Nij dam wereldkampioen bij amateur achtervolgers Na enerverende strijd met Jaap Oudkerk Westduitser Marsell greep stayerstitel PERUTZ-COLOR film Belg Dolf Verschueren poogde Duitser te laten verongelukken Oostduitsers komen niet PERUTZ-COLOR films UVS leed gevoelige nederlaag tegen Rest van Leiden: 3-1 PERUTZ-COLOR films Een PERUTZ-COLOR film Opgericlit 1 maart 1860 Donderdag 31 augustus 1961 Derde blad no. 30440 Nederlandse finale in Ziirich (Van een speciale verslaggever) Oranje beleefde opnieuw een grote dag bij deze voor Nederland zo succesvolle wereldkampioen schappen. Bij de ceremonie proto- colaire van de amateur-achtervol gers stond de 25-jarige boeren zoon Henk Nijdam uit het Drentse Eelderwolde op de hoogste trede van het ere-podium met de Ne derlandse kampioen Jaap Oudkerk als winnaar van het zilver aan zijn linkerzijde. Moeizaam torste Henk Nijdam de enorme bloementuil, terwijl hij met de andere hand naar de dolgelukkige schare Ne derlanders zwaaide. Het was Nij dam dan toch eindelijk gelukt om de wereldtitel, die hij het vorige jaar in Leipzig aan de Fransman Delattre had moeten laten, te ver overen. In één adem met de nieuwe wereldkampioen dient echter Jaap Oudkerk te worden genoemd, die pas na een zeer enerverende strijd de regenboog trui aan Nijdam liet. Voor het nerveuze renpaardje Oudkerk was de ontknoping een op luchting. Toen het tweetal in de fi nale na precies zeven ronden op nieuw had moeten starten Nijdam behield zijn voorsprong van drie me ter om de resterende vijf ronden uit te rijden, had Oudkerk nog hoop gehad op de zege. Maar Henk ivas nu eenmaal te sterk", zei de Amster dammer, nadat hij als eerste zijn rivaal had gefeliciteerd. Opnieuw dus een wereldtitel voor Ne derland. Men moet teruggaan naar het jaar 1948 om een dergelijk succes te vin den. Toen veroverden Arie van Vliet bij de sprinters en Gerrit Schulte na het vermaarde duel met Fausto Coppi in de achtervolging voor ons land de titels. Het kampioenschap van Nijdam werd minder luid bejubeld dan de titel van Leen van der Meulen. Geen wonder overi gens, want na de halve finale stond het vast dat ook deze wereldtitel voor oranje zou zijn. Nijdam en Oudkerk immers had den hun tegenstanders in de halve eind strijden, respectievelijk de Argentijn Contreras en de Franse titelhouder De lattre, uitgeschakeld. Vergeleken bij wat zich later zou afspelen waren de tijden toen nog maar matig: 4.59.4 voor Nijdam en 4.58.8 voor Oudkerk. Revanche De finale werd dus de revanche van het Nederlandse kampioenschap, waarin Oudkerk in 5.03.4 met precies een secon de verschil de rood-wit-blauwe trui had opgeëist. De debutant in onze wereld- kampioenschapsploeg droeg zijn kam pioenstrui ook in Ziirich. Maar deze bracht hem geen nieuwe titel. Nijdam was inderdaad sterker. Wel had de snelle star ter Oudkerk in de eerste twee ronden een kleine voorsprong veroverd. De sterke Nijdam kwam al spoedig terug, bracht in de derde ronde de stand op gelijke voet en liep vervolgens decimeters uit. Op het moment waarop hij een lekke band kreeg had Nijdam een voorsprong van 3 meter. „Die lekke band was een tegenvaller. Opnieuw starten is altijd moeilijk", zei