SENSATIONELE OMMEKEER IN HET SCHEREN: oo SP0RÏT0T0 Conflict in Israël tussen de staat en de religieuze ultra-ortliodoxie Grootvader ontvoerde Ideinzoon, toen diens ouders zich voornamen naar de Sowjet-Unie te emigreren het NIEUWE mesje dat u niet voelt Blue Gillette EXTRA Behoud Amsterdamse binnenstad is van nationale betekenis" Qhfat&uic vnnv - $e£ux>v&eid* N.v.HET MQtORHUIS Stuwcoinplex Hagestein in de Lek offieiëel in gebruik gesteld KNVB-beker DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 (Van onze Israëlische correspondent) In Israël is de strijd tussen kerk en staat weer eens opgelaaid. De laatste weken hebben zich enkele incidenten voorgedaan, die demon streerden, dat de Israëlische ultra-orthodoxie, die een theocratische staat nastreeft, zich opnieuw in slagorde heeft geschaard. In het middelpunt van een van deze incidenten staat een elfjarig jongetje, zijn moeder (zijn vader houdt zich kennelijk op de achter grond) en zijn grootvader, vader van zijn moeder. In Cholon, een gemeente grenzend aan Telaviv, woont een zekere familie Schuchmacher. Het gezin is incompleet, want het enige kind van de Schuchmachers, Jossele, is al bijna twee jaar zoek. Jossele was om een of andere reden toevertrouwd aan de zorgen van zijn grootvader Nachman Sjtarkes. die in Meach Sjeariem woont, een schilderachtige Jeruzalemse buurt, die tot ver buiten de Israëlische landsgrenzen bekendheid geniet als burcht van Israëls religieuze ultra- orthodoxie. De Schuchmachers zijn van Oosteuropese afkomst en het gerucht wil, dat zij een paar jaar geleden aanstalten maakten om Israël vaarwel te zeggen en naar de Sowjet-Unie te emigreren. Drijven van kleine minderheid fanatici Toen de oude Sjtarkes hoorde, dat zijn kleinzoon die hy een streng-reli- gieuze opvoeding gaf kans liep te ver huizen naar een land, waar de gods dienst als een verwerpelijk kwaad wordt beschouwd, sloeg de schrik hem om het hart. Hy besloot de zaak voor te leggen aan de inmiddels gestorven stedelijke opperrabijn van Jeruzalem, Zvi Pesach Frank, en deze besliste op grond van de godsdienstcodex, dat in een geval als dit, waarin het er om gaat een kind voor het jodendom te behouden, de rechten van de ouders overgaan op de grootouders. Zo kwam het, dat Jossele op zekere dag zoek bleek. Grootvader Sjtarkes hield zich eerst van den domme. Jossele was ontvoerd, gaf hij tenslotte toe, maar door wie en waarheen wist hij niet. Hij wist alleen met zekerheid, dat de ouders zich geen zorgen behoefden te maken, want Jossele was in goede handen en verkeerde in blakende welstand. Toen de ouders tot het inzicht kwamen, dat met Sjtarkes goedschiks niets viel te berei ken, mengden zij de politie in de zaak. De oude liet zich ook nu niet vermurwen en natuurlijk stond heel Meah Sjeariem als één man achter hem. Sjtarkes be greep echter al gauw. dat de cel hem wachtte en dus wendde hij ziekte voor. Het hielp hem niet lang, want toen de politie tot de conclusie kwam. dat Nach man haar aan het lijntje hield en sabo teerde waar hij maar kon. werd hij ge arresteerd en via het hoofdbureau van politie in Jeruzalem naar de centrale gevangenis in Ramleh overgebracht. Nu begon de speurtocht naar Jossele eerst recht. Maanden lang deed de po litie invallen in godsdienstscholen, die door de ultra-orthodoxie beheerd wor den. maar de dwepers van Meah Sjea riem lachten in hun vustje, want Jossele bleek onvindbaar. Bij de neus genomen Grootvader Nachman kon zich intus sen maar slecht aanpassen aan de ge vangenis-discipline en zon op een mid del, dat hem de vrfjheid zou schenken. Toen zjjn wankele gezondheid noch zijn hoge leeftijd voor de autoriteiten aan leiding bleek hem te ontslaan, liet hij doorschemeren, dat hij medewerking zou verlenen bij het zoeken naar zijn klein zoon, mits