TUNESÏE en LIBIË - landen met aparte charmes voor de toerist VROOM DREESMANN Het Leidsch Dagblad Een sigaret voor een redding DINSDAG 19 SEPTEMBER 1961 ten de aangeboden dieren, er wordt over de prijs onderhandeld en zo nu en dan een koop gesloten. By de uitgang wordt controle uitgeoefend en de koper moet een briefje laten zien dat het zyn eigen dom Is, dat hy van het terrein afvoert. Vele Arabieren vinden het niet prettig om gefotografeerd te worden en het is dan ook uitgesloten om hier iets van de markt vast te leggen. Bovendien is het zo'n volte, dat er geen afstand te nemen is. Buiten de veemarkt op een groot plein is een andere markt aan de gang. Hier wordt van alles aangeboden: eieren, kippen, duiven, kleren, enz. In een nauw straatje zitten de smeden: zij vervaar digen ter plaatse en verkopen kleine yze- ren sikkels met een gekartelde rand voor het snyden van het graan. Achter de veemarkt is de houtskoolmarkt. Het is een en al bedryvigheid en na afloop ziet men de bezoekers weer aftrekken. Een enkele op een paard, velen op ezels of op fietsen, anderen te voet de gekochte dromedaris meevoerend. Wat op elke markt in Libië opvalt, is dat men nooit vrouwen ziet. Ook in Tripoli zelf ziet men weinig vrouwen op straat en dan vrywel altyd in het gezel schap van haar echtgenoot, vader of broer. De Arabische vrouwen zyn als haar Tunesische zusters in een witte doek gehuld, maar zy houden de ran den daarvan zo by elkaar, dat er maar een zeer kleine opening overbiyft, waar door zy als cyclopen met één oog de wereld inkyken. Men ziet hier geen vrouwen die boodschappen doen, dat is alles werk voor de mannen. Vroeg of laat zal hierin wel verandering komen. Er zyn tegenwoordig ook scholen voor meisjes en de middelbare school in Tri poli telt zeshonderd leerlingen. Van deze meisjes zal een aantal in het buiten land gaan studeren (o.a. in de medicij nen) en het is moeilyk denkbaar dat zij naar Libië zullen terugkeren om daar weer zwaar gesluierd rond te lopen. Merkwaardig is het, dat zy onder haar witte omslagdoek geheel modern gekleed zijn, zoals myn vrouw constateerde by een bezoek aan een meisjesschool. Meer op het platte land treft men de Berbers aan, die gedeeltelyk nog als nomaden leven. Zy vormen de oorspronkelyke be volking, die hier al woonde voordat de Arabieren in het begin van de zevende eeuw hier binnentrokken. De Berber vrouwen zyn niet gesluierd. Zy zullen zich als er een vreemdeling nadert af wenden, maar toch voorzichtig om een hoekje gluren, zy dragen geen witte, maar voornamelyk kleurige, rode doe ken: op de borst dragen zij grote zware, zilveren kettingen en om de armen tal- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll loze zilveren armbanden. De mannen of zy nu Arabier of Berber zyn dragen een barracane, een witte wollen deken; soms losjes om de schouders gedrapeerd en met een gesp bevestigd, soms ook over het hoofd geslagen tegen zon en stof. Daaronder een Europees pak of een meer conventionale dracht: een wy- de witte broek met nauwe pijpen; een wit hemd dat over de broek heen hangt en daarover een geborduurd, mouwloos, blauw vest: op het hoofd een rood, rond kapje. De tarboesj (fez) ziet men maar weinig dragen; het is een overblyfsel uit de tijd dat Libië onder Turks bewind stond. Van Tripoli uit maken wy tochten naar de oude Romeinse steden Sabrathe en Leptis Magna. Vóór de Romeinen hadden de Phoeniciërs hier al neder zettingen (zoals Oea op de plaats waar nu Tripoli ligt) en ook de Carthagers