Laatste nieuws Taptoe in de mist tot besluit van tweedaags feest van „Luifelbaan" Padvindersprimeur in Voorschoten: burgemeester reikt 12 koorden uit Vele bromfietsers toonden hun handigheid op Bevrijdingsplein Derde hervormde predikant deed zijn intree in Oegstgeest Koopman uit Leiden zaterdag in Den Haag aangehouden WESPENNEST DE LUCHT IN; DAN OOK DE KEUKEN MAAR Zeven verkenners voorbeeld voor alle padvinders in Nederland as MAANDAG 11 SEPTEMBER 1961 Rust in Zuid-West weergekeerd Vreemde capriolen op cross Voorschoten De tweede autocross, zaterdag vond onder betere weersomstandigheden plaats dan de eerste. Het veld was echter erg zacht door de regen van de laatste da gen. Het gevolg was veel slippartijen en vastlopen in de bochten. Zelfs kwamen een paar auto's in de sloot terecht. De vele kijkers kwamen dik aan hun trekken hoewel men veel geduld moet hebben bij een dergelijke autowedstrijd, omdat het wachten op het weer vrij maken van de baan, op het wegslepen van de vastgelopen autowrakken en het starten voor een volgende race meer tijd in beslag neemt, dan de race zelf. De uitslag van deze internationale wedstrijd, waaraan ook Duitsers en een Belg deelnamen, en die ging om het kampioenschap van Zuid-Holland, was: 1. J. Kager uit Egmond, kampioen van Zuid-Holland; 2. mr. Book Schneiders uit Amsterdam; 3. P. Heesbeen uit Hoorn; 4. B. van Rossum uit Voor schoten; 5. A. Groot uit Andyk; 6. J. van Solingen uit Wieringerwaard. Mei een klinkende taptoe op het Bevrijdingsplein heeft „K. en G." zaterdagavond Iaat een einde ge blazen aan het tweedaagse feest van de winkeliersvereniging van „De Luifelbaan". Dit slotstuk kreeg een bijna wezenlijk karakter door ie dichte mist, die in de loop van de avond was komen opzetten. Door dit schier ondoordringbaar natte gordijn het doffe tromgerof fel, het heldere klaroengeschal of de doordringende fluitmuziek. Voor de omwonenden was een klaterend applaus na elk onderdeel van deze taptoe het bewijs van de vele be langstellenden, die ondanks het late uur nog op de been waren. De tweede en laatste dag van het feest op en om de pleinen langs de Vijf Meilaan had volgens het programma om elf uur 's morgens moeten beginnen, maar het werd vijf kwartier later al vorens organisator Peter Brandt van de Skelterclub „West" de eerste deelnemer aan de bromfietsbehendigheidswedstryd „Zoomkana" het 500 meter lange op het Bevrijdingsplein uitgezette parkoers kon opsturen. Tevoren waren zij aan een test onderworpen, waarbij velen door een gebrek aan kennis van de verkeersregels al de nodige straf punten opliepen. Tij dens hun rit langs de met duizend ke gels afgezette baan moesten de „cou reurs" compleet met helm en racevest over een evenwichtsbalk, door een moeilijke slalom door een poortje en door een klein verkeerstuintje. Boven dien was er er nog een tijdritje in ver weven: 150 meter binnen de 22 seconden. Het was voor de eerste maal, dat deze Italiaanse set, in Nederland werd uitge zet. Hoeveel deelnemers er precies wa ren, viel moeilijk uit te maken, daar iedereen, die daar zin in had, meermalen aan de start kon verschijnen. De strijd heeft in ieder geval tot vier uur geduurd. Intussen waren op het Vijf Meiplein al de kinderspelen voor de jeugd van zes tot en met tien jaar gehouden en was het „pleinfeest" van de drie speeltuin verenigingen alweer gedeeltelijk op gang gekomen. Doordat men vele mensen aan de bromfietswedstrijd moest afstaan, kon deze miniatuur-fancy fair niet op volle toeren draaien. Dat gebeurde pas 's avonds, toen weer velen zich rond de tentjes verdrongen. Op het Bevrijdings- plein konden anderen zich vermaken bij de openlucht-filmvoorstelling. Ook het accordeonorkest „Con Vivezza" weerde zich deze avond weer dapper. Om kwart over tien kondigden heldere klanken uit de mist de komst van „K. en G." aan, die de volle belangstelling voor zich opeiste. Tegen elf uur klonken de tonen van het „Wilhelmus". Even later marcheerde „K. en