FOR LE SCHOOLHOOFD DEED GREEP IN REISKAS meubelen Prinses Beatrix bij filmpremière „Exodus fm Gebroken man voor zijn rechters Eén jaar en drie maanden geëist N.C.R.V. relayeert het Sweelinck-eeuwfeest Minister Luns in Washington BELGISCHE PERSSTEMMEN OVER DE KWESTIE - KATANGA Vrees voor Tweeëneenhalf jaar voor verduistering Damespy j ama's 7.75 8.15 Gizenga Kerkelijk Leven Drie maanden gevangenis geëist Dieren(misjhandelaar propt zieke hond in te klein doosje Ch&let „d' VIJFF VLIEGHEI" Nog een helper opgepakt van de aanslag op president De Gaulle Samenzweerders zijn ver „onder de maat" Ongeluksschip „Melanie Fair" verloor opnieuw een sleep Lichter is gevaar voor scheepvaart Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 15 september 1961 Derde blad no. 30453 (Van onze Haarlemse correspondent) Als een gebroken manhet hoofd naar de grond gericht en bijna zon der iets te zeggenzo stond gisteren het 45-jarige hoofd van een open bare lagere school te Wèstzaan- zuid, voor de rechtbank te Haarlem, waar hij een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, met af trek van de zeven maanden voor arrest, tegen zich hoorde eisen. Van 1958 tot 1961 had de man een groot aantal geldbedragen, die hy als schoolhoofd onder zich had, verduisterd. Als penningmeester van het plaatselijke schoolmelkcomité, dat verscheidene scholen omvatte, was hy belast met de inning van het geld, dat de leerlingen van huis meenamen en dat via de leer krachten aan hem werd overgedragen. Verdachte moest dan het geld afdragen aan de melkfabriek. Door verduiste- van deze kas had hy zich een bearag van f3.300 toegeëigend. Dit was ont dekt, maar het gemeentebestuur heeft het schoolhoofd toen in staat gesteld het bedrag aan te zuiveren en deed £;en aangifte by de politie. Verdachte eeft de geboden kans echter slecht benut, want terwyl hy het verduisterde bedrag terugbetaalde, bracht hy ver lichting in zyn hierdoor ontstane fi nanciële nood door zich aan andere schoolkassen te vergrijpen: geld voor schoolreisjes (f525), de opbrengst van de actie „Redt een kind" van de VPRO (f290), het geld van een kinderpostze gelactie (f. 325) en een bedrag bestemd voor het St.-Nicolaasfeest op school (f270). „Gegroeid" Verdachte, die de verduisterde bedra gen Inmiddels geheel heeft terugbetaald, gaf vrijwel zonder iets te zeggen de fei ten toe en antwoordde op de vraag van de president hoe hy tot zyn daad was gekomen, op gedempte toon: „In de loop der jaren is dat zo gegroeid". Hij heeft ontslag genomen uit zyn betrekking en verwacht later weer een kans te hebben by het onderwys terug te keren. De officier van justitie gewaagde in rün requisitoir van een drama. Ver dachte staat bekend als een goed onder wijzer, zei hy. By de bepaling van de strafmaat woog hem echter zwaar het feit dat de verdachte zich op een harde en koude manier gelden van de gemeen schap heeft toegeëigend en dat hy daarmee door is gegaan na de kans op redding, die het gemeentebestuur hem had geboden, over welk gebaar de of ficier overigens allerminst te spreken was. Duistere drijfveren De verdediger mr. J. Jansonius uit Haarlem, wees erop hoe volslagen duis ter de drijfveren van zijn cliënt zijn ge bleven. Hij was van oordeel, dat een kleine, in het verborgen gebleven ramp, ergens in het leven van het school hoofd, als beginpunt voor het delict moet hebben bestaan. Een gebeuren, waarover zyn cliënt met niemand ooit zou willen praten en dat dus verder in het duister zal biyven. Mr. Jansonius wees op het vrese lijke drama, dat dit gebeuren voor verdachte heeft betekend: Het leven in een hel vóór ontdekking en het van zyn morele voetstuk vallen voor de ogen van zyn gezin, de school en de dorpsgemeenschap. Hy bepleitte een gevangenisstraf gelyk aan het voorarrest (7 maanden). Verdere