Noordwijk debuteert met zege op Rijnsburgse Boys Ter Leede kansloos tegen Kozakken Boys QUICK BOYS GAF SSS GEEN KANS RCL en Katwijk zijn goed gestart Ook verrassende overwinningen van Leiden en Oegstgeest MAANDAG 11 SEPTEMBER 1961 Noodlottige fouten van Rijnsburgse defensie SJC verloor opnieuw van sterk Wilhelmus (Van een onzer verslaggevers) Het Noordwijkse SJC heeft de tradi tie niet van Wilhelmus te kunnen winnen gehandhaafd. De Noordwy- kers verloren volkomen verdiend met 41. Toch kreeg het technisch een klas se beter spelend Wilhelmus met deze zege wel iets te veel. Tegenover het technische betere spel van Wilhelmus moest SJC hard sjouwen en zwoegen. Dit redde de Noordwijkers niet, hoewel zij wat hun spel betreft, sedert de vorige competitie tekenen van vooruitgang vertonen. Doch de vele kan sen, die zij kregen werden niet benut omdat P. Groenewoud, J. Alkemade en G. Wijnands het doel van Wilhelmus te hoog zochten. Eigen doel Na negen minuten nam Wilhelmus een voorsprong toen rechtsachter Bre- kelmans (SJC) de bal in eigen doel plaatste. De gasten bleven overeind bij een klein Noordwijks offensief. Zy wis ten er zich zelfs aan te ontworstelen, dankzij het voortreffelijke spel van rechtshalf H. Boting, die de beste speler van het veld was. Nog voor rust kwam Wilhelmus door twee treffers van mid- voor T. Gruijters aan een 30 voor sprong. Na rust probeerde SJC de ba kens te verzetten, doch de kansen wer den schromelijk gemist. Geheel tegen de verhouding in verhoogde toen Kasander de voorsprong voor Wilhelmus. Overigens was men van beide zyde van mening dat de Wilhelmus-speler buitenspel stond, doch de scheidsrechter liet door spelen. In de laatste minuut zag links buiten J. Alkemade een poging om te doelpunten in het niet verdwijnen, toen een der achterspelers van Wilhelmus de bal uit het verlaten doel sloeg. Alkema de voltrok daarna feilloos het elf-meter- vonnis, waarmee hij de eer van de thuis club redde. Noordwijk heeft met een 3—1 zege op Rijnsburgse Boys zijn debuut in de tweedeklasse van de zaterdagcompetitie gemaakt. In tegenstelling met de uitslag is de overwinning geenszins overtuigend geweest. Ze kwam feitelijk tien minuten voor het einde van de wedstrijd pas tot stand, door een misverstand tussen de overigens uitstekend spelende spil Van Kla veren en doelman Heemskerk. Na dit misverstand, waardoor Noord wijk door rechtsbuiten Barnhoorn op 2—1 kwam, was de Rijnsburgse defensie totaal van slag, zodat Map Marijt in de laatste minuut de overwinning nog groter kon maken. Aanvankelijk leek het er op of Noord wijk regelrecht naar een grote overwin ning zou wandelen. De roodbroeken be gonnen in hoog tempo aan een moor dend offensief, dat na acht minuten haar bekroning vond in een fraai doel punt van linksbinnen J. Haasnoot, die met een ver schot doelman Heemskerk kansloos passeerde. De Noordwijkers drukten door en de Rijnsburgse defensie moest met behulp van kanthalfs en binnenspelers alle zeilen bijzetten om doelman Heemskerk voor verdere capitulaties te behoeden. De Rijnsburgse goalie wilde echter niet spoedig capituleren, want op vaak mees terlijke wijze wist hij harde schoten van de gebroeders Marijt, Heemskerk en vooral van Haasnoot weg te werken. Opgelegde kansen In die periode kreeg midvoor Kees Marijt diverse opgelegde kansen, doch de Noordwijkse aanvalsleider zocht het doel te hoog. Rijnsburgse Boys trachtte langzaam maar zeker de bakens te verzetten, hetgeen lukte doordat