Zakenlieden in de bouwnijverheid richten Lighthouse Club (Ned.) op Vier Ermelose jon ranselden luitenant af Eerste bijeenkomst zelfstandige afdeling in „De Baak" Noordwijk Eindelijk rust voor vrijgezellen in „een droom van een flat" Kerkelijk Leven Vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk Varkensprijzen blijven dalen Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 7 oktober 1961 Vierde blad no. 30471 Denkt ook eens aan een ander In „De Baak" te Noordwijk, het conferentieoord van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, vond gisteravond de oprichtingsvergade ring plaats van „The Lighthouse Club afdeling Nederland". Deze club is van Engelse herkomst. Zij is gegroeid uit een groep zaken lieden in de bouwnijverheid en hun medewerkers, die betrokken waren bij een tentoonstelling van het Britse ministerie van Arbeid te Gosforth Park, nabij Newcastle in noordoost- Engeland. De deelnemers en andere medewerkers aan deze tentoonstel ling, die in september 1956 werd ge houden, logeerden in het Rex Hotel te Whitley Bay, ongeveer vijftien mijl van de expositie verwijderd. Tij dens het zaken doen op de show en de samenkomsten in het hotel ont stond er een hechte band van vriendschap tussen deze mensen, die in het zakenleven vaak elders con currenten waren en soms volkomen tegenstrijdige belangen hadden. Eigenlijk vond men het jammer, dat bij het sluiten van de tentoonstelling voorlopig voor jaren een eind zou komen aan het gelegde contact, waarbij men eikaars persoon en werk beter had leren kennen. Internationale reputatie Zes mannen, onder wie de tegenwoor dige president Colonel A. C. Newman in 1942 leider van de gealliëerde raid op St. Nazaire en een van de zeer wei nige dragers van het Victoria-Cross besloten toen tot de oprichting van een club, waarbij zij de vuurtoren van St. Mary, die hun steeds de goede route had aangewezen als zij 's avonds van de expositie naar het hotel gingen, tot symbool namen. Zo ontstond het genootschap onder de naam „The Lighthouse Club". De club die ijl het oprichtingsjaar met veertig leden begon, verkreeg in korte tijd een international reputatie en telt thans ongeveer 1500 leden, verspreid over Australië, Engeland, Frankrijk, de Verenigde 'étaten, Portugal, Denomar- ken en West-Duitsland. Men herkent ze aan de donkerblauwe das met daarop één of meer zilverwitte vuurtorens. Weldadigheid „The Lighthouse Club" is beslist niet in de eerste plaats een gezelligheids vereniging, al ontbreekt die sfeer na tuurlijk niet in haar bijeenkomsten. Ook is het geen zakelijk centrum. Zij heeft als devies „Denkt ook eens aan een ander" en tracht dit in de prak tijk werkelijkheid te maken. Dat het haar ernst is, blijkt onder meer uit de stichting van een Weldadigheidsfonds, waaruit men de noden wil verlichten van diegenen uit de werkers in de bouwnijverheid, die door welke oorzaak ook in moeilijke omstandigheden ver keren. Wat dit punt betreft attenteerde Co lonel Newman in zijn openingstoe spraak op de risico s en de gevaren, aan het werken in de bouwnijverheid verbonden. Hulp verlenen aan de slacht offers en hun familie is een der eerste doelstellingen van de club. Haar midde len verkrijgt zij uit de jaarlijkse con tributies, het houden van diners of ten toonstellingen en dergelijke. „The Lighthouse Club" in Engeland geeft b.v. ieder jaar in Grosvenor House te Londen een diner, waaraan gewoon lijk tussen de 900 