BENT U HECHTE TV-BANDEN BELGIE-NEDERLAND Grote Drie eisen geen concessies van Bonn Tom (Dorus) Manders maakt een filmdraak .Wachten Duitsland niettemin „smartelijke teleurstellingen"? INDONESIË laat „Noord-Holland" nog niet los Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1961 Kabinetsformatie groot probleem (Van onze correspondent in Bonn) In Washington hebben de Wes telijke Grote Drie geen concessies van de Bondsrepubliek geëist. Er is géén sprake van, dat aan Bonn gevraagd is de feitelijke erkenning van Oost-Duitsland, de aanvaar ding van de Oder-Neissegrens of een vermindering van de West- duitse atoombewapening toe te staan, aldus verklaarde gisteren Adenauers perschef Von Eckardt op vragen van journalisten. Deze vragen waren niet zo maar uit de lucht gegrepen. Zij sloten aan bij een uitlating van Bondskanselier Ade nauer zelf, die maandag verklaarde dat „smartelijke teleurstellingen" in de bui tenlandse politiek voor de Westduitse deur stonden. Juist daarom zei Ade nauer als kanselier terug te willen ke ren en om die reden zei hij een coali tieregering te willen vormen en geen christen-democratisch minderheidskabi net. Adenauers opmerking over smartelijke teleurstellingen heeft nogal wat stof doen opwaaien .Zaaide de kanselier daarmee alleen maar opzettelijk onrust om zijn aanspraken op de troon kracht bij te zetten? Dat gelooft eigenlijk nie mand. Het ligt immers zeer voor de hand dat teleurstellingen weldra aan de deur van de Bondsrepubliek zullen kloppen. Perschef Von Eckardt zei wel daar van niets te weten, maar hij moest toe geven dat hij niet in de schoenen van de Russische premier Chroesjtsjow stond en dat die weieens teleurstellingen voor de politiek van Bonn in petto zou kunnen hebben. Crisis Tegen deze teleurstellende achter grond speelt zich op het ogenblik de Westduitse kabinetsformatie-crisis af. Ja, een crisis is het al geworden. Sinds liberaal Mende niet onder stoelen of banken steekt, dat zijn partij met Ade nauer niet kan samenwerken is de op winding in Bonn niet meer van de lucht. Adenauer weigert zich terug te trekken. Prof. Erhard wil nu eindelijk zijn aan spraken op het kanselierschap gehono reerd zien en heeft er genoeg van door Adenauer steeds in het openbaar „nog te onervaren" genoemd te worden. Een sleutelpositie in de kwestie neemt de minister van defensie Strauss in. Als voorzitter van de succesvolle christelijk- sociale unie (CSU) in Beieren, de zus terpartij van Adenauers CDU, heeft hij aangekondigd te gaan bemiddelen. Dat wil zeggen, dat Strauss principieel voor een opvolging door Erhard is, maar dat hij „Der Alte" wel wil gunnen nog een jaar de scepter te zwaaien. Uniek Uniek in de geschiedenis van de Bondsrepubliek is het optreden van Bondspresident Lübke. Volgens de grondwet is de president een politiek vrij machteloze figuur,zo dat van pre sidentiële initiatieven zelden sprake is. Bij de benoeming van een nieuwe kan selier kan de president echter een be langrijke rol speler en Lübke schijnt zich daarvan bewust te zijn. Hij had voor vandaag afspraken gemaakt met de voorzitters van de Bondsdagfracties om zich op de hoogte te stellen van de moeilijkheden. Het ziet er dus naar uit, dat Lübke van plan is een actieve rol te spelen en dat hij zijn denkbeeld van een ka binet op brede parlementaire basis zal proberen door te zetten. Dat zou be tekenen, dat als de liberalen halsstarrig tegen Adenauer blijven, een coalitie van Volledig akkoord bij General Motors Gisteren is overeenstemming bereikt tussen de Generaal Motor Corporation en de United Auto Workers Union over een nieuw driejarige arbeidscontract, waardoor de 129 fabrieken van de maat schappij waarschijnlijk begin volgende week weer op volledige schaal zullen produceren. Het akkoord werd bereikt na onder handelingen van 27 uur met betrekking tot bijzonderheden van de nieuwe over eenkomst. De contractbesprekingen wa ren reeds 64 dagen gaande. Sedert 11 september lag de produktie bij General Motors nagenoeg