Laaisle nieuws Houdt uw stad rein! Omzet Rijnsburgse veiling Flora bereikt recordbedrag: 15 miljoen Ook Leiden doet mee met de actie „Opgeruimd staat netjes" Raad Warmond werkt mee aan de restauratie van Huys te Warmont WEL EEN INSTRUCTIEBAD, NOG GEEN ZWEMBAD WOENSDAG 27 SEPT. 61 Ook Leiden ontkomt niet aan de stadsvervuiling, welke vooral na de laatste wereldoorlog in ons land sterk is toegenomen. De klachten van toeristen zijn zo talrijk geworden, dat een landelijk comité zich met dit probleem is gaan bemoeien. Ondei het motto „Opgeruimd staat netjes" zal in de komende weken een krach tige actie worden gevoerd. Ook Lelden zal daaraan zijn deel leveren. Teneinde deze actie zorgvuldig voor te bereiden heeft de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, gistermiddag in de koffiekamer van het Stadhuis een Leids comité geïnstalleerd. Dit comité zal de plaatselijke vraag stukken. zoals daar zijn, het werpen van vuil op de hoeken van staten en lege hoeken, verontreiniging van de grachten, het hondevuil etc. bespre ken en maatregelen ter verbetering be ramen. Deze maatregelen zullen hoofdzake lijk op het vlak liggen van de overre ding. De stad kan blinkend schoon zijn, indien de burgerij er zorg voor draagt, dat geen vuil en afval in straten en grachten geworpen wordt. Medewerking van jong en oud aan deze actie is drin gend noodzakelijk. Een ieder kent het beeld van de man of vrouw, die, na steeds gespeurd te hebben of er een agent in de buurt was een emmer vuil in het water deponeert. Ieder kent de luie honde-eigenaar die het dier voldoende verzorgd acht, als hy het dier op straat heeft uitgelaten. De klachten van vreem delingen by VVV-Leiden over door hon devuil besmeurde schoenen zijn legio. Nog onlangs vervoegde zich een boze Amerikaan aan het loket, die eiste dat men zijn schoenen zou reinigen en poet sen. Dergelijke voorvallen tekenen de situatie en moeten voor geheel de burge rij een opwekking zijn daadwerkelijk aan deze actie mee te werken. De burgemeester heeft gistermiddag tijdens zijn installatierede gewezen op het feit, dat verontreiniging van stra ten, pleinen en grachten gezocht moet worden enerzijds in een tekort aan zelf discipline bij het publiek, anderzijds in de moderne verkoopmethoden, waarbij Leids lijden En ik ga niet mee". Dit was het korte, doch duidelijke antwoord van een 16-jarige bloemenexpediteur op een verzoek van enkele GGD-mensen om met hen mee te gaan naar het zieken huis voor onderzoek. Hij was met zijn bromfiets in de Bree- straat geslipt en gevallen. Waarschijn lijk heeft hij bij die valpartij een lichte hersenschudding opgelopen. Ook klaag de hij over pijn in zijn zij. Liever op 3 oktober met hoofdpijn aan het feesten dan de dag van Leidens ontzet tanden knarsend in bed te herdenken, was zijn mening. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. F. Marsman te Hengelo (O.), voor het kand. ex. Godgeleerdheid de heer W. Bax te Arnhem, voor het Prop. ex. God geleerdheid de heer G. H. Cohen Stuart te Den Haag, voor het kand. ex niet- Wésterse sociale wetenschappen de heer V. H. Meertins te Paramaribo. Gouden doctoraat Vrijdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. J. H. Meiss, geboren te Ma- gelang (Ind.) en thans wonende te Tes- sin (Zwitserland), aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van jhr. mr. J. D. van Karne- beek tot ambassadeur bij het Sa'oedi- Arabische hof. Jhr. van Karnebeek blyft tevens ambassadeur te Bagdad, gmr.enij -eeny -e j vbeny -eenij -eenij^een-ij SCHRIJFMACHINE-EXPOSITIE V Vandaag en morgen houdt de N.V. L. Demmenie en Zn in restaurant Van der Heijden een expositie van schrijf- tel en boekhoudmachines. Voor het eerst wordt op deze tentoonstelling de eerst kortgeleden in ons la id geimporteerde ADDO X gedemonstreerd. Een vernufti ge machine, direct tellend en salderend, met een korte tekstomschrijving en een automatische voorsteekinrichting met regelvinder. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 27 sept. Kaasmarkt.. Noteringen: le kwal. f 2.22-2.26, 2e kwal. f 2.13-2.21, extra kwal. tot f2.48. Handel kalm. de reclame en de verpakking van de produkten een grote rol spelen. De eerste stap in deze „Opgeruimd staat netjes-actie" is al door de Leidse raad gezet, toen men besloot een be drag van f. 4500.- te besteden aan papierbakken, die op vele punten van de stad geplaatst zullen worden. Modellen van deze papierbakken en de affiches „Opgeruimd staat netjes", die over de stad verspreid zullen worden, waren gis termiddag reeds aanwezig. Deze bakken zyn echter van geen nut als zij niet gebruikt worden. Onder leiding van wethouder, mr. J. Drijber, is gisteren uit het Leidse comité, waarin alle geledingen van het openba re stedelijke leven vertegenwoordigd zijn, een actie-comité gevormd. Dit comité heeft tot taak plaatselijke initiatieven te ontwikkelen, die naar men hoopt zullen leiden naar een schonere stad. In zijn toespraak wees de wethouder er op, dat van gemeentewege alles wordt gedaan om de stad schoon te houden. Met de z.g. visvlet worde per dag circa 10 kubieke meter vuil uit de grachten gevist, onlangs heeft men manden op de waren markt geplaatst, die aanzienlijk hebben bijgedragen aan de helderheid van het terrein. Dat de markthandelaren ten volle bereid bleken aan deze actie mee te werken is een verheugend voor teken. Hopelijk behoeft het in onze stad niet zo ver te komen, dat men bekeurd wordt voor het wegwerpen van afval op straat, zoals dit in Amerika het ge val is; iedere Leidenaar zal van harte medewerken omdat de schoonheid van zyn „schone" stad in 't geding is. Gouverneur Platteel is verheugd „Een zeer forse stap" noemde gouver neur dr. P. J. Platteel vanmorgen tij dens een persconferentie het door minis ter Luns in de V.N. voorgebrachte voor stel over Ned. Nleuw-Guinea. De gouverneur zei, persoonlijk zeer verheugd te zijn over het voorstel om de zelfbeschikking voor de bewoners van Ned. Nieuw-Guinea te verankeren en naar zyn mening is het als zodanig wel „haalbaar". Dat Nederland bereid is, de soevereini teit af te staan aan de bevolking van Ned. Nieuw-Guinea noemde hy volken rechtelijk een novum, „een heel uitdruk kelijke en consequente doortrekking van de lijn, die de Nederlandse regering sinds lang heeft gevolgd." Naar de mening van dr. Platteel heeft de regering met dit voorstel als het ware naar een paraplu gezocht om het jonge gewas der zelfbeschikking te behoeden tegen harde slagregens. „Met het ge baar van de bereidheid, de soevereini teit af te staan aan de bevolking van Nieuw-Guinea wordt het odium „kolo niaal" van ons afgehaald", aldus gou verneur Platteel. Soekarno eist weer overdracht President Soekarno heeft te Djakarta in een rede tot regeringsfunctionarissen de Nederlandse voorstellen voor zelfbe schikkingsrecht voor de bevolking van Nieuw-Guinea verworpen en onmiddel lijke overdracht van het gebied aan In donesië geëist. Deze toespraak betekende Soekarno's officiële terugkeer na een afwezigheid van 24 dagen, gedurende welke hij de Belgrado-conferentie bijwoonde en een vredesmissie naar Washington uitvoerde. Hij verwierp zonder meer het in de door Koningin Juliana verleden week uitgesproken Troonrede vervatte voorstel en zei: „Wij weten wat voor gevolgen deze politiek van zelfbeschikking zou hebben, want dit is niets nieuws". Bus met veertig passagiers te water (Van onze correspondent) Vanmorgen om 8 uur is een bus van de Brabantse buurtspoorwegen en auto busdiensten met 40 passagiers (volwas senen en kinderen) in de haven te Leur (N.Br.) gereden. Met de hulp van voor bijgangers konden allen worden gered. Het ongeluk gebeurde op de smalle provinciale weg even buiten Leur. De bus van de lijn ZevenbergenBreda, moest in een bocht