Kerkdiensten Leiden en omgeving Nieuws voor minnaars van modern comfort! MAÏZENA DU RYEA Esso introduceert campagne ter financiering van de installatie JOXE ZOCHT IN ALGERIJE NAAR A.S. „MINISTERS" RADIO TELEVISIE UJGTVOET BRANDWEERRAAD adviseert instelling regionale brandweren ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 Zondag 3 september Lelden Hervormde Gemeente. Pieters kerk: 10 uur ds. J. de Wit, 7 uur ds. J. M. D. van den Berg. Hooglandse Kerk: 8.30 uur dr. K. E. H. Oppenhelmer, 10.30 uur ds. D. Bouman t« Katwijk aan Zee. Marekerk: 10.30 uur ds. H. Bouter. Oosterkerk: 10 uur ds. H. J. van Ach terberg, 5 uur ds. J. Groot. (H.A.). Bethlehemkerk: 10 uur ds. K. J. H. Bur- gy te Den Haag. Maranthakerk: 9 uur d6. I. S. Kljne. Bevrijdingskerk: 10.30 uur ds. P. van den Berg te Den Haag. 7 uur ds. H. Bou- K. E. H. Oppenhelmer. Aula School, Marnlxstraat: 10 uur ds. P. Kloek. Ver. v. Vrljz. Hervormden Leldse Volks huls: 10.30 uur ds. J. Groot. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ie Cornu te Amsterdam. Academisch Ziekenhuis: 10 uur de heer J. F. G. Slerat. Diaconessenhuls: 10.30 uur drs. G. Post- huma Meyes te Warmond. Jeugdkerk (Aula Gymnasium): 10 uur dhr H. van der Kwaak. Geref. Kerk Zulderkerk: 10 uur dr. Wes terink. Openb. geloofsbel. en bevestiging ambtsdr.; 5 uur dr. Dronkert. Petrakerk, Surlnamestraat: 10 uur ds. Haverkamp. Bev. van ambtsdr.; 5 uur ds. De Boer. Kerk Oude Vest: 10 uur dr. Dronkert. Bev. van ambtsdr; 5 uur ds. H. v. d. Berg te Sassenhelm; 7 uur ds. B. J. Streefkerk, te Den Haag. Maranathakerk: 10.30 uur ds. B. J. Streefkerk. 5 uur ds. Heule. Bevestiging van ambtsdragers. Bevrijdingskerk, Aerent Bruunstraat: 9 uur ds. Heule. Bevestiging van ambtedr; 5 uur ds. Haverkamp. Groenhoven: 10 uur ds. de Boer. Geref. Kerk (Vrijgem.)10 en 5 uur ds. W. G. de Vries. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur dr. Vele- ma. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: 10.15 uur ds. H. J. A Haan. Doopsgez. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Nooter te Den Haag. Rem. Gemeente: 10.30 uur ds. D. TJals- ma te Arnhem. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 lur Hoogmis; woensdag 9 uur H. Mis. Vrije Kath. Kerk (vreewijkstraat 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4)10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 uur H.A., 6.30 u. dhr H. Schouten; vrijdag 8 uur bidstond. Evang. Chr. Gemeenschap (Middelste gracht 3: 10 uur dhr Dikkes, 4 uur ultz. van zendelinge B. van Epen naar Japan (ln het gebouw Levendaal 101). Leger des Heils: 10 uur heillglngsdlenst 6.30 uur openluchtsamenkomst Gangetje; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten o.l.v. kapt. C. Vermeulen. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur de heer A. J. Dekker te Alphen aan den Rijn 6.30 uur ds. C. J. Baart te R(Jnsaterwoude Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords, 2.30 uur ds. L. S. den Boer te Sassenhelm. Alphen aan den R(jn Herv. Gem. Jullanastraat: 9.30 uur ds. P. A. Lefeber, 6.30 uur ds. J. H. Bogers: Aula Immanuel- school Anna van Burenlaan: 9.30 uur dr. H. Schroten te Rotterdam; Kapel Gouw- sluis: 9.30 uur ds. M. Hanemaaijer, 6.30 u. ds. P. A. Lefeber; Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. M. Hanemaaijer; Kapel Hooftstr.: 9.30 en 6.30 uur ds. A. Breure; Oudshoorn- seweg 10 uur ds. Cadée; Martha-Stichting 10.30 uur ds. J. Veen; Geref. Kerk Mara nathakerk Raadhuisstr.: 10 uur ds. G. Mulder. 6.30 uur ds. W. Wijma; Salvatori- kerk W. de Zwijgerlaan: 10 uur ds. W. Wijma. 