Egypte hitst Arabieren op Brtmchï letten Reuma-actie IV2 miljoen Veredeld Songfestival Met een enkel woord Moeilijke gevallen nieuw RATTE N- VLOKKEN - Agenda MAANDAG 2 OKTOBER 1961 Vervolg van pag1 Niet alle Palestijnse Arabieren hadden echter gevolg gegeven aan de oproep van hun leiders. Een deel was gebleven. En zo ontstond een situatie, die tot grote verbittering onder de Arabische bevolking leidde. Gezinnen en families waren uit elkaar gerukt. Man en vrouw, broers en zusters, ouders en kinderen woonden in verschillende landen. Er ontstond infiltratie over en weer op een schaal, die aan beide zijden van de grenslijn maatregelen uitlokte. Dat was in het bijzonder het geval aan Israëlische kant. Want de Arabische staten, zinnend op wraak voor hun smadelijke nederlaag, dreigden van meet af met een nieuwe invasie, die aan de Joodse republiek eens en voorgoed een einde zou maken. Vooraan ging Egypte, dat zich niet alleen de nederlaag van 1948, maar ook die van Sinai pijnlijk herinnerde. De Arabische propaganda miste haar uit werking niet op de eenvoudige en vaak verbitterde Arabier, die het slachtoffer was geworden van wat eigen rasgenoten ln het leven hadden geroepen. Onder Invloed van deze propaganda nam de Arabische bevolking steeds meer een an ti-Israëlische houding aan. Is het won der, dat de overheid in haar een vijfde colonne ging zien en maatregelen nam om haar onder controle te houden? In de streken met een overwegend Arabische bevolking werd een militair bestuur ingesteld, dat de Arabier in zijn vrijheid van beweging hinderde door hem te dwingen zich van een officiële vergunning te voorzien in geval hij zijn district wenste te verlaten. Een politiek, die hem in bepaalde gevallen dwong grond af te staan in ruil voor andere, zette nog meer kwaad bloed dan de in stelling van een militair bestuur reeds had gedaan. Egypte, dat er steeds bijzonder tuk op was de Arabieren tegen Israël op te zetten, maakte van de ontstemming ge bruik door Israëlische Arabieren voor spionage-doeleinden te benutten. De laatste maanden hebben opnieuw be wezen, dat Israëlische Arabieren, die onwettig de grens hadden overschreden, door het Egyptische leger worden opge leid tot „fedayeen", leden van comman do-eenheden, die tot taak hebben sabo tage en spionage te bedrijven. Grensbewaking verscherpt Dat Israël deze situatie niet lijdelijk kon aanzien spreekt vanzelf. De grens bewaking werd verschex-pt en verschei dene Arabieren, die zich in het holst van de nacht naar Egypte wilden begeven of vandaar uit naar Israël trokken met militaire opdrachten, vielen in handen van de Israëlische grenspatrouilles, een aantal van hen levend, sommigen dood. Het gaat hier om een kettingreactie, die haar oorsprong vindt in de hals starrige weigering der Arabische machthebbers om Israël, bij besluit dei- Verenigde Naties in het leven geroepen, te erkennen. Dit gemis aan gevoel voor realiteit, dat de Arabische wereld sinds eeuwen kenmerkt, heeft een toestand in het leven geroepen, die de Israëlische Arabier zijn nationale integratie belet en voor de staat Israël groot gevaar meebrengt. De Israëlische autoriteiten hebben in het verleden meer dan eens fouten begaan en niet altijd werd de kans aangegrepen om de Arabische be volking voor Israël te winnen. De ver bittering van de Arabier laat zich be grijpen. Maar de behoedzaamheid en achterdocht der Israëlische autoriteiten niet minder. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Laatste Franse enclave in Marokko ontruimd De laatste Franse enclave in Marokko, de luchtbasis van Marakesj, is zaterdag aan de Marokkaanse autoriteiten over gedragen. De ontruiming geschiedde op grond van een vorig jaar gesloten i koord. Er bevinden zich thans geen autonome Franse strijdkrachten meer in Marokko. De Franse instructeurs en technici zullen blijven helpen bij de opleiding van piloten voor de Marokkaanse lucht macht. Dit wapen telt thans 550 offi cieren en manschappen, die over een klein aantal vliegtuigen beschikken, waaronder veertien straaljagers van het type Mig die de Sowjet-Unie vorig jaar heeft geschonken. De basis komt onder leiding van de 26-jarige Marokkaanse luitenant Agi- soel, die in Frankrijk is opgeleid. (Van onze Haagse correspondent) De actie „Geef Reuma-zieken meer klinieken", welke gisteren is geëindigd, heeft het Nationaal Rheuma fonds het ronde bedrag van anderhalf miljoen gul den opgeleverd. Juwelendief binnen half uur gepakt Grijpgrage handen bemachtigden in de nacht van zaterdag op zondag een buit van f. 5000,— uit een etalage van een juwelier te Naaldwijk. Onder groot gerinkel hadden zij tevoren de ruit met een straattegel ingeramd. Omwonenden signaleerden direct twee verdachte figuren bij de politie. Deze alarmeerde omliggende gemeenten. Bin nen een half uur greep de Haagse politie een man van nog niet bekende indenti- teit, die met een opmerkelijke hoeveel heid horloges en sieraden op zak liep. Dat bleek een deèi van de Naaldwijkse buit te zijn. De politie hoopt nu ook spoedig de tweede juwelendief te vangen. (Van onze t.v.-medewerker) Het was een unieke gebeurtenis, zater dagavond, omdat zonder krampachtig heid 0111 een ander de loef af te steken een klein legertje sterren, dat schittert tot meerdere glorie van de lichte muze, met elkaar een show vulde, zoals voor dien alleen in het buitenland denkbaar was. Wat was het geval? Willem O. Duys, directeur van de collectieve platen pro- paganda-actie heeft de platenmaat schappijen weten te bewegen hun top- dames en -heren te contracteren voor een avond in de Kurhaus onder de con ditie, dat daarvan zowel radio als t.v. gebruik mocht maken voor de uitzen dingen. Daarmee is een bedrag van onge veer 'n halve ton gouds gemoeid geweest, want die dames en heren, die elk voor zich er goed voor zijn een flink deel van een avond op eigen houtje te vullen, denken er niet over naar Nederland te komen voor een honorarium, dat minder bedraagt dan ze gewend zijn. Wat men daarvoor vraagt, één of veel liedjes, deert hen niet. Dat was dan goed bekeken, naar ons gevoel. Nu moet geen zuurpruim aanko men met het verhaal, dat dat voor onze deviezenpot niet gezond is, want dit handjevol mensen zorgt er ook voor, dat de uitvoer van hun plaatjes vele miljoe nen aan ons land oplevert. Dit als eco nomische achtergrond. In het sociale vlak ligt het natuurlijk iets anders, want de besteding van dat geld op een andere manier is bepaald niet ondenkbaar. Aangezien onze maat schappij ieder op dit punt vrijlaat, heeft het geen zin daarover verder te filosofe ren. Bovendien: reclame is nu eenmaal een zaak, die handen vol geld kost en toch blijkbaar een niet onrendabele be legging vormt, anders zou men ze hier voor niet uitgeven. Het zou onbillijk zjjn de beoordeling van de prestaties van zaterdag te gaan meten met de maat staven, welke vrijdag aangelegd konden Advertentie Sherry op z'n best Engeland op z'n best. Proef deze superbe sherry en u begrijpt waarom de goede gastheer in Engeland bij voorkeur Harveys schenkt. Bristol Mi Ik en andere "from very dry to very sweet" BINNENLAND Gisteravond is brand uitgebroken ln een dubbel woonhuis aan de Provinciale weg Gouda-Utrecht in de gemeente Hoen- koop. nabij Oudewater. Het huis, dat een rieten dak had, was binnen het half uur volledig uitgebrand. Twee gezinnen, in totaal zes personen, zijn dakloos gewor den. Van beide gezinnen werd de inboe del, op enkele stukken na, volledig ver woest. