfstraat B. en W. stellen de Leidse raad voor, een krediet van f 8.650 te verlenen ten behoeve van de hoogst nodige revisie van de ketelinstallatie van de gemeen telijke badinrichting aan de Van der Werfstraat, mede in verband mee het feit dat de bouw van een nieuw wijk- badhuis (waarover wij elders iets be richten) nog geruime tijd op zien zal laten wachten. Onderwijsvoors tellen B. en W. stellen de Leidse gemeente raad voor, de heer L. J. Stokhuijzen, die reeds in tijdelijke dienst werkzaam is als vakonderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onder wijs in vaste dienst te benoemen. Voorts stellen zij voor, mevr. S. A. van der Brugge te benoemen tot onderwij zeres aan De Gunningschool, mej. I. M. G. van Kuik tot onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool en de heer M. Ober tot onderwijzer aan de Jan Ligthart school. Bovendien adviseren B. en W. tot de benoeming van de heer A. G. van 't Hag in tijdelijke dienst te benoemen tot leraar metselen en vaktekenen aan de gemeentelijke bedrijfstechiusche school co de heer J. Slegtenhorst in tij delijke dienst tot leraar in de algemeen vormende vakken aan diezelfde school. Advertentie wijziging in de aanleg van het Stations plein. In verband met een en ander is van de zijde van B. en W. aan de N.V. N.Z.H.V.M. voorgesteld de rails, liggende in de Zoe- terwoudsesingel, de Korevaarstraat. De Breestraat, het Kort Rapenburg, de Prinsessekade, de Steenstraat, de Sta- tionsweg tot ongeveer de Haverzaklaan en in de Rijnsburgerweg van het Rijns- burgerviaduct af tot de grens met de ge meente Oegstgeest ,na de opheffing van de tramdiensten te laten liggen tot het tijdstip, waarop de desbetreffende wegen van een nieuw wegdek, zullen kunnen worden voorzien De N.V. is daartoe be reid gebleken. Echter zal, aangezien de afdeling weg en werken der N.V. na ophef fing van de tramdiensten zal wor den geliquideerd, de gemeente de rails in eigendom moeten over nemen en t.z.t. voor de verwijde ring moeten zorgen. Voor het ver keer zal het blijven liggen van de rails in de openbare weg geen ernstige bezwaren opleveren. Om vuilophoping in de groeven der rails te voorkomen, zullen deze met asfalt worden gevuld. Het aan tal reparaties, dat thans geregeld naast de rails moet worden ver richt, zal na opheffing van de tramdiensten sterk afnemen. De waarde der rails kan worden be groot op f. 106.500,de kosten van het tijdelijk vullen van de groeven der rails met asfalt op f. 10.000,De aankoop kan geschieden onder voorwaarde, dat de N.V. aan de gemeente zal betalen een bedrag van f. 131.757,wegens kosten van het verrichten van straatwerk op de genoemde wegen en een bedrag van f. 16.000,voor het t.z.. opbreken van de sporen. Het komt B. en W. voor. dat een re geling met de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. op vorenbe doelde voet alleszins aanvaardbaar is. If elke woensdag PYJAMA'S Pyjama's moeten warm, sterk en pri ma wasbaar zijn. Bovendien moeten ze gemakkelijk zit ten. Daarom houdt elke verstandigé moeder zich aan die ijzersterke keper flanel pyjama's in royale pasvorm. Kies uit fantasie, uniof frissestrepen. Speciaal verlaagde J. M. Prijs leeftijd 4 jaar 4#95 met kleins stijging per maat b.v. 10 Jaar In het door de Leidse raad aange nomen werkprogramma betreffende de voorziening in de behoefte aan bad- en zwemgelegenheid te Leiden, werd het noodzakelijk geacht het badhuis aan de Van der Werfstraat te vervangen door een badhuis in dezelfde om geving. Het is echter bij onderzoek stede bouwkundig onaanvaardbaar gebleken thans een nieuw badhuis aldaar tot stand te brengen, aldus delen B. en W. thans aan de raad mede. In verband hiermede menen B. en W., dat er naar gestreefd dient te worden eerst elders in de gemeente een eenvou dig wijkbadhuis te bouwen en vervolgens het bestaande badhuis geheel te vernieu wen. Op grond van eer ingesteld onder zoek zijn zij tot de conclusie gekomen, dat de behoefte aar een wijkbadhuis het grootst is in Leiden-Zuid in de omgeving Tuinstadwijk. Zij menen in dit stadsdeel een geschikt terrein voor het onder havige doel te hebben gevonden aan de Lindestraat. De directeur der Gemeentewerken heeft een aanvaardbaar plan voor de bouw van het badhuis ingediend, dat uit gaat van een -.apaciteit van 20 stort baden en 2 kuipbaden. Het plan is zo danig opgezet, dat het te zijner tijd mo gelijk zal zijn aan het badhuis een in- structiebad toe te voegen. In bovenver meld werkprogramma s de stichting van een dergelijk bad in Leiden-Zuid reeds aangeduid. De kosten welke aan de bouw van het badhuis zijn verbonden, kunnen, met in begrip van de grondkosten, worden ge raamd op f 250.000,Dit bedrag kan in 40 jaren worden afgeschreven. B. en