Drie ruiters over 2.10 m. in „Prijs van de Haven" LMHC voor vuurproef: uit tegen Delftse SHC Jury zette er een streep onder Leidenaren weren zicli goed in Eastbournes schaaktoernooi Zondag 2.30 u. UVS—Tubantia Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 2 september 1961 Derde blad no. 30442 Internationaal concours hippique te Rotterdam Enerverend als wel haast nooit tevoren in de historie van het puissance-springconcours om de Prijs van de Haven in het internationale concours hippique te Rotterdam een historie, waarin men onder de winnaars grote ruiters uit het ver leden aantreft als de Duitser Hans Guenther Winkler, de Brit Llewellyn en de Olympische kampioen 1960, Raymondo d'Inzeo is vrijdag middag de strijd om de victorie geweest. Het publiek was in extase en leefde intens met de ver richtingen van ruiter en paard mee, niet in het minst doordat onder de leidende combinaties zich één Nederlandse wist te handhaven: de Hagenaar Anton Ebben met Tamara. Tenslotte bleven er in de vijfde barrage, waarin Ebben helaas struikelde over de 2.10 meter hoge grijze muur, nog drie combinaties zonder fouten: de Duitsers Alwin Schockemoehle met Ferdl en Hermann Schridde met Ilona, alsmede de Amerikaan Warren Wof- ford met Hollandia. De grote vraag was: gaat de strijd verder op nog hogere hindernissen, hinder nissen die nu reeds 1.80 meter (wal met dwarsliggende bomen) en 2.10 meter (de muur) waren? De beslissing was aan de jury, die in de hitte van de strijd het hoofd koel hield. Om paard en ruiter niet aan de gevaren, verbonden aan het springen van hindernissen van ruim boven de twee meter bloot te stellen, zette de jury er een streep onder. Het was mooi geweest zo En iedereen had daar vrede mee. De duizenden zich in het zonnetje koesterende toeschouwers hadden volop genoten van prachtige paardesport en bovendien van een bijzonder boeiende stryd. De ereprijzen werden door het drietal, dat als de beste „klimmers" door het parkoers en de daarop volgende vijf barrages was gekomen zonder ook maar één fout gemaakt te hebben, gedeeld. Revanche De hulde was groot, maar deze gold niet alleen voor de winnaars. Want de Nederlander Ebben, de Ier Hayes en diens landgenoot Brennan, de Duitser Soenksen en de Belg Seynaeve hadden er mede toe bijgedragen, dat de strijd op een niveau kwam, zoals een puis sance-springconcours zelden bereikt. Reeds in het met acht hindemissen, waarvan de hoogte 1.60 m was, uitge zette eerste parkoers, werden de beloften gewekt voor een heroïsche strijd. Niet minder dan 14 combinaties kwamen foutloos rond, met ruiters uit zeven landen. Duitsland was het sterkste ver tegenwoordigd, nl. door vier ruiters met zes paarden, Nederland alleen door An ton Ebben met Tamara. Tonny Timmer miste de barrage, doordat Rebel zijn angst voor water weer riet kon over winnen. Voortreffelijk reed Timmer zijn parkoers, maar de drie strafpunten voor de weigering brachten hem buiten de barrage zonder sloot. Slechts drie combinaties sneefden in de eerste bar rage over zes hindemissen, waarbij de Europese kampioen David Broome met Ballan Silver Knight, doch in de tweede barrage (over twee hindemissen van respectievelijk 1.70 en 1.80 meter) viel er slechts één af. Het lot trof de Ita liaan Piero d'Inzeo, wiens paard Sun beam weigerde voor de muur. Fotografen Lag hier de schuld bij de