Prinsjesdag 1961: zonnig fleurig, kleurig en vrolijk SNELFIX VERLIES Met een enkel woord Agenda f!hi Is DINSDAG 19 SEPTEMBER 1961 GROOT was de schok voor allen, die betrokken zijn bij de Verenigde Naties, toen zU vernamen dat secretaris-generaal Hammarskjöld was omgekomen by een vliegtuigongeluk in Midden-Afrika. De wereld is armer ge> worden en de internationale toestand gevaariyker, nu Hammarskjöld niet lan ger paraat is om zyn bijna onuitputte lijke energie en grote diplomatieke tact in dienst te stellen van de wereldvrede. Bovendien is tengevolge van Hammars- kjölds dood een acute crisis in de Ver enigde Naties ontstaan. De Russen rijn een jaar geleden begonnen met een ac tie om Hammerskjöld door een drieman- schap te vervangen. Het lijkt in de hui dige situatie zeer moeiiyk een opvolger voor de secretaris-generaal te vinden, waar alle partUen zich mee kunnen ver enigen. Tijdens de ernstige crises der laatste jaren heeft Hammerskjöld een grote in vloed ten goede kunnen uitoefenen Men denke slechts aan zUn rol tijdens de Suezcrisis in 1956, aan zijn optreden toen in 1958 de spanning in de Libanon hoog opliep en aan zyn actie in de zomer van 1960, toen de chaos in Kongo zyn hoogtepunt had bereikt. De buitenstaander zal wellicht opmer ken dat Hammarskjöld in feite toch slechts een ambtenaar was en een dienaar der wereldorganisatie. Een nieu we hoogste functionaris zou in theorie toch niet moeilijk te vinden moeten zyn. Maar men moet niet vergeten dat Ham- maskjölds positie door de omstandig heden zeer uniek is geworden. De tegen, stellingen in de wereld werden zo groot, dat V.N.-resoluties nog slechts konden worden aangenomen, indien zy in zeer algemene termen werden vervat. De in terpretatie van deze resoluties werd in dat geval veelal aan de secretaris-gene raal overgelaten, die dan ook een groot deel der verantwoording voor de Ver enigde Naties maar op zyn eigen schou ders moest nemen. .Lett Dag do it", dat wil zeggen; „Laat Hammarskjöld de zaak maar opknappen", werd onofficieel de formule, die uitkomst moest brengen in vele impasses. SLECHTS een man. die het vertrou wen geniet van de meeste kleine staten in de Verenigde Naties, slechts een man die integer is. doch te vens genoeg realist om te weten hoe hy temidden van scherp tegenover elkaar staande machten zyn eigen invloed in tact kan houden, vermag in zulk een milieu de superieure figuur te biyven, die compromissen kan nastreven in het belang der mensheid. Het was onvermU- deiyk, dat nu en dan kritiek werd ge oefend op het beleid van Hammarskjöld. Het is echter onmogeiyk het ieder naar de zin te maken in een dergeiyke func tie. Nu eens werd Hammarskjöld verwe ten niet genoeg te doen, dan weer was het teveel. De Jongste V.N.-actie in Ka- tanga werd bekritiseerd in sommige lan den van West-Europa, doch toegejuicht door Afro-Azlaten. Toen echter een Jaar geleden Chroesjtsjow zyn felle aanval op Hammarskjöld begon en hem een lakei noemde der imperialisten en kolonialis ten, bleek uit de spontane hulde die de overprote meerderheid der V.N.-leden Hammarskjöld bracht, hoezeer men deze 6ecretaris-generaal respecteerde en be wonderde. NU Hammarskjöld midden in zyn moeiiyke werk en midden in Afrika, dat hem zoveel zorgen baarde, de dood heeft gevonden, is het goed terug te denken aan die onvergeteiyke middar van 3 oktober I960, toen HammarskjÖh de meest ontroerende en tegelijk de meest maniyke korte rede hield, die ooit in het gebouw van de Verenigde Naties werd uitgesproken. Chroesjtsjow had toen Juist te kennen gegeven, niet meer met Hammarskjöld te willen samenwer- ken. De Rus had echter tevens meege deeld, geen andere secretaris-generaal te willen aanvaarden, doch de functie te willen