gevangenisstraf zou de ver dachte kapot maken, oordeelde hy. Als hy weer aan het werk zou gaan, zou de onderwyzer gesteund door zyn vrouw, uitstekende mogelykheden heb ben, want men oordeelt hem, ondanks het gebeurde, als een uitstekende kracht. Uitspraak op 28 september. In mei 1962 zal het 400 Jaar geleden zyn, dat de Amsterdamse orgelmeester Jan Pietersz. Sweelinck, componist en muziekhistoricus, in Deventer ter wereld kwam. Ter herdenking van dit feit heeft zich een werkcomité gevormd, dat bestaat uit de heren Pieter Fischer (secretaris),MinkoGeerink Bakker, Gus- tav Leonhardt, Felix de Nobel, dr. Frits Noske en Ma rinus Voorberg. De feestelykheden, die van mei tot september a.s. zullen duren en voor een belangrijk deel door de N.C.R.V. zullen worden gerelayeerd, beginnen met een herdenking in de grote Oflebuinuskerk in Deventer. Verder wordt in vele plaat sen in ons land het eeuwfeest van Swee linck herdacht, oa. in samenwerking met de Noordduitse radio. Een woordvoerder van de Nederlandse delegatie bij de Verenigde Naties heeft medegedeeld, dat minister Luns die woensdag in New York is aangekomen in verband met de opening van de Al gemene Vergadering der Verenigde Na tie op dinsdag a.s. vandaag naar Was hington zou doorreizen voor besprekin gen met de Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen. De minister, die zondagavond naar New York terugkeert, is niet voorne mens officiële bezoeken af te leggen tydens zyn verblyf in de Amerikaanse hoofdstad. 9? Nieuw begin11 of schuldige nalatigheid Gewelddadige agressie van de V.N. ..Slot van een historisch ge schil". Brutaliteiten van de V.N.", ..Machtsgreep". Krachtmeting dat zijn de koppen waarmee de Belgische pers gisteren het optreden van de V.N. in Katanga bestempelde. ..La Libre Belgique schreef, dat de ..Verenigde Naties woensdag ochtend de misdaad hebben gepleegd, die zij reeds maanden beraam den Het blad voegt er aan toe. dat ..de regering van Leopoldstad zon der de medeplichtigheid van de V.N. deze misdaad nooit had kunnen begaan. (Van onze Bredase correspondent) De Bredase rechtbank heeft de 29-ja- rige, voormalig beheerder van het cor respondentschap Etten N.B. van de Rotterdamsche Bank conform de eis veroordeeld tot 21,4 jaar gevangenisstraf met aftrek. Belast met de effectenaf deling in enkele Haagse bykantoren van deze bank en ook in zijn werk zaamheden te Etten, had verdachte voor een totaal van ruim een halve ton verduisterd aan gelden, die toebe hoorden aan een dame uit Den Haag en een in Etten. Van dit bedrag had hij 18 mille te eigen bate aangewend. Het restant zette hy als lening uit by personen en instellingen, die de bank zelf niet krediet waardig achtte. Sterke zwanedons gebloemd jasje, effen pantalon, in zes verschillende kleuren. Maten 38 t.m. 48 MET V-HALS MET KRAAG Haarlemmerstr. 172 w<r> Herenstraat 9 Russische raketproef De Sowjet-Unie heeft woensdag met succes een nieuwe en krachtiger raket beproefd. Zy kwam neer in het centrale deel van de Stille Oceaan, zo meldt het Russische persbureau Tass. De afgeleg de afstand is meer dan 12.000 km. Het was een meertrapsraket. Amerikaanse militaire deskundigen hebben naar aanleiding van de Russische raketproef erop gewezen, dat de Ame rikaanse intercontinentale Atlas-raket, die reeds geruime tyd voor operationeel gebruik gereed is. met nauwkeurigheid «en doel op ruim 14.800 km afstand kan raken, „Het was de taak van de VN door on derhandelingen de Katangese afschei ding ongedaan .te maken", aldus het sp- cialistische partyblad „Le Peuple". „Maar gaf dat meneer O'Brien wel het recht geweld te gebruiken tenzij in geval van wettige zelfverdediging? Op deze vraag klinkt ons antwoord negatief". Het liberale Vlaamse blad „Het Laat ste Nieuws" meent, dat het optreden van de VN tegenover Katanga „eenzijdig en onbillyk is, ook al staat het boven twy- fel dat de Katangese afscheiding niet houdbaar bleek". Volgens het r.