Presenteer Philip Morris Hartelijke huldiging C.J. Piena y.&D. OPENT WINTERSEIZOEN MET MODIEUZE COLLECTIE .VEEL VARIATIE IN MANTELPAKJES EN DEUX-PIECES Kerkelijk Leven ..Belgrado" was teleurstellend Dr. E. Zürcher Leids hoogleraar in geschiedenis van Verre Oosten Winkelsluitingst ij tl onbekend in V.S. K en O ging per auto naar een droomwereld achter de horizon" Grote belangstelling uit velerlei kring VEELZIJDIG MENS Dr. Modderman tot buitengewoon hoogleraar prehistorie benoemd Leids modehuis „Futura" brengt op show goed draagbare modellen Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 20 september 1961 Tweede blad no. 30457 (Van een bijzondere medewerkster) Ondanks de zomerse dagendie wij als toegift op de kille zomer ontvangen, zal het toch niet lang meer duren of men wordt geconfron teerd met de herfst en dientengevolge vanzelfsprekend met de nood zakelijke aanvulling van de winter garderobe. Al heeft de mode geen ingrijpende veranderingen ondergaan, het zijn vaak de kleine details, die juist het modieuse accent aan het kleding stuk geven. Vroom Dreesmann toonde deze mode gistermorgen en tweemaal s middags, waarbij slechts een greep uit de collecties werd gedaan. De kleuren welke dit seizoen gedragen zullen worden, zijn bruin in velerlei nuances, grijs, groen, aubergine en zwart. Dat men met een mantelpakje nog steeds „en vogue" is bewees de grote verscheidenheid, die hierin gebracht werd. Vooral jersey is een nog zeer ge liefd materiaal. Hiernaast waren er veel pakjes in kamgaren, tweed en gebreid. Dit laatste materiaal staat zeer sportief en laat zich gemakkelijk combineren met b.v. een andere rok of jumper. De tweed- pakken zijn vaak vervaardigd uit mooie warme ruitdessins. De modellen zijn voorzien van kleine, wat afstaande kra gen en hebben een vage taillelijn. soms met een klokkend rugpand. De rokken vallen eveneens, licht klokkend of deze hebben waaierplooien. Heel mooi was een blauw groen pakje met een a-symme trische sjaalkraag naar een model van Cardin. Het suède jasje, dat zo glorieus de mode doorstaat, heeft er nu een rivale bijgekregen in de vorm van een uit Spanje geimporteerd deux-pièces. Wij zagen hiervan een exemplaar in cy- claamrood en beige. Heel apart was eveneens een geheel lederen doorknoop- japon in gebroken wit. DE LEIDSE WATERVRIENDEN Diploma-zwemmen „de Leidse Water vrienden". In de overdekte hebben vele leden van de Leidse Water vriend en voor het verkrijgen van een diploma gezwom men. Na afloop kon het diploma A worden uitgereikt aan: B. Mostert, Pe ter Sieval, Albert Verstraten, Jan Hein- richs, Aad v. d. Leek, Jan Saarloos, René de Vos, Han Verlind, Ivonne Taverne Ria Langerak, Silvia v.d. Berg, Ellij Braat, Corry Taffijn, Elly Rekelhoff, Liesbeth Onderwater. Suze Huisman, Ton Overdijk, Jan Scharloo, Filip de Roos, Arie Kikkert, Robby v. d. Linden, Ronald v.d. Valk, Dries v.d. Laan, Cor- rij de Vos Jopie Zaalberg, Trudij Boer- sma Joke v. Strien. Janneke Hogenes, Joke Miedema, Marja Fuchs, Coby La- terveer, Ton Nieuwenburg, Jan Bies heuvel, Koos Arnoldus, Henk Ravens- bergen Jan Comet, Coby Trouwee, Mar- ga Kinkelaar Hannie v.d. Berg Joke Roodhuizen, Tony van Vliet, Henny van Vliet, Gepke de Vos, Gea Witteman, Bert Koekebakker, Gé Groeneweg, Pe ter Molenaar en Jan van Tongeren. UNIVERSITAIRE BENOEMINGEN By onderscheiden besluiten van cura toren der Leidse Universiteit is: F. J. Bekker, assistent by de psychologie, be noemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijd. dienst: J. W. Hekkelman, weten schappelyk ambten. Ie kl. in tyd. dienst by de radiopathologie en stralenbescher- ming, voor het tydvak van 1 augustus 1961 tot 1 augustus 1962, wederom in deze functie benoemd; mej. J. M. C. Kroesen, wetenschappelyk ambtenaar in tijdelyke dienst by de faculteit der let teren en wysbegeerte, voor het tijdvak van 1 september 1961 tot 1 september 1962, wederom in deze functie benoemd: mej. dr. Z. Kulescha, wetenschappelyk ambtenaar le klasse op arbeidsovereen komst by de botanie, benoemd tot we tenschappelyk ambtenaar le klasse in tijdelyke dienst: J. C. Leyte, assistent by de Anorganische Physische Chemie, be noemd tot wetenschappelyk ambtenaar in tydelyke dienst: dr. C. Sybesma, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tyde lyke dienst by de inwendige geneeskun de. benoemd tot wetenschappelyk hoofd ambtenaar in tydelyke dienst: J. T. Se- meynse de Vries van Doesburgh, weten schappelyk ambtenaar le klasse in tyde lyke dienst by de organische chemie, voor het tydvak van 1 september 1961 tot 1 september 1962, wederom in deze functie benoemd. Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 170.— en f 100.—. Of f 300.— en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle pryzen. De getoonde mantels waren meren deels van grove tweed of velours. De modellen zijn in redingote-vorm, even inlopend in de taille en wijd naar de zoom, zoals by een bruine mantel, ge completeerd met bonthoed en mof. Hiernaast zagen wij de wijde mantels, die van onder klokkend vallen en van achteren voorzien zijn van een laag val lende ceintuur. In dit model la Dior werden verschillende exemplaren ge toond. De mantels en wandelpakjes zyn dikwijls voorzien van 2 ryen knopen. Voorts werden enkele regenmantels van popeline getoond. Wel wat extreem, doch voor een modieuse vrouw heel ge schikt, was de zwarte jas met verlaagde taille, de z.g. charlestonlyn, voorzien van bontkraag. De namiddagjaponnen waren van wol of jersey. De modellen zyn meestal ge tailleerd en voorzien van a-symmetrische stiksels of gegarneerd met grote knopen. Een complet bestaande uit een grijs/ groen draion mantel afgezet met nap pa leder, waarvan het voorpand van de deux pièces eveneens van nappa was, oogstte veel succes. De show werd besloten met het tonen van een kort satijnen bruidstoilet, met ditmaal een kanten mantilla als sluier. De hoeden, die vaak verrassend mooi de herfstkleuren completeerden, vorm den een vroiyke noot in deze show. De Advertentie The cigarette A of Quality and Prestige NED HERV. KERK Beroepen te Opheu6den C. Vos te Ben- nekomte Wierden (2e pred.pl.) (toez.) P. J. Bos te Sprang. Aangenomen naar Helium (Gron.) (toez.) M. Brinksma te Overschlld. GEREF. KERKEN Beroepen te Goënga c.a. (vac. C. E. van den Broek) M. van der Heyden, kand. te Sassenhelm. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Gronlngen-Oost (vac. wijlen J. Smellk) S. S. Cnossen te Grand-Rapids (U.S.A.) (voorheen te Drachten). CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Apeldoorn-Zuld A. W. Drechs- ler le Vllsslngen en W. H. Eerland te Amersfoort. Beroepen te Aalsmeer D. Blesma te Utrecht-Centrum te The- slnge T. Brlenen te Mussel. Bedankt voor London-Mitchell (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Churches) K. J. Velema te Hoogeveen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar NJJverdal (2de pred. pi.) W. de Goede te Oude Blldtz(jl. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Drachten J. Ketelaar te Hoogezand. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen A. Hofman te Zeist. modellen zyn niet meer zo hoog en vaak voorzien van een klein randje. Zeer en- vogue zyn de baretmodellen, die erg jeugdig staan. Ook de andere accessoires zoals handschoenen en colliers, waren met zorg gekozen. Djakarta verklaart Van de zijde van de Indonesische de legatie naar de conferentie van niet-ge bonden landen in Belgrado is in Dja karta meegedeeld, dat de Indonesische regering het betreurt dat het geschil met Nederland over Westelijk Nieuw- Guinea niet in het slotcommuniqué van de conferentie is genoemd. De secretaris-generaal van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Socwito, verklaarde tegenover verslaggevers, dat er te weinig tijd was geweest om op de conferentie alle kolo niale vraagstukken afzonderlijk onder de loep te nemen. Na lectoraat van vier maanden Bij K.b. is dr. E. Zürcher, sedert mei van dit jaar lector in het Chinees, benoemd tot gewoon Leids hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte om onderwijs te geven in de geschiedenis van het Verre Oosten, in het bijzonder van de ontmoeting tussen Oost en West. Dr. Zürcher, die geboren is