BRUILOFT Maximum-totoprijs zal 50.000 gulden blijven HAAGSE AGENDA Café-Rest. ,Zomerzorg' Auto gegrepen door locomotief De groei ging desondanks door Met een enkel woord Agenda Is S VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 Licht en donker (Van onze t.v.-medewerker) In het journaal werd aandacht be steed aan de gedurfde prestatie van onze luchtvaartpionier Fokker en de herden king van zijn sprong met zijn spin in Haarlem. Een andere sprong was het onderwerp van „Achter het nieuws", de luchtbrug operatie om Egypte van de mislukKlng van zijn katoenoogst af te helpen. Daar toe waren vele sprongen met zwaar be laden vliegtuigen nodig. Het onderwerp werd wel grondig in beeld gebracht, maar de interviews waren uitermate stuntelig. Het leek ons, dat dat niet uitsluitend te wijten was aan de onwennigheid der on dervraagde Egypt en ar en. Daarna kwam de duisteren historie van de tweedeling van Duitsland en de steeds verder doorvretende gespletenheid van Berlijn aan bod. Milo Anstadt had er zjjn bekwame krachten aan gegeven. Het moet een groot werk geweest zijn om uit oude archieven al dit materiaal op te delven en er dan een vaste lijn in aan te brengen. Dit alles maakte de indruk verantwoord te zijn geschied. Wat voor achtergedachten men daarbij over falende Westelijke politiek krijgt, staat natuurlijk buiten deze prestatie als zodanig, maar het geheel werkte wel ver helderend. Het was zeker de moeite waard naast de gesproken beschouwin gen van de gewone buitenlandse over zichten, verhelderd met een enkel kaartje of plaatje een beeldende docu mentaire met een evenwichtig commen taar te aanschouwen en beluisteren. Na al deze grimmigheid was de Taptoe in Delft wel even iets anders. Het was een fraai spektakel en men had erwat extra fleur aan willen geven door een historisch tintje, een inspectie van Prins Frederik, tweede zoon van Koning Wil lem I, die zijn Leidse studie afbrak om tegen Napoleon de wapens op te nemen en door zijn verblijf aan het Duitse hof (en zijn huwelijk met een dochter van de latere keizer Wilhelm I) wel belang stelling had voor het leger. Bovendien drukte hij door zijn langjarig groot meesterschap van de Nederlandse Vrij metselarij daarop zijn stempel. Voor het overige was in deze Taptoe, de fraaiste die wij via de beeldbuis aan schouwen mochten, aan de Luchtmacht gewijd. Behoudens dan en het verdient af zonderlijke vermelding het fameuze (maar zich telkenjare vernieuwende) excersitiepeleton uit Nijmegen. Rest ons wat dit deel der uitzending betreft op optemerken.dat de camera- Marine-helikopter haalde zieke van tanker op zee Een helikopter van de Koninklijke Marine heeft gistermiddag in volle zee ter hoogte van Hoek van Holland een zieke Spanjaard opgehaald van de onder Nederlandse vlag varende tanker „Mohammed Reza Usjah", die met een lading olie op weg is van de Perzisch Golf naar Wilhelmshaven. De man had een acute blindedarmontsteking en moest onmiddellijk worden geopereerd. De tanker vroeg gistermiddag om me dische hulp. Daarop vertrok van het vliegveld Valkenburg een verkennings toestel om de Juiste positie te bepalen. De helikopter haalde de patiënt van boord en bracht hem naar Zestienho ven in Rotterdam, waarom 10 over vier vier werd geland. Een ziekenauto stond gereed om de Spanjaard naar een zie kenhuis te vervoeren. Minister nog niet eens met de bakkers Tussen de minister van Economische Zaken en een afvaardiging van het be stuur van de Nederlandse Bakkerystich- ting is gisteren een bespreking gehouden over de situatie in het bakkerybedryf. De minister heeft er nogmaals op ge wezen, dat doorberekening van de on langs goedgekeurde verbetering van de loon- en arbeidsvoorwaarden in het ka der van het loon- en prijsbeleid niet aanvaardbaar is. Wel wil de bewinds man enige margeverbetering toestaan, die echter niet mag leiden tot verho ging van de broodprijs, aangezien er thans in deze prjjs enige ruimte is door de ontwikkeling van de bloempryzen. De Bakkerij stichting is niet bepaald enthousiast over de gedachtengang van de minister. De prijs van bloem zou dus zodanig zijn gedaald, dat dit als com pensatie kan worden gezien. Maar het is niet duidelijk of de minister bij een eventueel „aantrekken" van de bloem- prljs, reeds thans in