De vijfdaagse buiten onze grenzen: een bont beeld ZO GAAT ONZE JEUGD HET NAJAAR IN Geen moeilijkheden vrije-tijdsbesteding SLOTBESCHOUWING LOSSE NOTITIES Nieuwe uitgaven 1 DINSDAG 19 SEPTEMBER 1961 (Van onze correspondenten) De vijfdaagse buiten onze grenzen: het is een bont beeld, dat in de voorgaande beschouwingen geschetst werd. Bont, omdat al waar de verkorte werkweek is ingevoerd, de spelregels meestal weer net iets anders luiden dan elders, terwijl ook de verschillende groepen werk nemers, die de werkweek van vijf dagen kennen, niet voor ieder land dezelfde zijn. De rode draad, die door deze beschouwingen liep, is het feit, dat vele, vele tientallen miljoenen de verkorte werkweek kennen, hetzjj sedert jaren, hetzij sedert een korte periode. Markant feit is het voorts, dat nauwelijks moeilijkheden of problemen te ontwaren vielen, verband houdende met de „besteding" van de vrije tijd. de aantal leerplichtige kinderen, wordt noodgedwongen veelal eenzelfde klasse lokaal tweemaal per dag gebruikt. De kinderen (zowel van de lagere als van de middelbare school) gaan dan ook of van acht uur, half negen 's och tends tot één uur, half twee 's middags naar school, of van drie uur, half vier 's middags tot acht uur 's avonds. Dit late uur schept thuis overigens geen enkel probleem, daar men nooit voor negen uur des avonds aan tafel gaat. De vakanties zijn, tussen twee haakjes, lang: 's zomers drie volle maanden! Moeilijkheden, die hier in ons land blijkbaar weieens voorzien worden gezien het vele praten en rapporteren erover, problemen, die maar al te gauw ook geschapen worden nog vóórdat de vrije-tijdsbesteding er aanleiding toe geeft. De meesten zullen, dunkt ons, werkelijk wel hun eigen weg vinden bij het „zinvol besteden van de vrije tijd" of het „on-zinvol verknoeien van hun vrije tijd". Maar wat dan nog als t dit laatste wordt? Ter completering van het vyfdaagse- beeld mogen hier tenslotte nog enkele losse notities volgen, die illustrerend zijn voor het verschijnsel. De vrije tüd, die de Romeinse amb tenaren kennen (Rome is een ambte naren-stad en men werkt er slechts tot twee uur 's middags) wordt wel héél rus tig gebruikt: tegen een uur of vijf, half zes zijn middagmaal en (onmisbaar) middagdutje tenslotte achter de rug, waarna een bijbaantje wacht of wat flaneren. Geen problemen zijn er voor 't vullen van de vrije uren. Voor de schoolgaande jeugd gelden in Italië geheel andere uren dan bij ons. Over een vijfdaagse voor de scholen wordt dan ook geen moment gepiekerd. Als gevolg van het grote gebrek aan Horecapersoneel Een sector waarin „korter werken' nog helemaal niet ter sprake komt, is het Italiaanse horecapersoneel, dat uit de aard der zaak zeer talrijk is. In een Romeins restaurant werkt het in loon dienst zijnde personeel van ongeveer tien uur 's ochtends tot drie uur, half vier 's middags en dan weer van zes uur 's avonds tot middernacht. Het zijn dus bijzonder lange werktijden, waar één vrije dag per week tegenover staat. De kelners die vrij hebben, worden vervangen door eollega's, die in de loop van een week in zes verschillende zaken werken. De z.g. „baristi", de jongens die in de ruim tweeduizend Romeinse café's schoollokalen èn van het steeds groeien- en „bars" de espressomachines bedienen, hebben overigens nog slechtere werktij den: tien uur per dag, zeven dagen per week. Vakantie: twee weken per jaar! Aan een kortere werkweek wordt echter niet gedacht! Het is in Italië zelfs zo, dat de bank- employé's ageren tegen een vijfdaag se werkweek, die voor