half zwaar dubbel rook genot Jan y. Heek schitterde in Holland-meerkamp Besluit baanseizoen in Leiden HAIROS II voor de derde maal kampioen van Nederland Alphenaar Verkade Nederlands kampioen 3000 m steeple chase LEIDEN SPEELT 1-1 TEGEN LANDSKAMPIOEN LAREN Leiden raakt ingeburgerd Spelregelhoek MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 Advertentie DOBBELMANN. LEKKER f*AN (Van onze atletiekmedewerker) De beste training om later op een bepaald atletiekonderdeel tot een topprestatie te komen, is het regel- matig deelnemen aan vijf- en tien- kampen. Vele beroemde atleten zoals de vliegende dominee" Bob Richards (USA, Olympisch kam pioen polsstokhoog 1952 en 1956), Martin Lauer (Duitsland, wereld recordhouder 110 m. horden) en Vladimir Kuznetsov (Rusland, speerwerpen) danken hun feno menale prestaties op hun specifieke nummer aan 'n prachtige lichaams conditie, ondermeer verkregen door het beoefenen van het meest alzij dige sportnummer: de tienkamp l Met deze gedachte voor ogen was het een goede greep van het bestuur van de A.V. „Holland" om het baanseizoen in Leiden te besluitten met een meerkamp wedstrijd voor dames en heren, jongens en meisjes en hoezeer dit door de atleten werd toegejuicht bleek uit de deelname van 250 personen. Felle strijd Speciaal de strijd bij de 57 heren atleten was fel. Stond de Hollandman Jan van Heek na twee nummers nog op de eerste plaats vóór favoriet Thissen (AAC) na het verspringen als derde onderdeel had Weisscher (Estafette) verrassend de leiding genomen en zakte Van Heek naar de derde plaats. Bij het discuswerpen werd deze volgorde weer door elkaar geschud. Toen kwam This sen aan de leiding met onze stadgenoot als tweede. De 400 meter, moest de be slissing brengen en hier stelde Thissen de zege veilig. Drie van de vijf nummers werden echter door een Leidenaar ge wonnen. nl. kogelstoten, discuswerpen door Van Heek en de 400 meter in 51.4 door Piet Selier. Ook bij de dames werd fel om de pun ten gestreden. Verrassend was wel dat onze internationale crack Gerda Kraan de zege wist te behalen, vooral dank zij een snelle 100 meter, in deze driekamp met de voor haar vreemde nummers ko gelstoten en hoogspringen. Nog een at lete uit de Afdeling Leiden slaagde erin te zegvieren, nl. de Wassenaarse Truus Cruiming van WIK, die het sterkst was in de driekamp voor meisjes A. Ondanks dat de organisatie van een dergelijke massale meerkamp geen sine cure is vijf administrateurs waren constant bezig de prestaties in punten om te zetten, bij elkaar op te tellen en dan weer de volgorde te bepalen zou het zeer aan te bevelen zijn dit soort ■wedstrijden, die voor de atleten zo'n hoog rendement kunnen opleveren, meerdere keren per jaar te houden. De voornaamste uitslagen luiden: Heren: (100 m kogel, ver discus, 400 m)1. Thissen (AAC) 3168 p; 2. V. Heek (Holland) 2964) p; 3. Weisscher (Estaf) 2820 p; 4. v. d. Pol (Tempo) 2597 p. Jongens A: (100 m. discus, ver, speer) 1. Pauw (Hermes) 2085 p; 3. Aalbers (S en L) 1918 p; 4. Duyvestein (S en L) 1830 p. Jongens B: (100 m, ver, kogel): 1. Tamminga (Trekv.) 