veranderen in een driemanschap. Zulk een triumviraat zou volgens Ham marskjöld een krachtig uitvoerend beleid onmogeiyk maken, daar een van de drie elke actie door een veto zou kunnen tor pederen. Vandaar dat Hammarskjöld verklaarde, niet het recht te hebben de organisatie aldus te verzwakken, zyn verantwoordelijkheidsbesef gebood hem te biyven. Op dat moment brak een ap plaus los zoals nog niet in de Assemblee had weerklonken. Het is goed thans te bedenken, dat Hammarskjöld deze geest driftige ovatie, deze warme hulde heeft mogen meemaken. MEDIO 1962 zou Hammarskjöld het einde van zyn termyn hebben be reikt. De crisis, ontstaan door Hammarskjölds dood, is thans ineens veel vroeger aan de orde dan werd ver wacht. De herfstzitting van de Assem blee, die vandaag zou beginnen, wordt daardoor alleen reeds met spanning ge laden. Over een oplossing van deze cri sis is thans nog geen voorspelling moge lijk. Vast staat echter dat, nu Hammar skjöld er niet meer is, de organisatie der Verenigde Naties veel minder kan doen om schokken op te vangen in de wereld. Dit is vooral het sombere nieuws van deze dag: nooit is sedert de oprichting der Verenigde Naties de internationale hemel zo dreigend geweest als thans en juist op dit moment heeft de wereld organisatie door de dood van haar hoogstbegaafde dienaar en leider een groot deel van haar vermogen verloren om een buffer te zijn die fatale botsin gen kan voorkomen. De Amerikaanse re gering heeft de Beriynse crisis tot dus verre niet voor de Verenigde Naties wil len brengen, doch had er wel opgerekend dat de wereldorganisatie nog een rol ten goede zou kunnen vervullen, indien de spanning al te hoog zou stygen. Maar toen dat Vliegtuig in Afrika neerstortte, ging ook veel van de kracht, der Ver enigde Naties ten gronde. Dit moge dan een grote lof inhouden voor Hammar skjöld, het maakt zyn dood ook des te tragischer voor de wereld. Vluchten is duurder dan u denkt Een inwoner van Ure terp (Fr.) kan nu getuigen dat het beter is de con sequenties van het rijden zonder rij bewijs direct te nemen, dan te probe ren zich door te vluchten aan een pro ces-verbaal te onttrekken. Dat is hem nu op een strop van en kele honderden guldens komen te staan, alsmede op een hersenschudding. Op de vlucht voor de politie nam hy met te grote snelheid een bocht, sloeg drie maal met zyn auto over de kop, waar bij de motorkap losraakte en door een etalageraam van een winkel ln Drach ten vloog. Kosten f 300.De achter volging begon toen agenten op de Rond weg te Drachten de auto zagen aanko men. Zij besloten deze even aan een korte keuring te onderwerpen. De be stuurder ging er echter als een haas vandoor met bovenstaand noodlottig ge volg. Op een stralend zonnige dag heb ben de gulden zonnewielen van de Gouden Koets Koningin Juliana en Prins Bernhard door een dicht op eengepakte, juichende menigte naar de Ridderzaal gedragen. Dit enthousiasme gold natuurlijk ook de Prinsessen Beatrix, Irene en dit jaar voor het eerst Mar griet, die in de calèche met postil jonsbespanning zaten, welke voor de glanzend gouden koets uitreed. Prinsjesdag 1961. Als altijd een fonkelend, oogbeko rend schouwspel met hoofse zwier en waardigheid. Kleurrijk en fleurig. Tienduizenden rond Voorhout, Kneuterdijk, Lange- en Korte Vij verberg en Binnenhof keken zich de ogen uit. Prinsjesdag 1961. Drie stralend jonge Prinsessen in het gevolg van haar vorstelijke moe der, rijdend onder de oude hoge bo men, langs de militaire erehagen, gevormd door de bloem van ons volk, en rondom tienduizenden van alle oorden en kanten tezamengestroom- de mannen, vrouwen en kinderen, die in alle toonaarden het „Oranje Boven" tonen en beleven. Prinsjesdag 1961. Als ieder jaar staan