KNVB-voorzitter Schroder benoemt E. J. Veltliuyzen tot Ridder KNVB Koelauto boorde zich in volle benzinewagen Clubs bieden t.v.- toestel aan Felle brand en chaos nabij Delft Beleid Ned. Nieuw Guinea blijft gericht op zelfbeschikkingsrecht WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 Warme hulde voor scheidende official „Waar ik het aan verdiend heb weet ik niet. Maar dit heb ik me niet kunnen indenken Deze woorden sprak een ontroer de heer E. J. Velthuyzen gister avond in het Gulden Vlies tijdens een huldebetoon zoals de Leidse voetbalwereld nog maar zelden heeft meegemaakt. Liefst 32 jaar heeft de heer Velthuyzen deel uitgemaakt van het bestuur van de Afdeling Leiden van de KNVB. Hij meende thans afscheid te moeten nemen en met een druk bezochte receptie heeft het Afdelingsbestuur dit afscheid voor hem onvergetelijk gemaakt. E. J. Velthuyzen, „de laatste der Mo hikanen", de bescheiden man. die, zon der op de voorgrond te treden, bergen en nog eens bergen werk heeft verzet, is deze avond begraven onder een war me hulde, een waardering die hem vol komen van zyn stuk heeft gebracnt. Daar was eerst wethouder Van Schaik die de menselijkheid, de ervaring cn de evenwichtigheid van de gryze official schetste en hem namens het gemeen tebestuur dank bracht voor het vele werk dat hy voor de jeugd verricht heeft. Bondsridder Daar was KNVB-voorzitter Schro der, die vertelde dat de KNVB de ver diensten van de heer Velthuyzen zo hoog heeft aangeslagen, dat de bond besloot hem te benoemen en men is met deze onderscheiding bepaald niet royaal tot Ridder van de KNVB. „Ik heb jaren lang van uw brede kijk op de zaken mogen genieten en veel van u mogen leren. Voor de afde lingsclubs was u de man". Dat waren de woorden van de voorzitter van de Afdeling Leiden van de KNVB, mr. J. J. de Jongh die en dat speet hem ken nelijk de heer Velthuyzen niet tot erelid kon benoemen omdat hij dat al enige jaren is. Televisietoestel De heer Frits van Waveren, de LFC- voorzitter, getuigde namens alle bij de Afdeling Leiden aangesloten KNVB- SPOHTSPL1JNTERS De Zuidamerikaanse kampioen, Pe- narol (Uruguay) heeft in Montevideo door een 21 overwinning in de beslis singswedstrijd tegen de Europese beker winnaar Benfica (Portugal) beslag ge legd op de „Coupe des Coupes". Voor de eerste divisie van de En gelse league werd gisteren de wedstrijd Nottingham ForestWolverhampton Wanderers gespeeld. Nottingham won met 31. De Nederlandse renner Piet van Est eindigde gisteren in Vichte in een weg wedstrijd over 160 km op de tweede plaats achter de Belg Marcel Ongenaa. De Belg noteerde een tijd van 4 uur en 3 minuten. Piet van Est eindigde met een lengte achterstand. Op de derde plaats kwam onze landgenoot Michel S tolk er. Tijdens het 22ste congres van de in ternationale schaakfederatie (Fide), die in Sofia wordt gehouden, is aan een vijf. tal schakers officieel de titel van mees ter verleend. Het betreft de Argentijn Schweber de Amerikaan Weinstein, de Indiër Aaron, de Rus Stein en de Zuid- slaviër Bruno Parma. verenigingen van het grote respect en bewondering die de clubs voor het werk van de heer Velthuyzen koesteren. Hy bood hem namens de verenigingen een televisietoestel aan. Toen kwam ook mr. De Jongh met het geschenk van de Afdeling op de proppen: een jaar kijk geld en een televisietafel. De heer Jan Keur voegde daaraan namens de Af deling Rotterdam van de KNVB een bijpassende lamp toe. De heer J. C. F. Coers, voorzitter van de Leidse Sport stichting de heer Velthuyzen neeft deel uitgemaakt van de Leidse Sport raad dankte de scheidende official „voor alles wat hü voor de sport in het algemeen heeft gedaan" en onderscneid- de hem met de zilveren plaquette van verdienste van de Sportstichting. Het woord werd voorts gevoerd door de heren Maas, voorzitter van Leidse Boys de club werd bijna 40 jaar ge- K.N.V.B.