men hem in vrijheid stelde. Het Israëlische hooggerechtshof, dat destijds het bevel had gegeven hem in hechtenis te stellen, voelde er voor hem een nieuwe kans te geven en zo werd Nachman Sjtarkes vier maanden geleden uit de gevangenis ontslagen. Eenmaal thuis bleek hij echter geheel niet van plan om zijn woord gestand te doen en toen het politie en justitie duidelijk was geworden, dat zij opnieuw bij de neus waren genomen, werd hij nogmaals ge arresteerd en in Ramleh opgesloten. De zaak scheen nu volkomen in een impasse te zijn geraakt. De politie slaag de er niet in ook maar het vaagste spoor van Jossele te vinden. Totdat plotseling een anonymus ten tonele ver scheen, die kennelijk goed op de hoogte was van hetgeen er met het kind was gebeurd en niet schroomde van zijn ervaringen een boekje open te doen. Het spoor leidde allereerst naar Komemioet, een landelijke nederzetting van de ultra-orthodoxe Agoedat Jisraël even bezijden de grote weg naar Beer Sjewa. Na een kort onderzoek werden zes mannen en een vrouw gearresteerd. Bij hun verhoor op het hoofdbureau van politie in Jeruzalem speelden zij aanvan kelijk de verdrukte onschuld, maar later, toen de kinderen in hun dorp waren gaan „doorslaan", moesten zij toegeven, dat Jossele onder de naam Baroech des tijds een paar weken in Komemioet had gelogeerd. Hij was, zo vertelden zij, daar verschenen in gezelschap van zijn oom Sjalom Sjtarkes, die hem wat later, in mei 1960, had opgehaald en met onbe kende stemming was vertrokken. Naar buitenland gesmokkeld Het was de politie inmiddels ter ore gekomen, dat Sjalom Sjtarkes, die in Londen woont en een broer is van groot vader Nachman, zich in mei van het vorige jaar naar Engeland had begeven. Het vermoeden- lag dan ook voor de hand, dat hij Jossele naar het buiten land had gesmokkeld. De Israëlische po litie besloot daarom stappen bij de En gelse autoriteiten te ondernemen voor de uitlevering van Sjtarkes en in af wachting daarvan te verzoeken een ar restatiebevel tegen hem uit te vaardigen. Op dit laatste verzoek werd reeds gun stig beslist. Scotland Yard stelde Sjalom Sjtarkes in hechtenis en de Britse jus titie wacht nu op de officiële stukken uit Jeruzalem, die het mogelijk zullen ma ken hem aan Israël uit te leveren. Het spreekt vanzelf, dat deze onver kwikkelijke episode hier te lande veel stof heeft doen opwaaien. De veront waardiging in niet-religieuze kringen leidde er zelfs toe, dat enkele weken geleden een comité werd opgericht, dat zich ten doel stelt de politie hulp te ver lenen bij het zoeken naar Jossele Schuchmacher. In het kamp van Agoe dat Jisraël trekt men zich van deze ver ontwaardiging echter niet veel aan. Dat blijkt uit een voorval van hetzelfde gen re, dat zich dezer dagen heeft afgespeeld in Ramat Hadassah, aan de noordelijke rand van de vallei van Esdralon. Ontvoerde kinderen Ramat Hadassah Is een opvangcen trum van de zogenaamde jeugd-Alyah, een instituut van de Jewish Agency, dat vele tienduizenden joodse kinderen uit alle landen ter wereld naar Palestina en Israël heeft gebracht en daar voor hun opvoeding en vakopleiding heeft zorg gedragen. Kort geleden, toen er juist een nieuw transport was aangekomen, drongen jeugdige fanatici uit de kringen van Agoedat Jisraël, het kamp binnen, be gonnen de kinderen te paaien met lek kernijen en verdwenen tenslotte met een aantal van de pas aangekomen jongens zonder zich te bekommeren om de pro testen van de verantwoordelyke leiders van het kamp. Drie of vier van de ontvoerden kwa men na een paar dagen terug. Zij ver telden. dat z(j naar een Talmoedschool in Akko waren gebracht en aan hun lot waren overgelaten, toen zij hun ont voerders duidelijk hadden gemaakt, dat zij niet van plan waren daar te blijven. Enkele anderen zijn nog niet naar