fotografen, die zich wel erg dicht by de muur had den opgesteld? d'Inzeo mocht protes terende gebaren maken, het hielp hem niet. Voor hem was de strijd afgelopen. En toen waren er nog tien Met drie werd dit aantal gereduceerd in de derde barrage (hoogten der hindemissen 1.80 en 1.90 meter), terwijl Alwin Schocke moehle, die nog steeds twee paarden in de strijd had, na de barrage Monodie (nog zonder fouten) terugtrok. Anton Ebben wist zich prachtig te handhaven onder de elite der springruiters, ook in de vierde barrage, toen de mum- was ge bracht op twee meter. In de vijfde bar rage tenslotte zou Ebben op de 2.10 m hoge muur zijn Waterloo vinden. De strijd was beslecht. De drie combinaties, die van geen buigen wisten, sloegen de handen ineen en werden als winnaars gekroond. Scherp van het zwaard Daarvoor hadden de amazones op het scherp van het zwaard gestreden om de eer, een zilveren wisselbeker en een geldsom van f250 als eerste prijs. Het was de snelle Duitse Anna Clement, die met Flugwind letterlijk en figuurlijk de Britse verzamelde krachten te snel af was. Evenals de Engelse meisjes Elisa beth Broome, Lady Sara Fizalan Howard en Valery Clark, maakte zij geen fout en met haar tijd van 84,2 sec. over het 700 meter lange parkoers, waarop 13 hindemissen waren uitgezet, troefde zij de hele concurrentie. Daarvoor was de „vliegende Anna" met Nico reeds op 83,3 sec. uitgekomen, doch één foutje op een dubbelsprong schakelde deze com binatie uit voor een ereplaats. Met een verschil van ruim 2 sec. eindigde Eli sabeth Broome als tweede. Pe Engelsen kregen in het laatste nummer van vrijdag om de Prijs van de Bank hun revanche voor de nederlaag tegen de Duitsers in zowel het puissance-springconcours als in het springconcours der amazones. In dit nummer kwamen equipes van elk rui ters uit, waarvan ieder een deel van het parkoers voor zijn rekening nam. Met De drie „groten" uit het puis sance-springconcours om de Prijs van de Haven, v.l.n.r. de Amerikaan Wofford met Hollandia, Alwin Schockemoehle (Did) met Ferdl en Hermann Schridde (Did) met Ilona. een fantastisch met Sunsalve gereden parkoers legde David Broome de basis voor de overwinning waarin Robeson mede zijn aandeel nam. Ook de tweede plaats was voor een Engelse combinatie: Valery Clark en Peter Murrel. Grote be wondering oogstte in dit springconcours, evenals haar broer, Elisabeth Broome, die met Sara Fitzalan Howard tot de ongelofelijke tijd van 32,6 sec. kwam, ruim vijf seconden onder die van haar broer (38,1 sec.) welke reeds als bij zonder scherp gold. Helaas, in haar haast maakte zij één foutje, waardoor slechts een bescheiden klassering haar deel werd. Maathuis en Velstra zorgden er met een vierde plaats voor dat Ne derland ook in dit nummer in de voorste linies was vertegenwoordigd. Oud-trainer van PSV vrijdag overleden Op 64-jarige leeftijd is vrijdagmorgen in Eindhoven plotseling overleden de Engelse oud-international Sam Wads- worth, technisch adviseur van P.S.V. Wadsiworth speelde voor Huddersfield Town en kwam 14 maal voor het En gelse elftal uit. In 1934 kwam hij naar Nederland waar hij achtereenvolgens D.H.C.. P.S.V. en D.W.S. trainde. Kort voor de tweede wereldoorlog keerde hij naar Engeland terug. Direct nadat de oorlog ten einde was kwam hij opnieuw naar Nederland, waar hii tot 1951 trai ner van P.S.V. was. In