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Zaterdagmorgen is de 23-jarige Bel gische V. A. J. Matheve, die als matroos meevoer op het schip „Rijnschelde 17", overboord geslagen en verdronken. Het ongeluk gebeurde op de rivier de Waal ter hoogte van Leeuwen. Dreggingspo- gingen door de Rijkspolitie te water heb ben nog geen resultaat gehad. Tijdens het congres van het Vete ranen Legioen Nederland - in Eindhoven gehouden - heeft de vice-voorzitter res. majoor P. H. B. Doppe namens het be stuur het erelidmaatschap aangeboden aan luitenant-admiraal b.d. C. E. L. Helfrich, voorzitter van de raad van advies van het Veteranen Legioen Nederland, luite nant-generaal b.d. M. R. H. Calmeljer, oud-voorzitter van het comité nationale herdenking militaire gevallenen, en aan mr. A. B. Roosjen, voorzitter van het comité nationale herdenking militaire ge- vangenen. Aan het gemeentebestuur van Eindhoven werd een jubileum-cadeau aangeboden, bestaande uit drie blinden geleidehonden. In het Julianakanaal onder de ge meente Echt (L.) is gistermiddag brand uitgebroken op het Nederlandse tankschip PAM-6 uit Utrecht, dat met een lading stookolie van 300 ton onderweg was van Pernis naar Maastricht. Snel Ingrijpen var. de brandweren van Roermond en Echt voorkwam, dat het schip explodeerde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade is groot. Het blusslngswerk nam drie uur in beslag. In Vlaardingen is zaterdag het 35ste, door het Algemeen Nederlands Verbond (ANV) georganiseerde. Nederlands congres gehouden, waarop talrijke sprekers het woord gevoerd hebben. Gistermorgen vroeg is aan de Bin nenhaven te Scheveningen het stoffelijk overschot aangespoeld van de op 26 sep tember j.l. over boord geslagen 63-jarige Scheveningse visser C. S. de Roode. Hij was van de net de haven uitvarende bag- gerschuit gesprongen, toen deze door een vloedgolf enigszins was gaan hellen. BUITENLAND De Panamese president Roberto Chiari heeft in een boodschap aan het volk verklaard dat de regering van Pa nama de Amerikaanse autoriteiten in kennis heeft gesteld van haar wens tot het openen van onderhandelingen, om tot het sluiten van een nieuwe overeenkomst over de zone van het Panama-kanaal te komen. Volgens Chiari is het bestaande verdrag „nadelig voor Panama en zijn economie". Meer dan 500.000 arbeiders, boeren, jongelieden, artiesten, atleten en leden van de burgerwacht hebben gisteren in Peking deelgenomen aan een parade ter gelegenheid van het twaalf-jarig bestaan van de Chinese volksrepubliek. De stoet werd gadegeslagen door partijleider Mao Tse-toeng, premier Tsjoe En-lai en voor aanstaande buitenlandse gasten, onder wie president Dorticos van Cuba, koning Ma- hendra van Nepal en koningin-moeder Elisabeth van België. Het hydraulisch systeem van de Douglas DC-8 zal moeten worden gewij zigd als gevolg van een aantal ongevallen met vliegtuigen van dit type. Vele piloten hebben al gedreigd niet meer met dit soort straalvliegtuigen de lucht in te gaan. Het hoofd van het Amerikaanse bureau voor luchtvaart, Halaby, sprak van „ern stige defecten". Het tien meter hoge bronzen stand beeld van de Oostenrijkse vrijheidsheld Andreas Hofer op de berg Isel boven Innsbruck is zondag opgeblazen. Volgens de politie is dit kennelijk met politieke motleven gedaan. Hofer werd indertijd doodgeschoten als leider van de Tiroolse vrijheidsstrijd tegen Napoleon. In Portugal zullen op 12 november algemene verkiezingen worden gehouden, zo is zondag ln welingelichte kringen in Lissabon vernomen. De nieuwe nationale vergadering zal met tien zetels tot 130 zetels worden uitgebreid teneinde de ver tegenwoordiging van de overzeese gebieden •3 vergroten. en mochten worden. Wie het toch deed, zal zich mateloos geërgerd hebben. Dat hebben wij niet gedaan, al werden we aanzienlijk minder geboeid dan door het Concertgebouworkest met de solisten. Teddy Scholten was een prettige gast vrouw. Zij geloofde bepaald wel in haar eigen rol, zoals al degenen, die zij in leiden moest. Een enkele uitspraak over het ge presteerde. Het was jammer, dat er zo veel aan een zo grote groep kijkers