LUCKY... THE REAL NT CIGARE NATIONAL E LUCKY IN NEDERLAND l.25 LUCKY STRIKE Burgemeester opende officieel liet winkelcentrum „DE LUIFELBAAN" BOEK OVER HISTORIE DER STUDENTENWEERBAARHEDEN Samengaan met Chr. Geref. Kerk? FEEST IN LEIDEN ZUIDWEST Belangrijk stuk Leiden voltooid Gereformeerde Synode ipgericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 september 1961 Tweede blad no. 30447 ram. d. rst.) L0.05 rogr. tlnb. ang. Tijd de ram. 17.30 8.20 8.35 tart. ;ing. ttje. ipel. 11.30 *Jws. am. 7.30 ing. Isvr. V. >k - en b«- L .00 nd. IV: iek. Met grote neonletters staat de nieuwe naam van het winkelcentrum rijf Meiplein-Bevrijdingsplein nu op het glazen maquettehuisje, dat estijds door de Brandweer op het Bevrijdinqsplein werd qezet: „DE .UIFELBAAN". Burgemeester mr. jhr. F. H. van Kinschot heeft vanmorgen dit chtend visitekaartje ontstoken en daarmede opende hij het winkelcen- •urn officieel. Kortgeleden is namelijk de laatste winkel in gebruik enomen en de winkeliersvereniging heeft gemeend dit heugelijke feit ïestelijk te moeten vieren. Duiven de lucht in De burgemeester en mevrouw Van inschot, de wethouders J. C. van thaik, S. Menken, S. M. Stolp en J. rijver en vele andere genodigden arri- terden tegen tien uur op het Bevrij- hfsplein in het bekende Leidse ,Glip- Nadat de vijfjarige Monique Post me- ■ouw Van Kinschot bloemen had aan- UNIVERSITAIRE BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van cura- iren der Leidse Universiteit is H. E. jrksen, wetenschappelijk ambtenaar !-klasse in tijdelijke dienst bij de fy- ologie, benoemd tot wetenschappelijk Dofdambtenaar in tijdelijke dienst; P. in Gijzel, assistent bij de historische iologie en paleontologie, benoemd tot etenschappelijk ambtenaar in tydelij- dienst bij het Rijksmuseum van geo- gie en mineralogie; M. Jacobs, be- aemd tot wetenschappelijk ambtenaar i tijdelijke dienst bij het Rijksherba- um; dr. P. W. Leenhouts, benoemd tot etenschappelijk ambtenaar le-klasse I tijdelijke dienst bij het Rijksherba- um; dr. E. A. Loeliger, wetenschappe- ik hoofdambtenaar bij de Inwendige eneeskunde, benoemd tot wetenschap- ïlijk hoofdambtenaar A; J. W. Ried- ra, wetenschappelijk ambtenaar in tij- plijke dienst bü de fysiologie, benoemd >t wetenschappelijk ambtenaar le-klas- in tijdelijke dienst; dr. C. Romers, etenschappelijk hoofdambtenaar bij de leoretische organische chemie, be- oemd tot wetenschappelijk hoofdamb- inaar A; A. Staal, wetenschappelijk (nbtenaar le-klasse in tijdelijke dienst (j de neurologie, voor het tijdvak van augustus 1961 tot 1 augustus 1962, federom in deze functie benoemd; J. "romp, benoemd tot wetenschappelijk mbtenaar in tijdelijke dienst bij de bo- inie; mej. dr. ir. S. Wagenaar, weten- chappelijk ambtenaar le-klasse in tij- Jlijke dienst bij de biochemie, voor het dvak van 1 februari 1961 tot 1 febru- ri 1962, wederom in deze functie be- loemd; dr. H. Willemsen, wetenschap pelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke lenst bij de verloskunde, benoemd tot retenschappelijk hoofdambtenaar in (jdelijke dienst. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. geboden, sprak de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer P. van der Horst een woord van welkom, waarin hij zijn vreugde uitte over de bereidheid van de eerste burger van Leiden om deze officiële opening luister by te zetten. De burgemeester bekende, dat ny het graag had gedaan. Hij noemde het „een heuglijke dag", niet alleen voor Zuid- West, maar voor een ieder, die medege werkt heeft aan de totstandkoming van dit voor Leiden unieke winkelcentrum waarvoor de plannen reeds in 1955 wer den gesmeed. Nu is een belangrijk stuk Leiden voltooid en het getuigt- van het „doorzettingsvermogen en het zakelijk inzicht van de winkeliers". Hun pad is niet altijd over rozen gegaan, aldus de burgemeester, maar weer is getoond wat eendracht