lieten hier hun invloed gelden. Karava nen uit equatoriaal Afrika brachten door de Sahara hun koopwaar naar de kust van de Middellandse Zee en er ont stonden bloeiende handelssteden. In de zevende eeuw rukten de Arabieren naar het westen op en pas na veel stryd en vernieling kregen de Arabieren de macht in handen. De steden aan de kust gingen ten onder en werden grotendeels door het zand bedolven. In de middeleeuwen dienden zij als „steengroeven": uit Leptis werden byna zeshonderd zuilen wegge haald om te worden gebruikt by de bouw van het slot van Versailles. De Italianen Dit amphitheater bevindt zich in Sabratha, waar vele overblijfselen van de Romeinse overheersing te vinden zijn. begonnen hier met grootscheepse opgra vingen en ook thans worden die nog voortgezet. Sabratha en Leptis Magna zyn voor een groot deel bloot gelegd. In Leptis kan men uren rondlopen zonder er uit gekeken te raken. Naast overblijfselen van Romeinse tempels vindt men er de resten van een vroeg christelyke kerk, grote marktpleinen, een amphitheater, baden en ook de latrines zyn nog be waard gebleven. Aan het uitgraven van de verzande haven is men nog niet be gonnen, maar wel ziet men duidelijk de ligging van de pieren die de haven omga ven. Veel valt hier nog te doen en overal vindt men brokstukken van zuilen, die wachten op reconstructie. Wat er aan beelden en mozaieken is gevonden heeft men van Leptis overgebracht naar het museum in Tripoli. De mozaieken zyn voor een zoöloog interessant, omdat men daarin veelvuldig afbeeldingen vindt van de dierenwereld van de zee en van de methoden van visvangst. Sabratha is minder groot, maar men is daar verder gekomen met het reconstrueren; daar vindt men naast de bouwvallen van de stad een museum waarin de be- langrykste stukken veilig zyn opgebor gen. Interessante mozaieken Een van onze eerste tochten gaat naar de waterval van Sharshera by Tarhuna, want ik heb een bestelling voor kleine slakjes, die daar moeten voorkomen. Langs een goede asfaltweg met rijen Eucalyptusbomen er langs ryden wy naar Bengashier (in de wandeling nog wel „Castel Benito" genoemd). Het is weer een vrij warme dag met zuiden wind. Voorby Bengashir wordt het ter rein meer open en overal stuift dan ook zand. Waar de bermen en de weg gelyk van hoogte zyn, krygt het zand geen houvast op het gladde asfalt, maar waar de weg door een insnyding gaat, bezinkt het en vormt duintjes. Naarmate wy verder komen, worden de stofwolken gro ter en dichter en het zicht vermindert hier en daar tot minder dan twintig meter. Wegwerkers trachten het zand van de weg te ruimen, maar als zy hun schop met zand optillen, waait alles er af en weer op weg, want zy staan aan Een van de mozaieken in Leptis Magna, dat zich in het museum te Tripoli bevindt. Voor de bioloog interessante overblijfselen uit het verleden, omdat zij iets leren over de dierenwereld uit die tijd. de windzyde. Er zyn nog meer auto's die naar Tarhuna gaan en dus rijden ook wy maar door; trouwens keren zou op de halfondergestoven weg niet meeval len. Als wy even stoppen om te proberen een foto van de zandstorm te maken, wil de motor niet meer starten. Spoedig stopt er achter ons een Arabische taxi. De chauffeur bekykt de zaak, blaast de benzineleiding door en stapt by ons in. Het lukt hem om de auto weer op gang te brengen en hy rydt ons tot. buiten het gebied van de stofstorm: een vriend van hem komt met de taxi achter ons aan. De weg duikt hier cn daar door een droge wadi (rivierbedding) om