Ministers bijeen over de Benelux BUSSUMS RAADSLID VERDUISTERT 1 TON Brandaris' verklaring geeft geen bevrediging TWEE MUITERS IN PARIJS ONTSNAPT COMPAGNON Van hem toevertrouivde gelden Snelle liquidatie „noodzakelijk" Na bezoek aan de dokter AMERIKA'S ATOOMARSENAAL GROTER DAN VAN RUSLAND Europese ontmoeting in Toulouse Verkeer en vervoer besproken een secretaresse DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 (Van onze correspondent) De zaak van de verdwijning van het Bussumse raadslid J. F. Jaanus heeft een zeer ernstige wending genomen. Er blijkt toch misdrijf in het spel te zijn, daar het onderzoek ten kantore van de Amsterdamsche Bank te Bussum, waar hij procuratiehouder voor de afdeling effecten was, reeds heeft uitgewezen dat in elk geval door de heer Jaanus meer malen de handtekening van een bejaarde cliënte is vervalst. Tussen maart en augustus heeft hij aanzienlijke bedragen van de rekening van deze cliënte opgenomen. In totaal f38.000. Daar intussen ook nog aangiften van particulieren zijn binnengekomen, die de heer Jaanus aanzienlijke bedragen ter belegging hadden toevertrouwd (in totaal f 48.000) wordt gevreesd dat met hem een bedrag verdwenen is, dat de f 100.000 al bedenkelijk begint te naderen. Mogelijk zullen het nog steeds voortdurende onderzoek en eventuele nadere aangiften nog meer tevoorschijn brengen. De Amsterdamsche Bank heeft offi cieel bij de Bussumse politie aangifte gedaan, nadat een aantal deskundigen van het hoofdkantoor bij een onderzoek bovengenomende feiten had geconsta teerd. De bank beheerde voor een be jaarde weduwe het van haar man geërf de vermogen en de heer Jaanus trad als particulier op als vertegenwoor diger van deze mevrouw. Hij nam de dagafrekeningen van de bank voor haar in ontvangst, terwijl zij zelf slechts eenmaal per jaar van het hoofdkan toor te Amsterdam het jaaroverzicht van haar rekening ontving. In hoever ee de genoemde bedragen werkelijk .,zoek zijn, zal nog moeten blijken, doch mede gezien de royale levenswijze van de heer Jaanus gedurende de laatste tijd, vreest men het ergste. Positie misbruikt Ongetwijfeld heeft de heer Jaanus door zijn vertrouwenspositie by de bank en bü vele Bussummers hij was pro testants-christelijk raadslid en ook in kerkelijke kringen een vooraanstaand figuur gemakkelijk de gepleegde ver valsingen kunnen plegen, zonder dat men verdenking tegen hem koesterde. Met de (valse) handtekeningen van zijn cliënte kon hij aan de kassa de aan zienlijke bedragen ter afdracht aan de weduwe in ontvangst nemen. Bij de bank werd kennelijk aange nomen dat de heer Jaanus de dagafre keningen regelmatig bij de weduwe be zorgde. Doordat een totaal overzicht slechts eenmaal per jaar vanuit Amster dam naar de cliënte werd verzonden, had de heer Jaanus een vrij ruime tijds- speling voor zijn manipulaties aan het. licht konden komen. Tegenover de vier particulieren, die zich tot dusverre ook bij de politie had den gemeld, had hij verklaard met hun geld 5 k 6% rente te kunnen maken. Zij hadden hem het geld veelal tegen een kwitantie gegeven, maar het is ook mogelijk dat hij hier net zo gehandeld heeft als met „geleend" geld. Dronken en zonder rijbewijs Na het weekeinde Is gebleken dat de heer Jaanus dinsdagavond toen hij zijn woning aan de Regentesselaan te Bus sum had verlaten, zich met zijn auto naar Amsterdam heeft begeven. Daar is hij 's avonds laat aangehouden in een toestand, waarin hij niet meer in staat was de auto te besturen. Hy heeft de nacht in het politiebureau Singel doorgebracht en is 's morgens heen ge zonden zonder zijn rybewys. De heer Jaanus had een bedrag van f 5003 by zich. De auto staat nog voor het bureau in Amsterdam. De heer Jaanus die reeds eerder we gens rijden onder invloed veroordeeld was, is sindsdien spoorloos al heeft men wel een vermoeden dat hij in Duitsland verblijft, mede gezien het feit, dat hij zijn paspoort bij zich had. Hij kwam daar althans vrij dikwijls. De politie heeft