geheel stil door stakingen in verband met het feit, dat er geen overeenstemming kon wor den bereikt over de arbeidsvoorwaarden en de produktieschema's. Maandag j.l. werd de produktie in enkele bedrijven van de onderneming hervat, toen met plaatselijke afdelingen van de bond een regeling werd getroffen. christen-democraten met socialisten tot de mogelijkheden gaat behoren. In het diepste geheim schijnt hierover al on derhandeld te worden. Dc leidinq van de Belqische zÜn» slechts over het dubbele beschik- r l^er» rivorifrone fc hef oonf.l Kii /4a Via Bemanning seinde: niet ongerust maken (Van onze Amsterdamse correspondent) Officieren en bemanning van de zee sleper „Noord-Holland", die op 3 sep tember tijdens de hulpverlening aan een in nood verkerend Grieks schip in de Indonesische wateren werd opgebracht, worden door de Indonesische autoritei ten nog steeds vastgehouden op het eiland Samboe in de Riouw-archlpel. De reder, Bureau Wijsmuller in IJmui- den, deelde gisteren mee, dat de pogin gen om „via buitenlandse kanalen" schip en opvarenden vrij te krijgen tot dus ver tot geen enkel resultaat hebben geleid. Van een in de omgeving van de Riouw-archipel varend tankschip, waar van de kapitein zijn naam niet genoemd wil zien, is een telegram ontvangen van de volgende inhoud: „Wilt u familileden bemanning „Noord-Holland" groeten en zeggen, dat zij zich niet ongerust be hoeven te maken". Dit was het eerste levensteken, dat van de opvarenden werd vernomen, nadat er op 4 september van Singapore uit telefonisch contact was met de kapitein van de „Noord- Holland". De gezinsleden van de opvarenden (de bemanning telt 26 koppen uit o.a. IJmuiden, Den Haag, Groningen, Veen- dam en Wageningen) kunnen thans door bemiddeling van het Roode Kruis een briefje van maximaal 25 woorden naar Samboe schrijven. Men hoopt, dat ook de bemanning in staat zal worden gesteld op deze wijze terug te schrijven. Het Griekse schip, dat destijds de hulp van de „Noord-Holland" had ingeroepen, het 56545 ton metende vrachtschip „Geor- gios Tsavliris", is, na circa 10 dagen op een rif bij Poeloe Nipas te hebben ge zeten in de nacht van 8 op 9 september vlot gekomen. Nadat de „Noord-Hol land" door de Indonesische marine was opgebracht zijn uit Singapore twee ha vensleepboten naar het Griekse schip vertrokken alsmede enkele lichters voor het overnemen van de lading. televisie is vastbesloten verder te gaan op de weg naar inniger samenwerking met de N.T.S. ondanks het rumoer, dat zowel in Nederland als in België is ontstaan over de samenstelling van de programma's van de Vlaams- Nederlandse televisieweek. „Ik ben enerzijds verrast door de wijze waarop deze manifestatie is ontvangen en anderzijds verheugd over het leven in de brouwerij, dat een teken van be langstelling is", zei de voorzitter van de raad van beheer van de Belgische ra dio en televisie, de B.R.T. Julien Kuypers, gistermiddag op een .perscon ferentie in Brussel over de winterpro- gramma's van radio en t.v. „Het samengaan en integreren van Vlaanderen en Noord-Nederland gaan niet zo gemakkelijk. Wij moeten niet vergeten, dat wij eeuwen tegenover en naast elkaar hebben geleefd. Het komt aan op volhouden en goede wil. Er zijn moeilijkheden, maar wij zijn tenslotte één volk met één taal, zij het in twee landen". De directeur-generaal van de B.R.T. de heer Vandenbussche. deelde mede. dat de volgende maand met de NTS verdere besprekingen over de „toene mende integratie' 'zullen worden ge voerd. De uitwisseling met Nederland zal worden uitgebreid, gezien ook het stijgende succes van de tv-spelen, die de B.R.T. van de N.T.S. overneemt. De heer Vandenbussche maakte op de persconferentie een vergelijking tus sen de fondsen, die in Nederland en België voor de televisie programma's be schikbaar zijn. Terwijl de NTS voor het komende programmajaar een bedrag van ongeveer 43 miljoen gulden ter beschikking heeft voor 26 uur uitzen dingen per week, kan men in België voor de Vlaamse en Franstalige pro