MAGAZIJNRUIMTE door lexfielgroolhandel LOODGIETERS TRICOTAGEBEDRIJF Energieke jongeman Orderadministratie Herlevend Azië brengt ons terug tot leven „Ik betreur de dreiging niet" Turkse regering bevestigde het doodvonnis tegen Menderes c.s. Vraag en aanbod in evenwicht Wie zeker zijn wil van succes, die neme bij de „M.E.A.B." les! EaB Jeugdkamerorkesf Leiden o.l.v. Henk Briër P. v. d. Broek en Zn. OCCASIONS F. B. RICHTERS N.V. Centrale keuring zwartbont fokvee In uw tiart HERENKAPPERS magazijn of opslag WOON- OF WEEKENDSCHIP ABONNEERT U OP DIT BLAD TE LEIDEN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 Prof. Parkinson over Oost en West In een voordracht getiteld „Oost en West" heeft prof. C. N. Parkinson in een buitengewone bijeenkomst in Amsterdam georganiseerd door de kring van Amsterdamse economen en de afdeling Amsterdam van het Nederlands Instituut voor Effiency gisteravond zijn gehoor opgewekt belangstelling te tonen voor de zaken van Azië, omdat deze in toenemende mate van belang worden. ..Wij kunnen deze niet nege ren, zoals onze grootvaders deden", zo zeide hij. De heropleving van Azië is een van de belangrijkste gebeurtenissen, misschien wel de belangrijkste, van onze tijd. Niet ontspannen „Ontspanning", ls tegenwoordig een geliefkoosd .woord, doch wy kunnen_ons Het aantal belangstellenden was zo groot, dat de aula van de Gemeente Universiteit te klein bleek, velen konden in een andere zaai de lezing van prof. Parkinson via de televisie aanhoren. Pendulebeweging Uitvoerig schetste prof. Parkinson, die van 1950 tot en met 1958 hoogleraar in de geschiedenis is geweest in Singapore, de pendulebeweging tussen Oost en West in de loop der eeuwen: dan weer een be ïnvloeding van het Westen door het Oosten, dan weer van het Oosten door het Westen. Ook ging hij nader in op de achtergronden van deze beweging. Hij wees dikwijls op humoristische wijze op de verschillen tussen de Oosterse en Westerse levenswijze. Prof. Parkinson herinnerde daarbij zijn gehoor eraan dat in het verleden de vooruitgang niet het resultaat was van afzondering, maar van botsing van ideeën. Scherpe verschillen achtte hij noodzakelijk om geestelijk waakzaam te blijven en de vraag is thans of de verschillen tussen de Wes terse landen wel scherp genoeg zijn. ..Wij mogen hopen, dat de strijd tussen Oost en West niet zal ontaarden in een gewapend conflict, doch wij moeten niet veronderstellen, dat er een einde zal ko men aan de botsing van ideeën". Bourgniba dreigt met hervatting van de vi j andelij kheden (Van onze Parijse correspondent) Kort voor dat de nieuwe premier der Algerijnse rebellenregerlng, Ben Khedda, gisteravond in een rede, die door vier Arabische radiostations werd uitgezon den, zich bereid verklaarde de vredes besprekingen met Frankrijk voor de vierde keer te hervatten, tapte de Tune sische president, Habib Bourguiba, uit een heel ander vaatje door te dreigen de vijandelijkheden in Bizerta tegen Frank rijk te heropenen. Ben Khedda. die in tegenstelling met zijn voorganger, Ferhat Abbas, niet in het Frans doch in het Arabisch sprak, verklaarde, dat volgens hem een oplos sing van het Frans-Algerijnse geschil in zicht kon zijn gekomen, indien generaal De Gaulle de logische conclusies wil trekken uit zijn uitlatingen op zijn laat ste persconferentie, toen hy voorspelde dat alle Algerijnen de Sahara altijd als deel van hun grondgebied zouden blijven beschouwen. Tijdens een interview met een Ame rikaanse radioreporter