TUBES Duyvis STADSNIEUWS NU 00K IN Westduitse socialisten willen een blauwe hemel boven het Roergebied SANDWICH SPREAD Onrustbarende omvang van ziekteschade aan de landbouw en veeteelt en gevaren voor verkeer Jaarlijks miljoenen stof, as en zwaveldioxyde de lneht in Wraakoefeningin Tubbergèn? Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 30 augustus 1961 Tweede blad no. 30439 Mej. Brugman lialve eeuw achter tapkast Vrijdag 5 september herdenkt mej. C. Brugman het feit, dat zij niet minder dan een halve eeuw werkzaam is als buffetjuffrouw in het café van de heer J. Kloos jr. aan de Beschuitsteeg alhier. Hoevelen kennen haar niet? Zij is al gemeen bekend als „Tante Cor" en heeft door haar dagelijkse opgewektheid tal lozen voor zich weten in te nemen. Nog altijd vervult zij haar taak achter de tapkast voortvarend en energiek. Het aantal drankjes, dat zij in de loop der jaren geserveerd heeft, is niet te tellen! Daarom zal ongetwijfeld haar vaste cliëntele dankbaar gebruik maken van de gelegenheid om haar tijdens een re ceptie, welke dinsdagmiddag a.s. tussen 3 en 5 uur plaats vindt, de hand te komen drukken. Tante Cor zal het beslist druk krijgen, want iedereen mag haar graag! Prof. van der Vlerk naar congres in Polen Aan het zesde internationale kwar tair-congres, dat van 2 tot 8 september in Warschau wordt gehouden, zal ook een aantal Nederlandse geologen, pa leontologen. geografen en biologen deel nemen. Op het congres zullen de geolo gische geschiedenis tijdens de jongste geologische periode, het kwartair en nieuwe methoden van onderzoek door ge leerden uit alle landen worden bespro ken. Het congres wordt vooraf gegaan door enkele korte excursie^ en van 8 tot 21 september zal een excursie de deel nemers van de Oostzee tot in de Kar paten voeren. Bij de excursie zal vooral aandacht wonden besteed aan de sporen, die de verschillende ijstijden in het Pool se landschap hebben'achter gelaten. Prof. dr. J. M. vap der Vlerk uit Lei den en dr. J. D. de Jong van de Geo logische Dienst uit Haarlem zullen als officieel gedelegeerden namens de Ne derlandse regering aan congres en ex cursies deelnemen. Bejaarden „Westerkwartier" gingen een dagje op pad De bejaarden van „Westerkwartier" zijn gisteren een dagje uit geweest. In twee autobussen en 23 personenauto's vertrok het gezelschap omstreeks kwart voor twaalf naar Noord-Holland. Men reed via Noordwfjk, Noordwijkerhout, Aerdenhout en Bloemendaal naar Kraan tje Lek bij Overveen. Na een kopje kof fie werd de reis voortgezet naar Alk maar en Bergen. Nadat men van al het natuurschoon had genoten werd een bezoek gebracht aan de Bedriegertjes. Aan hilariteit heeft het er uiteraard niet ontbroken, 's Avonds werden de reislus tige ouden van dagen op het 5 Mei plein met muziek afgehaald en naar net clubgebouw aan de Ten Katestraat gebracht. Daar bleef men nog geruime tijd in een opgewekte stemming bijeen. NZH-BUSSEN i.p.v. HTM-TRAMS MEDIO NOVEMBER De directies van de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tram weg-Maatschappij en de Noord- Zuid-Hollandsche Vervoer Maat schappij hebben medegedeeld, dat, zoals de toestand zich thans laat aanzien, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, de tram- dienst Den Haag-Wassenaar-Lei den v.v. medio november a.s. zal worden gestaakt en het personen vervoer op genoemde lijn vanaf die datum verzorgd zal worden door de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij met auto bussen. HENRI WELBOOREN WEER KOORDIRIGENT Ver. van notarissen bestaat 150 jaar (Van onze correspondent) Op 10 oktober zal de Vereniging van notarissen in Utrecht 150 jaar bestaan. In 1811 werd deze vereniging opge richt. nadat het bestuur het monopolie van de stad Utrecht voor openbare ver kopingen had opgekocht. Tevens werd het notarishuis achter de