en 1000 leden en gasten aanzitten. Contact Verder beoogt het genootschap dege nen, die werkzaam zijn in de bouw nijverheid als persoon dichter bij elkaar te brengen. Een persoonlijk contact tus sen architecten, aannemers, fabrikan ten, handelaren in bouwmaterialen en bouwmachines, is van groot belang om meer begrip en waardering te krijgen voor eikaars persoon en werk en ook om een eventueel wantrouwen uit de weg te ruimen. Kennismaking De heren K. Zeevenhooven en A. van Eesteren maakten tijdens een bouwmachinetentoonstelling, welke en kele maanden geleden te Chrystal Pa lace bij Londen werd gehouden, ken nis met „The Lighthouse Club". Het werk en het doel van dit genootschap maakte op nen diepe indruk. Het „licht van deze toren" stak hen aan en. in de overtuiging, aat ook in Neder land een afdeling van „The Lighthouse Club" tot bloei kon komen, namen zij contact op met anderen. Dit leidde tot Sassenheim heeft zilveren secretaris Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer G. A. Stolwijk, thans secre taris van de gemeente Sassenheim, in overheidsdienst trad. Op 5 oktober 1936 begon hjj zijn ambtelijke loopbaan in de gemeente Beeuwjjk. In 1942 volgde zijn benoeming in de gemeente Voor schoten, waar hjj als chef van de af deling financiën, onderwijs, personeels- en sociale zaken werkzaam was. Op 16 mei 1948 werd hij benoemd tot secretaris van de gemeente Sassenheim en is er in geslaagd van zijn ambt iets te maken dat betekenis en inhoud heeft. In de gemeente Sassenheim is de jubi laris een zeer geziene figuur. Hij is een vraagbaak voor velen. Dat blijkt wel uit de zeer grote belangstelling die er altijd voor zijn spreekuur bestaat. Ook huiten zijn ambt heeft de heer Stolwijk zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de ge meenschap. Zo is hy voorzitter van de plaatselijke WV, secretaris van het schoolbestuur „St.-Antonius" en secre taris van de stichting „De Werkplaats". Dit jubileum zal niet ongemerkt voor bijgaan. De jubilaris zal op 10 oktober in besloten kring worden gehuldigd. Van half vijf tot zes bestaat er gelegenheid de jubilaris en zijn echtgenote te felici teren, het vormen van een voorlopig bestuur bestaande uit de heren mr. H. O. Thunnissen, voorzitter, ir. R, D. Blee- ker, vice-voorzitter, A van Eesteren, se cretaris, K. Zeevenhooven, 2e secreta ris, mr. J. Visser, penningmeester en A. A. L. de Lint. 2e penningmeester. Het voorlopige secretariaat is gevestigd aan de Delistraat 33 te Den Haag. In de oprichtingsvergadering, die door een vry groot aantal vooraanstaande figuren uit de bouwnijverheid werd bij gewoond, voerden de president van „The Lighthouse Club", colonel New man, de algemeen secretaris, mr. Ward en de heer Zeevenhooven het woord. Zij schetsten o.m. het ontstaan, het doel en de werkwyze van het genootschap. Besloten werd tot de oprichting van een afdeling Nederland. Deze afdeling zal zelfstandig zjjn, maar wel een ze kere associatie onderhouden met de Engelse vaderclub en de president als symbolisch hoofd van een soort geme nebest. Op 6 april 1962 zal de afdeling Ne derland, waarschijnlijk te Utrecht, haar eerste ledenvergadering houden. Wethouder opent modelwoning Eenvoudig maar geraffineerd Eindelijk rust voor 126 vrijgezellen en andere alleenstaanden. Die rust kunnen zij vinden in de fantastische Rijnland flat die gebouwd zal worden aan de Churchilllaan in Leiden Zuid-West. 126 eigen huisjes, waarin