gramma's van de BRT, die samen on geveer 75 uur per week in de lucht BETALING PER GIRO I Onze KWARTAALABONNEES, die i de voorkeur geven aan betaling per J giro, verzoeken wij de f 7.50 voor hun abonnement gedurende het 4e kwartaal 1961 zo mogelijk vóór 1 oktober a.s. aan ons over te maken 1 Onze MAANDABONNEES, die per j giro betalen (f 2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD 1 ken. Overigens is het aantal bij de be lasting aangegeven televisietoestellen in België het laatste jaar met het record cijfer van 225.000 gestegen. Dit wordt enerzijds toegeschreven aan het konink lijke huwelijk en anderzijds aan het feit, dat de controle op de betaling van de kijkgelden in België is verscherpt. Met een toeneming van ruim 120.000 toestellen in de eerste helft van dit jaar bedraagt het totale aantal thans 737.000. In tegenstelling tot Nederland is ook het aantal aangegeven radiotoestellen ver meerderd. In België beginnen volgende maand ook de •FM-uitzendingen, waarover in geheel Vlaanderen de gewestelijke pro gramma's kunnen worden opgevangen. Er zijn proeven genomen waaruit blijkt, dat deze FM-uitzendingen tot in Rot terdam konden worden opgevangen. De volgende maand begint ook het „derde programma" dat geheel aan klassieke muziek, toneel en letterkunde zal zijn gewijd. „HET MES" naar Engeland verkocht De Nederlandse film „Het Mes" ge produceerd door de Nederlandse Film- produktie Maatschappij in Rotterdam „Radio-agenten" in autobusjes „Mobiele commando's" in Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse politie gaat haar paraatheid verhogen door gebruikma king van de mogelijkheden, die de ont wikkeling van de elektronica biedt. In de loop van 1962 zal worden begonnen met surveillance-eenheden van 6 met portofoons uitgeruste politieagenten, die zich zullen verplaatsen met een even eens van een zendapparatuur voorzien autobusje. De groepssurvei 11 amce wordt In enkele buitenlandse steden reeds met succes toegepast. De portofoon maakt het mo gelijk dat de agent, die in de omge ving van het autobusje surveilleert, steeds in gesprek kan blijven met zijn collega in het busje en dus zo nodig om assistentie kan verzoeken of kan worden opgeroepen. Voorlopig zal wor den begonnen met 3 autobusjes, maar de korpsleiding verwacht, dat de groeps- surveillance binnen enkele jaren een even belangrijke plaats zal innemen als thans de „5 x 8"-autootjes. De „5 x 8- dienst" verwerkt op het ogenblik gemid deld 200 aanvragen om assistentie per dag. In vele gevallen blijkt, dat de uit slechts twee agenten bestaande beman ning van deze radio-autootjes versterkt moet worden met agenten van andere patrouillewagens of van de afdelings bureaus. Bij groepssurveillance zullen de zes bemanningsleden van een eenheid ieder voor zich in een wijk kunnen surveil leren, maar bijzonder snel kunnen wor den opgeroepen om elders assistentie te verlenen, b.v. voor het omleggen van verkeer of bij het afzetten van straten. De centrale meldingskamer op het hoofdbureau vanwaar thans de patrouil le-auto's worden gedirigeerd, beschikt over een apparatuur die de verbinding met 90 politie-auto's kan onderhouden. Advertentie onder regie van Fons Rademakers, is naar Engeland verkocht. De film zal nog dit jaar zijn Engelse première beleven in Londen en wel in het „Cameo Theater" in Regent Street. Het is de eerste keer, dat een Nederlandse speelfilm in Lon den zal gaan draaien. Wanneer de ver toningen in de Britse hoofdstad succes zullen hebben, zal de film in vele andere Engelse steden worden uitgebracht. Tom (Dorus) Manders gaat een speel film maken. Het is natuurlijk geen ge wone film, want Tom Manders en Dorus zouden niet identiek zijn, wanneer serieuze bedoelingen ten grondslag zou den liggen aan deze rolprent. Het wordt een „filmdraak", vol her inneringen aan het schoorvoetende begin van de filmgeschiedenis, die onder de titel „Dramatisch epos van de zelfkant" in acht afleveringen aan de bezoekers van Manders' cabaret en aan televisie