principe wel toe stemming tot prijsverhoging heeft ge geven. Uit het feit, dat de Nederlandse Bak kerijstichting zich in eigen kring op het standpunt van de minister zal beraden, blijkt wel zeer duidelijk dat de bakkers tijdens de bespreking niet tevreden zijn gesteld. Ds. S. P. Tabaksblatt naar Israël Ds. S. P. Tabaksblatt, hervormd pre dikant in Den Haag en lid van de Raad voor Kerken en Israël, zal volgende week per schip naar Israël vertrekken in ver band met een opdracht vanwege de Ned. Herv. Kerk. Ds. Tabaksblatt, die nauw betrokken is bij het werk rond het gesprek met Israël, zal zich ln de Jonge staat uit voerig op de hoogte gaan stellen van de ontwikkeling van het moderne den ken aldaar. Door eigen studie en waar neming zal hij kennisnemen van de si tuatie in Israël, waarover hU, na zijn terugkeer, volgende zomer, rapport zal uitbrengen. Ds. Tabaksblatt wil daar mee het kerkelijk gesprek gaan stimu leren. Het ligt in de bedoeling dat hij volgend jaar, bij het begin van het nieu we universitaire jaar in Israël,opnieuw zal vertrekken naar Israël. De Haagse predikant zal zich waar schijnlijk in Jerusalem vestigen. uitvoering boeiend was en dank zij de voortreffelijke belichting geheel tot haar recht kwam. Tot slot sprak dr. L. de Jong een ern stig deskundig woord over de verslechte ring der politieke situatie op lang zicht door het op een onbegrijpelijk moment genomen besluit van de Sowjets op het punt van kernproeven. Hier was nu weer (en uitsluitend) het „woord", dat het doen moest, maar door de vertrouwen wekkende rust en streng doorgevoerde systematiek in de opbouw van het be toog was het van grote waarde: waar schuwend, doch niet zonder hoop voor vertrouwen op eigen kracht en eensge zindheid. Maar toch: een donker slot.... VOOR UW of PARTIJ hebben wij een gezellige zaal. Speciale menu's, verschillende prijzen. MENU f 7.— RUSSISCH EI KIPPESOEP TOURNEDOS CHAMPIGNONS GROENTE EN AARDAPPELEN IJSTAART KOFFIE STATIONSWEG 35a - TELEF. 21444 Vervolg van pag1 Propagandistische waarde is groter dan de militaire Hoge functionarissen van het Ameri kaanse ministerie van Defensie hebben als hun mening te kennen gegeven, dat het vervaardigen van een superbom van 100 megaton zoals de Russen van plan zijn, meer propagandistische dan mili taire waarde heeft. Zij wijzen er op dat verscheidene kleinere bommen op stra tegische punten meer effect hebben dan één grote bom. Zo zou een bom van 20 megaton alles vernietigen en doden in een gebied met een straal van ti§n km, terwijl in een gebied met een straal van tien tot twintig km de helft van de be volking zou worden gedood. Bij een bom van 100 megaton zouden dezelfde gevol gen optreden in gebieden met resp. een straal van twintig km en een straal van twintig tot dertig km. Een bom van 20 megaton zou voorts radioactieve neerslag veroorzaken in een gebied van 12.000 vier kante km. Bij de ontploffing van een bom van 100 megaton zou dit gebied 50.000 vierkante km omvatten (de atoom bom op Hirosjlma die een explosieve kracht van 20.000 ton trotyl had. Kostte aan ruim 78.000 mensen het leven). Dode op onbewaakte overweg Oldenzaal (Van onze Enschedese correspondent) Op de onbewaakte overweg in de hei deweg, nabij het woonwagenkamp te Oldenzaal, is gisteravond om vijf minu ten voor half acht een bestelwagen door een elektrische locomotief gegrepen. De chauffeur van de wagen, de 24-jarige Johannes Gerhardus Jozef Veldboer uit Oldenzaal, kwam hierbij om het leven. Hij werd met zün broer, de 27-jarige B. H. A. Veldboer, uit de wagen geslin gerd. Zijn broer is in zorgwekkende toe stand in het r.k.-ziekenhuis te Olden zaal opgenomen. De heer Veldboer was gewaarschuwd, dat er treinverkeer .