V. geven de raad in overweging een dergelijk besluit te nemen. Geen subsidieverhoging Leidse Buitenschool In de Leidse raadsvergadering van 29 mei j.l. werd om preadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van de Vereniging Herstellingsoord „De Leidse Buitenschoolom verhoging van de sub sidie tot f 1,50 per verpleegdag, alsmede een verzoek om ten behoeve van deze vereniging een extra subsidie to te ken nen, gelijk aan het bedrag van het ex ploitatietekort over het jaar 1960, aldus B. en W. in een schrijven aan de raad. Deze vereniging geniet sinds 1 januari 1957 een subsidie van f 1,25 per verpleeg dag. Met deze subsidie heeft de instel ling de afgelopen jaren een vrijwel slui tende exploitatie verkregen. De reden, waarom zij thans heeft verzocht de sub sidie-norm tot f 1,50 per verpleegdag te verhogen, ligt in de omstandigheid, dat ondanks een zeer zuinig opgezette exploi tatie de begroting >or het jaar 1962 met een nadelig saldo van f 4155,— sluit. Vijf ton brandschade in fabriek te Delden De fabriek „Servo" in Ambt Delden is vannacht geteisterd door een ernstige brand die een schade van enige tonnen heeft aangericht. De brand woedde in een geheel nieuwe afdeling van de fabriek waar siccatie ven voor de bereiding van lak en vernis worden gemaakt. Deze afdeling, die de modernste van haar soort ter wereld wordt genoemd, was kort tevoren in be drijf gesteld. Over de zoorzaak van de brand, die op een 14 meter hoge verdieping uit brak, is nog niets bekend. De directie heeft meegedeeld dat het minstens een jaar zal duren voordat de geteisterde afdeling weer hersteld zal zijn. Militair overleg met België In het raam van hun programma voor periodieke bijeenkomsten hebben de be ren Visser, minister van Defensie van Nederland, en Segers. minister van Landsverdediging van België, elkaar op maandag 9 oktober te Brussel ontmoet. „Gedurende dit onderhoud maakten de twee ministers de balans op van de tot op heden bereikte resultaten inzake de samenwerking op het militaire ter rein. Zij onderzochten de mogelijkheden voor een ruimer gemeenschappelijk ge bruik van opleidingsmogelijkheden en oefenterreinen. Zij bespraken verschil lende problemen betreffende het vlieg tuig F 104 G en de „Hawk" geleide pro jectielen, aan de produktie waarvan bei de landen deelnemen. Zij behandelden tevens de kwestie van de standaardisatie van. materieel, om. het reeds bereikte akkoord over de gezamenlijke keuze van een gepantserd infanterlevoertuig". Veehouder door stier gedood (Van onze correspondent) Gistermiddag wilde de 84-jarige vee houder H. Ruardi in de Friese plaats Boyl bij Noordwolde, die bij zijn schoon zoon de heer Urf inwoont, de stier, die achter de boerderij in het land stond, wat te drinken geven. Hoe het ongeval zich precies heeft toegedragen is niet bekend, maar zeker is, dat de stier de bejaarde man plotseling op de horens nam en in de 'ucht smeet en daarna heeft hy de veehouder nog zo ernstig toegetakeld, dat de man ter plaatse is overleden. MAX TAILLEUR NAAR HET ZIEKENHUIS Max Tailleur, die in september nog een tournee door Nederland heeft afge werkt, is gisteren in het Centraal Israëlietische ziekenhuis in Amsterdam opgenomen. Hij is overwerkt en heeft maagklachten. Het gevolg ls dat „De Doofpot" die vrijdag a.s. het winterseizoen zou openen voorlopig gesloten zal blijven. Max Tailleur voelde zich al ziek ge durende de laatste weken van zjjn tour nee. Nadat hy eind september in Am sterdam was teruggekeerd, moest hij voortdurend het bed houden. Restauratie duurder B. en W. verzoeken de raad om een aanvullend krediet voor uitwerking van de plannen tot het restaureren van het voormalig stadsmagazjjn en van de vleugel van de Boerhaavezalen, deel uit makende van het St.-Caeciliagastnuis- complex, welke gelden mede bestemd zijn voor het inwinnen van deskundige adviezen van technici. In 1956 heeft de raad een krediet van 5000 gulden be schikbaar gesteld. Thans wordt een ex tra krediet van f13.700 gevraagd, dat evenals het aanvankelijk verleende kre diet in vijftien jaar zou kunnen wor den afgeschreven. Het komt B. en W. echter ongewenst voor om thans reeds op basis van be grotingscijfers over één jaar tot wijziging van de subsidienorm over te gaan. Het verzoek om toekenning van een extra subsidie tot het bedrag van het exploitatietekort over het jaar 1960 ad f 1929,78 kom. B. enW. eveneens niet voor inwilliging in aanmerking. De algemene financiële positie van de Leidse Buiten school is zodanig, dat een dergelijk be trekkelijk gering tekort zonder bezwaar voor rekening van deze vereniging kan worden genomen. B. en W. adviseren deze aanvragen niet in te willigen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9