ontdekt dat zij de gezochte een nacht „te gast" heeft gehad toen za terdag het opsporingsbericht over het politie-telexnet werd doorgegeven. Niet als raadslid terug De heer Jaanus is ook lid van de Bussumse gemeenteraad. Het ligt voor de hand dat hy als zodanig niet meer zal terugkeren maar van gemeentewege zal men voorlopig toch op een bedanken van zyn kant moeten wachten alvorens een opvolger te kunnen aanwijzen. De gemeente heeft namelijk niet de macht om een raadslid wegens een dergelijk feit het lidmaatschap te ontnemen, ten- zü de heer Jaanus te zyner tijd by gerechtelijk vonnis het passieve kies recht ontnomen zou worden. „ORDE OP ZAKEN STELLEN Geschiedenis herhaalt sich (Van onze Par ij se correspondent Twee Franse officierenkolonel Vaudrey en kapitein De Saint- Remy, die vorige week donderdag door een speciale militaire recht bank in Parijs wegens hoogverraad respectievelijk tot 10 en 5 jaar ver Volgens het Amerikaanse blad ,,U.S. News and World Report liggen in Amerika 35 miljard ton T.N.T. „op welke agressor dan ook te wachten". De militaire macht van de Verenigde Staten is ,,te groot, en te zeer verspreid", dat de Sowjet-Unie een atoomoorlog kan winnen, „en de Russische regering weet dit". „Met één druk op een knop gaan meer dan 200 raketten met water stofbommen naar Russische steden, en 500 kleinere raketwapens zouden op andere doelen worden afgevuurd. Van al dan niet nabijgelegen vlieg velden kunnen meer dan 5.000 bommenwerpers opstijgen". In de eerste 24 uur van een grote oorlog kunnen de Verenigde Staten een ontploffingskracht van 16 miljard ton T.N.T. ontketenen -of wel 4.000 maal de hoeveelheid springstof die in de Tweede Wereldoorlog is gebruikt. „Wanneer de eerste Amerikaanse aanvalsgolf succes heeft", zou 80 a 90 procent van de 200 miljoen inwoners van de Sowjet-Unie worden gedood. Chroesjtsjow „doet wanhopige pogingen" om het atoomarsenaal van de Sowjet-Unie gelijkwaardig te maken aan dat van de Verenigde Staten, aldus „U.S. News and World Report". oordeeld werden en in een gevan genis ten zuiden van Parijs zaten, hebben slechts vier dagen na hun veroordeling reeds de benen weten te nemen. Naar het voorbeeld van een andere veroordeelde muiter-officier, die in juli reeds ontsnapte, hadden de beide mili tairen gisteren een bezoek by de dokter aangevraagd om vervolgens het hospu taal door een zij-uitgang en zonder enige moeilijkheid als vry man te kun nen verlaten. Beide officieren waren in burger ge kleed en zij hadden de gendarme die hen begeleidde verzocht of bevolen in de gang te wachten tot de dokter hen met de gewenste grondigheid zou heb ben onderzocht. Met of zonder de vrij willige medewerking van die officier van gezondheid moeten ze daarna zijn kabinet, mogelijk door een raam, heb ben verlaten. Kapitein De Saint-Remy behoorde voor zijn arrestatie in april J.l. tot het kabinet van de rechts-gaullistische mi nister voor de Oudgedienden, Trimou- lët. Hij werd vorige week tot 5 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zijn huis als verzamelpunt diende voor mi litaire samenzweerders die, in overleg met de ex-generaals Challe en Salan, de macht in Parijs hadden willen over nemen. Kolonel Vaudrey had vorige week als voornaamste raddraaier in dat komplot zelfs 10 jaar gekregen. Voor het grijpen Na de ontsnapping uit hetzelfde mi litaire hospitaal in juli jl. van een an dere officier, die de politie sedertdien nog altijd niet heeft kunnen arresteren, liet een woordvoerder van het ministe rie van Justitie laconiek weten, dat het alle gedetineerde officieren nu eenmaal allang bekend was dat voor hen in Val de Grace de vrijheid voor het grijpen lag. Ofschoon de Franse en buitenlandse (Van onze speciale verslaggever) In de assurantiehoek van de Amsterdamse beurs zag men gister middag in de door de verzekerings maatschappij de „Brandaris" uit gegeven verklaring over de stop zetting van het bedrijf en de ge vraagde surséance van betaling een zeker