ïaaerae. HIJ reed niet snel en remde nog af. Toen hij met zijn voorbumper boven de rails was, schijnt hij zelfs geheel stil te hebben gestaan. Men vermoedt dat hij toen te vergeefs of te laat getracht heeft ach teruit te rijden. De uit de richting Hen gelo naderende locomotief, die hem greep, moet hij ln elk geval nog gezien hebben. De wagen werd enige meters meegesleurd door de met matige snelheid rijdende locomotief, die vrijwel onmid dellijk tot stilstand kwam. De gebroeders Veldboer werden eruit geslingerd en kwamen op de spoordijk te recht. Na enkele minuten stierf de be stuurder. De toestand van zijn broer baarde zorg. De auto werd totaal ver nield. Het treinverkeer was langdurig ge stremd. Het is de derde dode in drie jaar tijds op deze plaats. Honderd arrestaties in Algerije en in Frankrijk Gisteravond is in Parijs een hneed- bom ontploft bij de woning van de op- perrabbi van Frankrijk, Jacob Kaplan. Er werd slechts materiële schade aan gericht. Woensdagavond werd een aan slag gepleegd op de woning van de leider der Franse protestanten, pasteur Mare Boegner. Boegner heeft vorig jaar met Kaplan en een aantal rooms-katholieke geestelijken een oproep getekend om de oorlog in Algerije te beëindigen. Voorts is een plasticken springlading ontploft bij een huis waar kort geleden Geoffroy de Courcel, secretaris-generaal van het Elysée heeft gewoond. De Parljse politie heeft in verband met de aanslagen twintig personen aan gehouden. Te Bayonne, zuidwest-Frank rijk, zijn tien personen in hechtenis genomen. In Algerije kwamen zes kneedbommen tot ontploffing. In Oran, waar donder dag Algerijnen door jonge Europeanen met messen werden bewerkt, moest de politie van traangasbommen en donder bussen gebruik maken om betogers uit een te jagen. Algerijnse nationalisten schoten een Algerijn aood en verwond den een Europeaan. In Constantine zijn 15 nationalisten en 73 Europese activisten gearresteerd. Bij aanslagen werden een Europeaan ge dood en een gewond. Ministers tot Eerste Kamer De ministers Beerman en Cais vinden het voor de hand liggen, dat voor sport- prljsvragen andere regelen worden ge steld dan voor het organiseren van een totalisator bij harddraverijen en paar denrennen, gezien de verschillen in om vang zowel van de gelegenheid tot deel neming als die van de deelneming zelf. Ook zien zü geen noodzaak de maxi mumprijs te verhogen. De bewindslieden merken dit op in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer naar aanleiding van het nieuwe ontwerp wijziging loterijwet. Naar aan leiding van vragen in het voorlopig ver slag delen de bewindslieden nog mee, dat uit de resultaten van de sportprys vragen in het seizoen 1960—1961, verge leken met die in het daaraan vooraf gegane seizoen, olijkt, dat de limitering van de hoofdprijzen tot een waarde van f 50.000 niet heeft belet, dat de totale opbrengst is gestegen. Beschouwingen over de oorzaken van de fluctuaties in de opbrengsten binnen het seizoen, en over de vraag noe groot de totale op brengst zou zijn geweest indien geen of een hoger maximum voor de hoofdprij zen had gegolden, komen de ministers goeddeels speculatief voor. Vaststaat al leen, dat bij de gestelde beperking een ruime belangstelling en aanzienlijke re venuen mogelijk zyn gebleken. Voor het overige dient de verdere ontwikkeling te worden afgewacht. De bewindslieden hebben in het adres van de stienting „De Nationale Sporttotalisator" d.d. 30 juli jl. dan ook geen aanleiding kunnen vinden hun standpunt ten aanzien van de maximumprijs te herzien. BINNENLAND Tijdens het spelen is de 3-1arlge Th. A. Wilkens uit Gouda gistermiddag In een slootje langs de Bosboom Toussalntkade geraakt en verdronken. De 11-Jarige J. A. M. Rust uit 's-Her- togenbosch is tussen Terborg en Varsse- veïd uit een trein gevallen. De Jongen brak enkele ribben en liep Inwendige kneuzingen op. De 30-Jarlge heer G. de Jong uit Oudeschoot is gistermiddag om het leven gekomen bij een ongeluk op het motor bootje. waarmee hy en zyn echtgenote op vakantie waren. De heer De Jong is op het dek van het bootje, dat bij Grouw lag, uitgegleden en met een been door de voorruit van het scheepje geslagen. Daar- by ls een slagader doorgesneden, als ge volg waarvan de deer De Jong is dood gebloed. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren ln antwoord desgevraagd meegedeeld, dat de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, als voorzitter zal optreden van de laatste vergadering van de Caralbische commissie, die volgende week dinsdag te San Juan op Porto Rlco wordt gehouden. Dr. Van Houten, voor zitter van de Nederlandse sectie van de Caralbische commissie, zal voorts de vol gende dag de openingsvergadering van de nieuwe Caralbische organisatie leiden zo lang nog geen andere voorzitter is ge kozen. De graanmalery van de firma Gebrs. Leusslnk ln Haaksbergen ls gisteren door een felle brand totaal verwoest. De scha de bedraagt zeker twee ton. De brand nam spoedig zo'n omvang aan, dat de Haaks- bergse brandweer, geassisteerd door de be- dryfsbrandweer van omliggende textiel fabrieken en later door de Enschedese brandweer ,nlet meer in staat was de ma- lery te behouden. Het vuur woedde zó fel dat even later ook een naastgelegen win kelpand vlam vatte. Hier brandde het ge hele woongedeelte boven de winkel uit. De bewoners konden zich tydlg ln veiligheid stellen. BUITENLAND In Madrid is officieel meegedeeld, dat de laatste Spaanse troepen woensdag uit Marokko zijn vertrokken. Hiermede Is de evacuatie van de 65.000 man. die ln de Spaanse zone van Marokko waren gesta tioneerd toen deze in 1956 deel werd van het onafhankeiyke Marokko, voltooid. Al leen ln de garnizoensplaatsen Ceuta en Melilla, aan de noordkust van Marokko, die Spanje als Spaans gebied beschouwt, bevinden zich nu nog Spaanse strijdkrach ten. De stoffelijke resten van de beroem de regisseur Max Relnhardt zullen van New York naar Salzburg worden overge bracht, waar Relnhardt zeventig Jaar ge leden ln Fulda's „talisman" zijn debuut maakte. De overbrenging zal ln 1963 ge schieden, als het feit herdacht wordt dat Relnhardt twintig Jaar geleden overleed. Op grond van een nieuwe verorde ning van de Finse regering mogen voort aan een aantal functies bij de overheid, welke tot dusver alleen voor mannen openstonden, ook door vrouwen worden bekleed. Zo mogen vrouwen o.a, optreden als machinist en stoker bij de spoorwegen, terwyi zij ook als boswachtster by het staatsbosbedryf mogen werken. De Westduitse bondspresident, dr. Helnrlch Lübke heeft gisteravond in een radiorede de hele Duitse bevolking in Oost en West opgeroepen alle geestelijke krach ten te mobiliseren om te voorkomen dat wanhoopsdaden tot catastrofes zullen lel den ln de gevaariyke Beriynse situatie. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft zyn „grote spijt" betuigd over 'n rassenlncldent waarbij de plaatsvervangend vertegenwoordiger van Gulnee bil de Ver. Naties, Michel Collet, was betrokken. Collet heeft zich er over beklaagd, zaterdag door de Newyorkse po litie te zyn mishandeld. De Afrikaanse diplomaten die bij het hoofdkwartier van de Verenigde Naties zyn geaccrediteerd hadden naar aanleiding van het Incident een verklaring uitgegeven, waarin zh zeg- §en „ln hoge mate bezorgd te zyn'T over lt soort gebeurtenissen. OPSCHUDDING IN AMSTERDAMSE TRAM Panique op het achterbalkon Heeft ooit een tramconducteur zó ver baasd opgekeken als gisteren, op het spitsuur nog wel, in lyn 2? Er was een meisje ingestapt. Gewoon een aardig meisje, in het geheel niet opvallend naast de tientallen andere meisjes die door de overvolle tram ver spreid stonden. Doch na enkele secon den begón het byzonder ongewone: de norse, inzichzelf gekeerde gezichten van de moegewerkte achterbalkonners ont spanden zich tot een welwillende glim lach. De conducteur wist niet wat hy zèg. Maar werd helemaal radeloos toen de achterbalkonners en masse weigerden dóór te lopen, zodat het er na een paar haltes wat ongeiyk verdeeld begon uit te zien in de tram. Pas toen nieuwe passa giers de menigte wat deden opschuiven werd hem het raadsel duideiyk; het meisje droeg de lente zélf met zich mee. Een boeiende, lieflyke geur van bloemen en zon.... glimlachend zag de conduc teur hoe drie heren tegelijk opstonden om hun zitplaats aan te biedendat doet PANIQUE dè ontdekking van de Paryse parfumeur René Pascal, het meest boeiende, innemende parfum ooit door een vrouw gedragen. Verkrygbaar in sieriyke flacon v.af f4.25. De Gaulle verbiedt Kameruitspraak over nood van de boeren (Van onze Paryse correspondent) Een brief, die het Franse staats hoofd gisteren tot de minister-pre sident Michel Debré heeft gericht, belooft de betrekkingen tussen de volksvertegenwoordiging en de uitvoerende macht, die de laatste weken nog al gespannen waren, nog verder te verbitteren. In zijn brief geeft generaal De Gaulle te kennen, dat hij onder de huidige internationale verhoudingen geen enkele noodzaak ziet tot een ver vroegde bijeenkomst van het par lement, waartoe de Kamercommis sie het initiatief had genomen met de bedoeling de landbouwcrisis opnieuw in behandeling te nemen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities 18.20 Lichte muz. 18 50 Act. 19.00 V. d. kind. VPRO: 19.30 Het platteland, nu, klankb. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Dlchterbespreklng. 20.15 Dichters van deze tijd. 20.30 Voordr. 20.45 Gram. 20.50 Euro pa één, gesprek. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Op zoek naar chimpansees ln Afrika, le zing. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Paspoort perikelen, klankb. 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Muzlek-revue. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.05 Gram. 18.50 Regerlngsultz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Gram. 20.20 Metropole ork. en solist. 21.00 Lichte muz. 21.40 Jong - oud - eeuwig: godsd. gedachten- wisseling. 21.55 Kamerork. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondconc. In de pauze pl.m. 23.10-23.20 Helpers ln nood lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. Journ. en weer- overzlcht. KRO: 20.30 Documentaire. 20.50 Sportultz. 21.10 Magazine de Paris. 21.45 Epiloog. 21.50 Avondcollege. de zitting weer neer, toen gebleken was dat zelfs met een beroep op het fameuze artikel 16 van de Grondwet, verzet con stitutioneel niet grondig gemotiveerd kon worden. Zoals men zich herinnert werd dit artikel 16 by de laatste militaire putch in Algiers in april j.l. In werking gesteld om het staatshoofd generaal De Gaulle, schier onbeperkte bevoegdheden te kunnen verlenen. De Kamers komen nu dus wel in ver vroegde zitting hyeen. doch in zyn brief verbiedt het staatshoofd het parlement door enigerlei stemming uiting aan zyn verlangens of bezorgdheden te geven! Die vervroegde zittingen zullen onder die omstandigheden dus slechts een zeer academisch karakter kunnen dragen. Terwyl de boeren zich ongeveer een maand geleden ook met het oog op hun federatie, bereid hadden verklaard tydens de vakantie hun manifestaties tegen de regering op de wegen even te onderbreken, moet men vrezen dat de brief van De Gaulle aan Debré, hun gramschap nu weer nieuw voedsel zal geven. De ernst van de boerenbetogingen, waarmee in de voorzomer het verkeer in vele delen van FranrUk volkomen werd ontwricht, heeft toch wel afdoende aan getoond hoe explosief de stemming op het platteland tegenover Parys intussen is geworden. Nu het het parlement dus opnieuw verboden wordt zich door mid del van een stemming tot spreekbuis van de boeren te maken, moet helaas Nadat de regering zich eerst tegen I wei worden verwacht dat de tractors, verkorting met een maand van het zodra het dorsen aan kant is, in lange Kamerreces had verzet, legde de minis- files weer op de Franse wegen zullen ter-president zich later by die vervroeg- verschynen! Advertentie HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. NOORDWIJK ZATERDAG 2 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het prlëel". 20.15 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het prlëel". 14 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Heeft Constance geiyk?" 20.15 uur. DINSDAG 5 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het prieel". 20.15 uur WOENSDAG 6 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Ned. Comedie met „De getatoueerde roos". 20.15 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER ZONDAG 10 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Arme Bltos". 20.15 uur. DAGELIJKS Gebouw voor K. en fJMusical "My fair lady" 20 uur (zondag ook 14 uur). EXPOSITIES Gemeentemuseum Corneille en Teke ningen en aquarellen van Herman Kruy- der. Tot 4 september. BIOSCOPEN Apollo Waar de stengun regeert 18 Jaar. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta Terugkeer naar het dorp der zon den. 14 Jaar. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Byou Later zul Je dansen. 18 Jaar. Dag. 2, 7.15 en 9.30 uur; zondag ook 4.15 uur. Camera My man Godfrey. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.30 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol Alleen de zon was getuige. 18 Jaar. Zat. 2, 6.30 en 9.15 uur. Zond. 4, 6.30 en 9.15 uur; woensdag 8 uur. Don derdag 2 uur. Overige dagen 2 en 8 uur. Cineac Nieuws en Taptoe Delft ln kleu ren. Dag. van 9-24 uur; zondag van 11.30-24 uur. City Wilde haren. 