-k. blad „Het Volk" is het gehele geval „een politieke ramp voor Kongo". „De Gizengisten hebben Katanga laten liquideren door de rege- ring-Adoela en de VN, maar nu zullen de Gizengisten trachten de regering- Adoela te liquideren en daarna presi dent Kasavoeboe". Het Vlaamse blad „De Standaard" geeft blijk van een voorzichtig optimis me: „Het soevereine Katanga was een hinderpaal voor het herstel en de ver betering van de Belgisch-Kongolese sa menwerking", aldus het blad, dat spreekt van een nieuw begin in het raam van de internationale bystand nu „de hypo theek van de Belgische dubbelzinnigheid Advertentie DR. N. A. C. SLOTEMAKER DE BRUINE STAFLID CCIA Dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine, tot voor kort consul-generaal van Neder land te Kaapstad, is benoemd tot staf lid op het bureau te Getiève van de commissie der kerken voor internatio nale zaken (CCIA). De CCIA is een ge meenschappelijk orgaan van de Wereld raad van Kerken en deInternationale Zendingsraad. NED. IIERV. KERK Beroepen te Lunteren (noodgemeente) H. P. Swets te Rijk (Haarlemmermeer) te Drachten (vac. A. van Santen) (toez.l S. de Jong te Eext. Aangenomen het be roep van de Gen. Synode als pred. voor buitengew. werkz. (geest. verz. gerepa- trleerden) te Raai te. Bedankt voor Hul zen (N.-H.) (wijkgem. E) (toez.) L. Kievit te Putten. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Schouwerzijl P. P. Goos- sens, kand. te Amersfoort CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te De Krim D. Coppoolse te Hengelo (O.). GEREF. GEMEENTEN' Beroepen te Dordrecht en te Rotterdam- Zuid wljk-Pendr echt A. Hofman te Zeist. gelicht is". „De Nieuwe Gids" hoopt, dat de mees te Katangese leiders hun plaats in Leo poldstad en Elisabethstad opnieuw kun nen innemen. Het spreekt eveneens de hoop uit, dat de gebeurtenissen van vo rig jaar (de massa-evacuatie van Bel gen uit Kongo) zich niet zullen herha len. Het liberale blad „La Dernière Heure" schrijft, dat de gebeurtenissen in Ka- tanga wellicht „beantwoorden aan de geheime wens van minister Spaak, wiens rol in deze ganse zaak niet minder dan dubbelzinnig is geweest". De „Gazette de Liège" noemt de over winning van de VN „bijna net zo ont- erend als de schuldige nalatigheid van de VN in Hongarye". In de veemarkthallen in Den Bosch wordt de 29ste nationale ten toonstelling van trekpaarden ge houden. Enige van de zeer fraaie dieren, die te bewonderen zijn. Prinses Beatrix heeft gisteravond in het Amsterdamse Tuschineky Theater de Nederlandse première bijgewoond van de door Otto Preminger verfilmde bestseller van Leon Uris „Exodus". Ze was in gezelschap van haar parti culier secretaresse mej. M. C. C. Wy- nen. By de ingang van het theater werd de Prinses begroet door loco-burgemees ter mr. A. de Roos, en de Israëlische ambassadeur in ons land, de heer H. A. Cifor. Hierna werden mevrouw mr. E. Mesritz-Trommelvoorzitster van de Women's International Zionist Organisa tion (WIZO) en mevrouw P. van Rijk- Keiler, voorzitster van de Jeugd Alyah Israël aan de koninklijke gast voorge steld. Deze beide organisaties incasseer den de baten van deze eerste officiële vertoning van „Exodus" in ons land. Filmregisseur Otto Preminger bepaalde namelijk, dat aan alle premières van „Exodus" in de gehele wereld een voor stelling vooraf moest gaan, waarvan de baten ten goede zouden moeten komen aan het naar de eerste president van Israël genoemde wetenschappelijke Weizmann Instituut. Op deze wijze meende de Amerikaan de Israëlische autoriteiten, die hem zo goed hielpen by de totstandkoming van deze dubbellange film over de illegale verscheping van joodse vluchtelingen naar Palestina, het