Sint Pieter in Utrecht overgenomen, waar het bestuur een veilingzaal liet inrichten, en waar het nu nog zetelt. Deze vereniging is de oudste notarisvereniging in Nederland, want pas in 1845 werd een dergelijke vereniging in Leeuwarden opgericht. Bij de oprichting telde de gemeente Utrecht ongeveer 30.000 inwoners, waarvoor 42 notarissen waren. Op het ogenblik zijn er 250.000 inwoners en slechts 19 nota rissen. Deze achteruitgang is waarschijnlijk te danken aan het feit dat men in die tijd het ambt kon verkopen aan een ander. Tegenwoordig is dit niet meer mogelijk. Alleen een opvolger kan dit beroep voortzetten. Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300.— en 1400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Barbara Elizabeth, dr van. W. J. van Leeuwen en W. Keijzer; Johanna Caroline dr. van A. van der Blom en J. K. Hermes; Sijtske Anke. dr van J. Dokter en S. A. Bokkinga; Jenny Louise, dr van A. C. Pel- lenkoft en E. P. van der Meljden; Conny Concarda, dr van C. C. P. Sweekhorst eh T. H. van Graven; Marcus Petrus Maria, :n van P. M. J. van den Berg en M. M. Meijer; Johanna Maria, dr van C. M. Wijs man en J. C. van der Plas; Steven, zn van A. van der Steen en N. Slootweg; Lucas ■sn van P. de Clercq en J. Kolkman. GETROUWD P. G. van Oeveren en R. A. Moes. OVERLEDEN P. A. Zandvliet, 69 Jaar. man; M. E. van der Ham, 66 Jaar, e.v. van P. J. van der Kroft; T. M. Wllken, 72 Jaar, e.v. P. C. A. ten Broek; J. van Vliet, Jaar. zoon; T. Verboog, 82 Jaar, echtgenote van P. Dijk- jtMC J. J. E. de Keunlng, 56 Jaar, man. Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Beroepen te Sint Phllipsland J. Vink te Besoyen. Generale Synode van de Geref. Kerken De gisteren in Apeldoorn begonnen Ge nerale Synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland heeft besloten het contact met de Europese conferentie van kerken, die in 1960 in Denemarken ver gaderden, te bestendigen en naar de in 1962 in Nyborg in Denemarken te hou den conferentie enkele afgevaardigden te zenden. De synode was van oordeel, dat het niet gewenst is om in de eredienst de behandeling van de Heidelbergse ca techismus te vervangen door de Neder landse Geloofsbelijdenis. Aan het ver zoek van de classis Hoofddorp om een principiële uitspraak te doen met be trekking tot de plaats van de vrouw in dienst van de kerk voldeed zij niet, om dat vorige synoden zich terzake reeds hebben uitgesproken. De kwestie van kanselruil met Duitse predikanten, die de kerkeraad van Sche- veningen met het oog op het badseizoen ter tafel had gebracht, oordeelde de sy node niet tot haar competentie te be horen. Het ligt op de weg van de kerke raad zelf om terzake handelend op te treden. Voorts behandelde de synode rappor ten van deputaten „Overvloed van werk en werkkrachten", van deputaten voor de gezinsweek en van deputaten voor bid- en dankstonden. De regeling van de kindergelden voor predikantsgezin nen zal door de particuliere synode van Zuid-Holland-zuid nader met de andere particuliere synoden worden besproken, maar de synode zal terzake zelf geen de putaten benoemen. Heerlijk op toast en beschuit, f\jn op vleeswaren, handig bij pick-nicks Duyvis Sandwich Spread. Met gratis cocktail-vorkjesl Verkoop van vervalste schilderijen In Neurenberg zijn een Nederlandse dame en haar zoon in staat van be schuldiging gesteld, omdat zij vervalste schilderijen zouden hebben verkocht. De betrokkenen, de 63-jarige Stojanka Tatjana Kessler en haar zoon, de 40- jarige Oostenrijkse handelsvertegenwoor diger Boris Koenig, zouden vervalste Van Goghs voor een bedrag van 425.000 mark (ongeveer f382.500) te koop heb ben aangeboden. Hetzelfde zouden zij hebben gedaan met vervalste schilderijen van andere Nederlandse meesters. Mevrouw Kessler bevindt zich ln hech tenis, maar haar zoon is tegen