Laatste nieuws KERNPROEVEN VARIATIE Oldenzaal kreeg te laat oog voor problemen buitenlandse arbeider De bevolking denkt milder over Italianen dan over eigen nozems en DRANK Met een enkel woord DE MIDZA SPAARZEGEL Agenda Oud. Hol!. Hotel-Restaurant Meuw-Minerva 0 DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 Vreemdelingen voelen zich achteruitgezet Iets goed maken! (Van onze reportageredacteur) Hollandse vasthoudendheid en nuchtere argumenten zijn gisteren in de directiekamer van de Olden- zaalse textielfabriek H. P. Gelder man en Zn stukgelopen op zuide lijke impulsiviteit en gevoel van eigenwaarde. De personeelschef van dit 2300 werknemers tellende bedrijf had er gisteravond tenmin ste weinig hoop op. dat het gros van zijn 75 Italianen en Spanjaar den op hun besluit om te repa triëren zal terugkomen. Laaiden de discussies met de delegatie van de stakers soms zó heftig op, dat de aanwezigheid van twee politie-agenten in de portiers loge al geen overdreven bezorgd heid leek. met de in de kantine samengestroomde Italianen en Spanjaarden, bleek het al heel moeilijk het goede garen te spinnen waar het de firma Gelderman toch om te doen is. Mr. Nieboer, de personeelschef, verklaarde een en ander uit een werkelijk bestaande angstpsychose bij de Italianen, na wat zij aan nozemterreur hebben ondervonden, een en ander nog verscherpt door het gevoel van discriminatie, dat zij niet van zich af kunnen zetten.. Intussen realiseert de bevolking van Oldenzaal zich in het algemeen wel dat men aan de Italianen iets goed te maken heeft. Tot nu toe immers hebben zü wei nig reden tot klagen gegeven en er zijn heel wat Oldenzalenaars, die de kern van het probleem nu veel meer bij een eveneens beperkt troepje Nederlandse lummels zoeken. Die hooguit 20 opge- De ERRES televisie-serie '62 is uit. Haarscherp beeld, fan tastische klank! Prijzen van af f. 645.U kunt deze toestellen pas goed beoorde len, als ze in werking zijn. Daarom laten wij U in onze toonzaal de complete tv-serie in actie zien! Elke ochtend en iedere middag. De belich ting is daar zoals bij li thuis. En: een rustige sfeer. Op uw gemak gaat U vergelijken, keuren en kiezen. Kunt U in de toonzaal niet beslissen, dan komen wij vrijblijvend bij U thuis. Niet met één toestel, maar met verscheidene! Bel ons eens voor een af spraak. Of loop zó maar bij ons binnen. Onze vakmensen staan steeds voor II klaar! Eigen, zeer voordelige financiering. Betaling in 3 maanden zonder kosten. Radio- en t.v.-service óók voor niet-klanten. Haarlemmerstraat 55 t.O. REX Tel. 20593 's avonds 20231 Vervolg van pag. 1 In Denemarken en Engeland zijn gis teren massabetogingen gehouden tegen het hervatten van de kernproeven door de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Indiase mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft naar aanleiding van het Amerikaanse besluit om de proeven te hervatten ver klaard. dat „India geen voorstander is van de hervatting der kernproeven, of deze nu ondergronds of in de atmosfeer worden gehouden". Paus Johannes zal zondagmiddag over de radio een boodschap over de wereld vrede uitspreken. De rede zal door Radio Vaticana worden uitgezonden en door buitenlandse stations worden gere- layeerd, waaraan volgens een woord- voerde van de Vaticaanse radio Neder land. België, Ierland en Spanje reeds hebben toegezegd te zullen deelnemen. De Italiaanse omroep zal er een tele visie-uitzending aan wijden. John Mccloy, president Kennedy's speciale adviseur voor ontwapenings aangelegenheden. en Valerian Zorin, on derminister van Buitenlandse Zaken der