hen toch wel eens zou kunnen worden ingevoerd ge durende de zomermaanden. De overeen komst inzake de verkorte werkweeK, af gesloten tussen enkele vakbonden ener zijds en de werkgeversbond anderzyds, houdt namelijk oók in, dat per dag van negen 's ochtends tot vijf 's mid dags gewerkt moet worden, met, een uurtje voor de dan noodgedwongen wel koude lunch. Het is hiertegen dat ver zet aangetekend wordt. Men prefereert de middagpauze van tweeeneenhalf uur. Deze regeling zou overigens alleen voor midden- en zuid-Italië worden inge voerd. In noord-Italië, waar het 's zo mers bijzonder warm is, blijft de lange middagpauze wél gehandhaafd. De lagere scholen sluiten in Oosten rijk over 't algemeen des zaterdags hun deuren. In onderling overleg Lussen ouders en leraren werd echter besloten om de middelbare scholen niet de gehele zaterdag te sluiten, 's Ochtends wordt nu normaal les gegeven omdat een onder breking van vrijdagmiddag tot maan dagochtend pedagogisch onjuist werd geacht. Is in Engeland het T.U.C., Trade Union Congress, tegen een wettelijke regeling van de werkweek („hoe minder advocaten zich ermee bemoeien, hoe be ter", zo verklaarde men tegenover on ze Londense correspondent), toen be staat het streven om een 40-urige werk week als algemene basis te bereiken. De ze 40-urige werkweek zal dan tot stand moeten komen door middel van onder handelingen tussen de werkgevers ener zijds en verschillende vakbonden ander zijds. In België is het de bouwvakkers in gevolge hun cao niet toegestaan voor der den tegen betaling werk te verrichten. Tegen „privé-werk" bestaat natuur lijk geen bezwaar. De praktijk heeft echter aangetoond, dat handige bouw vakkers deze besluiten omzeilen, door „voor zichzelf" een huisje te bouwen, dat zij dan later verkopen De Belgische vakbonden beschouwen de vrije-tijdsbesteding als een probleem. De algemene indruk is echter, dat de Belg heus wel weet wat hij met zijn vrije tijd moet doen. Hij heeft nierbij bepaald weinig leiding bij nodig. De „angst" van de vakbonden is, volgens onze Brusselse correspondent, dan ook voor een deel toe te schrijven aan de omstandigheid, dat in een welvaarts staat de sociale belangstelling van de arbeider afneemt. Dagbladen De wereld van de dagbladen vertoont een geschakeerd beeld. De grote Ro meinse dagbladen verschijnen zo bij voorbeeld zeven keer per week, noewel zij (in theorie) niet meer dan zes maal mogen verschijnen, hetgeen sa menhangt met de werktijden in de drukkerijen. De couranten, die een zon dagsuitgave hebben, verschijnen dus 's maandags niet (althans in theorie), ter wijl de zondagseditieloze bladen wel op maandag uitkomen. De belangrijke Ro meinse bladen lappen deze regeling, zo als gezegd, echter aan hun laars. Het technische werk wordt 's zondags dan ook verricht door personeel, dat op een doordeweekse dag vrij krijgt. Ook in Denemarken kennen de grote bladen zondagsedities, die meestentijds bovendien nog tweemaal zo omvangrijk zijn als de op werkdagen verschijnen de nummers. Deze zondagsedities worden overigens door een speciale, eigen re dactiestaf verzorgd. Hun oplagen lig gen ongeveer twee keer. zo hoog als de doordeweekse uitgaven. In Zweden kent men ook al geen courantenloze zondagen: de grote natio nale bladen verschijnen zeven keer per week. Voor het technisch personeel zijn er rouleringssystemen. Oostenrijk kent weer wél zondagsedi ties, maar géén maandagochtend-uit gaven (uitgezonderd enkele sportbladen) In Australië verschijnen de bladen continue. Zowel voor het technische per soneel als