1792 p; 2. V. Velzen (Bat) 1762 p; 4. V. d. Water (Holland) 1671 p. Jongens C: (80 m. kogel, hoog)1. La. keman (Hellas) 2048 p; 2. De Greef (S en L) 1864 p. Dames: (100 m, hoog, kogel): 1. G. Kraan (Bat) 2052 p; 3. W. Kraan (Bat) 1848 p; 4. Westgeest (S en L) 1835 p. Meisjes: (100 m. hoog, discus): 1. Cruiming (WIK) 1778 p; 3. Verkerk (AAV '36) 1561 p; 4. Westgeest (MSV) 1492 p. Meisjes B: (80 m, ver, kogel): 1. Stri ker (Sparta) 1964 p; 2. Pauw (Sportief) 1953 p. Meisjes C: (60 meter)1. E. v. Tonge ren (N. Brunh.) 8.7; 2. D. Hoogendoorn (S en L) 8.8; 3. G. v. d. Wilgen (AAV '36) 8.9 sec. Jongens D: (60 meter): 1. G. v. Eden (S en L) 8,8; 2. H. v. d. Hoek (WIK) 8,9; 3. H. v. d. Hoed (Holland) 8,9 sec. Europ. bridgekampioenschap Nederland start met overwinning Zondagavond is in het Zuidengelse kustplaatsje Torquay een begin gemaakt met de wedstrijden om de Europese brld- gekampioenschappen dames en heren. De Nederlandse heren versloegen in de eerste ronde Finland met 6-0 (122 tegen 52 matchpunten)het Nederlandse da mesteam verloor echter met 5-1 van Ierland (82 tegen 94 matchpunten). De resultaten van de eerste ronde waren: Heren: Zweden-Ver. Arabische Republiek 6-0; België-Libanon 6-0; Nederland- Finland 6-0; Groot Brittannië-Duitsland 6-0; IJsland-Frankrijk 4-2; Noorwegen- Zwitserland 42; ItaliëIerland 33. Dames Ver. Arabische Republiek-Frankrijk 6-0; Finland-België 3-3; Groot-Brittan- nië-IJsland 5-1; Noorwegen-Duitsland 6-0; Ierland-Nederland 5-1, Favorietendag te Dnindigt Princesse Aldis won Pocahontas-prijs (Van onze medewerker) Hairos II, die j.l. woensdag werd uitgeschakeld en gisteren buiten weddenschap pen liep, was vanzelfsprekend de beste in het kampioenschap van Nederland. Direct na de start nam Geersen met Hairos de leiding en regelde zelf het tempo. Way Jewel werd kort na de start uitgeschakeld en Vrijdag (Nottelman) volgde de leider. Jour de Java nestelde zich op de derde plaats, gevolgd door Sorento. Dat groepje scheidde zich van de overigen af en tot halverwege de rechte lijn deed zich niets bijzonders voor. Toen gaf Nottelman Vrijdag iets meer gas en Jour de Java, die wilde volgen, viel in galop. Sorento nam ziju kans weer en leek derde te worden, doch Vergay nam het met Jour de Java weer op en klopte kort voor de streep toch Sorento nob voor de derde plaats. Hairos II werd in onberispelijke draf in 1.22.- Nederlands kampioen, Vrijdag, voor de toto winnaar, een zeer eervolle tweede, terwijl de heer Voordouws tweede paard Jour de Java, het derde geld incasseerde. Hairos, die in 11959 en 1960 beide keren in 1.22.4 km-tjjd kam pioen werd, verbeterde dit nu tot 1.21.2. GEWICHTSHEFFEN Vlasov tilt totaal 525 kg omhoog De wereldkampioenschappen gewicht heffen, die gisteren in Wenen werden beëindigd, zijn opnieuw een groot succes voor de Russen geworden. Zij verover den In totaal vier titels. Polen, dat twee titels mee naar huis nam eindigde als tweede. De Verenigde Staten verover den slechts één titel. De Pool Baszanowski won de wereld titel in het lichtgewicht met een totaal van 402,5 kg. In deze gewichtklasse ein digde onze landgenoot Jan Nolten op de zestiende plaats. Wereldkampioen in het middengewicht werd de Olympische kampioen 1960, de Rus Alexander Ku- rinov, die in totaal 435 kg omhoog