beste te kunnen eren. In Nederland ver trouwde het Weizmann Instituut de om vangrijke organisatie van de filmpre mière waarvoor geen reclame mocht worden gemaakt en daarom ook de baten toe aan de Zionistische Vrouwen Organisatie en de Jeugd Alyah. Ondanks de gepeperde toegangsprijzen (van f 10 tot f50) was het bioscoopthea ter geheel gevuld met galapubliek. Het waren voor het grootste deel leden van de joodse gemeenschap in Amsterdam. In de pauze liet Prinses Beatrix, die India zal van de Westduitse Bonds republiek nog een krediet van 170 miljoen mark krijgen. Een desbetreffende overeen komst is gisteren ln het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn ondertekend. De overeenkomst voor de eerste tranche van 330 miljoen DM werd op 29 april Jl. gesloten. De bijdrage van West-Duitsland voor het derde vijf-Jarenplan van India, dat loopt van 1 april 1961 tot en met 31 maart 1966, beloopt hiermede 500 mil joen mark. De Westduitse regering ls dus rond 100 miljoen mark uitgegaan boven de krediettoezegging, welke zij ln april ln New Delhi deed. gekleed was in een lichte gebloemde Ja pon, de bestuursleden van de WIZO en de Jeugd Alyah aan zich voorstellen. Zy onderhield zich geruime tyd met deze en andere gasten. Advertentie Kom in Kcmpkcs' Meubeltoonzalen te Amsterdam, Oude Schans 73-75-77, of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. Ubenterhartclijkwclkomlj Op aanvrage zenden wij u graag eert) folder toe en een overzicht van onze voor» j raadhoudende dealers in lao omgeving. (Van onze Haagse correspondent) „Het is langzamerhand bijna een bla mage voor de Justitie, dat de praktij ken van deze dierenhandelaar nog voortduren. Aan zijn meedogenloze en middeleeuwse methoden bij de handel in dieren moet een eind komen." Dit zei de officier wan Justitie bij de Haagse rechtbank gistermiddag in zyn fel requisitoir tegen een 38-jarige Voor- burgse dierenhandelaar, die wegens be drog bij de verkoop van een hond en het laten vervoeren van het dier in een te kleine doos drie maanden gevangenis straf tegen zich hoorde eisen. In april van dit jaar liet. de verdachte een advertentie in een dagblad plaatsen, waarin hy voor dertig gulden een „drie maanden oude, raszuivere Dobberman Pincher met kampioensafstamming en in goede gezondheid" te koop aanbood. Een 27-jarige kruidenier uit Ede voelde wel wat voor dit koopje en belde op. Hij kreeg de echtgenote van de ver dacht te spreken en aan haar zei hij de WARMOND - (telefoon 01711—855) Het TREFPUNT van gezelligheid is onze bar, waar voor U speelt en zingt Johnny van Brinkom Elektricien leverde tachtig meter kabel Een elektricien uit de Parijse voorstad Sèvres, Jean-Marc Rouvière, is gisteren door de Franse politie opgepakt op beschuldiging van mede plichtigheid aan de mislukte moordaanslag, die vorige week vrijdag bij Pont sur Seine op president De Gaulle werd gepleegd. Rouvière moet de ongeveer tachtig meter elektrische kabel, de batterijen en andere materiaal hebben geleverd, waarmee de helse machine tot gedeeltelijke ontploffing kon worden gebracht. Rouvière woonde in Sèvres naast Manoury, die als het hoofd van de bende wordt beschouwd, maar die met nog twee andere directe medeplichtigen, nog steeds voortvluchtig Het is De Villemandy, de enige hoofd dader, die de politie tot dusver wist te grijpen, die in zijn loslippigheid ook de naam en het adres van Rouvière moet hebben genoemd. De activistische elek tricien kon gistermorgen in zijn werk plaats worden gearresteerd. Het heeft intussen wel enige verbazing gewekt, dat zowel Rouvière, die als het ware thuis op de politie zat te wachten, als vooral De Villemandy wel ver onder de maat zijn gebleven in hun kwaliteit van po litieke samenzweerders of sluipmoorde naars die een zo gewichtige taak was toevertrouwd als de