in 1928,Universiteit verbonden. In mei 1959 pro- heeft te Leiden gestudeerd, waar hij in 1953 doctoraal examen in de Chinese taal- en letterkunde cum laude aflegde, Hij was toen al enkele maanden als as sistent aan het Sinologisch Instituut der MICHELS: Amerikaanse middenstander buit welvaart uit Naar aanleiding van het feit, dat hy in opdracht van de KNMB een reis naar Amerika maakte om daar het midden- en kleinbedrijf te bestuderen, gaf de heer J. Michels, secretaris van de w Boeiende reis „Droomwereld achter de horizon". Zo luidde de titel van de filmlezing, die mr. Regout gisteren voor de leden van K. en O. in de foyer van de Stadsgehoorzaal hield. Het was overigens een uitgezochte avond om het winter seizoen te beginnen. De drukkende warmte in de stamp volle zaal kon niet verhinderen, dat alle reislustige K. en O.-ers volop ge noten van de lange tocht naar tro pische gebieden. Daar was deze (film) reis dan ook veel te interessant voor. Over de slechte we gen van Perzië reed de auto van mr. Re gout naar de eenzame streken van Af- ganistan, een streng mohammedaans land, waar vooral de zeden van de vrouw bepaald niet licht zyn. Van de Afgaanse vrouw is werkelijk geen vierkante cen timeter huid te zien! Na een kort ver blijf in dit uitgestrekte militaire land reed mr. Regout snel naar Nepal, het republiekje, dat tussen India en Tibet geklemd ligt. De hoofdstad, Katmandoe, is een stad van tempels en priesters en een centrum van expedities naar de ma jestueuze Mount Everest. De reis door het schilderachtige India was een by- zondere belevenis. In dit land treft men Groot en bijzonder hartelijk was de belangstelling, welke zich gistermiddag in de nieuwe polikliniek van de afdeling keel-, neus- en oorheelkunde van het Acad. Ziekenhuis concentreerde rond de figuur van de heer C. J. Piena, die deze dag het feit herdacht, dat hij voor veertig jaar als leerling-instrumentmaker in deze toen nog bescheiden afdeling zyn intrede deed. Thans is de heer Piena administra teur van deze sterk uitgebreide afdeling, waarvoor momenteel een moderne kliniek in aanbouw is, en in deze functie de rechterhand van allen, die er werken. wees o.a. op de prachtige staat van dienst van de heer Piena, die van leer ling-instrumentmaker is opgeklommen tot zyn huidige .verantwoordelijke func tie. In de loop der jaren heeft de heer Piena, wiens bijzondere toewijding en helderheid van denken allen bekend zyn, zich ontwikkeld tot een grote, on misbare kracht, aldus prof. dr. Van Dishoeck. U bent, aldus spreker, een veelzijdig mens, wiens interesse niet al leen uitgaat naar het leven in de aca demische sfeer, doch tevens naar het brede terrein van het maatschappelijk leven. Prof. dr. Van Dishoeck prees zichzelf gelukkig, dat hij by de geweldige ex pansie van zijn afdeling een kracht als de heer Piena naast zich heeft staan. Als persoonlijk aandenken bood spreker de jubilaris een zilveren broodmand en zoutvaatje aan. Dr. P. Schmidt, die namens de assis tenten en het personeel van de afde ling het woord voerde, releveerde de komst van de heer Piena bij „keel, neus en oor". U droeg toen, aldus spreker, een rood hemd en voor deze overtuiging hebt U zich nimmer geschaamd. U staat voor een ideaal ook de bezettingstijd heeft dat geleerd en dat hebben wy in U leren waarderen. Tegen elk on recht. aldus spreker, hebt U zich steeds verzet. Een paar fietstassen was het geschenk van de afdeling. De belangstelling voor deze huldiging was niet alleen groot, doch ook alge meen. hetgeen valt toe te schrijven aan de plaats, welke de heer Piena niet al leen in de kring van het A. Z., doch ook in het openbare leven van de Sleutel stad en in de politiek en jeugd- en vak beweging inneemt. Behalve dat het College van B. en W„ met uitzonde ring van wethouder Jongeleen, die met vakantie is, deze middag van zijn be langstelling blijk gaf, waren talrijke raadsleden (uit alle fracties) aanwezig. Prof. dr. H. A. E. van Dishoeck. die als eerste spreker aandacht schonk aan de vele kwaliteiten van de jubilaris, een soort droomwereld aan, ideaal voor toeristen maar ellendig