vermag. Niet alle wensen zijn vervuld. Er leven er nog enige. Maar het deed hem deugd, te kunnen mede delen, dat de klok binnenkort wel zal ko men en dat de voetgangersoversteek plaatsen ook wel niet lang op zich zul len laten wachten. Hij sprak de hoop uit, dat „De Luifelbaan" een begrip zou worden van „kwaliteit en sfeer". Toepasselijk lied Nadat hij de lichten had ontstoken, was het de beurt aan de met feestelijke hoedjes getooide jeugd van de kleuter scholen uit- deze snel groeiende wyk. In een door mej. Van der Fluit geschreven liedje, somde zij nog eens alle wensen op, die leven in deze buurt. Terwijl ver volgens het Leidse Politiemuziek Gezel schap royaal strooide met feestelijke klanken gingen onder het gejuich van de kinderen en handgeklap van de vele belangstellenden ruim 250 duiven van Leidse liefhebbers de lucht in om een boodschap van „Vrede en Vriendschap" tot in de verre omgeving te verspreiden. De burgemeester en zijn echtgenote, de vier wethouders en de genodigden werden daarna door de bestuursleden van de winkeliersvereniging en de leden van de feestcommissie langs de winkels geleid, waarvan vele etalages een extra feestelijk tintje hadden gekregen. In de tearoom van Paauw werd hun vervol gens een verversing aangeboden. Intus sen beleefde de jeugd grote momenten, daar zij in het „Glippertje" naar de ver schillende scholen werden gebracht. Maar dat betekende voor haar niet het einde van de feestelijkheden. Van middag kregen de kleuters een uiter aard intensief meegeleefde poppenkast voorstelling aangeboden. Na de officiële opening van „De Luifelbaan" gingen duiven de lucht in om dit heuglijke feit te verkondigen. (Foto L.D./Holvast) Later in de middag zou de jeugd van tien tot en met veertien jaar op de plei nen strijden om een aantal aantrekke lijke prijsjes en vanavond om zeven uur beginnen de festiviteiten voor de grote ren. Een pleinfeest, georganiseerd door de drie speeltuinverenigingen „Con Vi- vezza" en sportdemonstraties. (Advertentie) LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter wereld m LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle internationale luchtlijnen mee. LUCKY STRIKE ...wordt in practisch alle landen ter wereld gerookt Textielindustrie heeft behoefte aan dagopleiding Hoe welkom in Leiden een dagoplei ding voor de textielindustrie zou zijn, bleek gistermiddag tijdens een bijeen komst bij de N.V. J. R. Krantz en Zn. aan de Oude Singel, waar aan twee jon ge werknemers van dit bedrijf het di ploma Betex-A werd uitgereikt-. Op een normale textieldagschool in deze stad, waar circa 2000 werknemers in deze branche him brood verdienen toch geen luxe te noemen hadden deze twee jongemannen in twee jaar tijd dit di ploma kunnen verwerven. Door ijver en volharding is dit diploma nu toch hun deel geworden na drie jaar studie aan de avondschool, die Leiden wel kent. A. J. Th. v. Kins en H. de Roode, de beide geslaagden, zijn de eerste werk nemers, die in Leiden dit text-ieldiploma mochten behalen. Tijdens de bijeenkomst in de verga derzaal van het bedrijf, waarbij ook aanwezig waren de ouders van de kan didaten, de directeur van het bedrijf, de heer G. Burgemeester en de examen commissie, werd het tweetal met dit re sultaat gecomplimenteerd. Na een toelichting op de diploma's door de heer J. Bollen, secretaris van de examencommissie, die naast het aan bieden van gelukwensen, de jongens er ook terdege op wees dit diploma waar te maken in het bedrijf, nam de heer G. Burgemeester het woord. „Waardering heb ik voor jullie Ijver", aldus de heer Burgemeester, „waardoor dit resultaat mogelijk werd. Het bedrijf heeft hard geschoolde mensen nodig en een felici tatie, ook aan het adres van de ouders, is daarom zeker op zijn plaats". Een dankwoord namens de ouders sprak de heer J. J. v. Kins. AARZELT NIET STEUNT MARGRIET! In de komende week wordt onder de leuze: „Aarzelt niet - steunt Margriet" de jaarlijkse collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de medi sche verzorging van kleuters van 1 tot 6 jaar, uit gezinnen van alle gezindten, woonachtig in Leiden. Gezien het prach tige werk, dat deze Stichting nu reeds vijftien jaar doet en de financiële steun, welke zy zeer nodig heeft, verwachten wij, dat velen aan deze oproep gehoor zullen geven. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Willem Meijndert, zn van C. van Rijn G. Star; Simon Jacobus, zn van J. P. jan Schie en P. C. Hoogeveen; Yvonne, Jr van H. Klinkhamer en J. Bavelaar; Iheodorus Johannes, zn van J. P. Korte- t&as en C. J. Elstgeest; Hendrik, zn van i- Nieuwenburg en E. H. de Langen; Mar gis Arthur, zn van J. Ibelings en L. C. f- van Riet; Maria Geertruida, dr van J. van Fruchten en K. G. Kuipers; Cor- lelia Catharina, dr van C. P. Loos en E. 'a.i Rijn; Jolanda, dr van H. v. d. Linden »h H. R. v. d. Meer. GETROUWD E. J. de Wilde en P. Plu; J. H. Teske *n B. Roest; M. Groen en M. C. Wiel- houwer; J. de Wilde en A. van der Luit; N van Teijlingen en A. C. Singerl.ng; J. A Boers en C. B. C. Blijleve; G. M. Seijn en M. E. SJardiJn; A. F. van Delft en M. van Opijnen; H. Treur en J. de Koning; p. de Graaf en J. E. T. Brusche; W. G. Verkade en H. Seelbach. De zes Nederlandse studentenweer baarheden hebben gezamenlijk een boek uitgegeven, „Weerbaar en Student", waarin de historie van deze typisch Hol landse studenten-folklore is beschreven en waarvan de opbrengst bestemd is om fondsen te scheppen voor de aanschaf van nieuwe gala-uniformen. Het met foto's, oude prenten en cartoons geïl lustreerde boek bevat de geschiedenis van: de Leidse Studentenweerbaarheid „Pro Patria", de Koninklijke Utrechtse Studentenweerbaarheid, de Koninklijke Studentenschietvereniging te Amster dam, de Delftse Studentenweerbaarheid, de Kompagnie Vrijwillige Flankeurs te Groningen en de Wageningse Studenten schietvereniging „Transvaal". Prins Bernhard, die beschermheer is van de meeste der studentenweerbaar heden, heeft een voorwoord geschreven waarin hij o.m. zegt: „De Nederlandse studentenweerbaarheden hebben in het verleden, in tyden van oorlog, hun taak herhaaldelijk met ere vervuld. Als vre destaak zie ik voor hen bovenal wegge legd het door beter onderling begrip na der tot elkaar brengen van studenten en gewapende macht". Voorts bevat het boek bijdragen van de geallieerde op perbevelhebber in Europa, generaal Nor- stadt, luitenant-generaal tit. C. F. Pa- hud de Mortanges, verder een artikel over de uniformen (16721831) door dr. F. G. de Wilde en verscheidene bij dragen van de studenten, waarbij ook de studentikoze pagina's niet ontbreken. Na het bezoek en de parade der stu dentenweerbaarheden van Amsterdam, Utrecht, Leiden en Delft aan het Na- vohoofdkwartier te Parijs ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de Navo in 1959, nam de toenmalige com mandant van de Amsterdamse studen tenweerbaarheid, de heer E. H. A. de Mol van Otterloo, het initiatief tot de geza menlijke uitgave van een boek over de historie der studentenweerbaarheden. Het ligt in de bedoeling om te zijner tijd een stichting te maken van de uniform fondsen, waarin ook het bedrijfsleven gevraagd zal worden by te dragen en van de rente van het kapitaal by de lustra van de korpsen telkens 15 tot 20 nieuwe uniformen aan te schaffen. „Weerbaar en Student", dat in een oplaag van 10.000 exemplaren is gedrukt, komt niet in de boekhandel. Welvaart, een zegen? „Welvaart, een zegen?" Dit was het onderwerp, waaraan het ARJOS-Iid T. Nauta gisteravond tjjdens de eerste ver gadering van dit seizoen van de A.R.