6.30 uur ds. G. Mulder; Hooft- straat: 10 uur ds. W. Tom, 6.30 uur ds. K. H. Schuring; Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 5 uur ds. W. G. de Vries; Chr. Ger. Kerk Jeruzalemkerk Grljpenstelnstraat: 9.30 en 5 uur dhr J. van Leeuwen te Sche- veningen; Oud Geref. Gem. Van Manders- loostraat: 9.30 en 4 uur leesdlenst; Rem. Geref. Gem. Van Mandersloostraat: 7 uur ds. G. Chr. Dulnker te Vlaardingen; Evan gelisatie IJsbaangebouw: 10 uur Eredienst, 6.30 uur de heer L. de Graaf. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 uur ds. W. A. S. Laurense; Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. I. Kok te Zegveld, 6.30 uur ds. A. den Har- togh; Herv. Evang.: 9 uur ds. H. K. Staut- tener te Pijnacker, 7 uur ds. H. v. d. Ak ker te Gouda; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Loosman; Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur leesdlenst, 3 uur ds. H. Scholte; Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst; dins dag 7.15 uur stud. Suyker te Bergambacht; Evang. Luth. Gem.: 10.30 uur ds. A. Jense Vrije Evang.: 10 uur Eredienst. 7 uur ds. J. van der Schors te Amsterdam. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. de Leeuw, 6.30 uur ds. W. L. Heij- mans; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruijn; Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst; Ver. Vrijz. Herv.: 10 uur ds. A. Kalis. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hlllegom Herv. Gem.: 10 uur ds. J. H. Walvaart te Sassenhelm, 7 uur ds. F. Brouwer; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. K. Krabbe; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Floor te Nieuw Vennep (H.A.); Ned. Prot. Bond: geen dienst; Evangelisatie- samenkomst 3 uur (Nutsgebouw)spreker evangelist Jac. Zeegers te Haarlem; Mara- nathasamenkomst woensdagavond 8 uur Nutsgebouw. Spr. de heer Jb. Klein Hane- veld te Bodegraven. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. H. de Vree. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Fokke- ma, 7 uur ds. Litaert Peerbolte te Voor burg. Jeugddienst. Onderwerp: „Het vijf de gebod". Katwijk aan den R(jn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. Makkenze (H.D.); 6 uur ds. H. van Gosllga te Rijnsburg; (Aula Pr. Beatrlxschool9.30 uur dhr J. van Ham te Lisse; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk: Interkerkelijke dienst ln gymnas tieklokaal school Narcisstraat: 10.30 uur dhr A. van den Berg te Valkenburg (Z-H) Katw(jk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. de Vos, 6 uur ds. Hagen; Oude Kerk: 10 uur ds. A. Meyers, em. 6red. te Utrecht, 6 uur ds. Tukker (H.D.); iapel: 10 uur ds. Bouman, 5 uur ds. Moe renhout (Voorber. H.A.); Groen van Pr. School: 10 u. ds. Moerenhout; Aula Nieu we Begraafplaats: 10 uur ds. Offrlnga; Advertentie Zeehospitium: 6.45 ds. Pijlman; Geref. Kerk: 850 en 10.30 uur ds. Pijlman; 5 en 6.30 uur ds. G. N. Lammens te Heemstede Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. de Jong; Geref. Kerk (Vrijgem.): 850 en 3 uur ds. K. de Hoop te Amersfoort; 1050 en 5 uur ds. Breen; Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref. Gemeente in Ned.: 10 en 5 uur leesdlenst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Koerselman; Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Smit te Voorschoten. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef, 650 uur dhr J. v. d. Hoek; Kerkzaal Zijlkwartier: 6.30 uur ds. J. P. Honnef; Geref. Kerk: 10 uur ds. Minne- ma; 6.30 uur ds. W. Dekker te Noordwijk Binnen; Kerkzaal Zijlkwartier: 10.30 uur ds. W. Dekker, 5 uur ds. Minnema; Ver. Vr(Jz. Hervormden (Gebouw Lindelaan 12a). 