Niets tegen een open gesprek met Indonesië Prof Diepenhorst over Nw.-Guinea Super snelle typistes streden in de Haagse Houtrusthallen MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 CHU-VOORZITTER MEENT: „Tegen een open gesprek met In donesië bestaat naar mijn mening geen bezwaar, mits het zelfbeschik kingsrecht van de Papoea's gehand haafd blijft en op de achtergrond het herstel van de diplomatieke be trekkingen tussen Indonesië en Ne derland staat". Aldus mr. H. J. K. Beernink, voor zitter van de Christelijk-Historische Unie, zaterdagmiddag in Den Haag tijdens een vergadering van de ka merkring 's-Gravenhage van de CHU in een beschouwing over de Troon rede en de miljoenennota. Mr. Beernink, die de Troonrede karakteriseerde als „niet spectacu lair', maar wel bevredigend", noemde de passages in de Troonrede over Nederlands Nieuw-Guinea enerzijds nogal vaag, maar aan de andere kant toch belangwekkend en interessant. In de Troonrede is vermeld, dat on verkort zal worden vastgehouden aan het zelfbeschikkingsrecht voor de bevolking van Nieuw-Guinea. „We zullen rekening moeten houden met het nuchtere feit, dat geen enkele beslissing over Nieuw- Guinea kan worden genomen zonder dat de leden van de Nieuw-Guinearaad daarin betrekken worden", aldus de CHU-voorzitter. En voor contact met Indonesië voelt men in kringen van de Nieuw-Guinea- raad niets!", aldus mr. Beernink. Ook het betrekken van de Verenigde Naties bij de ontwikkeling en de toe komst van Nederlands Nieuw-Guinea zal het beginsel van zelfbeschikkingsrecht niet in de weg mogen staan. Bij de bespreking van het woning bouwprogramma, dat ziji. instemming had, pleitte mr. Beernink voor de tot standkoming van woningwetwoningen voor grote gezinnen, zodat een door schuiving mogelijk wordt. Ook vroeg hij aandacht voor de krotopruiming. „Het geld is ervoor in dez etijd van hoog conjunctuur". Ten aanzien van het probleem van de ruimtelijke ordening, dat ook in de Troonrede is aangestipt, merkte mr. Beernink op, dat het vrijwel uitgesloten is dat er een nieuwe stad als Wilsveen in de Haagse agglomeratie zal komen. „De regering zal dit denkbeeld wel la ten varen". Ook zal er naar zijn mening voorlopig geen voorstel voor een district Spijtoptanten Vervolgens besprak mr. Beernink en- Den Haag en omstreken komen, kele vraagstukken .waarover niet in de Troonrede wordt gesproken. Met betrek king tot despij toptanten brak hij een lans voor de instelling van een kleine commissie, die de zaken zo snel mo gelijk moet afdoen. Mr. Beernink vroeg zich voorts af of het niet gewenst is te komen tot de mogelijkheid van stemoverdracht voor Kamerleden, die in het buitenland ver toeven tijdens vergaderingen van het parlement. „Thans geven stemmingen vaak een onzuiver beeld", aldus de voor zitter van de CHU. Tenslotte zei htf dat, naar zyn me ning, de tijd voor een fusie van de Anti- Revolutionairen en de Christelijk- His- torischen nog niet gekomen is. „Ik ben echter wel bereid om aan een bespreking over de bezwaren, die aan een dergelijk samengaan verbonden zijn, deel te nemen", zo verklaarde hy. Ook op de voorlichtingsdag van het provinciaal comité van de All. kiesver- in Amsterdam is over een dergelijk samengaan gesproken. De voorzitter van het comité, de heer D. A. J. Spek, deelde mede: „Samenwerking tussen CHU en AR is althans wat de aan staande verkiezitigsacties voor de pro vinciale staten van Noord-Holland be treft, niet mogelijk". Later op deze voorlichtingsdag sprak het Eerste Kamerlid, prof. mr. I. A. Die penhorst en ook hij verdiepte zich in net vraagstuk Nederlands-Nieuw-Gui- nea. Hy vond het onbetamelijk de minis ter van Buitenlandse Zaken het leven zuur te maken door voortdurend kritiek inzake Nieuw-Guinea op hem uit te oefenen, terwyl de regering by haar beleid de rechten der autochtone bevol king van Nieuw-Guinea respecteert en men weet, wat recht en verantwoorde lijkheid is. Prof. Diepenhorst noemde het probleem Nieuw-Guinea „de toets steen voor een wezenlijke christelyke politiek in een gebroken wereld". „De oplossing van dit probleem is vooral voor de christenen zeer nijpend, want het gaat hier niet alleen om rijks genoten, doch ook om geloofsverwan ten", zei hij. „Wie kan zeggen, dat de Nederlandse regering inzake Nieuw- Guinea een starre en onwaardige poli tiek voert door de internationale ver plichtingen oog te achten en niet over en zonder de Papoea's te willen beslis sen?", zo