- jongerenvereniging zyn inleiding wydde. De vergadering werd gehouden in het Gereformeerd Jeugdcentrum aan de Breestraat. Velen zyn van mening, aldus de heer Nauta, dat de huidige hoogconjunctuur een vlag is die de lading dekt. „zyn wij niet allemaal een slaaf van de wel vaart?", zo vroeg hy zich af. De zon dagsrust wordt in zeer veel gevallen op geofferd aan de welvaart. De zondags rust, die men toch een geschenk kan noemen van grote sociale betekenis. „Wat moeten we dan, armoede?" Als afschrikwekkend voorbeeld gebruikte spreker Indonesië en Finsterwolde, waar de grote armoede het communisme in de hand werkt. Niet de welvaart is het kwaad, maar juist de mens. Laten we toch vooral bedenken, dat de welvaart slechts een middel is om te leven. Laat het nooit het doel worden, zo besloot spreker zyn inleiding. Vervolgens was het de beurt aan de politieke maandoverzichten. Het buiten lands maandoverzicht werd gegeven door G. v. d. Berg die bijzondere aandacht besteedde aan de gespannen verhouding tussen Oost en West. Netty Stolp nam de binnenlandse situatie onder de loep. Na de pauze werd enthousiast gedis- cussiëerd over de inleiding van de heer Nauta. Ruim f. 5687,voor kankerbestrijding De vorige week hier ter stede gehou den huis-aan-huis inzameling en de straatcollecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) hebben ruim f5.687,opgebracht. NOG STEEDS GUNSTIGE ARBEIDSMARKT De werkloosheid heeft zich ook in de maand augustus in het gebied, dat res sorteert onder het Gewestelijke Arbeids bureau aan de Doezastraat, op het uit zonderlijk laag niveau van ongeveer 125 gehandhaafd. Wel was er enige verschuiving. De werkloosheid onder de bouwvakarbeiders nam iets toe. Maar dat is niet iets om zich ongerust over te maken. We hebben het al eens meer geconstateerd, de ver strekte cijfers hebben betrekking op de laatste van de maand. Een momentop name dus. Misschien net ergens een karwei afgelopen en op zoek naar een volgend werk. De volgende dag kan het al minder zijn. Na de laatste van de maand augustus zijn er zeker al weer zeven van de 21 werkloze bouwvakar beiders aan het werk getrokken. Het kan ook haast niet anders, want de werkgele genheid in het bouwbedrijf is nog steeds uitermate gunstig. Bovendien zijn 67 personen, die inge schreven staan aan de Doezastraat, minder geschikt voor het arbeidsproces. Wel nam de geregistreerde vraag in augustus aanzienlijk af nJ. van 827 tot 703. Een gedeelte van de op einde juli openstaande aanvragen kon namelijk worden opgevuld met plaatsing van ex- scholieren van technische- en andere scholen. De tekorten aan personeel zyn vooral in de metaalbedrijven, de textielfabrie ken en in de bouwnijverheid nog zeer groot. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen is toegenomen van 78 tot 100, waaronder 63 meisjes beneden de leeftyd van 19 jaar. Deze arbeidsreserve zal spoedig aanzienlyk afnemen. De vraag naar vrouwelijk personeel is na melijk zeer groot, vooral in de confec tie- en textielbedrijven, terwijl ook de vraag naar kantoorpersoneel beduidend Toonkunstkoor zingt „Die Schöpfung" en „Jeanne d'Arc au bucher" Het Toonkunstkoor zal op zyn as. concert onder leiding van zyn dirigent Iskar Aribo „Die Schöpfung" van Jozef Haydn en „Jeanne d'Arc au bücher" van Arthur Honegger uitvoeren. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand augustus werd er by de Leidsche Spaarbank ingelegd 2.172.258.70 gulden en terugbetaald f. 1.751.237.11. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 553 en het aantal afbetaalde boekjes 293. Op 6.254 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f. 117.802.50 bijge schreven. Er werden 1.084 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f. 34.268.21. Het tegoed der 48.975 inleggers bedroeg aan het einde der maand 43.872.047.95 gulden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren P. J. Rogaar te Amster dam en W. A. Hamel te Leiden. Het „Groene Kruis", dat zich mede ten doel stelt het verbeteren van de voe dingsgewoonten van zieken en gezonden gaat er met ingang van 19 september toe over om in