„Met Soekarno onderhandelen biedt geen oplossing", zegt mr. Van Riel Vrijheid wint steeds van onvrijheid Men mag geen „hitscampagne" voeren tegen minister Luns Krachtig optreden der politie te Enschede tegen de „nozems FRED KAPS in Luik voor derde maal wereldkampioen goochelen MAANDAG 11 SEPTEMBER 1961 Vertrouwen mag niet ondermijnd worden (Van onze Haagse correspondent) „Houdt vast aan de overtuiging, dat de vrijheid zo'n groot goed is, dat zij het altijd van de onvrijheid zal winnen." Met deze oproep, vooral tot de jonge generatie, eindigde de thans bijna 75-jarige voorzitter van de VVD, prof. mr. P. J. Oud, zaterdagmiddag zijn toespraak tot de duizenden deelnemers aan de VVD-dag te Scheveningen. Behalve prof. Oud, die verklaarde welhaast aan het einde van zijn staatkundige loopbaan te staan, voerden op deze grote liberale bijeen komst nog het woord: mr. H. van Riel, ondervoorzitter van de partij, en de ministers Korthals en Toxopeus. Verder sprak nog namens de Liberale Jongerenorganisatie (Jovd) de heer E. Hoven. De liberalen hebben de woorden „Vrijheid, verantwoordelijkheid en sociale gerech tigheid" in hun vaandel geschreven en deze woorden vormden zaterdag de achtergrond van de beschouwingen der diverse sprekers. Mr. Van Riel hield het kabinet-De Quay een aantal verlangens voor. Zo noemde hij een belastingverlaging ten behoeve van de z.g. middengroepen een politieke eis van de eerste orde. Dit neemt niet weg, dat handarbeiders, die vaak nare' en onaangename karweitjes verrichten, daarvoor naar evenredigheid moeten worden betaald. Een levensvoorwaarde voor ons volk was volgens mr. Van Riel, dat ook het kind uit de arbeidersklasse de weg naar het hoger onderwijs kan vinden. Nu de natuurwetenschappen zo uiterst belang rijk zijn geworden, mogen de laborato ria niet onderbezet blijven. De vakbewe ging heeft hier een taak. In de internationale politiek hebben wij Amerika te volgen, aldus de heer Van Riel, maar Amerika moet begrijpen dat ook een sterk West-Europa van groot belang is. In dit verband noemde hij de moeilijkheden die onze KLM in de VS heeft ondervonden. „Oneervol" Over Nieuw-Gulnea zei mr. Van Riel, dat onderhandelen met Soekarno eigen lijk geen oplossing brengt. WJJ moeten kijken naar datgene wat in de praktijk is te verwezenlijken en wij mogen pas wijken indien Amerika ons daartoe noopt. Het is oneervol, dat men ernaar hengelt de eigen beloften aan de Pa poea's te mogen verbreken. Het vertrouwen van het Nederlandse volk in zijn eigen buitenlandse politiek mag niet word enondermijnd", aldus de liberale ondervoorzitter, die sprak over de „hitscampagne" tegen minister Luns. Hij \Toeg van het kabinet oprechtheid en de moed tot „kille openhartigheid", anders loopt men vast. V.V.D, herdacht mr. J.R.Thorbecke Liberalen uit alle delen van het land kwamen zaterdag naar Den Haag voor de „VVD-dag", een landelijke manifestatie van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De „VVD-dag" be gon 's morgens met een krans- legging op het graf van de grondlegger van het Nederland- se liberalisme, mr. J. R. Thor- becke. Op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag kwamen tegen halftwaalf vele liberalen bijeen. Tot hen behoorden de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. Toxopeus, de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer Stijkel, en vele leden der Eerste en Tweede Kamer. In de aula sprak de voor- zitter der VVD, prof. mr. P. 3 J. Oud, een kort herdenkings- u woord. „Wat is de reden dat wij in het bijzonder Thorbecke wil- len herdenken?", zo vroeg prof. Oud. „Er zijn tweeërlei redenen: zijn grote werk als staatkundig hervormer en zijn formulering van de liberale beginselen. Ook thans zijn deze nog van belang". a Prof. Oud haalde enige uitspra- H ken van Thorbecke aan: „Het g gevaar dat men van verandering vreest, ligt in de