„BIERAUTO" REED BEST Altijd liggen verse bloemen op geheimzinnig graf VIERKANTE NEUS IS MODIEUS Een „luxueuze" vakantie in heet Italië voor weinig geld KRI5-KRAS TE PAS EN TE ONPAS Verstekelinge van 12 vloog oceaan over Van GONDOLA tot PUNTER Zaterdag 9 september 1961 Vijfde blad no. 30448 Opgericht 1 maart 1860 DAT je ook met weinig geld op zak een ..luxueuze" vakantie kunt houden, hebben zeven studenten van om en nabij de twintig jaar die in Leiden rechten en medicijnen studeren, bewezen. Een maand lang zijn ze met een auto op stap geweest. Ze hebben Parijs, Lausanne, Milaan, Rome en Venetië bezocht. En toch heeft die hele vakantie hen niet meer dan 250 gulden per man gekost. Een twaalfjarig Londens meis jeAngela Rileydat stewardess wil wordenbracht het afgelopen weekeinde door in de Amerikaan se stad Boston. Zij was als een verstekelinge in een Amerikaans vliegtuig de oceaan overgestoken De zeven studenten, allemaal leden van de jaarclub Pieter Bas van het corps, hadden het handig bekeken. Met z'n zevenen vormden zij een dixieland-orkestje en toen bleek een bierbrouwerij wel bereid hun een wagen een grote oude miliatire lesauto, aan alle zijden be schilderd met de firmanaam te lenenop voorwaarde dat de jongelui in het buitenland een beet je reclame voor een bepaald merk bier zouden maken. En dat hebben zij dan ook op alle mogelijke en soms onmogelijke manieren gedaan. Al musicerend reden zij het ene dorpje na de andere stad binnen. Her en der werden flesjes uit gedeeld. En zjj namen zelfs de moeite om in biertruitjes het Lago Maggiore over te zwemmen. Toen zjj eindelijk uitgeput de overkant bereikten, ont dekten zij een bord, waarop stond dat het verboden was te zwemmen. Bij hun intrede in het dorpje Quer- cianella, 12 km ten zuiden van Livor- no in Italië, kregen zij het aan de stok met de politie, zo vertellen ons J. Brou wer uit Oegstgeest en B. C. Punt uit Noordwijk, twee van de zeven studen ten. Midden in de nacht, om twaalf uur half een, trokken zij als een hoem pa-band het slapende dorp door. De dorpelingen waren enthousiast, aldus onze zegslieden, dat wil zeggen op twee carabinieri na, die de band het zwij gen oplegden. In Quercianella, aan de Adriatische Zee, zijn ze een dag of vijf gebleven. Het weer noodde daar wel toe, want in Italië was het alle dag zo'n graad of vijfendertig. „We trokken daar ook vaak de bossen in om te spelen en dan kreeg je het hele dorp achter je aan". Dank zij hun instrumenten slaagden zij er meestal wel in hun avonden op een goedkope en toch „luxueuze" ma nier zoek te brengen. Al spelend gin gen ze een café binnen, waar zij in negen van de tien gevallen werden uit genodigd nog wat te blijven spelen en dat betekende vrij roken en drinken. Slorp benzine Dat zij desondanks de laatste dagen van een gulden per dag moesten leven, kwam doordat het reizen iets duur der uitviel dan zij hadden venvacht. Want al hadden zij de auto voor niets, de benzinekosten waren wel voor eigen rekening. En de oude bierauto liep een beetje duur: één op vierTegen de Simplon op kon je de benzinenaald terug zien lopen." Bovendien gebruikte de wagen nogal wat olie. De studenten sliepen in tenten of, als het zo uitkwam, in de open lucht. Op de laatste manier brachten zij ook een nacht door op het San Marcoplein in Venetië. De volgende ochtend zagen zy wit van de „gaven" die de duiven over hen hadden uitgestrooid in de uren dat ze sliepen. Giethoorn De terugreis legden zij mede in verband met de financiën wel bijzonder vlug af: vrijdagmid- De studenten met hun „bierauto" gefotografeerd met de Are de Triomphe op de achtergrond. dag vertrokken zij uit Venetië en zondagmiddag kwamen zij aan in Giethoorn. En daar hoorden zij be kend geluid: ,funter, meneer En dat leek verdacht veel op het „La gondola, sir dat zij een paar dagen eerder herhaaldelijk hadden gehoord. „Deze manier van vakantie gaan is ons zo goed bevallen" ,zo besluiten de twee studenten hun verhaal, „dat we volgend jaar weer willen en dan gaan we naar Turkije. Rome is voor ons al leen maar de aanloop voor Istanboel geweest". en werd pas ontdekt, toen zij drie kwart van de reis achter de rug had. Angela was zaterdagmiddag naar London Airport gegaan, waar het op dat moment razend druk was door ver tragingen als gevolg van de mist. Toen vlucht 105 van de Pan American Air ways werd omgeroepen, ging zij met een pop in papier gewikkeld, met de mensenstroom mee. Een functionaris van de luchtvaartmaatschappij vroeg haar naar haar plaatsbewijs, waarop zij antwoordde dat zij bij „die me vrouw hoorde", en zij wees op haar voorgangster. Zonder verdere moeilijkheden kwam Angela het toestel binnen. Tegen de passagier die naast haar zat en vroeg met wie zij reisde, zei ze: „Ik ben op reis met mijn vader", en zij wees naar achteren. „Er was daar geen plaats meer voor mij", voegde zij er als extra verklaring aan toe. Pas toen het DC-8 straalvliegtuig al in de buurt van Amerika kwam, ontdekte het cabine personeel dat er