G." af en het twee daagse feest, waarmede „De Luifelbaan" zijn volledige bezetting had gevierd, was ten einde. Het was beslist niet volmaakt, hier en daar kleefden nog schoonheids foutjes, maar het was ook voor de eer ste maal. Volgend jaar zal het wel beter gaan. Uitslagen Bromf ietsbehendigheidswedstrüd 1. R. C. Kramer, 5 strafpunten, draag bare radio en beker, 2. J. Delmair, 8 str. pnt armbandhorloge en zilveren medail le, 3. H. de Jong 28 str.pnt. vulpenset en bronzen medaille, 4. J. Huigsloot 61 str., 5. G. C. Bontje 65 str., 6. Vinkenstein 71 str.pnt, 7. v. d. Vos 73 strpnt, 8. De La Rie 74 9. De Haan 89, 10. Kluts 89, Bejaard echtpaar dood door kolendamp (Van onze correspondent) In de Star Numanstraat 91a, te Gro ningen, heeft zich vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, waarbij het bejaarde echtpaar S. Boers- ma-Vink de dood vond. De heer Boers- na was 89 jaar, mevrouw Boersma 83 jaar. De heer en mevrouw Boersma sliepen in de slaapkamer, die aan de woonkamer grenst. De haard in deze laatste kamer was praktisch dichtgelegd met antraciet en briketten. Er kan dus vrijwel aange nomen worden, dat de bejaarde bewo ners door koolmonoxydevergiftiging om het leven zijn gekomen. 11. Van Egmond 91, 12. H. Bos 92. 13 W. v. d. Hout 95. 14. D. M. Pont 97 str. Kinderspelen: Koekhappen 9 jaar jongens en meis jes: 1. Els v. d. Ruit, 2. Aad v. Haarlem, 3. Annelies van Duijn. Kaarshappen 10 jaar jongens en meis jes: 1. Loekie Volker, 2. Tineke v. d. Berg 3. Corrie Smittenaar. Met valhelm op en in een wit racevest gestoken zoekt een van de deelnemers aan de Zoomkana'' zijn weg over het met duizend kegeltjes afgezette bochtige par cours. (Foto L-D./Holvast) Blokjes rapen 6 jaar jongens en meis jes: 1. Hennie van Duren, 2. Dickie van Leeuwen, 3. Marja Breukelen. Zaklopen 7 en 8 jaar jongens en meis jes: 1. Marga Jeegers, 2. Yvonne Laman, 3. Jopie van Eek. Na gistermorgen door ds. G. F. Callenbach bevestigd te zijn heeft de derde hervormde predikant te Oegst geest, ds. Irik 's middags om 3 uur zijn intrede gedaan. Hij zal de on langs gestichte derde wijkgemeente in de uitbreiding benoorden de Hof- dijck onder zijn hoede nemen. f De volle kerk, waaronder tal van collega's alsmede burgemeester H. L. du Boeuff en diens echtgenote, pastoor Looyaard en kapelaan Pinxter, de Gere formeerde predikant ds. Kappers en de voorzitter van de Ger. kerkeraad. de heer Siljee. hebben de nieuwe predikant een hartelijk welkom bereid. Ds. Irik had als tekstwoord voor zijn prediking gekozen Efeziers 4, vers 15, waarin sprake is van waarheid, van liefde en groeien tot Christus. Bij het ontroerend en bloemrijk wel kom in Oegstgeest is, aldus ds. Trik, gesproken van vertrouwen en verwach tingen. Dat is mooi. doch ook beang stigend. De opbouw van een derde wijk gemeente hangt ndet van mij af. aldus spreker. Er is reeds werk verricht en uiteindelijk is het een zaak en daad van God. Een kerk hoort in beweging te zijn. Er moet een groeiproces aanwe zig zijn en dan moet men er steeds op bedacht zijn de bakens tijdig te ver zetten. Daarom moet men niet te veel spre ken van respect voor het verleden en zeker moeten we ons bevrijden van de vrome ik-zucht, doch beseffen dat we als gemeente samen moeten groeien naar Jezus Christus. We dienen daarbij de waarheid in het oog te houden. Velen zeggen waarheid dit is: geen leugen, doch de Bijbelse waarheid brengt het heil dat Jezus Christus aan de mensen heeft gegeven. Zo is het ook met het woord liefde. Dit is geen verliefdheid doch betekent al leen maar dienst en trouw aan de an der in gehoorzaamheid aan God. Als men zo wil groeien tot bruikbare leden dan pas kan het met de opbouw van de kerk goed gaan. Burgemeester H. L. du Boeuff sprak een welkomstwoord namens het ge meentebestuur en dus namens de ge hele Oegstgeester gemeenschap. Het ver heugde hem dat de groei van de ge meente en de uitbreiding van het ker kelijk werk samen gaan. Hierna volgde een