liquidatie van het staatshoofd. De Villemandy, wiens mond maar niet stilstaat en die on middellijk een volledige bekentenis heeft afgelegd, doch overigens de draag- wydte van zijn daad nauwelyks schijnt te beseffen, is, op verzoek van de rech ter van instructie, gisteren aan een tweetal gerechtelijke psychiaters toever trouwd. Ofschoon het geheime leger, de OAS, gisteren, en dus bijna een week na deling beschouwd, aanslag, in een communiqué heeft ont kend dat het iets met De Villemandy's opzet had uit te staan, blijft ook de politie toch van het tegendeel overtuigd Uit het feit, dat de OAS de taak het staatshoofd uit de weg te ruimen had opgedragen aan zulke middelmatige fi guren als De Villemandy en Rouvière, heeft men geconcludeerd dat. in tegen stelling met Algerije, het geheime leger in Frankrijk toch nog maar in de kin derschoenen staat. Een conclusie, die misschien gewettigd kan zijn, zonder daarom het gevaar, dat de OAS ook voor de veiligheid in Frankrijk zelf be helst, op langere termyn veel te ver minderen. Het is inderdaad nit onwaarschynlijk, dat de OAS zich voorlopig vooral wel op Algerye wil bhjven concentreren en betrouwbare bronnen verzekeren dat ex-generaal Salan van oordeel is. dat hij nog zes maanden nodig heeft alvo rens een nieuwe coup d'état, die dan ook eindelijk zou moeten slagen, te on dernemen. De fysieke of politieke ver- dwyning van het staatshoofd, generaal De Gaulle, wordt door de leiders van de OAS in elk geval nog altyd een eerste en essentiële voorwaarde voor het suc ces van zo'n nieuwe omwentelingspo- hond te willen kopen, mits het een reu was. De vrouw liet voorkomen, dat het hier om een aanbieding van een parti culier ging, want de kruidenier kreeg te horen dat zij en haar man de hond weg wilden doen „omdat zij geen plaats had den in hun flatwoning". Kartonnen doos Nog dezelfde dag arriveerde de hond per trein. Het beest bevond zich in een kartonnen sinaasappelendoos met gaten erin. De hond kon niet rechtop staan in deze doos. Bovendien leed het dier in ernstige mate aan hondeziekte en ten slotte was het geen reu, maar een teef „De hond was zo gezond als een vis" beweerde de verdachte ter zitting, „En het dier kon best in de doos „Ja, als je het dier erin propt reageerde de president van de recht bank. Volgens een dierenarts in Ede, die de hond onderzocht heeft, moet- het dier reeds een week aan hondeziekte hebben geleden. Ook achtte deze arts het ver voer schadelyk voor de gezondheid van het dier. Talloze klachten Talloze klachten van mensen, die zich door de verdachte bedrogen voelen, zyn by de politie van Voorburg en by de dierenbescherming in het gehele land binnengekomen. Een hoofdinspecteur van de Dierenbescherming uit Den Haag vertelde als getuige-deskundige voor de rechtbank, dat er de laatste drie maan den zeker vyftig klachten binnen zyn gekomen. Veelal lijden de honden, die hij aan de kopers verstuurt aan hondeziekte en het vervoer van de dieren laat veel te wensen over. Maar de dierenhandelaar, die zelfs een sinaasappelendoos had meegenomen om die aan de rechters te laten zien, bleef ontkennen. De officier van Justitie was van oordeel, dat de aan de verdachte ten laste gelegde bedrieg- lyke handelingen bewezen zyn. Hij stel de vervolgens zyn eis. De verdediger, mr. Geuchies uit Leid- schendam, meende, dat zijn cliënt alleen Zij spraken wèl Vlaams Plaats van de handeling: een lift van het Congrespaleis in Brussel na de plechtige opening van de 50-ste confe rentie van de Interparlementaire Unie. De vier Indonesische parlementsleden op de conferentie ontmoeten hier de voorzitter van de Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers. Van Acker. De voorzitter van de Indonesische delega tie, Manai Sophiaan. stelt zyn collega's aan de Kamervoorzitter voor, afwisse