bracht. Een verrassende zege boekte de Pool Palinski door in het lichtzwaar- gewicht met een totaal van 475 kg de Engelsman Martin en de sterke Rus Vorobiev te verslaan. Rudolf Plukfelder (USSR) mocht voor zijn prestaties in het zwaarmiddengewicht de gouden me daille in ontvangst nemen. Zijn totaal bedroeg 450 kg. De Nederlander Van der Toorn eindigde als achttiende en voorlaatste met 330 kg. De befaamde Yuri Vlasov tenslotte werd, zoals verwacht, wereldkampioen in het zwaargewicht met het verbluffen de totaal van 525 kg. De Amerikaan Zirk werd tweede met liefst 50 kg min der Voetbal in Engeland Ray Pointer schoot Burnley naar zege Burnley is, voornamelijk door de pro- duktiviteit van midvoor Ray Pointer, die donderdag tegen Luxemburg zijn eerste officiële interland zal spelen, momenteel oppermachtig in de Engelse eerste di visie. Pointer scoorde zaterdag tegen Everton tweemaal, waarbij hij de doel punten broederlijk over beide helften verdeelde. Burnley zegevierde daardoor met 2—1 en behield een 100 procent score uit de tot dusver gespeelde thuis wedstrijden. Bovendien bleef het team eerste op de ranglijst met een voorsprong van drie punten op Manchester United, dat even wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. De verwachting, dat Tottenham Hot spur na de briljante zege op de Poolse kampioensploeg Gornik in het kader van de Europese bekercompetitie zich ook in de league zou herstellen, werd niet bewaarheid. De Spurs, die de vorm van het vorige seizoen nog lang niet te pak ken hebben, verloren teleurstellend met 2o van Nottingham Forest en hebben nu een achterstand van zeven punten op leider Burnley. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Arsenal—Birmingham City 1—1; Aston Villa—Blackpool 5—0; Bolton WanderersWest Bromwich Albion 32; Burnley—Everton 21; Chelsea Blackburn Rovers 1—1; Ipswich Twon— Fulham 2—4; Leicester City—Sheffield Wednesday 10; Manchester United Manchester City 3—2; Nottingham Forest—Tottenham Hotspur 2—0; Shef field United—West Ham United 1—4; Wolverhampton Wanderers—Cardiff Ci ty 1—L Het was overigens een uitgesproken favorietendag. In de openingskoers werd Zilvervos (Kooijman) rustig van start gebracht en verder met overleg gereden. Gaandeweg liep hij zijn 40 meter ach terstand in en zegevierde in 1.26.3 km.- tijd, voor de buiten weddenschappen lopende Yasmine. Y Zella en Yostra. Direct na de start in de Johanna N-prys stelde Y Norton (Oosting) zich met een goede sprint aan het hoofd, sloeg alle aanvallen van zijn belagers af en triomfeerde in 1.24.3 km.-tijd. Xenophon Scott (Heskes) werd tweede, terwyl de foto besliste, dat Jan de Vlie ger met Wanda derde werd voor Wilco Ma ire. In de Jan K-prijs faalde William Z en na een uiterst felle strijd tussen Vlieger D (J. de Vlieger) en Victor Emanuel (Nottelman) triomfeerde De Vlieger in 1.22.- km.-tijd. Derde werd Victrix V. In de Revanche der Productendraverij had Geersen met Axkit Hollandia geen concurrentie te duchten. Hij liep steeds verder van zijn tegenstanders weg en triomfeerde in 1.26.8 km.