Nijdam na afloop. Hij bedoelde daarmee te zeggen, dat hij de startsnelheid van Oudkerk had gevreesd. En terecht. Want de Amsterdammer bleek inderdaad in het voordeel te komen al bedroeg het ver schil wederom slechts enkele decimeters. Toen putte Nijdam in zijn laatste reser ves en liep snel uit. Op de streep was het verschil gegroeid tot ruim 12 meter, ondanks het oponthoud kon Nijdam een tijd van 4.56.8 laten noteren. Oudkerk kwam tot 4.57.3. Volkomen uitgeput moest Nijdam van de fiets gehesen worden ter wijl Oudkerk nog vrij fris afstapte. Maar het deerde Nijdam niet. Hij was wereld kampioen en gaat nu ook zaterdag een gooi doen naar de titel bij de amateurs op de weg. Maar hoe dat ook afloopt, zijn toekomstplannen staan vast: op 1 januari 1962 wordt Nijdam beroepsren ner. Toen Peter Post dit hoorde zei deze kwasi verschrikt: „Jongen, niet doen. Blijf nog maar een tijdje amateur. An- De huldiging van de drie snelste amateur achtervolgers ter wereld, v.l.n.r. Jaap Oudkerk (tweede), Henk Nijdam wereldkampioenen de op de derde plaats geëindigde Fransman Delattre. Wieier generaal Gerrit Schulte is Oudkerk behulp zaam met het omhangen van de medaille. (Telefoto) ders ben ik kampioen van Nederland ge weest". In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg Delattre (Fr.) de Argen tijn Contreras met een verschil van 0.4 seconde. Advertentie Binnen 36 werkuren weer ontwikkeld aan U retour Nederlanders in achterhoede (Van een speciale verslaggever) Het wereldkampioenschap der be- roepsstayers zal om 2 redenen lang in het geheugen blijven. In de eer ste plaats omdat het de 25-jarige Dortmunder Karl Heinz Marsell als eerste Westduitser na de tweede wereldoorlog gelukte de regenboogtrui in deze categorie te veroveren, maar ook door het „drama Verschueren". De Bel gische oud-wereldkampioen deed, nadat hij tijdens een aanval op Marsell halverwege de wedstrijd door de Duitser was gehinderd, daarna een directe poging om Marsell te laten verongelukken, waarin hij gelukkig niet slaagde. Toen Verschueren uit de baan ver dween. werd de titelstrijd een aange legenheid tussen De Paepe, die bijna 90 km op kop reed. en Marsell. Ruim 10 km voor het einde deed de Westduitser zijn greep naar de titel. Voor de Ne derlanders was weinig eer te behalen. Tevergeefs probeerden zij zich in de strijd om de medailles te mengen en eindigden tenslotte in de achterhoede. Wierstra werd op meer dan 1 ronde vijf de. terwijl Van Houwelingen op ruim 2 ronden de zesde plaats bezette. De loting had de Belg Pol de Paepe als leider aangewezen, vóór Wierstra, Dolf Verschueren. Karl Heinz Marsell, Valentin Petry, Jean Raynal, Max Meier en tenslotte Arie van Houwelingen. De Sassenheimer nam niet lang genoegen met de rode lantaarn en spurtte binnen enkele ronden naar de vierde plaats. Er ontspon zich een duel tussen de Bel gen en de oranjemannen .nadat Dolf Verschueren na 15 km de tweede plaats had opgeëist. Om beurten beukten Wier stra en Van Houwelingen op de Belgi sche veste, waarbij ook Raynal een handje kwam helpen. Maar al die aan vallen werden door Verschueren ge pareerd. Intussen had Marsell in de Portret van een wereldkampioen