ieder zijn eigen le ven kan leiden en niet afhankelijk is van humeur, karakter en kookkunst van hospus of hospita's. Vanaf gisteren is daar aan de Chur chilllaan een natuurgetrouw model van de nieuwe vrygezellenflats te bezichti gen. Het is een alleenstand model, dat gisteren officieel geopend werd door de wethouder van openbare werken de heer A. J. Jongeleen. Enthousiaste Lui- felbaan-middenstanders die met de bouw van de Rynlandflat nieuwe afzet- mogelykheden zien opdoemen, hebben geheel belangeloos de modelwoning in gericht, waardoor het geheel nog aan- trekkelyker is geworden. De inrichting is van een geraffineer de eenvoud. De woonkamer, die tege- lijkertyd slaapkamer is.m eet 6.20 m in de lengte en deels 3, deels 4 m in de breedte. Via een eigen meter kan het vertrek centraal verwarmd worden. De keuken, die zo efficient mogelijk is ge projecteerd (vlak naast de woonkamer) is voor vrygezellen een waar paradijsje. Behalve een aanrecht met roestvry sta len blad, bevat deze keuken een koel kast, een 50-liter boiler en drie wand kastjes. Gezelligheid kunnen de alleenstaan den eventueel vinden in de grote ge- Arbeidsreserve is iets gestegen Gedurende september steeg de gere gistreerde manneiyke arbeidsreserve in het gewest Leiden van 124 tot 181, een vrij belangryke toename dus van 57 mannen. Deze toename moet voorname- lyk aan seizoensinvloeden worden toe geschreven waardoor b.v. een aantal kelners en ander hotelpersoneel wegens beëindiging van het zomerseizoen is vry- gekomen. Ook andere seizoengevoelige bedryven hebben zy het in zeer beperkte mate enig personeel afgestoten. De geregistreerde vraag is iets afge nomen, n.l. van 703 tot 634. Ondanks deze daling bleef de werkgelegenheid in nagenoeg alle sectoren van het bedrijfs leven zeer ruim. De personeelstekorten zyn vooral in de bouwnijverheid, de metaalnyverheid en in de textielbedryven nog zeer groot; in deze sectoren van het bedryfsleven zijn dan ook de spanningen zeer goed merkbaar. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen nam gedurende de maand sep tember toe van 100 tot 116, terwyl de geregistreerde vraag steeg van 254 tot 256. De vraag naar jeugdig handels- en kantoorpersoneel is iets afgenomen. By bemiddelingspogingen blykt herhaalde- lyk dat de behoefte aan jeugdige vrou- welyke arbeidskrachten is gedaald. De tekorten aan vrouwelijk personeel zijn in de textielbedryven zeer groot. Enkele bedryven hebben evenals wasse rijen interesse voor de tewerkstelling van gehuwde vrouwen. NED. HERV. KERK Beroepen door de Prov. Kerkvergadering van Zuid-Holland te Krimpen a/d IJssel (nevenpastoraat) W. van Tuyl te Ryssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Giessendam G. J. van den Burgh te Lexmond te Tlel C. J. van der Meulen te Heerjansdam. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Krommenie c.a. H. J. Witte- veen te Leermens c.a. MAANDAG De DoelenLedenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur n.m. Zo zal de nieuwe Rijnlandflat er uit gaan zien. Vrijgezellen en al leenstaanden zullen in dit gebouw, dat 126 flats telt, de privacy vinden waar ze zo lang tevergeefs naar zochten. meenschappelijke recreatiezaal, die on der in de Rynlandflat is geprojecteerd. Ook zal men in de flat een eigen wasserij kunnen gaan exploiteren. De model woning zal tot en met 23 oktober te bezichtigen zyn. De flat zal gebouwd worden naar ontwerp van het architectenbureau