NTS niet gelukkig met de „staatsbemoedering" FILM ZELF KRITIEK VAN KRO VOORZITTER Den Haag toont te weinig besef voor noden omroeporganisatie HET JOURNAAL VAN UW LEVEN Agenda KRO-serie afgelast Moeilijkheden bij kinder-tv Veel GROENTEN en TOGAL tabletten bij verkoudheid Met een enkel woord DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 (Van een onzer redacteuren) Mr. H. W. van Doorn loopt dan nog wel niet zo lang als voorzitter van de K.R.O. in het wonderlijke omroepwereld je rond, de kritiek, die hij gisteren spuide op de pers conferentie van zijn omroepvereni ging in Hilversum was niet mals. Hoewel hij uit hoofde van zijn functie tevens secretaris is van de Nederlandse Televisie Stichting is hij van mening, dat de structuur van de N.T.S. niet deugt. Met name maakt hij bezwaar tegen de grote vinger, die de Staat daar in de pap heeft. Een door de Kroon benoem de voorzitter en vier bestuursleden vond hij veel te veel van het goede. „Waarom kan de samenwerking in de N.T.S. niet op echt vrijwillige basis geschoeid worden?", zo vroeg hjj zich af. „Zonder die bewaking door het Rijk zonder die staatsbemoedering zou het nog wel zo goed gaan". liy vergeleek de N.T.S. thans met een groot bouwwerk, waarin de omroep verenigingen waren weggestopt in een ruimte op de derde, zo niet vierde ver dieping. „Het wordt de hoogste tijd, dat zij naar de eerste verdieping of de par terre verhuizen" .Ook met het feit, dat veertig procent van de televisiezendtijd onder N.T.S.-vlag wordt gevuld, maakte hij bezwaar. Slechte behuizing Het waren niet de enige kritische ge luiden, die hij liet horen. Over de hoofden van de journalisten drong hij er bij „Den Haag" op aan meer begrip te tonen voor de bouwbelangen van de omroepverenigingen in het algemeen en vanzelfsprekend de K.RO. in het bij zonder. De behuizing van sómmige afde lingen is abominabel slecht. Zal men vooral bij de televisie de nu eenmaal noodzakelijke vaart willen kunnen hand haven en zal men de steeds groeiende culturele taak kunnen volvoeren, dan zal men spoedig daden moeten stellen. Maar „Den Haag" weigert met een vol mondig „ja" te antwoorden. Men houdt steeds een slag om de arm als plannen worden voorgelegd. In het bijzonder komt ook de broodnodige opleiding voor televisie- en radiopersoneel zo in het gedrang. „Als er niet spoedig een bete kenende daad wordt gesteld, zie ik met zorg de ontwikkeling tegemoet. Wij moe ten meer gebouwen en groter finan ciële armslag krijgen. Wij moeten onze mensen naar het buitenland kunnen zenden om zich te oriënteren en zich verder te Dekwamen". Volgens mr. Van Doorn zijn de financiële mogelijkheden thans te schraal. Reclame in t.v. Wat betreft de reclame in de televisie liet mr. Van Doorn nog eens weten, dat de K.R.O. geen tegenstandster is, als de noodzaak ook economisch zou blijken. Maar wat dat betreft schijnt de nieuwe staatssecretaris van Economische Zaken, drs. Gijzen een zeer voorzichtig man te zijn. Maar mr. Van Doorn kantte zich wel zeer gedecideerd tegen een bedrij ven van reclame in de televisie via een commerciële instelling, die dus ook een vinger in de programmapap zou heb ben. Ook mag het volgens hem geen staatszaak worden, waarnaar de gedach ten in België uitgaan. Als er reclame in de televisie komt. goed, maar dan inpassen in de structuur van de vrije omroeporganisaties. Ledencontact Tenslotte deed mr. Van Doorn ook nog enkele mededelingen over verbete ring van het ledencontact. In de eerste plaats zal men spoedig overgaan tot een bescheiden uitbreiding van net bestuur om het contact te kunnen verbreden. Daarnaast zal men overgaan tot hard- nodige versterking van de diocesanecon- tactcommissies en in de bisdommen, zo als Rotterdam, waar die nog niet zijn, zullen ze opgericht worden. Men zal overgaan tot opiniepeilingen en in aan sluiting daarop tot gedachtenwisselin- gen in gespreksgroepen en ook zullen programmabesprekingen gehouden wor den in adviescolleges. Deze verandering van de structuur in de omroepvereni ging is echter nog niet geheel afgerond. Bouw van tv-studio's In aanwezigheid van de techniscne commissaris van de Nederlandse Tele visie Stichting mr. A. H. van der Veen, heeft architect J. K. van der Zee in de N.C.R.V.