kijkend Nederland zal worden vertoond. Deze film is de hoofdattractie van de nieuwe Dorus-show. die de VARA-tele- visie in het komende seizoen weer maandelijks op zaterdagavond na het NTS-journaal gaat uitzenden. Op 24 oktober a.s. komt de eerste show (waar in o.m. de eerste aflevering van de film) op de beeldbuis. Na 470 voorstellingen gedurende 2 jaar in alle delen van het land, keert Tom Manders tevens terug in zijn als „Saint Germain des Prés" bekend geworden cabaret aan het Rembrandtsplein. Mor gen 9Pent hij weer de deuren van dit etablissement, dat voortaan „Televisie- Cabaret" zal heten. Deze naamsverande ring houdt verband met de nauwe samenwerking tussen Dorus en de VARA-televisie, die het vaste patroon van de uitgewerkte Dorus-nummers in het cabaret zal inpassen in de maan delijkse Dorus-shows. „Het voordeel hiervan is, dat wij een aan de praktijk getoetst progrgamma voor de televisie kunnen brengen", zei VARA-regisseur Gijs Stappershoef, die ua drie Dorus-seizoenen de televisie presentatie van de Dorus-show zal over dragen aan Ben de Jong. Het Hotcha-trio, Sven Smeele, een balletgroepje o.l.v. de Haagse Jenny Simonis, Niesje van der Toorn, de pianiste Gretha Cavelli en natuurlijk Tom Manders vormen de kern van de t.v -show, waarin geregeld gasten zullen optreden, o.w. Jaap Valkhof, de 65-jarige operettezangeres Gretha van der Werff, Ab Kok, Sem Nijveen, Bennie Behr en Jacky (Japie de Portier) van Dam. BINNENLAND Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp tot instelling van een bijstand korps van burgelijke ambtenaren, dat is bestemd voor dienst in Ned. Nleuw- Guinea ingediend. Het wetsontwerp be oogt rechtswaarborgen te scheppen voor Nederlanders die bereid zijn in het be stuursapparaat van Ned. Nieuw-Guinea een ambt te vervullen. Aangezien bij de huidige prijsver houdingen te veel varkens in het bacon- gewicht worden aangeboden, terwijl de ontwikkeling van de Engelse baconmarkt zeer ongunstig Is. heeft het Produktschap voor Vee en Vlees besloten de bovenste gewichtsgrens voor baconvarkens van 68 kg tot 67 kg te verlagen. Dientengevolge zullen met Ingang van maandag 25 sep tember a.s. slechts varkens met een koud geslacht gewicht van 63 t/m 67 kg tot bacon kunnen worden verwerkt. - Uit de auto van een Amerikaans artiest, A. Brook, die aan de Amstel te Amsterdam geparkeerd stond, hebben die ven 's nachts twee koffers gestolen, die behalve kledingstukken ook gouden hals kettingen en twee gouden antieke broches van hoge waarde bevatten. De totale waar de van het gestolene bedraagt circa 2000 dollar. De heren L. J. W. H. Goedkoop en Chr. van der Zee zijn dezer dagen af getreden als president-commissaris, respec tievelijk commissaris van de zeesleepvaart en bergingsmaatschappij N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden. Als gedelegeerd commissaris treedt thans op de heer John F. Wijsmuller en als commissarissen B. (Bart) Wijsmuller en A. (Bram) Wijs muller, terwijl de directie wordt gevoerd door Arthur Wijsmuller. BUITENLAND Robert Kennedy, minister van Jus- title en broer van de president, heeft zijn lidmaatschap van de exclusieve Metropo litan Club In Washington opgezegd omdat deze negers weert. Het Genootschap voor het behoud van sprookjes van de Europese volkeren te Munster zal een verzameling Friese sagen en sprookjes uitgeven. De Friezen- raad, die dinsdag te Niebül bijeen was, heeft besloten het materiaal hiervoor te verzamelen en de uitgave financieel te steunen. Carlos Gonzalez Victor, die zou hebben bekend dat hy de leider was van een groep die in de afgelopen lente Havanna's grootste warenhuis ln brand stak, ls gis terochtend in het fort La Cabana in de Cubaanse hoofdstad met de kogel terecht gesteld. Twee Cubanen werden geëxecu teerd wegens aanranding van een meisje, dat tot de revolutionaire beweging be hoorde. Negen kregen gevangenisstraffen van 20 tot 30 Jaar. De 40-Jarige Duitser Heinz Birken- hagen uit Rensburg (D) is gisteravond om half twaalf tussen