OP USSELMEER HAD KOOS DE JONG „ECHT ZIJN WEERTJE" half zwaar Superioriteit van Bouw van Wijk in Vrijheidsklasse overtuigend Cok v. d. Hulst uit Zoeterwoude winnaar van Ronde van Berkel Swift won de clubs in voor nationale tijdrit Midden-Beemster DOBBELMANN. LEKKER fAAN MAANDAG 11 SEPTEMBER 1961 Advertentie IMS Nationale zeiIkampioenschappen (Van onze zeilmedewerker) De nationale zeilkampioen- schappen worden dit jaar, ver deeld over twee weekeinden, verzeild op het IJsselmeer en de Westeinderplassen. Op het IJsselmeer voor de Pampus- klasse en de internationale klassen: Flying Dutchman, Finns en Draken. IJsselmeer De wedstrijden waren in dit eerste weekeinde zeker geen afspiegeling van wat als een laatste oefening beschouwd werd: de Hollandweek II. Daaraan was zeker het lichte weer met een zeer va riabele wind niet vreemd. Het duide lijkst bleek dit wel in de Pampusklasse. Henk de Ruyter, die met kop en schou ders in de Hollandweek II triomfeerde, was nergens. Maar mej. G. van den Berg en mr. D. van Eek zorgden voor grote verrassingen. Mr. Van Eek werd tweemaal tweede. De Leidse jurist pres teerde het zaterdag in zestiende positie om het benedenwindse merkteken te gaan, maar in het kruisrak naar de finish van de afgekorte baan op onna volgbare wijze tweede te worden. In scherpe tegenstelling daarmee is het feit, dat mr. Van Eek zondagochtend een zekere tweede positie achter H. van Es sen in een rak omzette in een veertiende plaats; typerend wel voor het onzekere karakter van de wind. Ook mej. Van den Berg, zonder afbreuk te doen aan haar prestaties, behaalde haar plaatsen op verrassende wijze. Zaterdag kwam zij als het ware uit het niet opzetten om van de zesde plaats met een paar korte slagen aan de stuurboordzijde van het kruisrak een zodanig voordeel te vinden, dat zij H. van Essen royaal van de eer ste plaats verdreef. Mr. Van Eek werd in deze race tweede voor Van Essen. Zondagochtend kwam zij uit 12de positie bij het benedenwindse merkteken als tweede uit bij de finish, achter H. van Essen. Maar in de middagrace bracht zij het niet verder dan de negende plaats. Deze race werd gewonnen door de kampioen—1960 Martin Blok die voor mr. D. van Eek, J. B. Reeder en H. J. Duchateau eindigde. Voor Koos de Jong was het een voordelig weekeinde, want met 1.3.1 staat hij er bijzonder goed voor. Koos had echt zijn weertje waar bij kwam, dat de plastic Pinnen van o.a. Hans Sleeswijk en Wim Maarse absoluut niet liepen. Hans Willems volgt Koos de Jong in het klassement met 2.1.3 Slechts in de laatste race toen de wind meer dan vijf meter per seconde woei kwam „plastic" toch even naar voren. Hans Sleeswijk had de leiding, maar toen de wind onder het eiland Pampus was af zwakte was de zaak voor De Jong toch weer bekeken. Hij passeerde Sleeswijk in een enkele slag. Problemen Allert Warners zorgde in de Draken- klasse weer voor de nodige problemen. Zaterdag startte hij namelijk met een bemanningslid, dat niet voor de kam pioenschappen was aangemeld. Toen het wedstrijdcomité Warners de plaats niet toekende en Cor Groot als eerste no teerde kwamen de Drakenzeilers hier tegen in opstand en er werd verzocht Warners toch te accepteren. Een beslis sing is hierover nog niet gevallen. Vooralsnog zijn de kanshebbers in de Drakenklasse: Warners (1.2.2 of uit. 2.2.), Cor Groot (2.4.1 of 1.4.1), Wim Klomp (2.1.6 of 