voor de honge rende bevolking. Niet minder dan 450 miljoen mensen moeten er een bestaan vinden. Het ritueel van de lijkverbran ding maakt op de vreemdelingen nog steeds een diepe indruk. Van India ging het vervolgens naar Ceylon, het eiland van de olifanten en de godsdiensten. In de Baliemvallei op Ned. Nieuw-Guinea kon het verblijf jammer genoeg niet lan ger duren dan enkele ogenblikken, maar men zag toch in ieder geval de aldaar in primitieve staat levende Papoeabevol king. Een veel uitgebreider bezoek gold Australië, een onmetelijk groot conti nent, dat 230 maal zo groot is als Ne derland en slechts 10% miljoen inwoners telt. De meeste mensen wonen er aan de kust, want het binnenland is dor en droog. Men treft in dit binnenland maar één stadje aan: Alice Springs. De boer derijen liggen er honderden kilometers van elkaar verwijderd en van de 60.000 zielen tellende oorspronkelijke bevolking verblijven er heel wat in nederzettingen. Na een bezoek aan enkeL grote Austra lische stMen werd de reis besloten met een vliegtocht over de kleine koraal eilanden van de Stille Zuidzee naar Tahiti, een romantisch oord van muziek, mooie meisjes en liefde, dat de laatste tyd nogal in trek is bij de Amerikaanse toeristen. Aanbieding bromfiets Na de toespraak, welke dr. P. Nijhoff namens de oud-assistenten van de af deling hield, kan de heer Piena zyn rijwiel aan de kant zetten en in het vervolg op een bromfiets „door het leven gaan". Het was het geschenk, dat namens deze oud-assistenten, by wie zich ook enkele anderen hadden ge voegd, werd aangeboden. Dr. Nyhoff. wiens toespraak eveneens stond in het teken van dank en waar dering .herinnerde er aan. dat de heer Piena allen steeds met raad en daad terzijde stond. Hy was. aldus spreker, onze rechterhand. Nadat de heer Brouwer gesproken had namens het niet-wetenschappelijk personeel: „uw prettige omgang hebben wij steeds gewaardeerd", voerde de heer Neuteboom. chef van de afdeling per soneelszaken. namens het College van Curatoren der Leidse Universiteit het woord, die o.a. wees op de zeldzame en Prof. dr. H. A. E. van Dishoeck (links) biedt gelukwensen aan. (Foto L.D./Holvast) mooie carrière van de jubilaris, „een unicum in de universitaire wereld". De heer M. Sommeling, vice-voorzit- ter van de P. v. d. A.-raadsfraotie, be lichtte de politieke loopbaan van de heer Piena, waarin hij veel ijver en toewijding aan de dag legt, en diens belangstelling voor de jeugd- en vakbe weging. Tenslotte boden gelukwensen en geschenken aan de heer W. Lauw-' rier namens de personeelsvereniging, de commandant van de Koksschool, kolo nel Th. Wessels en de heer G. Dan- tuma, voorzitter van de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ambtenaren. Na al deze woorden van gelukwens en waardering moesten de heer en mevr. Piena zeer vele handen drukken. Behal ve de reeds genoemden, kwamen ook gelukwensen aanbieden de oud-raads leden, de heren prof. dr. J. Goslings en J. A. van Stralen, de voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. D. J. Gorter, dr. K. Reitsma. directeur van het Open baar Slachthuis, de heer M. W. Jongsma directeur-geneesheer van het Acad. Ziekenhuis en voorts vele vertegenwoor digers van de moderne vak- en jeugd beweging en tal van personen, met wie de heer Piena in de voormalige illegali teit nauw samenwerkte. KNMB, gisteravond in de bovenzaal van het restaurant „In den Vergulden Turk" een overzicht van zyn opgedane erva ringen in de VS. De afdelingsvoorzitter de heer W. Zwart, heette in het byzon der welkom de heer J. C. J. Lamber- mont, voorzitter van de Leidse Midden standscentrale. De heer Michels, die zich ontpopte als een vlot en geestig spreker, vertelde, dat hy in vele grote steden van Noord Ame rika een gToot aantal midden- en klein bedrijven had bezocht, circa 200 infor matieve gesprekken had gevoerd, zich in tal van bedrijven als koper had voor gedaan en zodoende kennis had geno men van de Amerikaanse „service" en by dit alles geschrokken is over de wijze waarop de middenstandsbedryven in Amerika zaken doen ener in slagen grote winsten te