woord van geluk wens en welkom in de classis Leiden en de Ring van predikanten, waarna pas toor Looyaard de in oecumenische zin uitgesproken preek van ds. Irik met vreugde had aangehoord. Hij was dank baar voor dit geluid. De Ger. predikant ds. Kappers sprak zijn vertrouwen uit op een goede samenwerking. Ds. B. C. Visser sprak tenslotte nog VOORSCHOTEN In de week van 11 tot 16 septem ber (de volgende week dus) wordt een collecte gehouden ten bate van de ver eniging „Het Zonnehuis". Deze vereni ging beoogt christelijke verpleging van langdurige zieken. De „zonnehuizen" zijn speciaal bestemd voor chronische zieken. Er zijn vier van deze tehuizen. Aan één nieuw huis wordt gewerkt en een zesde is in voorbereiding. WASSENAAR Blauw Zwart's grote zorg: kleedkamers In haar clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade heeft de r.k. sportvereni ging „Blauw Zwart vrijdagavond de jaar vergadering gehouden. Voorzitter J. P, Dekleermaeker herinnerde in zijn inlei dend woord aan de geslaagde viering van het 40-jarig bestaan. De vereniging is in de loop der jaren bijzonder sterk uitgegroeid; op het ogenblik wordt er met 25 elftallen aan de competitie deel genomen. Een somber geluid was het gebrek aan medewerking dat van de le den wordt ondervonden wanneer er op de terreinen bijvoorbeeld werkzaamhe den moeten worden verricht. Secretaris A. H. Rijnbeek gaf een uit voerig overzicht over het wel en wee in het afgelopen jaar. Het tekort aan kleedgelegenheden is een van de groot ste problemen waarmee het bestuur te kampen heeft. Er zal echter eerst voor de nodige geldmiddelen gezorgd moeten worden, wil aan de bouw van de ten minste benodigde 6 nieuwe kleedkamers begonnen kunnen worden. Penningmeester Th. Donath meldde In zijn jaarverslag, dat de vereniging wat de financiën betreft een gezond jaar achter de rug heeft. Hoofdjuniorenieider R. Gottenbos maakte melding van een sterke groei van de jeugdafdeling. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de heren P. Westgeest, P. van Tilburg en C. Knijnenburg, die de ver eniging in vele functies hebben gediend tot leden van verdienste benoemd. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat voorzitter J. P. J. Dekleermaeker en de heren F. L. Roozeix en A. F. J. Berk werden herkozen. In plaats van de he ren L. Schroder en G. A. Suurenbroek die hun functies beschikbaar hadden gesteld werden benoemd de heren F. v. d. Lely en C. Kerkvliet. namens de Centrale Kerkeraad en de vriendschappelijke verhoudingen daarin. Nadat de gemeente de nieuwe predi kant de bede had toegezongen: Dat 's Heren zegen op U daal, dankte ds. Irik alle 6prekers. Er was na de dienst in het Zendingshuis gelegenheid voor persoonlijke kennismaking. O.a. diefstal van f. 5500. In een café in de Haagse binnenstad is zaterdagavond 'n 27-jarige Leidse koop man aangehouden, verdacht van een in braak in een horlogerie in Leiden, waar bij voor f. 5500,aan horloges werd ge stolen en van een inbraak bü een kou senimporteur in Oegstgeest, waar voor f. 450,aan kousen en sokken werd ont vreemd. De koopman heeft bekend. De partij kousen en sokken is hem noodlottig geworden. Hij had ze name lijk in consignatie gegeven aan een Haagse koopman, met de afspraak dat er zaterdagavond in een café zou wor den afgerekend. De Hagenaar ging er mee naar een marktkoopman, maar deze vertrouwde de zaak niet. Hij wist, dat het aangeboden merk dameskousen al leen in Oegstgeest werd verhandeld en belde de bewuste importeur op. Zo hoor- aan horloges de hy dat de partij daar vorige week was gestolen. De recherche werd in de zaak ge mengd en men besloot zaterdagavond met de. overigens te goeder trouw zijnde, tussen persoon, die zijn opdrachtgever niet kende, naar het afgesproken café te gaan. Daar liep de koopman toen in de val. Aanvankelijk wilde hij zijn naam niet opgeven. Papieren waaruit zijn identiteit kon blijken had hy ook niet bij zich. Maar een brigadier van de Leidse