moest ontgaan, want onze eigen rijke taal kwam er niet aan te pas. Als er in het Nederlands werd gezongen, was het via een armetierig tekstje. Maar de zaak ligt nu eenmaal niet anders. En dan die nen we op te biechten, dat we van Asz- navour hebben genoten, vooral in zijn donkere chansons en dat we vinden, dat de Blue Diamonds zich maar dapper handhaven, zich niet lenen voor malle fratsen, maar gewoonweg hun best doen om melodieuze muziek zo goed mogelijk te brengen. Valente, die zeker aan de top stond, deed wel gek. Ria Valk zal er van heb ben kunnen leren (of ligt de zaak omge keerd? Gelukkig deed de beminnelijke Caterina ook nog wat anders. Toch was het geheel zo weinig sub stantieel, dat het hoogtepunt werd ge vormd door de uitreiking van de 9 Edi- sons door Wim Sonneveld. Hij had daar mee een lastige job op zich genomen, waarvan hij zich kennelijk l'improviste knap kweet, al was natuurlijk niet elk grapje even geslaagd. Voor ons waren de verrassingen: de bekroning van Ko van Dijk (Dantons rede lichte kunst??) en natuurlijk Wim Kan, die samen met Corrie op het laatste moment binnenkwam en de gele genheid iets tegen het publiek te zeggen nauwelijks aangreep en jëgens de rege ring slechts vriendelijk glimlachte. Hij hield staande, dat Dolf van der Linde een bekwaam jurylid was en stelde een recital van „vocale Kunst" in het voor uitzicht!! (Van onze t.v.-medewerker) Om maar direct te zeggen waar het op staat: we bevinden ons in een moeilijk parket. We hebben te rapporteren over een documentaire, die deskundig in el kaar zat, bekwaam was geschreven en met toewijding werd gebracht. En die - en dat is vooral belangrijk handelde over een onderwerp, dat de zich gaarne ontwikkelende mens moet interesseren. Het geval ligt ons toch een beetje zwaar op de maag. Komt dat omdat we op de zondagavond toch liever wat an ders hebben? Of zijn we innerlijk zo ge raakt, dat we een gevoel van wrevel uit een soort zelfdefensie? niet onderdruk ken kunnen. Toen we kort geleden dr. Musaph spraken, handelde het en pas sant over zijn proefschrift, dat als on derwerp had de doodsdrift. We maakten er toen een opmerking over, zoiets in de geest, dat we het een naar woord von den. En we hoorden hem denken, dat er bij ons iets niet helemaal pluis was, dat we ons daaraan stootten. We weten het allemaal niet precies en het is ook niet allemaal precies uit te maken op korte termijn. Het is mis schien zelfs niet eens belangrijk, hoe we erover denken. Wat ons het meest aansprak was het met vers gebrande hazelnoten 4^ getuigenis van pater Dries van Coillie. Die theoretiseerde of fantaseerde niet, die sprak uit eigen ondervinding, recht op de man af. Mogen we het zo zeggen: een moedige daad van de NCRV, maar tevens de vraag stellen of het wel verstandig was een zo schokkende kwestie voor leken aan de orde te stellen op een drama tische en gedramatiseerde manier? Is dat goed voor de geestelijke volksge zondheid? Het wordt bitter nodig, dat de t.v. of de overheid zich eens gaat be kommeren over de uitwerking van de programma's op de geesten der kijkers. We moeten verder met het program ma. Het Amsterdamse Kamerorkest con certeerde verdienstelijk, maar wist niet waar te maken, dat dit de beste manier van presentatie was. Om de proef op de som te nemen, hebben we het beeld een poos uitgezet en bijzonder genoten van hetgeen toen als de radio werkte. Ellen Vogel vertelde een verhaal. We hebben temidden van een klein gezel schap, dat zich daarbij stierlijk zat te vervelen, intens genoten. We willen hier mee bepaald niet stellen, dat wij kunst gevoeliger zijn dan onze gasten, maar slechts demonstreren hoezeer kijkers van ongeveer gelijke gehalte, kunnen uit eenlopen in hun waardering. Over de vraaggesprekjes, die de uitzending be sloten. was evenwel maar één mening (mogelijk). Het was ver onder de maat, op