lend in het Frans en het Engels. „Maar spreekt gy dan geen Nederlands?", vraagt voorzitter Van Acker met een brede glimlach. Het antwoord laat geen seconde op zich wachten: „Nee, maar wei Vlaams", waarna het gesprek in het Nederlands werd voortgezet! Ongeveer zeventig Westduitse rech ters en openbare aanklagers die in de na- zl-tljd hun medewerking hebben verleend bij de totstandkoming van doodvonnissen, hebben tot 30 Juni 1962 de gelegenheid vrijwillig met pensioen te gaan. Maken z(j van deze gelegenheid geen gebruik, dan lopen zij de kans uit hun ambt te worden ontzet met verlies van pensioenrechten. De Bondsdag heeft een desbetreffende wet met één stem tegen aanvaard. Advertentie PANIQUE OP SCHIPHOL FILMSTER ZOEK Het zag zwart van de journalisten. Allemaal voor de bij de première van haar film verwachte Brigitte Brandon. Eindelyk - daar was het vliegtuig uit Parijs. En zie - niet zó was de landings- trap daar ofeen blonde schoonheid verscheen, overrompelend, glimlachend., zy had iets lentefris en betoverends.... De nog enkele minstens - even-mooie- meisjes die ook uit het toestel kwamen zonken volkomen bij haar in het niet. De meisjes, waartussen, zo bleek al spoe dig na een paar vragen, zich.. Brigitte Brandon bevond. Niemand werd kwaad, hoe zou men, want het was immers de „schuld" van PANIQUE. Brigitte Brandon droeg niet deze hart- veroverende creatie van de Parijse par fumeur René Pascal, het parfijn die onze parisienne die onweerstaanbaar inne mende, stylvolle, lieflijke allure gaf. Thans: het parfum waarmee ook onweerstaanbaar bent, in sieriyke fla con vanaf f 4.25. in goede gezondheid verkeerde. Hy drong op een geheel voorwaardelyke verweten kan worden, dat de hond niet straf aan. Uitspraak op 28 september. Onder Italiaanse vlag in Golf v. Biscaje De Britse zeesleepboot „Melanie Fair" blijft op het ongelukspad: deze 611 ton metende sleepboot, die in 19G0 door een sloopbedrijf te Zaandam werd gekocht van de Britse Admiraliteit om na een goede beurt doorverkocht te worden aan een jonge Britse kapitein te Liverpool, is weer in moeilijkheden. De „Melanie Fair" is nu onder Italiaanse vlag op zee. De sleepboot kwam eind 1960 in het nieuws, toen zy met haar nieuw kapi tein-eigenaar uit Liverpool de eerste sleepreis uitvoerde met het achterschip van de tanker „African Queen" van Hanton Roads naar Antwerpen. Tot drie maal toe raakte de „Melanie Fair" op de ze reis haar sleep kwijt, doordat zy of uit de koers raakte wegens slecht weer of dat zy te weinig brandstof had om de volgende haven slepend te bereiken. Tenslotte werd met behulp van Nederlandse sleepboten Lissabon be reikt. Woensdagavond is deze historie op de Nederlandse televisieschermen te zien geweest. Na de eerste ongelukkige reis van de „Melanie Fair" met de ..African Queen" heeft de Engelse ka pitein van Liverpool het schip ruim ne gen maanden lang in de haven van Li verpool werkeloos laten liggen en het te koop aangeboden. Hij zegde de zee sleepvaart vaarwel. Italianen zagen wel iets in het schip en kochten het eind augustus van dit jaar. Italiaanse reders vonden er ook een sleepreis voor. De „Me lanie Fair" voer van Liverpool zonder sleep naar Grimsby en begon op 30 augustus aan deze sleepreis. Donderdagavond omstreeks half acht was de sleep tot in de Golf van Biscaje gevorderd, toen kwam het schip in de ether en zijn melding was gelijk aan die van eind vorig jaar met de „Afri can Queen": weer was de „Melanie Fair" haar sleep kwijt. Die sleep is een 50 meter lange lichter, die losgebroken is van de sleepboot en nu als een gevaar voor de zeevaart ronddrijft op onge veer 250 mijl z z w van Brest. De radio- telegrafist van de „Melanie Fair" heeft de scheepvaart verzocht uit te zien naar de lichter.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5