een borg tocht van 20.000 mark (ongev. f 18.000) op vrije voeten gesteld. Tezamen zouden zij 17 schilderijen de Bondsrepubliek hebben binnengesmok keld en zes andere eveneens illegaal ingevoerde doeken van een Nederlan der in Düsseldorf hebben gekocht. Ter vervanging van wijlen de heer Bontje als dirigent van het zangkoor van de Doopsgezinde Kerk te Leiden is de heer Henri Welbooren te Oegstgeest aangezocht. Henri Welbooren, die zang en pianoleraar is, heeft deze benoe ming aanvaard. Ook aanvaardde Welbooren met in gang van 1 september een vast oenoe- ming tot dirigent van de Chr. Gem. Zangvereniging ..Concordia" te Noord wijkerhout. Met deze benoemingen vat de heer Welbooren weer een oude werkzaamheid op, daar hij al eerder dirigent was van verenigingen in Alphen. Boskoop. Lei derdorp, Noord wijk en Oegstgeest. Dubbel afscheid bij S.L.F. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd namen de heren C. Brandt en C v d. Klaauw vandaag afscheid bi) de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. In de loop van de ochtend werd de heer Brandt door de directie ontvangen. Hem werd dank gebracht voor de wijze waarop hij meer dan dertig jaar zijn krachten aan het bedrijf had gegeven. Ook zijn chefs en de voorzitter van de Personeelsvereniging voerden het woord en wensten de vertrekkende functiona ris goede pensioenjaren toe. Des middags had het afscheid van de heer Van der Klaauw plaats. In de di rectiekamer memoreerde de hoofdinge nieur Ir. C. Klaassen de ruim veertig dienstjaren die de heer Van der Klaauw bij de Fabrieken heeft volgemaakt. Hij dankte hem voor hetgeen hij in deze lange periode ten dienste van de gasfa briek had verricht. Na het officiële gedeelte namen de bei de ambtenaren in de kantine afscheid van hun collega's van de mechanische werkplaats resp. gasfabriek. Met harte lijke bewoordingen en de beste wensen voor de komende pensioenjaren werden hier enkele herinneringsgeschenken aan geboden, terwijl de beide echtgenoten met bloemen werden verrast. Strijd tegen de luchtverontreiniging Schuur van de boswachter is afgebrand (Van onze correspondent) In Tubbergen is men eigen rechter gaan spelen. Wie die „men" is, staat niet vast. Alleen dit is zeker: op de kop af 48 uur nadat de 56-jarige boswachter F. Kroezen een kogel afvuurde, die het bovenbeen van de 19-jarige Gerrit van de Wal doorboorde stond een schuur met 15 voer hooi en verschillende landbouw werktuigen achter de woning annex café van Kroezen in lichterlaaie. Op slechts enkele meters afstand sliepen een moeder, die herstellende is van een operatie, Kroezen, die na de emoties van de voorafgaande uren zo vast sliep dat hjj het gekletter van de vallende dakpannen niet bemerkte, alsmede negen kinderen. De zachte nachtwind woei in noordelijke richting. Anders had „de wraak van de verontwaardigden" een afschuwelijke bloedwraak kunnen worden. Of mogen we deze brand niet als een wraakoefening beschouwen en is het een onzinnig toeval, deze trieste geschiedenis? De bevolking is vrij gesloten en een grote bereidheid om deze zaak tot klaar heid te brengen, blijkt niet overal te be staan. Wel wordt onderling druk gespro ken over allerlei dingen die zich in het verleden hebben voorgedaan. En wan neer men die hoort kan men nauwelijks aannemen dat het tussen de gezinnen in de twee woningen, die op een afstand van 500 meter van elkaar staan, ooit weer een redelijk woord zal worden ge- (Van onze correspondent in Bonn) Verkiezingscampagnes hebben ook hun goede zijden. In het Roer gebied ziet het er tenminste naar uit dat de lucht zal opklaren dankzij het verkiezingsdevies van de socialisten: een blauwe hemel boven het Roergebied. Nu, uit de lucht gegrepen is dit devies zeker niet. Want voor de mensen aan de Roer is een blauwe hemel een fata morgana, dat bijna altijd