-studio gisteren aanbesteed de bouw van het eerste complex voor de nieuwe televisiestudio's aan de Lage Naarderweg te Hilversum: een décor- loods en twee studio's, de laatste met een vloeroppervlakte van 600 vierkante meter elk. Er waren zes inschrijvingen, waarvan de laagste van een Hilver- sumse firma, f3.334.000 bedroeg. De ra ming bedroeg f3.800.000. De gunning werd aangehouden. Naar wtf vernemen verwacht de N.T.S. in de eerste week van oktober de rijksgoedkeuring voor deze bouw te ontvangen, waarna direct met de werkzaamheden zal worden be gonnen. In totaal komen vijf van der gelijke televisiecomplexen op het om- roepkwartier aan de Lage Naarderweg te Hilversum te staan. De vergunning voor de bouw van een gecombineerde discot heek ten behoeve van de Nederlandse Radio Unie, eveneens op het omroep- kwartier, zal naar men verwacht nog wel enkele maanden op zich laten wach ten. Verbrokkeling De K.R.O.-voorzitter had eerder al een ander probleem aangesneden, wat hij noemde „de verbrokkeling van de radiozendtijd, vooral in de spitsuren". Alle omroepverenigingen willen meer zendtijd en vooral langere aangesloten zendtijden. Volgens hem bestaat er bij de omroepverenigingen een bereidheid om in dit verband zelf met initiatieven te komen, maar men wil wachten tot de commissie-Scholten met haar werk gereed is. Zoals bekend maakt deze commissie een stud.e van het omroepbestel om staatssecretaris mr. Y Scholten te kun nen adviseren voor zijn nieuwe omroep wet. De gedachten bij de omroepvereni gingen gaan uit naar een derde net. „Het zal niet van de ene dag op de andere gerealiseerd worden, maar wanneer we tijdig de richting weten", aldus mr. Van Doorn: „Kunnen we de financiering wel regelen". En hierbij kwam ook hij nog eens terug op de mogelijkheid van de financiering van de Wereldomroep uit rijksmiddelen. Gelijk en anders (Van onze t.v.-medewerker) In de rubriek „Achter het nieuws" liet de VARA spreken over de bezwaren, welke het walkaken van de haring schij nen aan te kleven. Veel verder dan het signaleren daarvan kwam men niet en het leek dus een beetje een slag in de lucht. Ds. Buskes was genood om ter gelegen heid van zyn pas verworven emeritaat iets te zeggen, en dat wil bij hem dan zeggen: te getuigen. Hij deed het, dui delijk, op de man af, sympathiek. De documentaire opzet van het programma over het humanistisch thuisfront was eenvoudig gehouden. Maar was er niet minder sprekend om, vooral omdat men aalmoezenier Groenendijk bereid had ge vonden iets te zeggen, waarbij men hem zijn gang liet gaan. Ook toen hij ver klaarde geestelijke verzorgers voor hu manisten in het leger niet opportuun te achten. Alweer ds. Buskes aan het woord horend, bleek, dat deze er bepaald anders over denkt, waarschijnlijk in afwijking van veel geestverwanten. „Niet noodge dwongen bereid, maar ze hebben er recht op", aldus zijn duidelijke conclusie. Wij vonden dat ferm gesproken. Het Huma nistisch Thuisfront tenslotte vroeg aan stelling op proef van drie raadslieden, billijk verzoek naar ons idee en waar schijnlijk duidelijker aanwijzingen om trent de heersende behoefte, opleverend dan een handtekeningactie, waartoe minister Visser had aangespoord. Gelijke rechten in principe, andere