verband tussen de om vang van de door de aandeelhou ders toegezegde steun van 10 mil joen gulden en de nog lopende aanspraken van in Nederland ge vestigde verzekerden. Ingewijden trokken hieruit de conslu- sie, dat het tekort op de in het buiten land voornameiyk Engeland en Duits land door of namens de „Brandaris" afgesloten polissen inderdaad een veel voud beloopt van het Nederlandse be lang en dat er gestreefd zal worden naar een volledig afkappen van de buitenlandse verplichtingen. Wanneer de „Brandaris" met f. 10 miljoen te red den zou zijn geweest -,zo redeneerde men, dan zouden de aandeelhouders het ze ker niet op een liquidatie hebben laten aankomen. Naar verluidt bestond daar over trouwens geen eenstemmigheid. Met name de Rotterdamsche Bank zou er de voorkeur aan hebben gegeven de strop te incasseren en het bedryf, dat in sommige opzichten goede perspectieven bood, voort te zetten. Het zwygen van de „Brandaris", zelfs toen bekend werd dat de aandeelhouders, waaronder de Ne- derlandsche Handel Maatschappij en de Stoomvaart Maatschappij Nederland, hun belangen elders gingen veilig stel len heeft de kansen op behoud, voor zover ze er waren, volledig bedorven. Orde op zaken In assurantiekringen verwacht men, dat de Brandaris de surséancetermijn, als die wordt toegestaan, in de eerste plaats zal gebruiken om orde op zaken te stellen. Er heerst immers een enorme achterstand, juist omdat men de even stormachtig als rampzalig gebleken ont wikkeling van de portefeuille admini- straief niet heeft kunnen bijbenen. Een groei van f. 14 miljoen naar f. 29 mil joen aan premies, zoals van 1958 op 1959 het geval was, is een abnormaal ver schijnsel. Het wordt moeilijk om dan voldoende reserves te vinden. Bovendien schynt het bij de Brandaris aan een afdoende herverzekering te hebben ont broken. Tegenover het genoemde pre mieinkomen van f. 29 miljoen stond slechts een post van 8 ton voor re assurantie. In verzekeringskringen hoopte men voorts, dat de Brandaris zijn porte feuille op korte termijn zou liquide ren door alle lopende contracten te ontbinden. Niet alleen wordt het on derbrengen daarvan, voor zover het al niet is gebeurd, bij andere maat schappijen vergemakkelijkt, maar men voorkomt een jarenlang slepend be drijf met steeds slinkende premie-in komsten, doch met gelijkblijvende ri sico's. Een snelle liquidatie is boven dien gewenst met het oog op de per- soneelssituatie. Het is duidelijk dat <de 300 employé's van de Brandaris van nu af een goed heenkomen zul len zoeken. De afwikkeling van een toch al achteropgeraakte administratie zal daardoor ernstig worden bemoei lijkt. Waarschuwing De voorzitter van de Nederlandse Unie van Schadeverzekeraars, mr. B. P. van der Veen, vertolkte met de term „ont steltenis" de gemoedstoestand van de assuradeuren. Hij verbond er tevens een vermaning aan, welke vooral op de sector van de autoverzekering slaat. Er wordt te gemakkelijk verzekeringen afgesloten en men aanvaart te zware risico's tegen te lage premies. Dat laatste is op de Brandaris, wiens tarieven 20 pet. beneden de toch al scherp gecalculeerde premies van de concurrenten lagen, zeker van toepassing. De voorzitter van de Unie van Scha deverzekeraars bereidde de verzekerden erop voor, dat zij de premies en de con dities van de maatschappyen, die hun polissen overnemen, hebben te aanvaar den, hetgeen weieens zal leiden tot dou blures in de premieverplichtingen en ook tot hogere premies, zeker waar het de autoverzekering betreft. Schadepost voor makelaars Vanmorgen zou het bestuur van de Amsterdamse afdeling van de Unie van Assurantie-tussenpersonen vergaderen, waarby zeker de vraag ter sprake zou komen in hoeverre de lasten van de solvabiliteitsverzekeringen en de overge- sloten polissen door de makelaars en agenten gedragen kunnen worden. Er is aanvankelyk nogal eens sprake ge weest van makelaars, die deze tegen vallers zelf incasseerden om hun good will by belangryke cliënten niet