een verschrikkelijke manier dilettan tisch, eentonig en onbelangrijk. Een schande om een zo ernstige zaak als de waardering van de jeugd voor de kerk op zo'n flodderige manier te laten be handelen. We meenden even een aange naam geluid te beluisteren en dat was, toen gepleit werd voor samenwerking der kerken. Ha, dachten we toen, nu komt de ruimte. Maar helaas, het ging over de samenwerking van gereformeerd met hervormd onder kennelijke uitsluiting van de andere modaliteiten. Hebben deze (jonge) mensen, die toch in het volle leven pretenderen te staan, ooit gehoord van de oecumene? Het is niet alleen maar een vraag, maar wil tevens een verwijt zijn. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 18.40 Instr. kwint. 19.00 Par lementair overz. 19.15 Regeringsuitz.: Wat zit er vast aan haring en scheerlijn. Het werk van de Nederlandse kampeerraad. Samenstelling: B. M. van Grlethuysen. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Caba ret. 20.35 Quiz. 21.25 Lichte muz. 21.55 Act. progr. 22.30 Nws. 22.40 Omr, ork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Pionier van het leven, hoorsp. (3). 21.30 Mezzo-sopr. en plano. 22.00 Par lementair comm. 22.15 Lichte muz, 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzlekrevue. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmverslag receptie 10-Jarlg bestaan NTS. VPRO: 20.50 Terug, uit Griekenland, praatje. 21.00 Chanson-competitie. 21.45 Medische rubriek. 22.15 Kunstprogr. VOOR DINSDAG 3 OKTOBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.36 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, praatje v. d. vrouw. 15.30 Blokfluit en clavecimbel. 16.00 In het voetspoor der wetenschap, documentair progr. (herh. v. 1-10-'61). 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lich te muz. 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Latijns Amerika in de wereld van vandaag I., door dr. H. Riemens. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.55 Kamermuz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. huisvr. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Als de dag van gisteren, kron. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12,33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 14.45 Metropole ork. 15.15 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber Gistermiddag zijn op een vliegveld bij Keerbergen, tussen Brussel en Leuven, vier mensen om het leven gekomen, toen een klein vliegtuig van de plaatselijke luchtvaartclub brandend neerstortte. BIJ aardverschuivingen tengevolge van hevige regenval in de laatste drie dagen zijn zeven kinderen en vier vol wassenen op het eiland Santo Antonio van de Kaapverdlsche eilanden omgeko men. Tenminste tien mensen zijn omge komen bij overstromingen ln de kust provincie van Kenia. Verscheidene ande ren worden vermist. In het bekken van de Tana-rlvier zijn enige dorpen Een motorrijder in Kiel, die bij een botsing met een vrachtwagen ernstig ge wond werd, heeft tijdens de rit naar het ziekenhuis met een ziekenauto nog twee maal een ongehik gehad. De ziekenauto reed tegen een tram. Een andere zieken auto nam de gewonde over. Deze tweede ziekenauto botste even later op een per sonenauto.. Dit ongeluk was niet ernstig, zodat de patiënt toch nog in het zieken huis belandde. 