achter dikke roetwolken verscholen ligt! Die roetwolken in de lucht zijn overigens niet het ergste. Veel ernstiger is de stofneerslag, die zij veroorzaken en die er voor zorgt, dat de omgeving van Essen en Dortmund zo ongezond is dat ziektes als leukemie, kanker, rachitis er veel meer voorkomen dan in de rest van Duitsland. gevallen van longkanker is onrust barend. Het aantal mannen, dat aan deze ziekte stierf, bedroeg in 1952 in Oberhausen 29,78 op de honderddui zend. In 1959 was dit gestegen tot 50.31, een schrikbarend getal als men bedenkt dat dit in 1958 voor de Ver enigde Staten, waar longkanker een veelvoorkomende ziekte is, slechts 31 bedroeg. De vraag is: wie moet betalen voor filterinstallaties? Vooral de k in d e r e n, die in deze ongezonde atmosfeer opgroeien, wor den ernstig geschaad in hun licha melijke ontwikkeling: ze wegen minder en blijven kleiner dan hun leeftijdgenootjes in de rest van de Bondsrepubliek. Vooral het aantal De vice-president van Brazilië, Goulart, die de afgetreden Quadros als president zou opvolgen, heeft op de terugtocht naar zijn land in Parijs een persconferentie gegeven. Gezien deze foto bij het instappen in zijn auto verkeerde hij in een uitstekende stemming. Maar hij heeft er toch de voorkeur aan ge geven, voorlopig in Parijs nog maar even de loop der gebeurtenissen in zijn land af te wachten. Maar niet alleen de mensen in het Roergebied worden geschaad in hun ge zondheid door de vervuiling van de lucht. Ook de veestapels, de vrucht bomen en de verbouwde gewassen van de boeren in de omtrek hebben het zwaar te verduren. In vele gevallen is de oogst slechts 40 procent van de op brengst onder normale omstandighe den!! Tenslotte heeft ook het verkeer bijzonder veel last van het stof in de lucht. Niet alleen dat vooral 's avonds het zicht er veel slechter door wordt, ook het wegdek wordt bij regenval zo spiegelglad dat slippartijen aan de or de van de dag zjjn. De boosdoeners De oorzaak van al deze ellende zijn de 56 staalbedrijven, 93 energiebedrij ven, 82 hoogovens, 17 cementfabrieken en olieraffinaderijen en 1976 stoomlo comotieven, die jaarlijks 1.5 miljoen ton stof, as en roet de lucht inblazen. Daar komt dan nog 4 miljoen ton zwaveldioxy de bij, die een ronduit dodelijke werking hebben voor bomen en planten. De na bije buren van de industriële centra aan de Roer staan dagelijks bloot aan een stofregen van 2 ton per vierkante kilometer. Men zal kunnen begrijpen, dat de 8 miljoen inwoners van het Roergebied niet doof waren voor het socialistisch parool, dat ook hun hemel blauw moest worden. En dat dit méér dan een ver kiezingsleus is blijkt wel uit het feit, dat al in 1957 de socialistische fractie in de Bondsdag de regering maande iets te doen tegen de onrustbarende luchtverontreiniging. Mede door acties van de industrieën is er toen niets van gekomen, ondanks het feit, dat het zeker mogelijk is er iets tegen te doen. Maar de kosten van filterinstallaties, die het stof opvangen nog voor het de pijp uit is, zijn enorm en volgens de grote industriëlen econo misch niet verantwoord. Ontheffing van belasting? Toch zijn er enkele bedrijven, die nieuwe installaties van filters hebben voorzien. Zo heeft Mannesmann in Duisburg sinds het vorige jaar een fil terinstallatie in gebruik, die 99 procent van het stof opvangt. Een dergelijke installatie maakt echter de produktie- Onderwijsopdracht Aan dr. B. C. Damsteegt is bij beschik king van de minister van O. K. en W. opdracht verleend om voor een tijdvak van 1 september 1961 tot en met 31 augustus 1963 in de faculteit der god geleerdheid aan de Leidse Universiteit onderwijs te geven in de spra&ktecnniek. kosten van het staal bijna 25 procent hoger. Gunstiger ligt dat bij elektrici teitsbedrijven, die een kilowatt stroom inplaats van voor 6 cent voor 