dat jaar bracht hij P.S.V. tot het kampioenschap van Nederland. Zijn trainersloopbaan sloot de populaire Brit toen af. Nog tien jaar is hij als technisch adviseur in dienst van de Eindhovense ere-divisieclub ge weest. Jeugd strijdt om teimistitels Vandaag komen ln de finale van het J. E. B. de twee spelers uit. die in de afgelopen dagen niet nagelaten hebben om htm kandidatuur voor de titel op duidelijke wijze aan te tonen, te weten Burki en W. Punt. Eerstgenoemde won met sterk aan vallend spel de halve finale van de taaie en voor elk punt vechtende v. d. Berg met de score 62, 75. Vooral in de eerste set oogstte Burki de nodige open doekjes voor zijn optreden. In de tweede set had v .d. Berg zich inge steld op het hoge tempo van Burici en deze moest dan ook alle zeilen bijzet^ ten om set en partij op zijn naam te brengen. W. Punt stuitte tegen Ufkes in de andere halve finale op stevige en niet verwachte tegenstand. Ufkes kon het beter manoeuvreren van Punt door hard werken tot 66 weerstaan, maar toen was de zaak vrij snel bekeken, 86 62 voor Punt. Dat kan dus een inte ressante finale worden, vaart en aanval tegen doordacht en beheerst plaatsen. Aan een voorspelling durven we ons niet te wagen, ail lijkt ons het spel van Punt constanter dan dat van Burki. V. d. Berg. de verrassende halve fina list in J.E.B.. moest in de halve finale JE C. een onprettige surprise in ont vangst nemen van Madera. Na hevige strijd won Madera met de alleszeggende cijifers 62. 16. 79. In het D.E.B. boekte M. v. Ulden een keurige zege op N. StenfertKroese, 6—1, 6—1. In het HD.B. kunnen Bouman—v. Reen vandaag revanche nemen op MaderaKeizer, van wie zij de halve finale H.D.B. verloren met 16. 62. 16 door de finale H.D.C., waarm zij elkaar weer ontmoeten met winst af te sluiten. M. Harteloh lijkt ons in J.E.C. op weg naar de titel met 7—5, 6—6 (afgebr.) tegen Bouman. Tenslotte mag niet onvermeld blijven de kranige zege van de gezusters Ken- gen in de halve finale DD (B/C) op de combinatie G. Ubbink, I. Staverman. 63, 36 en 86 na zo om en nabij 2V2 uur spelen. Wereldtitel schaken jeugd voor Parma Hochey-competitie start zondag a.s. (Van onze schaakmedewerker) Vier spelers van de jongere Leidse garde stellen zich behoorlijk te weer in het jaarlijkse schaak festival in de Zuidengelse bad plaats Eastbourne. M. D. Etmans en A. J. W. Kohlbeek nemen deel aan de hoofdgroep, waar de titel van open schaakkampioen van Zuid-Engeland op het spel staat; C. C. Berg en C. H. v. d. Bosch komen uit in de „Premier-groep". In de kamploensgroep, een groep met 56 deelnemers elf ronden volgens Zwitsers systeem speelt een aantal topspelers uit geheel Engeland mee, ter wijl als „hoofdschotel" grootmeester O' Kelly de Galwtay en de internationale meesters Perez en Wade aanwezig zijn. Na drie ronden kunnen Kohlbeek en Et- mans over het vertoonde spel tevreden zijn. Kohlbeek trof in de eerste ronde een van de zwakkere deelnemers en won snel. De tweede ronde gaf hem een pit tiger tegenstander, die eveneens in een goede partij werd verslagen: in de derde ronde ging hij met zwart kansloos ten onder tegen meester Perez. Etmans begon ook met een zege in een regelmatige partij tegen de Fransman Reyss; de tweede ronde bracht hem Nieuw wereldrecord discuswerpen dames Op de zesde dag van de Universiade, het wereldsportfestijn voor