7 uur ds. J. P. van Mullem te Rot terdam. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. Lelmulden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A M. Knottnerus; Pniël: 7 uur ds. D. H. G()sbers; Geref. Kerk: geen opgaaf ont vangen. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur (H.D.) ds. G. Pettlnga, 7 uur Jeugddienst Geref. Kerk: 10 en 6 uur ds. L. H. Kwast te Andijk; Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 u. ds. D. H. Blesma; Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. H. van Gilst; Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur; Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst dinsdag 7.30 uur ds. H. Wiltlnk te Doetln- chem; Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Stehouwer te Alphen aan den Rijn, 6.30 uur ds. W. H. de Jong; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. A. van der Kooij te Woerden; 6.30 uur ds. C. Chr. Griffioen te Woerden; Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. A. W. Cra mer; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords, 2 uur ds. P. op den Velde te Mijdrecht. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. A. S. Klusener; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Noordw(Jk-Blnnen Herv. Gem.: 10 u. ds. J. van Dok, 7 uur ds. Groenewoud te Rijnsburg; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P. Helnen; 11 uur v. d. Berghstlchtlngds. P. Helnen. N'oordw(|k-aan-Zee Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. W. Hoekstra; Geref. Kerk: 10 uur ds. B. Botma, 5 uur ds. T. Ferwerda, Sole Mlo: 10 uur ds. T. Ferwerda. Noordwhkerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groene- of Wllllbrordkerk10.30 uur ds. B. C. Visser Pauluskerk: 10 uur ds. G. F. Callenbach (H.D.), 7 uur prof. dr. H. Berkhof; Ver. v. Vrijz. Herv w. de Zwijgerkerk: 10.30 u. ds. W. J. H. Hubeek; Geref. Kerk Maurits- laan: 10 en 5 uur ds. W. Griffioen te NiJ- Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers te Lelmulden, 7 uur ds. H J. van Achterberg te Leiden; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet; Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. A. W. Cra mer te Nieuwkoop. R(jnsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur d6. C. J. Baart, 7 uur ds. T. D. van Soest te Rotterdam. Jeugddienst: Chr. Geref. Kerk: 950 uur Dienst des Woords, 2.15 u. ds. J. C. van Ravenswaay te Schevenin- gen. Rijnsburg Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Tukker te Katwijk, 5 uur ds. J. van Dok, te Noordwijk; Bethelkerk: 950 uur ds. J. M. D. v. d. Berg te Lelden. 5 uur ds. N. van Egmond te Haarlem; Geref. Kerk Pe trakerk: 9.30 uur ds. Post. 5 uur ds. v. d. Linde; Maranathakerk: 9.30 uur ds. v. d. Linde; 5 uur ds. Bitleveld; Rapenburgkerk 9.30 uur ds. Bijleveld. 5 uur ds. Post; Ger. Kerk (Vrijgem.): 10 en 5 uur ds. J. Dou- ma; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. S. M. de Jong, 5 uur ds. G. Pet tlnga te Lisse; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. van den Berg. 5 uur dr. H. J. Weste rink te Leiden; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. S. de Boer; Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr J. P. Hulsebosch. Ter Aar Herv. Gem.: 10.30 en 6.30 u. ds. Lindenburg; Geref. Kerk: 9 en 2.30 uur ds. Heyner. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur prof. dr. Raskers te Lelden. 