Sowjet-Unie. hebben gisteren hun be sprekingen die de hervatting van eigen lijke onderhandelingen over de ontwa pening moeten voorbereiden, hervat. schoten knapen hebben wij met de bij passende brommers, scooters en transis torradio's op de Oldenzaalse markt dui delijk kunnen waarnemen, vooral op de ogenblikken dat die samenscholing het hazepad koos voor de motorbrigade van de gemeentepolitie. De Italianen zaten op dat ogenblik rustig in hun stamcafé „Tythof", waarvan de waard en de waardin geen kwaad woord over hun vreemde gasten willen horen. Men kan zich niet aan de indruk ont trekken dat men aanvankelijk wat te licht heeft getild aan de ontspannings behoefte van de buitenlandse arbeiders. Die bestond grotendeels uit de wekelijkse dansavond in het K.A.B.-gebouw Sint- Jozef en de drie of vier andere dans gelegenheden op de zondag. Daar ont stonden dan de moeilijkheden met de meisjes. De conciërge van Sint-Jozef ver ving een paar weken geleden het bordje „elke zondag dansen" door de tekst „dansen in besloten kring". Het opschrift (in het Italiaans) „Verboden voor Italia nen" heeft hjj nooit gebruikt, wel een caféhouder uit Enschede. Voor de Italia nen was de discriminatie daarmee een feit, dat behalve door knokpartijen met de nozems, nog werd verergerd door na jouwen door de kinderen en het nawij zen door de volwassenen. „Dat is me van onze eigen mensen wel tegengevallen", zei ons een vooraan staande geboren en getogen Oldenzale- naar. Hy houdt rekening met de niet ge ringe taalmoeilijkheden, en met hun on wennigheid jegens de grotere vrijheid van het Nederlandse meisje, die tot mis verstand aanleiding gaf. En er waren, zoals overal en altijd, ook in Oldenzaal meisjes, die het romantisch avontuur zo niet uitlokten, dan toch in elk geval zochten. Wakker geschrokken Oldenzaal is na de veldslag van zon dagavond ineens wakker geworden. Maandag was er al een vergadering tus sen het bestuur van de K.A.B. met zijn geestelijke adviseur en de directie van Gelderman over de vraag hoe men de Italianen weer gelegenheid tot dansen zou geven. Per dancing zullen er 15 Ita lianen worden toegelaten, dan zijn er 45 geholpen, de overige 20 hebben geen be langstelling voor dansen, zo meent men. Niet iedereen is erg enthousiast over die oplossing, welke ook weer tot haken en ogen aanleiding zal geven. Het door de burgemeester uitgevaardigde dansverbod is radicaler, maar ook reëler, vindt men. De lekkerbek komt er aan z'n trek. 8 tot en met 17 september a.s. Houtrusthallen ÏO - 17 en 19 - 23 uur (zondag 13 -17 en 19-23 uur) Gratis smullen, proeven en monsters. Entree f 1,- (Van onze t.v.-medewerker) Wat verwacht werd, is werkelijkheid geworden: het betere werk, dat Karin Kraaykamp in uitzicht was gesteld is haar onthouden. Misschien heeft zij in verband hiermede dat overstapje naar de VPRO genomen. En of de VARA haar dat nu weer kwalijk neemt, moe ten we in het midden laten, maar in ieder geval: het hoofd van de VARA- t.v. sectie trad gisteravond zelf in het beeld om de programmaperspectieven voor het komende seizoen aan te kon digen, waarbq hy de inleiding verschil lende malen aan zijn vaste medewer kers overliet. Gezien de uitgebreide pu- blikaties was er weinig nieuws meer bij. Een kunstzinnig intermezzo werd ver zorgd door de talentvolle Israëlische pianiste Varda Nishry. Een goede pre sentatie is Milo Amstadit wel toever trouwd. Afwisselend, maar tóoh vol doende rust. Vervolgens kwam de film. een echt „lachertje". In de regel is de vrije nieuwsgaring een hoogst ernstige zaak. maar we willen het spel niet bederven. Dus zand erover. De