aan de andere kant weer vry steil omhoog te (gaan. wy zelf zouden daar betrekkeiyk langzaam door heen gaan, maar de chauffeur vindt het geen reden om snel- |heid te minderen, hy schiet met een flinke vaart door al deze dalen heen. Dan stop hy en belooft achter ons te biyven ryden tot Tarhuna voor het ge val er nog eens iets mis zou gaan. Een sigaret wil hy wel aannemen, maar meer beslist ook niet; wy zyn gasten in zyn land en onder dergeiyke omstan digheden help je elkaar. Zonder verdere ongelukken bereiken wy de waterval. Het is een genot om na al dat stuivende zand en de dorre vlakte, hier water te zien stromen. In een irri- gatiegoot onder de waterval krioelt het van de kikkervisjes. Het is gemakkelijk om die te vangen; Je behoeft niets an ders te doen dan een theezeefje in het water te houden en met de stroom mee komen de kikkervisjes er van zelf in. Langs de oever van het beekje worden nog drie jonge, groene kikkers gevangen en uit het flap by de waterval verza melen wy de slakjes, een bloedzuiger en een waterkevertje. Hier schynt de zon en het is er zo lekker warm, dat er ook enkele insekten vliegen. Lang durven wy niet te biyven, het is al vier uur en wy willen nog voor donker in Tripoli terug zyn. Bovendien moeten wy nog maals door de stofstorm heen. De auto doet het weer redelyk, maar als wij hier en daar willen stoppen om nog wat rond te kyken en te verzamelen, doen wy dat boven aan een helling, want dat spaart duwen uit. Als wij het stuifgebied naderen, blykt dat er nog heel wat zand in de lucht zit. De wegwerkers zijn wy al tegengekomen, want hun dagtaak zit er op. De kleine duintjes die er op de heenweg lagen, zyn nu groter geworden en al vry spoedig lopen wy in een ervan vast. Lang duurt dit oponthoud niet. Een van ons graaft het zand voor de wielen weg en dat moet snel gebeuren, want meteen stapelt nieuw zand zich op; nummer twee sleurt de kleedjes uit de auto en legt die voor de achterwielen, nummer drie duwt en nummer vier geeft gas en zo zyn wij spoedig weer los en zonder verdere avonturen komen wij thuis. Lieden die van deze tocht horen, schudden hun hoofd, maar wy zyn heel tevreden met onze ervaring. Als goede Leidenaars vinden wy dat wy op vrijdag naar de veemarkt moeten gaan, de „Suk el Giuma" („Vrydags- markt") op zes kilometer van Tripoli. Binnen een ommuurde ruimte heeft daar de veemarkt plaats. In een hoek worden dromedarissen verhandeld in een andere ezels, er worden schapen en geiten en enkele paarden te koop aan geboden. De kopers bekyken en betas 10 Sportieve melsjesmantel, van fïausch mohair met zadelsteek in contraste rende kleur. De mantel in vele mooie effen kleuren. 10 jaar 47.75 3 *775 Voor 5 jaar «3 11 Schattig zuiver woilen meisjes vest, met ronde hals en geheel geminderde raglanmouwen. Het voorpand met bloemmotieven geborduurd. Origineel Italiaans modelletje, o.a. in wit, roze en marine. Voor 14 jaar 19.75 A A 71; Voor 5 jaar I 12 Bijbehorend Terlenka plooirokje (70/30) met aardige knoopgarnering. In mooie effen kleuren en charmante nieuwe ruiteq. 