E. F. Groosman uit Rotterdam. De financiering van de Rijn landflat is in handen van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Ongetwyfeld zal de modelwoning de reeds grote belangstelling, die er voor dc vrijgezellenflat bestaat, stimuleren. Het spoorrijtuigwaarin bij de treinbotsing in Hamburg twee zware ijzeren balken drongen. Van de vele inzittende passagiers wer den er 26 gedood en ongeveer het dubbele aantal gewond. DAM NAAR AMELAND? Op 7 november a.s. zal lx. H. Vis. voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel, een commissie installeren, die de moge lijkheid van een vaste verbinding tus sen Ameland met de vaste wal zal on derzoeken. Deze commissie is ontstaan ondier auspiciën van het departement Leeuwarden en omstreken van de Ned. My. voor nyverheid en Handel. Ir. B. Ritzema van Ikeana hoofddirecteur van de coöperatieve condensfabriek Fries land zal als voorzitter optreden. Tevenö is de Kamer van Koophandel van Gro ningen uitgenodigd om in de commissie zitting te nemen. De commissie heeft zich verzekerd van het advies en de medewerking van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Friesland. HOOG BEZOEK VOOR „MY FAIR LADY" Op 10 oktober zullen de minister van Binnenlandse Zaken mr. E. H. Toxo- peus, de staatssecretaris van O.. K. en W. drs. G. C. Stubenrouch, de bisschop van 's Hertogenbosch, mgr. W. M. Bek kers. in Tilburg de gala-avond van de musical „My fair lady" bywonen. Op deze gala-avond zullen ook de burgemeesters van Breda, Eindhoven en Tilburg aanwezig zyn. In de Ridderzaal in Den Haag zal op Dinsdag 24 oktober een bijeenkomst worden gehouden ter gelegenheid van de zestiende „Dag der Verenigde Naties". In deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door mr. A. C. W. Beerman, mi nister van Justitie en door mr. H. van Rlel, lid van de eerste-kamer. De Jaariykse accountantsdag van de Algemene vereniging van accountants zal worden gehouden op woensdag 25 oktober te Utrecht in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen. Onderwerp van gesprek zal zyn: „concentratieverschijnselen in het midden- en kleinbedrijf'. Zonder aanwijsbare aanleiding (Van onze Zwolse correspondent) Drie soldaten, die inmiddels voor de Krijgsraad zyn gedaagd, keken op de late avond van 13 augustus angstig, maar werkloos toe, toen een 25-jarige luitenant door vier Ermelose jongens op de duistere Leuvenumsestraat werd afgeranseld. Vergeefs riep de luitenant, die aan alle kanten gestompt, geslagen en ge trapt werd, om hulp. Een vaandrig ook bedreigd door de vechtlustige knapen maakte zich haastig uit de voeten. De vier jonge aanvallers stonden deze week tijdens een speciale zitting van de Zwolse politierechter terecht en hoorden vyf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar met aftrek van het voorarrest, tegen zich eisen. De geschiedenis begon in de bus naar Ermelo, waarin een 18-jarige leerling garagehouder en een 22-jarige byryder zonder enige aanwysbare reden een scheld- en schimpkanonnade richtten op de 25-jarige beroepsmilitair, de eerste luitenant W. H. Bruil en de 22-jarige vaandrig A. Steensma. De jongelui gin gen ed luitenant en de vaandrig, toen zy in Ermelo waren uitgestapt, te lyf. De vaandrig kreeg een paar klappen, maar belde militairen konden zich aan de dreigende vechtparty onttrekken, toen een burger met zyn bromfiets door het gedrang op het fietspad viel, waar door de aandacht van de