Presenteer Philip Morris (j§ PALTHE Adenauer „der Alte", is niet langer „de oude". Valse-dollarstroom in Nijmegen doodgelopen KAMSTEEG'S Erhard komt aan bodals de CDU ie absolute meerderheid verliest ARRESTATIE VAN TWEE MAN De Groot „in nieuw gewaad" toont nieuwe wintergewaden KWALITEITS- BEHANDELING Auto lijkt op een winkeltje SNELLE betert rSERVICE Op duistere Veltnve Donkere kleding levensgevaar lij k Vijf iveken in gips ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 (Van onze correspondent ln Bonn) Een nieuw element in de huidige verkiezingsstrijd in West-Duitsland, is de teeds luider klinkende vraag, of Adenauer, zelfs indien zyn party wint. wel kan elier zal blijven. Sinds enige dagen namelijk, groeit ook binnen de C.D.U. tegen- f tand tegen de 85-jarige. Dit gaat zelfs zover, dat in noord-Duitsland plakkaten op de bomen versohenen, raarop te lezen stond: „Adenauer neen, Erhard ja" of „Adenauer neen, Gersten- laier ja." Natuurlijk waren dat geen officiële plakkaten van de C.D.U., maar zij geven reer hoezeer sommige groepen, die tot nu toe gefascineerd waren door de kanse er, graag andere figuren op de troon zouden willen zien. Socialisten zullen vermoedelijk naai* (le 40% oprukken Ook in de officiële campagne klinkt iets van door. Op de aanplakbiljetten, e voor de allerlaatste dagen bewaard |n, dient de C.D.U. zich namelijk niet eer aan met de oude leuze: „Stemt Jenauer, Erhard en hun mannen", aar: „Stemt Adenauer, Erhard en de D.U.". Velen zien hierin een opzette- k vooruitschuiven van Erhard als kan lier. Hoe onwaarschijnlijk dat ook mag jn, Adenauer wordt oud. Hij gaat zich ms te buiten aan wijsgerige uitspra- Advertentle The cigarette J- of Quality and Prestige ken, die men nog nimmer uit zijn mond vernomen heeft. Tijdens de tochten door het Duitse land is hij veel van zijn vroe ger befaamde zelfvertrouwen kwijt. Na elke verkiezingsbijeenkomst moea hij twee uur rusten en is hij niet in staat deze tijd te gebruiken met handen schudden en kinderhoofdjes strelen, zoals socialist Brandt doet. Ook in zyn redevoeringen lijkt Adenauer vermoeid. Tegen interrupties uit de zaal kan hij niet meer zo goed op en gefluit en gejoel weet hij niet meer zoals vroeger met een kwinkslag in geestdrift om te zetten. Zelf heeft de kanselier, die de verkiezingsstijd altijd als de heerlijkste maanden van zijn politieke leven be schouwde gezegd, dat de hele verkie- zingsrommel hem de keel uithing. Dat alles neemt niet weg, dat Adenau- als hij opnieuw de absolute meer derheid verovert, zeker als kanselier te rugkeert. Maar gebeurt dat niet dan lijkt de kans groot dat Erhard het heft in handen krijgt, al was het alleen maar omdat Erhard als kanselier voor andere partijen als coalitiepartner aanvaard baar is en de eigengereide Adenauer- niet! Onder Erhard zou zelfs een coalitie regering van christen-democraten en so cialisten tot de mogelijkheden behoren. Nu strijden de twee grote partijen in de bondsrepubliek echter nog fel om de gunst van het publiek, als twee fabrie ken, die hun merk-artikelen Brandt en Adenauer aan de man willen brengen. Wie de grootste omzet zal bereiken is nog niet zeker, al lijken de meeste ko pers nog steerds aan het produkt Ade nauer de voorkeur te geven. Voorzichtige voorspelling Als wij ons aan een voorzichtige voor spelling zouden wagen, dan zouden wij de stand aldus willen schetsen: De C.D.U. zal zijn stemmenpercentage, dat in 1957 50,1 bedroeg, wel enige pro centen zien zakken. Of dat tot resultaat zal hebben, dat zjj ook in de Bondsdag de meerderheid zal verliezen is, in ver band met de verdeling van de restze tels, niet te voorzien. De socialisten zullen van hun 31.8 procent wel naar de 40 oprukken. En de derde partij van Duitsland, de libe rale Freie Demokratische Partei, zal wel licht van 7,7 tot ruim 10 procent