voor de redactiestaven gelden ploegenstelsels (van 40 uur per week). De betrokkenen hebben recht op twee volle vrije dagen per week. In collectie ve arbeidsovereenkomsten, geldende voor afzonderlijke bladen of groepen van bla den, worden alle arbeidsvoorwaarden tot in de kleinste details geregeld. Ook in de Verenigde Staten verschij nen de bladen iedere dag. De zondags kranten zijn zelfs extra dik, om niet te zeggen berucht dik. Uiteraard kan een en ander slechts gerealiseerd wor-' den met rouleringssystemen, zowel voor de technici als de redactionele staven, daar de vijfdaagse werkweek oppermach tig is. In België zijn de toestanden ana- en journalistiek personeel maken per manente verschijning voor enkele bla den mogelijk. In Frankrijk tenslotte verschijnen de dagbladen zes maal per week, óók op tweede kerst-, paas- en pinksterdag. Anthony van Kampen-Omnibus: Jungle Pimpernel, Incident op Corsica en Prauw aan boord. Uitg.: De Arbei derspers, Amsterdam. De hemel kent geen gunstelingen, door Sportieve double face wollen Jon* gensjas, met capuchon. Rug en mouwen bovendien met zijde ge voerd. Afknoopbare ceintuur. Voor 14 Jaar 40.75 "J ("yc Voor 10 Jaar 33 2 Terlenka pantalon» met smalte pijpen, anti-slipband en verstelbaar elastiek, in mooie fantasie-dessins. Maten 6-14 jaar. Voor A C75 14 jaar 18.75 10 jaar 13 2 Oer-solide katoenen Parka, van geheel dubbele „Dri SU" gabardine met uitknoopbare moutonvoering en ceintuur rondom. Voor 14 jaar 56.75 A Al** Voor 8 jaar I 4 Marathon Caddy Roy" pantalon* Extra poolvast, warm en sterk. Met anti-slipband, ceintuur rond* cm, voorsluiting met rits en drie versterkte zakken. Voor 14 Jaar 19.90 «f C50 Voor 8 jaar 13 5 Zuiver wollen pullover - zó uit Italië met ronde of V-hals, fully- fashioned, in de nieuwste grove steek gebreid. In mooio multicolor 1695 Kerkelijk L even Aartsbisschop Canterbury in ons land Met een lyntoestel van de BEA is gis teravond de nieuw benoemde primaat van de Kerk van Engeland, dr. Arthur Michael Ramsey, aartsbisschop van Can terbury', op Schiphol aangekomen. Hü werd begroet door de oud-katho lieke aartsbisschop van Utrecht, dr. A. Rinkel, die van Zwitserland, dr. U Küry E. M. Remarque. Uitg.: Van Holkema en Warendorf, Amsterdam. Practische kleurenpsychologie, door Th. Oegema van der Wal, kleurenpsy- choloog. 4e druk. Uitg. N.V. Wereld-Bi bliotheek, Amsterdam. uit Bern en door de Britse consul-gene raal te Amsterdam, mej. Kathleen M. Graham. De aartsbisschop zal in Amersfoort een gedeelte van de internationale theolo genconferentie bijwonen, die door Angli canen en oud-katholieken in ons land is georganiseerd. De conferentie, die gisteren begonnen is en in het oud-katholieke seminarie te Amersfoort wordt gehouden, zal drie dagen duren. Zy vormt de inleiding tot het komende oud-katholieke congres in ons land. Tussen de Anglicaanse en Oud-Katho lieke Kerken bestaat sinds 30 jaar een kerkelijke gemeenschap. Beide kerken beschouwen zich als een voortzetting van de ongedeelde kerk der eerste tien eeuwen. Op de conferentie in Amersfoort die een besloten karakter heeft, wordt die voortzetting besproken. Het thema luidt: „De continuïteit der kerk". 6 Sterke pantalon „Gamy": met per* Ion voor extra-stevigheid. Mode! met smalle pijpen, anti-slipband en verstelbaar elastiek. In vele mooie multi-color combinaties. Voor 15 jaar 14.90 A />5fl Voor 6 laar IU 7 „Hazewind" wollen kindercoat - heerlijk warm: geheel met wattine gevoerd, ook In de mouwen - de capuchon gevoerd met Teddy! In mooie multicolor-tinten. Voor 8 jaar 39.75 3 3 75 Voor 4 Jaar 3 3 8 Warme wollen tricot pantalon, „Intexa". Nauwe pijpen met split- jes, elastiek rondom in taille. Met 2 insteekzakken. In 4 mooie effen kleuren. 