boeken. Geschrokken, omdat hiertegenover de Nederlandse klein- en middenbedrijven verhoudingsgewijs maar povere resulta ten boeken. Het feit, dat de Amerikaan per hoofd gemiddeld f. 10.000 verdient, wordt door het middenstandsbedrijf uit gebuit. In Amerika is de winkelsluitings wet onbekend met als gevolg, dat de be dryven geopend zyn naar het inzicht van de eigenaar, die het geopend zyn afstemt op de voorkeur van het publiek en de tijden, waarop de man zyn vrouw by de inkopen kan vergezellen, dus in de avonduren. Zo is b.v. een winkelbe drijf in wasmachines, koelkasten, radio- en tv-toestellen 's ochtends gesloten om vanaf 2 uur in de middag tot 10 uur 's avonds geopend te zyn. Met enkele frappante voorbeelden toonde spreker aan, dat op deze wyze meer en duurder werd gekocht om de eenvoudige reden, dat de man mee uitzoekt en eerder ge neigd is te zeggen, dat „het wel iets duurder mag zyn". Uitvoerig stond spre ker stil by de wyze waarop de Ameri kaanse middenstander zyn artikelen ver koopt. uitstalt aanbeveelt en de pryzen bepaalt, waarbij hy niet schroomt om de wetenschap en de psychologie te hulp te roepen teneinde zijn artikelen zo aan trekkelijk mogelijk aan de man te bren gen. Zo heeft men in Amerika al lang ont dekt, dat zelfbedieningszaken de verkoop aanmerkelijk deed stijgen, omdat men met dit systeem gemakkelijker koopt en vaak artikelen meeneemt, waarvoor men eigenlijk niet de winkel was binnenge gaan. Ook vindt men in Amerika de z.g. „drugstores" (oorspronkelijke apotheken, die 24 uur van de dag geopend zijn), be drijven waarin men alles kan aanschaf fen. Tienduizend tot 16.000 m2 aan ver koopruimte is geen zeldzaamheid. Nadat spreker nog een overzicht had gegeven van de vrij hoge lonen, die het winkelpersoneel verdient, de sterke con currentie, waarmede de Amerikaanse middenstander heeft te kampen, besloot hij zijn beschouwing met de conclusie, dat de Nederlandse winkelier verkoopt zonder meer en dat de Amerikaanse col lega niet alleen verkoopt, doch alles doet om kopers te beïnvloeden. moveerde de nieuwbenoemde hoogleraar eveneens cum laude op een proefschrift, getiteld: 'The Buddhist conquest of China". Voordat zijn benoeming tot lec tor in mei van dit jaar afkwam, had professor Zürcher, die zich de laatste ja ren mede heeft bezig gehouden met de verschillende aspecten van de ontmoe ting tussen Oost en West in heden en verleden, verschillende wetenschappelijke rangen doorlopen. Naast zijn proefschrift heeft professor Zürcher veel gepubliceerd, o.m. over de Chinese volkscommune (het onderwerp van zijn diescollege in februari van dit jaar), en over de contemporaine agra rische politiek in China. Bospark in Kikkerpolder wordt opengesteld B. en W. hebben besloten het Bospark in de Kikkerpolder met ingang van zon dag vrij te geven voor het openbaar ver keer. met dien verstande dat de wegen in het Bospark uitsluitend door voetgan gers zullen mogen worden gebruikt, het geen door borden zal worden aangeduid. Het is verboden aan houders of eige naars van honden deze in het park los te laten lopen. Motorrijder lette niet op: knieschijf gebroken Doordat hij teveel op de in aanbouw zijnde huizen aan de Churchilllaan let te en te weinig op het verkeer, reed gis teravond omstreeks kwart over zeven de 24-jarige H. F. van Heek met zyn motor tegen een stilstaande auto. De heer Van Heek brak tengevolge van deze aan rijding zijn rechter knieschijf. Hij moest naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd wor den. Turkse minister blijft aan De Turkse minister van Buitenland se Zaken, Selim Sarper, heeft gisteren bekendgemaakt, dat hij is teruggeko men van zijn voornmen om af te tre den. Op 27 september zal hij zich naar New York begeven om de leiding van de Turkse delegatie naar de Algemene Vergadering der V.N. op zich te nemen. Generaal Gursel, het staats- en re geringshoofd deelde na afloop van een vergadering van het kabinet mee, dat een aantal ministers hun ontslag had ingediend teneinde hem met het oog op de komende verkiezingen alle vrijheid van handelen te geven. De betrokkenen hadden echter