operettefilm was vol „Schwung" en fraai gemonteerd. De verschillende na bootsingen waren aannemelijk, maar be slist niet bedriegelijk. Ze werden te recht met een korreltje zout geserveerd. Ook de tekst neigde hier en daar naar de pikante persiflage. Dr. De Jong eindigde de uitzending met een bezorgd woord en vak-tovenaar Pred Kaps ging opgewekt en handvaar dig naar het wereldconcours om zich te meten met zijn vakgenoten. Eerste tv-program van Rudi Carrell Zondagavond begint Rudi Carrell aan een serie van acht programma's, die de VARA-televisiedienst met Carrell als centrale figuur op het scherm hoopt te brengen. De eerste aflevering komt di rect uit de studio in Bussum. Het staat vast, dat in die uitzending enkele be kende en ook minder bekende dienaren van de kleinkunst hun televisiedebuut zullen maken, maar wie die nieuwe ge zichten precies zijn, dat is een verras sing die de samenstellers pas in de uit zending zelf zouden willen onthullen. De Nederlandse artiesten maken van tijd tot tijd plaats vrij voor twee buitenlandse collega's, namelijk voor het Engelse zan geresje Jani Marden en voor het Ame rikaanse danseresje Barbara Pearce, die overigens al jaren in Frankrijk werkt. De muzikale leiding berust bij Ger van Leeuwen, terwijl de produktie en de regie in handen zijn van Eimert Kruid hof en Nico Kapper. Geslaagde Titan-vlucht Een Amerikaanse raket van het type Titan heeft een afstand van bijna 10.000 km afgelegd. De neuskegel kwam neer in een tevoren bepaald gebied in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan. Deze afstand is al tweemaal eerder door een dergelijke raket afge legd. De luchtmacht hoopt de Titan bin nen enkele weken voor operationeel ge bruik gereed te hebben. Ook voorzitter B. Christenhusz erkent dat er aan het maatschappelijk verkeer van de Italianen te weinig aandacht is geschonken. Hy schrijft dat tevens toe aan hun ongeorganiseerd zyn, zodat de R.-K. Arbeidersbond SintLambertus, geen contact met hen had. Nu heeft men snel een program gemaakt van maande lijkse bijeenkomsten. Van kerkelijke zijde is de regelmatige komst van een Itali aanse priester naar Twente toegezegd. Want ook van die kant heeft men wat te weinig oog gehad voor de betekenis van een geregeld contact met een groep al leenstaande jongemannen. Er was tot voor kort wel een Italiaans sprekende kapelaan in Oldenzaal, maar deze werd overgeplaatst zonder dat dit eigenlijk tot de belanghebbenden doordrong. Het ziet er echter naar uit dat al die goede wil net iets te laat wordt getoond. En in de gevolgen van een mentaal tem poverschil tussen noord en zuid kan zelfs geen E.E.G.-verdrag voorzien In Almelo weer aan het werk By de Kon. Textielfabrieken „Nyver- dal-Ten Cate" N.V. te Almelo is de sta king van Italiaanse arbeiders zo goed als geëindigd. Gisteravond om tien uur zyn de meeste Italianen, die ingedeeld zyn in de nachtploeg, weer aan het werk ge gaan. Het betreft hier ongeveer drie vierde deel van de buitenlandse stakers. Het besluit om de staking te beëindi gen is genomen nadat aan de Italianen een schriftelijke mededeling was uitge reikt, waarin de burgemeester en de politie van Almelo verklaarden, dat tegen hen, die de buitenlandse werkne mers zouden lastig vallen, met de meeste gestrengheid zal worden opgetreden. De burgemeester van Almelo, mr. J. M. Ravesloot, stelde met nadruk vast, dat alle burgers gelijke rechten hebben en dat door de politie al het mogelijke wordt gedaan deze te handhaven. Opnieuw onrust in Enschede In de binnenstad van Enschede zijn gisteravond opnieuw relletjes ontstaan tussen „nozems" en