voor uitgaan. Bondskanselier Adenauer tijdens een verkiezingstoespraak. Jersey-pakjes nog steeds favoriet De modellen, die op deze show ge- ond werden, waren vaak simpel en nvoudig, doch door hun perfecte coupe 1 "H prachtig materiaal, stuk voor stuk desilc. Vooral de Hanropakjes, die een _i*°°t deel van deze collectie uitmaken ïaain van een geraffineerde eenvoud. Deze Jersey-pakjes werden zowel in t 46Ïen tinten als in kleine of meer vage ote ruiten gebracht. De modellen van (Van een bijzondere medewerkster) Terwijl gistermiddag vele genodigden de nieuwe sfeervolle ruimten an het Modehuis de Groot aan de Breestraat 113 bewonderden, vond Restaurant Van der Heijden een show van herfst- en wintermode is. de jasjes zijn kort en vaag getailleerd. Een modieus accent wordt verkregen door een asymetrisch stiksel of door t' aan brengen van een kleine martingale. Bij zonder mooi was een pakje in een klein groen/zwart ruitje, dat men zwart was afgebiesd. Een modenieuwtje is, dat vele pakjes met nappa leder worden afge werkt. Ook in kamgaren en warme tweed- stoffen vielen er mooie pakjes te bewon deren. Een prachtige combinatie was een bruin tweed kostuum, waarvan het voor pand uit suède bestond. Voor de teenager zagen wij een muisgrijs tinneroy pakje, gecompleteerd door een cyclaamrode jumper. Het materiaal van de getoonde japon nen bestond ook v.n. uit jersey in velerlei variaties zoals zijden, wollen en met lu- rex doorweven. Bijzonder chic was een grijze japon met geplooide rok met een ingenieus bewerkt voorpand, dat het effect van een deux-pièce gaf. Een mosgroen com plet, bestaande uit japon met mantel, waarbij een groene met cyclaamrode hoed getoond werd, had veel succes. Voorts zagen wij verscheidene viyel- la japonnen in gedistingeerde kleuren combinaties. Voor sportieve doeleinden waren er pantalons van Helanca waarop fleurige skitruien werden gebracht. Heel apart was een witte trui met grote kraag en ingeweven medaillon. Origineel was een dUDbele trui, bestaande uit een jaquard geweve trui waaronder een effen groene werd gedragen. Ook zagen wij een der gelijke trui die aan twee kanten kon worden gedragen. Iets nieuws zijn de trois-pieces, die in 3 aflopende kleurencombinaties werden gebracnt. Tricotpakjes oestaande uit rok met jumper, vielen er in verschil lende kleuren te bewonderen. Verder valt er veel te comoineren met jersey rokken, die allen zyn tegengevoerd, met sportieve of geklede jumpers. De modekleuren voor deze winter zijn, aubergine, geel van mosterdkleurig tot saffraan, groen, bruin, grijs en zwart. Zwart vooral voor namiddagjapon nen, waar ook een grote collectie in werd gebracht. De mouellen waren \aak voorzien van oen asymmetrisch gedra peerd pand of fijn aangebracht plissé. Een zwarte japon met een garnering van zwarte kraaltjes aan de mouw, was zeer gedistingeerd. De hoeden van Messcher's Modehuis, Breestraat, zorgden voor een harmonisch geheel. De by de wat sombere herfst kleuren had men geel tot oranje on cy- claamrood gekozen. De modellen zyn soms voorzien van een vrfj platte bol met rende rand, hetgeen zeer jeugdig staat. Andere modellen sloten glad om Hij kan lachen! Zijn regenjas ziet er weer uit als op de dag, dat hij 'm kocht, ener gaat geen druppeltje regen door! Gun Uw regenjas óók 'n Regenjas (incl. waterdicht) 4.90 Opstand in Noord-lrck door Kassem neergeslagen De regering van Irak zou een over winning behaald hebben op „een im perialistische beweging tegen de veilig heid van Irak" in Noord-Irak. Radio- Bagdad zei dat premier Kassem duizen den gelukwensen met deze overwinning heeft ontvangen van Arabieren, Koer den, Turkmanen en anderen. Radio-Bagdad gaf geen nadere bijzon derheden over de opstand, maar riep een aantal boodschappen om, gericht aan premier generaal Kassem, waarin de „muiterij, die het werk is