Oldenzaal en de Duitse grens uit de trein gevallen en om het leven gekomen. De oorzaak van het ongeval ls onbekend, de sluitingen van de deuren waren, volgens de Spoorwegen, ln orde. Air France deelt mede, dat een harer straalverkeersvliegtulgen, een Boeing-707, een nieuw snelheidsrecord heeft gevestigd. Het toestel legde de 5667 km metende afstand van Tokio naar Anchorage ln Alaska in 5 uur en 19 minuten af en bereikte korte tijd een topsnelheid van 1100 km per uur. De normale vllegduur op deze route ls 7 uur en 40 minuten. De Amerikaanse Senaat heeft gisteren met algemene stemmen een Frans-Ame rikaanse overeenkomst over de opleiding van Franse troepen ln Duitsland ln het gebruik van Amerikaanse kernwapens be krachtigd en naar het Witte Huis door gezonden. Dinsdag h--d de Kamer van Afgevaardigden de o\ .reenkomst goedge keurd. Het hoofd van de Duits-Evangelische kerk In Hessen-Nassau, dr. Martin Nie- möller, zal midden-oktober zijn werk her vatten. Op 7 augustus had hij b(J de Deense plaats Apenrade.een ernstig auto- ongeluk, waarbij zijn echtgenote en hun huishoudster om het leven kwamen en hijzelf zwaar werd gewond. In Londen is woensdag een 22-Jarige barjuffrouw, Lilly Gadey, tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij haar huisbaas een zodanige klap met een schoen had gegeven, dat de naaldhak operatief uit het schedéldak van de man moest worden verwijderd. Het slachtoffer overleefde de operatie. De beklaagde ver klaarde dat zij de man eerst een klap met een gewone schoen had gegeven. Toen dit geen effect sorteerde, had zij haar toevlucht tot een schoen met naald hak genomen De president van de Nederlandsche Bank, dr M. W. Holtrop, heeft gisteren in de Jaarvergadering van de Wereldbank het priflcipe van de goud-devlezenstan- daard verdedigd. Niet de goud-deviezen- standaard zelf, maar de financiële politiek ls verantwoordelijk geweest voor bepaalde moeilijkheden. Om het ontbrekende even wicht te herstellen moeten daarom niet de instellingen, maar hun politiek worden gewijzigd. Zowel ln de landen met een overschot als ln die met een tekort op de betalingsbalans dienen de Interne richt lijnen van de financiële en monetaire po litiek te worden gewijzigd. De permanente raad van de NAVO zou hedenmiddag een verklaring van de Belgische minister van Buitenlandse Za ken, Paul Henri Spaak, aanhoren, aldus ls door de NAVO bekendgemaakt. Hoewel er verder niets ls bijgezegd, meent men algemeen, dat Spaak verslag zal uitbren gen van het onderhoud, dat hij met pre mier Chroesjtsjow van de Sowjet-Unie heeft gehad. Op de gisteren geopende Interna tionale automobiel ten toonstelling in Frankfort ls een door Daimler-Benz ver vaardigde taxi te zien, die de chauffeur bescherming beoogt te geven tegen een gewapende overval. De chauffeur is van zijn passagier(sj gescheiden door kogel vrij glas, voorzien van een kleine opening, waardoor de betaling kan geschieden. Vanaf zijn plaats kan de chauffeur de portieren gesloten houden, zodat weg lopen zonder te hebben betaald eveneens kan worden verhinderd. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Gram. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 La Wally, opera. (I. d. pauze: 21.20-21.30 Boekbespr.) 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 23.00 Sportact. 23.10 Lichte muz. 23.40 Hammondorgel en zang. 23.55-24.00 Nw6. nog geen MIDZA spaarder Dan moet U er vlug mee beginnen. Uw MIDZA spaarkaart is zó volgeplakt. DONDERDAG Hof laan 74: Bijeenkomst Rem. en Doops- gez. Gem. Spr. prof. dr. Ir. J. van Holk. „Hoe geven wij vorm aan ons geestelijk leven ln deze tijd". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen, 7.25 uur n.m. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le- denverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. Schouwburg. K. en O. Haagse Comedie met „Een mal meisje". 8 uur n.m. Studio (Steenstraat)Propagandavoor- stelllng Chr .Lyceum A.A.J. „Mr. Hulot gaat met vakantie ln Parijs". 