reeds vele uren vóór de stoet van het paleisje aan de Lange Voorhout zal vertrek ken, velen op de goede plaatjes langs de route. In dichte drommen kwa men ze naar Den Haag. Met de Spoorwegen, in autobussen, auto's of op de fiets uit de omgeving. Via de poorten in de afzettingen zijn zij te voet tot het hart van de Haagse binnenstad doorgedrongen. Voor het paleis Lange Voorhout wordt de erewacht betrokken door honderd man van het Garderegi ment Jagers met vaandelwacht en vaandel, alsmede de kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Advertentie Steek (t hem in Vf** zo'n Aan weerszijden van de met een baldakijn overhuifde staatsietrap van de Ridderzaal staat op het Binnen hof de erewacht, gevormd door ze ventig man van het Korps Mariniers, eveneens met vaandelivacht en vaandel en de Marinierskapel van de Koninklijke Marine met tam boers en pijpers van het Korps Ma riniers. Tussen deze twee uiterste punten van de route staan lange militaire „linten" als afzetting. Afgegeven saluutschoten kondigen de wachtenden de komst van de stoet aan. Op het Binnenhof kon men zich tevoren vermaken met de vrolijke klanken van de Mariniers kapel en de komst van vaak in uni form gestoken leden van de Raad van State, Kamerleden, ministers, diplomaten alsook tien leden van de Nieuw-Guinearaad. Maar eindelijk klinkt dichtbij het hoefgetrappel, aanzwellend gejuich en vrolijke muziek van de K.M.K. De stoet nadert 's lands politieke cen trum. Het gejuich zweept hoog op tegen de oude statige muren van het Binnenhof als de calèche met de Prinsessen en kort daarop de Gou den Koets aankomen. De Prinses sen stijgen uit en wachten aan de voet van de staatsietrap op hun ouders. Tijdens het spelen van het volks lied en na een groet aan het vaandel bestijgen Koningin, Prins en Prin sessen en hun gevolg de trap van de Ridderzaal. Alles, wat volgt is- volgens het strenge protocol, geworteld in een oude traditie. Begroeting, aankondi ging en aankomst in de Ridderzaal. De Koningin wordt door het Eerste Kamerlid mr. G. Vixseboxse naar de Troon geleid. Tweede Kamerlid, mr. A. B. Roosjen is de eer beschoren Prins Bernhard te begeleiden. De Prinsessen vinden de heren J. H. M. Derksen, ir. C. N. van Dis en mr. G. J. P. Cammelbeeck naast zich. Als het hoge gezelschap gezeten is, worden hoofse groeien uitgewisseld, waarna de landsvrouwe met rusti ge, heldere stem de Troonrede voor leest, die wij elders in extenso geven. Na dit ontvouwen van het rege ringsprogram draait het protocol zich weer in omgekeerde volgorde af. Pas als de vorstelijke personen de statige Ridderzaal hebben verlaten komt er weer spontaniteit in het ge beuren. Het komt van het publiek op het Binnenhof, langs de route. Het zingt weer, het vlagt weer, het juicht weer. Het geeft extra fleur aan deze toch al zo zonnige dag. Aan deze stralende Prinsjesdag 1961. Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Hoogstraat- Leiden Deze Saturnus-raket zal over en kele weken op de basis Cape Cana veral worden gelanceerd. Het is het prototype van de raketten, waarmee Amerika in de toekomst zware kunstmanen in de ruimte zal bren gen en instrumenten naar de maan zal voeren. BINNENLAND Onder grote belangstelling ls op het Alrborne-kerkhof te Oosterbeek een plech tige herdenkingsdienst gehouden ter ge dachtenis aan de in 1944 in de slag om Arnhem gesneuvelde manschappen van de le Britse Airborne divisie en aan de ge sneuvelde Polen, die met de Britten ge streden hebben. Honderden Oosterbeekse schoolkinderen legden tijdens het zingen van het gezang „Blijf by mij Heer" bloe men op de graven. De plechtigheid werd afgesloten met het blazen van de „Last Post", het spelen van de volksliederen en het leggen van kransen. In