Noord wijk het middenveld prijs gaf. Toen bleek ook, dat de Noordwijkse defensie niet zo dicht was, als aanvankelijk leek. ARC zette 0—2 om in 3—2 overwinning (Van onze correspondent) Met de 32 overwinning op het be zoekende Loosduinen heeft ARC een weinig overtuigende start in de nieuwe competitie gemaakt. Ook het verloop van deze ontmoeting was bepaald teleur stellend. Immers, reeds na 20 minuten spelen hadden de bezoekers, ondanks een overwicht van de roodzwarten, zich van een 20 voorsprong verzekerd. Het was vooral het spel van het binnentrio van de gasten dat de ARC-defensie nogal wat hoofdbrekens kostte. De pas ses, die rechtsbinnen Oosterlee losliet, waren evenzovele malen een groot ge vaar voor doelman Van Horze. Het peuterige spel, dat de ARC-voor- hoede hier tegenover stelde, was een kolfje naar de hand van de Loosduinse defensie, die met forse trappen steeds de eigen aanval weer aan het werk kon den zetten. Het ARC-overwicht bleek in deze periode wel duidelijk uit de zes hoekschoppen, die Loosduinen in de eerste 10 minuten moest weggeven. Deze leverden echter geen van alle iets op. Korte t*jd daarna namen de gasten de leiding toen spil Oosterloo lelijk miste en linksbinnen Weijsenfeld daardoor een niet te missen kans kreeg (0—1). Even later klopte het weer niet in de achter hoede van ARC en midvoor De Zoete strafte dit andermaal af (0—2). Enkele minuten voor de pauze reduceerde Ver sluis de achterstand tot 1—2. De mentale injectie, die de ARC-ers in de kleedkamers was toegediend, had de blauwzwarten blijkbaar goedgedaan. Er werd tenminste beter aangepakte en toen Koopman in de derde minuut tegen de paal schoot was Valkenburg er snel bij om de gelijkmaker te produceren: 2—2. Tien minuten later nam ARC voor het eerst in de wedstrijd de leiding uit een vrije schop, genomen door Boogaard. Doelman Van Horzen hield in de laatste minuut de gasten nog net van een gelijk spel toen hij bij een doorbraak het leer tegen zijn juist op tijd uitgestoken been stopte. In ieder geval vond linksbinnen C. Heemskerk even voor rust in deze de fensie een klein gaatje, hetgeen de ge lijkmaker betekende. Kunst en vliegwerk Rijnsburgse Boys putte na rust kracht uit dit doelpunt en de Noordwijkse ver dediging wist met kunst en vliegwerk het heiligdom van doelman Van Nierop die zich goed weerde, voor doorboring te vrijwaren. Tot tien minuten voor het einde duurde de Rijnsburgse druk, welke af en toe onderbroken werd door Noordwijkse speldeprikjes. Een van die prikjes was echter raak, toen spil Van Klaveren vlak voor doel de bal aan zijn doelman liet en deze veronderstel de dat het leer weggewerkt zou worden. Barnhoorn gleed de bal in de uiterste Van Nierop, de doelman van Noordwijk, in actie na een door Rijnsburgse Boys op zijn doel ge nomen hoekschop. (Foto Leldsch Dagblad) hoek. Toen was het gedaan met de Rijnsburgse defensie. In de laatste minuut zwichtte spil Van Klaveren, die uitstekend K. Marijt in bedwang had gehouden, opnieuw. De Noordwijkse midvoor loste een schot, dat door goed ingrijpen van rechtsach ter Jan Heemskerk tegen de paal be landde. Het terugspringende leer werd echter opgevangen door broer Map Ma rijt, die hiermee zijn eerste kans in de wedstrijd kreeg. Zijn schot veranderde de score in de eindstand: 3-1. Verdediging iverd overspeeld (Van een onzer verslaggevers) De eerste competitiedag heeft Ter Leede zeker niet gebracht wat het er mogelijk van verwacht heeft. De roodgelen waren van