14 jaar 16.95 4 O 45 Voor 5 jaar Am 13 Gezellige kraagloze meisjesmantel, met warme, vlotte, losse sjaal, geheel gevoerd met een wollen ruit. De mantel zelf in vele mooie kleuren, o.a. antraciet en camel. Voor C 375 14 jaar 61.75 Voor 10 jaar 3 3 14 Heerlijk sterke regenjas, van siliconen- popeline met vaste capuchon en losse strikceintuur. Geheel gevoerd met wollen ruit. Vuil- en waterafstotend. In vele mooie kleuren, o.a. groen en marine. Voor 14 jaar 29.75 A Q75 Voor 4 jaar 1 V Uw Wapenhuis Aangeboden onderstel met autobanden en reservewiel, banden ln prima staat. Te zien P. de Graaf, Donklaan 8. Voorschoten. Heteluchtkachel (Frohllng), aangeb. tegen zeer billijke prijs. Adres: Rhyngeesterstr weg 6. Oegstgeest. Te lef. 22966. Te koop haardkachel met voor- en achterplaat. Franchlmontlaan 50. Wegens vertrek naar bui tenland een oliehaard aangeb. Zo goed als nieuw. Te bevragen Oppenheimstraat 79, Lelden. Te koop haard en twee-pers. ledikant (Auping). Belde ln goede staat. Prijs billijk. Adres; Kapteynstraat 54. Te koop Renault 4. Vraag prijs f 700.Donklaain 4, Voorschoten. B. z. a. noodhulp voor eni ge ochtenden of middagen p. w. Brieven met opgaaf salaris bur. van dit blad no. 5751 k. p Te koop pen ln g. st. z. Jaarsma haard. Prijs f 40. Morslaan 53. Na zeven uur. Gehuwde vrouw b. z. a. voor licht huishoudelijk werk. Brie ven bur. v. d. blad. no. 5752 k. Te koop volledig ingericht tenthuis, 2x5 m., 4 sl.pl., butagas, staande by Kager- plassen. Eventueel te huur. Cosijnstraat 26, Leiden. Aangeboden mooie gryze mantel, maat 48 en 1 paar zwarte damesschoenen, maat 39. beide zo goed als nieuw vooT oudere dame. Prijs f35.-. Br. bur. v. d. blad no. 5743 k. Skoda, bouwj. '50'51, 1. g. st. Benzineverbruik 1-14. T.e. a.b. Herengracht t/o. 96 (woonschip) Te huur gem. kamer, eigen keukentje, voor nu of later, voor dame op leeftyd. Centrum Br. bur. v. d. blad no. 5741 k. Aangeboden Ford Taunus 1950. Mooi wagentje. Loopt prima. Desk. onderz. toege staan. Banden nieuw. Prys f 275. Resedastraat 26, Leider dorp. 's Avonds na 6 uur. Motorrijwiel te koop aange boden, merk D.K.W., 250 cc., ln prima staat, bouwjaar '57. 27.000 km. gelopen, t. e. a. b. Te bevr.: Atjehstraat 67. Lel den. Echt suède jasjes, leeftyd 8 en 13 Jaar, per stuk f 12.50, bruidsjapon maat 38, gefronst nylonlijfje, rok, tule, sluiertje en tasje f 20. Dahllastraat 22 A Na 6 uur. Damesregenmantel, m. 48, d. ruit f 20, meisjesmantels ruit, 1. 15 Jaar, regen- en win termantel f 12.50 p. stuk. Dahllastraat 22 ANa 6 uur. BS Te koop 2 fauteuils, 3 stoe len. ronde salontafel en vloer kleed. Tel. 26378. Te koop diverse Goggomohils T 300 1957, 1955. Calex Auto bedrijf N.V., Lelden. Kort Gal gewater 1416. Tel. 33355. Te koop 2 elektr. tussenme- ters (220 V.) k 115. een pri ma snelweger, wegend tot 1 kg. f 45, een goede stofzuiger f20. Te bevr.: Rijnmond 3. Katwijk aan Zee. Metalen strijkplank f 13.95. Luxe uitvoering In diverse standen verstelbaar. Metalen keukentafel f 19.95, grote maat 50 x 80 cm, bedekt met origi neel Linofeit en zware plastic- rand. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lel den. Te knop een z.g.a.n. lange bruine lederen Jas. voor heer, maat 5052. Prys f 60. Tel. 34423. Aangeboden origineel teak houten eethoek, best. uit 4 stoelen, wollen bekled., langw. ultschulftalel, bergmeubel en teakhouten bankstel met ta fel. draaibaar bovenblad (For mica). Nieuw. Wegens rulmte- febrek. (Ook afzonderlijk te oop)Brieven bur. van dit blad onder no. 5819 k. Woensdagmarkt. Losse da- mespyjamaj asjes tot 46 3.98. Links" geweven dameskousen 75 cent per paar. Fantasie he rensokken 0.98, drie paar voor twee Tuld. Lakens. Hoek Stad huisplein. Japle. Woensdagmarkt. Leuke melsjesonderjurkjes. Noorse sokken 1.49. Prachtige baddoe ken van 3.98 nu 2.98. Onze bekende herenflanellen nu 3.98 Pracht sortering nylonkousen en nylononderjurken. Hoek Stadhuisplein. Japle. Woensdagmarkt. De nieuw ste dames- en herenpyjama's tot 12 Jaar 3.98. Vlotte nacht japonnen tot 52 4.98. Leuke jongenspyjama's. Damessllps 0.69. Hoek Stadhuisplein. Japle. S Kamer te huur voor dame heer alleen, met gebruik van badkamer. Tel. 01711 - 560. Wasmachines f 135. Nog snkele dure machines, Iets be schadigd f 155.