niet-verande- m ring". En 'n ander citaat: „Géén staats-almacht en géén ver doorgevoerd individualisme". Hoe goed heeft Thorbecke al- lerlei dingen gezien. Wij denken verder o.m. aan zijn invloed op J de studenten. „Thorbecke leef- J de", aldus prof. Oud, „in een tijd J die rijp was voor hervorming, B maar had ook de taak die te g verwezenlijken". Daarna vond de kranslegging u plaats bij het graf van Thor- becke. Tenslotte zei mr. Van Riel nog iets over de defensie-ambtenaar Van der Putten, tegen wie zou zijn geïntrigeerd. Hier is een waarschuwing nodig, want de combinatie defensie en intriges kan makkelek tot catastrofes leiden. De heer Van Riel was zijn toespraak begonnen met te wijzen op een boekje, getiteld „Leven en laten leven", dat voorlichting geeft over de liberale be ginselen. De ministers Korthals en Toxopeus spraken niet uitvoerig, wat gezien de aard van hun functie te begrijpen is. Verantwoordelijkheid De heer Korthals wees erop, hoe de liberale aanhang sinds 1946 is gegroeid, ondanks verguizing. De loyale wijze waarop de VVD indertijd oppositie heeft gevoerd is thans blijkbaar moeilijk na te volgen. De minister had de overtui ging, dat het kabinet-De Quay veel nut tig werk heeft kunnen doen. Grote ta ken zijn er nog te verrichten. Wij moeten open oog hebben voor de eigen verantwoordelijkheden van Suri name en de Antillen. Voor de waterstaat blijven hoge bedragen nodig. In de hui dige conjunctuur zal men overigens bij zonder op de bestedingen moeten letten. Verder zei de heer Korthals, dat mr. D. U. Stikker, de vorige voorzitter van de partij, deze middag helaas niet aan wezig kon zijn, daar zijn werk in dit huidige zeer ernstige tijdsgewricht hem elders riep. Minister Toxopeus hield een min on meer psychologische beschouwing over „Verantwoordelijkheidsbesef". Men schijnt thans verantwoordelijkheid te schuwen. In deze hoogconjunctuur schijnt alles te kunnen en daarom zou ook alles maar moeten. Wij dienen even wel allen tezamen onze eisen te beper ken, al moeten we begrip hebben voor de zogenaamde „vergeten groepen". Mr. Toxopeus had het oog zowel op perso nen als bijv. op gemeenten. Wat zou er terechtkomen van de liberale gedach te als het verantwoordelijkheidsgevoel wegviel? Getuigenis voor vrijheid Prof. Oud sprak als laatste. Deze bij eenkomst staat in het teken van getui genis voor de vrijheid. Tegen de drei ging van de onvrijheid moeten we ons verzetten. Daarom zijn de gebeurtenis sen rond Berlijn zo belangrijk. Het gaat hier om ons allen! Prof. mr. P. Oud Na een terugblik op de wereldgeschie denis van de laatste halve eeuw sprak prof. Oud over de diepere betekenis van „vrijheid" en „democratie". Democratie is in de eerste plaats „naastenliefde", „medeverantwoordelijkheid voor de me demens". De vrijheid van de geest moet voorop staan. Dit betekent enerzijds het beginsel van de verdraagzaamheid en aan de andere kant de mogelijkheid zich geestelijk te ontplooien, onbelem merd door stoffelijk gebrek. De jonge ren zullen dit grote beginsel nader moe ten uitwerken. En, sprekend tot de jonge generatie, zei prof. Oud: „Ik ben mij bewust, te staan aan het einde van mijn loopbaan, maar ik heb getracht trouw te blijven aan de idealen uit mijn jeugd." Geschenken Aan het hoofdbestuur zijn deze dag enige geschenken aangeboden. De jon gerenorganisatie overhandigde een ta felbel (de „bel der vrijheid"). In de binnenstad van Enschede is de politie zaterdag- en zondagavond met kracht opgetreden tegen samenscholin gen van „nozems". De politie joeg de groepen jongelui enkele malen uitelkaar. Daar, waar de bevelen van de politie niet snel genoeg werden opgevolgd, moest zo nu en dan een stevig pak slaag wor den uitgedeeld. Zaterdagavond heeft de politie de markt moeten ontruimen, waar het op dat ogenblik zeer druk was. Ofschoon er zich ook Italianen en Spanjaarden op