te schaden. Het is echter duidelyk dat, wanneer de posten te groot worden, zy daarmee niet kunnen doorgaan. De agen. ten kunnen er meestal helemaal niet aan beginnen. Vandaag begint in Toulouse een „Europese ontmoeting 1961", georgani seerd door de „Foundation Européenne de la Culture". Ongeveer 400 studenten, afkomstig uit achttien landen, nemen aan deze byeenkomst deel. Prins Bernhard heeft als voorzitter van de stichting de deelnemers een bood schap gezonden, waarin o.m. wordt ge waarschuwd tegen de ontwikkeling van de technocratie. Zonder verwyl moeten geesten en harten worden gemobiliseerd, opdat de 21ste eeuw zich zodanig so ciaal en moreel ontwikkelt dat het even wicht tussen berekening en fantasie, de wiskundige rechte lijn en de kunstzin nig kromme, de economische noodzaak en de culturele rykdom, de noodzaak om te blyven leven en het te leven genot wordt gehandhaafd. Prinses Beatrix zal zaterdag op de slotbyeenkomst spreken over „Onze ge neratie en haar verantwoordelijkheid". Prof. Brugsman, rector van de Europese hogeschool in Brugge, zal een inleiding houden over „De jeugd en de politieke democratie". kranten toen veel geschandaliseerde op hef maakten over deze sensationele ont snapping van staatsgevaarlijke officie ren, zijn de autoriteiten er sindsdien blijkbaar nog niet in geslaagd de nodige maatregelen te nemen om herhalingen te voorkomen. Van gezaghebbende zijde in Parijs is vernomen dat de geneesheer-directeur van het hospitaal van Val de Grace, generaal Henrion, de geneesheer-direc teur van het hospitaal Begin, kolonel Hubert, en de directeur van de gevan genis te Fresnes, Marty, voorlopig uit hun functies zyn geschorst. Voorts is generaal Rouvillois, directeur van een bureau van het leger in Parijs, van zyn functie ontheven. ((Van onze Brusselse correspondent) Van hun aanwezigheid te Brussel ter gelegenheid van de minis.er- raad van de E.E.G. hebben de ministers, die het comité van Benelux- ministers vormen, gisterochtend gebruik gemaakt in vergadering bijeen te komen. Van Nederlandse zijde waren de ministers De Pous en Marijnen en de staatssecretaris van Verkeer Stijkel aanwezig, evenals mr. Van Houten de secretaris-generaal van Buitenlandse Zaken, die minister Luns verving. Behalve de eigenlijke Benelux-problemen heb ben de ministers ook de door Benelux te volgen gedragslijn ten aanzien van het toetreden van Engeland tot de E.E.G. besproken. Over dit laatste punt bleek tussen de drie landen volledig overeenstemming te bestaan. Met betrekking tot het intra-Benelux verkeer heeft het ministercomité twee aanbevelingen gedaan. De eerste strekt tot de zo spoedig mogelijke opheffing van belemmeringen op dat verkeer. In de tweede bevelen de ministers hun re geringen aan in de toekomst, door middel van voorafgaand overleg het ontstaan van nieuwe belemmeringen te voorko men. Het comité heeft ook een tydschema vastgesteld voor de geleidelijke afschaf fing van de kwantitatieve beperkingen van het wegvervoer. Een tweetal catego rieën van dat vervoer zal per 1 januari a.s. worden vrijgemaakt. Vervoer bene den vyf ton en vervoer van verhuis- boedels. Het comité van ministers heeft in dit verband ook nog de commissie van Verkeer opgedragen een nadere stu- 1 die te maken van de harmonisatie der maatregelen betreffende de technische eisen, welke door de drie landen worden gesteld aan maat en gewicht van vrachtauto's. In een communiqué heeft het comité ook nog verklaard dat zy de coördinatie van het conjunctuurbeleid in de drie landen van steeds meer belang achten. Vooral nu de economieën van de part- nerlanden in toenemende mate integre ren. De ministers stelden daarby met genoegen vast dat in de drie landen zelfstandige krachten werkzaam zyn, die het integratieproces bevorderen, zoals dit byv. tot uitdrukking komt by de steeds verder voortgaande toenadering van de loonniveau's in de Benelux-lan- den. Mevr. Meerpoel vraagt een net meisje of Juffrouw voor de huishouding, van 7.30 uur tot 13.30 uur. Leeftijd 2540 laar. Liefst ongehuwd. Aanmelden maandag 56 uur op Hooi gracht 60 of afspr. per telef. 