beschuldigde Bourguiba van zijn kant Frankrijk ech ter van dubbelspel en hij noemde de laatste Franse nota volstrekt onaan vaardbaar. De Fransen hielden zich. zo zei Tune- sië's „opperste-strijder", niet aan hun beloften, door te pogen na de wapen stilstand in Bizerta hun posities weer te verbeteren. Bourguiba eiste tenslotte, dat Frankrijk zijn jongste nota weer zal intrekken om dat anders de veldslag in Bizerta zal moeten worden hervat. Het Franse publiek heeft gisteren de berichten uit Tunis als een koude dou che ondergaan nu Juist een dag tevoren de krijgsgevangenen van beide partijen in Bizerta weer in vrijheid waren ge steld. veel en te dikwijls ontspannen. Er is een neiging tot ..good living". Natuurlijk vormt de wederopleving van Azië een bedreiging voor onze levenswijze, doch ik betreur deze niet", zo zeide prof. Par kinson. want als de laatste vijand van het toneel verdwenen is, als in ieder ge rief voorzien is, dan blijft de verveling over. Toen ik in Azië woonde", zo zei prof. Parkinson, „was ik dikwijls verbit terd. geïrriteerd en moe, doch nooit voel de ik mij verveeld door spanning, onge rief. gevaar en inspanning. Altijd was mtfn belangstelling leven dig. Dit is een van de redenen waarom ik de renaissance van Azië toejuich. Zou deze niet bestaan hebben dan hadden wij haar moeten uitvinden", zo voegde hij er luchtigjes aan toe. „In het verle den had Azië een invasie van Westerse ideeën nodig. Thans hebben wij een we- deroplevend Azië om ons tot leven terug te brengen". Rotterdam voorpost Australië in Europa Rotterdam wordt misschien een .vooruitgeschoven post" van het Austra lische bedrijfsleven in West-Europa. Er bestaan namelijk plannen voor de ves tiging van een grote opslagplaats en een showroom voor Australische produkten in het Rotterdamse havengebied. Hoewel deze plannen in een vergevorderd sta dium verkeren, is er nog geen definitief besluit gevallen, zo werd ons medege deeld door een woordvoerder van de Australische ambassade in Den Haag. In de opslagplaats zouden voorraden worden gevormd van Ijzer en staal en van agrarische produkten als vers en gedroogd fruit, granen, vlees en zuivel (met name boter) en eventueel nog meer produkten van Australische bodem. De Australische regering zal, als de plannen doorgaan, garant staan voor de verliezen die eventueel gedurende de eerste drie jaren worden geleden. Doodstraf voor ex-president Bayar werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf Het Turkse „comité van natio nale eenheid" heeft de doodvonnis sen bevestigd, die gisteren zijn uitgesproken tegen ex-premier Menderes, de oud-minister van Buitenlandse Zaken Zorloe en de vroegere minister van Financiën Hassan Polatkan. De overige twaalf doodvonnissen, waaronder die over de 78-jarige ex-president Geslaagde vlucht Twee jonge Oostberlijners zijn er gis teravond in geslaagd naar West-Berlijn uit te wijken. Zij reden met een vracht auto tegen de muur aan de sectorgrens, verlieten hun voertuig en klommen over de afscheiding. Tevoren hadden OostbeMljnse politie mannen traangasgranaten gegooid naar enige brandweerlieden, die een vangzeil ophielden onder het raam van een huis aan de sectorgrens, waaruit een 21-jarig meisje wilde springen. Het meisje werd bang en trok zich terug. Later toen de Westberlijnse brandweerlieden waren weggegaan waagde zij echter toch de sprong uit een raam van de eerste ver dieping. Zij brak een enkel. Volgens het Oostduitse persbureau ADN heeft de Oostberlijnse politie vrij dag een boot op de Havel bij Potsdam onder vuur genomen, die van de kant van West-Berlyn kwam. De twee inzit tenden werden aangehouden. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) In de gebruiksveesector bleef de alge mene tendens in de afgelopen week on veranderd zeer rustig, terwijl voor kalf- dragende beesten in verhouding tot het verse melkvee de vraag overwegend was en de prijzen zich dan ook in doorsnee goed konden handhaven. Dit was niet altijd het geval met de prijzen der melk koeien, waarvoor dan ook (te) weinig kooplust werd getoond. Er viel by de fokkers even meer afzet van kalfdragend vee voor export waar te nemen. Voor de volwassen dieren met goede afstamming werden voor de ex port pryzen betaald tussen f. 1200.en f1300.en voor extra mooie exemplaren nog wel daarboven. De vraag naar guste koeien voor de vleesproduktie was zeer beperkt, doch dit was ook het geval met het aanbod. Er werd hier uitsluitend naar een best vleestype gezocht, meestal voor de mes ters uit de streken van de bietenteelt. We noteerden voor de beste exemplaren soms boven f1000.per stuk, doch overigens was de markt voor de guiste koeien in hoofdzaak variërende tussen f.700.en f.850.per stuk. Op de slachtveemarkt was over de ge hele week genomen een redelijk goede vraag. Het aanbod was niet te ruim, zo dat alles kon worden opgenomen en de pryzen voor de goede vleesbeesten even aantrokken. Voor te vette meestal oudere koeien, ging het met de verkoop echter in geen geval beter en bleven de prijzen hangende tussen f. 2.65f. 2.75 per kg geslacht gewicht. De betere kwaliteiten deden van f. 2.80—f. 3.10 en de prima klasse van f. 3.20 tot f.3.40 per kg ge slacht gewicht toe. Op de vette kalverenmarkt was de in zet deze week wel goed en pryshoudend, doch woensdag te Den Bosch een tikje zwakker en ook hier op de Leidse markt, waar het aanbod even te ruim was, lie pen de prijzen even minder af. We no teerden in hoofdzaak tussen f. 2.20 en f.2.80 per kg geslacht gewicht voor de matige tot betere kwaliteiten. Nuchtere kalveren werden weinig aan geboden en duur verkocht. Meestal voor de mesterij, als er maar enigszins model aan zat. Pryzen per stuk f65.tot f.80.per stuk. Extra beste modellen van enkele weken oud boven f. 100. per stuk tot f. 150.toe. De wolveehandel was by goede aan voeren zeer bevredigend. De voorraden aan de markten werden vlot opgeno men, ondanks dat zy even groter waren dan de week tevoren. Beste lammeren deden van f. 100.— tot f. 120.— en fok schapen tussen f. 130.en f. 150.per stuk. De varkensmarkt was verder op retour wat de prijzen betreft, ondanks het feit dat het aanbod toch niet zo ruim was. Onze noteringen lagen tussen f. 1.76 en f. 1.85 voor de beste kwaliteiten en overi gens ook voor de zeer zware soorten aflopende naar f. 1.70 per kg levend gewicht met 4 kg tarra. Voor extra mooie slagersvarkens werd tot 3 cent boven notering betaald. Biggen en lopers kwamen ook onder prysdruk en wel van gemiddeld f.3.tot f.5.per stuk sedert vorige week. De paardenmarkt verliep onveranderd pryshoudend. f900.f1200.per stuk voor goede werkpaarden en voor de slachters van f. 2.20f. 2.60 per kg ge slacht gewicht. Uitsluitend mondelinge cursusssen (heus, er gaat niets boven) voor: MIDDENSTANDSEXAMEN ASSOCIATIE- I Boekhouden - M.B.A. EXAMENS I Franse DÏftseSe Handelscorresp. STAATSPRAKTIJKDIPLOMA ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS STOVEG DIPLOMA GROOTHANDEL PATROONSEXAMEN BEROEPSGOEDERENVERVOER Met diploma's staat U véél steviger in Uw schoenen, ga daarom ook studeren, maar les 't best; dus by: oJ.V. M. VAN DER HORST Herengracht 4# Leiden, tel. 0 1710-30660-34784 (Door het I.M.O. officieel erkende Middenstandsopl.) Inlichtingen: (mondeling, telefonisch of schrifteiyk) DAGELIJKS De lessen zyn deze week begonnen. TE HUUR GEVRAAGD 150 h 200 m2. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 29785. Voor het nieuwe seizoen kunnen nog geplaatst worden enkele: Violisten - Altisten - Hoornisten Aanmelden tydens repetitie, dinsdagsavonds van 810 uur, U.L.O.-school, Asserstraat 1, Leiden. gevraagd, uitsluitend VOLSLAGEN en VAKBEKWAAM. MARE 64 DAUPHINE I960, gebr. wit met schuifdak. DAUPHINE 1958, rood met schuifdak. (I HILLEGOM - Meerstraat 91 Tel. 0 2520—7097—7096 RENAULT-dealer voor Hillegom, Lisse en Sassenheim. Op de provinciale zwartbont fokveedag van de bond van rundveefokverenigingen in Zuid-Holland, vrydag te Rotterdam gehouden, heeft vooral de Dr. Mr. W. v. d. Bergh-Stichting te Noordwijk-Binnen weer van zich doen spreken, al kon ze dan niet, zoals verleden jaar, het kampioenschap der koeien veroveren. Fraai succes voor dr. v. d. Bergh- Stichting Zuid-Holland liet een goede collectie koeien, vaarzen en piniken zien, meren deels met goede uiers al valt hierop toch af en toe nog wel eens wat aan te merken. En de produktiegegevens van de meeste dieren zyn ook goed tot zeer goed. In een dertigtal rubrieken werden de dieren er waren geen stieren of stier tjes individueel gekeurd, waarna zeer vele en velerlei collecties voor de jury werden gebracht. Toen later de allereersten der diverse koeien-rubrieken bijeen kwamen vorm den ze een opvallend goede groep mooi- soortige mekkoeien met goede tot zeer goede uiers. Waaruit tenslotte als kam pioene werd uitgeroepen de zesjarige Wobbigje 10 K.S., kleindochter van ae B (bijna A) preferente Hiltje's Adema A. f.e. A. de Groot te Noordeloos, een heel mooie reohte en edele koe met zeer goede uier en dito produktie. Re servekampioene werd de kampioene van verleden jaar. de zesj. KB. koe Afke 56, v. Muiier Ori Crl-Hiltje's Adema A. I.e. dr. mr. W. v. d. Bergh-Stiohting te Noordwij'k, die maar heel weinig voor Wobbigje onderdoet: heel mooi en even redig met goede uier. doch niet hele maal de produktie van de kampioene. Met deze twee fokkers hebben we meteen de beide meest sucoesvolle groep inzenders genoemd: het prachtzestal van A .de Groot. 1 A der grootste groe pen eigengefokte volbloeden werd kam pioen-groep van alle eigengefokten. Het viertal van de v. d. Bergh-Stich ting werd niet als reserve geplaatst, maar na de kampioensgroep maakte deze mooie uniforme groep zeer goed- soortige koeien toch ook een beste in druk. Deze collectie was verdiend IA der groepen van vier dieren. De prijzen voor de groepen afstam melingen van één stier gingen overwe gend naar de Alblasseerwaard en naar de eilanden; de groep melkvaarzen van iKelewiersteT Stilma van de k.i. „Vita Nova" te Hazerswoude. kreeg de 2 B prys. Na Jopie van „Gouda en Omstr." die 2A werd. De groep pinken van urn's Nienke's Adema. van „Gouda en omstr." kreeg een eerste prys (IC). Van de bedrijfs- of eigenarengroepen kreeg het vijftal van mevr. W. Vonk Treur te Eeimuiden een tweede prys. De volgende dieren kregen een eer ste prijs (uit onze omgeving): de 3Va j. Hermina 4 ,v. Willem, f.e. Dr. v. d. ergh-Stichting (IA), de pinken Leeu warder 40 en Hermina 7. beide door Kielewierster