-voorzitter Schroder (links) onderscheidt de heer E. J. Velthuyzen met het Ridderschap van de K.N.V.B (Foto L.D./Holvast) leden door de heer Velthuyzen opge richt .Wondergem de heer Velt huyzen is oud-lid van UVS v.d. Klugt, namens de scheidsrechters, A. A. C. D'u- sée, voorzitter van de Afdeling Leiden van de KNS en als laatste de heer L. J. F. van Leeuwen, de administra teur van de Afdeling, die de hengelent- housiast Velthuyzen een kistje materiaal aanbood. Vele sprekers lieten mevrouw Velt huyzen delen in de hulde. De zaal was door de heer Harry van Velen van de vereniging Teylingen voorzien van een fraaie bloemversiering, mr. J. J. de Jongh legde de huldiging op de film vast en de heer Dusée. de LVB-cere moniemeester, hield de regie weer vast in de hand. (Van onze Rotterdamse correspondent) Met een enorme klap boorde zich gis termiddag omstreeks half drie op de Rijksweg Den Haag-Rotterdam op de grens van Rotterdam en Delft een grote koelauto van de zeevisexporteurs gebrs. Prins uit IJmuiden in de achterzijde van een Caltex-tankauto. Als een brandende raket schoot de tankauto, die was geladen met 10.000 liter benzine, over de weg. Huizenhoog laaiden de vlammen op. Uit de opengescheurde tank spoot de brandende benzine over het asfalt en in de berm van de weg. De bestuurder van de koelauto, de 26-jarige Z. Wolthuizen uit Haarlem werd uit zyn zware wagen geslingerd. Nog een geluk, want de voorzijde van het voertuig werd volkomen vernield Het kan wel een wonder genoemd wor den, dat de Haarlemmer slechts een hoofdwonde heeft opgelopen. Uitgesprongen De bestuurder van de tankauto, de 25-jarige P. Mak uit Rotterdam, ver loor zijn tegenwoordigheid van geest niet, toen zijn wagen zo zwaar werd ge troffen. Hij zette de reeds brandende auto stil, schakelde de motor uit en Het blussen van de brandende tankauto was zeer moeilijk. sprong op de weg. Hy greep nog naar een blusapparaat, maar dat had geen nut meer. Op dat moment was de tank wagen reeds geheel in vlammen gehuld Direct werd het verkeer over de rijks weg in de richting Rotterdam stilge legd. Grote opstoppingen volgden. Ook aan de andere zijde ondervond het verkeer ernstige stagnatie. Van Rot terdam uit werd korte tijd later de rijksweg afgesloten en de motorvoertui- genwerden over de Oude Delftweg ge leid. Het heeft urenlang geduurd voor de situatie weer helemaal normaal was. Een raadsel Hoe de botsing is ontstaan is nog een raadsel. De chauffeur van de tankauto verklaarde, dat hij met een snelheid van ongeveer 40 km op de uiterst rech ter baan over de helling is gegaan, die zich op de grens tussen Rotterdam en Delft bevindt. Ook de visauto reed op de ze baan. De bestuurder van deze wa gen zou 70 km hebben gereden. Waar- Sportuitwisseling met Duits Rrefeld Enige tijd geleden is uit een particulier initiatief contact ontstaan met de stad Krefeld .(West-Duitsland), teneinde tot een sportuitwisseling te komen. Het overleg heeft ertoe geleid, dat Krefeld aan Leiden de uitnodiging heeft gericht, naar deze stad te komen met een groep ambtenaren, als eerste begin. Aan deze uitnodiging zal nu gevolg worden gege ven en a.s. vrijdagmiddag vertrekken 35 sportieve ambtenaren voor een bezoek van 22 t/m. 25 september aan Krefeld. De sporten, die aan deze uitwisseling zullen deelnemen zijn: voetbal, badmin ton, tafeltennis en schaken. De groep staat onder leiding van de heer J. C F. Coers. voorzitter Sportstichting, die met enige bestuursleden'van de Sportstich ting in Krefeld besprekingen zftl voeren over het verdere verloop van de uitwis seling. VOETBAL Coupe Coenengracht voor België Gisteravond is in Hasselt de tweede wedstrijd