uitwyken om een tegenligger te laten passeren. Daarbij raakten de rechter wielen de berm. De bus reed nog ongeveer 50 meter door en kantelde toen naar rechts de haven in. Hij verdween voor driekwart onder wa ter. Kort daarna stopte een andere bus van de BBA. De chauffeur van deze wa gen, de heer A. Schreuders uit Klundert en de wachtmeester van de Rijkspolitie in Willemstad, de heer J. Vijn, die in zijn bus zat, sprongen in het water. In middels waren ook twee voorbijgangers in de haven gesprongen en met zyn vieren sloegen zij de ruiten in. De pas sagiers van de verongelukte bus ver keerden in panische angst. Men slaagde er echter in allen op de zijkant van de omgeslagen bus te krygenen over een ladder op de wal te brengen. „HET VERKEER IN DE BEBOUWDE KOM" De contactcommissie voor Verkeer Zuid-Holland houdt op 18 oktober in de Stads Doelen te Delft de tweede Zuid- Hollandse verkeersdag. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, zal deze aan „Het verkeer in de bebouwde kom" gewijde verkeersdag openen. Voor deze bijeenkomst zijn de burge meesters in Zuid-Holland, de chefs van de gemeentelijke politiekorpsen, verte genwoordigers van de Rijkspolitie, leden van de rechterlijke macht en vele an deren die geregeld met verkeersproble men te maken hebben, uitgenodigd. Verdwenen raadslid Verduisterd bedrag reeds 140.000 Het bedrag, waarvan vermoed wordt dat het door de verdwenen Bussumse raadslid is verduisterd, is thans reeds opgelopen tot ongeveer f 140.000. Naast de aangiften van de bank, waarin spra ke was van f 38.000 en die van de vier eerste particulieren, die in totaal 48.000 gulden aan hem hadden toevertrouwd, zijn nu nog zes nieuwe aangiften bin nengekomen, waardoor het „particulie re" bedrag alleen reeds is opgelopen tot rond een ton. Hierbij bevonden zich ook personen uit Amsterdam en Rotterdam. Tenminste drie van de tien particulie ren zjjn betrekkelijk „kleine luiden", die de bankemployé alles toevertrouwden wat zij bezaten. Dat was voor ieder van hen een bedrag van rond f 10.000. De manipulaties van het verdwenen raadslid blijken zich ook niet te beper ken tot het laatste halfjaar, zoals aan vankelijk nog voor mogelijk werd ge acht: het gaat nu ook om gevallen die reeds in 1954-'55 zijn begonnen. Steeds weer vroeg de man hem het geld „ter vrije beschikking" te stellen, omdat hy er een behoorlijke rente van zou kunnen maken. Deze rentebedragen zyn ook re gelmatig voldaan. Van het raadslid zelf ontbreekt nog ieder spoor. Opsporingsverzoek en signa lement zijn verspreid en ook Interpol is ingeschakeld. Onder voorzitterschap van waarne mend burgemeester P. M. F. Smolders kwam de voltallige raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Verkocht werden tien percelen bouw terrein, gelegen in het uitbreidingsplan Oost aan de Bernhardstraat t.b.v. de bouw van tien premiewoningen aan in gezetenen. Vastgesteld werd eveneens een pre mie-spaarregeling voor het gemeente- personeel. Verkocht werd een gedeelte van het perceel D 2769 gelegen aan de Waag- dam t.b.v. bedrijfsuitbreiding aan de heer C. Sprunken. De heer Van Vliet hoopte dat deze bedrijfsuitbreiding in de toekomst niet te storend zal werken in de omgeving. In verband met een verzoek van de Stichting „Huis te Warmond" om sub sidie in de kosten van de uitwendige restauratie van het Huys te Warmond, merkte de heer Van Vliet op dat hy niet LEIDERDORP De burgemeester houdt vanavond geen spreekuur. Hij zal in het vervolg niet 's woensdags maar 's dinsdags (van 7-8 uur nam. te spreken zijn. In verband met 3 oktober voor het eerst op 10 oktober a.s. in alle gevallen uitdrukkelijk de beleids lijn zou willen volgen die vastgesteld is bij behandeling van de restauratie van De Oude Toren. Hij wil het percentage subsidie toch wel graag afgemeten zien ten opzichte van de omstandigheden. Bovendien vond hij de afschrijvingster