Stilma, f.e. de Stichting, resp. IA en 1B der jongste pinken: de vlerj. koe Leeuwarder 39, v. Willem, f.e. de Stiohting (1B); de 10 j. prefe rente stammoeder Carolina 4. v. Anna's Rudolf, van mevr. M. VonkTreur te Leimuiden was ID in de produktieklas- se van 4050.000 kg.; de 15-jarige pre- terente stammoeder Cnossen 69, v. Sil, een Friese van dezelfde mevr. Vonk. was ID in de produktieklasse van 50.000 kg. en meer melk. Een 2de prys kregen de volgende die ren: de 7-j. Wietske 12 K.S., v. Cubaar- der Olivier. Friese van mevr. Vonk; de 5-j. K.S. koe Annie, v. Piet. van de zelfde; de bijna 4-j. Carolina 7. v. Vry- ke's Eduard, van dezelfde: de 3V^-j- Carolina 8. v. Vrijke's Eduard. van de zelfde: de ruim driej. Robbert 54 v. Scout van J. M. Vrij te Leidschenaam en de 40.00050.000 kg. produktiekoe Uilkje C8. 10 j„ v. Thys 2. van de v. d. Bergh-Stichting. Daarnaast kregen enkele dieren een derde prijs. Celal Bayar, werden veranderd in levenslange gevangenisstraf. Een officiële legerwoordvoerder zei, dat hij nog niet wist wanneer de execu ties zouden plaats hebben. Hy bevestig de dat uit een medisch onderzoek is ge bleken dat Menderes donderdagmorgen vroeg bewusteloos in bed was aangetrof fen. Hy had een te grote dosis slaappil len ingenomen. Zijn toestand gaat voor uit. Met het oog op zyn ziekte zouden de executies volgens de woordvoerder mogeiyk uitgesteld kunnen worden. La ter zei hy dat de andere twee veroor deelde ministers waarschyniyk vóór Menderes naar de galg zullen worden gevoerd. Volgens betrouwbare berichten zyn reeds voorbereidingen gemaakt voor het voltrekken van het vonnis op het eiland Imrali, dat als gevangenis dienst doet. Het ligt op enige afstand van het eiland Jassi, in de Zee van Marmora, waar de rechtszittingen zyn gehouden. De thans 62-jarige ter dood veroor deelde oud-premier Menderes deed 31 Jaar geleden zijn intrede in de Turkse politiek, toen hy tot lid der Turkse Na tionale Vergadering werd gekozen. Menderes, zoon van een grootgrond bezitter, trad in 1945 uit de door Kemal Ataturk gestichte Republikeinse party, die toen de enige en regeringsparty in Turkye was. In 1946 stichtte hy, teza men met de latere minister van Bui tenlandse Zaken Koproeloe en de voor zitter van de Nationale Vergadering Ko- raltan, de Democratische party. In 1950 behaalden de Democraten in de toen gehouden de algemene verkiezingen een grote overwinning, waarna ze de rege ringsmacht van de Republikeinen over namen. Onder Menderes' bewind werd de Turkse landbouw gemechaniseerd en uitgebreid. Er werden fabrieken en scholen gebouwd, wegen aangelegd en handel en industrie werden uitgebreid. Doch Menderes kreeg moeilijkheden met de financiering van zUn energieke ontwikkelingsmaatregelen. In 1955 reisde hij naar de VS, om te proberen een lening van driehonderd miljoen dollar te verkrijgen. Hij kreeg echter slechts dertig miljoen dollar, waaraan de toen malige Amerikaanse regering de waar schuwing vastknoopte dat hy er beter aan zou doen de regeringsuitgaven te verminderen en de nationale begroting in evenwicht te brengen. Salisbury en Londen bepleiten vrede Ook Engeland zal aandringen op een spoedige wapenstilstand in Katanga, al dus is van gezaghebbende zyde in Lon den vernomen. De Engelse minister van staat van Buitenlandse Zaken, Lord Lansdowne, had gisteren in een onder houd met Hammarskjöld te Leopoldstad de kwestie van een staakt-het-vuren ter sprake gebracht. Voorts heeft ook de premier van de Federatie