tussen de voetbalploegen van Belgisch- en Nederlands Limburg ge speeld. met als inzet de Coupe Coenen gracht. Ondanks een grote superioriteit in de eerste helft, de cornerverhouding was 8 tegen 1 voor de Nederlanders, slaagden onze landgenoten er niet in. te scoren en aangezien ook de Belgische voorhoede machteloos bleek tegen de'sterke defen sie met o.a. Cor van der Hart en jan Notermans, eindigde de wedstrijd in een gelijkspel: 00. De Belgen, die de eerste wedstrijd in Geleen niet 1—0 hadden ge wonnen legden beslag op het zo begeerde kleinood. Het was een harde wedstrijd, wat tot uiting kwam door een aantal blessures. Zo moest doelman Swinkels (VVV), even na de rust vervangen worden door Cor- ver (MVVeen lot dat Erkens (VVV) even voor de pauze deelde. Hy werd ver vangen door Ederveen (Rapid JC). De opstelling van het Nederlandse team was: Doel: Swinkels (VVV); achter: Pieneman (Fortuna) en Brull (MVV)- midden: Erkens (VW), Van der Hart Fortuna en Notermans (Fortuna); voor- Gruisen (Sittardia). Hoenen (Roda Sport). Rutten (Rapid), Loo (MWj en Coenen (MVV). SCHAKEN Donner boekte zege In de elfde ronde van het internatio nale schaaktoernooi te Bied heeft onze landgenoot Jan Hein Donner gisteren, met zwart spelend, gewonnen van de Zuidslaviër Ivkov. De overige resultaten waren: Germek (Zuid-Slavië)—Fispher (VB.) ^—^2', Pachmann (Tsj. Sl.>—Bisguier (VS) afgebroken; Portisch (Hong.)— Darga (W.-Dld) fc—Najdorf (Arg.) Par ma (Z.-Sl.) Tal (Rusland) Gligoric (Z-Sl.) V4Olafsson (IJs land)—Petras jan (Rusland) 0—1; Geiler (Rusland)—Keres (Rusland) V4—K Matanovic (Z-Sl.)—Udovic (Z-Sl k; Bertok (Z-Sl.)—Trifunovic (Z- Sl.) Vi Na de elfde ronde leiden Keres en Fi scher. beiden met 8 punten. Tal en Pe trosjan volgen met beiden 7-14 punt. Gli- georic is vyfde met 6^4 punt en I afge broken party. Trifunovic zesde met 614 pnt en Najdorf zevende met 6 punten en 1 afgebroken party. Donner deelt met Geiler de achtste en negende plaats. Beiden hebben 514 punt en 1 afgebroken party, FIDE zet Nederland mes op de keel AI tjjdens de eerste dag van het con gres van de internationale schaakfede ratie, de FIDE, dat te Sofia wordt ge houden, heeft het wereldschaak-parle ment Nederland het mes op de keel ge zet. Op 27 januari 1962 zou in Amsterdam het interzonale toernooi een etappe in de strijd om de wereldtitel begin nen. Het congres te Sofia heeft thans besloten, dat de KNSB voor .het einde van dit jaar moet garanderen, dat Oost- duitse deelnemers aan dit toernooi geen visum-moeilijkheden voor hun reis naar Nederland zullen ondervinden. Kan die garantie niet worden gegeven dan zal de organisatie van het interzonale toernooi aan een ander land worden overgedra gen. Dit betekent dat het vrywel zeker is, dat het interzonale toernooi niet in Nederland zal worden gehouden. Gezien de wisselende stemmingen op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag, waar men al eerder een belofte a'?n rïe KNSB heeft gebroken, zal de Ko ninklijke Nederlandse Schaakbond nooit reeds een maand tevoren de verlangde garantie kunnen geven. Eind '63 gebied onder bestiiurscontrole Het beleid ten aanzien van Ned.-Nleuw Guinea blyft gericht op een snelle en systematische ontwikkeling van dit Ryksdeel teneinde de bevolking in staat te stellen zo spoedig als mogelyk is het haar toekomende zelfbeschikkingsrecht te effectueren. Dit schrijft de minister van Binnen landse Zaken in de memorie van toelich ting op de begroting '62 voor dit Rijks deel. Bij de ontwikkeling van N.N.G. maakt de regering overigens, zo verklaart mi nister Toxopeus, dankbaar en met vrucht gebruik van alle mogeiykheden, welke internationale samenwerking kan bieden. Stijl en Stram? Nd bier - dan daar? Neem Kruschen en Uw pijnen verdwijnen. In vele gevallen van reumatische pijnen krygt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar vaak is de oorzaak onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daar van. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afgevoerd. En daarmede ook de oorzaak van Uw reumatische pijn. Het voornemen bestaat om einde '63 behoudens enkele minder belangrijke streken het gehele grondgebied on der bestuurscontrole te hebben. Het open leggen van het centrale bergland van de Wisselmeren tot de grens stelt het be stuur echter voor specifieke problemen. De padvindersbeweging acht de mi nister voor de jeugd van NNG van grote opvoedende waarde. De mogelijkheden van de autochto nen om buiten hun eigen land een ver dergaande opleiding te ontvangen, zul len aanzienlijk verruimd worden. De onderwijsmogelijkheden ter plaat se worden belangrijk uitgebreid. ATLETIEK schynlyk is hy op de helling te dicht achter de tankauto gekomen. „Ik zag de benzinewagen plotseling voor me. Remmen had geen nut meer. Ik was verlamd door de schrik", ver telde de heer Wolthuizen, die korte tijd na het gebeurde al weer aardig gekal meerd was. „Het is my een raadsel", mompelde hy. Rond zyn hoofd had hy een in de haast aangelegd noodver band. Als stroop De brandweer van Rotterdam en die van Delft hebben met schuim en water de felle brand, die zijn sporen over een grote oppervlakte had achtergelaten, be streden. Het asfalt van het wegdek was door de hitte zo zacht als stroop gewor den. Na ongeveer een uur kon over een van de drie banen in de richting Rot terdam het verkeer weer doorgang vin den. De tankauto, die totaal gebladderd op de eerste baan stond, was niet geheel leeggebrand. Er bevond zich in een afgesloten gedeelte van de tank nog benzine, zodat de brandweer de wagen nog geruime tyd he:ft moeten nathou den. Met een zware takelwagen werd ondertussen de visauto weggesleept. In de kilometers lange kolonnen auto's, die waren gestrand, bevonden zich ook de bussen, waarmee de Marinierskapel en andere mariniers, die in verband met Prinsjesdag in Den Haag waren ge- wees, naar Rotterdam moesten worden teruggebracht. Om kwart voor vier zou den zij een mars door hun garnizoens stad Rotterdam maken.Op het nipper- Hp lrr,n Hp?p mn.a «An „ï- Prachtige prestatie van Engelse atleten Na de eerste dag van de landenatle- tiekwedstryd tussen de dames- en he renploegen van Groot-Brittannië ei Rusland hebben de Russische heren een kleine voorsprong, namelyk 54_ tegen 53 punten opgebouwd. De Russische da mes wonnen alle zes nummers van de eerste dag en hebben de leiding met 42 tegen 21 punten. Een van de hoogtepunten van deze atletiekwedstryd, die door 10.000 toe schouwers in het White City stadion werd bijgewoond, was het fantastische hoogspringen van Valerie „spoetnik" Brumel. Hy zegevierde gemakkelyk met een sprong van 2.21 meter. Zijn drie sprongen op de nieuwe wereldrecord hoogte van 2.26 meter mislukten op het nippertje. Zyn landgenoot Vasily Ru- denkov slingerde de kogel 67,41 meter van zich af, terwyi Tamara Press de kogel 16,45 meter ver stootte, een pres tatie, die door de Engelse meisjes met argusorgen werd aanschouwd. Zeer goede verrichtingen waren even eens de 14.1 sec op de 110 meter hor den van Anatoly Mikhailov, de speer worp van Alevtina Shastiko by de da mes met 53.42 meter en de 2 min. 06- sec van Yekaterina Parlyuk op de meter. Wereldrecordhoudster versprin gen Tatjana Schelkanova zegevierde by het verspringen met 6.36 meter en Maria Itkina toonde haar sprintkracht op de 100 meter in 11,8 sec. Zeer goede Brit se' overwinningen waren de 10.000 meter van Martin Hyman in 29 min. 0.2 sec, de 19,11 meter kogelstoten van de Engelse smid Arthur Rowe, ter- wyl sprinter David Jones in 10.5 over de 100 meter en de 400 