het gebouw aan de Mid delweg een spreekuur voor dieëtpatien- ten te houden. De Generale Synode van de Gerefor meerde Kerken in Nederland heeft in de zitting van gisteren besloten aan de- putaten voor kerkopbouw, voor evan gelisatie en industrie voor het Alge meen Diaconaal Bureau op te dragen en aan de besturen van Evangelisch Herstel en Opbouw, van de Gerefor meerd Sociale Actie, van de Nederlandse Gereformeerde Jeugdraad, van de Stich ting Steun Kerkbouw en van het Gere formeerd Sociologisch Instituut te ver zoeken een zodanige onderlinge samen werking te bevorderen, dat een alge mene „planning" gevonden kan worden, die voor de goede ontplooiing van de Gestolen auto was snel terecht Dankzij jonge politieman Een Amsterdammer, die als gast in Noordwijk vertoefde, kwam 's avonds tot de ontdekking dat zijn op de Prins Hen- drikweg geparkeerde personenauto was ontvreemd. Een jonge agent, die juist uit dienst ging, knoopte de beschrijving en het kenteken van de wagen goed in de oren. Bij het naar huis gaan reed hy nog een straatje om en trof op de St.-Jeroens- weg de gestolen auto aan. De daders bleken reeds te zyn gevlucht. Enkele doosjes sigaretten bleken zy te hebben meegenomen. Dank zy de oplettendheid van deze politieman kon de eigenaar binnen een uur zyn auto weer in ontvangst nemen. IERSE ARBEIDERS GAAN BIJ FOKKER WERKEN Na een uitgebreide speurtocht door Noord-Ierland hebben vertegenwoordi gers van Fokker uit een 200-tal arbei ders een groep van 30 merendeels jonge mannen aangenomen, die in de fabrie ken op Schiphol als geschoolde arbeids krachten te werk zullen worden gesteld. De eerste 12 van deze Ieren zijn thans in ons land aangekomen. De nieuwe arbeiders stammen ten dele uit de Engelse vliegtuigfabriek Short by Belfast, deels uit andere industrieën. De directie van Fokker heeft zich wegens de krappe arbeidsmarkt genoodzaakt gezien personeel in het buitenland te zoeken. PRINSESSEN BIJ OPENING OESTERSEIZOEN Het oester- en mosselseizoen is van daag in Yerseke geopend. De feestvreug de werd nog verhoogd door de aanwezig heid van de Prinsessen Beatrix en Mar griet, die vol belangstelling alle onder delen van het door het comité „Zeeland presenteert", samengestelde programma volgden. Gedenkboeken Oorlogsgravenstichting De Oorlogsgravenstichting is gereed gekomen met de samenstelling van een serie van 38 gedenkboeken, waarin de namen zyn opgenomen van 115.000 Nederlandse oorlogsslachtoffers, wier graven nimmer aanwijsbaar zullen zijn. Dit feit heeft in Israël grote aandacht getrokken. Niet minder dan 30 delen zyn namelijk met de namen van de Nederlandse joodse slachtoffers gevuld. De Israëlische organisatie tot herden king van joodse slachtoffers heeft de gedachte gehad op 13 september, de dag dat de Oorlogsgravenstichting haar 15- jarig bestaan herdenkt, het dagelijks ritueel van het ontsteken van de eeuwige vlam op het Centraal Joods Monument te Jeruzalem te doen verrichten door de Nederlandse ambassadeur in Israël, mr. W. J. G. baron Gevers. arbeid van de gereformeerde kerken noodzakelijk is. Voorts heeft de synode besloten, dat deputaten voor de evangelisatie con tact zullen opnemen met dezelfde depu taten van de Christelijk Gereformeer de Kerken om de mogelijkheid van sa menwerking nader onder ogen te zien. Ds. H. J. Riphagen (Barendrecht) heeft rapport uitgebracht over het werk van deputaten voor radio- en televisie uitzendingen. De synode sprak uit, dat de plannen voor televisie-uitzendingen van geïllustreerde by bel vertellingen haar instemming hebben. Prof. dr. G. C. Berkouwer deed ver slag over het rapport van de zaken van de Gereformeerde Oecumenische Sy node. De synode besloot de kerken te vragen of er onderwerpen zyn die, naar hun oordeel, op de synode in 1963 te Grand Rapids (V.S.) voor behandeling in aanmerking komen. Voorts is beslo ten vier stemhebbende afgevaardigden naar