01710 - 25024. Machinale kistenfabriek Guldemond te Katwijk a. d. Rijn heeft plaats voor geschool de en ongeschoolde werkne mers. Omscholing is mogelijk. Goed loon, vlot en schoon werk. Aanmelden overdag aan ons kantoor Valkenburgseweg 19 of tel. 01718 - 2843. Ook 's avonds telefonisch bereik baar onder tel. 01718 - 3587. f\ Postzegels te koop gevraagd, erzamelingen, partijen, res tanten enz. Ook per kilo. Aan biedingen aan Van Leeuwen's postzegeLhandel, Lokhorststr. 27 PieterskerkgT. Gevraagd voor intern, nette juffrouw voor de keuken. Moet goed kunnen koken. Aanmelden mevr. HeLneken. Villa „De Ark", Noordwijk aan Zee. Gevr. flinke hulsh. hulp, liefst intern. Tel. 22380. Oranjelaan 2. Oegstgeest. Woonr. gevr. in Lelden of omg. door echtp. z. kind. B. b. h. h. Brieven bur. van dit blad onder no. 6498 k. B Gevraagd voor direct nette werkster voor 3 halve dagen per week. in gezin van 2 per sonen. Aanmelden 's avonds van 1920 uur. Marei aan 25, Oegstgeest. fg Dame vraagt thuiswerk, npak- of plakwerk. Geen stop- of naaiwerk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6501 k. Nette heer, z. zit-sl.k. met eigen bed. Tegen 1 nov. Brie ven bur. van dilt blad onder no. 6504 k. H Melkbezorger gevraagd, om na inwerking over plm. 2 laar de zaak over te nemen, daar er geen opvolger ls. Brieven bur. van dit blad no. 6539 k. Gevraagd: babybox. Brieven met prijsopgaaf bur. van dit blad no. 6615k. Ouderejaar student zoekt per 1 oktober ongem. kamen Ca. f45.-. Of tijdelijke opslagruim te voor zijn meubels. Tel. 31691 Jongeman, 25 Jaar. werk zaam ln het hotelbedryf admi nistratie ervaring. In bezit van rijbewijs B. E., zoekt voor pl.m. 2 maanden betrekking. Br. bur. van dit blad onder no. 6579k. Gevraagd: meisjesflets. In goede staat. 8-12 Jaar. Br. bur. van dit blad ouder no. 6601k. Dame, 32 Jaar, met zoontje van 4 jaar. zoekt plaatsing als huishoudster of werkkring waar ze haar kind1 kan mede- nemen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6529 k. Wie helpt jongeman aan net kosthuis te Leiden of om geving .Brieven bur. v. d. blad onder no. 6522 k. B Goed tehuis gezocht voor mooi oranje katertje, (gecas treerd!). Kamphuizerlaan 6, Oegstgeest. Tel. 20385. B Gezocht door echtpaar zon der kinderen. 2 kamers, plus keuken. Huur tot f60 p.mnd. Adres fam. Bodry, 2e Atjehstr. 28 hs., Amsterdam (O.). B Gevraagd 2 jongens, 15 h 16 Jaar. Eventueel reiskosten wor den vergoed. Zaterdags vrij. Aanmelden: Oude Rijn 36, Lel den. B Heer, b.b.h.h,, zoekt per 15 okt., getsof'feerde kamer, om geving Burggraven! aan, met centr. verwarming en gebr. v. douche. Brieven bur. van dit blad onder no. 18498 k. B Gevr. voor direct bylessen voor 4e klas H.B.S.'er. Boekhouden en handelsreke- nen. Langébrug 55 a, Lelden. Tel. 31478. B Nette Jongedame (21 jaar), 3 Jaar ulo en 3jaar kantoor- ervaring. zoekt een haar pas sende werkkring op klein kan toor .omgeving Leiden. Liefst als typiste. Brieven bur. v. d. blad ondier no. 18496 k. B Gevraagd net meisje voor maandag en vrijdag of voor halve dagen, ln een klein ge zin met schoolgaande kinde ren. Franchimontlaan 49, Lei den. B Mevr. v. d. Knaap, Schouw- weg 65 a, Wassenaar, zoekt een werkster voor 3 dagen of dag meisje. Tel. 9447. Mevr. Fetter, vraagt een agmeisje. Boulevard 28, Kat wijk aan Zee. B Dame vraagt thuiswerk. On verschillig wat. Brieven onder no. L postbus 8, Leiderdorp. B Gevraagd: nette werkster, 2 3 ochtenden begin week. Mevr. v. d. Schilden, tel. 31154, De Gijselaarstr. 11. B Net meisje gevraagd voor hulshouding en winkel. P. C. Lacourt, Ryndijkstr. 1. Aanm.: liefst na 6 uur. B Nette vrouw zoekt werk zaamheden voor 2 middagen p. week. Br. bur. van dit blad no. 6609k. H Gevraagd: dame vraagt ge- stoff. of lege kamers, etage en keuken. Rustige omgeving. Br. bur. van dit blad no. 6611k. B Nette jongeman zoekt zit- slaapk. Brieven met prijsopgave onder no. 6613k bur. van dit blad. BIEDT ZICH AAN commerciëel-administratief onderlegde Jarenlange ervaring (o.a. import) ibv. h.b.s.