Ra mat Hadassah teruggekeerd en de politie onderzoekt thans wat er met hen gaan de is. Voor het hoofdbureau van de Je wish Agency, kwam het intussen tot de monstraties van de zijde der strenge orthodoxie, die beweert dat de jeugd- Alyah bij het selecteren van de kinderen geen rekening houdt met hun gods dienstige gevoelens en die van de ouders en tal van religieuze kinderen naar niet- religieuze opvoedingsinstituten zendt. Mosje Sjarett, voorzitter van de uit voerende raad van de Jewis Agency, ont kende dit in een officiële verklaring ten stelligste en sprak van „een lasterlijke actie, gericht tegen de jeugd-Alyah en haar leider Mosje Kol". In zijn verkla ring zet Sjarett uiteen, dat zich onder de 75.000 meisjes en jongens, die sinds de stichting'van de staat door de Jeugd- Alyah naar Israël zijn overgebracht, tienduizenden van orthodoxen huize be vinden. Van de laatst aangekomen groep, zo gaat de verklaring verder, is reeds vijf enzeventig procent in orthodoxe insti tuten ondergebracht, hetgeen een record betekent. Populariteit gedaald Ook dit nieuwe incident heeft de po pulariteit van de ultra-orthodoxe ele menten bij de Israëlische bevolking niet doen toenemen. In brede kring heerst de opvatting, dat hier met strenge hand dient te worden ingegrepen en dat ten spoedigste paal en perk moet worden gesteld aan een situatie, waarbij een be trekkelijk kleine groep de meerderheid van het volk haar wil tracht op te leg gen, door gebruik te maken van gang stermethoden en de' meest elementaire principes van het wereldlijke recht met voeten te treden. Van de stichting van de staat Israël af hebben zijn leiders er naar gestreefd een cultuurstrijd te voorkomen, die noodzakelijkerwijze tot een soort burger oorlog zou leiden. In het drijven van een kleine minderheid van fanatici, zo als zich dit de laatste tijd heeft gemani- festerd, ziet men hier dan ook een hoogst gevaarlijk .symtoom en een bedreiging van de grondvesten van de joodse staat, die met een verandering van de status quo op religieus gebied allerminst is ge diend. Intussen wachten de bange ouders in spanning af en zitten de oom en de grootvader in de gevangenis, Sjalom Sjtarkes in Londen en Nahman Sjtar kes in Israël. Eerste Eurotel komt bij Vrouwenpolder (Van onze correspondent) Over ongeveer 2 jaar zal in de duinen bij Vrouwenpolder op Walcheren het eerste Nederlandse Eurotel worden ge opend, een gebouw, dat bestaat uit ap partementen, die door particulieren kunnen worden gekocht. Het gebouw, dat men in Vrouwenpolder wil stichten, zal 16 verdiepingen hebben met in to taal 208 hotelflats. De bouw van dit Eurotel zal worden opgedragen aan het architectenbureau E. F. Groosman uit Rotterdam. Het gebouw zal 55 meter hoog worden. Op de begane grond zullen zich de hall, een receptiezaal, dienstruimten, een ge meenschappelijk restaurant en een re creatieruimte bevinden. Op het dak komt een ruimtecomplex, waar men ge meenschappelijk gezelligheid kan vin den. Nabij de hall is gedacht aan een winkel, waar ongeveer alles te koop zal moeten zijn voor diegenen, die in hun eigen flat de maaltijden willen bereiden. Er komen een tennisbaan en een even tueel verwarmd zwembad in de beschut te duinkom, met daarbij enkele zitter- rassen en kleedgelegenheden en er wordt een eigen duinpad aangelegd naar het strand, waar strandhuisjes zullen wor den gebouwd. De definitieve goedkeu ringen moeten nog verschillende instan ties passeren, maar men hoopt, dat de gevraagde medewerking zal worden ver kregen. TON LUTZ NEEMT ZIJN GRIEVEN TERUG In een gistermiddag gehouden verga dering van het bestuur van de Stich ting Rotterdams Toneel met de heer Ton Lutz, zijn diens grieven jegens het bestuur, nader besproken. De heer Lutz blijft het onjuist ach ten. niet tevoren in het