stelde prof. Diepenhorst. Ook voor andere problemen vroeg prof. Diepenhorst de aandacht. Over de li chamelijke ontwikkeling, zei prof. Die penhorst onder meer, dat de mogelijk heden op dit gebied tot elke prijs moe ten worden uitgebreid. „De grote stad moet leefbaar worden gemaakt. De schuld van het nozem probleem ligt bij de volwassenen, de ouders en de steden bouwers. Hier moet drastisch worden ingegrepen", aldus prof. Diepenhorst. Hij vroeg ook aandacht voor een mo derne vrouwengevangenis en een betere verzorging van de psychopaten. Het vaststellen van de prioriteiten bij de oplossing van deze waagstukken acht te hij van groot belang. Prof. Diepen horst vroeg zich af wat het anti-toto publiek terecht heeft gebracht van de steun aan de christelijke sportinstellin gen. „Het christen-publiek mag de voet- laltoto alleen veroordelen als het de instellingen, die geen totogeld ontvan gen voldoende steunt". Hij waarschuw de tegen de dreiging van geestelijke rug- gegraatloosheid, veroorzaakt door de meerdere vrije tijd. „Van de protestan ten wordt gevraagd iets van de vrije tijd te maken. Het is zaak de belang stelling te prikkelen door daden te wer- ien in de geestelijke weegschaal van Nederland, vooral nu door de specialisa tie de inspirerende figuren binnen 's lands vergaderzaal schaars worden". Ongeluk bij Bodegraven Motorrijder gedood Zondagmorgen is in een van de Goudse ziekenhuizen aan zijn verwondingen overleden de 18-jarige motorrijder L. v. d. Akker uit Zouterwoude, die zaterdag middag betrokken was bij een verkeers ongeval te Bodegraven. Bij de beruchte oversteekplaats voor Wielrijders op de Goudseweg kwam de motorrijder in botsing met een bromfietser uit Gouda, die de weg overstak. Naar de politie aanneemt heeft de bromfietser bij het oversteken een verkeersfout gemaakt, waarop de motorrijder niet heeft gere kend. De motorrijder liep zware verwon dingen aan het hoofd op, de bromfietser breuken aan ledematen Beiden werden Boeren blokkeren Zuiderzeestraatweg Als protest tegen het Landbouwschop De Zuiderzeestraatweg bij Nun- speet is vanmorgen volkomen ver sperd door boeren met hun land bouwwerktuigen, tractoren en auto's. Daardoor is grote verwar ring ontstaan. De boeren maken deel uit van het „Comité van vrije boeren" en protesteren met deze actie tegen het Landbouwschap, dat op zijn beurt een actie voert tegen de voorzitter van dit comité, de heer Koekoek uit Bennekom. Deze wei gert namelijk heffing te betalen aan het Landbouwschap. Op 28 september zal een stuk land van de heer Koekoek verkocht worden en uit de opbrengst daarvan kan dan het Landbouwschap de achterstal lige contributie met kosten ver halen. De politie heeft verscheidene proces sen-verbaal opgemaakt tegen landbou wers, die met hun trekkers of werktui gen stilstonden op plaatsen, waar dit verboden is. Van enig verkeer is thans geen sprake meer. De file strekt zich uit van Nun- speet tot Doornspijk, een afstand van ongeveer 2 kilometer. De demonstreren de boeren dragen spandoeken mee, waarop staat: „Wij eisen opheffing van de verkoop van land en boerderijen. Weg met het Landbouwschap. Getracht wordt het verkeer om te leg gen via de Eperweg door Nunspeet. Nader vernemen wij, dat de landbou wers, na overleg tussen de heer Koekoek en een kapitein van politie, uit eigen be weging hebben besloten de blokkade op te heffen. Zij verlieten hierop de Zuider zeestraatweg. De heer Koekoek heeft in één van zijn toespraken ter plaatse nog meegedeeld, dat de minister van Landbouw vandaag „nog de gelegenheid" krijgt te zorgen, dat het beslag op land en boerderijen wordt opgeheven. „Ge beurt dit niet", zo zei hij, „dan gaan we morgen om tien uur op een ge heel ander punt in Nederland hetzelfde doen". enlgingen in Noord-Holland zaterdag naar Goudse ziekenhuizen vervoerd. Landhervormingen in Indonesië In Indonesië is gisteren een beschei den begin gemaakt met de voorgenomen grootscheepse landhervormingen. Waarnemend president dr. Leimena heeft de centrale commissie voor de landhervormingen opdracht gegeven een aanvang te maken met de herverkave ling van meer dan 10C.000 ha land. In totaal zullen 2.750.000 ha land worden herverkaveld. Leimena verklaarde dat „er een so lide basis aan de hervormingen ten grondslag ligt en dat zij plaatsvinden in het kader van de totstandkoming van het Indonesische socialisme". Door middel van de hervormingen be oogt men land beschikbaar te maken aan