Italianen, tengevolge waarvan twee personen werden gewond. De Italianen waren groepsgewijs op weg naar een vergadering. Door krachtig op treden van de politie was de rust spoedig weergekeerd. In gebouw „Irene" zyn de Spanjaar den gisteravond bijeen geweest, in welke bijeenkomst zij zijn toegesproken door een lid van de Spaanse ambassade. El ders in Enschede heeft een afvaardiging van Spanjaarden een bespreking gevoerd met leden van de „Fabrikantenvereni ging" te Enschede. Men zal ook hier pogen het gerezen conflict bij te leggen. Opluchting over de rustige terugkeer van GOULART De beide Kamers van het Braziliaanse parlement zouden hedenavond bijeen komen voor de aflegging van de presi dentiele eed op de grondwet door vice- president Goulart. Deze had woensdag in tegenwoordigheid van de waarnemen de president, Mazzili, een onderhoud met de minister van Oorlog, maarschalk Denys, aanvankelijk een grote tegen stander van Goulart. In politieke en diplomatieke kringen in Washington is men opgelucht over het feit dat de terugkeer van Goulart zonder incidenten is verlopen en dat het ernstige gevaar voor een burgeroorlog is bezworen, maar men is van oordeel dat de leiders van het grootste land in Zuid- Amerika blijk zullen moeten geven van een groot verantwoordelijkheidsgevoel om de orde die voor de economische ont wikkeling nodig is te herstellen. Men is daarom van mening dat het spel voor de verantwoordelijke staats lieden nog lang niet gewonnen is. Veel zal afhangen van de persoon van de premier, die in het nieuwe parlemen taire stelsel een grote rol krijgt toebe deeld. Men gelooft voorts, dat de uiterste voorzichtigheid waarvan Goulart sedert zyn terugkeer blijk heeft gegeven, een zekere garantie is voor een gematigde houding en dat de nieuwe president zich daarom „minder links" zou kunnen be tonen dan zijn voorganger Quadros. De meeste Braziliaanse parlementa riërs zijn van oordeel dat de ministers van de strijdkrachten, die zulke belang rijke tegenspelers van Goulart waren, automatisch op de achtergrond zullen raken wanneer de nieuwe regering is ge vormd. Men legt hierbij de nadruk op de houding van de minister van Oorlog, maarschalk Denys. Het leger, zo zegt men, heeft slechts een halve overwin ning behaald maar het schijnt dat het zich daarmee tevreden zal stellen. BINNENLAND Het jaarlijkse internationale congres van de automobieldetailhandel, die is ge organiseerd in het International office for motor trades and repairs (I.O.M.T.R.), v/ordt dit jaar in Lissabon van 7 tot en met 9 september gehouden. In totaal zul len 17 landen vertegenwoordigd zijn. De 9-jarige J. W. M. Hilderink is op de boerderij van zijn ouders aan de Uiter- dykenweg te Luttelgeest (Ov.) met zijn hoofd beklemd geraakt in een transpor teur en op slag gedood. De Jongen had de machine zelf in werking gesteld die vermoedelijk in omgekeerde richting is gaan draaien. Het slachtoffer was de oudste van 7 kinderen. De commandant van het Britse korps Mariniers, generaal Sir Ian H. Riches, zal van 8 tot 13 september een bezoek aan ons land brengen op uitnodiging van de commandant van het korps Mariniers. De crematie van de op 68-Jarige leeftijd in zijn woonplaats Putten over leden oud-dlrecteur-generaal van de ar beid dr. ir. A. H. W. Hacke heeft gis teren in het crematorium te Dieren plaatsgehad. Een twintigtal bloemstukken sierden de baar. Bij de crematieplechtig heid werd het woord gevoerd door een vroegere studievriend, de heer Gebhardt uit ZÜrich (Zw.). Een zwager van wijlen dr. ir. Hacke dankte voor de betoonde be langstelling. De Nederlandse Organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek (ZWO) zal voor het studiejaar 1962-1963 een aan tal stipendia beschikbaar stellen voor Jonge Nederlandse wetenschappelijke werkers teneinde hen de gelegenheid te geven zich in binnen- of buitenland verder te ontwikkelen. Het doel van deze stipendia ls de wetenschapsbeoefening in Nederland te bevorderen. Van de stlpen- diaten wordt dus verwacht dat zij na af loop van de stipendiumperiode - althans gedurende enige jaren - in ons land werk zaam zullen blijven. Aan de toekenning van deze stipendia zal een strenge selectie voorafgaan. „Nederlands cultuurbeleid" ls het thema van het 35e Nederlandse congres, te organiseren door het Algemeen Neder lands Verbond, dat van 29 september tot en met 1 oktober in Vlaardlngen zal worden gehouden. Het is voor het eerst sinds 19.10 dat weer een dergelijk congres in ons land plaatsvindt. Gistermiddag is één van de steen fabrieken van de N.V. Steenfabrieken v/h Terwlndt en Arntz te Spijk bij Lobith geheel afgebrand. Toen de brandweren van Elten, "s-Heerenberg en Pannerden ter plaatse waren, was het vuur al zo hoog opgelaaid, dat men zich moest beperken tot het voorkomen van uitbreiding van de brand naar een nabijgelegen olieopslag plaats, die inderdaad behouden kon wor den. Bij K.B. is met ingang van 1 sep tember 1961 benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren aan de Rijksuniversiteit te Groningen om onder wijs te geven in de nieuwe Franse taal en letterkunde, dr. J. A. G. Tans te Haren (Gr.). By hetzelfde K.B. is met ingang van 1 september 1961 benoemd tot gewoon hoogleraar ln de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Groningen om on- derwys te geven in de technische mecha nica dr. J. A. Sparenberg. De 26-jarige leerling-wagenmeester by de Ned. Spoorwegen H. Vingerling uit Den Haag, ale zondag in overspannen toestand zijn woning had verlaten en sindsdien spoorloos was, heeft zich bij een politiebureau ln Den Haag gemeld. De man vertelde, dat hy de inhoud van een aantal buisjes verdovende middelen had ingenomen. Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis aan de Zuidwal gebracht. Zijn toestand ls op het ogenblik goed. BUITENLAND Het kernthema van de actie die het Verbond voor Veilig Verkeer in september voert, is „schoolgaande kinderen". Nu de zomervakanties voorbij zyn, wil het Ver bond het Nederlandse publiek nog eens met alle mogelyke middelen onder ogen brengen, dat in ons land ieder jaar on geveer 6000 kinderen van 5 tot 14 jaar bij verkeersongelukken zijn betrokken. Zuidvietnamese regeringstroepen heb ben de ongeveer achthonderd kilometer ten noorden van Saigon gelegen pa- trouillepost Dag Ha, die vrydag J.l. door communistische guerrilleros werd bezet, na een stryd van vier dagen, waarbij 110 man regeringstroepen werden gedood, ge wond of vermist, heroverd. Dinsdag is een Ethlopisch vliegtuig, een Dakota, op 65 km van Djibouti neer gestort. Een Inzittende kwam hierbij om het leven, elf andere, onder wie twee Ethiopische ministers, werden gewond. Vier personen. onder wie een Amerikaan, worden vermist. Vermoedeiyk waren deze slechts licht gewond en zijn zij hulp gaan zoeken in de byna verlaten woestyn. Naar aanleiding van de incidenten van dinsdag in Bizerta tussen Franse militairen en Tunesiërs ls gisteren i«n gezaghebbende kringen ln Parijs gezegd, dat volgens talryke getuigen Tunesische politie-agenten met stenen en andere pro jectielen naar Franse militairen hebben geworpen en dat er geschoten ls op het gebouw van „de sociale actie van de strijdkrachten" in de Europese wijk. Ook hadden Tunesiërs