TWEE Kon. ONDERSCHEIDINGEN OP FEEST 125-JARIGE „GROF" Personeel ontwierp en maakte in fabriek onthulde monument Plan Westeinde in Zoeterwoude betekent vele offers brengen Ongericht 1 maart 1860 Donderdag 31 augustus 1961 Tweede blad no. 30440 Directeur Ir. M. C. de Jong officier Oranje Nassau Bij de Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij is het vandaaq groot feest. Aan de officiële herdenking van het 125-jarig bestaan van dit dynamische bedrijf heeft men nl. het jubileum van de directeur, ir. M. C. de Jong, gekoppeld, die over enkele weken vijfentwintig jaar aan de ,,Grof" verbonden is. De vanmorgen in de met duizenden bonte bloemen versierde flenzenfabriek in „De Waard" gehouden herden kingsbijeenkomst, waarbij vrijwel het gehele personeel aanwezig was, kende twee hoogtepunten. In de eerste plaats de mededeling van mr. J. Klaasesz, de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Hol land, dat de jubilerende directeur is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en dat aan de gereedschapssmid P. Barendse, die ruim 45 jaar geleden bij de Grofsmederij in dienst trad, is toegekend de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In de tweede plaats de onthulling van het door eigen personeelsleden ont worpen en vervaardigde monument bij de ingang van het fabriekster rein in „De Waard". Lange rij sprekers Behalve mr. Klaasesz gaven van hun belangstelling blijk burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot en de wethouders mr. J. Drijber, S. Menken en S. M. Stolp. Wegens ziekte van de president-commissaris, ir. A. H. Ingen Housz, was het de taak van mr. J. Kroese om als com missaris van de vennootschap de gasten op het jubileumfeest welkom te heten. Na dit welkom meldde zich een lange rij sprekers. Aan het eind van zijn herdenkingstoespraak stelde de directeur van de „Grof" voor om zowel aan H.M. de Koningin als aan de president-commissaris van het bedrijf een telegram te zenden. In het eerste telegram wordt de aan dacht gevestigd op de banden, welke er tussen het Koningshuis en de Grofsmederij bestaan, in het tweede wordt de president-commissaris een spoedig herstel toegewenst. Ir. De Jorg wees er o.m. op, dat de oprichting van het bedrijf tot stand is gekomen lank zy de medewerking van Koning Willem I en dat de geschiedenis van de onderneming in velerlei opzicht bewogen is. Nadat de directeur de over heid dank had gezegd voor de ondervon den steun, richtte hij zich in het bijzon- d ertot al degenen, die in het bedryf zijn. „Om het apparaat te laten draaien, om de onderneming uit te breiden en om de ontwikkeling van 't bedrijf op de voet te volgen ;s het noodzakelijk dat ieder zijn verantwoordelijkheid in het bedrijf kent". Niet over vee Mr. Klaasesz, die hierna het podium de Sleutelstad was gekomen om over vee Advertentie Zoekt O een GOUDEN RING voor een dame of heer, d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het Ook in brillant ringen. Ruime keuze in alle prijzen. De onthulling van het Monument. (Foto L.D./Holvast) Sociale verbeteringen Namens de ondernemingsraad en de fondsen aan de onderneming verbonden voerde de heer J. G. Wassink het woord. Deze had bewondering voor de oprichters van het bedrijf, die onder moeilijke om standigheden de basis hebben gelegd voor een bedrijf, dat uitgegroeid is tot een internationaal bekende onderne ming, Hij maakte tevens van de gele genheid gebruik om te wijzen op de so ciale verbeteringen, die in de afgelopen jaren tot stand zijn gekomen. „Er be staat nu gelukkig tussen werkgevers en werknemers veel begrip en waardering". Namens het jubileumcomité feliciteer de de heer J. By de directie met dit zeldzame jubileum. Hij bood twee ge schenken aan: een zinvol monument, waarvan de onthulling na de bijeen komst in de fabriekshal plaatsvond, en een zilveren sigaren- en sigaretten gar nituur voor de vergaderzaal. Officiële puhlikaties Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met Ingang van 1 september 1961 tot en met 14 september d.a.v. ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), ter Inzage zal lig gen een ontwerp van een door hun Col lege aan de Gemeenteraad voor te stellen besluit krachtens artikel 9 der Wegenwet (met toelichting en situatietekening), tot het aan het openbaar verkeer onttrek ken van de Huigbrug met opritten en het aansluitende gedeelte van de Huigstraat. Eventuele bezwaren tegen dit voorstel moeten uiterlijk op 21 september 1961, overeenkomstig artikel 10, lid 2, van ge noemde wet by de Gemeenteraad worden ingediend. Lelden. 30 augustus 1961. burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. van Kinschot, Burg. M. J. Blok, Loco-eecr. Extra vakantie voor schooljeugd Morgen en zaterdag vrij Nu de vooruitzichten van het weer in de komende dagen gunstig zfjn krijgt de schooljeugd van alle openbare en prot. christelijke kleuter- en lagere scholen een paar extra dagen vakantie. Morgen en zaterdag zyn de scholen gesloten. Aan dit besluit ligt de overweging ten grond slag, dat de schooljeugd in de afgelopen vakantieperiode zon is tekort gekomen. Jubileumlcantate 3 oktober MORGENAVOND BEGINNEN DE REPETITIES Zoals bekend heeft de heer H. de Wilde, op muziek van Herman Stenz, en jubi leumcantate geschreven welke tijdens de Koraalmuziek op 3 oktober voor het eerst zal worden uitgevoerd. Nadat deze cantate reeds enkele maan den geleden door een kleine kring in studie was genomen, beginnen morgen avond om 8 uur in de Zuiderkerk aan de Lammerschansweg de grote repetities. Het is van belang, dat alle koraalzan- gers(essen) deze repetities, welke even eens op 8, 15, 22 en 27 september plaats vinden, van het begin af bijwonen. Met uitzondering van de eerste avond, zal ook de Chr. Harmonievereniging „Concordia" deze repetities bijwonen. Collecte Koningin Wilhelminafonds Deze week wordt in Leiden de huis- aan-huiscollecte gehouden ten bate van het Kon. Wilhelminafonds (kankerbe strijding), terwijl a.s .zaterdag de straat collecte plaats vindt. Collectemateriaal voor deze straatcollecte kan morgen avond van 7-8 uur en zaterdagochtend van 9 uur af worden gehaald in het gebouw van de G.G. en G.D. aan de Mare. Zij, die zich voor deze inzameling enkele uren willen inzetten, zijn hier hartelijk welkom. Bij het onvoorzichtig oversteken van het Levendaal is gistermiddag de 10- jarige Marietje Buijn uit de Gortestraat door een motorrijder aangereden. Het meisje liep een linkerbeenbreuk op en werd aan hoofd en benen gewond. Opening Kleuterschool Ver. voor Chr. Onderwijs Morgenochtend zal de zesde kleuter school van de Ver. voor Ohr, Onderwijs, welke ondergebracht Is in de houten noodsohool aan de Cesar Franckstraat Haagwegkwartier", worden geopend. Mevr. C. J. Elfert—Verbiest is tot tijdelijk hoofd van deze school be noemd. De heer H van Meeuwen, die be noemd is tot hoofd van de door deze vereniging geëxploiteerde Prins Bern- hardschool (Noordeinde 40), zal maan dagavond worden geïnstalleerd. Huishoudelijke en gezinsvoorlichting „DE HOEKSTEEN" MOET WORDEN ONTRUIMD In het vandaag verschenen jaarver slag van de Stichting voor Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting wordt uit voerig aandacht geschonken aan de vie ring van het 25-jarig bestaan van deze Stichting en aan de aard en de omvang van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Bijna 800 deelneemsters namen in 1960 aan tal van cursussen deel. In to taal werden in dit jaar ruim 500 lessen gegeven. Ook voor het komende seizoen staan weer vele interessante cursussen op het programma. A.s. woensdag vindt de openingsavond plaats. De Stichting, welke nu vjjf jaar een onderkomen heeft in het modern inge richte gebouwen „De Hoeksteen" aan het Levendaal, zal dit gebouw binnenkort moeten ontruimen. Zoals