Vroonshoop ls gisteren de 23-Jarl- ge G. H. Otten uit Ommen om het leven ;ekomen, toen hij onder een kantelende ractor bekneld raakte. De man werd ern stig gewond en ls tijdens zijn overbrenging naar een ziekenhuis overleden. Drie per sonen. die ook op de tractor gezeten wa ren, wisten zich bijtyds ln veiligheid te brengen. Bh het verrichten van werkzaam heden Is gistermorgen de 53-Jarlge steleer maker W. P. H. Beeking, van de Malden- burg. te Rotterdam, op een bouwwerk aan de Blaak in Rotterdam van de dertiende étage op de tiende gevallen. De man moet op slag dood zijn geweest. Het gebeurde by de materiaalllft. Juist toen hy er een lege kruiwagen wilde inzetten, ging de lift naar beneden. Op de Ernst Sillem Hoeve ln Lage Vuursche zal vrijdag 29 september en za terdag 30 september een congres worden gehouden over de mogelijkheid om met wetenschappeiyke methoden invloed uit te oefenen op personen en groepen ln onze samenleving. Het congres, uitgaande van het Verbond van wetenschappelijke onder zoekers, draagt als motto Mensen als schaakstukken. Het congres zal worden geopend door prof. dr. G. B. van Albada. Gistermiddag is de 14-jarige A. L. Donker uit Rotterdam verdronken ln een bouwput van de Van Brienenoordbrug. Deze bouwput die zeker 100 meter lang ls en welke is omgeven door opgespoten zand. wordt veel door zwemmers gebruikt. Wat de oorzaak van het ongeval is, heeft men niet kunnen ontdekken. De Jongen is plotseling in de diepte verdwenen. Gisteren is in het „St-Ignatius zie kenhuis" ln Breda overleden de 38-jarige Bredanaar J. van Gooi. Zaterdag was hy tijdens reparatiewerkzaamheden van het dak van een huls ln de Tolsteeg te Bre da gevallen. Gisteravond is de driejarige Fritsje van der Linde in de ouderlijke woning aan de Wateringsestraat in Den Haag tegen een ruit gevallen en zodanig gewond dat hy ls overleden. In het kader van de derde Interna tionale drogistenbeurs „Indro 3" in de Expohal ln Hilversum ls gisteravond Miss Make-UVP 1961 gekozen. Er waren negen deelneemsters. Winnares werd Irene Groe nendijk, 17 Jaar. leerlinge van een middel bare meisjesschool in Rotterdam. Ze ont ving een bedrag van f 300. Zondag 24 september zal de „Bond zonder naam" in de Houtrusthallen in Den Haag zijn „D-dag 1961" houden 10.000 promotoren en promotrlces wor den daarop verwacht. In een feestelijk middagprogramma zal pater Ch. Knibbe- ler de actie voor 1962 aankondigen. Na besprekingen welke van 14 t/m 16 september ln Stockholm zyn gevoerd tussen vertegenwoordigers van de Neder landse en Zweedse burger luchtvaart autoriteiten ls overeenstemming bereikt over de tekst voor een bilaterale lucht vaartovereenkomst tussen de twee landen aldus het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. De Inhoud vertolkt de traditio nele liberale luchtvaartpolltlek van beide landen en bevestigt voor de KLM en voor de S.A.S. de volledige vrijheid van de lucht op iedere mogelijke route, die de grondgebieden van belde landen raakt. De delegatie uit de Nieuw-Gulnea- Raad, die een werkbezoek aan ons land brengt, zal zaterdag a.s. om 10 uur "s ochtends van Schiphol naar Ned. Nieuw- Gulnea terugkeren. De marinier der eerste klasse G. C. L. M. Duin. die bij een oefenpatrouille op Nieuw-Gulnea om het leven ls gekomen, ls in Manokwari met militaire eer ter aar de besteld. Gisteren is in de „Casino" schouw burg in 's-Hertogenbosch het tweedaags congres van de federatie „Goud en Zilver" begonnen. BUITENLAND De voorzitter van het Opperste Ge rechtshof van de Sowjet-republiek Turk menistan, het hoofd van politie en ver scheidene andere hooggeplaatste politie functionarissen zyn wegens „ernstige po litieke fouten" van hun post ontheven, aldus blijkt uit persberichten uit