van Rhodesië en NJassa- land, Sir Roy Welensky, een beroep op „het geweten van de vrije wereld" ge daan, aan te dringen op een wapen stilstand in Katanga „voor het te laat is". Het optreden van de Verenigde Naties, dat „de ineenstort'ng van de regering van president Tsjombe beoogde, heeft zich ontwikkeld tot een bittere strijd tussen het volk van Katanga en de Ver enigde Naties. De volkerenorganisatie heeft „grof geweld gebruikt om een klein deel van Kongo te onderwerpen waarvan volk en leiders de moed had uit te komen voor hun overtuiging tegenover een van de grootste, grofste pressiegroepen die de MARKTBERICHTEN AALSMEER, 15 §ept. C.V. Central» Aalsmeeree Veiling G.A.". Gerbera p« ituk 45-80, Bouvardla 20-31, Calla 20-32, Clematis 30-46, Chrysanten gr.bl. 40-58, ld. kl.bl. 26-37, Lelies per kelk 60-140, Cy. clamen per bos 40-68, Fresia 70-100, Irl» 110-265, Ornlthogalum 26-44, Gladiolen 60-100, Dahlia 35-59; Anjers: per stuk rood 10-20, roze 10-20, wit 8-19, Orchid Beauty 16-31; Rozen: Roeelandla 8-17, Parel van Aalsmeer 8-18, Geh, Dulsberg 10-22, Pech. told 7-14, Towny Gold 6-13, Mad. Ofman 7-14, Baccarat 30-62, Montezuma 10-23, Florlade 10-27, Pink Sensation 20-48, Sweetheart 10-16, Nymph 12-29. ALKMAAR, 15 sept. Kaasmarkt. Aan. voer 14 partyen. Noteringen: fabriek», edammer f 1.76, Goudse volvette f 1.88- 1.87. Handel goed. BOSKOOP, 15 sept. „De Boskoop*» Velling". Butterfly 260-200, Duisburg 240, Newyorker 560-260. Pechtold 200-160, Mardy Graz 220, Roselandla 110-100, WhU te Butterfly 360, Vlerlanden 320-260, Had. ley 320-260, Carola 65-61, High Light 60- 130, Nymph 300-200, Fire King 230-370, Aria 170-75. Sweetheart 160-230, Glorl» Mundl 130-70, Juweeltje 90-55, Whlt» Sweetheart 80-60, Else Poulsen 110-63, Va- lata 86-200, Marlon 80-66, Anna Wheat- croff 150-110, Hellanten 100-80, Clematl» Durandll 150-100. Id. Le Coultre 30, Prini Hendrik 15-20, Sedum Spectabllls 40-30, Blauwe Distel 42, Vuurpyien 33-39, Aster» 24-32, Herfstasters 21, Llgustrum bont 45, Lysterbessen 85-60, Pernettva per bos 210- 260, Pernettya per plant 220-180-150, Ge- Elozen Chrysanten 32-30, roze, ld. wit 22, rons 22-23, Cyclamenbloemen 55-60, Troschrysanten geel 60-75, wit 90-65, lila 80-60, gemengd 80, roze 50-85, Cyclamen ln pot 170, Coleus 16, Begonia 15, Trade» dera 76, Hedera KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 sept. Groenteveiling: waspeen per kist Al 2.00> 3.00, A2 2.20-4.10, BI 2.50-3.60, Cl 2.30, bloemkool per 100 st. Al 61.00-85.00. A2 16.00-64.00, BI 18.00-49.00, B2 11.00-36.00, andijvie 7.00-15.00, boepeen per 100 bos 21.00-34.00, prlnsessenbonen 41.00-76.00, ?roene kool 12.00-15.00, rode kool 7.00- .00-19.00, gele kool 12.00, sla per 100 3.60 12.00, spinazie 30.00-33.00, kroten per kist 90-2.&0, uien per kist 1.70-2.50, breek- peen per kist 1.30, tomaten 21.00-42.00, knolselderle per 100 st. 14.00-23.00, selde rie per 100 bos 4.10-6.60. Aanvoeren: waspeen 61.000 kg, waarvan 13.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 14.000 stuks, waarvan 1.500 st. voor export werden verkocht. RIJNSBURG, 15 sept. Bloemenveiling Flora. Troschrysanten: Golden Delight 75-85, Delight Crème 80-90, Reveil 70-85, White Hope 80-100, Tllly 65-75, Chats- worth 60-75-96, Marianne 05-70, Shlrly wit1 05-80 per boe, Phyealls 110-115, Phlox 34, Goudsbloemen 18, Segetum 19. Fresia's: Golden Yellow (kas) 110 per bos; Dahlia's i Gerrle Hoek 300-35Ó, Morris 300-340, Glo rie van Heemstede 300-350, KocheUee 320, Llpolia 290-310. Hellanthen 320-330, Am. Anjers: elm roze 16.00-18.00, sim wit 13.00 —18.00, sim red 14.00-17.00, Mac Arthur 15.00-16.00, alm Scarlet 16.00-16.00 Tan- gerina 19.00-20.00, alles per 100, Halfgrote Chrysanten: Breltner 19-22. Migoll 18-22, Medaillon 20-23, White Hope 22. Bill Speat 29-31, Edlth 15 per stuk. RIJNSBURG. 