-tijd. Arisien (Heskes) werd gemakkelijk tweede, mede door galoppades van Anglia Magowan en Arion Athel. In de slotdraverij gingen goede ge ruchten van X Hanover; deze faalde aan de start. Het vuurwerk van Un Gamin, de kortebaner, die snel de kop nam, werd door de kalme Nottelman spoedig gedoofd en deze zegevierde met de schimmelmerrie Wanda van Gonny in 1.23.4 km.-tijd. Walter Mitty veroverde de tweede plaats op Winny Cliff. De verkoopsren voor 2-jarige maidens werd een zege voor Delbrassinne met Susie Darlin. Op 11/4 lengte volgde Merrioka, die vele lengten voor Quickly R bleef. De enige verrassing op deze dag kwam in de amateurs-amatrices-ren. Mej. Englebert voerde Grey Cloud op keurige wijze naar de zege. De foto besliste, dat Remus tweede werd voor Sir Carston. De gedeclasseerde Princesse Aldis won Hairos 11 op kop in de strijd om het kampioenschap van Neder land. de Pocahontasprijs en Peter Pan, met de Belgische leerling-jockey Leclerq her haalde het huzarenstukje van de vorige week en won de Compromise-prijs. Het zeldzame geval deed zich voor dat de tweede en derde plaats dead heat werd tussen Loyal en Deer Gallows. De uitslagen lulden: Julius- man) Tot.: f4.20. Johanna N-prijs: 1. Y. Norton (J. Oos ting) (1.24.3); 2. Xenophon Scott; 3. Wan da. Tot.: wi. f2.20. pl. f 1.70, f2.40, f4.70, gek. f 4.50, cov. f 5.70. Kampioenschap van Nederland: 1. Hai ros II (buiten weddenschappen) (W. H. Geersen) (1.21.7); 2. Vrijdag; 3. Jour de Java. Tot.: wi. f 1.80, pl. f 1.10, f 1.20, ge- Julius-prijs: 1. Zilvervos (Th. H. Kooy- an) (1.26.3); 2. Yasmine; 3. Y. Zella. >t.: wi. f 1.50, pl. f 1.20, f 1.60, f 1.40, gek. :oppeld f 2.20, cov. f 4.20. Jan K.-j prijs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlie ger) (1.22.-); 2. Victor Emanuel; 3. Vic trix V. Tot.: wi. f2.50, pl. f 1.50, fl.70, f2.90, gek. f4.50, cov. f 4.90. Revanche der Produktendraverij1. Ax kit Hollandia (W. H. Geersen) (1.26.8); 2. Arisien; 3. Anglia Magowan. Tot.: wi. f 1.90, pl. f 1.50, f4.50, gek. f 14.70, cov. f 8.40. Juweeltje-prijs: 1. Wanda v. Gonny (A. R. Nottelman) (1.23.4): 2. Walter Mitty: 3 Winny Cliff. Tot.: wi. f 1.80. pl. f 1.20, f 1.60, f 1.50, gek. f6.—, cov. f7.30. De rennen: Looc mo prijs: 1. Susie Darlin (F. Del brassinne); 2. Merrioka; 3. Quickly R. Tot. wi. f 1.40, pl. f 1.20. f 1.50, gek. f2.60. cov. f2.50. Persian Flag-prijs: 1. Grey Cloud (mej M. A. L. Englebert); 2. Remus; 3. Sir Carston. Tot.: wi. f6.80. pl. f2.30, fl.70, gek. f 8.70, cov. f 4.30. Pocahontas-prys1. Princesse Aldis (F. Delbrassinne); 2. Marlalva II; 3. Turm- wacht. Tot.: wi. f 1.30, pl. f 1.10, f 1.40, gek. f 2.10, cov. f 2. Compromise-prijs: 1. Peter Pan (J. De- clerck); 2. Dead heat: Deer Gallows en Loyal. Tot.: wi. f2.80. pl. f 1.10, f 1.10, f 1.10, gek. f 4.90, f 2.60, cov. f 1.60, f 1;50. Totallsator omzet f 144.080,—, Wouter Groenesteyn- beker iveer voor AAC Tijdens de clubkampioenschappen voor de jongens, die zondag op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam werden verwerkt, zijn ook nog twee nationale kampioen schappen bij de senioren gelopen. Onze tienkamper Eef Kamerbeek behaalde zonder enige tegenstand de titel op de 200 meter horden in de uitstekende tijd van 24 seconde, waarmee Kamerbeek het Neder lands record van Marinus Bos evenaarde. De Amsterdammer Thissen, Kam er - beek's voornaamste tegenstander, kwam pas 1.4 sec. later over de eindstreep. De titel op de 3.000 meter steeple chase was voor Reindert Verkade van AAV '36, die met een voorsprong van 11 seconden op Wit van MFC in de tijd van 9.30.0 finishte. De uitslagen van deze nummers wa ren: 200 meter horden. 