3.1.6). De beslissing van het wedstrijdcomité in de loop van deze week zal hier dus van groot belang zijn. Rivaliteit De Flying Dutchmanklasse werd ge typeerd door de heftige rivaliteit tussen Bart Kraan en Ben Verhagen. Bart Kraan zeilt zeer sterk en heeft naar onze smaak een grotere kans dan Verhagen. Zaterdag won Verhagen wel iswaar voor Kraan, maar zondagmorgen ging Kraan met de zege slepen met Ver hagen op de tweede plaats. Verhagen maakte echter zondagmid dag een slechte beurt, toen hy na een zware indringstart, waarbij hij boven dien het merkteken van de lijn van af vaart raakte, in de wedstrijd te blijven met het kennelijke oogmerk Kraan te hinderen. Ondanks dat bracht Kraan de vechtlust op toch de eerste plaats te veroveren, waarbij hij Heike Blok moest passeren. Het streven van Verhagen, Kraan van de overwinning weg te houden, ging dus niet op. Verhagen gaf de strijd op door langs inplaats van door de finish te va ren. Van de zijde van het wedstrijdco mité was men allerminst te spreken over de houding van Verhagen. Westeintler Onder zomerse omstandigheden Is het eerste weekeinde in de overige klassen, Valken, Sternjollen, Regenbogen, Shar pies, 12 voetsjollen, Olympiajollen, 16 m2 Streepklasse en Vrijheidsklasse op de Westeinder plassen gevaren. De temperatuur was tenminste weer eens draaglijk en beide dagen kwam er een matige zuidenwind doorzetten. Het was zaterdagmiddag aanvankelijk stil, maar vrij spoedig kwam de wind door. Enkele klassen waren met vrijwel wind stilte gestart en hier waren dus de ge luksvogels aan kop gekomen. De baan was echter door een kleine draaiing van de wind zo goed als be zeild geworden en degenen die de leiding hadden, zaten toen op rozen. Het enige kruisrak bood praktisch geen perspec tieven. De kwestie was dus: doodeen voudig harder gaan. Men had zondag de zelfde baan aangegeven maar nu bleken C. Walig. Cor Kist zette in de derde race alles op alles en in grote stijl voerde hij gedurende de eerste ronde het veld aan. In het kruisrak evenwel liep Hof land onder hem door en ir. Bakker kwam eveneens weer op zetten. De volg orde van aankomst was Hofland, Bak ker en Kist. Superioriteit Bouw van Wijk heeft weinig moeite meer in de Vrijheidsklasse waar hij zijn enorme superioriteit overtuigend bewees door drie eerste plaatsen. Steeds voer hij ver voor zijn tegenstanders door de eindlijn en dit moet wel een vreemde gewaarwording zijn voor de andere zei lers die toch ook met alle strijdlust hun wedstrijd pogen te winnen. Het is haast Voetbal in Engeland Burnley aan kop Burnley, de kampioensploeg van het seizoen 1959/1960, heeft zaterdag de lei ding in de eerste divisie van de Engelse league genomen door een overwinning met 31 op West Bromwich Albion, ter wijl hiertoe mede bijdroeg de duidelijke nederlaag, welke Manchester City te Londen tegen Arsenal leed: 30. Burn ley heeft nu uit zeven wedstrijden 11 punten tegen Manchester City 10, terwijl Sheffield Wednesday, dat een punt ver speelde tegen Fulham (11), en het over Tottenham zegevierende Manches ter United (10) de derde plaats delen, elk met 9 punten uit 6 wedstrijden. De uitslagen in de eerste divisie lui den: ArsenalManchester City 30; Aston VillaWest Ham United 24; Burnley—West Bromwich Albion 3—1; Cardiff CityBolton Wanderers 12; Chelsea—Sheffield United 6—1; Ipswich Town—Birmingham City 4—1; Leicester