boeren die het persoonlijk zullen bebouwen. In regeringskringen wordt gehoopt dat de hervormingen de bewerking van het land zullen stimuleren. Voorts noopt men op een toename van de rijstpro- duktie. Iedere boer zal van 2 tot 18 ha land verkrijgen. De toewijzing wordt be paald door het soort land. de irrigatie mogelijkheden en de grootte van het gezin van de boer. De wet- zal een einde maken aan spe culatieve aankopen van nog niet geoog ste landbouwprodukten, het grootgrond bezit en het bezit van land door afwe zige eigenaren. Welke vrou w wordt dit jaar kampioene (Van onze Haagse correspondent) Nederlands super-snelste typistes heb ben zaterdagmorgen in een half uur ge- zamenlijk zo'n 60.000 letters op papier gezet in hun strijd om het nationale kampioenschap machineschrijven. Dat gebeurde in de Haagse Houtrusthallen waar ongeveer 60 typistes in twee groe pen het uiterste van machines, vingers en aandacht vergden. Velen van de ty pisten haalden een snelheid van 350 aanslagen per minuut en vrywel fout loos, want meer dan één fout per 200 aanslagen werd niet toegestaan. De wedstrijd, die nu voor de elfde maal werd gehouden, heeft zoveel jury- werk ten gevolge dat niet eerder dan volgende week zaterdag de prijswinnares (of -winnaar) bekend zal worden. De kampioene krijgt dan (eveneens op Houtrust) voor al haar moeite de wisselbeker en een draagbare schrijf machine. Toen het geratel losbarstte van de eerste groep deelneemsters bevond zich onder hen ook de kampioene van het vorig jaar, mej. Trix Weevers uit Rot terdam, die het vorig jaar alle mededin- Mansfield noemt Nehroe als secretaris-generaal De leider van de Democratische frac tie in de Amerikaanse Senaat, Mike Mansfield, heeft in een televisievraag gesprek voorgesteld, premier Nehroe van India te benoemen als secretaris-gene raal der Verenigde Naties. Diens be noeming zou volgens hem, een doeltref fende manier zijn om het Sowjetrussi- sche voorstel voor een driemanschap te bestrijden. De Rhodesische luitenant-kolonel Ear- ber, directeur van burgerluchtvaart, heeft zaterdag de berichten bevestigd, dat ko gels gevonden waren in een van ae li chamen, die bij het wrak van het vlieg tuig van wijlen Hammarskjöld gevonden zijn. Hij noemde dit echter „van geen betekenis". Het was bekend dat het vliegtuig wapens en munitie aan boord had. Door de geweldige hitte van het brandende vliegtuig is de munitie ont ploft. „De kogels zijn zeker niet uit een wapen afgevuurd", aldus Barber. Ontvluchte jongen op rooftocht Woonde vroeger in Oegstgeest Een fietsende jongeman, die gisteren te Hoek van Holland enigszins verdacht deed en een verkeersovertreding maak te, gaf na aanhouding door de politie een valse naam op. Later bleek hij een 17-jarige ontsnapte uit de Rekkensc in richting te Eibergen te zijn. Hij was op de 18e september gaan zwerven en had eerst in Neede een fiets gestolen, waarmee hij naar Apel doorn fietste. Hier werd hij door de poli tie achterna gezeten. De jongen liet de fiets achter en begaf zich te voet naar Soeren op de Veluwe, waar hy opnieuw een fiets wegnam en er mee naar Hoe velaken reed. De fiets raakte defect en daarom werd zij verwisseld voor een ander, die hy ergens onbeheerd zag staan. Tenslotte is hy naar het westen ge reden via Vleuten en Oegstgeest, waar hy een inbraak pleegde in een school en geld ontvreemde. Öok drong hy een melkwinkel en een garage binnen. In Oegstgeest was de jongen op school ge weest. Via Scheveningen fietste hy vervol gens naar Hoek van Holland. Hy be kende ruim een jaar geleden een in braak gepleegd te hebben in de ULO- school aldaar en voor ruim f 100,- aan klein geld weggenomen te hebben. De vluchteling staat onder toezicht van de kinderpolitie en is op transport gesteld naar Zutphen om te worden voorgeleid voor de officier van Justitie. gers(-sters )achter zich liet met een ge middelde van 516 aanslagen per minuut. Internationaal blijkt deze enorme prestatie dan nog niet eens zo hoog ge noteerd te staan, want mej. Weevers kwam tijdens de internationale wed strijden, onlangs in Wiesbaden gehou den, op de 19de plaats. Zij had toen een lager gemiddelde: 471 aanslagen per mi nuut. Ook de Haagse mevrouw Polman zat weer achter haar machine, waarop zy al menigmaal de prys als eerste of als accuraatste had verworven. Behalve de Nederlandse typistes deden ook vijf buitenlandse typistes meg, ieder met een grote staat van dienst op de schryfrnachine. Onder