behandeling in de praktijk, we kunnen het niet zo best verwerken. Hoofdschotel was natuurlijk het „Uw levensprogramma, waarin ditmaal ds. Terlaak Poot, de stimulator van de gees telijke zorg der varenden, de stichter van de springlevende „Varende gemeente". Een man, die in Leiden gestudeerd bleek te hebben en daar dankbaar voor was, nog immer doordrenkt van de kritische Leidse Leidse geest. Zijn eerste gemeente (Noordwijkerhout) leverde de oudste be zoeker (99 jaar) de veehandelaar Bouw meester, op de Leidse vrijdagse markt bepaald geen onbekende. Een ganse rij dankbaren en vrienden passeerde de revue. Wat ons daarbij opviel, was, dat deze emeritus oude banden lenig wist te houden. Daar moet iets achter zitten, iets van een innerlijke waardij, die in het programma (omdat hij een beschei den mens bleek) niet aan de oppervlakte kwam. Of, om het met een beeld te il lustreren, de holle toon van dr. Grave- meyer detoneerde in dit programma, aan het leven van een collega gewijd. Men had een paar fraaie stunts ge- het nieuwe zeemanshuis in Hamburg (we zagen de reportagewagen van de Nord Deutsche staan) en dan die prachtige kerstman uit Londen. Deze ging niet in het rood, maar in het zwart gekleed. Het was een machtige verschijning, die sta tige kerkvorst, die toch maar een etmaal opofferde voor een paar minuten hul debetoon aan een oude kameraad uit de eerste linie. Mogelijk zullen er kijkers geweest zijn, die zich met de keuze niet geheel hebben kunnen verenigen. Het lijkt ons evenwel onomstotelijk bewezen, dat mede dank zij de knappe en kundige presentatie van Garthoff ook deze uitzending weer een plaats kan toegewezen krijgen in de rij van zijn overtuigende successen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.25 Paris voufl parle. 18.30 R.V.U.: De ontwikkeling v. d. kernenergie voor de elektrlcltelts-produktie (II), door prof. dr. J. J. Went. 19.00 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Voor kinderen die tekort komen, klankb. 21.10 Lichte muz. 22.00 lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws., beursber. en meded. 22.45 Act. 23.00 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Pollt. lezing. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Pianorecital. 21.00 Ra dlof llharm. ork. en soliste. 21.50 Huis houden in de zon, lezing. 22.05 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Limburgs Symf. ork. en solist. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELE VISIEPROG R AMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Documentaire film. 20.55 Speelfilm. Advertentie GA OOK SMALFILMEN DE FASCINERENDE HOBBY VAN MODERNE MENSEN Vervolg van pag. 1 Het grote verschil betreft tie controle Wij noemen nu nog maar een ge deelte van al het goeds dat in de eerste fase zou worden bereikt. Het doet er echter weinig toe om plannen op te stel len met drie of vijf of honderd fasen zolang Oost en West het niet eens ge worden zijn over dit essentiële punt: controle. Herhaaldelijk hebben de Rus sen de wereld verzekerd, dat zij voor standers zfjn van een strikte internatio nale controle op de ontwapening. Is dat dan een klinkklare leugen? Volgens de Russen niet. Zou men het eens worden over de af schaffing en vernietiging van bepaalde hoeveelheden wapenen of splijtbaar ma teriaal, dan zijn de Russen gaarne be reid door een internationale commissie te doen controleren dat zij inderdaad hun deel bijdragen tot de vermindering van 's werelds wapentuig. Het Westen acht ontwapening echter alleen verantwoord, indien men de ze kerheid heeft dat het evenwicht in de krachtsverhouding tijdens dit proces niet wordt verstoord. Daarom interes seert het het Westen niet alleen hoe veel wapenen men afdankt, maar even zeer hoeveel wapenen er in de twee kampen nog overblijven! Daarvoor is uiteraard een inspectie nodig, die veel intensiever moet zijn en veel langduri ger ook dan de controle, die de Russen willen aanvaarden. Zulk een totale, per manente inspectie willen de Russen al leen toelaten wanneer de totale ontwa pening zal zijn bereikt. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ver. tot bevordering van de Welsprekendheid. 8 uur nm. Rest. v. d. Heyden: Demonstratie van boekhoudmachines. 2-10 uur n.m. Schouwburg: 1ste Abonnementsvoorstel- llng. Toneelgroep Theater „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. Oegstgeest (Het Witte Huls): Modeshow Van Strien. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. BevrijdingskerkEvangelisatiebijeen komst. Spr. ds. G. Lugtlgheid over „Wat verwacht U van de toekomst? 8 uur n.m. Gebouw Chr. Soc. Belangen (Oude Sin gel Leidse Chr. Besturenbond. Opening winterwerk. 8 uur nm. Gulden Vlies: Ledenvergadering Chr. Plattelandsvrouwen- en Melsjesbond. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. K. Th. Boersma over „Simulatie en aggravatie l.vjn. ringen, j „Ons Bulten" (einde Koollaan): Dahlia- avond Leidse Tuiniers- en Bloemistenver eniging D.E.V. 8 uur n.m. Peek en Cloppenburg. Modeparade. 8.15 uur n.m. Rest. v. d. Heyden: Demonstratie van boekhoudmachines. 10 uur v.m.-10 uur n.m. Waalse Kerk: Lunchpauze-concert Theo ten Hooven. 1 uur n.m. Zulderkerk: Repetitie koraalzang 3 ok tober. 8 uur n.m. medische varlaverzeke- I uur n.m. Vóór die tijd beschouwen zij de in- organiseerd om het geheel op te luiste- I spectie, die het Westen voorstelt als een ren, zoals de Rijnaak, die langszij kwam, inspectie van de bewapening, maar niet Advertentie De kinderen zijn zaterdagmiddag bij de jeugduitzending van de K.R.O.-tele- visie niet aan hun trekken gekomen. Na twintig minuten werd er al een punt achter het programma gezet. Dat was te wijten aan moeilijkheden, waar men achter het scherm mee te kam pen had. Het filmpje over lucifers, dat werd gebracht, bevatte namelijk een scene, die men niet geschikt achtte voor de jeugd. Die werd er dus uitgeknipt met het gevolg, dat de jeugdige kijkers na twintig minuten reeds tegen een leeg scherm zaten aan te gluren. Hoewel het niet werd gezegd, vermoe den wij wel, dat een en ander verband houdt met het feit, dat de K.R.O. te elfder ure geen rechten heeft kunnen verkrijgen voor de serie-uitzending „De tovenaar van OZ", die men aanvanke lijk in het programma had opgenomen. Deze zal nu in de toekomst worden vervangen door een serie onder de titel „De avonturen van Flipje, de tove naarsleerling", welke geschreven wordt door Bob Verstraete. Deze serie is ook geschikt voor de heel jonge kijkertjes. Voor de zaterdagmiddagen heeft de K.R.O. geen vast programma opgesteld, daar men vaak afhankelijk zal zijn van de relais, die uit het buitenland worden aangeboden. Zo die niet ko men dan krijgt men sport, film of een herhaling van een succesprogramma uit de afgelopen week voorgezet. Alles zo kort mogelijk om wanneer er uit het buitenland op het laatst nog iets komt, meteen te kunnen inhaken. Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. van ontwapening en daarin zien zij spionage. Dit is in het kort de enorme tegenstelling, die op dit gebied tussen Oost en West bestaat. Al ziet Amerika's plan er heel concreet uit, de verwerke lijking is heel onwaarschijnlijk. Wie dat beseft, moet Kennedy's rede. ondanks de hoop die erdoor wordt gewekt, zeer ern stig van inhoud achten. Tot zover onze correspondent in Washington. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken Gromiko heeft nog even met president Kennedy gesproken na diens rede. Hij schudde de hand van Kennedy en zei: „U was goed in vorm". In de Russische pers wordt de rede van Kennedy in twee zinnen afgedaan. Het partijblad Prawda maakt onderaan op een binnenblad melding van de toe spraak. Commentaar geeft de Prawda niet. Wel wijdt dit blad een halve ko lom aan een artikel van de New York Post over de politiek van Kennedy, met de opmerking dat de Russen het met verscheidene punten onmogelijk eens kunnen zijn. BINNENLAND De burgemeester van Vllsslngen, mr. B Kolff. heeft gistermiddag op het bouw terrein aan de Nieuwe Markt de eerste paal voor het nieuwe stadhuis van Vlls slngen geslagen. In de komende acht we ken zullen 283 van deze bijna 13 meter lange palen ln de grond worden geheld. De bouw van dit nieuwe stadhuis zal 2y2 jaar ln beslag nemen. De bouwkosten zijn geraamd op bijna 5 miljoen gulden. Gisteravond ls een 52-Jarlge Duitse douanebeambte, die sedert kort gestation- neerd was te Frensdorferhaar bij Dene kamp, toen hij de Nordhornsestraat over stak door een hem achterop rüdende autobus van de O.N.O.G. aangereden en gedood. Nu de Benelux is geratificeerd heeft de Sowjet-Unie toegestemd in voorberei dende besprekingen voor onderhandelin gen over een regeling van het handels- en betalingsverkeer tussen de Beneluxlanden en de Sowjet-Unie. Gisteren zijn dan ook uit Amsterdam en Brussel Benelux-dele- gatles naar Moskou vertrokken. De rangeerder A. Pols ls gistermid dag op het spoorwegraccordement bij de Croeselaan ln Utrecht van de lokomotief van een rangerende trein gegleden en onder de wielen terecht gekomen. Hij werd zwaar gewond en overleed enkele uren later. De heer Pols was 36 Jaar, ge huwd en afkomstig uit Utrecht. Gistermiddag ls de 20-Jarige brom fietser A. E. P. Schamhart uit Deventer op de onbewaakte overweg van het Dern- horstlaantje ln Twello. in de lijn Deven- ter-Apeldoorn door de om 12.19 uur uit Deventer vertrokken personentrein gegre pen. Hij was op slag dood. De bromfietser werd ruim 150 meter meegesleurd. De Nederlandse regering en de rege ring van het Koninkrijk Saoedl-Arable hebben ln gemeenschappelijk overleg be sloten hun wederzijdse diplomatieke be trekkingen op ambassadeniveau te bren gen. Een 18-Jarlge student. Michael Mas- slot uit Brussel, die tijdelijk bij familie In Overveen (gem. Bloemendaal) verbleef, is gistermiddag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De longen reed op het Adrlaan Stoopplein ln Overveen op de flets en werd aangereden door een olie tankauto uit Rotterdam, doordat de Rot terdammer geen voorrang verleende. De Jongeman overleed ter plaatse. BUITENLAND De voormalige Noorse secretaris generaal der V.N., Trygve Lie, ls gisteren gekozen tot voorzitter van het Noorse „Fonds Dag Hammarskjöld", dat beoogt de internationale samenwerking te ont wikkelen. Japan heeft gisteren vla de Ameri kaanse ambassade ln Tokio officieel tegen hervatting der Amerikaanse ondergrondse kernproeven geprotesteerd. De 85-Jarlge Belgische Koningin moeder Elisabeth ls gistermiddag met haar dochter, ex-konlngin Marle-Josee van Ita lië, ln Peking aangekomen, waar haar een hartelijk ontvangst ten deel viel. Een legervliegtuig dat onderweg was van Portlvlelo naar Guayaquil is zondag neergestort, vijf officieren kwamen hierbij om, zo heeft het ministerie van Defensie van Ecuador gisteren meegedeeld. Dieven hebben gisteren een inval ge daan ln een Juwellerszaak In Monte Car lo. ZIJ maakten zich met Juwelen ter waarde van naar schatting anderhalf mil joen gulden uit de voeten. Koningin Elizabeth heeft gisteren ln Londen een parlementaire conferentie van het Gemenebest geopend waaraan meer <jan 2000 afgevaardigden deelnemen. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Moskou heeft premier Chroesjtsow zijn vakantie aan de Zwarte Zee hervat. HIJ was naar de hoofdstad teruggekomen ter gelegenheid van het officiële bezoek van Nehroe en voor andere ambtsbezigheden. Hij ls van plan aan de Zwarte Zee te blij ven tot kort voor het partijcongres, dat op 17 oktober begint. Volgens Radio-Havanna hebben de Cubaanse autoriteiten twaalf mannen ln hechtenis hebben genomen die ervan wor den verdacht een moordaanslag op pre mier Fidel Castro te hebben beraamd. Het twaalftal wordt ervan beschuldigd Cuba Illegaal uit de Verenigde Staten te zijn binnengekomen. De mannen onderhielden contact met de Amerikaanse geheime dienst, aldus de Cubaanse radio. De afgezette vorst van Roeanda, Ko ning Klgeri V, is zondagochtend vroeg zijn vroeger koninkrijk binnengekomen en drie uur na aankomst in de hoofdstad, Kigali, in hechtenis genomen. Dit is gisteroch tend gemeld door het christen-democra tische Belgische blad „La Cite", dat door gaans goed ls Ingelicht over Afrikaanse aangelegenheden. De Koning was uit eigen beweging naar het buitenland ge gaan. Vooraanstaande politici en Journa listen uit Oost en West zijn gisteren ln Rome bijeengekomen om van gedachten te wisselen over ontwapening, de Duitse kwestie en andere Internationale proble men. Tot de delnemers behoort Chroeslt- sjow's schoonzoon Alexej AdJoebeJ, hoofd redacteur van ..Izwestja". De conferentie zal waarschijnlijk woensdag eindigen. De Belgische beeldhouwer Charles Leplae ls, 58 jaar oud, te Brussel over leden. De moderne Belgische beeldhouw kunst verliest ln hem een van haar meest markante figuren, die door de beroeringen van de laatste decennia heen trouw ls ge bleven aan een eigen, zeer persoonlijke stijl. Radio-Moskou meldde gisteren dat de Turkse ambassadeur ln Moskou op het ministerie van Buitenlandse Zaken is ont boden waar hem is meegedeeld dat deze maand ln Turkije gehouden NAVO-oefe- nlngen „een vijandige demonstratie" wa ren. President Kennedy heeft gisteravond besprekingen gevoerd met Prins Norodom Slhanoek, het staatshoofd en de rege ringsleider van Cambodja. Belde staats lieden waren het er over eens dat Laos een neutrale staat moet worden. DONDERDAG Burgerzaal Stadhuis: Receptie 3 October vereenlglng. 8.30-10 uur nam. Gebouw Prediker: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Modeshow Fa. v. Egmond voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur n.m. Gulden Vlies: Modeshow N.V. Van Eg- mond. 8 uur nja. In den Vergulden Turk: Baha'i wereld- geloof. Onderwerp: „Doel en eenheid van alle godsdiensten". 8.15 uur n.m. Rest. v. d. Heyden: Demonstratie van boekhoudmachines. 10 uur vjn.-lO uur n.m. Rest. Van der Heijden: Uitreiking prlj zen 3 oktober-etalagewedstryd. 11 uur voorm. Station LammenschanspleinAanbieding huldeblijk 3 Octobervereenlging. 7 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. VRIJDAG Gerecht 10: Ledenvergadering Ned. Ver. voor vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijke staatsburgerschap. Spr. mej. mr M. J. Zeelenberg over haar werk bij de kinder- en zedenpolitie. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Ledenvergadering V.V.D. Spr. mr. H. van Riel over „Vanuit liberaal oogpunt bezien 8 uur n.m. Het Gulden Vlies. V.V.D. Spr. mr. H. van Rlel over „Vanuit liberaal oogpunt be zien". 8 uur n.m. Hotel Central: Broederschap van oud padvinders. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: Jubileumconcert 3 October vereenlging Ex Animo, Residentiekameror kest en solisten. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mr. H. R. Goudsmit over „Adoptie". 8 uur n.m. Schouwburg: Haagse Comedle met „Een mal meisje". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalCabaretcontactavond Muziekhandel Gé Hofenk. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk: 10-11 Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud-Lel den" naar Haastrecht en Gouda. 1 uur nam. Taptoe 3 October-vereeniglng. Vertrek 7.30 uur nam. Kaasmarkt. Schuttersveld: Lunapark 8-12 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur. zondags 1-5 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum vaa Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd laar Romeinse be zetting". Werkd. van 105 uur. zondags van 15 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die vlsl" (tot 1 ok tober). BIOSCOPEN Studio: „Op de drempel van het leven". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Onder vreemde vlag". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Lido: „Een hoogst belangrijk persoon. A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Helena van Troje". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „The old man and the sea". 14 Jr. Trianon: „De Schaduw" („The Naked Edge"). 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tussen kogels en granaten". 14 Jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Anna" Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „De Wilde Deserteur". Zondag 7 en 9.15 uur. maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Waarover men niet spreekt". 18 Jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Ridder zonder vrees". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel 20085. Bij geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR WOENSDAG 27 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram.. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.30 Cabaret. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Van Icarus tot X 15, lezing. 14.00 Gram. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Moeder ziek. wat nu), toe spraak. 15.10 Voor de Jeugd. 17.00 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regerlngsuitz.: De Nieuw-Guinearaad door V. P. C. Matur- °V ARA18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gram. 19.20 VARA-varla en gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade ork. en sol. 20.30 Die vent heeft gezeten, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Pianorecital. 23.20 Licht progr. 23.40 Or gelspel. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.50 Pionier van het leven, hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Kerkdnst. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Aïda. opera. 15.10 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs ber. 17 45 Gram. NCRV: 18.00 Dameskoor. 18.20 Lezingen. 18.35 Zangrecital. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Holland Festival 1961: Ork., koor en solist. 21.15 De Nederlandse ge loofsbelijdenis. lezing. 21.35 Militaire ork. 22.00 Vocaal ens. en sol. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennleuws, 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lijn van 1820 uur) Scoubldou (Distel), Impatient lover (Davis), Ensemble Toni Jacque; El mll- llonario (Prado). Amour de Saint-Tropez (Calvi), Orkest Noël Chlboust, Un peu sl peu (Pourcel). Ce serait dommage (Davls) Orkest Franck Pourcel. Maglcfen (Hay- mann). Tango de Taiguille (Chabrler), Or kest Jacques Cahan; Io (Modugno), Or kest Noël Chlboust; Passion flower (Bot kin), Ensemble Toni Jacque; Donne du rhum ton homme (Moustakl), Orkest Noël Chlboust; Skoklaan (Msarugwa), Or kest Hugo Rostalng; Dynamite (Garson). Orkest Noël Chlboust; II n'y a plus d'amandes (Salvador). Henrl Salvador; La complainte des lnfldéles (v. Parys), Mou- loudji; Deep purple (Rose). Orkest Wer ner Mtiller: Y'avalt dlx marins (Caussl- mon), Les Quatre Barbus; Deux escargots s'en vont a l'enterrement (Prévert), Les Frères Jacques: Orchid ln the