begin tot eind de minderen van de Kozakken Boys, die hun overwicht in de cijfers 5—1 tot uitdrukking brach ten. De strijd was voor rust, die met 40 kwam, eigenlijk al beslist. Het seizoen is nog jong en over deze overigens fikse neder laag behoeft men zich niet in diepe „rouw" te dompelen. Maar wil Ter Leede in dit seizoen meer dan een oninteressante bijrol vervullen, dan zal zij toch geïnspireerder voetbal op de grasmat moeten leg gen. In het begin leek het er anders niet op dat Ter Leede met zulke sprekende cijfers verslagen zou worden. De thuis club had aanvankelijk een lichte veld- meerderheid en dit resulteerde reeds na enkele minuten in een fel schot van Molenaar, dat doelman Schaddelee on middellijk omlaag haalde. Verder kwam Ter Leede echter niet. De Kozakken Boys speelden fel en goed en een paar minuten later zaten zij reeds voor de Sassenheimer veste waar doelman Heyl Uitstekende start van Kativijkers tevergeefs een prachtige combinatie V| midvoor Visser en rechtsbuiten Dam} trachtte te onderbreken. Tegen de boq bal van Damen, een piepjonge debutaj die uitstekend voetbal liet zien, was l kansloos. Een paar minuten later w, het weer raak. De linkerverdediging flank van Ter Leede schoot in snelha tekort en weer was het Damen die bal diep in de Sassenheimer netti schoof (02). Ter Leede stelde hier bi ter weinig tegenover. De voorhoede mi: het nodige verband en de achterhoe] en middenlinie waren niet bij mach de vijandelijke aanvalsvloed te kere Doelman Heyl redde een paar keer go( maar na 24 minuten moest hij opnie^ capituleren toen linksbinnen v. d. He, vel van Koz. Boys iedereen passeer) (0—3). Even scheen het of Ter Lee; wat loskwam, maar het duurde allemt te lang en de trapvaste verdediging vj de Boys, met spil De Graaff aan h hoofd, kon steeds tijdig ruimen. Na ej half uur tekenden de bezoekers numir; vier aan. Opnieuw was het v. d. Heui! die scoorde, nu na goed voorbereidej werk van Visser. Goed volhoudt Ondanks de grote achterstand ble< Ter Leede goed volhouden, ook toen q rust J. Molenaar en W. v. Biezen goe* kansen ongebruikt lieten. En weer kwaï het succes aan de andere kant. E slecht door Heyl weggewerkte bal h in de 20ste minuut een corner tot g volg. waaruit Visser keihard inkop (05). Eerst daarna kwam Ter Lee, tot wat beter spel, want de bezoek} lieten de teugels duidelijk vieren. J een half uur spelen schudde Molenaar al zyn tegenstanders v zich af en scoorde fraai teg (1—5). Wat hierna gebeurde was nï belangrijk meer. Vermeldenswaard is leen dat spil H. Tysen geblesseerd raa, te vermoedelijk een lichte hersa schudding opliep en vervangen wel door J. Tysen. In de score van de wedstrijd, die door scheidsrechter KI: goed in de hand werd gehouden, kw^ geen verandering meer. (Van een onzer verslaggevers) Het is uiteraard nog veel te vroeg om al bepaalde illusies te gaan wekken, maar de wijze waarop een volkomen geconcentreerd Quick Boys de altijd zo moeilijke uitwed strijd tegen het Klaaswaalse SSS in een glad verdiende zege heeft omgebogen, is bemoedigend voor het seizoen. Vierdeklassers saterdagcompetitie (Van een onzer verslaggevers) Eindelijk was het weer zover Zaterdagmiddag kwart over vier gingen ook de vierdeklassers spelend in de zaterdagcompetitie van start. Het nieuwe seizoen is dus weer begonnen en bekijken we de resultaten van deze eerste ronde dan sprin gen er gelijk een paar uitslagen naar voren. Wie had bijvoorbeeld gedacht, dat Oegstgeest zou zegevieren over