-. Centrifuges Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13 Tel 24409. Volkswagen 1951, ultst. staat Door inruil slechts f 950. Autobedr. Joh. Stol, Lange- brug 91. Tol. 25033. aVauxhall 1955 met kachel, tst. staat, door inruil zeer biliyk. Autobedr. Joh. Stol. Langebrug 91. Tel. 25033. Dauphlne 1957 met schulf- a»k en radio. Ultst. staat. Autobedr. Joh. StoL, Lange brug 91. Tel. 25033. Flat „600" 1957, ultst. staat. Zeer snel en zuinig. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91. Telef. 25003. Autobedryf Joh. Stol. In- oop. Verkoop. Flnanc. met goedkope WA.-verzekering^ Lid Bovag. Langebrug 91. Telef. 25033. Een Ford Anglla 1956, ln goede staat aangeboden, tegen elk aann. bod. Prlnsessesüraat 117. Llsse, tel. 02530 - 4198. Plastic w.c.-brll f3.98. Zwa re kwaliteit, geheel compleet met bevestigingsbouten. Past op elke stenen w.c.-pot. Nu ook ln de kleur wit verkrijg baar. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordelnde 43, Leid den. Schoorsteenvegen? Laat U niet misleiden langs de deur De kwitantie heeft pas waarde van een erkend schoorsteen veger. Sinds 1875 Leiden's Schoorsteenveger. Jac. Stouten. Schelpenkade 23. tel. 21751 Buitenkansje. Goed onder houden 3-pl. elektr. fornuis met nieuwe platen voor f 60. Voorschoten. Nassau kade 32. tel. 2171 - Na 18 uur. Markiezen, rolschermen. al. Jaloezieën Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Mel- chers markiezen!abriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegstgeest, tel. 01710 - 31165. Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps). wan delstokken, lnvalldestokken. rubberdoppen. Paraplumagazyn Van Oerle, Haarlemmerstr. 95. By de Vrouwensteeg. Overhemdenreparaties, alle soorten, no-lron dezelfde prys, heel boord f 2.50, bovenboord f 1.95. Overhemdenreparatie- inrlchting: Bebo, L. Pk.koor - steeg 30. tel. 31369. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet. Opel, Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf .Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. A.s. bruidsparen Uw bruids stoet wordt le klas verzorgd door het gespecialiseerde Trouwautobedryf, Zeemanlaan 12 a. Dir. De Jong. Tel. 23055. 7-pers. auto's. Keuze uit: zwart, zilvergrijs of witte bruidscoupé Ook U kunt In het bezit komen van een klasse fornuis, komfoor, geiser of koelkast, en dan nog 10% korting Ook voor butaangas, lnl. de warm tebron Lage Rijndyk 3A, Tel. 23568, Lelden. Hangkasten, legkasten, keu kenkasten, „Wlenese" ladders, trappen en steigers voor aan nemers. timmerlieden, loodgie ters en schilders. Fabrieksprij zen. Hout, board, triplex, lijs ten Komt vrliblilvena eens ky ken. „De Houthal" en prijs-vra- gen. Hogewoerd 99. tel 22536 Een foto ls altyd een wel kom geschenk. Foto Studio Koopman, Hooigracht 96. Tel. 31701, maakt voor U mooie vlotte briefkaartfoto's vanaf 13.75 per 3 stuks. Pasfoto's vanaf f 1.— per 3 6tuks. Wy verzorgen al Uw druk werken tegen blliyke pryzen. Geboortekaartles. verlovings kaartjes, huwelijksaankondigin gen. visitekaartjes enz. Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa vulpenservice. Haarlem merstraat 64. naast muziek handel Hof enk Enorme sortering schilder stukken ln alle prijzen, meta len fotolljsten, plastic fotoiys- ten in dlv lkeuren enz. Na tuurlijk bij: Lijstenmakery „De Concurrent", Haarlemmer straat 72. Tevens het aange wezen adres voor het omiysten van platen., foto's enz. S| Metalen krukjes f 4,98. Voor euken, badkamer, Jongens- of meisjeskamer enz. zware kwa liteit stalen buis. Zitting met zwaar plastic bekleed ln diver se frisse kleuren. I.V.A, - Haar lemmerstr. 48. Nova - Noord elnde 43. Lelden. Metalen boekenrek f 2,69, extra grote maat 57 cm. breed. Zware kwaliteit plaatijzer, ln diverse fraaie kleuren. Boeken rek met 2 planken f 4,98; met 3 planken f 7,95. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Lelden. Zeemlappen tegen halve .ill Prima kwaliteit zeem leder van zeemlederfabriek „Roorda". Alleen hele huiden, grote maat f2.98. f4.50. f5 98. Nu met advertenie f 1.49. f2.25 f2.99. I.VA.. Haarlemmerstr. 48 Nova, Noordelnde 43, Lelden. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Nieuwste modellen 1961. o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord. Volkswagens Anglla. Consul. Volkswagenbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dyic 34 a. Tel. 22300 - 32735. prijs!! leder Goedkope kop en schotels: Zes stuks voor f3.98 verpakt ln luxe doo6. Mooi hoog mo dél. Zes verschillende pastel tinten. Prima eerste keus kwa liteit. I.VA., Haarlemmer straat 48. Nova. Noordelnde 43, Lelden. Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd by Tom Brinks, Haarl straat 137 t/o. Voortman cafétarla Zlg-zag naaimachines vanaf f 350.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steijn. Nieuwe Ryn 46 B. Lel den. Auto huren? Garage W. C. A. v. Kerkhof, Narmstraat la, Lelden, tel. 25555, heeft nieuwe auto's voor U staan. Ook voor taxi's! DIVERSEN Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" (Jacobazaal) m.m.v. „The Blue Rocking Stars". Wonlngrull. 4-kamerflat (Burggravenlaan)huur f85.-, voor Iets grotere woning, ln Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 5665 k. Kredieten t/m. f 3000 (voor ledereen), en zonder borg. voor aankoop meubelen en woningtextiel enz., direct van fabriek, enorme keuze en be sparing. uiterst soepele beta lingsregeling, strikte geheim houding. Vraagt vrybiyvend Inlichtingen Postbus 538. Den Haag. Nette jongeman zoekt net meisje of jonge vrouw, tot 30 Jaar. Brieven bur, v. d. blad onder no. 5735 k. Nette heer, 35 jaar, zoekt Jonge gesch. vrouw zoekt ser. kennism. met nette heer. Br. bux. v. d. blad no. 5757 k. Net meisje, 18 Jaar. Ned. h., zoekt nette vriend of vriendin. Br. bur. v. d. blad no. 5774 k. Te ruil kleine woning voor grotere. Hogere huur geen be zwaar. Groen es teeg 43. Lelden. Wnningrull. Benedenhuis met tuin, voor- en achterka mer. keuken, slaapkamer, zol der. voor 4- of 3-kamerflat. Br. bur. v. d. blad no. 5710 k. Wonlngrull. Aangeb. zonnig benedenhuis, bevatt. kamer, slaapkamer, keuken, gang, w.c.. tuin, rullen voor 3- of 4- kamerflat. Brieven bur. v. d. blad onder no 5694 k. !J Wonlngrull. UtrechtLei en of omgeving. Aangeboden 4-kamerwonlng, keuken, w.c., balkon, tussenflat, huur f9 -. Gevraagd grotere woning, liefst heel huls. Hogere huur geen bezwaar. Brieven bur van dit blad onder no. 5838 k. Tarief „SLEUTELTJES" 1—20 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 teen woora noogstens 12 let ters) Bewysnuminei 10 10 extra Toezending nummer- brieven f 020 meer „Sleuteltjes* worden oehou- dens gebrek aan plaatsruimte dageiyks opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7