1. en kampioen van Nederland: Eef Kamerbeek (PSV) 24 sec.; 2. Thissen (AAC) 25.4 sec.; 3. Knol (HAV) 25.6 sec.; 4. Van de Pol (Tempo) 2.76 sec.; 3.000 meter steeple chase: Hockey-competitie Met een 1 1 spel tegen lands~ kampioen Laren heeft Leiden op nieuw voor een verrassend resul taat gezorgd, het niet medespelen van V. d. Bosch en Krol ten spijt. In deze op zeer matig peil staan de wedstrijd toonden de landskam pioenen zich wel de betere ploeg, maar door het defensieve spel van de Leidenaren konden zij het ge wenste resultaat niet bereiken. In de eerste helft werd het spoedig duidelijk, dat in de Larense aanvalsli- nie linksbinnen De Lanoy Meyer de ge vaarlijke man was. Hij werd door de Leidse verdediging onder leiding van v. Waveren echter goed opgevangen. Pas in de twintigste minuut slaagde de Gooi- se ploeg, die bijna voortdurend in de aanval was geweest, door linksbuiten Van Ede de score te openen. Na deze openingstreffer ging Leiden feller spelen. Ondanks de strafcorners op het Leidse doel, slaagden onze stad genoten erin onder de druk uit te ko men en enkele gevaarlijke tegenaanval len op touw te zetten. Ook na de hervatting attaqueerde Lei den fel, maar door tempogebrek lever derden deze aanvallen voorlopig geen succes op. Van Ravenswaay Claassen, de „schaduw" van De Lanoy Meyer, scha kelde deze Larense troef volkomen uit, terwijl de Larense strafcorners evenmin succes opleverden, omdat de sprint van de Leidse spelers scherper geslepen was dan die van de tegenstanders. In de twintigste minuut scoorde Deutman op een pass van De Haas de gelijkmaker. Leiden ging daarna terug in de verde diging en slaagde erin de zware druk met succes te weerstaan. Moens en Deut man waren de uitblinkers bij Leiden, rechtsachter Fokker was bij Laren de grote man. Het Leidse damesteam speelde 00 tegen Ever Swift, maar of deze score ge- Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: KampongHilversum 32, Laren Leiden 11, AmsterdamBMHC 10, SCHCHDM 4—0, TOGO—DSHC 0—1. De stand is nu: Amsterdam 48, Delft 4—7, SCHC 4—6, Laren 4—4, HDM 43, Hilversum 43, Kampong 4—3, BMHC 4—2, TOGO 4—2, Leiden 4—2. Leiden 3—TOGO 3 2—3, HDM 3—As- vion 40, MRHC 2Dordrecht 05, Te Werve—Rijswijk 2—5. 2e-klasse C: Leiden 2—HLC 4—1, DSC 3—Tempo '34 30, PolluxVCL 31, Wilhelmus Rijswijk 2 2—0. 2e-klasse D: TOGO 4—Leiden 4 1—2, HGC 4— DSHC 4 2—4, Zuidwijck—HDS 3—3, BMHC 5Hudito 1—5. Dames, le-klasse: Alliance-Laren 10, RBCBe Fair 42, AmsterdamKieviten 14, Gooi BDHC 1—2. 