7 uur ds. Macken zie te Katwijk aan den Rijn. Voorschoten Herv. Gem.: 10.30 uur vlc. Hamminga, 7 uur ds. Zijlstra; Rijn dijk: 10 uur geen opgave ontvangen; Hulp eri Heil: 10 uur Intrede ds. W. Zijlstra. Bevestiger ds. D. P. Zijlstra te Vlaardin gen; Jeugdkapel: (Geb. v. Chr. Bel.): 10 uur de heer 6. de Vos; Geref. Kerk: 9 en 5 uur ds. Modderaar; Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 8.30 en 3 uur ds. J. J. Verleur te Llsse. Waddinxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Verwellus (H.D 6 30 uur ds. J. R. Cuperus; Esdoornlaan: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus. 6.30 uur ds. J. Verwellus; Sta tionsstraat: 9 30 en 7 uur ds. E. H. Kalk man; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. SnoeiJ; Rem. Geref. Gem geen dienst; Oud Geref. Gemeente: 950 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10 uur dr. Th. C. Frederikse. 7 uur ds. L. te Delft; Klevietkerk: 9.30 Wiersma; Deylerhuis: 10.15 uur ds. H. Beker; Geref. Kerk Klevietkerk: 11 en 5 uur ds. E. Pijlman; Zijllaan 10 en 7 uur ds. A. Vos; Ned. Prot. Bond Lange Kerkdam: 10.35 uur ds. J. Zuurdeeg; NPB Rem. Gem/Doopsgez. Gem. Johannahuls: 10.30 uur ds. J. Spijker; Soefibeweging Wald. Pyrmontlaan 6: 11 uur universele eredienst; Herv. Evangelisatie Dorpshuls: 10 uur ds. J. van Rootselaar te Delft. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. K. H. Schuring. Advertentie UMJuua S/aa/i e&ufot c&tfoafo oéfeitook DIRECTE AANSCHAF, GESPREIDE BETALING Ook u kunt nu een olie- stook-installatie aanschaf fen, zonder dat de kosten meteen moeten worden betaald. Esso Nederland maakt u de financiering bijzonder gemakkelijk door een nieuw systeem van gespreide betaling over maximaal vijf jaar. Maak gebruik van deze moge lijkheid; geniet nu reeds de luxe van een comfortabel verwarmde woning. OMBOUW, NIEUWBOUW Het attractieve financierings plan biedt tal van mogelijk heden. Heeft u al centrale verwarming, maar nog geen oliestook? De kosten voor overschakeling op de ideale oliestook-verwarming kunt u over verscheidene jaren ver delen. Beschikt u nog niet over centrale verwarming De totale aanlegkosten van pro pere, gemakkelijke en com fortabele centrale oliestook worden voor u gefinancierd! UITVOERIGE GEGEVENS LIGGEN VOOR U KLAAR Wilt u meer weten over deze unieke regeling? Zend dan omgaand de coupon in en u ontvangt - gratis en vrijblijvend - de brochures „Modern Comfort" en „Centrale-Oliestook Campagne". Hierin treft u alle bijzonderheden aan over de aanleg van een oliestook- installatie (of ombouw van een bestaande centrale verwarming) en de financieringsmogelijkheden. GENIET REEDS NU VAN DE LUXE VAN MORGEN COUPON 4 Zend mij omgaand uw brochures „Modern Comfort" en „Centrale-Oliestook Campagne". Naam Adres Plaats Verstuur deze coupon in een open enveloppe, gefrankeerd met een postzegel van 4 cent, aan ESSO NEDERLAND N.V., POSTBUS 110, DEN HAAG. VUL DE COUPON VANDAAG NOG INI Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verwey; De Hoef: 7 uur ds. W. VerweiJ. Zoeterwourte Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. Zwanunenlam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Ger. Gem.: geen dienst. De Gaulle gelooft toch nog in mogelijke hervatting van de vredesbesprekingen Veelzeggende uitslag van opiniepeiling (Van onze Parijse correspondent) Louis Joxe, de Franse minister voor Algerijnse zaken, heeft gisteravond op het Elysée bij generaal De Gauile ver slag uitgebracht van z(jn bevindingen in Algerjje, dat hij deze week voor de zo veelste maal bezocht. De minister heeft in Algiers en Oran in diep geheim met een aantal Franse en Algerijnse nota belen. burgemeesters, Kamer- en ge meenteraadsleden geconfereerd met de bedoeling gegadigden te vinden voor een post in een soort Frans-gezinde tegen regering, die De Gaulle