helemaal geen vader was. Men was echter zo onder de indruk van Angela's durf en volkomen beheerstheid, dat men niet kwaad werd. Toen het toestel in Boston land de. werd zij toevertrouwd aan een ver tegenwoordiger van de luchtvaart maatschappij in deze stad, die haar nog iets van de stad liet zien en haar later op het vliegtuig terug naar Lon den zette. Voor haar vertrek uit de Amerikaan se stad zei ze tegen Amerikaanse jour nalisten: „Ik heb helemaal geen zin naar huis terug te gaan. Mijn vader zal wel heel erg kwaad zijn". En dat was vader Riley. Hy zei: „Zij durft wel. Reken maar dat ik op het vliegveld zal zyn om haar af te halen". Niet ver van Newmarket in Suffolk is bij een kruispunt een geheim verborgen, Sherlock Holmes waardig. Het is een graf dat zich op twaalf passen van een hoofdweg bevindt, tussen Newmarket en Bury St. Edmunds. Altijd liggen er bloemen op het graf. Prachtige verse bloemen. Wie ze er neerlegt? Dat weet niemand. De meest voor de hand liggende verklaring is, dat rondtrekkende zigeuners het graf niet vergeten als ze door East Anglia dwalen» Maar niemand heeft ooit iemand bloemen op het graf zien leggen» Toch zijn ze er, iedere morgen weer. Meestal sliepen ze in tenten Naar het verhaal luidt ligt hier een jonge zigeuner begraven. Toen de jongen op een dag een kudde schapen hoedde, viel hij in slaap. Twee van de schapen dwaalden af en verdronken in een sloot. Toen de jongen ontwaakte en het drama merkte, had hij zo'n wroeging, dat hij de hand aan zichzelf sloeg. Al dus de dorpelingen. Niet heilig Het feit dat het graf bij een kruis punt van wegen ligt duidt er echter op dat er een zelfmoordenaar begraven ligt. „Er was een tijd dat mensen die zelfmoord hadden gepleegd niet op heilige grond mochten worden begraven", vertelt een officier van po litie. „Een knooppunt van wegen in de vorm van een kruis nam in dergelijke gevallen de plaats in van een kerkhof". De curator van het museum te Bury St. Edmunds, Rowley Edwardson, denkt dat de jongen eind achttiende, begin negentiende eeuw is gestorven. Het graf op Newmarket Heath is in ieder geval reeds generaties lang bekend. Newmarket is thans hèt centrum van Engeland's volbloedpaardenfokkerij, de zetel van de Jockey Club en levert vele van 's werelds beroemdste racepaarden. Liefhebbers van paardenraces zijn erg bijgelovig wat het geheim Jongedames die er graag van top tot teen modieus uitzien, doen er nu goed aan vooral op het laatste te letten: alleen met een vier kante neus gaat ge namelijk deze herfst en winter goedgeschoeid. Dit is het laatste nieuws van de schoenenmarktde spitse neus heeft afgedaan. Het is alles carré of ovaal wat de klok slaat, zelfs het smalste neusje is afgeplat. Men zal, evenals bij de spitse neu zen van eerst, er even aan moeten wennen. zinnige graf betreft. Als de bloe men op het graf op Derby Day in volle bloei staan, zal een paard uit Newmarket de beroemde Epsom race winnen. Dit jaar stonden ze in volle bloei. De race werd gewon nen door Psidium, een weinig be kend paard uit Newmarket, dat 66-1 stond. Ook de oude Icknield Way, die zich op enkele meters van het graf bevindt en die bekend staat als de oudste weg in Groot-Brittannië, verbergt vele ge heimen, maar geen is er merkwaardi ger dan het mysterie van het graf op het kruispunt. Het is slechts 120 cm. lang, omzoomd door overhangende ha- gedoomtakken. Het bevindt zich op een eenzame, afgelegen plek en toch wordt het zeer goed onderhouden ondanks het voortglijden van de jaren. Met „Hello Mary Lou" heeft de Amerikaanse teenager-zanger Ricky Nelson, die de laatste jaren bepaald niet in het middelpunt van de belang stelling heeft gestaan, zich in de V.S. en Europa op overtuigende wijze naar de top gezongen. Ook op de Nederland se hitparade neemt Ricky's succes nummer de eerste plaats in. Van „Hel lo Mary Lou" is inmiddels een vader landse versie verschenen, vertolkt door de 22-jarige Harry Bliek, een nieuwe ster in teenagerland. Freddy Quinn staat weer in het nieuws, zo lezen we in Tuney Tunes. Allereerst omdat er binnenkort een nieuwe film van hem uitkomt: „Nur der Wind". Verder omdat er een lang speelplaat van hem is uitgebracht on der de titel „Freddy auf hoher See". Maar vooral toch wel omdat zijn versie van het aloude „La Paloma" in de Duitse hitparade is beland. The Allisons, het Engelse teenager duo dat plotseling bekend is geworden door zijn Songfestival-succes „Are you sure", zal in oktober beginnen aan een grote Europese tournee die twee maan den zal duren, zo bericht Muziekexpres. The Allisons zullen optreden in de Scandinavische landen. Nederland» België en Duitsland Het was drukkend warm in Frankfort, maar daar had blonde Ute Richter weinig last van. Met I vijf ventilatoren, een koud drankje en een parasol ging zij op het dak zitten, haar voeten in twee em- 1 mers koud water. En die schrijfmachine? Nou ja, die staat er om de schijn van werkzaamheid op te I houden

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13