10 jaar 11.50 Q50 Voor 4 jaar Onder grote belangstelling is gis teren de grootste tankerwelke ooit in ons land is gebouwd, uit het dok van de werf van Verolme op Ro zenburg gesleept. Het 78.000 ton metende schip op weg naar de Nieuwe Waterweg, gesleept door dertien sleepboten. 9 Elegant meisjesjurkje, van aardige kreuk-, herstellende geruite stof. Strak lijfje met bobbed kraagje en de nieuwe stropdas: ruim rokje. 7 4 A75 Voor 11 jaar 21.25 Voor 5 jaar O SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevraagd piJpfitters en eer steklas c.v. monteurs. Melden: De Genestetstraat 110a, 4e Bin nenvestgracht 2a, tussen 7-8 u. Prettig meisje gevr., in ge zin met 3 kinderen. Mevr. Peek Beukenhorstlaan 12 a. Wasse naar. tel. 01751 - 8368. Heer zoekt zo spoedig mo gelijk ln Lelden of omgeving, een zlt-slaapkamer met volle dig pension en huiselijk ver keer. Brieven bur. van dit blad onder no. 5685 k. Heer zoekt zo spoedig mo gelijk ln Lelden of directe om geving. een zlt-slaapkamer met stook- en kookr-"1 Br. bur. v. d. bl W'edn. vraagt een werkster, voor 2 avonden ln de week 1.50 per uur. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5737 k. 2-persoons ledikant met goed spiraal gevraagd. Brieven our. van dit blad ao. 684>5 k. Gevraagd verpleeghulp te gen 2 oktober, bij oude dame voor dag en nacht of voor des nachts. Omgeving Rljnsbur- gerweg. Lelden. Tel. 22098. Mevrouw v. Praag vraagt werkster, voor 1 a 2 ochtenden per week. Aanmelden: Mors singel 2. Lelden, tel. 26920. 45. Lelden. Auberge „De Kieviet", Stoep- Stoeplaan 27, Wassenaar. vraagt voor direct, enkele werkvrouwen voor de ochtend uren. Aanmelden mondeling of telefonisch 01751 - 9403. S Auberge „De Kieviet", an 27, Wassenaar, vraagt voor direct enkele knechten in al gemene dienst. Aanmelden mondeling of telefonisch 01751 - 9403. Chauffeur gevraagd met ruime rij-ervaring voor huur- autobedrljf. goed in Leiden be kend zijnde. Boven 21 Jaar. Aanmelden: Zeemanlaan 12 A, Leiden. S| Student vraagt kamer te uur. Brieven aan H. ter Keurs. Vlietweg 124, Leld- schendam. tel. 4403. Gevr. door slager Inwoning, by oude dame of heer, voor man. vrouw en dochter vlees vrij. Brieven bur. van dit blad onder no. 5811k. S Meisje, 22 Jaar, zoekt yrlen- n, wonende in Lelden. Llsse of tussenliggende gemeenten. P.g. Brieven bur. van dit blad onder no. 5813 k. Jong echtpaar z.k., zoekt woonruimte. Brieven bux. v.d. blad onder no. 5821k. Net meisje, 14 jaar, zoekt nette vriendin. Brieven bur. van dit blad no. 5693 k. Toekomstig echtpaar zoekt woonruimte ln Lelden of Oegstgeest. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5568 k. R Gevraagd een autostep op .chtbanden en een transfor mator van 127220 Volt, mag tot 300 W. Na 7 uur. Zijlsingel 68. Drukbel. Gevraagd werkster, voor enkele ochtenden per week. Mevr. Tettero, Prinsenweg 2, Wassenaar. Tel. 4646. Spoed. Jong echtpaar vraagt i1800.te leen. Hoge rente geen bezwaar. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5817 k. BGevr. nette werkster. Hoog on. Moonen en Vrij, Boter markt 24, Leiden. Tel. 25400. Gevraagd nette Jongen of meisje, voor automatiek. „De Steeg" Aanmelden des avonds tussen 78 uur. Mooi- Japlksteeg 2. ZIJ-uitgang Tria non Theater. S| Dringend!!! Doctoriaal stu- ent zoekt ruime rustige ka mer, event, met verzorging. Br. bur. v. d. blad no. 18119 k. Wegens teleurstelling flinke werkster gevraagd. Dinsdag en donderdag van 912 uur. Aanmelden na 6.30 uur. Jan v. Goyenkade 15. AANGEBODEN Nieuwe auto's, o.a. Opel Re- kord, Renault Ondine. Dau- ghlne. Volkswagen huurt u IJ Autorijschool en verhuurbe drijf Remmerswaal. Lelden, ütr. Jaagpad 16 a. Tel. 21966 en Voorschoten, Essenlaan 5. Tel. 3924. Kyschool „Beatrix", Beatrlx- straat 4. telef. 