-A, praktdipl. boekhouden, rybewys B-E, Duits m woord en geschrift beheersend. R.-K., 34 jr., gehuwd, be schikbaar f 1525.000. Brieven onder nummer 30556 aan het bureau van dit blad. SPREKEN IN 'T OPENBAAR Overwinning van spreekangst slagvaardigheid - goede uitspraak - instelling op 't publiek enz. Gratis proefles heden- en morgenavond om 8 uur by REDEVO", J. de Wittstraat 34, tel. 20981, t instituut met méér dan een kwarteeuw uitst. reputatie. Goed spreken is snel promotie maken! Dames en heren hartelyk welkom op onze proeflessen. Op de afdeling CARDIOLOGIE in het Academisch Ziekenhuis te Leiden kan geplaatst worden: OP HET SECRETARIAAT VAN DE KINDERCARDIOLOGIE. Gegadigden voor deze functie dienen in het bezit te zyn van tenminste einddiploma mulo A en een diploma typen. Minimumleeftyd 23 jaar. Kennis van de moderne vreemde talen strekt tot aanbeveling. Salariëring volgens Ryksregeling, waarby reke ning zal worden gehouden met vooropleiding en ervaring. Sollicitaties uitsluitend schriftelyk, onder vermelding van leeftyd en vooropleiding te richten aan de admini strateur van de afdeling Cardiologie - Academisch Zie kenhuis, Rijnsburgerweg 10 te Leiden. AANGEBODEN B Aangeboden een korte Seal bontjas Te bevr. na 7 uur. Hoge Rijndijk 99. 13 üe echte mohair winterjas sen. Oxfordi in heren- en Jon- gensmaten bij ons voorradig. Fantastische dessins, ook sprei ding van de betaling mogelijk. Geen rente. Alleen bij F. Kuk- ler jr., Haarlemmerstraat 311. B Dames opgelet. Morgen op de markt; pracht nylon onder jurken, prima pasvorm, maat 38 tot 48 in wit, roze, bleu, geel, lila, van 10.50 nu 5.95. Charmeuse 2.75. Nylon Jupons 2.49. H. van den Bosch. H Dames opgelet. Morgen op de markt enorme sortering wollen breigarens, ondergoede ren en kousen, le keus, voor fabrieksprijs. Doet uw voordeel 't Blijft een feit, v. d. Bosch brengt kwaliteit. B Aangeboden Faber olie- haard, cap. 13.800 cal., compl. met olieielding en olievat. Nieuwprijs compleet f 560. 2 seizoenen gebrand.nu f 300. Melchior Treublaan 20, tussen 7 en 8 uur. B Woensdagmarkt. Speciale drie oktober aanbieding. Zeer prachtige nylon onderjurken. Werkelijk iets apart, in alle kleuren. Zeer rijk met kant, geen 9.98 maar tot m. 48 4 98. Hoek Stadhuisplein. Jap ie. STe koop aangeb. een hete- .chit kachel, Frohllng. Ook geschikt voor kleine zaalruimte Tevens een bruidsjapon, maat 40, met toebehoren. Te bevr.: J. Labordus, woonboot „Uit en thuis". Utrechtse Veer, Leiden, gj Te koop aangeb.. wegens omstandigheden, Matchless, 600 cc., twin, 2 cilinder, bouw jaar '57, kleur zwart met rood. Ziet er utt als nieuw. Te bevr. C. v. Duyn, Petronella van Saksenstraat 44, Rijnsburg, tel. 91718 - 3536. B Rijschool „Beatrix", Beatrix- straat 4, telef. 30319. Erkende bondsrijschool B.B.N. vermin dert Uw praktische lesen door theorie-onderwijs met films. B Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service. Verdam straat 6. B Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, iets be schadigd f 155.-. Centrifuges. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13 Tel. 24409. B Auto huren? Garage W. C. A. v. Kerkhof. Narmstraat 1 a. Leidien, tel. 25555, heeft nieuwe auto's voor U staan. Ook voor taxi's 0 Woensdagmarkt. Komt nooit meer. Damespyjama's tot en met maat 50, alle maten nu 5.98. Leuke meisjespyjama's tot 12 jaar 3.98. Leuke jongens- pyjama's 3.98. Hoek Stadhuis plein. Japie. H Woensdagmarkt. Hoe be staat het. Moeders nu geen sokken meer stoppen. Pracht fantasie herensokken, alle kleu ren met nylon versterkt 98 ct. Drie paar voor 2 gulden. Hoek Stadhuisplein. Japie. B Gashaard, 12 staven, in pri ma staat. Tel. 01711 - 276. Padoxlaan 15, Warmond. B Wegens aanschaf van nieu we, olaekachel te koop aange boden .Type 1956. 