politie, die naar Den Haag kwam, kende de 27- jarige koopman al sedert diens kinder jaren, zodat identiteitspapieren niet meer nodig waren. Hij is meegenomen naar Leiden, nadat hij ook de inbraak in de horlogezaak nog had bekend. Een deel van deze buit is gevonden. De familie F. Bloos aan de Aarkade in Alphen aan den Rijn is eindelijk verlost van een wespen nest boven het plafond van de keuken. Dat dit slechts kon ge schieden door een gewel dige explosie, die grote schade aan de muren en het dak van de keuken aanrichtte, zal de vreugde over de verdwijnen van de nare, vaak bijzonder agressieve beesten wel aanzienlijk temperen. Het wespennest was de familie al lang een doorn in het oog. Het gezins leven werd er door ont wricht. Ook de buren had den last van de venijnig zoemende beesten en al lerlei middelen om de diertjes te verdelgen ble ken geen uitwerking te hebben. Zaterdagmiddag meende de heer Bloos toch het middel te hebben gevon den. Samen met zijn buurman, de heer v. d. Laken, besloot hy het ongedierte te vergassen. Een waterslang werd aan de gaskraan gekoppeld en de verdelgingsmanoeuvres begonnen. De diertjes kregen het benauwd en kozen snel het „wespenpad". Verheugd over het resul taat stelde buurman voor er nu maar radicaal een einde aan te maken en meteen het nest boven het plafond te verbranden. Nauwelijks had de buur man een lucifer aange streken of er weerklonk een geweldige slag, die tot ver in de omtrek hoor baar was. De gevolgen waren voor het wespennest rigoureus. Geen wesp was meer te vinden. Een deel van de keuken ook niet meer. Gelukkig werd niemand gewond. Het ongerief is echter groot. Soekarno sprak met minister Von Merkatz Een woordvoerder van de Westduitse ambassade in Wenen heeft bevestigd, dat president Soekarno van Indonesië dit weekeinde een gesprek heeft gehad met de Westduitse minister van Vluch telingenzaken, dr. Von Merkatz. Dr. Soebandrio, de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, was hierby aanwezig. Soekarno stelde de Westduitse minister o.m. op de hoogte van de be sprekingen, die op de conferentie van niet-gebonden landen in Belgrado zijn gevoerd. De woordvoerder verklaarde, dat de besprekingen tussen Soekarno en Von Merkatz „bevredigend" waren verlopen. Hij weigerde echter commentaar te geven op berichten, volgens welke Soe karno nogmaals de verzekering had gegeven, dat hy niet van plan is diplo matieke betrekkingen met Oost-Duits- land aan te knopen. Collecte voor poliofonds Van 11 tot en met 16 september zal in Wassenaar door de plaatselijke afde ling van het Prinses Beatrix Poliofonds een collecte worden gehouden ten bate van de bestrijding der kinderverlam ming. De gelden zullen vooral ten goede komen aan de verzorging van acht Was- senaarse poliopatiënten, die aan de zor gen van de Wassenaarse afdeling zijn toevertrouwd. Op donderdagavond 14 september van 8 tot 10 uur zal in het kader van deze actie de muziekvereni ging Excelsior een concert geven op het Dorpsplein. Ten bate van de bouw van een nieuwe parochiekerk in de St.-Joseph- parochie wordt op zaterdag 16 september een wandeltocht georganiseerd. De start vindt tussen 2 en 3 uur plaats in gebouw Sion aan de Violierenweg bij Deyleroord. Er kan deelgenomen worden aan toch ten over 5, 10, 15 en 20 km. Aanbesteding riolering Op 22 september zal namens B. en W. worden aanbesteed het maken van riole ring in de Rust en Vreugdlaan tussen de Backershagenlaan en de Schouwweg en bovendien het aanleggen van een voet pad en van een parkeerstrook langs de aan deze weg staande woningen. Naar aanleiding van klachten over afvoer van afvalstoffen vanuit deze woningen be sloot de gemeenteraad enige maanden geleden in dit weggedeelte een riolering aan te brengen en van de gelgenheid gebruik te maken voor het maken van een voetpad en een parkeerstrook. Er werd door de raad voor deze werkzaam heden f 36.750 beschikbaar gesteld. BEURSOVERZICHT SCHEEPVAART IN DE BELANGSTELLING