30319. Erkende bondsrijschool B.B.N., vermin dert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met film6. De grootste keuze merkhor- loges Omega. Alplna, Pontiac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedipl. horloge maker. Haarlemmerstraat *3. Tel 22076. Leiden. Het Juiste adres voor alle uurwerkreparaties aan horlo ges. klokken en antieke uur werken Is W. Brouwer, gedipl. Horlogemaker. Haarlemmerstr 23 Telef 22076. Lelden. Septemberkoopjes. Terlenka Fantalons, nieuwste kleuren 16.95, f 19.75, f24.75 f 29.75, f89.-. Jongensbroeken vanaf f9.75. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415-32256. Septemberkoopjes. Sportcoi- berts vanaf f29.75, f39.50, f49.75 en., in de nieuwste des sins, ook voor jongens. Zeer goedkoop. Leune, Jan Vossen steeg 67. Telef. 22415-32256. Septemberkoopjes. Regen jassen voor dames en heren vanaf f 29.75, f39.-, f49.- enz. Ook in plastic en nylon. Grote sortering jacks. Zeer goedkoop. Leune. Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415-32256. Septemberkoopjes. Tuin broeken voor meisjes vanaf f 4.95, voor dames f 10.95, kin derbroekjes vanaf f 1.98; grote sortering spijkerbroeken vanaf f 7.95. Leune. Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415-32256. Schoolbroeken, IJzersterk v, af f 12.95. Ook in Raylon, Per- Ion. Terlenka enz. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415- 32256. Bedrijfskleding. Heren bak- kers, slagers, kruideniers, kap pers, groente- en melkhande laren koopt bij ons uw vak- kleddng. Beter en goedkoper. Zichtzendlng vrijblijvend. Leune, Jan vossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. Regenjas cadeau. BU aan koop van een kostuum, vanaf f49.75, f59.—, f69.—, f79.—, f 99.enz. 1 plastic regenjas cadeau. Leune. Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256. Dat is een moordjas, zeg. a, met de moderne betalings- spreiding kun Je Je dat ge makkelijk veroorloven. En de Oxford is goed en voordelig bij F. Kukler Jr., Haarlemmer straat 311. Geen rentebereke ning. Heeft U het koud, dan snel een Davo of Etna haard be stellen, zowel zwart als grijs. Betalingsspreiding mogelijk bij F. Kukler Jr., Haarlemmer straat 311, bij de Haven. H Zoekt L een voordelige mantel? Of heeft u liever iets aparts? Wij hebben beide uit voorraad vanaf f 19.75 tot f 135 F. Kukler Jr., Haarl.straat 311 Leuke strakke rokken v.af F13.75. Zware terlenka, rokken v.af f21. Ook grote paaten vanaf f 29. F. Kukler Jr., Haar lemmerstraat 311. F| Nylon regenmantels vanaf 29.75. Grote collectie vesten en truien, gegarandeerde kwa liteit. Leuke teenagermantels. Betalingsspreldlng mogelijk bij F. Kukler jr., Haarlemmerstr. 311. CQnversatle moderne talen. Voor beginners en gevorderden Kon. Erk. Pltmanscnool, Plant soen 65. telef. 22558, P| V.W. de Luxe. Opeis Rekord ord Consul. Open en geslo ten dak. Alle wagens met ra dio. Internationale Wegen- wachtservlce. Betere service. Billijke prijzen. Autoverhuur bedrijf „Souplesse". Veurseweg 14. Voorschoten. Telef. 