10.000 cal. Met olietank. Tel. 32107. B Aangeboden 2 deuren met glas. z.g.a.n„ herenfiets met trommelfremmen, tevens stalen slaapkamerameublement, crème en een positiepakje, blauw. mt. 40. Hooigracht 111. B Net meisje, 16 J., zag zich gaarne geplaatst in kantine of nulp in de huishouding. Brie ven bur. v. d. blad no. 6598 k. B Te koop donkerblauwe lin nen kinderwagen, prijs f 50. Na 7 uur 'e avonds. Sophiastraat 22, Kielden. B Schoorsteenvegen? Laat U niet misleiden langs de deur. De kwitantie heeft pas waarde van een erkend schoorsteen veger. Sinds 18T5 Leiden's Schoorsteenveger Jac. Stouten, Schelpenkade 23, tel. 21751. B Hangkasten, legkasten, keu kenkasten, „Wlenese" ladders, trappen en steigers voor aan nemers, timmerlieden, loodgie ters en schilders. Fabrieksprij zen. Hout, board, triplex, lijs ten. Komt vrijblijvend eens kij ken. „De Houthal" en prijs-vra- gen, Hogewoerd 99. tel. 22536. BDe grootste keuze merkhor ges: Omega, Alpina, Pontiac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedipl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076, Lelden. 9 Het juiste adres voor alle uurwerkreparaties aan horlo ges, klokken en antieke uur werken Is W. Brouwer, gedipl. Horlogemaker. Haarlemmerstr. 23. Telef. 22076. Lelden. B Autoverhuurbedrijf „Sou plesse". Luxe automobielen zonder chauffeur. Per dag, per week en langere termijn. Betere service, billijke prijzen. Veur- seweg 14. Voorschoten. Telef. 01717 - 2631. B Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks, iaarl .straat 13, t/o. Voortman cafét-arla. B Zig-zag naaimachines vanaf f 350.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steljn, Nieuwe Rijn 46 B, Lel den. B Leert D.A.F. rijden. Feller, sneller. Inlichtingen bij Gebr. van Ulden. DA F.-dealer, Ver damstraat 6. Tel. 23041. B 10 rijlessen voor f 47.50. In Renault Dauphine. Erkende Bonds-AutorJJschool „Irene", Boddens Hosangweg 52. Woubrugge, tel. 286, Lelden tel. 26858. slobbertrui voor 3 oktober, met die mooie snelbreiwol van Wol- lana, Haarl .straat 196 A B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet, Opel, Consul, v.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf .Nieuwstraat 3341. Tel, 30600. B Enorme sortering schilder stukken ln alle prijzen, meta len fotolijsten, plastic fotolijs- ten ln div. Lkeuren enz. Na tuurlijk bijLijstenmakerij „De Concurrent", Haarlemmer straat 72. Tevens het aange wezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. B Markiezen, rolschermen, al. Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Mel- chers marklezenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegstgeest, tel. 01710 - 31165. g Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knirps), wan delstokken, invaliaestokken, rubber dop pen Paraplumagazijn Van Oerle, Haarlemmerstr. 95. Bij de Vrouwensteeg. B Overliemdenreparaties, alle soorten, no-iron dezelfde prijs, heel boord f 2.50, bovenboord f 1.95. Overhemdenreparatie- inrichting: Bebo, L. Pk.koor- steeg 30, tel. 31369. B Nieuwe auto's, o.a. Opel Re- kord, Renault Ondlne, Dau phine, Volkswagen huurt u bij Autorijschool en verhuurbe drijf Remmerswaal, Lelden. Utr. Jaagpad 16 a. Tel. 21966 en Voorschoten, Essenlaan 5. Tel. 3924. B Kredieten t/m. f 3000 (voor dereen en zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel. direct van fabriek. Enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsrege ling en strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend Inlichtin gen. Postbus 538, Den Haag. B Een foto is altijd een wel kom geschenk. Foto Studio Koopman. Hooigracht 96. Tel. 31701, maakt voor U mooie vlotte briefkaartfoto's vanaf f 3.75 per 3 6tuks. Pasfoto's vanaf f 1.per 3 stuks. B A.s. bruidsparen Uw bruids stoet wordt le klas verzorgd door het gespecialiseerde Trouwautobedrijf. Zeemanlaan 12 a. Dir. De Jong. Tel. 23055. 7-pers. auto's Keuze uit: zwart, zilvergrijs of witte bruidscoupé. B Bedrijfskleding. Heren bak kers, slagers, kruideniers, kap pers, groente- en melkhande laren koopt bij ons uw vak- kleding. Beter en goedkoper. Zichtzending vrijblijvend. Leune, Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. 