hen waren kampioenen uit Engeland, Nieuw-Zee- land en Duitsland. Ook in die landen meten de typistes haar krachten om, naar de organisatoren van de kampioen schappen steeds zeggen, het peil van de typistes en typisten, omhoog te brengen. Men hield de adem in Met reddingboot van de Pier in zee (Van onze Haagse correspondent) Met zijn zorgvuldig geconstrueerde geesteskindje een reddingboot „met onbekende kwaliteiten" heeft de Am sterdammer J. G. de Baan zaterdag middag in Scheveningen de plons mo gen maken waarvan hij al jaren droom de. Zowel de constructeur als zyn con structie hebben de val overleefd van de 9 meter hoge railing van de pier. Het geen dan meer een bewijs was voor de moed van de uitvinder dan van de deug- delykheid van zijn reddingboot. In ieder geval bleef het 4 meter lange vaartuigje na de duik keurig dryven, precies zoals de zelfbewuste uitvinder voor de lancering had voorspeld. Deson danks hielden de vele belangstellenden de adem in toen vier nerveus rokende assistenten de spieren spanden om het zilverkleurige bootje met de uitvinder over de rand van de pier te kieperen. De duik, die daarop volgde verliep niet helemaal naar wens, zoals de heer De Baan later vertelde, maar toch richtte zyn vaartuigje zich op. De boot is volgens het principe, dat een luchtbel niet kan zinken, uiteraard niet onder het wateroppervlak te kry- gen. Daarvoor was die spectaculaire plons in het geheel niet nodig geweest. Dat de boot, als er straks een motor in gebouwd is, door zyn bouw in staat is een snelheid van 100 kilometer per uur te ontwikkelen, kon de heer De Baan niet laten zien. De Amsterdammer, die zich werktuig kundige noemt, heeft zelf het geld niet om de produktie van reddingboten naar zyn prototype op te zetten. Maar hy zoekt een fabrikant die zich voor het ontwerp interesseert. Een vette kluif voorspelt de uitvinder die fabrikant, omdat de menslievende reddingboot met twee lanceerinrichtingen ineens een tor pedoboot kan worden. Wie daarover zyn wenkbrauwen fronst: de heer De Baan is voor geen technisch kleintje vervaard. Want tenslotte is hij naar hy zelf verzekerde ook de uitvinder van de „vliegende schotel". Indonesische militairen vuren op fanatici In een desa nabij Palembang heeft een patrouille Indonesische militairen het vuur geopend op aanhangers van een fanatiekereligieuze secte. De aan voerder dezer secte was een zekere Kar- nawi. die zichzelf had uitgeroepen tot „sultan van heel Indonesië en wonder dokter. Hij voerde de gouden pajong en deed met een aantal volgelingen gewa pend met pijl-en-boog en parangs een aanval op de patrouille, waarbij een mi litair gewond werd. De patrouille opende het vuur. De „sultan" en een zyner vol gelingen werden gedood. Verdachte van moord in Bedfordshire pleegde mishandeling (Van onze Londense correspondent) Een man, die door de Engelse politie werd gezocht omdat hij mogelijk de dader is van de moord op de autoweg- A6 in Bedfordshire, waardoor Engeland een maand geleden werd opgeschrikt, meldde zich vrijdagavond bij Scotland Yard, na eerst twee Londense dagbla den te hebben opgebeld om te vertel len dat hij naar de Yard zou gaan. Het betreft hier een zekere Peter Louis Alphon. die zich ook wel Frederick Durrant noemt. Hij is de 31-jarige zoon van een klerk in de documentatie-afde- ling van Scotland Yard. Zijn vader en moeder waren eerder op de dag by com missaris Acott. die het onderzoek in de ze misdaad leidt, geroepen en hadden verklaringen afgelegd over hun zoon. Gisteren, zondag, is Alphon onver wacht beschuldigd van een volkomen ander misdryf, n.l. van zware mishan deling van de 23-jarige mevr. Meika Dalai, moeder van twee kinderen, uit Richmond, die op 7 september zyn slachtoffer werd. Mevr. Dalai herkende Alphon in een identiteitsparade op het politiebureau. Een „identiteitsparade" wordt in Enge land vrij geregeld toegepast om getui gen van een misdrijf de gelegenheid te geven aan te tonen dat zij de dader van dat misdryf kunnen herkennen als deze tussen een of meer over het algemeen negen andere personen wordt geplaatst. Zondag had Alphon deel uitgemaakt van een andere identiteitsparade in Guy's ziekenhuis nabij London Bridge, in de Londense wijk Southwark. Hier ligt de 23-jarige Valerie Storie. die sa men met Michael Gregsten het slacht offer werd van de lifter, die Michael neerschoot en haar daarna met drie pistoolschoten verwondde. Maar Valerie herkende hem niet po sitief