Moskou. Het militaire tribunaal van het dis trict Moskou heeft een zekere Petoechow, „een doortrapte vyand en een fascistische huurling", wegens verraad ter dood ver oordeeld. Het vonnis zal door een vuur peloton worden voltrokken, aldus heeft Radio-Moskou meegedeeld. Selim Sarper, de Turkse minister van Buitenlandse Zaken ls gisteren afgetreden om zich kandidaat te kunnen stellen voor de a.s. verkiezingen. AFP tekent by dit bericht aan, dat Sarper een van de vurig ste pleiters is geweest voor een mild von nis tegen de leiders van het vorige Turk se bewind. De eerste minister van de Pendsjaab, Sardar Pratap Singh Kalron. heeft ver klaard dat ln de gouden tempel ln Am- ritsar, waar de leider der Sikhs, Tara Singh vast tot de dood om de afscheiding van VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: De ontwikkeling van de kernenergie voor de elektrlclteits- §roduktle I, d. Prof. Dr. J. J. Went. 19.00 aria vous parle. 19.05 Lichte muz. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Herh. van de Troonrede. 20.30 Lichte muz. 21.25 De Miljoenennota, lezing. 21.40 Gram. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Regerlngs- uitz.: Reisindrukken over het onderwys ln de nieuwe staten van West-Afrlka (II). door Mr. H. G. Quick. Directeur van de Stichting voor Internationale Samenwer king der Nederlandse Universiteiten en Hogescholen (NUFFIC). 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Radiofilharm. ork., koor en sol. 21.40 De Staatstheaters van Engeland, lezing. 22.00 GTam. 22.25 Boekbeapr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Gram, 23.55-24.00 Nws. Acad. Ziekenhuis (polikliniek afd. keel-, neus- en oorheelkunde). Receptie C. J. Plena. 4.30-6 uur n.m. In den vergulden Turk: Ledenvergade ring Kon. Ned. Mldenstandsbond. Spr. J. Mlchels over het midden- en klelnbedryf ln de VB. 8 uur n.m. Leger des Heils (Hooigracht 30)Bazar. 3-10 uur n.m. de Pendsjaab te bewerkstelligen, verboden wapens zijn opgeslagen. Kairon zei dat de wetsovertreders, die zich in het „heilige der heiligen" van de Sikhs verborgen hou den, meer dan duizend wapens bij zich hebben, w.o. geweren, pistolen, speren en granaten. Stadsgehoorzaal (foyer)K. en O. Kleu renfilm „Droomwereld achter de horizon". 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Aula Ulo-Asserstraat: Herv. gemeente avond. Bespreking plannen bouw Vredes- kerk. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Ledenvergadering Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur n.m. Nieuw Minerva: Ned. Ver. van Ex-poll- tleke gevangenen uit de bezettlngstyd. Spr. dhr. J. Cohen over „Israëlitische muziek van de bybel tot het cabaret. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur nm. Schouwburg. Sempre Avanti met „Shaw's Pygmalion". 8 uur n.m. Voorschoten: Lokaal achter Geref. Kerk. Ds. Rothuyzen over „Deo Volente" voor N.C.V.B. 8 uur nam. Zomerzorg: Lezing voor Kynologenver. „Rynland" door mevr. A. Grondrexon Ives Browne. „Introductie in de kynolo- gie". 8 uur nm. DONDERDAG Hoflaan 74: Bijeenkomst Rem. en Doop6- gez. Gem. Spr. prof. dr. ir. J. van Holk. ..Hoe geven wy vorm aan ons geesteiyk leven ln deze tyd". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le- denverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. Schouwburg. K. en O. Haagse Comedle met „Een mal meisje". 8 uur n.m. Den Burcht (Jacobazaal)Byeenkomst Wandelkring Lelden en omstreken met deelnemers Vierdaagse te Nymegen. 8 Uur n.m. Rest. Van der Heyden: C.H.U. Bespre king gemeentebegroting. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur vm„ bijbelstudie: 11-12 uur ds. A. E. Dingjan van Utrecht. Stadsgehoorzaal: K. en O. Populair con cert Rotterdams Phllharmonlsch Orkest. Solist Theo Bruins (piano). 