15 Regenjas cadeau. By aan koop van een kostuum, vanaf f49.75, f59—, f69.—, f79.—, f 99.enz. 1 plastic regenjas cadeau. Leune, Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256. B Septemberkoopjes. Terlenka pantalons, nieuwste kleuren f 16.95, f 19.75, f 24.75 f 29.75, f39.-. Jongensbroeken vanaf f 9.75. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415-32256. B Septemberkoopjes. Sportcol- berts vanaf f29.75, f39.50, f 49.75 en., in de nieuwste des sins, ook voor jongens. Zeer goedkoop. Leune. Jan Vossen steeg 67. Telef. 22415-32256. B Septemberkoopjes. Regen jassen voor dames en heren vanaf f29.75. f39.-, f49.- enz. Ook in plastic en nylon. Grote sortering jacks. Zeer goedkoop. Leune. Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415-32256. Septemberkoopjes. Tuin broeken voor meisjes vanaf f 4.95, voor dames f 10.95, kin derbroekjes vanaf f 1.98; grote sortering spijkerbroeken vanaf f7.95. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415-32256. B Sclioolbroeken, ijzersterk v.- af f 12.95. Ook ln Raylon, Per- Ion, Terlenka enz. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415- 32256. H Suédlne damesjasjes t 39.-, Echt suède damesjasjes f 99.-, f 110, f 130. Leune, Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32256. B Goed tehuis gezocht voor lief poesje en katertje. 8 we ken oud .Tlmorstraat 4, Lelden. DIVERSEN B Alleen? f 2.50 op giro 602349 van de N.C.K., Europa- plein 75, Amsterdam, bezorgt U discreet uitvoerige gegevens van. honderden dames/heren, zoekend zoals U, B Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" (Jacobazaal) m.m.v. „The Blue Rooking Stars". B Dames! Zoekt U een goede permanent, laat hem dan bij ons zetten en U ls tevreden. Wassen, watergolven f 2.75; kleurspoellngen ln alle kleu ren. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappers huis, Apothekersdijk no. 8. Tel. 26218. SEen uil staat ln onze eta- giel! Welke kunstenaar heeft dit werkstuk vervaardigd? Wie geeft de oplossing? Voor na dere inlichtingenDrogisterij „De Phoenix", Dlefsteeg 9, h. Langébrug. Tel. 24745. B Typen. Machine gratis in bruikleen. Brieven bur. van dit blad onder no. 6589 k. B Band. Piano, accordean, bas en drum, heeft gedurende de maanden oktober tot en met februari nog enkele avonden onbezet. Brieven bur. van dit blad onder no. 6614 k. B Weggelopen beige katertje, wi'tbe bef en pootjes. Gaarne terug te bezorgen: Hamsenstraat 2. Muzikale omlijsting of als dansband. Corr. „The Stran gers", p/a. Duyvendakstr. 14. Tel. 01710 - 33873. B Rock and Roll band. le pr(js concours LisseMedewerkers div. Teenagershows. Nu ook in Leiden. „The Strangers". Duyvendakstraat 14. B Heer, wedn., wonende op gegoede stand te Leiden, vraagt dame of wed. voor lichte be zigheden en gezellige omgang. Meerdere hulp aanwezig. Br. bur. v. d. blad no. 6495 k. B Werkmans Wilskracht. Lo terij. De trekking zal plaats vinden op woensdag 27 sept. a.s. te 19.30 uur ln het repe titielokaal Vestestraait. Nadere mededeling volgt. B Net eenvoudig meisje zoekt net meisje, om gezellig de 3 oktoberfeesten door te bren gen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6602 k. B Woningrull aangeboden ln Leiden, keuken, plaatsje. 2 ka mers en alkoofje, voor een gro ter bovenhuisje. Langestraat 61 B Woningrull aangeb. Goed onderhouden benedenhuisje in de Kooi) te rullen voor grotere woning. Liefst Oegstgeest. Br. onder no. 6583k bur. van dit blad. B Wie wil rullen, van Katwijk Z.B., Valkenburg, Rijnsburg naar Lelden: bevattende: ka mersuite. 2 slaapk., keuken, plaats met schuur, voor- en achtertuin, huur f 9.95. Onver schillig wat. Br. bur. van dit blad onder no. 6548k. B Te ruil aangeb.: heel buis; 3 kamer met zolder: gevr.: Iets anders, onverschillig wat. Br. onder no. 6561k bur. van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7