Toen de boerenzoon Henk Nijman uit het Drentse Eelderwolde in 1953 met fietsen begon, zag het er niet naar uit dat hij zulke grote succes sen zou gaan behalen. Aanvankelijk reed Nijdam op de iveg in wedstrij den voornamelijk in het noorden en oosten van ons land. Pas in 1960, toen hij het ook eens op de baan in Amsterdam ging proberen en meteen kampioen van Nederland bij de ama teur-achtervolging werd, kreeg zijn naam bekendheid. Ook in de inter nationale wielerwereld, want bij de titelstrijd in Leipzig noteerde de Ne derlander in de voorritten de beste tijd, n.l. 5 min. 0,8 sec. Nijdam was toen sterk favoriet voor de titel, maar zijn zenuwen - hij startte voor de eerse maal in het buitenland in een groot kampioenschap speel den hem parten en in de finale werd hij door de Fransman Delattre ver slagen. Dit jaar iverd Nijdam, die zich in middels ook op de weg was gaan on derscheiden, opgenomen in de ploeg die Gerrit Schulte voor een grote fa briek samenstelt. Hij won de vierde etappe van de Ronde van Luxem burg, bracht de Ronde van Midden Nederland op zijn naam, werd tioeede in Olympia's Toer achter zijn stalgenoot Mik Snijder, werd tweede in de Omloop van de Kempen, derde in de Ronde van Limburg en vierde in de Ronde van de Haarlemmer meer. Voorwaar, een lijst om trots op te zijn. Maar Nijdam ondervond een teleurstelling toen hij in het kampioenschap van Nederland zijn rood-wit-blauwe trui kioijt raakte aan Jaap Oudkerk, die hem met 1 seconde verschil in het Amster damse Olympische Stadion versloeg. Natuurlijk werd Nijdam toch uit gezonden naar Ziirich en om wat zekerder te zijn van zijn zaak, vroeg hij zijn ploegbaas Gerrit Schulte om hulp. Dat verzoek werd niet te ver geefs gedaan, want 14 dagen voor de wereldkampioenschappen begonnen werd Nijdam in de buurt vati Den Bosch door Gerrit Schulte „afgekne pen". Nijdam is er nu nog dankbaar voor, ivant het heeft hem een enor me morele steun gegeven op de weg naar zijn wereldtitel. In het programma van het revanches van de wereldkampioenschappen, die 4 september a.s. in het Olympische Sta dion te Amsterdam worden gehouden, is een wijziging gekomen omdat de Oost- duitse amateur-stayers Wustrow en Stolze geen toestemming kragen in Ne derland uit te komen. In hun plaats zul len nu rijden de Zwitser Wickihalder en de Fransman Godelle. Zij starten dus tegen de Nederlanders Leen van der Meulen, Bert Romijn, Henk van Kam pen en de Belg Vanderberg in een rit over 30 km. Voorts zijn gecontracteerd de stayers Wierstra. Van Houwelingen, Koch, De Paepe, Raynal. Meier en de nieuwe wereldkampioen Marsell voor een rit over 100 km. In de achtervolging zullen de Nederlandse wielerliefhebbers natuurlijk onze nieuwe wereldkampioen Henk Nijdam van dit jaar tegen Oud kerk uitkomen. In de achtervolging voor professionals tenslotte start Peter Post tegen de derde prijswinnaar van de we reldkampioenschappen, de Italiaan Leandro Faggin. Advertentie Kleuren-fleur De nieuwe wereldkampioen der beroepsstayers, de Westduitser Marsell. achterhoede zijn kans zitten afwachten. Die kwam na 37 km toen Raynal weer eens tevergeefs had geprobeerd Ver schueren van de tweede plaats te ver