nu binnenkort zou willen oprichten. De animo voor die portefeuilles lijkt echter altijd nog niet bijster groot te zijn, ofschoon Joxe vol gens sommige berichten nu toch zes „mi- nistrabele" kandidaten voor zo'n functie bereid zou hebben gevonden. Het is niet uitgesloten dat de president der republiek op zijn persconferentie van dinsdag a.s. al een tipje zal oplichten van de sluier, die zijn bedoelingen ia deze samenhang nog steeds verhullen. Intussen meent men in Parijs ook nog te wetea dat De Gaulle alle hoop op her vatting van de vredesbesprekingen met de nieuwe equippe van het F.L.N. die een veel scherper koers wil varen, toch nog niet heeft opgegeven. Om die scha mele kansen bij voorbaat niet te com promitteren, zou bovenbedoelde tegen-re gering dan ook de naam dragen van „administratief comité" en slechts met de opdracht worden belast voor de ko mende lente een referendum over het zelfbeschikkingsrecht voor te bereiden. Dat ook in de ogen van bijna het ge hele Franse volk de uitslag van het re ferendum a priori nu wel vast staat, kon gisteren blijken uit de resultaten van een nieuwe opinie-peiling die dezer da gen in Frankrijk over de Algerijnse kwestie opnieuw werd gehouden. Nog slechts 4 procent der ondervraagden ge loofde dat Algerjje voor Frankrijk be houden kon blijven. Tegenover 31 pro cent, die meenden dat een onafhanke lijk Algerije toch nog wel vriendschap pelijke betrekkingen met Frankrijk zou willen blijven onderhouden, stond een bijna even groot aantal sceptici (27 pro cent), dat zich over de warmte dier toe komstige relaties geen enkele illusie meer bleek te maken! De jongste statistieken van de Franse uitvoercijfers geven die laatste categorie intussen geen ongelijk. Over de maand juli is voor het eerst Algerije verdrongen van de plaats van Frankrijks voornaam ste afnemer van produkten en grond stoffen. Die export naar de frank-zone is trouwens over de hele linie met 7 procent afgenomen, een verlies dat door de uitvoer naar andere landen overigens met 8 procent ruimschoots kon worden opgeheven. Inplaats van Algerije, is nu West-Duitsland Frankrijks belangrijkste handelspartner, waardoor een politieke ontwikkeling zich ook in economische termen lijkt te vertalen. Advertentie UMII'JL. JE \E LEIDEN-TEl.ryWb! Effectiever en goedkoper In een uitvoerig rapport over de or ganisatie van het brandweerwezen in i Nederland komt de Brandweerraad tot I de conclusie, dat een verantwoorde be hartiging van de brandweerzorg alleen 1 dan te bereiken is als de tot een be- j paald gebied behorende gemeenten deze zorg gezamenlijk dragen. Op grond van deze gevolgtrekking adviseert de I raad de minister van Binnenlandse Za- I ken de instelling van regionale brand weerkorpsen door intercommunale sa menwerking met kracht te bevorderen. De raad spreekt zich uit voor het in j stand houden van de vrijwillige brand weer. De raad is van oordeel dat in de huidige situatie, waarin de brandweer zorg door vrijwel elke gemeente zelf standig wordt behartigd het brandweer wezen zich niet over de gehele linie tot het tegenwoordig vereiste nieveau kan opwerken. De snelle ont wikkeling van wetenschap en techniek plaatst de brandweren voor tevoren on gekende brandrisico's en steeds nieuwe problemen. De gebondenheid aan ge meentelijke grenzen en inzichten is. al dus de raad, van belemmerende invloed op de ontplooiing van het brandweer wezen, mede doordat de financiële moge lijkheden van een enkele gemeente veel al beperkt zijn. Wil het brandweerwezen in aanpas sing en verdere ontwikkeling niet tefi achter blijven dan is in die gebieden, waar