bekend valt ook dit pand ten offer van de sanerings plannen in deze omgeving. Het Stichtingsbestuur heeft echter van de gemeente de toezegging ontvan gen, dat een voor dit doel passende nieuwe ruimte ter beschikking zal wor den gesteld. Wat al te luidruchtig Een veertigjarige vertegenwoordiger, die gisteren een bezoek zou brengen aan een bedrijf aan de Trekvlietweg, kon digde zijn bezoek, zij het geheel tegen zijn zin, wat al te luidruchtig aan. De man, die geen erg had in de glazen tochtdeur, stapte het bedrijf via de ruit binnen, tengevolge waarvan hij verwon dingen aan hoofd, benen en armen op liep. Raad kwam bijeen beklom, zei, dat hij nu eens niet naar te praten maar om namens H.M. de Ko ningin enkele mededelingen to doen. Hij zei, dat de heer Barendse. die o.m. lid van de kern van het bedrijf en lid van tal van functies in het verenigingsleven de ondernemingsraad is en bovendien vervult van de Leidse Chr. Besturen bond is hy de penningmeester voor zijn trouw aan en capaciteiten in het bedrijf beloond is met de toekenning van de zilveren medaille. Wat het directoraat van ir. De Jong betreft vroeg de commissaris zich af of deze nog wel tijd heeft voor zijn bedryf. Hy gaf daarop een minutenlange op somming van alle functies, die ir. De Jong in het openbare leven bekleedt. „Als hij wel tijd heeft voor zijn bedrjjf komt er van deze lange lijst niets te recht", aldus mr. Klaasesz. „U behoort tot die mensen die hoe drukker ze het hebben hoe meer ze kunnen doen". Mr. Klaasesz maakte daarop de benoeming bekend van de directeur van de „Grof" tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Als volgende spreker trad burgemees ter Van Kinschot naar voren om uiting te geven aan zijn waardering voor de werkzaamheden, welke op dit bedrijf worden verricht. Nadat de burgemeester erop gewezen had, dat de metaalindu- trie in Leiden de textielindustrie heeft overvleugeld, wijdde hij aandacht aan de betekenis van de Grofsmederij in deze stad. Hij herinnerde er aan, dat de Grof smederij als een van de eerste metaal bedrijven in 1883 het premie vrije pen sioen heeft ingesteld. „De Grofsmederij is in de loop der jaren uitgegroeid tot een hecht en door en door Leids be drijf", zo besloot de burgemeester. Achterkleinzoon De heer A. M. H. Bake sprak als ach terkleinzoon van de oprichter van het bedryf. „Ik heb grote bewondering voor de wyze waarop U in Uw gedenkboek de persoon van William Archibald Bake hebt beschreven". Spreker bood als ge schenk een vergroot portret in kleur van de oprichter aan. De beide geridderden. V.l.n.r. de directeur, ir. M. C. de Jong en de heer P. Barendse. (Foto L.D./Holvast) Ere-saluufr De heer N. B. v. d. Voort, voorzitter van de personeelvereniging, bracht een ere-saluut aan de oprichter van het be drijf en aan de huidige directeur, ir. De Jong. Hy deelde mede, dat onlangs be sloten is om de jubilerende directeur te benoemen tot ere-voorzitter van de P.V. met al haar onderafdelingen. Hij bood vervolgens een voorzittershamer aan. Gegroeid Na een korte pauze trad de voorzitter van het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, naar voren om zich met enkele woorden van dank en waardering tot de gehele werkgemeenschap van de Grof smederij te richten. „Een bedrijf als de Grofsmederij is niet gemaakt maar ge groeid". zei hij. De heer Verhey van Wijk bood namens het hoofdbestuur van de maatschappij de zilveren ere-penning en het daarby behorende vererend getuig schrift aan de directeur aan. Ook over handigde hij een gravure van Jan Luy- ken als herinnering aan deze feestelijke Radio Namens het gezamenlijk personeel bood de heer N. van Ginkel een radio met pick-up en een aantal grammofoon platen aan ir. De Jong aan. De voorzitter van de bazenvereniging, de heer G. Schraa, had ook een ge schenk bij zich: twee klassieke platen van Brahms. Na deze herdenkingsbijeenkomst be