zich bereid verklaard, aan te blijven. Alleen minister Sarper had toch willen aftreden, maar is nu dus eveneens van zijn voornemen te ruggekomen. Leidde vele opgravingen Bij K.b. is dr. P. J. R. Modderman, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Oudheidkundig Bodem- De nieuwe mode is jeugdig, eenvoudig voorbewerkt leder, dat levert dan geen "i ennrtiof noomm „fcc Knt nnl, 1. en sportief. Daarom was het ook niet moeilijk een keuze te doen uit de collec tie japonnen, pakjes en nu ook mantels, die het modehuis „Futura" (Burgsteeg) had samengesteld. In restaurant V. d. Heijden presen teerden gisteravond vijf manneqquins de nieuwe modellen voor de herfst en winter. Het materiaal van de getoonde japon nen was jersey, acetaatzijde, mousseline en tinneroy. De modellen hebben vaak een strak lijfje met ovale halslijn en een strakke of geplooide rok. Soms valt het accent op de rok door het aanbrengen van een schuin gedrapeerd pand. waar op een strikje of knoop is aangebracht. Er waren in deze collectie veel bedrukte stoffen in bloemen of abstracte dessins in mooie kleurencombinaties. Vooral in tinneroy, een gezellige dracht voor de winter, waren er fleurige patronen. De effen japonnen waren merendeels van jersey. Veel modellen hadden een verlaagde taille of waren aan de voor kant voorzien van een schootje, zodat de japon een idee gaf deux-pièces te zijn. Jersey wordt veel gegarneerd met moeilijkheden op met het wassen van het kledingstuk. Jaquardzijde is nog steeds een geliefd materiaal voor geklede japonnen. Men toonde een mooie collectie in deze stof, die bij uitstek geschikt is voor de grotere maten. Pakjes, bestaande uit rok of japon met jasje, waren er te kust en te keur. Het materiaal hiervan is v.n. jersey. Heel flatteus was een lindegroen jersey pakje. Ook een tinneroy pakje met ruim vallen de blouse stond heel jeugdig. Vermel denswaard is een uit Parijs geïmporteerd pakje van grijs met zwart genopte otto- manzyde. Rokken, gecompleteerd door blouses of wollen jumpers waren er in velerlei combinaties. De getoonde mantels hadden het modieuze accent, dat Parijs voorschrijft: een lage taille met klokkend uitlopende rok, zoals een camelkleurige jas te zien gaf. Heel chique was een groene velours de laine-mantel met bruine bontkraag. De bijpassende hoeden van fluweel en velours waren afkomstig van Maison Caprice, Donkersteeg. Hedenavond vindt een reprise van deze show plaats. i onderzoek te Amersfoort, benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de prehistorie. De heer Modderman, die in 1919 in het toenmalig Nederlands Indië is ge boren, legde het eindexamen HBS-B in Amersfoort in 1937 af. Hij studeerde geografie te Utrecht. Reeds doordat hij het doctoraal examen in 1942 afleg de, was hij verbonden als wetenschap pelijk medewerker aan het Biologisch- Archeologisch Instituut te Groningen, met een speciale opdracht voor de stu die van het Zuiderzeegebied. In 1945 promoveerde hy te Groningen tot doctor in de letteren en wysbegeerte, op een proefschrift: „Over de wording en de betekenis van het Zuiderzeegebied". Van juni 1946 tot 1950 was dr. Modderman verbonden aan het toenmalig Rijksbu reau voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek, dat hem detacheerde bij de Stichting voor Bodemkartering te Wa- geningen voor het doen van arcneolo- gische veldverkenningen in de karte- ringsgebieden. Sedert 1950 is de nieuw benoemde hoogleraar belast met het on derzoek van prehistorische objecten door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek te Amersfoort, waaraan hij als wetenschappelijk hoofdambte naar is verbonden. Dr. Modderman, die tevens sedert 1955 privaatdocent in de prehistorie van Nederland aan de Utrechtse Universi teit is, heeft talryke opgravingen in Nederland geleid. De meeste daarvan hadden betrekking op opgravingen uit het neolithicum en de bronstijd en ur nenvelden uit de late bronstijd en ijzer tijd. Behalve zijn proefschrift heeft prof. Modderman zeer veel gepubliceerd in wetenschappelijke tijdschriften.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3