studenten te Sofia, kwam de beste prestatie op naam van de Russische atlete Tamara Press, die met een worp van 58.06 meter een nieuw wereldrecord discuswerpen vestigde. Het oude record stond sinds juli van dit jaar reeds op haar naam, toen zij in Moskou 57.43 meter bereikta. De prestatie van Tamara Press bete kent uiteraard eveneens een verbetering yan het Europese record op dit nummer. tegen Perez hetgeen eveneens een ne derlaag betekende door een blunder in een interessante stelling.. Ook in de 3de ronde verloor Etmans, nu na een fraaie „Wild-West"-party tegen de Engelsman Phillips. Hoe sterk de bezetting wel is, bewijst het feit dat grootmeester O'Kelly de Galway reeds een nederlaag heeft moeten slikken, en meester Wade slechts één punt heeft vergaard, dit alles tegen regionale Engelse topspelers. In het „Premier"-toernooi gaat het vooral Berg naar den vleze. In een groep van twaalf spelers leidt hy samen met drie concurrenten met 2'2 pnt. uit drie partijen. V d. Bosch heeft thans 1*2 pnt. De onderlinge partij Berg—v. d. Bosch werd door eerstgenoemde in forse stijl gewonnen. Stolker gaf raad „Ik ben doodziek als ik aan het parkoers denk. Vannacht zal ik er beslist niet van kunnen slapen". Mi chel Stolker zei dit toen hij vrijdag van het circuit terugkwam. De an dere Nederlandse profs gaf hij de raad: „Ga er maar niet heen. Laat het liever als een verrassing over je komen. Het is beter om maar niet van tevoren te weten wat je te wach ten staat". Onze profrijders trokken zich van deze ivoorden maar weinig aan. Vooral Ab Geldermans en Bas Malie paard gingen er hard tegenaan. Jaap Kersten, Jo de Haan, Jo de Roo, Piet Rentmeester en Jacques van der Klundert spanden zich niet zo in. Het weer in Bern lokte ook niet tot grote avticiteit, want het is er nog steeds bijzonder warm voor de tijd van het jaar. De kwestie-Jan Westdorp is nu ook min of meer opgelost. De Zeeuw zal waarschijnlijk bij de ploeg als reser ve blijven. De definitieve beslissing hierover moet echter nog worden ge- r.omen. Het heeft overigens weinig gescheeld of Cees Snepvangersde reserve van onze amateurs, zou, sa- Zondag a.s. begint de competitie in de westelijke lste-klasse van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond. Na twaalf jaar afwezigheid zal het 1ste herenelftal van de Leidsche Mixed Hockey Club zijn rentree in de hoogste afdeling maken met de wedstrijd tegen Delftse Studenten. Welke rol zal Leiden spelen in de strijd om de eer in het hockeywalhalla Mede door de uitbreiding van de lste- klasse west van acht tot tien teams is het moeilijk hierover gegronde prognoses te geven. Leiden zal niet de enige debutant zijn, want ook Hilversum en Kampong uit Utrecht zijn weer teruggekeerd. Ver der zal de strijd moeten worden aan gebonden met Laren, de huidige lands kampioen, S.C.H.C.. het sterrenteam uit Bilthoven. Amsterdam, het Bloemdaal- se B.MJÏ.C., Delftse Studenten en de beide Haagse eersteklassers T.O.G.O. en H.D.M. Leiden bezit een homogeen team, waarvan echter geen der spelers eerder ervaring met het competitiespel in de hoogste klasse heeft gehad; slechts Van Hees (ex-Zwolle) en Deutman (ex-Mep- pel) hebben enige jaren geleden, met hun toenmalige clubs, in de competitie om het landskamQjpenschap tegen de Westelyke kampioensploegen gespeeld. Door dit gebrek aan routine doet het gemis