3 De Sowjet-Unie heeft in New York officieel het voorstel gepubliceerd, dat beoogt voor de periode tot april 1963 één man aan het hoofd van het secretariaat der Verenigde Naties te benoemen. Deze zou dagelijks moeten samenwerken met drie adjunct-secretarissen, die echter niet het recht van veto zouden hebben. In april 1963 zou de vijfjarige ambtsperiode van Hammarskjöld aflopen. Tijdens een korte bijeenkomst in het Chateau de la Muette te Parijs is de or ganisatie voor Europese Economische Samenwerking (OEES) officieel tot Or ganisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) omgedoopt. Het onderscheid tussen belde organisaties wordt nog wel het duidelijkst belicht door de positie van de Verenigde Staten en Canada, die nu tot volkomen volwaardige leden zijn gepromoveerd, een promotie, waardoor het woord Europees dan ook uit de naam is moeten verdwijnen. Pierre Poujade heeft zondag in Lyon mededeling gedaan van de stichting van een nieuwe partij, de „Franse Unie en Broederschap". De nieuwe partij streeft in de eerste plaats naar het behoud van een Frans Algerije. MUIZfÉlN pASTA ROEIT ZE GENADELOOS UIT DINSDAG Prediker: Feestavond Leldse Chr. Oran jevereniging. 7.45 uur nam. Schouwburg: Pukkel en Pukkel. 7.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Lakenhal: Genootschap Nederland-En- geland. The Comedy Club geeft opvoering van "The Country Wife". 8 uur nam. Prediker: „Ecclesia". 8 ZATERDAG Café Cronesteyn (Zoeterwoude)Fiets tocht Ver. „Oud-Lelden" naar Leidschen- dam. 1.15 uur n.m. De Goede Herder (Oude Vest 13): Pro- paganda-middag herv. jeugdwerk „De Molenwijk". 3-4 uur jeugd van 6-12 Jaar, 4.30-5.30 uur Jeugd van 12-17 Jaar. Halte Posthof H.T.M.: Wandeling Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. door Zuid- wijk. 1.56 uur n.m. Halte Posthof H.T.M.: Wandeling Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. door Zuid- wijk. 9.56 uur v.m Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-6 uur. zondags 1-5 uur (tot 1 november) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd 1016 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd Jaar Romeinse be zetting' Werkd van 106 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vlsl" (tot 1 ok tober). BIOSCOPEN Trianon: „Meneer de Gravin is niet thuis". A.l. Dagelijks 2.30, 4.45, 7 en uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Rex: Vrijdag t/m zondag „Shane". 14 Jr, Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondkg ook 4 30 uur. Donderdagcyclus Loving You. A.l. 17,45 Regeringsuitz.: "Het bouwen Guinea, door ir. in Nieuw-Guïnea, door ir. A. van Noortwijk. KRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18.20 Gram. 18.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Muziekcurus. 20.45 Radiophil- harm. ork. en soliste. 21.45 Gram. 21.55 Cabaret. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern. Agrarisch Nws. 20.00 Journ. 20.20 Officiële manifestatie t.g.v. het 10-jarig bestaan van de NAS: 20.30 Ophlgeneia in Aulis, opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gram. 16.15 Interview. 16.45 Praatje. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Zangrecital. 19.30 Klankb. 20.30 Ork. conc. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC- Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Ge- var. progr. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Amus. muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.32 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. 17.31 Dansmuz. 18.00 Gevar. muz. 18.30 Nws. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwcstdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Muz. v. blaasinstrum. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Amus. muz. 14.45 Gram. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.45 Gevar. muz. 21.45 Nws. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.15 Kamer muz. 14.45 Pianorecital. 18.30 Gram. 19 00 Nws. 20 00 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb.kron. 12.40 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaamse muz. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecital. 17.40 Literair progr. 17.50 V. d. jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 1950 Lezing. 20.00 Hoorsp. 21.25 Ork. conc. 21.55 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Liederen. 