jongemannen even werd afgeleid. Uitstel Het was echter slechts uitstel van executie. De officieren kregen 300 meter voorsprong en hadden zich inmiddels verzekerd van een escorte van drie sol daten. De beide knapen hadden echter ook versterking gevonden in vorm van de twee vrienden, die genoeg nadden aan de verklaring, dat een paar mili tairen eens een pak slaag moesten heb ben. De jongelui haalden de officieren in en besprongen nen opnieuw. De vaan drig kon ontsnappen en toen kreeg de tengere luitenant van beide jonge man nen de volle laag. De drie ook niet erg robuuste soldaten, door de aanval lers gewaarschuwd zich nergens mee te bemoeien, bleven ondanks het hulpge roep van de luitenant werkloos aan de kant staan. De luitenant werd volgens zyn verkla ring en die van de soldaten gestompt door vier of vyf man. Ook toen hy op de grond lag. Volgens de leerling-ga ragehouder en de byryder hadden zy echter niet getrapt. Hun latere helpers ontkennen aan het gevecht te hebben deelgenomen, zy zouden slechts hebben gekeken, iets wat de politierechter, mr. G. I. M. Knottnerus hen evenzeer kwa- lyk nam. Toekijken Twee soldaten, als getuigen opgeroe pen, verklaarden, dat zy te bang wa ren geweest zich in de stryd te mengen. De derde soldaat had tegenover de po litie verklaard, dat er nog een vijfde man Was geweest, die hy had kunnen tegenhouden. De officier van justitie, mr. P. J. Stigter, noemde het sedrag van de Ermelose jongens infaam en laf. Hy begreep, de toedracht reconstrue rend, niet, dat de conducteur of chauf feur van de bus de beide jonge mannen niet heeft verwyderd, toen zy hun be ledigingen aan de militairen rientten. De officier zei te hopen, dat dit geval een uitzondering 'olyft. „Indien zich meer van dergelijke excessen voordoen, zullen wij zeer krachtig ingrypen", be loofde hy. Blinde haat Hy schreef de houding van de ver dachten toe aan een blinde haat tegen alles wat vreemd is, tegen alles wat het gezag vertegenwoordigt. Zoekend naar een oorzaak van de vreemde mentali teit, waaruit dit gedrag voortspruit, noemde hy het vele geld, dat de jongens op jeugdige leeftyd in handen krygen en de vele vrije tyd, waarmee ze kenne lijk geen raad weten. Aan de reeds in dè aanhef genoemde eis, verbond hy de bijzondere voorwaarde, dat de verdach ten de twee maanden voorwaard eiyke gevangenisstraf zouden moeten uitzit ten, zodra zij zich weer misdragen ook als zij daarby net binnen de wet bly- ven. Hij zei te vertrouwen, dat de da ders de schade aan het slachtoffer toe gebracht kleding en gebroken pro these zullen vergoeden. De raads man, mr. D. Vermeulen uit Zwolle, was er niet van overtuigd, dat de twee erbij gekomen knapen ook aan de vechtpartij hebben deelgenomen. Hij hechtte niet veel waarde aan de getuigenverklarin gen, waar het deze twee verdachten be trof, omdat een goede waarneming door de duisternis ter plaatse niet mogelyk geweest zou zyn. Hy vroeg voor deze jongemannen vryspraak en voor de bei de andere verdachten een vermindering van het onvoorwaardelyke gedeelte van de straf. De politierechter bleef echter op zyn standpunt, dat de „helpers" of ze nu geslagen hebben of niet, even schuldig zyn. Hy vonniste conform de eis. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De toestand op de rundveemarkten biyft tamelyik stabiel, zulks ongetwy feld dank zy het mooie najaarsweer. Weliswaar waren de aanvoeren in de afgelopen week totaal gezien iets aan de ruimere kant, doch dit mocht toer voor het huidige tydstip geen naam hebben. Voor het gebruiksvee bleef de gang van zaken rustig met een overwegen de vraag naar drachtig vee van prima kwaliteit, waarvoor de pryzen dan ook een vaste tendens toonden. Er is in deze sector de laatste weken toenemende kooplust voor export; al merkt men daar op de markten niet veel van, het heeft toch enige invloed. Ruim 1000 stuks stamboek- en onge registreerd rundvee gaan momenteel per week het land uit. Hiervan gingen vori ge week ruim 250 stuks stamboekvee naar Israel; overigens het meeste naar Italië. Voor het melk- en gustevee was in het algemeen een zeer matige belang stelling, doch voor lagere prijzen was er toch vrijwel niets uit te halen. Het aanbod van jong fokvee is heden nogal ruim. Vooral graskalveren worden veel ruimer aangevoerd dan vorig jaar om deze tyd. Er gaat hiervan ook iets het land uit, doch wat er over blyft, gaat veelal voor de slacht tegen pryzen rond f. 3.- per kg. geslacht gewicht, wan neer ze goed in het vlees zitten. Mager vlees is een gewild artikel en daarom zien we op de slachtveemark- ten de typische vleesbeesten en ook de slacrtstieren vlot verkopen. Deze week was het aanbod van slacht vee over de gehele linie even ruimer. Men had veel meer moeite met de dieren met veel vet, waarvoor by slui ting van de markten de pryzen mees tal lager afliepen. Voor een mooi jong beest werd graag met f. 3.25 tot soms f. 3.50 per kg. geslacht gewicht betaald, terwyi de bes te ossen en stieren in de top tot f. 3.40 deden. De gewone kwaliteiten noteerden we met f. 3.- gemiddeld voor een goede koe, terwijl voor de mindere soortn rond f. 2.80 en aflopende naar f. 2.60 pr kg. geslacht gewicht werd betaald. Aan de grote slachthuizen werden weer flinke aantallen buitenlandse koeien en ossen geslacht, waarvoor de pryzen lagen tussen f. 2.60 en f. 2.75; voor mooie os jes iets daarboven. De vleesmarkt is de ze week in doorsnee wat levendiger ge weest, doch hogere pryzen werden niet betaald. Voor vette kalveren was weer een bij zonder goede vraag voor export, zodat de handel in het algemeen een vlot verloop had en de pryzen wederom iets aantrokken. Onze noteringen lagen vry- wel uitsluitend tussen f. 2.40 en f. 3.- per kg. levend gewicht. Extra kwaliteit 20-30 cent per kg. daarboven. Voor de afwijkende soorten werd veelmin der betaald. De nuchtere kalveren bleven by kleine aanvoeren onveranderd duur. Op de wol veemarkten was het aanbod tamelyk, de randel goed met zeer bevredigende pry zen, die vrijwel op hetzelfde niveau 25 OKTOBER OPENING KINDERBOEKENWEEK De opening van de Kinderboekenweek 1961 zal plaats vinden op woensdagavond 25 oktober in het Ministerie van O. K. en W. te Den Haag. De staatssecretaris van O. K. en W., mr, Y. Scholten zal by deze gelegenheid de prys voor het Kinderboek 1961 uit reiken. terwijl prof. dr. G. Bomhoff, hoogleraar in de Algemene Literatuur wetenschap te Leiden, een referaat zal houden over het kinder- en jeugdboek. De balletklas van Nel Roos zal de avond opluisteren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Jan, zn. van J .A. Renes en A. J. Ver meer; Arte Jan, zn. van A. Meeldijk en J. W. Buys; Willem Arie, zn van A. Ver kerk en A. H, van 't Kruis; Jacqueline Renée, dr. van J. J. Ie Bleu en W. M. E. van Kouwenhove; Johannes, zn. van C. J. l'Aimte en J. Klinkenberg; Cynthia Maureen, dr. van J. Remijnse en