van een ervaren coach zich extra zwaar voelen. Het is echter prettig te vernemen, dat de geroutineerde halfspeler Ledeboer, die tot dit seizoen voor de Delftse Stu denten uitkwam, wellicht over enige we ken in Leiden zal komen spelen. Men zal er goed aan doen de com petitie niet te licht op te vatten. Het verschil in spelpeil tussen de 1ste klas sen en de overgangsklasse is niet gering. Tempo, individuele techniek, spelopvat ting en conditie liggen op een aanmer kelijk hoger niveau en in de afgelopen jaren hebben dan ook eigenlijk slechts die clubs, die met ruim verschil met hun concurrenten de promotie verwier ven, zich in de hoogste klasse kunnen handhaven. Wy willen ons vooralsnog niet wagen aan stoute dromen over een mogelijk kampioenschap, maar menen toch wel, dat Leiden, het verblijf in de 1ste klasse zal kunnen prolongeren, wanneer het de vechtlust van vorig jaar weet op te brengen. Gering krachtsverschil Het geringe krachtsverschil dat vorig jaar bestond lijkt nog verder genivel leerd. De sterkste teams verloren en kele van hun prominente spelers en de zwakkere broeders hebben juist aan winsten te melden. Zo zullen bij Laren enkele veteranen, waaronder matchwinner en recordinter- PARMA De Zuidslaviër Parma is jeugd-wereld- kampioen schaken geworden. Gister avond bereikte hy in zijn laatste party, waarin de Fin Westerinen zyn tegen stander was, remise. De uitslagen van de elfde en laatste ronde luiden: Gheorghiu (Roem.)—La- russon (IJsl.) 10; Westerinen (Finl.) Parma (Zd.-Sl) Zuidema (Ned.) Nagy (Hong.) 01; Calvo (Sp.) Kuindzhi (Rusl.) af: Gulbrandsen (Noorw.)Kinnmark (Zweden) '2; Pfleger (W.-Dld.)Thomson (Schotl.) 1—0. De stand luidt: 1. en wereldkampioen Parma 9 punten; 2. Georghiu 8% pnt.; 3. Kuindzhi 7 pnt. en 1 afgebr. partij; 4. Zuidema en Pfleger, beiden 7 pnt.; 6. Westerinen 5'2 pnt.; 7. Calvo 5 pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Gulbrandsen 4'2 pnt.; 9. Nagy 4 pnt.; 10. Larusson 3 pnt.; 11. Kinmark 2pnt.; 12. Thomson 2 pnt. De bokser Maurits Gans heeft een gouden medaille op de Maccabia te Tel Aviv gewonnen. Op de derde dag van öe Joodse Olympische Spelen veroverde hij de titel in het bantamgewicht. terdag zijn gestart. In de tweede etappe van de Ronde van Namen namelijk, had Jaap de Waard een lelijke val gemaakt, waarbij hij on der meer een inwendige kneuzing aan zijn zitvlak had opgelopen. Hij kreeg daarvan zoveel last, dat be sloten werd het advies van dokter Rolink af te wachten. Deze gaf De Waard vrijdag medicijnen waarvan de Rijsoorder zoveel opknapte, dat hij toch aan de titelstrijd zal deel nemen. V oetbal overzicht UVS ontmoet morgen in de Kik' kerpolder het Hengelose Tubantia, dat, evenals de blauwwitten, het vorig seizoen enige moeite had het voetbalhoofd boven water te hou den. Met het oog op de versterkte degradatie is winst voor beide par tijen in deze ontmoeting van urgent belang. Tubantia heeft naast haar „gewone" oefenmeester een mental-trainer aange trokken en deze gevonden in de persoon van de Hengelose hoofdinspecteur van politie, de heer R. H. Veendam, die, als dit nodig is, de spelers „het hart onder de riem" zal praten. Maar, zo verna men wij, op het gebied van „pep talk" weet ook UVS-trainer Cor Sluyk zyn mondje te roeren. Zyn donderspeeches op de donderdagse tra iningsa vonden schijnen er niet om te liegen. Mentaal