bestuursbesluit tot benoeming van de heren De Vries, Flink en Kip voor het seizoen 1962 e v. te zijn gekend, maar hij heeft anderzijds begrip getoond voor de intenties bij be doeld bestuursbeleid. Hoewel hij in de vergadering van gisteren niet op zijn besluit is teruggekomen, wil hij zijn grieven over dat beleid, terug nemen grieven die voornamelijk gericht waren tegen wat de heer Lutz noemde „gebrek aan openhartigheid van het Stichtings bestuur alsmede van de heer Rob de Vries". OVERAL VERKRIJGBAAR 5 stuks 0.90 - 10 stuks 1.76 De enige manier om volmaakt geschoren te zijn is met Blue Gillette EXTRA. Schoon en glad voor de gehele dag. Dit nieuwe mesje scheert zo heerlijk zacht en gemakkelijk, dat scheren nu een prettige bezigheid wordt! BIJZONDER AANBOD I Probeer dit nieuwe mesje op z'n SAMEN best: in het nieuwe Gillette-apparaat 50 met 4 Blue Gillette EXTRA mesjes «J m (Van onze Amsterdamse correspondent) In een rapport, dat is voorgelegd aan B. en W. van Amsterdam, komt de Amsterdamse raad voor de stedebouw tot de conclusie, dat het in stand houden van de oude stad een zaak is van nationale betekenis, die grote offers en inspan ning rechtvaardigt. De raad meent dat er geen redelijke grond is voor de opvatting, dat de ka rakteristieke schoonheid van de Am sterdamse binnenstad aan de praktische Advertentlel ook leverbaar met vier deuren en 1700 motor Volmaakt rijgenot in'n wagen zonder opsmuk maar verzorgd tot in het kleinste detail met tal van accessoires als standaarduitvoering. Een practische en duurzame automobiel met onbelemmerd uitzicht en asymmetrisch opge stelde ruitenwissers. Voor extra rijgenot kunt U een Rekord met Olymat automatische koppeling of Opel vouwdak kiezen. Ook leverbaar met een 1.7 liter motor. Neem de proef op de som en maak een proefrit! STATIONSWEG 1 EN 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 Totale Rijnkanalisatie kost 150 miljoen (Van onze correspondent) De directeur van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, heeft gisterochtend nabij Hagestein het stuwcomplex Hagestein in de Lek als onderdeel van de werken tot kanalisatie van Neder-Rijn en Lek, officieel in gebruik gesteld. De bouw van het tweede stuwcomplex nabij Amerongen is in 1959 begonnen, en men hoopt dat in 1966 gereed te krügen. Aan de voorbereidende werkzaamheden van het derde onderdeel het stuwcomplex bij Driel zal nog dit jaar worden begonnen. Men hoopt het geheel einde 1968 klaar te hebben. Alvorens door een druk op de knop de met vlaggen versierde stuw in werking te stellen, gaf ir. Maris een overzicht, waarin hij zeide, de stuw van Hagestein te beschouwen als de eerste bouwsteen van het kunstwerk, dat in het kader van de Rijn-kanalisatie is gereedgekomen. Hoewel, zolang de andere twee stuwen nog niet gereed zijn, het voordeel van plaatselijke aard is, wordt met de in ge- bruikstelling van de stuw te Hagestein toch enige verbetering van de rivier- kruising van het Amsterdam-Rijnkanaal bij lage rivierafvoeren bereikt. Bovendien zal het verval by Hagestein worden gebruikt voor de winning van elektrische energie, een functie die aan de beide andere stuwen niet is toege dacht. Met de turbine van Hagestein zal ongeveer 6 miljoen kilowatt per jaar ge produceerd kunnen worden, hetgeen overeenkomt met een kolenbesparing van rond 3.000 ton per jaar. De stroom zal worden geleverd aan de P.U.E.M. Het complex, dat uit een stuw en een sluis bestaat, zal het riviervak Amerongen Hagestein (23 km.) op peil moeten hou den. Dit peil komt tevens ten goede aan het gedeelte van het Amsterdam-Rijnkanaal tussen Wijk bij Duurstede en Tiel. Bij lage en gemiddelde afvoeren van de Rijn is de stuw geheel of gedeeltelijk door schuiven gesloten en moet de scheep vaart door de sluizen worden geschut. Bij de hoge