geschoten op Franse militairen, die terug moesten schieten om zich te verdedigen Een volle schoolbus ls naby Dublin in de Amerikaanse staat Virginia in dichte mist van de weg gereden en ruim tien meter langs een helling naar beneden gegleden. Zeker 27 kinderen werden ge wond. De autobus bleef tegen twee bomen hangen. In augustus hebben 295 mensen die uit Joego-Slavië zyn gekomen, in de Oostenrykse provincie Karinthië om poli tiek asiel verzocht. Van hen zijn 38 terug gezonden of uit zichzelf naar Joego- Slavië teruggekeerd. Zes gewapende Europeanen hebben gisteren een inval gedaan in een zieken huis in Algiers en twee Europese jonge lieden, die onder arrest waren om te worden gehoord wegens een moord op een mohammedaanse politieman, meegenomen. Het Amerikaanse weekblad „Satur day Evening Post" (in 1728 door Benja min Franklin opgericht) gaat met Ingang van 12 september een onafhankelijke po litiek voeren in plaats van een Republi keinse. Men gaat een ander lettertype ge bruiken en de prijs wordt van 15 tot 20 cents verhoogd. Het weekblad heeft een cplaag van 6.500.000. Dit jaar zijn in de Alpen 65 berg beklimmers om het leven gekomen. Alleen de Mont Blanc eiste al 47 mensenlevens. By de Jongste cholera-epidemle ln de Indiase staat Blhar zyn 4.366 mensen ge storven. In Bugue, ongeveer dertig kilometer ten zuiden van Perigueux, ln het zuid westen van Frankryk, is het geraamte van een baby gevonden, dat volgens oud heidkundige autoriteiten dateert van on geveer 70.000 Jaar voor Christus. Tussen de Lloydfabrieken (Borg- ward) en het Slemensconcern is overeen gekomen. dat een nog door Siemens aan te wijzen maatschappij de terreinen en de gebouwen en de voor de produktie van Siemens geschikte machines van de Lloydfabrieken zal overnemen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Discolaria. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Radio- filharm. ork. en solist. (I. d. pauze: 21.00- 21.10 Vyf hindernissen, lezing). 22.05 Mu ziek kent geen grenzen: intern, muzlek- progr. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Sport- act. 23.10 Jazzmuz. 23.30 Amus. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Promenade ork. en solist. 20.30 Dekblad eerste soort, hoorsp. 21.15 Pianorecital. 21.30 Gram. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Kunst- kron. 20.50 Het Chinese landhuis, TV- spel. (Advertentie) Uit de bijna 25-jarige MIDZA BON is tot onze grote vreugde op 1 september 1961 het jongste MIDZA KIND geboren SPAARKAARTEN EN ZEGELS bij iedere Midza-winkelier. DONDERDAG Den Burcht. Huishoud- en verwarmings show. 11 uur v.m.11 uur n.m. Geref. Jeugdhuis: Arjos. Spr. dhr T. Nauta over „Welvaart, een zegen?" 8 uur nam. Prediker: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m. PieterskerkpleinOpenluchtsamenkomst Youth for Christ. 4 uur n.m. voor kin deren; 8 uur n.m. rypere Jeugd. Den Burcht. Huishoud- en verwarmings show. 11 uur vm.li uur n.m. Bevrydlngspleln: Opening „De Lulfel- baan" door burgemeester Jhr mr. F. H. van Kinschot. 10 uur v.m. Bevrijdingsplein: Poppenkast voor kleu terscholen. 1.30 uur n.m. Bevrydlngspleln en vyf Meiplein: Plein- feest, sportdemonstratles. film en concert accordeonorkest „Con Vlvezza". 7-10 uur n.m. Gebouw Prediker. Gem. der Christenen „Ecclesia". 8 uur nam. PieterskerkpleinOpenluchtsamenkomst Youth for Christ. 4 uur n.m. voor kin deren; 8 uur n.m. rijpere Jeugd. Vyf Meiplein: Kinderspelen (11 t/m 14 Jaar). 4.30 uur n.m. ZATERDAG BevrijdingspleinBromfietsbehendlg- heldswedstrijd. 11 uur v.m. Bevrydlngspleln en Vijf Meiplein: Plein- feest. film, concert accordeonorkest „Con Vivezza"' en tot slot taptoe door „K. en G.". 