City—Everton 2—0; Manchester United —Tottenham Hotspur 1—0; Nottingham ForestB1 ackburn Rovers 1—2; Shef field Wednesday—Fulham 1—1; Wolver hampton WanderersBlackpool 22. er toch goede kruisrakken in te zitten. Het eerste startschot viel zaterdag voor de Valkenklasse. „Voor de wind" begon de wind door te zetten en dat was een kolfje naar de hand van Jac. Kraan. Hij stoof met spinnaker op weg van zijn concurrenten en was de gehele wedstrijd onbereikbaar. E. J. Hoppe was een goe de tweede voor Egon Rolf v. d. Baumen. Het was zondagmorgen al gauw bekeken voor J. H. de Wilde (kampioen-1960). Jac. Kraan bleef op grote afstand in tweede positie. Hoppe werd als derde afgeblazen. Het werd voor Hoppe toen de hoogste tijd om ook eens met de eer te gaan strijken en dit gelukte hem dan ook uitstekend in de middagrace. Onbedreigd voer hij zijn baan aan het hoofd van het veld uit. H. Kirkenier had het lang niet gemakkelijk, maar uitein delijk verkreeg hij toch een welver diende tweede plaats. Achter hem fi nishten A, J. Klein en Th. Kraan. Door zijn constante varen heeft Hoppe zijn puntentotaal zodanig doen oplopen, dat er voor hem een goede kans bestaat op het kampioenschap. Dat zal dus de laatste serie in het volgende weekeinde moeten uitwijzen. Jac. Kraan volgt hem echter het dichtst in punten en hij is altijd een gevaarlijke tegenstander. Ook De Wilde heeft theoretisch nog een kans. In de 12 m2-klasse was zeer veel strijd. Zaterdagmiddag lag eerst Wil Gulde- mond op kop maar na een ronde werd hij verdrongen door Gerrit Vroege. Th. Goetjes maakte dezelfde slagen als Vroe ge en dit leverde hem de tweede plaats op. Na één ronde lag het veld zondagmor gen nog bij elkaar. In het derde kruis rak presteerde Jan van Staveren het om enorm ver weg te komen. G. Vroege werd tweede gevolgd door T. Vlek. Th. Goetjes kwam in de 2de ronde van de middag wedstrijd door een goede tech niek op het ruime rak voor Van Sta veren. Ook Gerrit Vroege greep in deze wedstrijd zijn kans en werd tweede ach ter Goetjes. Vroege staat er nu zeer goed voor in het klassement, maar er zijn nog meerdere mogelijkheden, waarbij wij de kansen van Van Staveren en Goetjes niet moeten onderschatten. Veel zal afhangen van het weertype, hetgeen trouwens voor alle klassen het geval is. Nek aan nek Interressant waren de gevechten in de spectaculaire regenboog-klasse. Ir. G. A. Bakker was na een nek aan nek race met J. H. C. Sieverts in het voor-de windse rak op zaterdag voorgekomen. Sieverts moest in het laatste rak lijde lijk toezien hoe J. Alberda hem door be tere kruisen op de valreep van de twee de plaats verdrong. Ir. Bakker kreeg zondagmorgen een grote teleurstelling te incasseren. Htf had na een mooie race de eerste plaats veroverd, maar er was een protest tegen hem ingediend, wegens het niet ruimte geven bij een merkteken. Hierbij was een aanvaring ontstaan waartegen ir. Bakker had moeten protesteren. Hij had dit mogelijk uit sportieve overwegin gen achterwege gelaten, maar werd op grond van dit verzuim op reglemen taire gronden uitgesloten. De eerste plaats was nu voor C. van Staveren, gevolgd door J. Hofland en mr. onvoorstelbaar, dat het alle schepen zijn van de zelfde eenheidsklasse. Een onver geeflijke fout maakte de Stemzeiler F. Loozer, kampioen-1960. Hij startte na melijk zaterdag met een zeil waarvan hij het nummer bij zijn