6,02 cent zouden kunnen produceren, indien zij gebruik maakten van stoffilters. Door de actie van de socialisten is de bal aan het rollen gekomen en het zal wel niet lang meer duren, totdat de industrieën gedwongen zullen worden stofvrijer te produceren. Ook de chris tendemocratische regering in Bonn blijkt er n.l. plotseling van doordrongen te zijn, dat het zo niet langer kan. Olijk zei Adenauer vorige maand in Dortmund, dat de industrie geld genoeg verdiend heeft en dat zij zich dus maar moest inspannen om met de vieze lucht in het reine te komen. Grote schrik aan de Roer omdat dit alles veel geld gaat kosten? Neen, zo'n vaart loopt de zaak nu ook weer niet. Christendemo cratische kringen in Bonn hebben al laten doorschemeren, dat de filtrerende bedrijven speciale ontheffingen van be lastingen zullen krijgen. Dat ligt uiter aard niet in de bedoeling van de socia listische kandidaat voor het kanselier schap Willy Brandt. De christendemo craten kunnen dan ook. ondanks hun de Roer-industriëlen niet welgevallige actie tegen het stof blijven rekenen op de gunst en de financiële steun van de verre van stofvrije koningen van de Roer. Conservator museum Kerkrade in arrest Verboden wapenbezit (Van onze correspondent) De conservator van het gemeentemu seum te Kerkrade, is door het gemeen tebestuur van Kerkrade in zijn functie geschorst. Aanleiding tot deze maatregel was het feit dat bij een controle in zijn woning een groot aantal vuurwa pens werd gevonden. Die wapens werden in beslag gesnomen en tegen de conser vator is een vervolging wegens verboden wapenbezit ingesteld. Hij staat als een ware verzamelma- niak bekend. Met het verzamelen van wapens is hij naar zijn zeggen oegon- nen, om later in het museum een wa penkamer te kunnen inrichten. In min der dan een half jaar tijd is hij er in geslaagd een buitengewoon grote hoeveel heid moderne wapens en munitie bijeen te brengen. Het gemeentebestuur, dat al eerder eens een partij oorlogsmateriaal uit het museum heeft laten verwijde ren, wilde echter nooit van een wapen kamer in het museum weten. Daarom bewaarde de conservator de wapens in zijn woning. Reeds op 15 juli van dit jaar deed de politie huiszoeking in zijn woning. Zij nam daar toen een partij wapens in beslag. De conservator werd aangehouden, doch na een verhoor weer in vrijheid gesteld. Enige tijd geleden echter werd bij een huiszoeking opnieuw een aantal wapens in zijn woning aan getroffen. Daarop is hij uit zijn functie geschorst, en werd het museum voor het publiek gesloten. Of de justitie te Maastricht de verzameling ook zal toe schrijven aan de verzamelwoede van de conservator is echter nog een grote vraag. Men dacht aanvankelijk ook aan wapenhandel met buitenlandse organi saties. Inmiddels is nu een andere ge meenteambtenaar met de functie van conservator belast. EMIGRANTENOUDERS OPGETOGEN TERUG De 72 emigrantenouders. leden van de vereniging „Wereldcontact", die in juli jl. in het nieuws kwamen door de moeilijkheden bij hun vlucht naar Amerika, zijn in ons land teruggekeerd. Vanmorgen om half vier landde de door „Blue Air" gecharterde DC-4 op de luchthaven Rotterdam, iets later dan voorzien was. Maar de oorzaak daarvan was ditmaal niet machinepech, doch de geweldige bosbranden op New Found- land, die een landing op Gander onmo gelijk maakten. De reis van Buffalo in de V.S. werd nu gemaakt via Sydney in Canada en IJsland. Alle ouders waren bij de aankomst opgetogen over hun belevenissen. In Canada en de V.S. hebben zij hun ge sproken. Een buitenstaander Kroezen, die bij ons kwam zitten toen wij gistermiddag onder het zware ge boomte voor zijn caféetje zaten, zei dat hij nooit zal zeggen dat het hier een brandstichting betreft. Laat staan dat hij een oordeel uitspreekt over de ver moedelijke dader(s). De mogelijkheid is