als de dader van deze misdaad, ondanks het feit dat Scotland Yard kennelijk had gedacht dat Alphon eea en ander van de moord zou afweten. Ontwikkeling olie-reserves in Indonesië Uit Calgary wordt door de Neder- Iands-Canadese Kamer van Koophan del gemeld dat Asamera Oil Corporation Ltd., in Calgary (Aberta), voornemens is in samenwerking met de Indonesische Permina Oil Co. of Indonesia, olie re serves in Indonesië tot ontwikkeling te brengen. De president van Asamera, de heer T. Brook, deelde mede dat na vier jaar onderhandelen thans een overeenkomst was getekend met Permina Oil Co.een Indonesisch staatsbedryf. Asamera zal kapitaal, technische hulp en outillage leveren, alsmede een exploratie pro gramma opstellen voor Noord-Sumatra. Asamera zal 40 van de netto winst van het project toucheren, de rest gaat naar Permina Oil Co. SPORTSPUNTERS Dick de Bruin van Minerva uit Rotterdam is winnaar geworden van de traditionele stratenloop „Dwars door Dordt", die zaterdag voor de 31ste maal werd gehouden en waaraan werd deel genomen door 65 atleten. Hy legde het ruim 4,5 km. lange parkoers af in 12 min en 45 seconden. Helmut Riedel en Kurt Michaelski, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Oostduitse voetbalbond, zullen niet aanwezigi kunnen zyn op het bui tengewone congres van de FIFA, dat volgende week in Londen wordt gehou den. De benodigde visa voor de reis naar Engeland zyn namelijk geweigerd. In Villa d' Este is de stryd om de Europese golftitel voor damesteams voortgezet met de wedstrijden in de finalepoules. De Nederlandse equipe, die in poule B is ingedeeld, kwam uit te gen Zweden. De ontmoeting eindigde gelyk: 1-1. In een persoonlyke wedstryd tegen Zweden won Nederland met 3-1. SLEUTELTJES GEVRAAGD Byverdlenste-tippen voor thuiswerk, folders bez., enz. Inl. „De Tipgever", Postbus 21, Paulusweg 109. H.I. Ambacht. Mevr. Meerpoel vraagt een net meisje of Juffrouw voor de huishouding, van 7.30 uur tot 13.30 uur. Leeftijd 2540 laar. Liefst ongehuwd. Aanmelden maandag 56 uur op Hooi gracht 60 of afspr. per telef. 01710 - 25024. Gevraagd net zelfstandig meisje, voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwe zig. Mevr. v. d. Kooy, Rijns- burgerweg 140. Gevraagd musicus (harmo nica) voor bruiloft, le of 2e zaterdag in nov. Brieven bur. van dit blad no. 6389 k. Gevraagd sloopauto voor motor inbouw boot of aparte motor. Brieven bur. van dit blad onder no. 6390 k. Te huur gevr. gemeub. zlt- sl aapkamer. In Lelden of di recte oi van dit Echtpaar met kind zoekt vaste woonruimte, twee kleine of 1 grote gestoffeerde kamer met gebruik van keuken, ln Lelden, per 1 oktober of Iets later. Huur tot f 100 p. m. Br. bur. v. d. blad no. 6409 k. Net meisje gevraagd voor halve dagen. Liefst 's middags. Br. bur. v. d. blad no. 6440 k. Leerling-verkoopster ge vraagd. Het Emalllehuis. Haar lemmerstraat 160165 B, Lel den. Brood- en banketbakkerij. Aankomende 2e bediende of leerling gevr. J. Tijsterman, Lange Vaart 30, Rynsburg. Net. dagmeisje, van 8.3015 uur. Goed kunnende werken. Prins van Wiedlaau 26, telef. 01751 - 4606. Wassenaar. fNet. persoon, plm. 60 j.. b.b. h., vraagt net kosthuis. Geen beroeps, Liefst bij vrouw al leen. Brieven bur. van dit blad onder sao. 6470 k. omgeving. Brieven bur. lit blad no. 6403 k. Loodgieter heeft nog enige tijd beschikbaar voor het schoonhouden en repareren van geisers. Ook reparatie mastiek en zinkwerk. Brieven bur. van dl't blad onder no. 6473 k. Jonge vrouw, voor huwelijk werkzaam geweest als corres pondente. v.g.g.v., zoekt haar Êassende werkzaamheden voor alve dagen Br. bur. van dit blad onder no. 18449 k. Werkplaats te huur, plm. 50 m2.. Te bevr. bijJ. W. Goddljn. Hoge Morsweg 108. Tel. 20078. Gevr. flinke werkster, zelfst. kunnende werken, voor 2 da- ten in de week. Tel. 01711 - 81. S| Gevr. een net meisje, voor ele of halve dagen, zelfst. kunnende werken. Mevr. v. Leeuwen, v. d. Br andeier kade 28. Lelden. Gevraagd flinke werkster voor woensdag en vrijdag van 9 tot 4 uur. Aanmelden tussen 7 en 8 uur. MevT. A. Philips, Aoaclalaan 1, Wassenaar. Tel. 01751 - 9920. Gevr. voor de rijwielstalling voor de „Overdekte" voor en kele uren per dag een gepen sioneerde of Iemand die nog enkele uren per dag produk- tlef wil maken. (Goede bij verdienste). Aanmelden kan toor „Overdekte" Haarlemmer straat 262. AANGEBODEN Nu eens een goede voor- elige sportzaak. Wij verkopen alleen bekende merken sport schoenen. o.a. Quick, Puma, Super, Santos enz. Sportkle- dlng van Tweka en Jansen en Tllanus. Sport- en kampeer- paradijs v. Delft. Steenstr. 45. Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rot terdam. Luxe autoverhuur, zonder chauffeur, uitsluitend nieuwe automobielen. Rublngh, Hooi gracht 71. tel. 31607. Voor autoryies in DAF voor Lelden en omstreken Haasnoot, Prins Bernhardlaan 79, Kat wijk. tel. 0-1718 - 4124. Gun stig tarief. T.V., 53 cm., grootbeeld met ontvangst Belgische en Franse zender. Nieuwprijs f 1650 lncl. 2 antennes. Vraag prijs f 765. 1 Jr. garantie op beeldbuis. Temmlnokstraat 26. Aangeboden C.Z. motor, 15o cc., In prima staat. Vraag prijs f 200. Ook genegen te ruilen voor brommer, liefst Puch. A. B. Boon, Hofweg 11, Voorschoten', 's Avonds na 7 uur. Berinl M 21 met voor- en achtervering f 170. Loopt zeer goed. Max. 5055 km. p. uur. Wegens militaire dienst. Na 7 uur. Ober, Rhljnzicbtweg 159, Oegstgeest. Te koop antieke dekenkist met kelim. Tel. 24677. Te koop elektr. schoenma- kersultpoetsmach., 1 p.k. mo tor. een stlkmach. Alles ln z. g. staat. J. I. Erades, Schagen- steeg 32. Lelden. Oliehaard aangeb., wegens verh., als nw. f 175. M. drum. nw. pr. f 125. Telderskade 6, (bij 5 Metlaan) Renault 4 '54'55. In zeer goedde staat. Techn. onderzoek toegestaan. Zuidelngel 10 A Te koop aangeboden een partij klinkers en een party metselsteen. J. v. Ryn, Os- en Paardenlaan 30. Chauffeur, 36 jaar, 1. b. v. alle rybewyzen biedt zich aan voor de zaterdagen. Brieven bur. van dilt blad no. 6416 k. Aangeb. Renault 4, 1. g. st. Ook gen. te rullen voor een Puch. Na 7.30 uur. Sumatra - straat 187. E Aangeboden goed onderhou den bromfiets, Berinl M21. Prijs f 225. Te bevr.: Emma- laan 48, Oegstgeest. Rood wit en blauwe vlag, 4.50 m. bij 2.10 m„ ln prima staat. Te bevragen tel. 24310, Warmonderweg 27. Na 7 uur 's avonds. Gitaren, mooi van toon f 25 en f 30. Tevens koorden, lin ten en hoezen. Mtizlekhandel W. Grönloh, Burgsteeg 9, Lel den. Kachelpijpen, ellebogen. haardaansluitingen, kit. mica. glas. nieuwe en gebruikte haarden en kachels, onderde len, regenkappen, kraaienkap- pen en alles voor uw haard en kachel. Hartwyk, Nwe. Bees tenmarkt 794. Lelden. Tel. 26627. Dames. WU hebben de nieu we modellen ontvangen voor het vervormen van uw oude hoed. Het bekende adres: Nleuwstraat 18. Te koop Ford Anglla I960, van particulier, 28.000 km. Margrietlaan 1. Voorschoten. Tel. 2575. Te koop aangeb. wlnkelln- ventaris, t.e.a.b. Te bezichtigen van 917 uur. Vereniging van Schipperseigenaren, Baljuw- straat hoek Louwestraat, Kat- wyk aan Zee. Te koop Vespa scooter, 18.000 km. gelopen, wegens aanschaf van auto. z.g.a.n. Van Speykstraat 13, Leiden. Stenografie (4 talen), snel le grondige opleiding. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65, ;apster ln Leidien of omgeving. Br. bur. v. d. blad no. 6456k Gemeubileerde zlt-slaapka- mer. 3 by 3. met gebruik van douohecel. zonzyde. by 2 rus tige mensen, zonder kinderen. Alleen 's avonds tussen 6 en 7 uur. behalve woensdags. Julian akade 14. f| Morris Minor 850 1954 te oop. In zeer goede staat. Ge heel gereviseerd, banden, ben zinepomp. versnell.bak nieuw. Ziet er keurig uit. T. Brandsmalaan 2, tel. 01710 - 30795. Jongeman b.z.a. voor de zaterdag. Ruime ervaring ln winkel en verkoop. In bezit rybewys B.E. Brieven bur. van dit blad no. 6456 k. Meisje b.z.a. als leerling- kaJ Br of tel. 34769. Televisiegenoegens bedor ven door verkeerde merk keuze en handelaar. Dit kan ook u overkomen. Vraagt daarom in lichtingen bij Eurolectra, de bekende zaak die by u thuis vakkundig repareert. Chr. Huy- gensstraat 12, Voorschoten. Tel. 01717 - 2196. Televisie! Koop dan uit de goede merken. Reeds v.af 43 om. voor 16 per week. Inl.: Postbus 209, Lelden. Te koop zeilboot, vergrote B.M., t. e. a. b. Te bevr.: Herengracht 11, tel. 24489. Te koop trapnaaimach. Nau- mann, ronde tafel, kastje. De Wit, Kapteynstraat 24, Lel den. Te koop 4 stoelen met bal- poten. bekleding moet over trokken worden Tegen elk aannemelijk bod. Pioenstraat 25, Leiden. Geiser. Aangeb. een in goede staat verkerende keu kengeiser. Tevens geschikt voor douche, f 50. Tevens een reservolrbak voor w.c. f 10. Vlieland, Oude Vest 63. Te koop eenvoudige meu belen t.e.a.b.. o.a. tafel, stoe len, dressoir, theemeubel, stof zuiger. ouderwetse slaapkamer enz. Gerrlt Doustraat 89. Don derdagmiddag tussen 2 en 3 u. Te huur aangeb. gemeubi leerde etage met aparte keuken en w.c. Brieven met verlangde huurprijs, zonder gas en elek tra. Brieven bur. van dit blad onder no. 6473 k. Accordeon, 15 rUen, 120 bassen f 50. prachtige Ru ton stofzuiger (enorme zuigkracht) f 25, platenspeler, elektr. geiser herenwinterjas (nieuw) f 10, aquarlumpomp. Waardgracht 120. Hedenavond. Aange. Gullletta supersport 2 mnd. oudi. als nieuw, racezet. Topsnelheid 83 km. Bulzen- frame. Veel verchroomd. 