aanmelding voor het kampioenschap niet had vermeld. Dit werd echter niet door het wedstrijd comité gedoogd en Loozer werd, hoewel het een hard gelag voor hem geweest zal zijn, uitgesloteen van zijn tweede plaats. J. Visser kwam zaterdag met enorme voorsprong als eerste door, en H. v. d. Rest werd uiteindelijk als tweede genoteerd. De zondagmorgen wedstrijd Regenbogen in actie op de West einder tijdens de nationale zeil- kampioenschappen. werd gewonnen door v. d. Rest gevolgd door U. v. d. Waal en J. Visser. De mid dagrace bracht een zege voor Loozer met J. Visser en R. Ketelaar als tweede en derde L. Hommels en P. Bulters zijn de kandidaten voor het kampioenschap in de 12 Voetsjollen klasse en de strijd om de kopplaatsen speelde zich voornamelijk tussen hen af. Bulters heeft tot nu toe echter de beste papieren. Eerste succes van nieuweling Clubteam werd samengesteld De Ronde van Berkel over 60 kilo meter voor nieuwelingen (89 renners) werd een groot succes voor Cok van der Hulst uit Zoeterwoude. Deze 18- jarige knaap, die dit jaar voor het eerst pas met fietsen begon, reed namelijk een voortreffelijke koers en won met ruim 50 meter voorsprong. Voor de eerste maal in zijn nog prille wielercarrière. De eerste 25 km bleef de meute bijeen, maar toen zag de jonge renner uit Zoe terwoude zijn kans. Hij sprong alleen weg en bleef negen ronden lang de volgers voorafgaan. Toch kreeg hij ge zelschap want twee renners hadden zich losgemaakt uit het peleton en haalden v. d. Hulst in. Enkele kilometers later voegde zich ook de Sassenheimer Arie v. d. Lans bij de drie vluchters. Met vier man sterk ging de kopgroep door, maar in de laatste ronde ging het Swift- lid v. d. Hulst nogmaals alleen er tus senuit. Ditmaal slaagden de drie anderen er niet in de sterk rijdende knaap uit Zoeterwoude nog terug te pakken en zo ging hij voor de eerste maal zege vierend over de finish. Sikking (War mond) en Wolswijk (Alphen aan den Rijn) reden lek en staakten de strijd, terwijl C. Kloosterman (Leiden) zich niet in de prijzen wist te rijden en als negentiende over de streep ging. Ook de leidersprijs was voor v. d. Hulst, terwijl v. d. Lans (Sassenheim) beslag legde op de vierde plaats. Bij de amateurs reed P. v. d. Berg zich in Berkel naar een verdienstelijke 12e plaats. Over v. d. Berg gesproken. Er dient iets recht gezet te worden. In ons verslag over de clubkampioenschap pen van Zuid-Holland (waar Swift tweede werd) lieten wij v. d. Berg „lossen". Dit gebeurde ook, maar abu sievelijk was weggevallen dat dit ge schiedde door het afstaan van een wiel aan captain Zoet. Het clubteam dat Swift zal vertegen woordigen op 27 september in Wijk bij Duurstede waar de nationale kampioen schappen op de weg worden verreden is als volgt samengesteld: Zoet, Karstens, Kooyman, Schijff, A. Kloosterman en F. v. d. Berg. Reserves zijn C. v. d. Hulst en B. Odijk. Gisteren hield Swift een trainingsrit in de Haarlemmermeerpolder. De ama teurs reden 80 km. Uitslag: 1. A. Kloos terman 1.59.47, 2. B. Odijk, 3. L. Sikking. Ook de nieuwelingen reden 80 km. Hier was de uitslag: 1. P. van Engelen 2.47.