gaf het grote gezelschap zich naar bui ten voor de onthulling van het monu ment. De harmoniekapel „Trouw en Durf", waarvan ir. De Jong bescherm heer is, verleende daarby muzikale me dewerking. Gisteravond vergadederde de voltallige raad van Zoeterwoude onder voorzitter schap van de burgemeester. De beheersverordeningen voor het wa terleiding- en het grondbedrijf werden vastgesteld voor 1962 t/m. 1966. Naar aanleiding van het door B. en W. ter vaststelling aangeboden uitbrei dingsplan Westeinde zei de heer Van der Ploeg, dat de kath. fractie ervan over tuigd is, dat door dit plan vele mensen uit de gemeente gevoelig worden getrof fen. Er is echter geen enkele andere mo gelijkheid. Spreker herinnert aan het plan Watertje Oost en het plan Zuid- buurt. Spreker vraagt aan B. en W. of zyn dit plan een redelyke kans van sla gen geven. De voorzitter is het met de heer Van der Ploeg eens, dat voor dit plan grote offers gebracht moten worden. Dit is echter een gevolg van de omlegging van de prov. weg. B. en W. zijn nu echt niet zo enthousiast voor it plan. Er is wel een brie fontvangen, dat de commissie van advies voor de uitbreidingsplannen met dit enigszins gewijzigde plan akkoord gaat. Dit college adviseert Ged. Staten. De exploitatie-opzet is in de vergadering van de commisie openbare werken be handeld, di niet adviseerde tot wijziging. Het zal wel dure bouwgrond worden als gevolg van de hoge kosten van bouw rijp maken. Het plan Westeinde wordt met alge mene stemmen vastgesteld Tot onderwijzes in vaste dienst aan de o.l. school wordt met algemene stem men benoemd mej. J. H. E. van Burg te Oegstgeest. Het voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot garantie van de betaling van de rente en aflossing van een door de Stichting Huize Emmaus te sluiten geldlening van f 1.905.000, doet de heer Van Mil opmerken, dat hij liever een voorlopige va antie had gezien zon der een bedrag te noemen. Niet te hoog De voorzitter antwoordt hierop, dat de heer Van Mil misschien later geschrok ken zou zyn van het principe-besluit. De exploitatie-opzet van het te stichten be jaardencentrum is echter normaal. De opnameprijzen zyn echt niet te hoog. Het voorstel wort dan met algemene stemmen aangenomen. Van de Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Leiden, wordt een perceeltje grond overgenomen 'voor het maken van een keerplaats aan de Bes jeslaan. De overname geschiedt tegen de som van f 1. De voorzitter spreekt een dankwoord aan het adres van de ver eniging voor deze sympathieke geste. In verband met de overschijding van de inwonergrens van 6.000 per 1 jan. 1958 hebben B. enW. al enkele malen voor gesteld de salarissen van de hoofdcom miezen A. en B. en van de gemeenta- architect te verhogen. Telkens werd dit voorstel verworpen, omdat de lagere ambtenaren niet in deze verhogingen konden delen. De heer Van der ploeg deelt mee, dat de katli. fractie verwacht had, dat B. en W. tot uitdrukking zou hebben ge bracht, dat ook het college voor verho ging van de wedden van de lagere amb- tenraen was De voorzitter wijst er op. dat door het gevoerde salarisbeleid van B. en W. toch wel gebleken is, dat alles gedaan is om de salarissen te verhogen, waar dit enigszins mogelyk was. De heer Van der Ploeg zegt, dat de fractie blijft protesteren tegen het feit, dat de wedden van de lagere ambtena ren niet mede worden verhoogd. De voor zitter zal dit aan G.S. meedelen. Het voorstel wordt dan met algemene stem men aangenomen. B. en W. stellen dan voor een te bou wen pand aan de Jan van Banning- straat aan te kopen, dat zal worden in gericht tot hulppostkantoor. De koop prijs bedraagt f 55.950. De posteryen zul len de huur van f 3.000 per jaar betalen. De heer Van Mil vraagt of er een be stek en tekening aanwezig is .De voor zitter deelt mee, dat deze stukken die vanmorgen zijn ontvangen. De heer Van Mil zegt, dat