dringen. Marsell spurtte in één ruk tot langszij Verschueren, die na een paar ronden felle strijd los raakte en Marsell moest laten gaan. De Belg herstelt altijd vlug en al heel gauw klopte hij weer bij de Westduitse kampioen aan de deur, waar bij De Paepe lelijk in de klem kwam te zitten. Alles nog mogelijk Na 50 km lag De Paepe echter nog steeds op kop en binnen één ronde volgden Marsell, Verschueren, Raynal Van Houwelingen, Wierstra, Meier, en Petry. Alles was dus nog mogelijk, al thans op papier. Het waren echter niet de aanvallen van Wierstra, Van Houwe lingen en Raynal die Verschueren van de derde plaats verdreven. Toen de Belg zelf na 60 km de aanval op Marsell in zette, stuurde diens gangmaker Meule- man omhoog en moest Verschueren van de rol om een ongeluk te voorkomen. Met gebalde vuist reed de Belg langs de jury om haar op dit vergrijp attent te maken. Marsell greep dit moment aan om De Paepe aan te vallen. De Paepe kwam in de tang tussen de beide West duitsers maar hield stand, ten koste van Petry, die zijn eerste lap kreeg. Even la ter werd ook Verschueren gedubbeld. Toen de kruitdamp was opgetrokken bleken Wierstra en Van Houwelingen achter het leidende tweetal de ereplaat sen te hebben ingenomen. Verschueren intussen was vier ronden achtergeraakt. Drama Het „drama Verschueren" begon. De Belg liet zyn gangmaker schieten en ging steeds zo hoog mogelyk in de bocht rijden als Marsell naderde, om te trach ten de Duitser te hinderen. Zyn snode opzet mislukte gelukkig en na enkele ronden reed de Belgische oud-wereld- kampioen de pelouse op. Hy gooide zijn fiets neer en onmiddellijk waren er enkele officials by de hand om hem tot kalmte te manen want zij vreesden het ergste. Victor Linart tenslotte slaag de erin Verschueren met een zoet lijntje van de baan te krygen. Het was een trieste affaire. Inmiddels deed Marsell een nieuwe poging om De Paepe van de eerste plaats te verdringen maar de Belg reed sterk. Zoals gezegd, eerst tien kilometer voor het einde slaagde hij daarin. De rol van de Nederlanders was echter spoedig uit gespeeld. Vijftien kilometer voor het einde werden zowel Van Houwelingen als Wierstra gelapt en de hoop van de Nederlandse kolonie op een derde we reldkampioen verdween als sneeuw voor de zon. De dragers van de oranjetruien kwamen zelfs niet op het ere-podium. Slechte afwerking aanvallen Doelman Van Nierop in prima vorm De „Rest van Leiden" heeft gisteravond op het LFC-terrein een bijna volledig UVS een tame lijk gevoelige 3—1 nederlaag toe gebracht. Het semiprofteam was weliswaar door de bank genomen in het veld iets sterker maar het werkte zijn aanvallen zo stuntelig Uitslag De uitslag van de stayers-finale luidt: 1. en wereldkampioen Marsell (Duitsl.) Jeugd strijdt om tennistitels Wedstrijdleider Kranendonk heeft zich niet alleen vanwege de zonneschijn het zweet constant van zyn gezicht moeten wissen, het schema van het toernooi om de Leidse jeugd-tennistitels liep op een kritiek punt geheel vast, doordat niet alle spelers op tijd verschenen en ook omdat de hitte kennelyk het spelen zo aantrekkelyk maakte, dat op vele banen een derde set de beslissing moest bren gen. Mej. M. v. Ulden (c) moest lang zwoe gen om tegen mej. Engelenburg de ver loren set (26) te nivelleren (64) en daarna de laatste te winnen (63).