6> Ufcbe- Aangeb. per 1 okt. 2 slaap kamers, waarvan 1 met vaste wastafel, zeer geschikt voor 2 vrienden. Brieven bur. van dit blad onder no. 6464 k. BI Rybewys? Bondsryschool endriks geeft vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphlne 1961. Lekstraat 55, tel. 33623. S't Huren van automobielen een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes, Consul, Taunus, V.W.. V.W.-busje en 2 C.V., Opel Kapit&n, Opel Re- kord. St.-Aagtenstraat 14, Lel den. Telef. 25709. Zlg-zag naaimachines vanaf f 350.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steijn, Nieuwe Ryn 46 B, Lel den. An ka weet het beter. Dub- belrings rotanstoeltje, zwaar stalen onderstel, compleet met loper f 18.75. Zie onze verdere sortering. Anka, Witte Singel 108. De grootste keuze merkhor- loges Omega, Alplna, Pontiac en Junghans vindt U by: W. Brouwer, gedlpl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Telef. 22076, Leiden. Het Juiste adres voor alle uurwerkreparatles aan horloges klokken en antieke uurweTken is W. Brouwer, gedlpl. Horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Telef. 22076, Lelden. S Kredieten t/m. f 3000 (voor dereen en zonder borg) voor aankoop meubelen, woning textiel enz., direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsrege ling. strikte geheimhouding. Vraagt vryblijvend inlichtin gen Postbus 538. Den Haag. Triplex - Multiplex meubel plaat ln berken, llmba, eiken, mahonie, Afromosia, teak. ma- coré enz. enz., diverse dikten. Voordyk's Houthandel. Lange Mare 106, tel. 22017, Lelden. Klnderrywlelen v.af f49.50, sportrywielen vanaf f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13 Tel. 24409 Leert D.A.F. rUden. Feller sneller. Inlichtingen bij Gebr. van Ulden. D.A.F.-dealer, Ver damstraat 6. Tel. 23041. Voor Uw vakantiereizen be schikbaar: nieuwe automobie len zonder chauffeur. V.W. de Luxe, Opeis Rekord, Ford Consul. Met open en gesloten kap. Met radio. Billijke pry- zen. Autoverhuurbedrhf „Sou plesse", Veuxseweg 14, Voor schoten. Tel. 01717 - 2631. Hé Jan, wat. een kostuum zeg!!! ZekeT by Kukler ge kocht? Natuuriyk, want die hebben de grote Oxford collec tie!!! F. Kukler Jr.„ Haarlem» ALL Gulf smeerstation. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service. Verdam straat 6. Ervaren typiste biedt zich aan voor thiiiswerk typen Br. bur. v. d. blad no. 6185 k. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeciliastraat 49 hoek Lijs- bethsteeg. Telefoon 26574. Wij halen ook af. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Nieuwste modellen 1961, o.a. Taunus 17 M, Opel Rekord. Volkswagens, Anglla, Consul. Volkswagenbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dijk 34 a Tel 22300 - 32735. Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt U eens praten 1 Nieuwe Rijn Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tel. 600355. Rotan schelpstoel vanaf f 13.50. tafels met 5 mm. glas plaats vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. Loperkussens voor elk model rotanstoel. Gro te sortering rotanstoelen. wie gen. mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart, Pieterskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Ryschool Frans Goddyn geeft U een snelle dus volle dige opleiding ln nieuwe Opel. Ook theorielessen. Madoera- straat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet. Opel. Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf. Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. Overhemdenreparatie. Nieu we boorden met stevige voe ring, Sanfor en no-iron 2.95. Aannaai-boorden 2.Heren mode Warnecke. Haarlemmer straat 158. Leiden. Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvry, onbr. veer, waterproof, koopt by ons met garantie en goede service voor f29.75. De vakzaak v. d. Water. Haarlemmerstraat 207. Contante verkoop. Uw voor deel. Leuke strakke rokken v.af f 13.75. Zware terlenka rokken v.af f21. Ook grote maten vanaf f 29. F. Kukler jr., Haar lemmerstraat 311. Ruime solide hangkasten met bergvak. afm. 57 x 79 x 184. ook andere maten, berg- kasten met 6 vakken. 