geenszins uitgesloten dat dit is geschied door een buitenstaander, die zich heeft opgewonden over het schot, dat door Gerrit van de Wals' been ging. 500 me ter verder laat men zich evenmin uit over de vermoedelijke brandstichters. Men is ook daar niet zo ingenomen met het geval van het schuurtje. Toen vader Van de Wal die nacht uit bed werd gebeld door een familielid, die hem meedeelde dat de schuur van Kroe zen in brand stond, heeft hij het gordijn opzij geschoven en is weer gaan slapen. Aan de westkant van het huis, gelijk vloers, sliep Gerrit. Hij was inmiddels thuisgekomen na in het ziekenhuis te Almelo onderzocht te zijn. Ook hem hebben we gistermiddag gesproken. Hij kon goed lopen en verliet even het bed om ons zijn onderbroekje te laten zien, en waarin twee gaatjes zitten. „Kijkt u maar", zei hij, „de kogel Is horizontaal afgeschoten. Hij kan niet eerst de straat hebben geraakt. Ik ben geraakt door het eerste schot. Daarna hoorde ik er nog een, toen werd ik bang en ben afge stapt." Vader Van de Wal zei dat hij Kroezen op straat had horen schreeu wen. Hij had zich nog gebukt toen de tweede kogel over het dak ging. Kroezen had Gerrit, volgens diens zeg gen. gefouilleerd omdat hij hem ver dacht van stroperij en toen hjj gemerkt had dat de jongen was geraakt ,had Kroezen nog gezegd: „Ik breng je naar de dokter". Maar Gerrit was naar huis gegaan. Kroezen daarentegen zegt perti nent dat hij het eerste schot in de lucht heeft afgevuurd en daarna op straat heeft gemikt. Twee keer had hij als on bezoldigd veldwachter de naam van de jongeman genoemd, die hjj in het maanlicht herkende als de zoon van zijn buurman. Tweemaal had hy gesom meerd om af te stappen. Stropen of niet? Kroezen vermoedde met een stroper te doen te hebben. Gerrit stapte niet af toen hij daartoe gesommeerd werd. Ik was bang voor hem, zei hij ons, en ik maakte dat ik wegkwam. Maar hij had niet gestroopt. Het was niet de eerste botsing tussen Kroezen en Gerrit. De laatste was door Kroezen eenmaal be keurd toen hij in het z.g. Hondenven, dat behoort tot Kroezens bewakingsgebied had gezwommen. Ik heb later die be keuring zelf ongedaan gemaakt, zegt Kroezen en in de twee jaar dat ik jacht opziener ben, heb ik nooit iemand be keurd. Mammoet-Esso-tankcr 18 september te water De gigantische Esso-tanker, het groot ste schip dat ooit in ons land is ge bouwd, zal maandag 18 september a.s. op de werf van Verolme op Rozenburg aan haar element worden toevertrouwd. Dan namelijk wordt tijdens een plechtige bij eenkomst voor de eerste keer water in het grote betonnen dok gepompt een ceremonie, die overeenkomt met de te waterlating vanaf een helling en als het weer het even toelaat gaan ook de dokdeuren open. De Esso-tanker wordt een gevaarte met een lengte van 260,86 meter, een grootste breedte van 34,29 meter (even breed als de lengte van een middelgrote kustvaar der), een holte van 19.05 meter en een geladen diepgang van 14,28 meter. De machinekamer wordt bijna 30 meter hoog, daarin komt een lift voor het per soneel. De totale inhoud van de ladings tanks zal 3.605.000 kubieke voet zijn en de proeftochtsnelheid wordt 17,5 knopen bij een vermogen van 26.500 pk. Gigan tische getallen. Na het uitdokken begint men bij Ver olme aan de bouw van een nog groter schip; een super-tanker met een draag vermogen van 86.000 ton, waarvan de Esso er twee heeft besteld. emigreerde 'kinderen bezocht en in som mige gevallen zelfs voor het eerst hun kleinkinderen gezien. Maar wat voor enkelen nog belangrijker was: zij heb ben een complete wereldreis gemaakt: op de heenweg via Genève en New York, en terug over IJsland. Daarover zal in de komende weken in de dorpen van de Achterhoek, waar de meesten vandaan kwamen, nog veel worden ge sproken!

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3