Amsterdam, 11 september Bij opening van de nieuwe beursweek bleken de koersen niet veel van die van vrijdag te verschillen. De handel was wederom ongeanimeerd. Het weekeinde heeft geen zodanig nieuwe aspecten op geleverd dat deze op het koersverloop enige invloed konden hebben. Ook de stemming die Wallstreet .1. vrijdag liet zien was voor het Damrak van weinig betekenis. Van de internationale fondsen was Kon. Olie op f 112 goed prijshoudend. Philips werd verhandeld aanvankelijk van 975 tot 881 en bleef daarmee be neden het slotniveau van vrijdag. Naar mate de markt vorderde ondervonden Philips-aandelen enige steun en kregen zij wat stabiliteit op 982. In Hoogovens werd weinig omgezet en de koers bleef slechts een paar punten onder het vorige slot, Aku handhaafde vrijwel het vorige niveau. In het verdere verloop ontstond plotse ling een vrij levendige belangstelling in een grote open hoek vo^i de aandelen van Scheepvaartmaatschappijen. Men kreeg de indruk dat de vraag ontstond onder invloed van een buitenlands be richt waarin de vooruitzichten voor de wereldscheepvaart aanmerkelijk gunsti ger worden beoordeeld. De vrachtenmarkt vertoont tekenen, van herstel en vooral de wilde vaart verheugt zich in een groot aantal vrach ten, o.a. ook voor Russische rekening. Het was opmerkelijk hoe levendige vraag er ontstond naar de Scheepvaartfondsen. Nievelt vooral stond in het middelpunt van de belangstelling en werd afgedaan tot 170, een koerswinst van 5 punten t.o.v. vrijdag. Maar ook KNSM en Scheep vaartunie waren vastgestemd. Voor de overige soorten kon eveneens een goede ondertoon worden waargenomen. In tegenstelling tot de vorige week bleven aandelen van cultuurondernemin gen van belangstelling verstoken. In Deli en Amsterdam Rubber viel voors hands geen notering te bekennen. HVA was op 126 onveranderd. Van de binnen landse industriefondsen werd Hoogen- straaten ex dividend verhandeld. Op aandrang van aandeelhouders heeft het bestuur het dividendvoorstel verhoogd van 10 tot 12% De markt sloot kalm, maar met een levendige hoek voor de Scheepvaart. WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 sept. Londen 10.15% 10.16y4; Montreal 3.50%—3.50%; Brus sel 7.25%2.26%; Stockholm 69.6969.74, Milaan 58.22%—58.27%Oslo 50.72— 50.77; Lissabon 12.65%—12.66% New York 3.61%—3.61%; Parijs 73.46%— 73.51%; Frankfort 90.41%—90.46% Zurich 83.72%—83.77%: Kopenhagen 52.43%—52.48; Wenen 13.99%—14.00%. BEURS VAN AMSTERDAM Zterdagmiddag had voor het front van alle welpen en padvinders van de Leiff Ericsongroep, de Prinses Beatrixgroep en de Prinses Marijkegroep een zeer bijzondere gebeurtenis plaats. Het zal vermoe delijk voor de eerste maal in de geschiedenis van de padvinderij in Nederland zijn geweest, dat op één middag aan 7 verkenners van drie groepen liefst 31 insignes en 12 koorden uitgereikt konden worden. Het was voor deze unieke gebeur tenis, dat burgemeester L. de Kool bereid gevonden was de plechtige uitreiking te doen geschieden. Na de normale opening van deze pad- vindersbijeenkomst, sprak Hopman van der Salm, ingeleid door schipper de Groot de 7 padvinders toe. Geassisteerd door de diverse leiders, reikte hij daarna de 31 insignes uit. Burgemeester de Kool zou de 12 koo- den uitreiken, maar sprak voor hij daar toe overging de padvinders toe. Het streelt ons hart, aldus burgemeester de Kool, dat in dit opzicht de Voorschoten- se padvinderij op een premeur mag bo gen. Spreker wenste niet alleen de jon gen zelf geluk, maar ook hun ouders, die zich erin verheugen mogen in deze vervlakkende maatschappij hun jongens te zien werken voor een ideaal, waar voor zij zelfs na de drukke examen- en overgangstijd hun vakantie voor een groot deel gebruikt hebben. Ook is het een succes voor de leiding dit resultaat van een gemeenschappelijk streven. Daarna hing burgemeester de Kool met zichtbaar veel genoegen alle 76 jongens de koorden om. De zo bijzonder succesvolle padvinders zijn: Hans van