22.55-23.00 Nws. 484 111.: 12.28 Gevar. muz. 13.00 Nws, 13.15 Gram. 14.45 Gram. 15.03 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Kamerork. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Ultz. v. d. Franstalige radiostations. 22.55 Nws. VOOR WOENSDAG 4 OKTOBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 V. d. huisvr. 11.00 Lichte muz. 11.30 Gevar. progr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Planoduo. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgel en zang. 13.45 Van Icarus tot X 15, lezing. 14.00 Gram. 15.00 Waarom doen wij aan politiek?, toespr. 15.10 V. d. Casino: Alias Jesse James. 14 Jaar. Dag.. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. 3 oktober 2, 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Donderdagcyclus Sweet smell of succes. 14 Jr. Lido: Eddy kent geen pardon. 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Desire in the dust". (Verdacht van aanranding). 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en 3 oktober: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Op de drempel van het leven' 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater - Wassenaar. Vrijdag 8 u„ zaterdag 7 en 9.15 uur „Aanval op het Goudtransport". Toegang 14 jaar. Zon dag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Nachtleven ln een Wereldstad". Toegang 18 jaar. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hopla Conny". Alle leeft. WAARNEMING TANDARTSEN Voor spoedgevallen neemt op 3 oktober waar tandarts W. Frijling, tel. 21873. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Van hedenavond 6 uur tot woensdag morgen 7 uur wordt de medische dienst te Oegstgeest waargenomen door dokter H. A. Reterink, tel. 20394 (ook voor in Leiden woonachtige patiënten der Oegst- geester huisartsen). B(J geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Me tropole ork. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varla en gram. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing. VPRO: 1930 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 20.50 De man met het hamertje, hoorsp. 21.55 Het puik van zoete kelen, muz. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Act. problemen. 22.55 Pianorecital. 23.25 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7,30 Ge wijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Pionier v^n het leven, hoorsp. (3). 11.55 Gram. 12.15 Gram 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Meis jeskoor en instrumentaal kwint. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Progr. over hobby's. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Regeringsuitz.: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Drs. J. B. van Hall, Hoofd van ae Centrale Boekerij, spreekt over Ervarin gen in de Centrale Boekerij van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen. 18.10 Kamerkoora 18.30 Het spectrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartler. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.10 Vocaal ens. en Bachork. m.- m.v. sol. 21.00 De Nederlandse Geloofsbe lijdenis, lezing. 21.20 Mil. ork. 21.50 Ach ter de voorpagina, rep. 22.00 Strijkkwart 22.30 Nws. 22.40 Avondoverüenklng. 22.53 Platennws. 23.55-24.00 Nwv-^ GRAMMOFOONPLATENPUOGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) Ton sourire est dans mort coeur (Chap lin), Tout l'amour (Botkin), Georges Jou vin; Au bord de la Tamise (Magenta), Luxembourg polka (Reisdorff), En Avril a Paris (Trenet), Orkest Franck Pourcel; Malaguena (Lecuona), Begin the beguine (Porter). Andalucia (Lecuona), Gaillardo (Noblot), Ensemble Marcel Azzola; Ces petites choses la (Gasté), Bell bottom blues (Carr), Pam-pou-de (Gasté), Orkest Hubert Rostaing; Holiday for strings (Ro se), Orkest Stanley Black: Ich zahle tag- lich meine Sorgen (Howard), Peter Alexan der; Penny swing (Manhattan), id.; Ebb tide (Maxwell), Orkest Stanley