2e-klasse B: Ever SwiftLeiden 00 (o.p.v. Lei den), HGC 2—GDM 2 0—4, Kieviten 2 Rood Wit 0—3, BDHC 3—Strawberries 2—1. De Italiaan Ottorino Barssi heeft zijn kandidatuur voor het president- snhap van de FIFA teruggenomen. De italiaan had weinig kans op hetkomende FIFA-congres te Londen gekozen te worden als oploger van de in maart jl. overleden Brit Arthur Drewry. Er blijven drie kandiaten over voor de hoogste functie in de FIFA, nl. de Zwitser Ernst Thommen, de Brit Sir Stanley Rous en Ue Zuidnlaviër prof. dr. Andreje vie. handhaafd zal blijven, is een grote vraag. Leiden heeft namelijk gepro testeerd tegen het niet toekennen van een strafbully. Het tweede herenelftal won met 4—1 van HLC en daarbij was de „bekeken" spelende Wesseling de gro te animator. In hockey-„society" Het was gisteren een dag vol ver rassingen in de hockeycompetitie. Bijzonder verheugend is wél de prachtige draw (11), die Leiden uit Laren meebracht; een resultaat dat laat zien dat onze stadgenoten kun nen meekomen in de eersteklasse. De 40 zege van SCHC op HDM mag toch wel onverwacht groot ge noemd worden en Kampong zorgde ook voor een surprise door Hilversum te verslaan. Na de grote nederlaag tegen Delft- iche Studenten in de eerste wedstrijd, heeft Leiden zich prachtig hersteld. De roodwitten bezetten ook nu nog de laatste plaats op de ranglijst, maar dat is slechts op grond van het doel saldo, want ook BMHC en TOGO hebben twee punten. Ook mogen we niet vergeten dat onze stadgenoten in de eerste vier wedstrijden al een heel moeilijk programma te verwer ken hebben gehad. Na vier wedstrij den mogen we toch wel een duidelijk stijgende lijn in de prestaties signa leren en begint Leiden behoorlijk in geburgerd te raken in de hockey- „society". Voor Kampong kwam het laatste fluitsignaal juist op tijd. De Utrech ters hebben zich in de wedstrijd tegen Hilversum volledig gegeven en waren een kwartier voor het einde totaal leeggespeeld. De 30 voor sprong die zij toen bereikt hadden kwam nog in gevaar, want Hilver sum haalde nog tot 32 op voor de wedstrijd beëindigd werd. Bij SCHCHDM kwam de rust met een 10 score, die de verhou ding goed weergaf. In de tweede helft belegerden de Bilthovenaren het Haagse doel en dankzij een hat trick van de jeugdige midvoor Zweerts werd de eindstand 40. Het doelpunt dat De Hartog reeds na enkele minuten spelen in de wed strijd TOGODSHC voor de Delfte naren scoorde bleek beslissend te zijn. De Delftse linksbinnen Beek raakte kort na het begin getoond waardoor de roodzware voorhoede aan één zijde vleugellam werd. Des ondanks behielden de studenten ge durende de gehele wedstrijd de meerderheid, maar keeper De Graeff stond geen verdere doelpunten toe. Ook in de derde thuiswedstrijd heeft Amsterdam geen punt behoe ven afstaan. BMHC is door een om zetting in de voorhoede en de terug keer van rechtsback Hendrikse ver sterkt en het kostte de Amsterdam mers dan ook de grootste moeite een bescheiden 10 overwinning te be halen. Na vier wedstrijden bezet Am sterdam, nog zonder puntenverlies de eerste plaats, op de voet gevolgd door de Delftsche Studenten en SC HC. Achter deze kopgroep jaagt, on der aanvoering van Laren, het ge sloten peloton der overige clubs ach ter de leiders aan. De onderlinge ver schillen in dat pelotonzijn zeer ge ring Met een elegante sprong neemt Alphenaar Rein Verkade een van de hindernissen op zijn weg naar het nationaal kampioenschap steeple chase. 