mijn van deze subsidie te lang en zag de 40 jaar graag veranderd in 30 jaar. Verder drong hij nog aan op zoveel mo gelijk medewerking ter aanzien van Warmondse initiatieven op de terreinen rond het huis, temeer daar de allereerste keer een verzoek :n deze door de stich ting werd afgewezen. Uiteindelijk ging de raad akkoord met een subsidie van 15 is f 27.750.en werd de afschrijftermijn gewijzigd in 30 jaren. Tijdens de rondvraag wees de heer Van Bladel op de onmogelijke toestand waarin de Middendorplaan verkeert. Hoewel deze laan in particulier eigen dom is moet er volgens deze spreker een verbetering tot stand gebracht worden. De heer Heyl vroeg om een verslag over de behandeling van het plan Zwa nenburg in de openbare vergadering van G.S. omdat de verslagen in verschillende dagbladen hierover vrij eenzijdig varen. De heer Willemsen maakte de voorzit ter opmerkzaam op het feit dat bij een houtverwerkend Dedrijf in de Leede soms een hele vloot dekschuiten ge meerd lag, die het scheepvaartverkeer belemmert. Hij meende dat dit toch niet de bedoeling kan zijn, Voorstel aan Raad Voorschoten In de gemeenteraadsvergadering van vrydag a.s. vragen burgemeester en wethouders van Voorschoten de gemeen teraad een krediet groot f 762.700 voor de bouw van een instructiebad. gym nastieklokaal, badgelegenheid en dienst woning. In een zeer uitvoerig voorstel lichten B. en W. dit plan toe, waarbij zy aller eerst de noodzaak van een gelegenheid voor zwemonderricht, voor een derde gymnastieklokaal en voor een nieuwe badgelegenheid bezien. In deze gemeente is geen enkele ge legenheid om zwemmen te leren, stellen B en W. vast. „Een aantal kinderen baadt wat in de Vliet er. de Rijn, het geen niet alleen verdrinkingsgevaar op levert, doch ook bijzonder onhygiënisch is en gevaarlijk voor de volksgezond heid." Het schoolzwemmen in Wassenaar brengt wel wat verbetering, maar nog niet de helft van de kinderen behaalt het zwemdiploma. Begonnen dient te worden, aldus B. en W. met het scheppen van gelegen heid om jeugd en ouderen zwemmen te leren en daarna als de plannen ten aanzien van de ontwikkeling van de ge meente en omliggende gemeenten meer vaste vormen krijgen overgaan tot stichting van een open zwembad, hoofd zakelijk voor zwemmen als sport en re creatie met de mogelijkheid tot uitbrei ding met een overdekt bad. Een overdekt bad kost tenminste bijna anderhalf miljoen gulden, een open bad vraagt een investering van rond zeven ton. Een instructiebad alleen voor kin deren zal op bijna 3 ton komen als er ook ouderen in kunnen zwemmen komt het op bijna vier ton. Financieel gezien kan de gemeente een open bad zowel als een instructie bad exploiteren. De keuze van volgorde is naar het oordeel van B. en W. niet moeilijk, want eerst komt het leren zwemmen aan de beurt, dus het instruc tiebad. Zodra de omstandigheden daar ryp voor zijn, dient te worden overgegaan tot stichting van een open bad, aldus B. en W. Een punt van overweging zal zijn. dat de gemeente Leiden voorne mens is vrijwel op de grens van Voor schoten tussen de Voorschoterweg en de Vliet een grote open badinrichting te stichten. Het badhuis dateert van 1918 en is in die tijd met slechte materialen gebouwd. Een jaar geleden is het badhuis nog ge sloten geweest wegens de slechte toe stand van de ketel. Door het overbren gen van een oude ketel van de centrale verwarming van het gemeentehuis kon een tijdelijke oplossing gevonden wor den. Per jaar worden er nog ruim 17.000 douche- en kuipbaden genomen. Een voorlopig ontwerp voor de stich ting van een gymnastieklokaal, waaron der een instructiebad gebouwd zal wor den met een badgelegenheid en een con ciërgewoning, is gemaakt door het ar chitectenbureau ir. H. A. van Oerle, J. J. Schrama en A. C. Bos te Leiden, in overleg met diverse instanties op het gebied van gezondheidszorg. Het ontwerp voor ae technische in stallaties werd gemaakt door het ad viesbureau ir. F. Sweegerd te 's-Herto- genbosch. Voor het gehele complex is een terrein gereserveerd aan de Raadhuislaan bij de Bethaniëschool. Daar was naast het gymnastieklokaal aanvankelijk grend gereserveerd voor een vierde R.