van mis dadige agenten van het imperialisme", werd veroordeeld. In het district Hoshangabad, ln In dia, zijn dezer dagen negenendertig pas sagiers van een veerboot verdronken, door dat het vaartuig ln de rivier de Narbada omsloeg. Slechts één vrouw overleefde het ongeluk. (Van onze Nijmeegse correspondent) Juist voor de Utrechtse politie zou toeslaan, is het de Nijmeegse politie al gelukt om een einde te maken aan de omzwervingen van een 48-jarige Amsterdamse oud ijzer-handelaar en zijn 33-jarige buitenlandse kennis, die bij hun tocht door ons land een waar spoor van valse 20 dollarbiljetten achter lieten. De centrale recherche van Amsterdam was het al gelukt een signalement van het tweetal handen te krijgen en aan de hand daarvan gelukte het de Utrechtse politie vast te stellen, dat een van het gezochte tweetal de opkoper moest zijn, die geruime tijd Utrecht heeft gewoond. De Val werd in Utrecht opengezet, maar spoedig kwam het bericht, dat de Nijmeegse recherche de mannen al achter slot en grendel had. De arrestatie was te danken aan de oplettendheid van een kelner, die juist met zijn patroon en een toevallig op be zoek zijnde rechercheur van gedachten had gewisseld over een krantebericht, waarin de Amsterdamse recherche waarschuwde voor twee mannen, die onder andere in Edam, Volendam, Zandvoort en Amsterdam valse 20 dol larbiljetten hadden verspreid. Juist op dat moment deden zich in hetzelfde restaurant twee mannen tegoed aan een luisterrijk diner. Toen zij even later be taalden met een nogal slap aanvoelend 20 dollarbiljet en na het incasseren van het wisselgeld vlug de benen namen, rook de kelner onraad. Overeenkomst Hij snelde naar het politiebureau, waar de signalementen werden vergele ken, die grote overeenkomst met elkaar bleken te vertonen. Verscheidene groe pen politieagenten zwermden uit over de stad om te trachten de gezochten te vat ten. Een van de patrouilles had het ge luk op een parkeerterrein in het cen trum de buitenlandse auto aan te tref fen, waarnaar men reeds lang had uit gezien. Een agent in burger betrok de wacht, met in zijn directe omgeving voldoende assistentie om een heel regiment mis dadigers in bedwang te houden. Deze hulp was niet nodig. De twee mannen, die na ongeveer tien minuten opdaagden, gedroegen zich beminnelijk en waren direct bereid om even mee te gaan naar het politiebureau. Daar verscheen spoedig de goede stem ming toen bij fouillering acht valse 20 dollarbiljetten tevoorschijn kwamen. Verrassing Ook een nauwkeurig onderzoek in de auto leverde verrassende resultaten op. In een schoen, verborgen onder een schoenklem, werden 55 valse biljetten aangetroffen, onder de vloermat van de auto nog eens 4 biljetten en tussen ver scheidene paperassen haalde men ook nog diverse bankbiljetten tevoorschijn.' Het zoeken viel niet mee, omdat de auto op een winkeltje leek. Men trof daar dozen sigaren, poppen, onderkle- ding, sokken en zelfs bloembollen, ar tikelen die kennelijk slechts waren aan gekocht om zoveel mogelijk wisselgeld in handen te krijgen. Tegen zoveel aanwijzingen te kwader trouw konden de twee arrestanten nu geen onschuld volhouden. Zy hebben gisteravond na een urenlang verhoor verklaard de valse muntbiljetten van een onbekende te hebben gekocht. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. Dr. Soebrandio naar Moskou vertrokken De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, is gister avond per vliegtuig uit New York naar Kopenhagen vertrokken op zyn reis naar Moskou. Aanstaande maandag zal hU een onderhoud met Chroesjtsjow heb ben. President Soekarno, die in de V.S. vertoeft na aan president Kennedy een boodschap te hebben overhandigd van de kortelings gehouden conferentie van niet-gebonden landen in Belgrado, deel de donderdag, zoals gemeld mee, dat hij dr. Soebandrio als zijn persoonlyke af gezant naar Moskou zond om met de Sowjetrussische premier „het gemeen- schappeiyke belang van de vrede" te be spreken. Advertentie Korfbal - overzicht Vicus Or. naar Enschede Op de tweede competitiedag staan tal van interessante ontmoetingen op het programma. Vicus Oriëntis onderneemt de verre reis naar Enschede, waar het van Rigtersbleek sterke tegenstand zal ondervinden, want ook deze Twentena ren zijn goed gestart. Fluks zal tegen Ons Eibernest 2 be langrijk beter voor de dag moeten ko men dan j.l. zondag tegen ODO, om eni ge kans op succes te maken. Benieuwd zijn wij naar de verrichtingen van de verjongde ploeg van De Algemene, die bezoek krygt van Rozenburg. In de 2e-klasse A start Vic. Oriëntis 2 met een uitwedstrijd tegen 't Zuiden 2 en in 2 B kan Zuiderkwartier bewyzen tot betere dingen in staat te zijn dan verleden week, nu Sperwer 2 op bezoek komt aan de Montgomerystraat. Op hetzelfde terreinen-complex krygt Danaiden bezoek van gymnasiasten, waarvan Morskwartier vorige zondag AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Noorse maatregelen tegen spionage Noorwegen heeft maatregelen geno men om spionage door buitenlandse vaartuigen, die de Noorse territoriale wateren bevaren te voorkomen, aldus heeft een marinewoordvoerder in Oslo meegedeeld. Buitenlandse vaartuigen van meer dan 50 ton zullen voortaan in gebieden van militair belang slechts een bepaalde route mogen varen en dienen een Noorse loods aan boord te nemen. Noorse marinevaartuigen zullen deze vaarroutes controleren. Gebieden van militair belang zyn o.m. delen van de Oslo-fjord, de omgeving van Bergen en Stavanger en bepaalde streken in noord-Noorwegen. 'n smal opgeslagen randje. Ook baretten zyn zeer en vogue. Het materiaal is melusine, vilt en voor baretten meestal bont. De coiffure's en make-up van de 5 mannequins, werden verzorgd door J. P. v. d. Blom, Steenstraat 57. 's Avonds vond een reprise van deze het hoofd en waren vaak voorzien van show plaats. Op de West-Veluwe zal van 25 septem ber af de stryd tegen enkele aspecten van verkeersonveiligheid in volle hevig heid losbarsten. Het oprichten van een afdeling van de Ned. Vereniging tot Be scherming van Voetgangers wordt daar dan een feit. Een byzonder aspect van dit gebied is, dat zeer vele bewoners in het zwart of althans in zeer donkere kleding lopen Bovendien houdt men zich er slecht aan het voorschrift, dat voetgangers buiten de bebouwde kom op wegen zonder voet en rywielpaden links moeten lopen. Vele bewoners van de streek blijven in de traditionele zwarte kleding in het duis ter op die wegen rechts lopen, zy vallen niet op en brengen daardoor zichzelf en anderen in levensgevaar Een der eerste taken van de nieuwe NVBV-afdeling zal dus zyn om het links lopen te propageren en voorts om een grotere zichtbaarheid van kleding door middel van reflecterend materiaal en dergeiyke te bevorderen. jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bij de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK Pia Beek door zee op strand gesmakt De Nederlandse jazzpianiste Pia Beek, die deze maand met haar trio in de Portugese nachtclub „La Ronda" te Es- toril is geëngageerd, heeft een ongeluk gehad. Toen zij verkoeling in de zee zocht, greep haar plotseling een grote golf en zy werd met kracht op het strand gesmakt, waar zy bewusteloos bleef liggen. Nadat zij naar een zieken huis was vervoerd, constateerde de arts, dat onze landgenote een been had ge broken, haar voet had verstuikt en de spieren van haar voet waren verrekt. Pia Beek zal minstens vyf weken met haar been in een gipsverband moeten lopen. Tengevolge hiervan heeft zy ver scheidene televisie-uitzendingen in Lis sabon moeten afzeggen, alsmede een ex tra engagement in het noorden van Por tugal. Om aan de contractuele verplich tingen