7-10.30 uur n.m. Doopsgezinde kerk. Adventkerk. Bijbel studie 10-11 uur v.m., prediking 11-12 uur vm. Voorganger ds. K. C. van Oossanen. Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Thysse's Hof te Bloemendaftl (Vertrek 13.58 uur met trein naar Haar- iem). Imenexco (Hoge Ryndljk 25)Receptie 40-Jarig bestaan. 35 uur n.m. Vijf Meiplein: Kinderspelen (6 t/m 10 Jaar). 2 uur nm. MAANDAG Pieterskerk: Orgelbespeling Adriaan En gels. 8.30 uur n.m. Zomerzorg: Ned. Kath. Kappersbond. Spr. dhr. H. Doeleman. 7.45 uur nam. BIOSCOPEN Studio „Meneer Hulot met vakantie" A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino "Place Pigalle". 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Terug over de Rijn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Vyf gebrandmerkte vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „Bagdad". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Terug uit de hel". Astra-theater - Wassenaar. Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Wij waren nog geen 20" (a Summer Place). 18 Jaar. Maandag en woensdag 8 uur „Voetstappen ln de nacht". 14 Jr. Donderdag 8 uur "Young man with a Horn" 14 jaar. Zondagmiddag en woens dagmiddag 2.30 uur „De laatste Robin Hood TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur: 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober). Rijksmuseum vaa Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober). Avond- en nachtdienst Apotheken Te Lelden is geopend voor spoedgeval len: apotheek Kok, Rapenburg 9. telef. 24807. By geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 8 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, gesprek 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Lichte muz. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Zangrecital. 11.35 Lichte muz. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Re- geringsuitz.: V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draalorgelmuz. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Amus. muz. 14.00 Kamermuz. 14.35 Boeken schouw. 14.55 Gram. 15.05 Liedjes en Koek en ei, hoorsp. VARA: 16.00 Muzik. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Metropole- ork. en solist. 17.30 Orgelspel en zang. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Zo begon'de toekomst, klankb. 20.50 Europa één, gespr. VARA: 21.00 Spaanse zlgeunermuz. 21.25 Licht progr. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 De tijd ln de hand, lezing. 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwys, mu zikaal gesprek. 23.55-24.00 Nws. Hliversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Ge- wyde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgenwyding. 10.45 Pianorecital. 11.15 V. oudere luisteraars. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Koor zang. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.45 Gram. 14.00 Musette- ens. en sol. 14.25 Gram. 15.00 Idem,. 15.35 Blaasork. 16.00 Duizendschoon, praatje. 16.15 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 Voor dracht. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Jazzmuz. NCRV: 18.00 Harmonie-ork. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsultz.Mensen helpen I. klankb. over algemeen maat- schappeiyk werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Hulsmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 19.55 Londens Fllharm. ork. en sol. 21.35 Dameskoor. 22.00 Wijd als de wereld, lezingen. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Muziekwedstr. 23.10 Or- gellmprovisatie. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) Hector Berlioz "La Damnation de Faust" Consuelo Rublo. mezzo-sopraan. Richard Verreau. tenor, Michel Roux, bariton; Pier re Mollet, bas. Koor Elisabeth Brasseur. Kinderkoor van de Radio Télévision Fran- caise. Lamoureux Orkest, Parijs. Dirigent: Igor Markevitch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Week Jour naai en weerber. AVRO: 20.20 Maandeiykse TV-kron. 21.00 Gevar. progr. 21.50-22.15 De andere. TV- spel (deel 1). NTS: 22.25-23.00 Euro visie: Wereldkamp. Cycle Ball te Sankt Gallen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Doe. progr. 12.15 Muzlk. vragen- beantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 14.00 Hoorsp. 14.30 Die Zauberflöte. opera. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Klankb. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Klankb. 19.30 Henry Wood Promen. Conc.: Fllharm. ork. en sol. (20.35-20.55: lezing). 22.00 Nws. 22.35 Gram. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Franse muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Gevar. muz. 18.00 Gram. 18 30 Nws. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. 19.24 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.31 Or gelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Orgelconc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 Euryanthe. opera. 21.45 Nws. 23.35 Ka mermuz. 24.00 Nws. 0.40 Popul. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Gram. 15.00 Symf. ork. 18 30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 21.00 Gram. 22.15 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lezing. 12.45 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Orgelrecital. 14.00 Kamermuz. 14.30 Un ballo ln Maschera. opera. 16.00 Beursber. 16.06 Voortz. opera. 17.00 Nws .17.15 Lichte muz. 17.45 Amus muz. 18.10 Voordr. 18.20 V. de sold. 18.50 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Holland Festival 19.61: Fll harm. ork.. koor en sol. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Musique k Gogo. 15.00 Lichte muz. 16.07 Operamuz. 17.00 Nws. 17.10 Operamuz. (verv.). 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Strilkkwart. 22.00 Wereldnws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. VROUWENSTEEG 11 - TEL. 26358 heeft voor Uw vergaderingen ZALEN BESCHIKBAAR. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fi e. bó S s «SS s •=i3 S 1 O £3 4> Q 6-3, S V* CM Amsterdam onweer wnw 4 16 10 15 Den Helder regen nw 4 16 10 40 Ypenburg Vlissingen zwaar bew. w 8 15 11 26 zwaar bew. w 6 15 10 16 Eelde regenbui z 2 16 10 4 De Bilt onweer wzw 4 15 10 13 Twente regen zw 4 16 10 9 Eindhoven onweer zzw 4 15 10 9 Z.-Limburg regenbui gen. bew. zw 8 16 10 9 Helsinki nno 5 12 11 2 Stockholm regen no 4 13 10 1 Oslo geh. bew. o 4 13 6 9 Kopenhagen regen zzw 4 12 12 Aberdeen motregen nw 4 13 17 0 Londen licht bew. w 4 16 8 0.2 Brussel regenbui mist wzw 6 16 10 16 Luxemburg O 3 15 10 5 Parijs half bew. wzw 7 18 12 0.2 Bordeaux zwaar bew. w.stll 22 15 0 Grenoble zwaar bew. wzw 2 23 14 0 Nice half bew. wnw 2 29 19 0 Beriyn zwaar bew. z 3 23 12 7 Frankfort regen zw 8 21 12 5 München regen wzw 6 19 13 3 ZÜrich regenbul wzw 4 21 12 8 Genève zwaar bew. wzw 4 21 16 1 Locarno mist nno 2 22 16 0 Wenen zwaar bew. zw 2 22 13 16 Innsbruck zwaar bew. wstll 20 12 11 Athene onbewolkt w.stil 29 19 0 Rome half bew. zzo 3 29 17 0 Ajacclo regen O 2 28 17 0.1 Madrid onbewolkt w.stll 31 15 0.4 Mallorca onbewolkt w.stll 28 18 0 Lissabon onbewolkt nnw 4 26 16 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2