Black; Dreh' dich noch einmal lim (Gaze), Wlr geh'n so leicht am grossen Glück vorbel (Jary), Cindy Ellis; Patricia (Prado), Or kest Stanley Black; Pita camion (Zamora) Piedrita del mar (Sham), Conjunto Ba- tacha del Mexico; One, two, button your shoe (Johnston), Melancholy baby (Mor ton), Orkest Stanley Black; Yum bambe (Diaz) Ay! Pero besame (Pimental). Con- junto Batacha del Mexico; Delicado (Az- vedo). Orkest Stanley Black; Mean to me (Turk), I like the likes of you (Harburg) Debbie Reynolds; Canadian sunset (Hey- wood). Orkest Stanley Black; It might as well be spring (Rodgers), Any way the wind blows (Dunham), Doris Day; 12th Street rag (Bowman), Orkest Stanley Black; My funny Valentine (Hart), But not for me (Gershwin), I should care (Cahn), There will never be another you (Gordon). Rita Reys. Wessel Ilcken; Springsville - The maids of Cadiz Miles Davis, Orkest Gil - The Duke - My ship Miles ahead, Miles Davis, Orkest Gil Evans. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdlourn. KRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. NTS: 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Documen taire film. NTS: 21.50 Amerikaanse volks liederen, balladen en spirituals. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13 40 Recital. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V d jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Round Britain Quiz. 20.00 Ork. conc. (Om 20.55- 21.10 lezing). 22.00 Nws. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Pianoduo. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14,00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.00 Gram. 17.31 Onbekend. 18.00 Gram. 18.30 Nws. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.31 Moderne volksdansen. 21.31 Lichte muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram 14.14 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Operet- temuz. 20.15 Hoorsp. 21.35 Orgelspel. 21.45 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.15 Intern, sol. 15.05 Genevieve, opera. 19.00 Nws. 21.00 Hoorsp. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. muz. 14.00 Schoolradio. 15.00 Ork. conc. 16.03 Beursber. 16.10 En gelse les. 16.25 Ork. conc. (verv.). 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Leken- moraal en filosofie. 18,30 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.25 Voetbalrep. (Om 20.15 Klankb.) 21.20 Lichte muz. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Volks- muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 12.40 Lichte muz. (verv.). 13.00 Nws. 14 03 Kamermuz. 15.03 Gram. 16.08 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.15 Gram. 22.15 Lichte muz. 22.55 ws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Qd bp a i s 3* 2 5' 2 öS s3 e u se Amsterdam mist w.stll 19 11 0 Den Helder geh bew. ono 6 19 15 0 Ypenburg Vllssingen mist zwaar bew. w.stil nw 1 19 18 12 14 0 0 Eelde zwaar bew. 0 2 20 12 0 De Bilt regen nnw 1 19 12 0 Twente zwaar bew. ono 4 20 12 2 Eindhoven regen w.stil 20 14 0 Z.-Limburg mist nnw 2 19 13 1 Helsinki mist w.stil 15 1 0 Stockholm mist nn w 2 15 4 0.3 Oslo zwaar bew w.stil 15 7 0 Kopenhagen licht bew. ozo 7 17 11 0 Aberdeen zwaar bew. z 6 14 11 0 Londen mist w.stil 18 6 0.5 Brussel geh, bew. w.stil 18 13 0.1 Luxemburg regen nw 2 17 12 3 Parijs geh. bew w.stil 19 10 0.1 Bordeaux zwaar bew. w.stil 18 9 3 Grenoble geh. bew. nw 4 11 Nice regen n 3 23 15 33 Berlijn zwaar bew. 0 6 10 8 0 Frankfort geh. bew. no 4 19 15 0.1 München geh. bew. no 2 17 14 0 Wenen zwaar bew. 0 7 24 11 0 Innsbruck zwaar bew. W.Stil 25 14 0 Belgrado zwaar bew. n 2 29 14 0 Athene onbewolkt w.stil 27 17 0 Rome onweer z 7 23 15 4 AJaccio half bew. 0 2 26 14 0 Madrid onbewolkt w.stil 19 Mallorca regen w.stil 23 14 0.6 Lissabon onbewolkt n 3 21 14 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2