-K. lage re school, maar die zal in de toekomst in het- uitbreidingsplan „Bydorp" ge bouwd worden. Het gehele plan Is als beganegrond- bouw ontworpen. Het eigenlijke instructiebad is in een L-vorm gedacht. Het krijgt verschillen de kuipdiepten. De diepe vleugel is 16 2/3 m lang en 8 meter breed. De diepte varieert van 1 tot 2 meter. De ondiepe vleugel is 15 meter lang en 8 meter breed. Er komen 26 douches, 10 kleed cellen, 2 kleedlokalen, een kamer voor de instructeur. De installatie is afge stemd op een capaciteit van 400 kinde ren per dag. De gymnastiekzaal wordt 22 x 11 me ter. De badgelegenheid krijgt 6 douches en 2 kuipbaden. B. en W. gaan in hun voorstel nog in op de suggesties uit de raad een zgn. Pesiebad te stichten. Deze baden blijken echter voor een nieuw te stichten bad oneconomisch. De totale stichtingskosten voor het ontwerp, dat nu aangeboden wordt, wor den begroot op f762.700.— De exploitatielasten vertonen een beeld, dat zodanig is, dat ten laste van de algemene dienst van de gemeente blijft een bedrag van f 40.750. BEURSOVERZICHT Internationals vast Amsterdam, 27 september Het Damrak heeft vanmiddag min of meer verrast met een vaste stemming voor internationals ondei leiding van certificaten Unilever, die voor Ameri kaanse rekening werden rekocht. Philips volgde goed, terwijl Kon. Olie hoger no teerde. Aku's bij de opening een half puntjebeter, daarentegen Hoogovens een weinig lager. Er was maar één hoek waar regelmatig handel werd gedTeven, nJ. die van Unilever. Speciale redenen voor de Newyorkse vraag waren niet aan wezig. De introductie van certificaten Unilever op de Newyorkse beurs duurt, volgens de beurs, nog wel enige maan den. De forse koersdaling van maandag werd dinsdag in Wall Street niet verder voortgezet. Van een koersherstel van enige betekenis wa sechter ook geen 10 punten. De Newyorkse beurs nam de vaste stemming van gisteren op het Damrak voor aandelen Kon. Olie geheel over. Ook Unilevers lagen e gevraagd. Deze vraag werd vanmiddag in Amster dam voortgezet Na een opening op 770 liep de koers voor Unilevers op tot 777. De vorig eslotkoers was 758 5/8. Philips boekte op 991, na 895,, een koerswinst van circa 8 punten. Aku's veranderden niet veel terwijl Hoogovens op 857%, 2 punten verlies incasseerden. In de olie hoek was het vanmiddag een stuk rusti ger. Er was mondjesmaat vraag van het publie kvoor de olie-aandelen. Aan de vastte stemming van gisteren voor dit fonds werd verder geborduurd. De winst bedroeg f 108.30. Vanmorgen werd het laagst voor Unilever en Philips genoteerd resp. 763 en 984. Voor Scheepvaartwaarden was de stem ming nauwelijks prijshoudend met zeer weinig zaken. Ditzelfde kan worden ge zegd voor de Staatsfondsenmarkt. Cul tures rond de vorige slotkoersen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 27 sept. Londen 10.15 —10.16; Montreal 3.50%—3.50%; Brussel 7.25—7.25%; Stockholm 69.92%—69.97% Milaan 58.16%—58.21%Oslo 50.69— 50.74; Lissabon 12.66—12.67%; New York 3.60%—5.61%; Parys 73.36%—73.41%; Frankfort 90.31—90.36; Zürich 83.60— 83 65; Kopenhagen 52.38—52.43; Wenen 13.99%—14.00%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 27 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Premieleningen Even verstomde het geroezemoes op de I van „slechts" zes miljoen gehaald. Daar-de kweker, de heer J. Rijnsburgse veiling Flora. De wijzer van na sprong dit cijfer met een miljoen uit Valkenburg werd de mynklok beëindigde zyn cirkelgang. De ogen van dek wekers en kopers ves tigden zich op het glazen afslagershuis je. De voorzitter van de veiling, de heer