afvoeren zijn de beide stuw- schuiven (z.g. vizier-schuiven) geheven en passeert de scheepvaart door de vrij gekomen openingen. De landhoofden aan weerszijden hebben hun vissluis voor schub-vis en een montée-goot voor glas aal, een en ander ten behoeve van de rivier-fauna. In beide gevallen wordt de vis naar de sluis en montée-goot gelokt. Ir. Maris merkte nog op, dat de gehele kanalisatie van Neder-Ryn en Lek eraan zullen meewerken, dat er minder water (door de Waal b.v.) voor onze water huishouding verloren zal gaan. De opzet is, om in de toekomst het water, dat wij niet direct nodig hebben in onze rivie ren, te verzamelen in het IJsselmeer, dat het grote reservoir zal moeten worden. Het stuw-complex de Hagestein, waar aan in 1954 reeds werd begonnen, heeft Voor de sporttoto van zondag j.l. zijn geen meldingen binnengekomen van deelnemers die dertien uitslagen goed hadden. De eerste prys wordt derhalve gevoegd by de tweede. De veertig perso nen die tot twaalf goede voorspellingen zijn gekomen zullen nu 171.122 gulden delen. Zy ontvangen dus 4278 gulden, uitgezonderd de ene deelnemer met twee rytjes van twaalf goede uitslagen, die uiteraard 8556 gulden zal ontvangen. Voor de extra-prijs van de vijf gelijke spelen zijn 367 meldingen binnengeko men. De kandidaten voor deze prijs zul len ruim 82 gulden per persoon ontvan gen. Hockeyspelers voor centrale training Nu het interlandseizoen voor het Ne derlands hockey-elftal reeds op zater dag 21 oktober begint met een wedstrijd tegen Engeland te Brighton, wordt ook de centrale training vroeg ingezet. De elfstalcommissie heeft voor de eerste trainingsbijeenkomst op 15 september in het Olympisch Stadion de volgende 13 spelers uitgenodigd: achterspelers: J. P. Fokker (Laren), Th. Terlingen (Be Fair) en J. Leemhuis (SCHC); middenspelers: T. van Dijck totale Rijnkanalisatie, die behalve de werken bij Amerongen en Driel ook ver beteringen aan het Pannerdense kanaal in de IJssel omvat, zal naar schatting ongeveer 150 miljoen gulden gaan kosten. Daarna maakte het gezelschap een meer dan 40 miljoen gulden gekost. De vaartocht door de sluis en de stuw. (Kampong), G. Overdykink (DSHC), F. Fiolet (HDM) en J. van Gooswilligen (SCHC); voorspelers: L. Krol (Leiden), Th. van Vroonhoven (Tilburg), F. van Buchem (Union), P. van de Rovaart (HDM), T. de Lanoy Meyer (Laren) en J. Voigt (Hurley). Kandidaten voor de plaats onder de lat zijn dus nog niet aangewezen. Voorts valt op dat J. W. van Erven Dorens dit maal niet van de partij is. Nu Hans Kraay van zijn nieuwe ver eniging Feijenoord geen toestemming heeft gekregen de conditietraining van onze nationale hockey-ploeg te leiden, wordt naar een andere CIOS-man uit gekeken. Vernacht mag worden dat de huidige coach van het elftal, Jan Anjema, die zich wegens drukke werkzaamheden heeft moeten terugtrekken, op de alge mene vergadering van 30 september a.s. zal worden opgevolgd door de (eveneens) oud-international Piet Bromberg. Tot dat tijdstip zal de heer Anjema nog de supervisie over de training hebben. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren te Noot dorp gehouden draveryen lulden: Hazerswoudeprijs11. Zanto (F. A. Bos veld) (2.55.8); 2. Zigeunerin; 3. Yvetta M. Tot.: wl. f3.30, pl. 1.80, 2.80, 2.70, kop pel 9.30, cov. 11.40. Zoeterwoudepnjs, le heat: 1. Victor Hol- landia (J. v. Dooyeweerd) (2.18.8); 2. Wiebeline Wip: 3. Vlollna Norton. Tot.: wi. f3.10. pl. 1.20, 1.20, 1.40. koppel 5.60. cov. 4.20. 