het een vertrouwenskwestie Js geworden. De raad heeft het bestek niet kunnen inzien. We weten dus niet wat we kopen. De voorzitter antwoordt, dat hij niet altijd op deze manier zou willen werken. De architect en de aannemer zijn nu bekend, zodat vertrouwd mag worden, dat het werk goed zal worden uitgevoerd. De heer Paardekooper informeert of de in het postkantoor te bouwen tele fooncel ook 's nachts en buiten de kan tooruren kan worden gebruikt. Hierop antwoordt de voorzitter, dat bij de bouw hiermee rekening zal wor den gehouden. De cel kan echter voor lopig nog niet worden gebruikt, omdat de apparatuur hiervoor nog niet be schikbaar is. Het voorstel tot aankoop wordte dan met algemene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer Koek hoe het staat met het plantsoen in Park Die Leythe. Het plantseizoen nadert weer. In antwoord hierop zegt de voorzitter, dat de toestemming van de curator in het faillissement van J. Kool nog niet is ontvangen. Hierna sluiting. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 30 aug. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A." Gerbera per stuk 25-43, Bouvardla 10-26, Calla 15-27, Clematis 10-18, Chrysanten gr.bl. 30-47, ld. kl.bl. 10-25, Amaryllis per kelk 8-11, Le lies 35-60, Fresia per bos 40-75, Cyclamen 10-25, Iris 40-70, Ornithogalum 10-15, Gla diolen 25-45, Dahlia 15-25. BARNEVELD, 31 aug. Coöp. Veluwse Eiervelllng. Weekaanvoer ca. 1.050.000 stuks, waarvan 369.150 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 6tuks: eieren van 44/49 fram f 7.34-8.81, eieren van 49/54 gram 9.06-10.84, eieren van 54/59 gram f 11,21- 13.15, eieren van 59/64 gram f 13 41-14.57 eieren van 64/69 gram f 14.57-14.63. Eeierveiling S.B.E.: aanvoer 379.530 st., handel eende-eieren vlot, grote kippen eieren slecht. Prijzen per 100 stuks: eieren van 47/48 gram f 8.72, eieren van 54/59 gram f 11.21 12 92, eieren van 59/62 gram f 12.87- 13.51, eieren van 62/65 gram I 13.40-14.07, eende-eieren van 62/67 gram 19.60-10.29, eende-eieren van 67/73 gram f 10.33-10.70. Eeiermarkt: Aanvoer ca. 2 400.000 stuks Handeel redelijk met kalme afloop. Prijzen per 100 stuks: eieren van 60/65 gram 1 13.75-14.60, algem. prijs 114.20, ki loprijs f 2.29, basis 62 gram. GOUDA, 31 aug. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt te Gouda zijn heden 152 par tijen kaas aangevoerd. De noteringen wa ren, eerste kwaliteit f 2.22-2.28, tweede kwaliteit 12.14-2.21 en extra kwaliteit f 2.29-2.55, alles per kg. De handel was goed. BEURSOVERZICHT Internationals gedrukt Amsterdam, 31 augustus. De internationale waarden hebben vanmiddag een gedrukte stemming te zien gegeven. De koersen voor alle hoofdfondsen noteerden beneden het slotniveau van woensdag. Bij de ope ning bedroegen de verliezen 5 tot 10 punten. Dit had men gisteravond zeker niet verwacht. Toen was de hoogste koers voor Philips 993, voor Unilevers 737, AKU 387 en voor Kon. Olie f 115.50. Deze telefonische avondhandel had gunstig gereageerd op de betere stem ming die Wall Street te zien had gege ven op het afwenden, althans voor een week, van de stakingsdreiging in de auto-industrie in Amerika. De niet-of- ficiële ochtendhandel van vandaag gaf af direct lagere koersen te zien. Het hoogst werd toen gedaan voor Philips 987, Hoogovens 894, Unilevers 724, Aku 382 en voor Kon. Olie f 114.30. De offi ciële beurs opende voor Philips op 978 tegen gisteren als slotkoers 989%. Uni levers 11 punten lager op 721, Aku's min 5 punten op 380%, terwijl Hoogovens 6% punt prijsgaven op 887. Kon. Olies moesten op f 113,80 met een koersver lies van 80 cent genoegen nemen. Deze aandelen noteerden beneden pariteit New York. Ook de overige Europese beurzen gaven lagere koersen te zien. De tendentie op de Westduitse beurzen was zeker niet opgewekt met koersver liezen van 20 punten voor de hoofd fondsen. De flauwe stemming aldaar was het