*Mej. I. Kengen die te voren makkelijk (61, 61) had gewonnen, zal het nu tegen de Unicum-speelster moeten opnemen. D. v. Wijk verspeelde door zijn zwakke smash en dito forehand zijn kans op de kwart finale, maar het dient gezegd, dat het enthousiast sjouwen van A v. d. Berg diens zege niet onverdiend deed zijn: (3—6, 8—6, 6—3). In „B" maakte Burky uit Katwijk door zijn power tennis een sterke indruk. In dien hij zich weet te hoeden voor te hard slaan, zal hij een goede gooi doen naar een finaleplaats. Dat ondervond F. Es- sing, die met 06, 06 in hem zijn meerdere moest erkennen. In het gemengd dubbel B/C zijn de laatste vier bekend. Om een finaleplaats strijden mej. G. Ubbink/H. Wessles tegen mej. E. Engelenburg/Ch. Kengen. Om de andere, mej. N. v. Ryssel/H. Goekoop en mej. Stenfert Kroese/A. Kist. Meisjes enkel C 2de ronde: C. Kar stensI. Kengen 1—6, 16; G. de Vos R. Crabbendam 62, 62; N. v. Ryssel- v. d. Berg 63, 63. 3de ronde: N v. RysselN. Bakema 6—2, 7—5; N. Sten fert KroeseL. Roodenhuis 63, 64 Jongens enkel C: A. v .d. BergD. v. Wijk 36, 86, 62; R. van Reen Driel 46, 63, 60; BlommersP. Eduard 06, 64, 61; S. KarstensA. Kist 36, 64, 63; D BoumanP. Jonkheer 61, 61; J. DibbetsMeyer 16, 61, 75; R. v. ReenF. Deme- nint 64, 62. Jongensdubbel C: H. Goekoop/F. Eg- ginkDriel/N. Hoogenkerk 62, 62. Jongens enkel B: J. UfkusH. Goe koop 75, 46 afgebroken; A. Kist J Dibbetz 64, 63; BurkyF. Essing 60, 60; J. UfkusC. Kengen 6-2, 6-0. Jongensdubbel B: D. Bouman/R. v. Reen—E. Stiekema/S. Walenkamp 7—5, 6—4. Gemengd dubbel B/C: G. Ubbink/H. WesselsLaterveer/J. Dibbetz 61, 6—1; H. Goekoop/N. v. RysselRijssen/Rys- seen 64. 64; N. Stenfert Kroese/A. KistN. Bakema/P. ter Poorten 6—4. 1—6, 6—0. Meisjesdubbel B/C: Doelema/Kreuk- niet—Braggaar/Crabbendam 2—6, 68. Zaterdag a.s. zal voor de eerste maal de Nederlandse jeugd strijden om de vol- leybaltitels. De wedstrijden worden in de Energiehal in Rotterdam gespeeld. De deelnemende teams zijn: Meisjes: Assen, Deventer, Enkhuizen, Leiden, Walcheren en Boemerang (Am sterdam). Jongens: Groningen, Hengelo, Walche ren, Octopus (Alkmaar), Armada (Am sterdam) en DES (Voorburg). Kleuren-fleur Wereldkampioenschap schaken jeugd Gisteravond zijn in Den Haag de par tyen van de negende ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd gespeeld. De uit slagen luiden: Finale groep: Parma (Zd-Sl.)—Larus- son (IJsl.) 10; Gheorghiu (Roem) Nagy (Hong) afgebr.; Westerinen (FinL—Kuindzhi (Rusl) afgebr.; Zui- dema (Ned)Kinnmark (Zweden) af gebr.; Calvo (Sp)Thomson (Schotl.) 10; Gulbrandsen (Noorw.)Pfleger (W.