straat bevonden, hebben de „nozems" Prof. Oud herdacht prof. Gerbrandy Alvorens zijn toespraak op de VVD-dag te beginnen heeft de B voorzitter van de party, prof. P. J. Oud, enige woorden gesproken ter nagedachtenis van prof. mr. P. S. Hl Gerbrandy, de premier van het j Nederlandse kabinet te Londen in de jaren 1940—1945. „Prof. Gerbrandy was anti-revo- J lutionair, maar hy behoorde toe aan het hele Nederlandse volk", al- dus prof. Oud, die veel eerbied had H voor de grote en sterke overtuiging van de thans overleden staatsman. Al was men het niet steeds met hem eens, hy was een „groot Ne- B3 derlander". Alle aanwezigen hoor- I den staande deze herdenking aan. 1 Nederland land van illusionisten (Van onze Brusselse correspondent) Is Nederland op weg het land van de goochelaars en illusionisten te worden? Men zou het zeggen, toen men zaterdagavond de resultaten vernam van het Internationale p.... Congres voor de Gooyilkunst, dat te Luik in het Congres paleis aan de Maas werd gehouden. Niet alleen dat Fred Kaps, die reeds twee keer tot wereldkam pioen - namelijk in 1951 en in 1955 - was uitgeroepen, voor de derde keer kampioen is geworden, maar nog in andere klas sen hebben Neder landers prijzen ge wonnen. Zo werd in de klasse „algemene magie" de Nederlan der Marconick win naar van de eerste prijs en het duo Ro berto en Hella kreeg de derde. In de klasse „salonmagie" werd onze landge- I noot Rama eerste, terwijl in „microma- gie" Kees Schoonen- berg met de tweede prijs ging strijken. Tenslotte kreeg de Nederlander Eddy Tallbaum een derde prijs in de klasse „Carthomagie". Men kan begrypen, dat er vreugde is geweest in het Nederlandse kamp. Te meer, daar de verwachtingen nog zater dagmiddag, een paar uur voor het begin van de galavoorstelling waarop de namen der prijswinnaars bekend zijn ge maakt, niet al te hoog waren gespan nen. Fred Kaps zelf zei ons: „Ik weet niet hoe ik het er heb afgebracht. Ik heb mijn best gedaan. Maar er zyn nog een kleine honderd anderen, die heus wel iets in hun mars hebben. Natuurlijk hoop ik, dat ik nog eens, en voor de derde keer, het wereldkampioenschap zal behalen. Maar je kunt het nu een maal nooit weten". Maar toen wU een Nederlandse collega van hem vroeg: „Hoe heeft Fred Kaps het er afgebracht?", antwoordde hij: „Dat weet ik niet, maar wanneer hij geen wereldkampioen wordt, komt nie mand anders in aanmerking om het wèl te worden". Unaniem Deze optimist heeft dus geiyk gekre gen. De jury, twaalf goocheldeskundigen sterk en geen mannen, die men in dit metier iets op de mouw kan spelden, heeft Kaps unaniem tot wereldkampioen uitgeroepen. Hy werd op de voet gevolgd niéts weer wereldkampioen. Van de vrouwengroep kwamen een nieuw kleed voor de bestuurstafel (blauw met VVD-embleem), alsmede een eigen hamer voor de voorzitter. De middagbijeenkomsten werden ge houden in het circus en in de Kurzaal. 's Avonds was er een groot feest in het Kurhaus, waar een aantal bekende ar tiesten allerlei amusement boden. Een bal besloot deze dag. nergens in de stad vechtpartyen met hen veroorzaakt. In Oldenzaal, waar een week gele den de „nozems" de relletjes die geleid hebben tot een staking van de ouiten- landse werknemers, hebben veroorzaakt, is het rustig geweest. Motie van de K.V.P. De kring Overijssel van de K.V.P. betreurt ten zeerste de recente gebeur tenissen in enkele gemeenten in Twente, die afbreuk hebben gedaan aan de goede verhouding tussen bevolking en Ita liaanse en Spaanse werknemers. Dit wordt gezegd in een motie, aan genomen aan het einde van een byeen- komst die de kring zaterdagmiddag te Almelo heeft gehouden. In de motie, waarin wordt gezegd, dat een goede ver houding tussen bevolking en buiten landse werknemers met name in maat schappelijk en sociaal opzicht gewaar borgd dient te zyn, wordt de hoop uit gesproken. dat in de toekomst deze geest