2.15 uur nm. VRIJDAG Den Burcht (Jacobazaal)Bijeenkomst Wandelkring Lelden en omstreken met deelnemers Vierdaagse te Nijmegen. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: C.H.U. Bespre king gemeentebegroting. 8 uur n.m. Zulderkerk: Repetitie koraalzang 3 ok tober. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur vm„ bijbelstudie; 11-12 uur ds. A. E. Dingjan van Utrecht. Stadsgehoorzaal: K. en O. Populair con' cert Rotterdams Philharmonisch Orkest. Soltót Theo Bruins (piano). 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing. 4 uur n.m.; Wachttorenstudie. 5.15 uur njn. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Natuurreservaat „De Beer". 8.45 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur v.m. MAANDAG. De Doelen: Leldse Amateurfotografen- ver. Eerste ronde kleurendia's V.O. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ver. tot bevordering van de Welsprekendheid. 8 uur n.m. V. en D: Leydens ontzet en de nieuwe mode. 10.30 uur v.m. en 2.30 en 4 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Gulden Vlies: Leldse Assurantieclub. Spr. K. Th. Boersma over „Simulatie en aggravatie i.v.m. medische vanaverzeke- rlngen. 8 uur n.m. Zulderkerk: Receptie koraalzang 3 ok tober. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Lhlo: „Misdaad na schooltijd". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.16 uur, zond. 2.30, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pygmalion". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Ben Hur". A.l. Dag. 2 en 7.30 u. Casino: „Inspecteur Hardesty F.B.I." 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus ..Tea for two". Rex: „Safari". 14 jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus ,,De vijand was een generaal". Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur „Voor Schuiken geen genade". 14 Jr; zendag om 7 en 9.15 uur en maandag en woensdag 8 uur „Een Stem ln de Mist". 18 Jr. Donder dag 8 uur „Battle Hymn" (Strijd voor de vrijheid). 14 Jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur voor de Jeugd „In Old Santa Fé. A.l. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur. zondags van 15 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Drlesum, Mare 110 tel. 20406. Bi) geen gehoor van Uw hulsarts ot specialist (of dlen9 waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. Hilversum II, KRO: 18.15 Sportrubr. 18.30 Vokaal ens. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gram. 20.55 Gram. 21.00 Lichte muz. 21.30 Bijbelse quiz. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.15 Gram. 23.30 Nobelprijswin naars ln vertaling, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmbespreking. El.00 Het gezicht van de vijand, TV-spel. 22.10 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG 22 SEPTEMBER. Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Lichte muz. 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Kamermuz. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: V. d. land. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgel- muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Vrouwenkoor. 14.25 Boekbespr. v. d. kind. 14.45 Gram. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzik. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op ae 1. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Tien Jaar te levisie, lezing. 20.20 Voordr. 20.35 Licht progr. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Spaanse zlgeunermuz. 21.25 Licht progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wij van ons huwelijk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, mu zik. gesprek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Volksliederen. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Kamermuz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Omr. ork. en solist. 15.10 Gram. 15.30 Metropole ork. 16.00 Duizendschoon, praat- Je. 16.15 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Pianorecital. 17.40 Beursber. 