G. van Delft, vertelde wat ingewijden al wisten. De omzet had it jaar het re cordbedrag van f. 15.000.000 bereikt. Inderdaad gaat de omzet van Flora met sprongen omhoog. In 1964 be staat Flora vijf^ao jaar. Gedurende de A „no. d. 68" Meij naar per jaar omhoog. Dit jaar echter over- voren geroepen om een enormde doos trof het bedrag dat van vorig jaar met sigaren in ontvangst te nemen. Zij im- ruim twee miljoen. Deze styging is voor- mers hadden de 15 miljoen volgemaakt. namelijk toe te schrijven aan de uit breiding van het teeltrecht en de assor- timnten, de glascultuur en een groter aantal jonge kwekers. Grossier-exporteur M. van Soest uit Utrecht in het veilinglokaal bekend als no. 68 komt al meer dan dertig jaar eerste veertien jaren werd een omzetbloemen kopen in Rynsburg. Samen met De voorzitter beëindigde zijn toespraak met de hoop uit te spreken dat volgend jaar dit bedrag op zijn minst geëvenaart zal worden. Aan de kopers n kwekers zal het niet liggen. Nauwelijks was de Ned. *58 4% 102GB 101% 102 101% 102GB 101% Ned. '60 n 4% 102* 101% 100% 100* 100% 100* 100% 100* 97% 97% Ned. Grtb. obl. 3% 85 L 94* 94%GB 97% 97 Ned. '53 I-II 3% 96% 96 H 95% 95%GL 90% 90% Ned. bel. eert. 3% 87% Ned. '50 I-II 3% 90% 90% Ned. '54 I-n 3% 92% 92% 92% 92% Ned. '55-H 3% 94% 94 L Ned. "37 3 93GB 93 Med. Grtbk. obl. '46 3 93% 93% Ned. doll. In. '47 3 91* 91% Ned. Inv. cert. 3 99*GB 99% Ned. 62-64 3 100GB 100 Indië '37 3 99% Indië *37 A 3 96 95% Ned. won. bJ. '57 6 109%GB 109% Ned. won.bJ. '58 4% 101 101 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 107% l/er. HVA-mij121% 121% A.KU382GB 382% Deli Mij eert145 20 146 Hoogovens eert 859 855 Philips gem. bez. 982GB 990 Unilever cert758 %GB 779% Dordtse Petr501 505 Kon. Petr. (50 f 20) 107.70 108.25 Holl. Amer. lijn 161GB 161GB Java China Paket 159 159% KLM63 62.90 Kon. Ned. Stoomb.204GL 203% Kon. Paket Mij157 156% Stoomvaart Mij Ned 176 175 GL Nievelt Goudr cert 169GB 168 GB v. Ommeren eert 332 331 Kon. Rott. Lloyd156 156% Ned. Scheepv. Unie 163 %GB 164 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen het „Vooruit jongens, miljoen". naar de zestien A'dam '47 (3%) 3 97 idem '48 (3%) 97% 97% R'dam '52-1 (4%) 100% id id -37 I-II (3%) 97% Z.-Holland '55 4% 100% 100 Bankwezen Bank N. Gem. *58 5% 105 105 id. N.WD. '52 <4«4> 100% 199 BVG rspbr f.500 198B 145 3VG rspbr '52 144 %B Industr. Obligaties PhUips Dollarlng '51 93% 93% A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam *56 n 2% A'dam *56 m 2% Eindhoven *54 2% Enschede *54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2%98% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Vorige Slotkoers koers v. heden 104% 90% 90% 83% 83% 88% 88 V4 88% 88 V4 84% 83% 82% 92% 92% 92 92% 92 98% 96% 95% 95% 94% 94% 102% 102% Cultuurbank Holl. Bank Unie eert. Ned. Handelmij Twentsche Bank Senembah Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumy Calvé Delft eert. ElectrolasmU337% Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnilv 242 242 359 362 29% 30 210% 211 315% 315% 350 350 305 304 425 ;en 620 624 40% 40 732 744 337% 355 352 176 173 430 445 246% 175% 178 72% 72% 125 125 533 536 521 527 558 567 294% 291 527% 522 830 821 97 96% 184% 185 294 294% 92 93 132% 132 Int. Kunststof!. Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnery Mliller en Co. ND Ned. Kabelfabr Philips pref Rott. Droogdok MU Sikkens Groep Ver. TouwfabriekeD Walvisvaart Wernink's Betonmij Wilton Feyenoord Van Wijk en Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r481 480% Kon Petr. (f.20) 112.10 112 Amerik fondsen Canadian Paclfio R. 24% 23% Intern Nickel81% 81% Anaconda 52 51% B Bethlehem Steel41A 41% Cities Service Sl% exdiv 50% General Motors 47H 48 Kennecott82 82% Republic Steel 59 91V4 Shell OU 37% 58% Union Pacific34* 20* ün. States Steel 79 34%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7