de verhouding tussen bevolking en bui tenlandse werknemers blyvend zal be heersen. Situatie in Oldenzaal Zaterdagmiddag was de situatie met de buitenlandse arbeiders bij de NV H. P. Gelderman en Zonen in Oldenzaal als volgt: van de 45 Italianen willen er 10 terug naar huis, 15 zullen pro beren in het westen van ons land aan de slag te gaan en 7 weten nog niet wat ze willen doen. De overigen blijven werken by Gelderman. Aan de eerste 32 is entslag verleend. Van de 28 Span jaarden gaan er 13 naar huis en 15 bhj- ven by dit bedryf in dienst. Italiaans consulaat Amsterdam bewaakt Het Italiaanse consulaat aan de He rengracht 609 in Amsterdam wordt sinds zaterdagmorgen door de politie bewaakt. Deze voorzorgsmaatregel is genomen in Reclasseringsbijeeiikomst te Rotterdam „Men moet in mensen het geloof behouden (Van onze correspondent) In het daktuinpaviljoen van het Groot Handelsgebouw te Rotterdam heeft het Nationaal Bureau voor Reclassering, uitgaande van de Vereniging van Reclasse- ringsinstellingen, zaterdagmiddag een provinciale byeenkomst gehouden in ver band met de a.s. reclasseringsdag. De bijeenkomst werd geopend door mr. M. A. H. Snoek, secretaris van de Sociale Raad te Rotterdam, die een woord van aanbeve ling sprak voor de reclassering waarna dr. J. v. d. Grient, hoofd van de afdeling „Regiem" van de Directie Gevangeniswezen, een inleiding hield, getiteld: „Schry- ven met dubbel krijt". door zyn ernstigste concurrent: Bramah, een Fransman, die de eerste prys in de klasse „manipulatie" heeft gekregen en die dan ook een byzonder mooi nummer heeft gebracht. Kaps heeft gisteravond het nummer, dat hem het nieuwe wereldkampioen schap heeft opgeleverd, nog eens in de schouwburgzaal van het Luikse Congres paleis gebracht. Het is de apotheose ge worden van een dag, die geheel aan de magie was gewijd. Het was reeds om tien uur 's ochtends begonnen, toen de Luikenaar Jo Karthy zich, opgesloten in een yzeren kooi in de ijskoude Maas liet werpen en er na nog geen twaalf se conden weer welgemoed en bevryd uit opdook. Verder is het de gehele dag zo voortgegaan. Op twee pleinen in de stad niet, voorstellingen in de open lucht en niet, voorstellingen in de open licht en ook in verscheidene theaters kon men hen bewonderen. Tot slot ras er een galavoorstelling, waar de te Luik aan wezige grootmeesters van het vak hun kunnen hebben getoond. Kaps heeft daar rustig en beheerst als altijd, een paar staaltjes van zyn fenomenale kunnen gegeven. Het was ongetwyfeld het hoog tepunt van het congres. Kaps is niet voor Dr. v. d. Grient gaf een uiteenzetting van de rechtsorde in de maatschappij naar Nederlandse opvattingen en verge leek de gevestigde rechtsregels met die, welke in sommige takken van sport be staan. „Het zwaard van de menselijke gerechtigheid", zeide hy, „snydt naar twee kanten. Misdadige elementen in de maatschappy vergeleek hy met valsspe lers of spelbrekers. Bepaalde mensen krygen een rekening gepresenteerd door de rechters, die met dagen, maanden, soms jaren vrijheid wordt betaald. Het leven gaat door Het leven gaat door in al zijn aspec ten, ook in de misdaad. Eksters stelen altijd, maar in de mensen moet men het geloof behouden dat hij ook zonder te stelen kan blijven bestaan. Reclasse ring betekent eigenlijk: „Je mag weer in de klas terugkomen, waaruit je tevoren bent weggestuurd, maar als een gewone leerling. Sommige „rekeningen" sluiten met een enorm nadelig saldo. „Mag men daaronder „voldaan' 'zetten", vroeg dr. v. d. Grient zich af. „Als men dit niet zou kunnen onderschrijven dan geeft men zonder enig voorbehoud zyn steun aan de nationale reclasseringsdag". BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR WERKSPOOR De N.V. Staatsmijnen-Dow Fenol heeft aan de Bechtel Corporation in New York in samenwerking met de montage-afde ling van Werkspoor N.V. te Utrecht op dracht verleend voor de complete leve ring en installatie van een fenolfabriek op haar terrein in de Botlek. Het aandeel van Werkspoor montage zal bestaan uit de gehele bouw van de fabriek inclusief het civiele en elektro technische deel. Met de uitvoering van deze belangryke order zal door Werk spoor N.V. binnenkort worden begonnen. 