14 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 u. Zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45 9.15 uur. Corso De maniak. 18 Jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. zond. 2. 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi Jane Eyre. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Zat. 2.30, 7 en 9.30 uur. Zond. ook 4.45 uur. Flora De zwarte parel. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood Tussen kogels en granaten. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zat. en zondag ook 4.30 uur. Kriterion Meneer Hulot met vakantie. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur Zat. en zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinski Spartacus. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Muslca Liefde en begeerte. 18 Jaar. Dag. 2.15 en 8 uur. Zat. alleen 8 uur; zondag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon Annie get your min. A.l. Dag. 2.30 en 8 uur. zat. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia Ik heb gezondigd. 14 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zondag ook 5 uur. Passage The magnificent seven. 14 Ir. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt Call-girls in gevaar. 18 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zat. 2, 6.45 en 9.15 u. Zondag 2, 6.45 en 9.15 uur. Rex Eddie kent geen pardon. 14 laar. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3,30. 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Zondags vanaf 1.30 uur. Roxy De duivelsclub. 18 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zat. en zondag ook 4.30 uur. Seinpost Blanke vrouw in de iungle. 14 Jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zat. en zon dag ook 4.30 uur. Studio Het mysterie van het zwarte museum. 18 Jaar. Dag. 2, 4, 7 en 9.15 u. Thalia Meisjes, Mambo's en Whis ky! 18 Jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zat. ook 4.30 uur. Zond. 7 en 9.15 uur. De Uitkijk De engel, die haar harp ver pandde. A.l. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. Do. alleen 2 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End De kelderjeugd. 18 jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 3.45. 6.45 en 9.15 uur. VRIJDAG. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Dis trie tsdambond. 8 uur nam. Gebouw Prediker: Gem. der christenen „Ecclesia". 8 uur nam. Gymnastiekzaal (Kaasmarkt)Installa tie schoolhoofd. Geref. Ulo Hoogl. Kerk- gracht. 8 uur nam. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. WOENSDAG „De Hoeksteen" (Levendaal 1): Openings avond cursussen Hulsh.- en Gezinsvoorl. 8 uur nam. Dlepenbroeklaan: Opening Geref. Ulo school. 3 uur nam. BIOSCOPEN Studio „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Ben Hur". A.l. Dageiyks 2 en 7.30 uur. Casino "Place Pigalle". 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Terug over de Ryn". 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „vyf gebrandmerkte vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Bagdad". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Terug uit de hel". Astra-theater - Wassenaar. Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Wij waren nog geen 20" (a Summer Place). 18 Jaar. Maandag en woensdag 8 uur „Voetstappen ln de nacht". 14 jr. Donderdag 8 uur "Young man with a Horn". 14 Jaar. Zondagmiddag en woens dagmiddag 2.30 uur „De laatste Robin Hood". VOOR ZATERDAG 2 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Tips voor vakantie. 9.20 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tyd v .teenagers. VARA: 14.20 Streekuitz. 14.40 Amateurs- progr. 15.00 Gram. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weeklourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. en voordr. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Leven in een verdeelde wereld, gespr. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.22 Liedjes. 20 45 Metropole-ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Walsork. 22.00 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Liohte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 15.00 Wereld- kampioensch. wielrennen. 15.10 Gram. 15.45 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang, 16.30 Amus. muz. 16.60 Koorzang. 