-, 2. C. Kloosterman, 3. E. v. d. Werf, 4. Wolswijk, 5. W. van Diemen. Adspi- ranten, 40 km: 1. Wesselman 1.00.47, 2. v. d. Maat, 3. Bregman, 4. Blakenburg, 5. Bakvis, 6. Van Amsterdam, 7. v. d. Hulst. Ederveen uit veld gestuurd Alphen verloor in harde ontmoeting Niemand van de talrijke bezoekers bij de wedstrijd Alphen-Hillegom zal de 2-0 zege, waarmede de Bollenstreekbe woners dit vrij stevige duel wisten te winnen, als onverdiend willen bestem pelen. Integendeel, als doelman Proost niet zo vaak bij de harde schoten van de Hillegomse voorhoede op de juiste plaats had gestaan, zou de nederlaag voor Al phen nog groter zijn geweest. Zelfs moest er bij het tweede Hillegomse doel punt een strafschop aan te pas komen toen Koopman Braam een doelpuntrijke kans op wat al te hardhandige wijze ontnam. Te betreuren was het dat Al phens beste, maar ook meest praatgrage aan valsspeler Jan Ederveen tien minuten voor het einde, na enkele malen reeds voor te onbesuisd aanvallen te zijn ge straft, door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd gezonden. Dit gebeurde op een moment dat de sfeer in het veld nogal wat te wensen overliet. Aan de verdiende zege van Hillegom deed dit overigens niets af, want het spel van de blauwwitten was daarvoor op alle onderdelen stukken beter. Wel kwam Alphen het eerst in de aanval en wist rechtsbuiten Planken met enkele geraffineerde passes gevaarlijke situaties in de Hillegomse achterhoede te schep pen, maar goed verdedigen van de bezoe kers stond succes in de weg. Toen men in de Hillegomse achterhoe de voldoende maatregelen tegen de Al pheuse voorhoede had genomen, kon men meer aandacht aan de eigen aanval besteden, waarin technicus Braam nog altijd een belangrijke rol speelt. Uit één van zijn zuivere passes scoorde Buijs met een hard en hoog schot. De tweede helft kenmerkte zich door een Hillegoms overwicht en een nogal gespannen stemming binnen de Ujnen. De Hillegomse achterhoede gaf vrijwel geen kans weg voor de gelijkmaker en aan de andere kant vernietigde Proost elke poging van de gasten om de voor sprong te vergroten. Pas toen De Jong uit de genoemde strafschop de score op 2-0 had gebracht, legde Alphen zich bij de nederlaag neer. Sensationeel scoreverloop Wassenaar won met 5—4 van Bodegraven Wassenaar heeft de eerste, wat het doelpuntenverloop betreft wel bijzonder sensationele, wedstrijd tegen Bodegraven met 54 gewonnen. In de eerste helft was alles nog heel normaal. De Kerkehouters liepen dank zij een flink overwicht en een- grote schotvaardigheid van de aanval naar een veilig lijkende 30 voorsprong. De eer ste treffer kwam na een kwartier spelen van de voet van de Wassenaarse mid- voor, toen de Bodegravense achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel. Wassenaar bleef sterker en in de 32ste minuut moest doelman Beens na enkele fraaie safes zwichten voor een hard schot, weer van de midvoor. En vlak voor rust werd het zelfs 30. De tweede helft gaf echter een geheel ander Bodegraven te zien. Enkele pittige woorden in de kleedkamer gesproken misten hun uitwerking niet. Dolf Scheer verkleinde het eerst de achterstand, waarna Boele met een fraaie kopstoot uit een voorzet van Scheer volgde (32). In de 30ste minuut werd het door Boele gelijk en een volkomen van de kook ge raakte Wassenaar stond korte tijd later door toedoen van Van Eek zelfs tegen een 34 achterstand aan te gluren. Bodegraven verzuimde toen door te zetten en Wassenaar kon terugkomen. Door een misgreep van Beens kwam de thuisclub weer op 44 en dit was juist voldoende om de Kerkehouters het zelf vertrouwen weer terug te geven. In