-Dldi 0—1. Woensdagmorgen werden voorts de twee afgebroken partijen uit de achtste ronde gespeeld. De resultaten waren: PflegerCalvo 10KuindzhiGeorg- hiu 10. Na de negende ronde heeft Parma met TVs pnt de leiding. Georghiu staat met 6(i pnt en 1 afgebr. party tweede. Kuindzhi en Zuidema delen de derde plaats met ieder 5Vz pnt en 1 afgebr. party. Noordwijkse Golfweek Op de vijfde dag van de Noordwykse Go'.fweek werd de wedstryd gespeeld om de J. W. Henny mixed greensom wissel- prijs. Winnaars werden mevrouw De Waal en de heer K. van Meurs met een score van 62. Mej. Heslenseld en mr. J. Brenkman eindigden met een score van 64 op de tweede plaats, terwijl de heer en me vrouw Cox met een score van 65 beslag legden op de derde plaats. Bij de zesde Maceabia, de Joodse Spelen te Tel Aviv hebben twee Neder landers goud veroverd. De Nederlandse atlete Selma Heystek won de finale 80 meter horden in 11.8, terwyl de scherm- ster Miri Mayer in het florettoernooi de gouden plak veroverde. 2. de Paepe (Belg) op 30 m., 3. Meier (Zwits.) op 160 m.; 4. Raynal (Fr.) op een ronde en 200 m; 5. Wierstra (Ned.) op 1 ronde en 280 m.; 6. Van Houwelin gen (Ned.) op 2 ronden en 250 m.; 7. Petry (Did) op 5 ronden en 280 m. af, dat men wel van prestige-ver- lies moest gaan spreken. Overi gens: doelman Van Nierop van de Noordwijkse zaterdag tweedeklas ser stak in een bijzonder goede vorm. Hij was de verrassing van de avond. Voor rust was het een byzonder ma tige partij. Van de zijde van de amateur- combinatie, die een aanlooptyd nodig had om er in te komen, viel dit te verwachten, van UVS niet. En zo moes ten 2000 toeschouwers die naar deze liefdadigheidswedstryd waren komen kyken, het de eerste helft stellen met wat spannende momenten voor beide doelen. Enig vuurwerk kwam er pas in de veertiende minuut na de hervat ting, toen Wim van Kampen met een kopbal UVS op 1-0 zette. Midvoor Van Leeuwen kreeg daarna tweemaal de kans het waren werkelyk opgelegde kan sen om UVS in de winnende haven te brengen, maar zijn afwerking leek nergens op. Met een vliegend schot bracht linksbuiten Map Marijt. van Noordwyk de partijen op gelijke voet en toen in de twintigste minuut Jac ques van Leeuwen de doorgebroken mid voor L. Marijt onreglementair ten val bracht Henk Heymans benutte de pe nalty onberispelijk keek UVS al dui delijk in het gezicht van een Nederlaag. In de 29 ste minuut bracht Henk Heymans met een doelpunt waaraan een buitenspelluchtje hing de stand op 3-1 en vervolgens trokken de amateurs zich in de verdediging terug. UVS beukte nog wel even fel op de roodwitte spe lersmuur, maar toen was het uiteraard al te laat. De elftallen kwamen als volgt in het veld Rest van Leiden Van Nierop (Noordwyk), Van Rooyen (Roodenburg) H. Siera (LFC), v. d. Heyden (LFC), L. de Jong (LFC) na rust vervangen door W. Siera-D. Sira LFC, A. Hey mans (LFC), Bekkering (Lugdunum) L. Maryt (Noordwyk), H. Heymans (LFC), Map Maryt (Noordwyk). UVS Van Duyl, Kluivers, Van Leeuwen, Th. van Kampen, Hak, Fi- ÜPPO, W. van Kampen, Duwel, C. van Leeuwen, Breitner, Van Weerlee. Rijnsb. Boys speelde 1—1 tegen UVS-comb. Ter gelegenheid van de Oranjefees ten in Rynsburg heeft Rynsburgse Boys een oefenwedstrijd gespeeld tegen een UVS-combinatie. In beide ploegen do mineerden de verdedigingen en boden de aanvalslinies weinig perspectieven voor een hoge notering op het score bord. De 11 eindstand is dan ook een juiste weerspiegeling van het vertoonde spel. De Leidse semiprof combinatie speelde heel mooi combinatievoetbal, doch in de voorhoede wist men elkaar niet al te vaak te vinden. De thuisclub, die een heel moeilijk