1. en kampioen van Nederland: Rein dert Verkade (AAV '36) 9.30.0; 2. Wit (MFC) 9.41.0; 3. Faas (HAV) 9.45.6; 4. Jonkers (Sprint) 9.49.8. Nieuwe records De jongensploeg van AAC legde voor de tiende maal beslag op het clubkam pioenschap van Nederland en de daarbij behorende Wouter Groenesteyn-beker. De Amsterdammers hebben daarvoor een verwoede strijd moeten leveren te gen de jongelui van de Haagse Vereni ging LDA, die tenslotte slechts 4 pun ten op AAC achter bleven. De eindstand werd namelijk 1. AAC 78 pnt, 2. LDA 74 pnt., 3. Zaanland 55 pnt., 4. Haarlem 48 pnt., 5. Unitas 36 pnt. en 6. Dos 24 pnt. De prestaties bij de jongens lagen op een heel wat hoger peil dan een dag tevoren bij de meisjes De verrassing kwam aan het slot van deze langgerekte wedstrijdddag toen de zeventienjarige Fred Krikke van AAC er in slaagde met een sprong van 3.71 meter zijn Nederlands record polsstok met 2 cen timeter te verbeteren. In een der bij- nummers was ook al een nieuw Neder lands record tot stand gekomen, name lijk door de ploeg van Minerva, die de Olympische estafette in 3 min 26.2 af legde, hetgeen 2.1 seconde sneller was dan destijds de ploeg van PSV. De nieuwe recordploeg bestaat uit 800 me ter: Piet Kortleve, 400 meter Joop Hout huis, 200 meter Jaap Noordenbos en 200 meter Jan Roggeveen. Het clubkampioenschap meisjes ging naar ADA (Amsterdam) dat met 56 pun ten ver voor bleef op de andere vereni gingen. 2. Curgus (Krommenie) 46% p., 3. Sagitta (A'dam) 41%, 4. GAC (Hil versum) 28 p, 5. LDA (Den Haag) 22 p, 6. Hollandia (R'dam) 14 p. Vraag: Wat is een indirecte vrije schop? Antwoord: Uit een indirectie vrije schop kan niet ineens worden gedoel punt. De scheidsrechter moet dit aan geven door zijn arm omhoog te steken voor hij het signaal geeft, dat de trap genomen kan worden. Welke overtredingen worden bestraft met een indirecte vrije schop? a.) het tweemaalspelen van de bal door dezelfde speler, voordat het leer is aangeraakt door een andere speler na: het nemen van de beginschop, na een inworp, een vrije trap, een strafschop, een hoekschop en een doelschop als de bal buiten het strafschopgebied is ge weest. b.) als een speler zich inlaat met het spel bij buitenspelstand. c.) als een doelverdeuiger in het straf schopgebied de bal meer dan vier passen draagt. d.) als een tegenstander eerlijk wordt aangevallen, maar de bal niet binnen speelbereik is. e.) als de bal bij een strafschop niet naar voren wordt gespeeld. f.) bij gevaarlijk spel (er moet on derscheid worden gemaakt tussen ge vaarlijk en ruw spel). g.) bij het aanvallen van de doel- verdediger, in zijn eigen doelgebied als hij niet in het bezit van de bal is. h.) bij onbehoorlyk gedrag. i.) als het nodig is dat de scheids rechter het spel onderbreekt om. een speler een waarschuwing voor herhaal delijk overtreden van de spelregels te geven, of omdat een speler het niet met een beslissing eens is; een speler van het speelveld te verwijderen nadat deze reeds een officiële waarschuwing heeft gehad of zich schuldig heeft gemaakt aan het bezigen van onbehoorlijke of beledigende taal. Voor de goede orae: uit een begin schop (middenuit), noch uit een doel schop (als de bal achter is geweest) mag ineens worden gedoelpunt. A. A. C. Dusée.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14