gevolg van de bekendmaking door de Russische regering, dat zij de proeven met kernwapens zal hervatten. De handel was in alle hoeken minimaal. In de openingskoersen kwam weinig verandering meer. Het publiek bleef met kooporders zeer terughoudend. De arbi trage kon internationaal niet tot zaken komen. De geringe verkooporders wa ren voldoende voor bovengenoemde koersdaling. De leidende cultures deelden in de malaise en noteerden beneden de slot- koersen van gisteren. De scheepvaart- waarden gaven koersverliezen te zien van 1 tot 3 punten. Aandelen Kon. Boot openden ruim 5 punten lager op 198 doch konden zich later herstellen tot 201. Staatsfondsen praktisch onveran derd met iets beter voor de nieuwste lening. Aandelen Grootbanken onder gingen weinig verandering. BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 31 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% ioi% 102% Ned '59 4%ioi% 102% Ned '60-1 4% io2jV 102A Ned '60 D 4% 102ft 102ft Ned '59 4% iqo% 100% Ned '60 4% ioo% 100% Ned '61 4% 100ft 100% Ned '53 3% 98% 98% Ned Grtb obi 3% 86% Ned '47 3% 94ft 94ft Ned '51 3% 98% 98% Ned '53 I-II 3% 97 97% Ned '56 3% 96 96ft Ned. '48 3% 91% 91ft Ned. bel. cert. 3% 89% Ned *50 I-II 3% 91ft 91ft Ned. '54 I-n 3% 92% 92% Ned '55 I 3% 92% 92% Npd '55-11 3% 94% 94% Ned *37 3 92% 92% Ned Grtbk. obi '46 3 92% 92% Ned doll In '47 3 90% 90% Ned Inv cert. 3 99% 99%GL Ned. 62-64 3 100% 100% Indie *37 3 99% Indië "31 A 3 95% 95% Ned. won bl *57 6 110GB 110ft Ned. won.bl '58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110% 109%GL 7er. HVA-mfj. 123 121% A-K U 385% 380% Dell My cert. 145 144 Hoogovens cert. 893% 886% Philips gem bez. 989% 977% Unilever cert 732 y4 722 Dordtse Petr 530% 530 Kon Petr (50 A 120) 114.60 114 Holl. Amer iyn 165 162% Java China Paket 162% 162 KI..M 71 71 Kon. Ned Stoomb 203% 200% Kon Paket My 153% 151% Stoomvaart My Ned 192% 189GB Nlevelt Goudr cert 150 L 164 v Ommeren cert 332 332 Kon Rott. Lloyd... 154 152 Ned Scheepv Unie 164 160% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 dem '48 (3%) 98% R'dam '52-1 (4%) 99% 99% id ld -37 I-n (3%) 97% Z.-Holland '55 4% ..104 Bankwezen Bank N Gem '58 5% 105 105 ld N WJ '52 (4%) 104% BVG rspbr f.500 193 B 196 BVG rspbr '52 195 141% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 92 92 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v heden A'dam *53 3 109 107% A'dam '51 12%.. 89 A'dam '56 I 2%84 84 A'dam '56 n 2% 89% 89% A'dam *56 m 2% 94% Eindhoven '54 2% 83% 83% Enschede *54 2% 84% Den Haag *52 I 2% 92% Idem n 2% 93% R'dam '52 I 2% 93% 94% Idem n 2% 92% 94 Idem '57 2%99% 99% Utrecht '52 2% 94% 96 Z.-Holl. 1957 2% 97% 95% Zuid-Holland '59 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 242.50 242 Amst. Bank 300 355 Cultuurbank 29 28 Holl Bank Unie eert 214 213 Ned Handelmy 316 312 Rott Bank 343% 338 Twentsche Bank 308 305 Senembah470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn610 604 Berkei's Patent (v.) 306 305 Borsumy403/ 4Q1/ Calvé Delft eert 715 710' Electrolasmy. 341 Kon. Pap. v Gelder 352 347 Kon Ned. Grofsm 185 184% HoU. Constructie 295 B - Ing bur v. Bouwnyv 247 Internaüo 163 154 Int. Kunststof! Ind 76 76 v. Kempen en Begeer 125 125 Leidse Wolspinnerij 560 556 MuUer en Co NB 521 517 Ned Kabelfabr. 570 573 Philips prei.287 289H Rott Droogdok MR 535 535 Sikkens Groep 810% 819 Ver. Touwfabrieken 334 334 Walvisvaart 94 931^ Wernlnk's Betonmtl 191% 190 Wilton Peyenoord 274% 274% Van Wyk en Heringa 95% 96 Zaalberg 137 137 Mynbouw en petroleum Biliton 2de r487 484 Kon. Petr. (f.20) 114 115.50 4merik fondsen Canadian Pacific R 23% 24 ft Intern Nickel82 82% Anaconda 53% 53% Bethlehem Steel43 43% Cities Service 54% 54% General Motore 45% 46 Kennecott84 84 Republic Steel 62% 62% Shell OU 41% 41% Union Pacifio 34tg 34*g Un. States Steel 85% 85%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3