J. A. pyten; Ronald, zn. van L. C. v. d'. Vliet en J. Brandhorst; Jack Ronald), zn. van J. H. Opdam en I Breuer; Anthonius Lambertus Maria, zn. van L. W. M. Hu- nlng en H. H. C. Melman: Dlederik Alexander, zn. van C. J, M. Kramers en A. J. M. Stols. ONDERTROUWD. J. Brouwer en P. Bodijn; J. J. Spreij en L. J. van Rooijen; C. Pries en A. P. Heyke G. J. Btk en R. Rausch; J. Reyken en M. J. Beij; M. H. wyiing en W. A. van Rui ten; X. F. H. Cranssen en M. J. van der Star; P. Lepelaar en J. W. de Tombe; F. J. Adrian! en P. J. de Jongh; J. Hollebeek en E. J. Vermeul; G. Me.:el en M. H. Gressie; E. M. Theelen en M. A. Cras; A. H. Siewe en P. W. Melman; P. H. J. Pee- ters en E. M. J van Heeringeu; W. Boek kooi en G. Meijvogel. OVERLEDEN. C. W. de Jong. 76 J., men; J, J. van Waas. 67 j., man; P. J. G. Kwakkenbos, 2 maanden .zóon; N. van Rijns wou, 69 j.. man; C .van Tongeren, 51 J., ecbtgen. van P. B. Labrujère: P. Alberts, 42 j., man; J. C. van den Berg, 70 jaar, vrouw; C. Ruiter, 77 J., man. stonden als de week tevoren. De uitvoer van schapen- en lamsvlees neemt ge- leideiyk weer toe en is de 100 ton per week al weer gepassseerd. By de varkens gaat het minder mooi. Elke week zakken de pryzen wat terug. Het aanbod was ook deze week weer ruim voldoende tegenover de vraag. Hoe wel het prima vleesgoed het nog tot aan f. 1.70 per kg. levend gewicht kon brengen .noteerden we voor het gros tussen f. 1.60 en f. 1.66 en de min der courante soorten zakten veeal in naar f. 1.55 per kg. levend gewicht. Zouters tussen f. 1.50 en f. 1.60 met slechte vraag; voor de slachtzeugen liepen de pryzen af naar f. 1.50 en f. 1.40 gemiddeld per kg. Biggen en lopers zyn ook reeds flink in prys gezakt ,doch voor de huidige pryzen bleef de markt toch deze week vrijwel staande. De paardenhandel heeft een stug ver loop. Er was ruim voldoende aanbod, ook van ingevoerde paarden voor de slacht. De pryzen zakten met 5-10 cent per kg. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 oktober. Coöp. Groente en Fruitveiling: appelen 45-85, peren 20- 60, andyvie 7-12, augurken 54-129, pronk- bonen 47-65, snybonen 86-144, stambonen 54-106, kroten, gekookt 35, rodekool 7-15, groenekool 7-13, postelein 51, prei 10-17, spruiten 15-44, komkommers 44, tomaten A 20-70, Uien Picklers 5-16, waspeen 18- 25, witlof 66-136 per 100 kg, bloemkool A 16-45, knolseldery 10-17, komkommers A 10-41, sla A 3.50-10.60 per 100 stuks, bleekselderij 10, bospeen 10-27 per 100'boa. AALSMEER, 6 oktober. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Snybloemen: Gerbera 40-68, Bouvardla 15-31, Clematis 35-51, Chrysanten 25-40, ld. kl. bl. 15-25 per stuk, Fresia 50-95, Cyclamen 25-44, Iris 40-71, Ornlthogalum 35-55, Dahlia 15- 27 per bos, Anjers: rood 7-19, roze 10-21, wit 7-16, Orchid Beauty 30, Rozen: Rose- landia 6-17, Parel van Aalsmeer 5-11,* Geh. Duisberg 8-24. Pechtold 5-13, Towny Gold 6-15. Mad. Ofman 6-15, Baccarat 30-54, Montezuma 8-21, Floriade 8-24, Newyorker Sensation 10-26, Sweetheart 4-11, Nymph 15-34. BOSKOOP, 6 oktober Coöp. Ver. „De Boskoopse Velling" G.A. Butterfly 200- 140, Duisburg 190-150, Offmann 120-210, Mardy Graz 230-130, White Butterfly 170- 160, Newyorker 340-160, Bettertlmes 240- 220, Roselandia 120-95, Vlerlanden 360- 280, Hadley 150-110, Pechtold 140-180, Per- nettya wit 260-180, ld. rood 190-210, ld, gemengd 250-220, ld. plant klein, 120-60, id. groot 300-280, Capsicum 50-38, Cy claam 130-85, High Light 75-100. Fire King 250-160, Nymph 170-290, Aria ISO- 05, Anne Wheatcroff 110-65, Sweetheart 95-140, Marion 120-90, Else Poulsen 80-30, Carolea 90-80, Juweeltje 70-60, Valeta 100- 75, Troschrysanten roze 69-57, rood 38- 45, geel 49-55, wit 35-59, brons 30-45, ge mengd 44-24, lila 31, geplozen Chrysan ten: roze 13, wit 15-12, geel 14-19, brons 9-17, rood 8-10 per stuk. Cimiclfuga 20- 22, Gladiolen 20. Vuurpijlen 28-29, Lys- terbes 170-160, Eleagnus 29, Cotoneaster 98-120, Nerine 10-9. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 oktober. Groenteveiling: wasppen per kist Al 2.10-4.20, A2 2.00-4.60. Bl 1.70-3.40 B2 1.40, Cl 2.10, C2 1.70-2.00, bloemkool per 100 st. Al 23.— 52—, A2 13.— tot 41.—, Bl 15.— tot 27.—, B2 11.— tot 18.—, C2 12.prinsessenbonen 28.tot 84.sny bonen 113.tot 120.andijvie 7.tot 10.—, prei 14.— tot 20.—, sla per 100 st. 7.tot 15.breekpeen per kist 1.10-3.00. groenekool 10.—. gelekool 8.— tot 9.—, bospeen per 100 bos 21.tot 35.kroten per kist 80-2.20, uien per kist 2.30-2.90, peterselie per 100 bos 4.30-4.40, selderie per 100 bos 4.00-6.90, kervel per 100 bos 5.00. Aanvoeren: waspeen 58.000 kg. waarvan 24.000 kg voor export en 8000 kg voor de Industrie werd verkocht; bloemkool 11.500 stuk6. RIJNSBURG, 6 oktober. Bloemen veiling Flora Troschrysanten: Suzy 25- 30, Shirley wit 35-40, ld. roze 40, Tilly 28-35, Joke 25-30, New Princess 85-90, Peter Pan 25-35, White Hope 35-40, Hor woord 50-70-80, Koens Glory 45-55, Iris sen: White Superior 35-38, Van Vliet 35- 40, Fresia's: White Swan 85, Golden Yel low 35-38, Eykenblad 25-30, alles per bos, Halfgrote Chrysanten: Migoll 14-17, Full Speed 15-17, Southern Pink 16, Pink Pride 29, Rayante geel 21, ld. wit 20, ld. roze 12-14, White Joy 27, Diplomaat 28, Born- holm 18-20-30, Medaillon 18 per stuk, Am. Anjers: Sim roze 12.tot 13.Sim wit 10.tot 12.Sim red 8.tot 10. Dusty 12.tot 13.Tangerina 12.tot 13.—, Tangerina 12.— tot 13.—, Mac Ar thur 12.— tot 14.—, Diverse Dahlia's 170- 260, alles per 100. RIJNSBURG. 6 oktober. Groentevei ling: bloemkool 11.— tot 19.—, sla 8.30- 8.40 per 100 st., waspeen 10.30-15.00, B 15.tot 19.uien 4.50-9.00, herenbonen 77.tot 85.andyvie 7.00-10.10, toma ten 19.— tot 29.— per 100 kilo, seldery 3.80-7.00, peterselie 2.10-6.10, bospeen 10. tot 38.— per 100 bos. TER AAR, 6 oktober. Groenteveiling: snybonen 65, ld. kas 1.00-1.26, ld. B 75- 99, ld. stek 29-63, stokprlnsessenbonen 47- 61, ld. stek 28, stamprinsessenbonen 45- 79, ld. afw. 32. spekbonen 51, witte pronkers 29-55, alles per kg, tomaten ex port A 3.90-4.85, id. B 3.50-4.05, ld. O 4.25-4.45, ld. CC 1.35, tomaten A 1.20-2.35. id. B 1.20-2.70. ld. C 1.20-1.50, ld. CC 1.20, d. BB 1.25-1.70, alles per bakje van 6 kg, spinazie 7-16, andyvie 7-8, wlttekool 3, groenekool 7-8, rodekool 7-8, sav.kool 8- 10, aardappelen 5-10, winterpeen 12-15, kroten 9-10, komkommers stek 14, uien 6, spruiten afw. 15, augurken onges. 41, alles per kg, sla 4-9, bloemkool A 39-42, ld. B 25-27, ld. C 11-17, komkommers 14- 33. alles per stuk, bospeen 28. seldery 2-3, alles per bos, Peren: St. Germain 16-21, Bergamot 24, St. Remy 19-22, ld. 2 12. 29-41, id. 2 13, Maagdenpeer 11, handpeer 21, Brederode 28, Jodenpeer 12, Ysbout 21 Emlle d'Heyst 21. ld. 2 12, Appelen- Gro ninger Kroon 30, Goudrelnette 50, Glorie van Holland 36. ld. 2 22. Laxton Superbe 13, appelen van 20, alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11