2-deurs ang/leg enz. Gegarandeerd a-klas timmerwerk. Spec. I adres „De Tlmmerwlnkel", Uiterstegracht 168. Tel. 20051 na 6 uur. 3 Voot metsel- en onderhouds werken. Het Juiste adres sinds 1875. Ook bulten de stad. Jac. Stouten, Schelpenkade 23, Leiden. Tel. 21751. H Nylon regenmantels vanaf f 29.75. Grote collectie vesten en truien, gegarandeerde kwa liteit. Leuke teenagermantels. Betallngsspreldlng mogeiyk bij F. Kukler Jr., Haarlemmerstr. 311. Dat Is een moordjas, zeg. Ja, met de moderne betalings spreiding kun Je Je dat ge makkelijk veroorloven. En de Oxford ls goed en voordelig by F. Kukler Jr., Haarlemmer straat 311. Geen rentebereke ning. Heeft U het koud, dan snel een Davo of Etna haard be sbellen, zowel zwart als grijs. Betalingsspreiding mogelijk by F. Kukler jr., Haarlemmer straat 311, by de Haven. 6) Zoekt U een voordelige mantel? Of heeft u liever iets aparts? Wij hebben belde uit voorraad vanaf f 19.75 tot f 135 i F. Kukler jr., Haarl.straat 311 B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel, Simca, V.W. en D.A.F, Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34430, Leiden. B „Wienese" ladders, trappen steigers voor timmerlieden, aannemers, loodgieters, schil ders. Fabrieksprijzen. Hout board, triplex, hangkasten, leg kasten. keukenkasten. Komt vrijblijvend eens kijken en prijs vragen „De Houthal", Hoge- woerd 99. Tel. 22536. B Rijles in VAV.'s '61 o. dak 's Maandags 8 u. autotechn. les f3.50. 's Woensdags 8 uur verkeersles f 2.Kwak's Ver keerslast. o. 1. v. oud-examina tor, Zoeterwoudse Singel 104, Leiden. Tel. 22803. B Magazijnbed., it. 28 J.t ln bezit van rybewijs BE. b. z. a. voor zelfstandig en betrouw baar werk ln kl. magazijn. Br. bur. v. d. blad no. 6415 k. DIVERSEN B Verveling kent U niet wan neer U boeken leest uit onze bibliotheken. Ook de nieuw ste werken. Komt U onze sor tering eens inkijken? Van Leeuwen's bibliotheken. Lokhorststraat (Pleterskerkgr.) en Lombokstraat 22 (Kool). B Bijbelstudie ls een feest! ke dinsdagavond 8 uur ln ge bouw Middelstegracht 3. Bybel- cursus voor ledereen. S.v.p. Efezebrlef lezen! Onderwerp: Onze rijkdom in Christus. B Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" (Jacobazaal) m.m.v, „The Blue Rocking Stars". J B Gaat U postzegels verza melen? Wij geven geheel vrij- blyvend alle gewenste Inlich tingen over alles wat verza melen betreft. Komt U maar even aan. Van Leeuwens post- zegelhandel. Lokhorststr. 27. (Pleterskerkgr.) Geldkistje v. zaterdag kan afgehaald worden v. f 5. Dins dag 18 uur. Morsstraat 54. B Bridgeclub kan voor het komende winterseizoen nog enige dames en heren lnschry- ven. Speelavond woensdag. Br. bux. v. d. blad no. 6446 k. B Tuinbouwavondsohool „Rijnsburg". Aangifte vooralle klassen maandag 25 september om 7.30 uur in de oude Open bare School te Rynsburg. Aan alle sportbeoefenaars- sters). Alleen deze week ont vangen alle sportbeoefenaars- (sters) een volledige massage behandeling voor f 2. ('s Avonds na 8 uur). F. X. Goddljn, medisch gedlpl. sport masseur, Cosijnstraat 7, telef. 33269. B Attentie! Welke zes sportie ve Jongens voelen voor een goede 3 oktober met 6 leuke meisjes (1824 jaar). Onkos ten fifty-fifty. Brieven bur. v. d. blad no. 18441 k. B Tegen beloning terug te bezorgen weggelopen cyperse poes, omgeving Vliet („Alie- mansgeest"). S.v.p. tel. opg. 24099 ,van 912 en 2—6 uur nam. B Voorwaardeiyk over? Dan nu bijles by bevoegde leerkracht. Alleen voor leerlingen van de lagere school. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6443 k. B Bil mejuffrouw die vrydag- avond om half negen bij V. en D. een afspraak maakte haar adres bekend maken. Brieven bur. van dit blad no. 6399 k. B Jongeman, 32 j„ zoekt meis je of \touw, die met hem, als duopassagier op bromfiets de weekeinden de natuur ln wil. Br. bur. v. d. blad no. 6400 k. B Nette Jonge vrouw zoekt ge zelschapsdame. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6441 k. B Ter ruiling aangeboden te Lelden, heel huis. 4 grote ka mers. 2 kleine kamers, keuken, douchegelegenheidtuin voor en aohter. rullen voor iets kleiner. Sassenhelm of War mond. Noordwljk of Katwijk. Br. bur. v. d. blad no. 6408 k. B Woningruil. Spoed! Aange boden ruime woning, omgev. Sumatrastr., Lelden, voor wo ning omgeving Lelden. Hoge buur geen bezwaar. Tel. 01714

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7