GWS? De roodgelen zélf zeker niet en toen boven dien de Sassemse ploeg met de rust een 03 voorsprong had, geloofde zélfs de meest optimistische Oegstgeest-aanhanger niet meer aan wonderen. Toch zege vierde de club van Versteeg met 43! Een goede start hadden ook RCL (21 winst op het sterke JAC) en Katwijk, dat Lisser Boys met 10 eronder hield. Debutant Koudekerk ((met 3 invallers) leed op Pomona een 64 nederlaag tegen Leiden. Gezien het feit, dat de mannen van Van der Kwaak in één wedstrijd zesmaal scoorden, eveneens een bijzondere gebeurtenis. De enige score volgens het boekje was o.i. de 42 zege van SVOW op Hoekse Boys. de een vrije trap ineens achter doelman v. d. Zwan (1—0). Van dit moment af ging het wat beter met de Racings, maar het was toch volkomen normaal dat de bezoekers door rechtsbuiten Nieuwen- huizen Van Well had geen kans gelijk maakten. Na de thee speelde RCL veel agressie ver en golfde dit duel meer op en neer. De defensies domineerden in de open strijd, maar langzamerhand werd de roodwitte druk iets groter. Dit resul teerde tien minuten voor het einde in de winnende treffer. In eerste instantie schoot Versteeg de bal in, maar via de handen van de Haagse doelman en de paal kwam het leer weer terug in het veld. Linksbuiten Jaap Kooreman druk te echter de tweede maal de bal in de Haagse touwen: 2—1. De kleine, maar verdiende zege was binnen. Sterk moreel Oegstgeest begon de competitie enigs zins gedeprimeerd. Een dezer dagen was ni. linksbuiten Nico de Hollander bij een ongeval in militaire dienst dermate ern stig gewond dat opname in Oog in Al te Utrecht noodzakelijk bleek. Voetballen is er dit seizoen van de roodgele vleugel speler niet meer bij. Een en ander had een omzetting in het elftal tengevolge, maar de homogeniteit was er uit. Kwam ook in de eerste helft niet meer terug en daar GWS bijzonder had van stapel liep gaf de ruststand 0—3 aan. De goals kwamen van Scheltens, v. d. Heuvel en Veltenaar. (De laatste zou oorspronkelijk niet meer spelen wegens vertrek naar Zevenhuizen, maar blijft nu toch voor de blauwwitten spelen). Na de thee scheen de thuisclub met een gewijzigd elftal en wat nu de oor zaak is, weten we niet, maar GWS kwam er niet meer aan te pas. Alsof er géén 03 achterstand was trok Oegstgeest fris van de lever spelend van start en Plet Jansen (voorzet van Filippo), mid voor Hans Selier en rechtshalf Hoogen- woning trokken verdiend de score in evenwicht (3—3). Twee minuten voor het eindsignaal van de debutant-art>iter Fennes uit Katwijk, die goed floot, slaagde Henk Selier er zowaar nog in doelman Ter Beek voor de vierde maal te passeren en zodoende hield Oegst geest de 4—3 zege thuis. En vriend en vijand was het erover eens: nog verdiend ook! Gisteren trokken de roodgelen naar hun gewonde sportmakker in Oog en Al: Nico was namelijk Jarig. Een leuke geste! Twee rivalen In het sportpark aan de Hoomadese- weg te Leiderdorp stonden gelijk al twee rivalen tegenover elkaar: RCL en het Haagse JAC. Vandaar dan ook dat er aanvankelijk nogal zenuwachtig gevoet bald werd. Vooral aan Leiderdorpse kant was men de kluts kwijt en praktisch ge sproken speelde er In het eerste kwar tier slechts één team: JAC. Gelukkig wisten de Hagenaars met de kansen geen raad, zodat in feite tegen de verhouding in RCL in de 20e minuut de leiding nam. Loek van Telgen kogel- Grote plannen Katwijk heeft dit seizoen grote plan nen. In hoeverre deze aspiraties bewaar heid zullen worden is