zullen dus de Leidenaars en Hengeloërs hun mannetje wel staan. Rest nog slechts de bescheiden wens van enige doelpunten Hoewel de competitie voor de ama teurs eerst volgende week begint, komt Roodenburg morgen toch al in het veld tegen Overmaas. Enig houvast wat de krachtsverhoudingen betreft hebben wy niet en een voorspelling zullen wy dan ook wijselijk maar achterwege laten. Ook de vierdeklasse-wedstrijd Altior Van Nispen valt met geen mogelijkheid vooraf te bekijken. De club uit de Zilk is een debutant in de 4e-klasse A. LFC naar Laakkwartier LFC besluit haar oefenprogramma met een wedstrijd tegen Laakkwartier in Den Haag. De reserves van de Kanaries spelen om 11 uur aan de Boshuizerkade tegen Oranje Groen 1 en het derde team van de geelzwarten gaat naar Den Haag om de strijd aan te binden met Wes terkwartier 2. Hoe komt mijn club uit? UVS Van Duyl, Kluivers, Van Leeuwen, Theo van Kampen. Hak, Breitner. Wim van Kampen, Duwel, v. d. Lippe, Verhoeven, Van Weerlee. Roodenburg Keereweer. Hillebrand, Zaal, Van Weerlee, Hensen, Van Rooyen, Jongman, Den Os, Sirat, De Klerk, Verhagen. Altior Wijfje. H. v. d. Jagt, B. Ouwerkerk, B. Sassen. J. Zevenhoven, M. v. d. Jagt, Verslui,-., A. Ouwerkerk, Bos, P. Sassen, Touw. nationaal Loggere (85 caps), niet meer voor het eerste elftal uitkomen, terwijl men bij B.M.H.C. niet zeker is van het meespelen van spil Minnema. De Delftse Studenten moeten afwachten of de eer stejaars de afgestudeerden kunnen ver vangen. By Amsterdam heeft de voorhoede aan kracht gewonnen door de komst van Voigt. De oudste hockeyclub van Nederland beschikt nu over het zeer jeugdige binnentrio Spits (18 en reeds cricket-internaionaal). Coster van Voor hout en Voigt (resp. 19 en 20 jaar oud, die beiden reeds uitkwamen voor het Nederlands hockeyteam). H.D.M., T.O.G.O., Hilversum en Kam pong zullen in vrijwel ongewijzigde opstelling aantreden, maar daarmee staat toch nog niet vast dat de kracht van deze teams ook ongewijzigd is gebleven. De elftalcommissie van S.C.H.C, heeft heel andere problemen dan hun collegae van de andere clubs. By de grossier in internationals kan men putten uit een groot arsenaal van technisch zeer goede spelers, maar het matige ploegverband heeft de laatste Jaren spectaculaire suc cessen in de weg gestaan. Wanneer men deze moeilijkheden uit de weg weet te ruimen, zijn de Stich tenaren ernstige kandidaten voor de titel. Interessant Voor aanstaande zondag staan, vol gens de traditie, de interressante ont moetingen tussen de sterkste ploegen van het afgelopen Jaar en de benja mins op het programma. Leiden speelt dus in Delft tegen de Delftse Studenten, Hilversum komt op eigen terrein uit tegen S.C.H.C. en Kampong, dat pas na een felle promo- tiestrijd eersteklasser werd, speelt al di rect tegen kampioen Laren. Verder zijn er de wedstrijden Amsterdam-T.O.G.O en B.M.H.C.