dezelfde problemen bestaan, nauwe samenwerking lussen de betrokken ge meenten noodzakelijk. Omdat bepaalde functies te omvang- Laat zich 't orgel overal, bij het juichend vreugdgeschal, tot des Heren glorie paren!" Het orgel van de Hervormde kerk te Waddinx veen. (Foto Leidsch Dagblad) rijk en tijdrovend zijn om door vrijwil ligers te worden vervuld en een des kundigheid en ervaring vereisen die van vrijwilligers niet meer mag en kan worden verlangd zullen volgens de Brandweerraad aan elke regionale brandweer enige beroepsofficieren ver bonden moeten zijn voor de technische leiding en voor stafwerkzaamheden. In het rapport wordt vervolgens aan dacht geschonken aan de salariëring de aanstellingseisen en de opleiding van het brandweerpersoneel, meer speciaal de officiersopleiding, aangezien de be hoefte aan beroepsbrandweerofficieren in de nieuwe organisatie aanzienlijk zal toenemen. Op grond van berekeningen wordt de mening uitgesproken dat een regionale brandweer over het algemeen niet meer en in vele gevallen minder zal kosten dan de brandweren van de tot het desbetreffende gebied behorende gemeenten gezamenlijk. Jhr. Th. Röell legt voorzitterschap neer Van Verbond Veilig Verkeer In de Verbondsraad van het Verbond voor Veilig Verkeer die gisteren bij een was, heeft jhr. Th. Röell de wens te kennen gegeven het voorzitterschap van het Verbond in de op 10 oktober te houden algemene vergadering te wil len neerleggen. Op grond hiervan heeft de Verbonds- 1 raad op de voordracht aan de algemene vergadering voor zyn opvolger als eerste I geplaatst dr. G. van der Wal, voorzitter van de raad van beheer van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Amsterdam. Prinsessen 'Zeeland presenteert' Schipper H. Koster uit Yerscke heeft de uitnodiging van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. ontvangen om met 7jjn kotter ..Beatrix" de Prinsessen Beatrix en Margriet naar de Oostcr- gronden te varen. Dit zal gebeuren op vrijdag 8 september als onderdeel van de opening van het oester- en mossel seizoen, die zal geschieden onder het motto „Zeeland presenteert". Het be zoek van de prinsessen Beatrix cn Mar griet wordt een van de hoogtepunten van dit oester- en mosselfcest. De be volking van Yerseke maakt zich op om ter gelegenheid van dit koninklijke be zoek zich in feesttooi te steken. Om elf uur worden de Prinsessen aan de grens van de gemeen te opgewacht door de Commissaris der Koningin. In het gemeentehuis zullen het college van B. en W. en de leden van het dagelijks bestuur van het comité „Zeeland pre senteert" aan de Prinsessen worden voorgesteld. Daarna begint de optocht van Yersekes jeugd, waaraan 600 school kinderen zullen deelnemen met elk een ballon in de hand. Ten gemeentehuize 7,al vanaf het bordes ook de opro~ht van praalwagens worden gndege lagen. Niet minder aan 12 van deze Wagens zullen in de stoet meerijden. Om half twee begint de vlootschouw. Meer dan 100 versierde vissersschepen nemen hieraan deel. De Prinsessen schepen in op de Yerseke 4, de „Beatrix". Na het vissen van dc eerste oesters en het nuttigen daarvan stappen de prinsessen over op de RP 18. die haar snel tot dichtbij de haven zal brengen, waar ze een prachtig gezicht hebben op het binnenvaren van de vissersvloot. Op een drijvend podium in de haven zal veno'gens het openluchtspel „negentig jaar in nullen" opgevoerd worden, een document lire van de Zeeuwse oester- cultuur. geschreven door Jaap Kolkman. Kort na het einde van dit spel zullen de koninklijke gasten Yerseke verlaten. VAN

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7