17.20 Wereldkampioenschapp. wielrennen. 17.30 Gram. 18.00 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, le zing. 20.00 Omr. ork. en solist. 21.20 Gram. 21.30 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23 00 Meesterwerken v. d. religieuze muziek, muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00-17.30 Eurovisie: Wereldkam- pioensch. wielrennen. VPRO: 17.30-18 00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20.20 Lichte muz. 20.50 De oude draaidoos. 21.17 Intern, danskam- pioen8ch. in Beriyn. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automoblllstenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13 10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14A0 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 15.30 Ork. conc. 16.45 V. d. kleu- ,!7 00. Klaxikb. 17.30 V. d. zieken. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr' 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Gezongen litanie. 23 00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Onbekend. 12.31 Sportparade. 12.55 Lichte muz. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 Lichte muz. 14.15 Gram. 15.00 Ork. muz. 15.45 Voetbal. 16.45 Planorecital. 17.00 Sportversl. 18.00 Interviews en gram. 19.00 Nws. 19.18 Sportjoum. 19.24 Voetbal. 19.31 Henry Wood Promenade concert: ork. conc. (20 45-21.05: Samenzang). 21.50 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Rep. Intern, atletiekwedstr. 22.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Popul. muz. 13.45 Intern, gevar. muzik. progr. 15.30 Volksliederen en -dansen. 16.30 Ge var. muzik. progr. 19.00 Nws. 19.30 Koor zang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.25 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 8, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 en 14.00 Gram. 14.40 Kamermuz. 15.45 Hoor spel. 17.20 Muzik. weken v. Luzern. 19.00 Nws. 19.05 Gram. 20 00 Intern, muzik. ontmoetingen v. Chimay 1961. 22.30 en 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Popul. muz. 14.45 Volksmuz. 15.00 en 15.15 Gram. 15.30 Rep. wereldkampioenschapp. wielrennen. 15.45 Amus. muz. 16.00 Orgelmuz. 16.20 Accor- deonmuz. (16.35-16.45: Gram.) 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Litur gische gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Orgel- conc. 18.30 V. d .sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork. en koor. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.35 Operettemuz. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Festival v. Bayreuth 1961 Der fllegende Hollfinder, opera. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 Gram. 18.38 Walsmuz. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazz muz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Eretentoonstelllng Kees Ver- wev. Dagelijks 10-5 uur, 's zondags 1-5 uur (tot 4 september). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd laar Romeinse be zetting". Werkd. van 105 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die visl" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. B(t geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) tl S3 5 ËbC Den Helder Ypenbuxg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. o motregen no motregen o mist mist motregen mist Amsterdam motregen ono 2 18 16 4 17 15 2 18 16 o 3 18 17 n 2 21 15 w.stll 18 16 w.stll 21 16 ozo 2 19 17 Z.-Limburg mist o 4 20 17 Helsinki half bew. w 1 23 9 Stockholm zwaar bew. zzw 3 23 14 Oslo regen w.stll 22 14 Kopenhagen onbewolkt zzo 4 20 14 Aberdeen licht bew. w.stil 20 11 Londen geh. bew. o 4 26 14 Brussel mist o 1 21 16 Luxemburg onbewolkt nno 2 29 15 Parijs mist nno 2 29 16 Bordeaux onbewolkt ozo 1 34 19 onbewolkt wstll 31 14 onbewolkt n 6 29 22 onbewolkt zo 2 29 15 onbéwolkt no 3 31 13 onbewolkt o 1 27 10 mist wstll 28 11 onbewolkt w.stll 29 11 zwaar bew. w.stil 29 17 onbewolkt w.stll 27 11 onbewolkt wzw 1 30 10 onbewolkt z 2 26 9 onbewolkt n 10 20 onbewolkt w.stil 33 16 onbewolkt o 2 27 13 onbewolkt w.stil 31 20 onbewolkt ono 2 33 18 onbewolkt w.stll 30 17 Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck BelgTado Athene Rome AJaccio Mad. ld Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2