momenteel nog een vraagteken, maar de 10 zege op het sterke Lisser Boys wyst toch wel in de richting van „wij tellen ook mee!" Overigens laten de oranjezwarten niets aan het toeval over en traint men zelfs tweemaal in de week. En wat méér zegt: alle spelers zyn dan aanwezig! De strijd stond op behoorlijk peil en beide ploegen hebben hard om de pun ten gestreden. Het eerste gevaar kwam van de Boys, doch het houtwerk behoed de de Katwijkers voor een achterstand. Vervolgens domineerde de thuisclub. In de 15e minuut slingerde midvoor Spie- rings zich door de witzwarte defensie en dit betekende 10. Hierna probeerde Katwijk door te drukken, maar de com binaties zetten geen zoden aan de dijk. Na de thee zakte het spelpeil. Kennelijk sprak het hoge tempo van de eerste helft een woordje mee. De Boys werden wat gevaarlijker maar het bleef 10. want Henk van Duyvenbode, Th. van Rooyen en A. van Duyvenbode stonden prima te verdedigen, zodat doelman Zwanenburg zijn heiligdom ongeschonden kon hou den. Het was en bleef dus' 10. De strijd werd in goede verstandhouding gespeeld en goed geleid. Goede produktie Bijzonder gesmeerd waren de aanvals- machines van Leiden in Koudekerk. Niet minder dan tienmaal werd er na de af trap middenuit genomen en aangezien Leiden zesmaal scoorde blijven er vier goals voor de voetballers uit de Rijn streek over. Uitslag 6—4 dus. Reeds de eerste aanval de beste van Leiden was raak. Midvoor De Boer scoorde de eerste goal in de vierde klasse in dit seizoen, (althans wat de clubs uit deze contreien betreft) Het werd 20 door een fout van doelman Kruit waar van Key goed profiteerde. Koudekerk was nu aan de beurt en fabriceerde een serie van drie goals. C. Zweris 2x en Pa ling zorgden voor de 2—3 stand, maar nog net vóór de thee schoot de jeugdige De Gunst de derde Leidentreffer in de touwen (33). Na de rust was Leiden wat agressiever, maar doordat linksback Pouw een over treding beging kon Paling uit de toe gekende strafschop de stand op 34 brengen. Het laatste woord was echter aan de roodwitten. Twee voorzetten van Key werden door De Koning en De Boer omgebogen tot goede doelpunten (5—4) en na een blunder van invaller De Jeu scoorde linksbuiten De Koning de laat ste treffer. Zo won Leiden met 64 en verdiend van debutant Koudekerk. Eerst na rust SVOW begon de competitie met een verdiende 4—2 zege op Hoekse Boys. De overwinning van de Weteringers werd eerst in de tweede helft een feit want daarvoor hadden de Boys uit de Hoek zich uitstekend geweerd en de 11 rust stand was beslist een goede. In de 22e minuut opende midvoor Rookers na een foutje van doelman v. d. Rip de score (01), maar na het missen van diverse kansene kwam twee minuten voor de thee door een kopbal van J. v. d. Rip de score nog in evenwicht. Na de pauze waren de roodwitten echter bedui dend sterker en door twee acties van Van Steensel (in de 6e en 8e minuut) werd de stand 31. Een minuut hierna knalde Korfmaker keihard via onder kant lat 3—2 in. SVOW liet zich niet ontmoedigen en ging door met aanval len. Een en ander resulteerde tien minu ten vóór de finish ln een goal van Jan v. d. Meer (42). Hier bleef het bij, zodat SVOW de eerste competitiewedstrijd dus verdiend winnend afsloot. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: UVS 2—EDO 2 3—1, Baronie 2—SHS 2 6—0, DFC 2—Hermes DVS 2 2—2, Haarlem 2—DHC 2 5—1. AMATEURS Res. 2e-klasse B: DHC 4Quick 2 00, HBS 2—RFC 2 0—0, VCS 2—Celeritas 2 53, ONA 2Wassenaar 2 22, LFC 2 Laakkwartier 3 3—1, RVC 2—VUC 2 1—2. Res. 3e-klasse A: Woerden 2Alphen 2 1—4, GSV 2—UVS 3 0-0. Foreholte 2— LFC 3 2—1, Gouda 3—Roodenburg 2 afg., Lygdunum 2—Olympia 2 5—1. De Katwijkers waren in alle op zichten verre superieur aan de thuisclub en wisten ook een veel hoger tempo te ontwikkelen. Met opportuniteitsvoetbal kon de thuis club vaak voor wat opluchting zorgen, waardoor de strijd niet helemaal eenzijdig werd. Maar het feit, dat doelman Den Hollander een heel rustige middag had, zegt voldoende voor de geringe aan- valskracht van SSS. Quick Boys. dat weer regelmatig kan rekenen op de steun van Peter Viool, begon dadelijk het doel van de thuis club onder druk te zetten. De Klaas waalse defensie had alle moeite om de felle Quick Boys aanvallen enigermate te bedwingen en het was maar goed, dat stopper Tros er goed het oog in had en veel kon redden. Na 9 minuten al had Quick Boys succes. Een aanval van de thuisclub werd in de kiem gesmoord, de bal kwam bij Aandewiel, die met een scherpe pass recht vooruit zijn rechtsbuiten aan het werk zette. In een snelle rush passeerde v. Duyvenbode de linker verdedigingshelft van de thuis club om daarna doelman De Bie van dichtbij geen schijn van kans te geven. Het zag er naar uit, dat dit de inleiding zou zijn voor meer doelpunten, maar wonder boven wonder kwamen er voor rust geen verdere treffers uit de bus. Meer was dit te wijten aan pech en soms ook wel enige zelfzucht van de Katwijkers, dan aan oed werk in de defensie van de roodhemden. Knap werk Na rust ging het wat dat betreft, wat beter. Reeds vrij spoedig had Quick Boys toen succes. In de negende minuut kwam de bal op links bij Pluimgraaff. Knap maakte deze linksbuiten de bal vrij en toen volgd een afgemeten voor zet. Hoogopspringend maakte v.d. Oever met een prachtige kopbal zyn eerste competitiedoelpunt. Quick Boys bleef, duidelijker nog dan in de eerste helft, in de meerderheid. Elke poging van de zijde van de thuisclub om tot tegen aanvallen te komen werd onderbroken, nog voordat er gevaar kon ontstaan. Daar kwam bovendien nog by, dat mid voor In 't Veld Sr. na rust niet meer terugkeerde en zijn vervanger v. 't Hof had tegen de goedspelende v. d. Plas nog minder in te brengen dan zyn voorganger. De tweede helft was een half uur oud toen de definitieve beslissing viel. Op een verre uittrap van den Hollander rushte Pluimgraaff achter de bal aan; zowel Tros als Verstegen misten en toen was het voor de Katwijker een koud kunstje om de derde treffer te plaatsen. Vlak daarop kreeg de thuisclub kans op een tegengoal, toen de bal tegen de elleboog van v. d. Plas sprong en de overigens prima leidende scheidsrechter Wolffenbuttel een strafschop weggaf. Maar In 't Veld Jr. schoot de gemakke- lenke kans nog naast. Toch kwam de thuisclub nog aan een doelpunt, toen kort voor tyd De Jong langs v. d. Plas glipte op een hoge pass van rechtshalf Sloter en de uitlopende Den Hollan der van dichtbij kon passeren. Met deze 1-3 stand kwam het einde al had de score voor hetzelfde geld hoger kunnen zijn. Arie v. d. Oever en v. d. Plas hadden enkele kansen gemist, die evengoed doelpunten hadden kunnen betekenen. Bij Quick Boys viel in het bijzonder het goede spel van rechts back De Mooij op. Res. 3e-klasse B: Quick 3Lugdunum 3 1—3, Olympia 3—DHL 2 2—3, VUC 3— DONK 2 3—1, HVV 2—Westerkw. 