de laatste minuut grepen zij zelfs nog de reeds verloren gewaande winst (54) uit een corner. TENNIS. Luis Ayala tekent profcon tract De Chileense tennisspeler Luis Ayala, een van de op de voorgrond tredende figuren in het internationale amateur- tennis, is overgegaan naar de profklasse. Zondag heeft hij een contract getekend waarmee hij zich verbindt aan de groep van Jack Kramer. Ayala zal zijn prof carrière woensdag a.s. beginnen tegen de Australiër Lewis Hóad in de eerste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap professionals, dat van 11 tot 17 september wordt gehouden in het ten- nisstadion Roland Garros te Parijs. Goede race van Zoet en Kooyman Ook in de nationale tijdrit voor ploegen (amateurs) in de Midden Beemster georganiseerd door „De Germaan" over een afstand van 70 kilometer (2 ronden van 35 km) vierde de Leidse Wielrenvereni- ging „Swift-Combinatie" grote triomfen. Met de renners Bert Zoet en Piet Kooyman (de tijden van de twee best geplaatsten telden) veroverde Swift n.l. de reuzen- beker, het kostbare kleinood, dat de eerste prijs voor ploegen vorm- de. Gezien het feit, dat er niet minder dan 15 ploegen stonden ingeschreven met elk drie renners is de zege van de Leidse ploeg er een van uitstekend gehalte. De renners gingen met tussenpozen van start. Zoet ging als 10de weg, terwijl de Rijnsburger Kooyman als 23ste vertrok. De derde renner van Swift was de pas tot amateur „gepromoveerde" Schjjff (Rijnsburg). Ook hij, als 40ste vertrok ken, reed een uitstekende tydrit en werd in het individueel klassement dertiende. Individueel gaf de rit tegen het hor loge het volgende resultaat te zien: 1. Cor Schuuring (Amsterdam) 1.38.56 4/5 sec., 2. Rjjkens (A'dam) 1.38.56 8/15 sec., 3. Bert Zoet (Sassenheim) 1.40.091/5 sec., 4. Pronk (Warmenhuizen)5. Heu- sinkfeld (Lichtenvoorde), 7. Piet Kooy- Noordwijk won j eugdtennistoernooi Dit weekeinde werden op de tennis banen van de T.C. Unicum wedstrijden gespeeld in het kader van de jeugd- competitie de „Kring Leiden". Vier jon gens en meisjes, verdeeld in evenzovele afdelingen, speelden een toernooi waar bij iedere gewonnen partij met punten werd gehonoreerd. Noordwijk werd eerste in het totaal klassement met 27 pnt. Roomburg volgde met 19, daarna De Leidse Hout, (14). Katwijk (7), Unicum (6) en Teylingen (3). In de topklasse jongens won Helge Ubbink (Roomburg) de finale van Wim Punt, de jeugdkam pioen van Leiden B, met 6-0, 6-4. Mar jan Wieriks (Roomburg) versloeg bij de meisjes in dezelfde klasse M. v. Ulden (Unicum) met 6-2, 10-8. Ondanks de dubbele zege in de hoogste klasse kon Roomburg Noordwijk toch niet van de totaalzege afhouden, daar de badplaats bewoners gemiddeld iets beter waren. Zij legden beslag op vijf eerste plaatsen tegen Roomburg drie. Namens de Ge meentelijke Sportstichting reikte de heer J. C. F. Coers na afloop de prijzen uit. HANDBAL Moeilijke HVL-zege op Schutters: 4—3 (Van een onzer verslaggevers) HVL heeft de competitie veldhandbal ingezet met een moeilijke, maar zeker verdiende 43 overwinning op de Schut ters (Rotterdam). Deze overwinning wint aan betekenis als men bedenkt dat de roodwitten met twee invallers voor steunpilaren W. Kagie en K. Lucas, bin nen de lijnen moesten komen. Die inval lers, J. Lancel en H. Beurse, deden ech ter al enkele minuten na de aanvang van de wedstrijd, toen de beweeglijke