in Estoril te kunnen voldoen blyft haar trio doorwerken, waarby zy zelf het toekijken heeft. In oktober zal de jazzpianiste optre den in de „Adria Nightclub" te Tel Aviv en radio- en televisieuitzendingen ver zorgen in Haifa en in Jeruzalem. In december zal Pia Beek naar Nederland terugkeren voor diverse radio-uitzendin gen van de AVRO en voor een televisie optreden in het programma „Gasten- avond" op 17 december. Verder zal zy Heemstede grammofoonplatenopna- men maken. Begin 1962 zal Pia Beek haar tournee voortzetten, dat haar door geheel Scan dinavië zal voeren en voor enkele maan den naar Hollywood zal brengen. In de zomer van het volgend jaar zal men haar traditiegetrouw weer in Schevenin gen kunnen aantreffen. wist te winnen. Morskwartier, dat voor- treffeiyk startte in de KNKB, speelt eveneens op dit terrein tegen DKC uit Delft. We zyn benieuwd naar de ver dere verrichtingen van deze Leidse blauwwitten. In 3 B derby KNS—Crescendo. Beide ploegen begonnen goed, zodat een voor spelling moeiiyk is. Toch tippen wy KNS als winnaar. Het programma luidt: Hoofdklasse A: Westerkwartier Blauw Wit; Swift—DOS; SVK—Lu to; Rohda—Allen Weerbaar; Roda—Wordt Kwiek. Hoofdklasse B: Ons EibernestDeto; HKVDie Haghe; RegenboogSpan gen; 't Zuiden—Deetos; Rigtersbleek— Vic. Oriëntis. Z.-H. I: De AlgemeneRozenburg; Ready—HKV 2; Sperwers—ODO; Fluks—Ons Eibernest 2; Zwervers— Quick. Z.-H. II A: Die Haghe 2—HSV; Char- lois—Merwede; 't Zuiden 2—Vic. Oriën tis 2 (12 uur); OSCR—Eureka. Z.-H. II B: OlympiaanOns Huis; Actief—Swift; Deetos 2—Hou Stand; ZuiderkwartierSperwers 2. Z.-H. Ill A: VeloxSchiedam;Danai denGymnasiastenMorskwartier DKC; Spartaan—Tjoba; ALO— Phoe nix. Z.-H. Ill B: TrekvogelsMorgen stond; Pams—Unicum; USV—WION; TOVAchilles; KNSCrescendo. Reserve le-klasse: Fluks 2—Quick 2 (12 uur); 't Zuiden 3—Achilles 2; Zwer vers 2—De Algemene 2 (12 uur); Ro zenburg 2—Ready 2. Reserve 3 A: Phoenix 2Rozenburg 3; O. Eibernest 5Vic. Oriëntis 3 (12 uur); Regenboog 3—Deetos 5; Sprangen 3— ODO 2. Reserve 3 B: Sperwers 4Quick 3; Trekvogels 2—KNS 2 (12 uur); Phoe nix 3—Achilles 3; HSV 2—'t Zuiden 4. ZuidlioUandse top naar Leidse Hout Morgen zal op de sintelbaan Leidse Hout de strjjd om de Zuidhollandse kam pioenschappen plaats vinden, welke ge organiseerd worden door de RKAV „De Bataven". Wanneer het weer de atleten welgezind wil zijn, zouden er op de vele sterk bezette nummers wel eens verrassende prestaties uit de bus kunnen komen, temeer daar de Leidse sintel- baan nog steeds snel blykt te zyn, gezien de recordverbeteringen van eni ge weken geleden. By de dames gaat alle belangstelling uit naar Gerda Kraan. De Leidse atlete komt op de 100 en 400 meter en ver keert nog steeds in glanzende vorm. Evenaarde zij drie weken geleden in Boekarest niet het 400 m. record van Ine Terlaak-Spyk in 55.5 sec? De meisjes A 100 meter wordt het zoveelste duel tussen Truus Cruiming van WIK Was senaar en Lenie Boele van DCV, de nieuwe Nederlandse recordhoudster (Leiden 27-8-1961 in 12.- sec.) Op de 80 m. horden komt uit o.a. Selma Hey- stek uit Rotterdam, die dit nummer won op de laatste Maccabia in Haifa (Israël) enige weken geleden. Alles opzij voor Koeh Als Cees Koch begint op dLcus, neem dan maar wat ruimte want 55 meter is een heel eind! Deze reus, één van Europa's topwerpers, weet ook raad met de kogel. Met de Nederlandse kampioen hoogspringen, Harry van Kleeff, vormt hy wel dé grote attractie op de veld- nummers, Maar ook de loopnummers mogen er zyn, waarvan wy vooral op de 1500 meter een enorm gevecht verwach ten met kemphanen als de Rotterdam mers Piet Kortleve en Aad Stèylen, en vasthouders als de Alphenaar Rein Ver kade en de Hollandman Piet de Haas. De technische nummers vangen aan om 12 uur en de loopnummers om 1 uur.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9