-H.D.M. Het zal in Delft stellig 'n vuurproef wor den voor de Leidse hockeyers. Het afgelo pen weekend verloor Leiden in een oegenwedstrijd met 2-0 van T.O.G.O. en wonnen de Delftse Studenten van hun sparring partner, de Haagse over- gangsklasser H.G.C, Opstelling Daar het Leidse elftal voor een groot deel uit studenten bestaat kan men nog niet van een vaste opstelling spreken. In de eerste wedstrijd doen zo wel Goslings (studieredenen) als Van Nieuwenhuyzen, die afgevaardigd is naar de Studenten Spelen in Sofia, niet mee. Hun plaatsen worden ingenomen door Bijlsma en Stelma, die dit jaar de stick weer ter hand nemen. Het team komt uit in de volgende opstelling: Doel: Van Waveren; achter: Moens en Van Hees; midden: Bijlsma, Koeke- bakker en Deutman; voor: De Haas. v. d. Bosch Van Ravenswaav, Claasen, Krol en Stelma. Indien dit elftal het aanvalsspel verrassender kan maken heeft het a.s. zondag zeker een kans op succes tegen de ploeg van internatio nal Van Gooswilligen. De wedstrijd zal gespeeld worden op de nieuwe velden van het ultra moderne sportcomplex van de Technische Hogeschool. Sportagenda Kikkerpolder (2.30 uur) UVS—Tu bantia. Kikkerpolder (12 uur) Seniorentoer- nooi DOCOS. Zoeterwoudse Singel (10 uur) korf balseries Algemene. Zandvoort (circuit) Internationale sportwagenraces. Amsterdam Nederlandse estafette kampioenschappen. Rotterdam Intern. Concours hippique. Delft Delftse Studenten—Leiden (comp. hockey). Leidse Dambond De Leidse Districtsdambond van de KNDB hield gisteravond in de .Kleine Burcht" zyn tweede ledenvergadering van dit jaar. De voorzitter van de LX). D.B., de heer V. d. Vlist, herdacht in zijn openingswoord de onlangs overleden heer Van der Plas, die 15 jaar lang deel uitmaakte van het bestuur. Te zijner nagedachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. In de vacature werd voorzien door de heer A. v. d. Putten (DCL), die door de vergadering met grote meerderheid werd gekozen. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit aan de winnaars van de persoonlijke wedstrijden: Hoofdklasse: le prijs Th. Zwetsloot (NoordwiJk aan Zee): 2e prijs A. v. d. Zwan (Leiderdorp); 3e prijs C. Varke- visser (Katwyk aan Zee. le-klasse: le C. B. Janssen (LDV)2e W. Klein sr. (LDV); 3e J. Baerveldt (HDZ). 2e-klasse: le P. H. Spek (A. a. d. R.); 2e J. v. d. Niet (N. a. Z.)3e C. J. v. Duivenbode (Katwijk aan Zee). Jeugdgroep: 1. A. Kammeraad (Ter Aar); 2. L. Dorsman (Hazerswoude)3. J. P. Vrolijk (A. a. d. R.). Een speciale vermelding verdient hier bij de heer Janssens, die 2Vt jaar ziek is geweest en zyn rentree in de damge- meenschap vierde met een schitterende zege. Een levendige discussie ontstond over het agendapunt, de bespreking van de competitie 1961/62. Verscheidene clubs bleken met moeilijkheden te kam pen te hebben over de juiste interpreta tie van enkele spelregels (60 zetten regel, taak wedstrijdleider) waarvoor men nog voor de aanvang van de com petitie een deskundige zal raadplegen. Ook over de officiële aanvangstijd des avonds voor de competitiewedstrijden werden van verschillende kanten bezwa ren geopperd. Nadat in de rondvraag de penning meester het verzoek tot vermindering van „contributie-druk" tot zyn spijt had moeten afwijzen, sloot de voorzitter de vergadering. Hockeyprogramma Heren, le-klasse: Hilversum—SCHC; Kampong—LarenDSCH—Leiden; Am sterdam—TOGO; BMHCHDM. Personeelsgebrek.. (Van onze speed ale correspondent). Het Zilveren Dom-toernooi, de beken de ploegentijdrit die jaarlijks door de Utrechtse wielerclub De Volharding wordt georganiseerd, zal dit jaar geen doorgang kunnen vinden. De comman dant van de rijkspolitie te Wijk bij Duurstede heeft voor ddt jaar geen toe stemming kunnen geven. De oorzaak: personeelsgebrek bij de rijkspolitie.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5