Grand Rapids te zenden. Daar naast zullen buiten bezwaar van de ge nerale kas vier adviserende leden wor den benoemd. Vervolgens kwam aan de orde het rapport over enkele uitspraken van de Gereformeerde oecumenische synode van 1958. Rapporteur was prof. dr. H. N. Ridderbos. De synode zal instemming betuigen met de algemene strekking van de uitspraak van de seno- de en tot de eerstkomende oecumenische synode een schrijven richten, waarin uiting wordt gegeven aan enkele bezwa ren, die in de rapporten van deputa ten en commissie zyn ingebracht tegen bepaalde uitspraken van de Gereformeer de oecumenische synode over de inspi ratie van de Heilige Schrift, het hu welijksprobleem en over de polygamie op het zendingsveld. Dr. J. G. Aalders (Leeuwarden) rap porteerde over het verzoek van de par ticuliere synode voor Noord-Brabant en Limburg om uit te spreken dat het in de vrijheid van de kerken staat in de dienst op zondagochtend ter afwisseling van de wet der tien geboden een gedeelte uit het Nieuwe Testament te lezen, waarin eveneens de christelijke leefregel aan de gemeente gepreekt wordt. De commissie wilde aan dit ver zoek wel voldoen, maar de kerkeraden op het hart binden, by de hantering van deze vrijheid, er op toe te blijven zien, dat de wet in de eredienst niet voor andere schriftuurlijke lezingen van de wet naar de achtergrond geschoven wordt. Tot slot heeft de synode zich bezig gehouden met het verzoek van de We reldraad van Kerken een waarnemer te zenden naar de derde vergadering te New Delhi. Voor- en tegenstanders van de aansluiting by de Wereldraad van Kerken deden zich ter synode horen. De behandeling van deze kwestie is evenwel aangehouden. Advertentie -ra'SSiSSSISSi Ben Goerion vormt GEEN regering Trekt zich wellicht uit het politieke leven terug De Israëlische demissionaire minister president, Ben Goerion, heeft president Ben Zwi geschreven dat hij met het oog op de huidige politieke toestand de op dracht tot het vormen van een nieuwe Israëlische regering niet op zich kan nemen. Hy liet verder in zyn brief blij ken dat hy zich misschien wel uit het politieke leven zou terugtrekken. Ben Goerion schreef de brief nadat hy gisterochtend een gesprek had gehad met het secretariaat van zyn partij, de Mapai. Aangenomen wordt dat het secretariaat zich niet heeft kunnen ver enigen met de eis van eventuele coali tiegenoten, dat de Mapai niet de meer derheid van de portefeuilles in de rege ring zal krijgen. zoals in het vorige ka binet het geval was. De partyen die in de eerste plaats in aanmerking komen voor een coalitie met de Mapai. zijn de linkse groepen Mapan en Ahdoet Avoda, de liberalen en de na tionale religieuze party. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Slnt-Annaland T. Langerak te Vinkeveen. Aangenomen het beroep van de Generale Synode tot zendingspredikant t.b.v. de Geref. Zendlngsbond ln de Ned. Herv. Kerk ln de Bwana Loubser Zending te Eldoret (Kenia) J. j. Tlgchelaar te Sint-Anthoniepolder. GEREF. KERKEN Beroepen te Zeist H. J. van Duinen te Zwijndrecht. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te LJmuiden H. Stolk te Blok zijl. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Dordrecht K. de Gier te 's-Gravenhage en A. Hofman te Zeist. Indonesië heeft behoefte aan bijbels De Indonesische regering heeft de drukkerij van de missionarissen van Steyl te Ende op het eiland Flores opdracht gegeven 250.000 exemplaren te drukken van een volledige uitgave van het Oude en het Nieuwe Testament. De regering wil in het kader van het achtjarenplan elk rooms-katholiek gezin in Indonesië een bijbel schenken en heeft daarvoor 62 miljoen roepia's uitgetrokken. De Indonesische regering heeft voorts Japan gevraagd om 50.000 bijbels te zen den als deel van de herstelbetalingen, die Japan aan Indonesië moet voldoen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3