2 0—2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Quick Boys 2Excel sior M 2 33, Zwaluwen 2SSS 2 25, Zwart Wit 2—Spijkenisse 2 4—1, RVVH 2—ARC 2 3—1, NSW 2—CSVD 2 1—2. Res. 3e-klasse A: Ornas 2Ter Leede 2 13, Noordwyk 3's-Gravenz. SV 2 18, Katwijk 2—Quick Boys 3 32. Res. 3e-klassc B: JAC 2—HBSS 2 4—3, De Lier 2Rijnsb. Boys 3 22, Monster 2Noordwijk 2 35, Die Haghe 2—Sem per Alt. 2 4—2. Verdiende zege (4—2 voor pittig Foreholtt (Van onze correspondent) Weliswaar was het eerste doelpn van Foreholte in de stryd tegen Voo burg een cadeautje van de Voorburp rechtsback, die de bal langs zyn eigi doelman trapte, het spel van de Vos houters was wel zoveel beter dat t 42 overwinning volkomen verdiend g noemd kan worden. Na dit buitenkansje, reeds in de 5t minuut verkregen, rolde de ene na i andere Foreholte-aanval op het Voo burgse doel, waar de achterhoede h zwaar te verduren kreeg. Succes ka niet uitblijven en in de 12de minui verhoogde P. van Dijk de score na et listig voorzetje van Van Werkhoven. druk van de Foreholte-aanval bleef ol daarna aanhouden en na enkele schott van Van Dijk en Van Kesteren te hé ben verwerkt, moest de Voorburgse doe man toch buigen voor een handige booj bal (30) en een scherp schot van VI Kesteren (40). In de tweede helft was Voorburg h meest in de aanval. Wat al te fel ve dedigen van Foreholte had een strs schop tot gevolg, doch doelman VI Dijk stopte het schot van Van Elliswl keurig. Toch was het slechts uitstel vj executie, want even later passeerde c zelfde speler Van Dijk met een keihart kogel 14). Een poging van Hans vi Dijk aan de andere kant om hetzelij te doen mislukte. Een fraaie uitval u doelman Otten voorkwam een trefi! Door Coos Elliswijk werd het daarj nog 24 waarmee het einde kwam. Grote zege van CK( tegen Alphia: 6—1 (Van onze correspondent) Had het binnentrio van Alphia in i eerste helft van de strijd tegen CKCi Krimpen a/d IJssel wat beter raad g weten met de kansen, die de CKC-aö terhoede in die eerste drie kwart! bood, zeker zou de uitslag van dé sportieve ontmoeting er geheel andf hebben uitgezien. De 61 nederlaag c de Heulbewoners te slikken kregen, m beslist geflatteerd, al verdienden t gastheren de zege natuurlijk ten vol Alphia begon met een serie aanvalï op het Krimpense doel die het bes deden verwachten. Het binnenti Blauw—Slagter—Klos liet echter h* den vol kansen aan zich voorbygafe Bovendien verzuimde men de bi tenspelers De Leeuw en Van Wierlngi in het spel te betrekken, waardoor CKC-defensie het niet eens zo he moeilijk kreeg. Halverwege de eerste helft kwam i thuisclub sterk opzetten en toen doe man Rietveld bij een schot van CKC-midvoor iets te laat tot actie ovf ging, kon de Krimpense aanha» juichen (10). Wegens een verwonding van spil Kf zer bleek na rust een omzetting in b Alphiateam nodig waardoor Van L&j op de spilplaats terecht kwam. CE wist snel van deze verandering te pr fiteren door Rietveld twee keer kb achtereen naar het net te verwijzs Hierna was Alphia een geslagen plof De linkshalf en de binnenspelers maw ten het halve dozijn vol, waarna Sis; ter de eer genoot het enige tegenptf voor de Heulbewoners te scoren (6-: Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE SpijkenisseZwaluwen 5 Ter LeedeKozakken BoysH NoordwykRijnsburgse Boys 3- 's-Gravenz. SVZwart Wit1- SSS—Quick Boys 1* 3e-KLASSE A CSVD—SHS HBSS—Hoogvliet 1- De ZwerverMonster4- ARCLoosduinen 3- Excelsior MExcelsior P2- 4e-KLASSE A KatwijkLisser Boys1-* LeidenKoudekerk 6- svow—Hoekse Boys4- OegstgeestGWS 4- RCL-JAC Ir

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12