Rotterdamse voorhoede, warm gedraaid, met felle stoten tot een snel succes trachtte te komen, alle onzekerheid over hun optreden verdwijnen. De HVL-defensie groeide naar een topvorm, niet in het minst door het voortreffelijke werk dat achter haar on der de lat werd verricht. Wat Bronk in dit duel heeft laten zien was groots! De 3 treffers die de Schutters konden laten •aantekenen waren volkomen onhoud baar. Het was maar gelukkig dat de poort van de roodwitte veste zo moeilijk te ontsluiten bleek, want de HVL-aanval miste gistermiddag op Roomburg stoot kracht. De combinaties waren er heus wel. maar de afwerking, daaraan schort te het op vaak onrustbarende wijze. De Schutters kwamen via een haarzuivere 19 m-worp aan de leiding, 1—0. Lange tijd bleef deze stand ongewijzigd. Aan beide zijden bleven de defensies de voorhoedes gemakkelijk de baas. Het was Ramon Singerling, die uit een snelle combinatie met Hans Kagie, gelijk maakte, 11. Nog eenmaal konden de Schutters de leiding nemen, toen Beu kers. de technisch bekwame en snelle Rotterdamse rechtsbinnen én aanvoer der Rijnsburgers én Bonte omspeelde, 21. Lang konden de Schutters zich echter niet in een voorsprong verheugen. Drie minuten later scoorde Theo Zwart jes met een fraai sprongschot 22. In een volkomen gelijk opgaande strijd wis ten Rijnsburger en Duursma ieder nog eenmaal het net voor HVL te vinden. Beukers stelde daar nog 1 treffer voor de Schutters tegenover. Een kostbare zege voor HVL! RDG damkampioen Het Residentie Dam Genootschap uit uit Den Haag is zondag in Utrecht club kampioen van Nederland geworden. De Hagenaars zegevierden in een beslis singswedstrijd tegen Joost Blankenaar (Amsterdam) met 119. De nieuwe landskampioen heeft hiermee het recht verworven om op een nader te bepalen datum dit jaar in Gent de landenwed- strijd tegen België te spelen. WIELRENNEN Zoet won te Vlijmen in eindsprint Bert Zoet boekte gistermiddag een fraaie zege in de Ronde van Vlijmen, een koers over 100 km. waarvoor het neusje van de zalm van de vaderlandse amateurs en onafhankelijken aan de start kwam. Het veld was zo sterk, dat alle pogingen om weg te komen men probeerde het voordurend mislukten en de zege in een massale eindsprint bevochten moest worden. Bert Zoet had zijn sprint scherp geslepen en met een voorsprong van dertig meter vloog de Sassenheimer winnend over de eind streep. Koen Visser (Santpoort) legde beslag op de tweede en Bart Solaro (Den Bosch) op de derde plaats. Ronde van het Noorden Martin van der Borgh uit Konings- bossen heeft de Ronde van het Noorden, een vierdaagse etappewedstrijd voor profs gewonnen. De laatste etappe, een rit over 178 km van Anzin naar Rou- baix, eindigde in een dubbele Nederland se overwinning. Jo de Haan legde beslag op de eerste plaats terwijl Piet Rent meester, die zaterdag zegevierde, op de tweede plaats eindigde met een ach terstand van 2 seconden. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Martin v. d. Borgh (Ned) 19.19.29. 2. Roman (Belg) 19.19.31. 3. Brandts (Belg) zt. 4. Rosseel (Belg) zt. 5. Deboe- ver (Belg) zt. man (Rijnsburg) 1.42.12 3/5 sec., 13. C. Schjjff (Rijnsburg) 1.43.33 sec. Ploegenprijs: 1. Swift-Combinatie (Zoet en Kooyman) 3.22.21 8/10 sec., 2. Olym- pia (Amsterdam)3. Alkm. Victrix. 4. Jan van Arkel (Gorinchem), 5. R.K. Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14