Aalderen, die het insigne zanger, sportman, trapper, woudloper, kampeerder en dierenvriend kreeg, daar mee 18 insignes had en dus het gouden koord en het- woudloperskoord verwierf. Ben Hes, die het insigne kok, kampkok, staatsburgerschap, handige jongen, ver zamelaar en speurder kreeg, daarmee eveneens 18 insignes bezat en daarom het gouden koord kreeg. Henk Wage naar, die de insignes trapper, woudlo per, speurder zeiler, hygiënist kreeg, daarmee zijn 18 insignes vol maakte en dus het gouden koort kreeg. Bovendien kreeg hij de koorden woudloper en zee vaarder. Aalt de Groot, die met de in signes trapper, woudloper, speurder, zei ler, hygiënist, schiemanner en atleet zijn 18-tal volmaakte en het gouden, het woudlopers- en het zeevaardersKoord kreeg. Henk Faber kreeg de insignes trapper en woudloper en het koord woudloper. Het gouden koord had hij en kele weken gelegen al ontvangen. Tom van der Salm ontving de insignes fiet senmaker en schilder, had als verkenner eerste klas daarmee zijn zestal vol en kreeg daarom het groen-gele koord. Aat van Velden kreeg de insignes kampkok en penningmeester en had daarmee recht op het rood-witte koord omdat hU 12 insignes heeft. Maandag 11 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '53 3% Ned. Grtb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-n 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55-11 3% Ned. '37 3 Ned. Grtbk. obi. '46 3 Ned. doll. In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië *37 3 Indië '37 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. won.bJ. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v. heden 102% 101 %GB 102A 101 %GB 102 A 102% 102% 102A ÏOOH 100% lOOfi 100% 100II 100% 98 94% 94A 94A 98% 98% 97% 97% 96% 96% 91 91 90% 90% 90% 92% 92% 92% 92% 94% 94% 92% 92 }i 93% 93% 91% 90% 99%GB 99%GB 100% GB 100% 99% 96 95% 110%GB 110 101 lOltfGL 115% GB 115% iter. HVA-mij 126% 125% A.K.U 381% 381 GB 146 145 Hoogovens eert 889 888 PhUips gem. bez. 986 981 733% 734% 520 516% Kon Petr. (50 f20) 111.80 111.80 Holl. Amer. lijn 159% 160 Java China Paket 159% 162 K.L.M 67.50 67 Kon. Ned. Stoomb. 199% 204% Kon. Paket Mij 154% Stoomvaart Mij Ned 184% 187 Nievelt Goudr eert 164% 169% v. Ommeren eert. 333% 337% Kon. Rott. Lloyd 148 GB 150% Ned. Scheepv. Unie 164% 167% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97% 97% idem '48 (3%) 98% 98% R'dam '52-1 (4%) 100% id. id "37 I-II (3%) 97% Z.-Holland '55 4% 100% Bankwezen Bank N. Gem. '58 5% 105% 105% id. N.W.B. '52 (4%) 100% B 100% BVG rspbr f.500 198% 198% BVG rspbr. '52 142% 142 Industr. Obligaties PhUips Dollarlng '51 94% B 95 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 Ed 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Vorige Slotkoers koers v. heden 110% 108 88% 88% 83% 83% 88% 88% 88% 83% 88% 83% 83% 82% 92 93 L 92% 94 B 93 95% 97 96% 92% 95 V 36 L 96% 102% 102% Cultuurbank Holl. Bank Unie cert. Ned. Handelmy Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemin Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumij4014 Calvé Delft cert. 729* Electrolasmfj345 Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnyv. Internatio Int. Kunststoff. Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Müller en Co. N.B Ned. Kabelfabr Philips pref Rott. Droogdok Mij Sikkens Groep Ver. Touwfabrieken Walvisvaart Wernink's Betonmij. Wilton Feyenoord Van Wijk en Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r487% 484 Kon. Petr. (f.20) 243.50 243.50 355 352 30% 31% 210% 210% 308% 308 333 331% 304 305 470 ;en 595 596 304% 305 40% 41 729% 720% 345 340% 340 185 185% 422 245 169 168% 72% 75% 125 124% 550 515 515% 573 569 294 290% 523% 525 B 832 834 331 31 95 95% 188 184 271 271 91 94% 136 113.50 112.50 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Paclfio Un. States Steel 24% 82% 54 H 44% 51% 46% 85 63 40 34% 85% 54% 42 "1 exd. 52 46% 83% 62% 40% 34A 84%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7