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing. 4 uur n.m.; Wachttorenstudie. 5.15 uur n.m. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Natuurreservaat ,De Beer". 8.45 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG. De Doelen: Leldse AmateurfotogTafen- ver. Eerste ronde kleurendia's V.O. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. BIOSCOPEN Lido: „Misdaad na school tyd". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pygmalion". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: ,3en Hur". A.l. Dag. 2 en 7.30 u. Casino: „Inspecteur Hardesty F.BJ." 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Tea for two". Rex: „Safari". 14 Jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus .,De vyand was een generaal". Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „Voor Schurken feen genade". 14 Jr; zendag om 7 en .15 uur en maandag en woensdag 8 uur „Een Stem in de Mist". 18 Jr. Donder dag 8 uur Battle Hymn" (Stryd voor de vrijheid). 14 Jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur voor de Jeugd „In Old Santa Fé. A.l. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur, zondags 1-6 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 13—16 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd laar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur, zondags van 1—5 uur (tot 1 oktober) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Drlesum, Mare 110, t 20406. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 12.50-13.40 Opening Staten Ge neraal. 20.00 Journ. 20.20 Opening Staten Generaal (herh.). 21.10 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 20 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.30 Licht progr. 12.00 Hammondorgel en zang. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon- stelllngsagenda. 13.20 Gram. 13.45 Van Icarus tot X 15, lezing. 14 00 Gram. 15.00 Prinsjesdag, gesprek. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.25 Lichte muz. Rege- rlngsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Roe meens ork. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gram. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. Vara: 20.00 Nws. 20.05 De Miljoenennota, kritische beschouwing. 20.15 Metropole-ork. 20.50 De Cellist, hoor spel. 21.25 Gram. 21.35 Gesproken por tret. 21A0 Kamermuz. 22.20 Sportultz. 22.30 Nws. Lichte muz. 23.10 Muzlk. dis cussie. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewyde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.55 Pionier van het leven, hoor spel (herh.). 12.10 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.63 Rep. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.40 Volksmuz. voor plano. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Koorzang. NCRV.: 18.20 Het Spectrum, lezingen. 18.35 Liederen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Jeugdavond. 21.00 Gram. 21.15 Gram. 22.00 Liederen. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Nwe gram. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e iyn van 18-20 uur) Buying a pink balloon (Profes), Orkest Max Greger; Avalon (Rose), ld.; So ln love (Porter) ,ld.; El paso (Hermann). Orkest Adalbert Lutter; Donna Vatra Kóping) ld.; On a slow boat to China (Loesser), Orkest Horst Wende; Solitude (Ellington), ld.; Flleger cha cha (Dostal), Orkest Erwln Halletz; Tanzen möcht' lch cha cha (Kalman), id.; Forget me not (de Curtis), Orkest Max Greger; What a beautiful day (Funk), id.; Maxi Rock (Haley), ld.; E mezzanotte (Testa). Lu ciano Rondlnella; II mare (Vlan), Silvia Guidl; Non sel felice (Vantellini), Lu ciano Rondlnella: La Strada (Rota), Or kest Kurt Edelhagen; Cirlblribln (Pesta- lozza), Id.; Quanao vien la sera (Rossi), Wilma de Angells; Romantica (Rascel), Arturo Testa; Spelende l'arcobaleno (dl Ceglle), Wilma de Angells; Cha cha ot- tavo (Franks). Orkest Chaqulto; Ace high (Chaqulto), Id.; Melody sublime (Jean), id; Riders ln the sky (Jones), Kay Starr; Sentimental Journey (Brown). Id.; Ten nessee waltz (Stewart), Orkest Billy Vaughn; To be ln love (Howard), Johnny Mathls; Sweet Lorraine (Parish), Id.; El mer's tune (Jurgen*), Orkest Billy Vaughn; You took advantage of me (Rod- gers), June Christy; Bel mlr bist du schön (Secunda), Id.; Body and soul (Heyman), Erroll Garner; Oh, ladv be good (Gershwin), Id.; Easy to love (Por ter), Id.; The mooche (Ellington), Orkest Duke Ellington; Take the „A" train (Strayhorn), Id.; Perdldo (Drake), Id. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.35 Jeugdjourn. 19.30 Eurovisie: Atletiek. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sport- progr. 21.00 Documentaire. 21.30 Volksmuz. 21.45-22.20 De Andere, detectlvespel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Round Britain Quiz. 20.00 Ork. conc. (20.45 Praatje). 21.30 Klankb. 22.00 Nws. 22.30 Kamermuz. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.81 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.40 Sportnws. en ultsl. ra ces. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gram. 20.00 Hoorspel. 20.31 Lichte muz. 21.31 Amus. muz. 22.20 Rep. atletlekwedstr. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksliederen. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.15 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.05 Jazz- muz. 23.20 Gevar. muz. 24.00 0.10 Lichte muz. 0.30 Amus. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 8, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.15 Intern, solisten. 15.05 Operamuz. 19.00 Nws. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Intern, muzlek- weken te Luzern: Ork conc. 15.30 Piano- recital. 15.46 Volksliederen. 16.00 Beurs ber. 16.06 Engelse lea 17.00 Nws. 17.15 Gevar. progr. 17.35 Gram. 17.60 Boek- bespr. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19A0 Pianospel. 19.50 Klankb. 20.00 Koren, ork. en sol. (I. d. pauze: nws.) 22.30 Klankb. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 13.00 Nws. if.17 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws 17.10 Operamuz. 18.30 Jazz. 19.30 Nws. 20.45 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Hedendaagse Belg. muz. 22.55 Nws. By geen gehoor van Ow huisarts of specialist (or diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) iTpenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Amsterdam onbewolkt o 6 22 16 Den Helder onbewolkt oao 7 19 15 onbewolkt ono 2 22 14 mist o 6 25 18 onbewolkt o 4 22 13 onbewolkt o 2 24 15 onbewolkt o 3 24 14 Eindhoven mist o 4 27 17 Z.-Limburg onbewolkt ozo 4 27 16 Helsinki onbewolkt wnw 7 17 9 Stockholm onbewolkt nw 4 19 9 Oslo half bew. w.stll 20 7 Kopenhagen onbewolkt wnw 3 18 9 Aberdeen licht hew. zzo 2 20 7 Londen mist w.stll 24 16 Brussel onbewolkt z 2 27 18 Luxemburg onbewolkt no 2 28 16 Parijs onbewolkt zo 2 32 17 Bordeaux zwaar bew. ozo 1 31 18 Grenoble onbewolkt w^tll 31 13 onbewolkt n 7 29 20 onbewolkt o 2 25 13 onbewolkt o 2 30 16 onbewolkt w.stll 28 13 mist o 2 26 14 mist w.stll 27 12 0 onbewolkt w.stll 28 9 0 onbewolkt w.stil 31 10 0 Innsbruck mist w.stll 30 10 0 Belgrado onbewolkt watll 29 13 0 Athene onbewolkt n 7 27 Rome onbewolkt w.stll 33 15 0 Alacclo onbewolkt ono 3 31 14 0 Madrid geh. bew. w.stll 23 14 2 Mallorca zwaar bew. ono 4 32 21 0 Lissabon onbewolkt w.stil 20 14 9 Berlijn Frankfort München Zllrich Genève Locarno Wenen

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2