15 eept. Groenteveiling groene kool 9.20-10.80, waspeen 15.00-16.00 prei 700-13.00, uien 2.00-13.00, heren- bonen 42.00-44.00. per 100 kg. bloemkool A 51.00-55.00, B 28.00-46.00 per stuk, bos- peen 23.00-32.00, selderij 400-800, peter selie 340-520 per 100 bos. TER AAR. 15 sept. Groenteveiling: snijbonen 52-66, ld. B 28-49, kassnybonen 98-1.18, ld. B 42-89, ld. stek 33-36, stok- prlnsessenbonen 51-63, ld. B 33-43, stam- prlnsessenbonen 44-58, witte pronkers 20- 38, ld. B 17-19, spekbonen 28-48, alles per kg, tomaten A 1.65-3.45, id. B 1.90-3.25, C 1.20-1.85, CC 1.20. BB 1.55 alles per bakje van 6 kg, andyvle 7-12, rode kool 16-17, groene kool 19, waspeen 23-33, ld. B 11, prei 13-15, kroten 18-19, rabarber 10, uien 10. alles per kg, sla 4-12, bloemkool A 38- 06, ld. B 22-28, ld. C 11-19, komkommers 20-36. alles per stuk, boepeen 39-46, eel- dery 2-3, alles per bos, stoofsla 40 per bak Bloemen: Chrysanten 6-12 per bos: peren Pondspeer 25-26, Conference 38-40, ld. 2 25, stoofperen 27-28, Trlomphe de Vlenne 30, Bramley's Seedling 34-35 alles per kg. wereld ooit heeft gekend. Ik doel hier op het pandomonium van Afrikaanse imperialisten, dat is aangeheven door bepaalde andere landen". verkiest U eigenlijk crematie? Maar U zoudt er eerst Iets meer van weten! willen Vraagl dan vrijblijvend inlichtingen aan de VERENIGING VOOR FACULTATIEVE CREMATIE Riouwstraat 186» - VGravenhage Tel. (070) 55 47 97 Secr. afd. Leiden, P. J. Blokstraat 30, Tel. (0 1710) 2 10 44 Moderne vakopleiding, incl. damesknippen. Aanvang CURSUS 25 SEPTEMBER. Inlichtingen: J. P. VAN HOVE, Coornhertstraat 51—53 Gediplomeerd vakleraar N.O., telefoon 23113 - Leiden. Spreken in het openbaar Overwinnen van spreekangst, goede uitspraak, geheu genvorming, instelling op het publiek enz. Goed spreken vergroot de kans op snel promotie maken Dames en heren grijpt deze kans. Maandagavond 18 sept. le les en gratis proefles om 8 uur in „Revedo"; 't instituut met meer dan 25-J. uitst. reputatie, Joh. de Wittstraat 34, Leiden, telef. 20981. TE HUUR GEVRAAGD ln Kennemerland Zuid of IJmond Oppervlakte minimum 300 m2„ eventueel met ruimte geschikt voor kantoor. Brieven met uitvoerige omschryving onder no. 29694 aan het bureau van dit blad. TE KOOP ENIGE SCHUITEN, geschikt voor opbouw. Prijzen vanaf f 750.Tel. 0 171023052 vraagt een Zijn taak zal voornamelijk bestaan in het voeren van en de verantwoording dragen voor de gehele Teneinde deze taak goed te kunnen ver vullen, zal hij nauw samenwerken met de bedrijfsleiding. Zijn functie brengt ook met zich mee, dat hij op den duur capabel moet zijn om, eventueel, leiding te kunnen geven. OVERIGE VEREISTEN Leeftijd 2229 jaar. Hij moet zijn militaire dienstplicht vervuld hebben. M.u.l.o.-B of h.b.s.-B of een gelijk waardige opleiding. Datum indiensttreding zo mogelijk I november 1961. Degene die al enige praktische erva ring heeft op het gebied van PLAN NING geniet de voorkeur. Brieven met uitvoerige inlichtingen welke ver trouwelijk behandeld zullen worden omtrent opleiding, huidige werkkring, godsdienst, etc., etc., onder no. 29652 bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4