moonlight (Youmans), Orkest Werner Müller; Les blés (Brei), Jacques Brei; Le danseur de Charleston (Moulin). Philippe Clay: My blue heaven (Donaldson), Orkest Werner Müller, S'agapo (Morekls), Los Espanoles; Perfldia (Dominguez), Palomas del Pilar (del Val). Plove (Modugno). A romper el coco, Sevilla mambo (Andreu), Los Espa noles; Smoke gets ln your eyes (Kern), Orkest Werner Müller; Cowboy Billy (Scharfenberger), James Brothers; Sen- sationell (Scharfenberger). Id.; Sunrlsa serenade (Lawrence). Orkest Werner Mül ler: Chlcata Mav (Lusch), René Carol; Krlminal tango (Trombetta), Hazy Oster- wald Sextet; But not for me (Gershwin) Ella Fitzgerald. Orkest Nelson Riddle; The man I love (Gershwin), 's Wonderful (Gershwin), id.; I got rhythm (Gersh win), Id.; Alice in wonderland Hllllard), The Dave Brubeck Quartet; When you wish upon a star (Washington), id. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30- 17.40 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer- overz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Fllmprogr. 20.55 Pas geperst. 21.25 Eénakter. 21.45 In terview met Andrès Seqoula. 22.10 Dag sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Round Britain Quiz. 20.00 Ork. conc. (Om 20.50- 21.10 Lezing). 21.30 Lezingen. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Recital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 217 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.25 Races. 15.40 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's tiagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Gram. 18.30 Nws. 18.40 Sportnws. 20.31 Moderne volksdansen. 21.31 Lichte muz. 22 30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 19.50 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Ork. conc. 23.15 Intern, ver. v. moderne muziek in Wenen 1961: Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Lazarus, oratorium. 18.30 Gram. 18.40 Gevar. muz. 19.00 Nws. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Ork.'. koren en sol 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Uit ons schatkist- Ie 17.20 Voordr. 17.45 Gram. 17.50 Boek bespr. 18.00 Amus. muz. 18.10 Lekenmo- raal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Klank beeld. 20.15 Festival van Luik: Kamermuz. In de pauze: Planorecital. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Koorzang. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. 484 m.: 13 00 Nws. 14.17 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18,30 Jazzmuz. 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 20.52 Ork. conc. 22.10 He dendaagse Belgische muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) o. ft «s 3JS I S SbO S Goj Amsterdam mist Den Helder onbew. Ypenburg mist Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg mist Helsinki mist Stockholm Oslo mist Kopenhagen half bew. Aberdeen regen Londen mist Brussel half bew. Luxemburg mist Parijs onbew. Bordeaux mist wlndst. 19 8 z -2 17 10 windst. 18 8 licht bew. wlndst. 19 13 mist windst. 17 10 zwaar bew. windst. 18 8 mist windst. 18 10 zwaar bew. windst. 20 11 zzw -4 20 11 wlpdst. 8 1 w Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlcb Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zzw -4 16 12 windst. 18 7 verand. 19 10 wzw -1 21 11 nno -3 22 10 zo -1 32 15 windst. 27 12 onbew. n -4 24 18 zwaar bew. ozo -1 19 11 mist wzw -1 23 15 mist zzw -2 25 12 mist zzo -2 24 13 zwaar bew. wlndst. 26 9 mist o -2 25 13 onbew. windst. 26 11 licht bew. windst. 27 7 wlndst. 24 6 n -2 25 16 windst. 30 14 ono -2 27 12 n -1 31 11 windst. 32 14 onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. licht bew. zwaar bew. zw -+ 27 19 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2