17.45 Jazzmuz. NCRV: 18.00 Chr. Muzlekver. 18.20 Licht progr. 18.50 Regeringsuitz.: Mensen hel- fien II, klankb. over de bureaus voor evens en gezinsmoeilijkheden. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Zomeravondzang. 20.20 Ka- merork. en solist. 21.25 Pol. lezing. 21.40 Orgelspel. 21.55 Wijd als de wereld, le zingen. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Mu ziek wedstrijd. 23.10 Holland Festival 1961: Spaanse liederen. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(Jn van 18-20 uur) I. Johann Strauss. „Der Zigeunerbaron". Operette ln 3 bedrijven op tekst van Ignatz Schnltzer. Uitvoerenden: Waldemar Kmentt, tenor als Sandor Barlnkay; Hilde Róssl-Majdan, alt - Czlpra; Gerda Schey- rer, sopraan - Saffl; Kurt Preger, tenor - Kólmón Zsupén; Emmy Loose, sopraan - Arsena; Erich Kunz, bariton - Graf Peter Homonay; Eberhard Wachter, bariton - Conté Carnero; Elisabeth Fez, alt - Mlra- bella; Paul Spanl, tenor - Ottokar. Koor en Orkest van de Weense Staatsopera. Di rigent: Anton Paullk. II. Georges Bizet, arr. Pablo de Sarasate. Carmenfantasie op. 25. Ruggiero Rlccl, viool. Londens Symphonle-Orkest o.l.v. Pierino Gamba. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Weekoverz, VARA: 20.30 't komt in de bus. 20.50 Intern, goochel- concours 1961. 21.45 Espresso. NTS: 22.15- 23.15 Eurovisie: Ballroomdanclng. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Praatje. 12.15 Brlevenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Klankb. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.00 Ork. conc. (20.45 Praatje) 21.30 Onbekend. 22.00 Nws. 22.30 Liederen. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. 23.06- 23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Gevar. muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Zangrecital. 15.31 Muz. bij het werk. 15.55 Races. 16.15 Mrs. Dale's dagb .16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Onbekend. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 18.40 Sport- nws. en ultsl. races. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.24 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Discussie. 21.15 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Planorecital. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Opera- en ballet- muz. 21.15 Jazzmuz. 21.45 Nws. 23.40 Ka mermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Gram. 14.05 Kamermuz. 15.00 Festival van Mon- treux: Ork. conc. 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Beursber. 16.06 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Zangrecltal. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Krutnava, opera. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Musique è.Gogo. 15.00 Lichte muz. 16.07 Operamuz. 17.00 Nws. 17.10 Operamuz. (verv.) 18.38 Gram. 19.25 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamermuz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew. Den Helder zwaar bew. "penburg zwaar bew. lissingen Vlissingen Eelde De Bilt Twente onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. Eindhoven zwaar bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki onbewolkt Stockholm zwaar bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen onbewolkt Aberdeen mist Londen mist Brussel geh, bew. Luxemburg geh. bew. Parijs geh. bew. Bordeaux mist Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbewolkt onbewolkt mist mist mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt mist Es S nw 2 n 4 w.stll nw 1 nnw 4 nw 2 wnw 2 wnw 1 wnw 2 nno 2 zzo 2 w.stil ozo 8 w.stll O 1 w.stll w.stll nnw 2 w.stll w.stil w.stll w.stll w.stll no 3 no 6 o 2 ono 3 w.stll w.stll nno 2 S g at s B s-s e 22 14 20 15 21 14 20 14 25 12 24 15 26 14 24 15 26 15 14 1 0.4 1 17 4 0 17 8 0 18 12 0 20 9 0 11 0.1 24 15 0 26 16 0 24 13 0 24 10 0 30 14 0 27 19 0 21 9 0 28 15 0 25 11 0 26 14 0 28 11 0 27 10 0 25 10 0 28 12 0 31 12 0 27 21 0 32 15 0 27 15 0 25 13 0 2 6 26 16 O

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2