2e heat: 1. Victor Hollandia (J. v. Dooyeweerd (2.19.6); 2. Wiebeline Wip; 3. Sunny Williams. Tot.: wl. f 1.60, pl. 1.20, 1.40, koppel 5.60, cov. 4.20. Definitieve uitslag door optelling van de schaaltljden1. Victor Hollandia (J. v. Dooyeweerd); 2. Wiebeline Wip; 3. Sunny Williams. Rijnsaterwoude-prijs: 1. Yuëatan Hano ver (A, G. Heskes) (2.54.7); 2. Yolanda van Oranje; 3. Xavier. Tot.: wi. f2.90. pl. 1.90, 2.40, 4.40, koppel 8.90, cov. 15.80. Noordscharwoude-prljs: 1. Walnut Ere- eisen van onze tyd ten offer zou moe ten vallen. Aan de andere kant zou het volledig behoud van de binnenstad aan de ontwikkeling van de city onaan vaardbare beperkingen opleggen. Tus sen beide uitersten dient de middenweg te worden bewandeld. In het rapport wordt het gemeente bestuur aanbevolen een algemeen plan op te stellen, volgens hetwelk het bin nenstad-probleem op verantwoorde wijze kan worden aangepakt. Voor dit plan zal nodig zyn, dat er gegevens worden verzameld over aard, capaciteit en kwa liteit van de bebouwing en dat er ge gevens en denkbeelden worden vastge legd over noodzakelyke, gewenste en on gewenste functies van de stad. Zo zal ernaar moeten worden gestreefd, dat bepaalde vestigingen worden aangetrok ken en andere vestigingen naar elders worden verplaatst. De raad stelt zich, wat het doorgaan de verkeer betreft, op het standpunt, dat dit uit de binnenstad moet worden geweerd, doch wil het zaken- en toeris tenverkeer wel degelijk in de binnen stad houden. Het zal echter noodzake lijk zyn gegevens te verzamelen over dit binnenstadverkeer, de parkeermogelijk- heden, de verkeersregeling en de invloed, die parkeermeters kunnen uitoefenen. De raad heeft tenslotte gemeend, dat het stedebouwkundig beleid voor de Am sterdamse binnenstad In een strakker, duidelyker en meer gecoördineerd ver band zal moeten woren gebracht. Tot dusver houden gemeentelyke instanties en particulieren zich op velerlei niveau bezig met het voorkomen van ongewens te ontwikkelingen in de binnenstad. Illlllllllllllllllllllllllllllll Rennersapotheek Zürich Dat men niet ten on- m rechte besloot de cabines van een aantal renners te laten doorzoeken, tijdens de wereld kampioenschappen op de Oer- likon-baan te Zürich heeft het rapport dat de gezondheids dienst van het kanton Zürich uitgegeven heeft, wel bewezen. Bij een van de renners werd een voorraad opwekkende middelen aangetroffen, die de stoutste verwachtingen overtrof. In zijn cabine bevonden zich 77 wecka- minetabletten, ongeveer 100 cof- fëinekorrels, twee ampullen voor vitamine-injecties, 10 zetpillen met een sterk slaapmiddel en drie ampullen voor plaatselijke verdoving iiiiillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiii Naar wy vernemen heeft het KNVB-be- stuur besloten ook dit seizoen weer een toernooi om de KNVB-beker te houden. Aan deze bekercompetitie, die volgens afvalsysteem zal worden gespeeld, zullen alle semi-profclubs deelnemen, en daar naast de kampioenen van de eerste-klas amateurvoetbal 1960'61. Deze kampi oenen zijn: KHFC, Xerxes, Velocitas en Sportclub Emma. In de eerste ronde, die op zaterdag 30 september a s. zal wor den gespeeld, komen naast de kampioe nen van de amateurs alle ploegen voor de tweede divisie uit. De winnaars van deze ronden worden samengevoegd met de clubs uit de eerste divisie en deze zul len op zaterdag 21 oktober a.s. tegen elkaar uitkomen. De derde ronde wordt gespeeld op zondag 31 december en hier in komen uit de winnaars van de tweede ronde met alle ploegen uit de ere-divisie. Carnavalszondag, 4 maart, zal er een tussenronde worden vastgesteld, terwijl woensdag 9 mei de vierde ronde plaats vindt. Daarna volgen op woensdag 16 mei de kwart-finales en op woensdag 23 mei de halve finales. De finale zal op een nader vast te stellen datum worden ge speeld. In de eerste drie ronden zullen de clubs zoveel mogelyk regionaal tegen elkaar uitkomen. bus (J. J. Bakker) (3.30.7): 2 Veralynn Maire; 3. Xiphon Hollandia. Tot.: "wl. f2.80, pl. 5.50, 3.90, koppel 4.70, cov. 9.90. Totallsator-omzet f51.917.50.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7