7114 NIEUWE WONINGEN IN JULI Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de statistiek werden in de maand juli van dit jaar 7.114 nieuwe woningen voltooid. In de eerste zeven maanden van 1961 kwamen 45.004 nieuwe woningen gereed, tegen 44.140 in de overeenkomstige periode van 1960. Gerekend tot en met juli 1961 zijn sedert de bevrijding 898.046 nieuwe woningen gebouwd. Ter ondersteuning van het betoog van dr. v. d. Grient werd vervolgens de re- classeringsfilm „De straf gaat door" ver vaardigd in opdracht van de NCRV en overgenomen door de Prot. Chr. Reclas- seringsvereniging vertoond. De film geeft een byzonder duidelyk, maar aangrijpend beeld van de moei lijkheden die de reclassent in zijn leven kan ontmoeten. Tot slot van de bijeen komst, die druk bezocht was, werd een forum gehouden. Bonn houdt 36.000 dienstplichtigen langer onder wapenen West-Duitsland zal „zeer spoedig" mededeling doen van een besluit om circa 36.000 dienstplichtigen, die op 28 september hun dienstplicht vervuld heb ben, nog drie maanden onder de wape nen te houden, zo is gisteren door de minister van Defensie Franz-Joseph Strauss meegedeeld. Het Westduitse ministerie van Defen sie heeft meegedeeld, dat de Oostduit sers onlangs onder de luchtcorrldors tus sen West-Duitsland en Berlyn lucht doelgeschut hebben opgesteld. Ook is by Maagdenburg een groot vliegveld aange legd. zegt men, dat eventueel kan wor den rebruikt om Westelyke vliegtuigen in de corridors tot landen te dwingen. De Westduitse minister van Defensie, Strauss, zei zaterdag op een verkiezings bijeenkomst: .,Wy houden er rekening mee, dat de Russen of Oostduitsers op elk moment met provocaties in de lucht corrldors kunnen beginnen". Drie jonge Oostberüjners zyn zondag ochtend vroeg met een vrachtwagen dwars door de betonnen muur aan de sectorgrens tussen Oost- en West-Beriyn heen gereden en hebben politiek asiel gevraagd, zo heeft de Westberiynse po litie meegedeeld. De slecht gebouwde betonnen muur werd over een breedte van vyf meter opengescheurd. Slechts één van de vluchtelingen werd gewond. De Oostber- lynse grenswacht was klaarblijkelyk zó verbaasd dat hy vergat te schieten. De vluchtelingen zyn 18 tot 21 jaar oud. Een uit tien leden bestaand Oostber- lUns gezin is in dezelfde nacht naar West-Beriyn gevlucht langs een touw uit de eerste verdieping van hun huis, dat aan een Westberiynse straat grenst, al dus de politie. In Elisabethstad in Katanga is het tot ernstige botsingen gekomen tussen burgers en politie. Een po- litiejeep neemt de wijk voor een regen van stenen, geworpen door opgewonden demonstranten. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE BAEXUM (Limburg) (Van onze correspondent) Het echtpaar M. Bonten-Van Ooi uit Baexum (Lb) is vrydagavond Iaat door de beide oudste dochters van het gezin in de kelder van een champignon-kwe kerij, bedwelmd door kolendamp, aange troffen. De kinderen waren ongerust geworden toen zy by hun thuiskomst vader noch moeder in huis aantroffen. Na een poosje waren ze het huis gaan doorzoeken, waar ze in de kelder de trieste ontdekking deden. Dokter De Maat uit Heythuysen, die yiing9 werd geroepen, kon by de man alleen nog de dood constateren. De vrouw werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Op last van de officier van justitie te Roermond is door een aantal deskundigen zaterdagmiddag een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de doodsoorzaak. Het werd door de justi tie niet onmogelyk geacht dat niet ko lendamp, maar