seizoen tegemoet gaat in de huidige vorm, moest het meer heb ben van de harde trap over de gehele lengte van het veld. Dergelijke trappen hadden echter weinig effect, daar de UVS defensie met mannen als N. den Hoed en spil Keyzer geen enkele moeite had met de vaak dralende Rynsburgse voorhoede. Vooral midvoor Van Swol die vaak het spel aardig verdeelde moest zyn meerdere in Keyzer erken nen. Ook de middenlinie van Rijnsburg- se Boys gaf herhaaldelijk het midden veld prijs. UVS deed dat beter, doch de by vlagen aardig voetballende midvoor Van Delft had de beste Rijnsburgse voetballer spil Van Klaveren te genover zich. Bovendien werden de vleugelspelers v. d. Wal en Nagel by UVS te weinig in het spel betrokken, zodat de Rynsburgse backs ook de bin- nenspelers het spelen konden beletten. Beide doelpunten werden na rust ge scoord, toen Rynsburgse Boys wat ent housiaster begon te spelen. UVS was het eerst aan bod, toen Van Klaveren de doorgebroken Verhoeks op de hielen sprong. Nico den Hoed voltrok het vonnis. Een half uur later kwam de ge lijkmaker van de voet van T. van Zuylen. By een van de vele hoekschop pen nam hij de bal ineens op de buiten kant van zyn schoen. Onhoudbaar vloog het leer in de uiterste hoek. In de Ronde van het „Noorden", die van 7 t/m 10 september in Frank rijk wordt gehouden, zal een Neder landse profploeg starten onder leiding van Sjefke Janssen. Het team bestaat uit de volgende renners: Piet Rentmeester, Piet Damen, Jaap Kersten .Martin van der Borgh, Huub Zilverberg, Jan Hugens ,Cees Lute en Ad Biemans. Advertentie 36 prachtige kleuren-dia's Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren op Duin digt gehouden draveryen en rennen lui den: Draverijen Juno Lumakoprfjs1. Zephyrus B. (E. Leeman) (2.51.7); 2. Zombro; 3. Zilla. Tot. wl. f8.80, pl. f3.10, f4.40, f3.50, gek. f5.80 cov. f 8.40. Jacquelineprijs: 1. Zalkestis van E (J. S. van Leeuwen) (3.00.1); 2. Zypani; 3. Zita Belwin. Tot.: wi. f5.90, pl. fl.50, f120, f 1.40, gek. f 11.80, cov. f3.50. Jonkerprijs: 1. Axkit Hollandia (W. H. Geersen) (2.03.1); 2. Albatros S; 3. Arjo- les. Tot.: wi. fl.50. pl. f 1.30, f2.30, f2.40, gek. f 5.80. cov. f 21.-. Jofferprijs: 1. Annemieke Hollandia (J. W. Runhaar) (2.03.9); 2. April Love 3. An- glia Magowan. Tot.: wi. f 1.80, pl. f150. 2.10, f2.90, gek. f2.70, cov. f5.60. Jim Wilkespriis: 1. Xirene Hollandia (A. Siderlus) (3.33.4); 2. Woudsnip S, 3. Xa- vero. Tot.: wi. f5.60, pl. f2.30, f3.30, f2.40 gek. f 12.50, cov. f 10.50. Julia S-prijs: 1. Uranle (M. Vergav) (2.55.8); 2. Vanadis; 3. Uranus. Tot.: wi. f3 90' Pl' fl'4°' flJ°' gCk' f5'8°' COV' Rennen: Toekomstprys: 1. Flocon d'Or (A W v Dyiq (1.15.7); 2. Stormli; 3. Antonio Tat- ti. Tot.: wi. f4.70, pl. f2.40, f 1.80, gek. f5.40, cov. f3.30. Toekomstprijs: 1. Mermaid (C. van der Harst) (1.15.6); 2. Merrioka; 3. Chatter- queen. Tot.: wi. f 17.10, pl. f7.-, f4.90, ge koppeld f 57,20, cov. f5.40. Kinczemprijs: 1. Princesse Aldis (F. Del- brassinne) (2.04) 2. Expectation; 3. Turm- wacht. Tot.: wi. f 10.20. pl. f2.50, fl.30, f 1.40, gek. f 14.60, cov. f3.30. Totale omzet f 104.657,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5