01717 - Gitaar te koop aangeb. Mors weg 87. Tel. 20458. Te koop nieuwe moderne gashaard (4-8-12). Prijs f120. Julianastraat 6, Leiderdorp. Anka weet het beter. Dub- belrings rotanstoeltje, zwaar stalen onderstel, compleet met loper f 18.75. Zie onze verdere sortering. Anka, Witte Singel 108. Polyester bedkussens f 4, rotanlopers f 4.75. beklede autokussens f3.50, polyester matrassen met 15 Ja ay garantie slechts f 58. Vraagt vrijblijvend inlichtingen en demonstratie. Anka. Witte Singel 108. Markt, standplaats naast schoenen zaak Hollants. Gemeubileerde gestoffeerde kamers, bij voorkeur met pen sion." Alleen keurige personen, echtpaar zonder kinderen komt ook ln aanmerking. Voor di rect of later. Haarlemmerstraat 216 A. Te koop aangeboden een Kloostertafel, elektr. oliever- warnjlng. 125 Volt, elektr. straalkachel, 125 Volt, vloer kleed en oliekacbel. Te bevr.: Conradstraat 8. R2e h. motoren >arta 125 en 200 cc.. Jawa Jr. 150 cc., 250 cc., Matchless 350 cc.. B.M.W., 250 cc. R 25 en vele andere vindt U zo lang de voorraad strekt bij Valk a. h. H. Schouw, Voorschoten. T*I. 25101 01710. Héé Jan. wat een kostuum zeg!!! Zeker bij Kukler ge kocht? Natuurlijk, want die hebben de grote Oxford collec tie!!! F. Kukler jr.„ Haarlem merstraat 311. Teenagers, brei nog zelf Uw slobbertrui voor 3 oktober, met die mooie snelbrelwol van Wol- lana, Haarl.straat 196 A. Aangeb. scooter. 150 cc., bouwjaar 1956. Prijs f 200. Na 6 uur. Hoofdstraat 117, Val kenburg Z.-H. Z.g.a.n. Mutsaerts kinder wagen. ultncembaar f 60. Te bevr :De Vreugd, Bestevaer- weg 26, Katwijk a. Zee. BS Aangeb. versterker (15 Watt) voor f 130, pick-up f 25. Te bevragen: Nleuwsteeg 9, Lelden. Aangeb. Kaptein Mobylette, loopt niet, prijs f 17.50 en he renfiets. ln redelijke staat, prijs f 27.50. Te bevr.: Rijns burger weg 115, Leiden. fl Leert D.A.F. rijden. Feller, sneller. Inlichtingen bij Gebr. van Ulden, DAF.-dealer, Ver- damstraat 6. Tel. 23041. Te koop werkmanshuisje, met 1500 m2. grond. Huisje moet opgeknapt worden. Rus tige omgeving gemeente Ter Aar. Te bevr.: Zoeterwoudse- weg 23. Tel. 21830, Lelden. B Solex aangeb. met prima lopende motor. Prijs f 65. Bevr. Rijnsburger weg 153. Leiden. B Nu eens een goede voor delige sportzaak Wij verkopen alleen bekende merken sport schoenen. o.a. Quick. Puma. Super. Santos enz. Sportkle- dlng van Tweka en Jansen en Tilanus. Sport- en kampeer - paradljs v. Delft, StAenstr. 45. B Suédine damesjasjes f39.-. Echt suéde damesjasjes f99.-, f 110, f 130. Leune. Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32258. B Gulf smeerstation. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam- straat 6. B „Morspoort". Specialiteit ln eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen. DegeHjke berg- kasten vanaf f 69. Verschil lende moderne bergmeubelen. Morsstraat 58. B 10 rijlessen voor f 47.50. In Renault Dauphlne. Erkende Bonds-Au tor ij school „Irene", Boddens Hosangweg 52. Woubrugge, tel. 286. Lelden tel. 26858. B Alle soorten overhemden reparaties ook no-iron, tevens kousenreparatie en stomen. Al les onder garantie. „Smits" kousenreparatiebedrijf, Nieuwe Rijn 94. Leiden. Zaterdagsmid dags na 1 uur gesloten. B Krediet tot r 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. B Wat zegt U ervan om gra tis een automatisch polshor loge te ontvangen? Ongeloof lijk. Dit ongeloofwaardige wordt werkelijkheid zodra U zich een televisie-Installatie aanschaft. Inl. met zicht Postbus 209, Lelden. El R(|les ln V.W.'s '61 o. dak. "s Maandags 8 u. autotechn les f3.50. 's Woensdags 8 uur verkeersles f 2.Kwak's Ver- keerslnst. o.l.v. oud-examina tor. Zoeterwoud6e Singel 104, Lelden. Tel. 22803.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6