bespuitingsmiddelen de doodsoorzaak waren geweest. Uit dit onderzoek is echter gebleken dat de verwarmingsinstallatie, die eerst vrydagmiddag in gebruik werd gesteld, op veel plaatsen lekken vertoonde, waar door de koolmonoxyde vry naar buiten kon stromen. Ook de sectie, die werd toegepast op het stoffelyk overschot van het slachtoffer, wees uit dat de doods oorzaak kolendampvergiftiging is. verband met de komst van een aantal Italiaanse arbeidskrachten uit Twente naar de hoofdstad. Zy hebben zaterdagochtend een be zoek gebracht aan hun consul-generaal om hem te herinneren aan zijn toe zegging voor werkvergunningen in Am sterdam te zullen zorgen. Tijdens dit bezoek hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan, doch de politie heeft deson danks gemeend een beperkte bewakings dienst by het Italiaanse consulaat te moeten instellen. Nieuwe uitgaven Voor de poorten van Moskou, door Mendel Mann, uitg. A. W. Syt- hoff, Leiden Een fascinerend ver haal uit de Tweede Wereldoorlog, toen de Russen zich tot het uiterste inspan den om Moskou tegen de opdringende Duitsers te verdedigen. Onder de hon derdduizenden, die m en by de hoofd stad worden geconcentreerd, bevindt zich een joodse vluchteling uit Polen, Me- nahem Issakovitsj, die van harte aan Russische kant meevecht zonder overi gens zyn kritische zin verloren te heb ben. Daaraan dankt de lezer een lelkens weer boeiende schets van de bittere om standigheden, waaronder de verdediging van Moskou zich voltrekt. Mann ver staat de kunst die „informatie" onge merkt in te lassen in zijn verhaal, dat de hoofdzaak blyft en waarin Me- nahem de dominerende figuur blyft. Menahem is Rus geworden Pool, maar bovenal: jood. En nu doet zich het merk waardige verschynsel voor, dat er onder die Russen, die de wapens hebben op genomen tegen de door antisemitisme vergiftigde Hitler-benden, nogal eens jo denhaat voorkomt: „De joden zyn de oorzaak van de Duitse aanval Menahem wordt militair tolk bij de verhoren van de Duitse krygsgevange- nen. Hy spreekt namelyk vloeiend Duits. Tragisch eindigt dit eerste deel ter komen nog twee delen) als een Duitse officier weigert met een jood te spre ken. In zyn rapport verzwygt Mena hem de ware reden, hy v/ordt van ver raad beschuldigd en tot dwangarbeid veroordeeld. De schryver is een ware meester in het schetsen van omstandig neden en het beschryven van personen. Men leest het boek, waarin de stille liefde van Menahem voor een jonge vrouwe- hjke dokter steeds weer naar voren treedt „in één adem uit", om een versleten uitdrukking te gebruiken, die hier ech ter ten volle van toepassing is. Met grote belangstelling ziet de lezer dan ook uit naar het volgende deel, dat binnenkort zal verschynen. J. F. Kliphuis zorgde voor een zeer vlotte vertaling. Alleen de transcriptie van Russische eigennamen is niet hele maal consequent. Waarom byv. Zakhar inplaats van Zachar (afkorting van Za- charia) en waarom geen „sjapka" (muts) inplaats van chapka. Zo zou er meer te noemen zyn: Sacha (moet zyn Sasja), Abracha (Abrasja, verkleinwoord van Abraham), Soekhostoi (kh moet ch zyn) archine (inplaats van arsjin, een oude Russische lengtemaat). Op bladzyde 258: papakha inplaats van papacha, pels muts. Gelukkig zyn dit uitzonderingen, die weinig afbreuk doen aan het uiterst levendige Nederlands, waardoor dit boek zo prettig leesbaar is. Vermelding ver dient verder dat het pakkende omslag en de band van de hand zyn van de Leidse tekenaar-schilder Will H. Twee- huysen. Avonturen van Faris en Fatlme Ko- menys, door A. Pleysier. Geillustreerd met knipsel van Mance Post. Versche nen in de jeugdserie by de Arbeiders pers, Amsterdam. Driekoningenavond. Handleiding tot het vieren van het Driekoningenfeest in de familie- en vriendenkring. 4e druk. Uitg.: G. Albrecht, Antwerpen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5