meter lopers, de 19-jarige Adrian Metcalfe en Robbie Brightwell in 46,5 sec, de Russen ach ter zich lieten. Hetzelfde gebeurde ir de byzonder spannende 4x100 meter es tafette. De Britten zegevierden met en kele centimeters verschil. Beide ploegen noteerden 40.9 sec. WIELRENNEN Bert Zoet zegevierde in Voorhout In Voorhout werd een clubontmoeting voor nieuwelingen, amateurs en onaf- hankelyken tussen de Swift-combinatie en De Bataaf uit Halfweg gehouden. Er kwamen 46 renners aan de start, die 80 ronden van een kilometer moesten af leggen. Na een spannende stryd zegevierde Bert Zoet in de sprint met een voor sprong van 19 meter. Karstens kreeg ze ven ronden voor het einde pech aan zyn fiets maar wist zich toch als vyfde te klasseren. C. Kloosterman werd tien door een valparty. De uitslag luidde: 1. B. Zoet (Swift), 2. J. Dokter (Bataaf), 3. D. Kooyman (Swift); 4. K. Zomer iBataaf». 5. Kars tens (Swift); 6. N. Snijder (Swift); 7. C. Schyff (Swift); 8. P. v. Engelen (Swift); 10. Griffioen (Bataaf). PAARDESPORT Sterke Belgische equipe naar Duindigt Voor de draversinterland Nederland- België, die op zondag 1 October a.s. op de renbaan Duindigt wordt gehouden, heeft de Belgische keuze-commissie de vier equipes als volgt samengesteld: 3-jarigen over 2000 meter: Sim Frisco, San Williams, Sylver D en Sorbonne; reserve: Superman. 4-jarigen over 2100 meter: Ravioli, Rykeboer, Red Bill en Recklinghausen; reserves: Rubis d'Ann en Rebecca. 5-jarigen en ouderen over 1600 me ter: Olivia, Pikar, Nico Veerle en Pilote de l'Espinette; reserve: Que Vadis. 5-jarigen en ouderen over 2600 me ter; Quinto Deeffacker, Milano, Pin Up Frisco en Pornic; reserve: Nectar. Deze sterke Belgische equipe is by onze Zuiderburen met instemming be groet, omdat zy in de paarden Sim Frsico, Olivia, Pikar en uiteraard vooral in de kampioen Ravioli mogelyke win naars zien. Hairos II en Jour de Java naar Miinchen De beide craks van stal Voordouw te Oegstgeest de nengsten Hairos II en Jour de Java zullen indien hun vorm goed is op zondag 1 oktober a.s. te Mün- cnen deelnemen aan de Prys der Bes ten, een internationale dra very over 2600 meter met 75.000 DM aan pryzen, waarvan er 30.000 voor de winnaar zyn gereserveerd. Daar Hairos II vorig jaar dit nummer gewonnen heeft, ont vangt hy thans een extra-handicap van twintig meter, we erdoor hy in dit in Duitsland hoogst g**U e°rde internatio- Amerika blijft zijn defensie versterken De Amerikaanse minister van Defensie McNamara heeft aangekondigd dat het strategische legerkorps en het tactische luchtcommando zullen worden samen gesmolten tot een verenigd commando. Commandant wordt de bevelhebber van het derde leger, luitenant-generaal Paul Dewitt. Het strategische legerkorps telt ca. 115.000 man, het tactische luchtcom mando ca. 50.000. Voorts zullen twee divisies van de nationale garde (territoriale troepen) van elk 13.000 14.000 man en onder steuningstroepen, in totaal 73.000 man, onder de wapenen worden geroepen. Dit is een aanvullende maatregel om de paraatheid van de Amerikaanse strijd krachten met het oog op de huidige situatie te vergroten, aldus McNamara. Op 6 september kondigde president Kennedy aan dat vier divisies van de nationale garde zouden worden opge roepen. Minister McNamara zei dat geen besluiten zyn genomen over het zenden van troepen naar Europa. McNamara verklaarde dat „iedere Amerikaan" die een gezin heeft zich zyn verantwoordelykheid in geval van een atoomoorlog bewust moet zyn en een schuilplaats moet bouwen. De regering kan schuilkelders bouwen, voorzien van stralingsmeters en nood rantsoenen, voor de prys van 4 dollar per hoofd voor in totaal 50 miljoen men sen. Van het benodigde bedrag van 200 miljoen dollar is reeds 156 miljoen toe gewezen. Maar de basis van elk pro gramma voor de constructie van schuil plaatsen is particuliere bouw, aldus Mo Namara. Spaak zwijgt na lang gesprek met Chroesjtsjow Paul-Henri Spaak, de Belgische vlce- premier en minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisterochtend een gesprek van drie uur met premier Chroesjtsjow gehad. Dit onderhoud heeft, volgens een com muniqué van de Belgische ambassade in Moskou, Spaak een „gevoel van hoop en vertrouwen in de toekomst" gegeven. De minister, die na de besprekingen de gast van de Russische premier aan de lunch was, wilde niets over het besprokene meedelen. Wellicht zal de minister vóór het eind van de week in Parys by de permanen te NAVO-raad verslag uitbrengen. De Franse oud-premier Paul Reynaud is gisteren van zyn bezoek aan Moskou in Parijs teruggekeerd. Op het vliegveld Le Bourget verklaarde hy: „Vóór myn vertrek naar Moskou had ik de overtui ging, dat er weinig kans was een oorlog te voorkomen, gezien het scherpe con flict over Berlijn tussen Oost en West. Na myn uitzonderlyk lange gesprek met Chroesjtsjow heb ik echter hoop, dat er na besprekingen, welke lang en moeiiyk zullen zyn, een akkoord kan worden be reikt. Ik hoop dat het onderhoud, dat voor my uiterst interessant was, niet nutteloos zal zyn", aldus de oud-pre mier. Openbaar contra particulier vervoer Financiële armslag is nodig (Van onze correspondent) Slechts door verbetering van het dienstbetoon kan het openbare vervoer op den duur met succes de strijd vol houden tegen de dreigend groeiende la wine van het particulier vervoer. Daar toe hebben de ondernemingen echter fi nancieel een zekere armslag nodig, wel ke hun onder het huidige loon- en prysregime onvoldoende wordt gegeven. Tot deze conclusie kwam vanmorgen de voorzitter van de Kon. Ned. Ver. van Transportondernemingen (K.N.V.T.O.) mr. D. van Setten, directeur van de BBA te Breda, in zyn jaarrede tydens de jaarvergadering van deze vereniging, die in Boschlust te Zeist werd gehouden. Mr. Van Setten noemde het een ge lukkige omstandigheid dat in 1961 by vele bedryven de vervoerscyfers op nieuw een verheugende styging vertoon den. Gezien de te verwachten nieuwe kostenverhogingen blyft het, aldus de voorzitter, een dringende eis, dat een ge leidelijke aanpassing van de vervoersta- rieven in de naaste toekomst mogelyk wordt gemaakt, wil men de dienstverle ning van het openbare vervoer op een redelyk peil handhaven. Mr. Van Setten was van mening, dat men van de over heid bepaald enige tegemoetkomingen mag verwachten,' daar het gehele be- dryfsleven toch by een goed functio nerend bedryfsleven is gebaat. De jaar rede werd gevolgd door de inleiding van de heer H. P. J. Hennus, directeur van Van Gend en Loos, die de werkmethode in de centrale lyndiensten loods van dit bedryf te Utrecht uiteen zette. HONDERDEN BROMFIETSEN DOOR BENDE GESTOLEN „Deze bende heeft zeker enkele hon derden bromfietsen gestolen", zei giste ren de Amsterdamse officier van Justitie mr. H. G. van Everdingen, die de recht bank een beeld trachtte te geven van dit omvangryke komplot. Ondanks het tydrovende en inspannende speurwerk van de Amsterdamse centrale recherche en het langdurige minutieuze vooronder zoek door de rechter-commissaris, heeft de rechtbank zich desondanks gisteren noe geen duidelyk beeld kunnen vormen over het aandeel dat drie van de vier bendeleden hebben gehad. Eén hoorde een gevangenisstraf van 15 maanden met aftrek tegen zich eisen, maar de zaken tegen de drie anderen, die tegenstrydige verklaringen aflegden, tje kon deze mars nog doorgang vin- inale nummer een tot Je voorgift moet i zal op 14 november a.s. worden voort-' den. 'geven van tachtig meter. I ae*»?. gezet.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6