DE HP-115: PROEF MET EEN SNEL VERKEERSVLIEGTUIG Sanapii*ïn Egvpte wil een laagvlakte vullen met water uit de Middellandse Zee Met een enkel woord Tragisch slot reünistenfeest Agenda MAANDAG 28 AUGUSTÜS 1961 Toekomstige supersonische machine zal tal zo snel mo als het geluid wel tweemaal zo snel moeten vliegen Alle problemen zijn nog niet opgelost (Van onze Londense correspondent) Vorige week donderdag heeft de Handley-page 115, een proeftoestel, dat moet dienen als voorbeeld voor het komende, eerste passagiersvliegtuig ter wereld, dat sneller zal vliegen dan het geluid, met succes een proefvlucht ge maakt. Het is de eerste maal. dat de piloot een vliegtuig van deze vorm heeft gevlogen. Het is het slankste toestel voor de burgerluchtvaart, dat ooit in de lucht is verschenen en dat doet denken aan de door schooljongens van opgevou wen blaadjes papier gemaakte pijltjes. Het vliegtuig bezit een driehoeksvleu gel. De vorm van de HP-115 zal waar schijnlijk het uiterlijk worden van het vliegtuig van de toekomst. Het plan van de thans onder leiding van de re gering samenwerkende Britse vliegtuig industrie is een verkeersvliegtuig te bou wen. dat tweemaal zo snel is als het geluid. Dit proefmodel zal de nodige ge gevens moeten verschaffen. Het toe stel is 15 meter lang en de spanwijdte van de vleugel is slechts iets minder dan 7 meter. Het grote probleem, dat moet worden opgelost, is dat het toe komstige supersonische toestel ook in staat zal moeten zijn langzaam te vlie gen bij het starten en landen, vandaar dat met het toestel, dat voor proefne mingen gebruikt wordt, niet sneller wordt gevlogen dan 480 km per uur. Het is uitgerust met een Bristol Sidde- ley Viper. De Handley-Page 115. snelheden van 3200 km en meer zal worden doorbroken. De 188 is zo scherp als een mes en bezit een naaldneus. De piloot zal in een gekoelde cockpit zitten om beschermd te worden tegen de hitte, die door de wrijving met de lucht ont staat. Na de verdere ontwikkeling van de beide genoemde toestellen, zal de Britse regering moeten beslissen om al of niet te beginnen met de uitvoering van het plan voor de bouw van het supersonische lijnvliegtuig, dat in drie uur 150 passa- 0 Vervolg van pag. 1 Twee uiteenlopende Britse verklaringen over kwestie-Berlijn Onze Londense correspondent telefo neerde hedenochtend: Premier Macmillan, die dit weekeinde zijn vakantie onderbrak voor een con ferentie over de Berlijnse crisis, heeft een geïmproviseerde en tamelijk opti mistische verklaring op de beroemde golfbaan Glen Eagles in Schotland op zaterdag, 24 uur laten volgen door een aantal aanzienlijk minder optimistische en waarschuwende woorden over Berlijn na zjjn conferentie met de minister van Buitenlandse Zaken Lord Home. In de verklaring na de conferentie, die drie uur duurde, zei de in een donker blauw kostuum gestoken Britse premier, dat de toestand rond Berlijn „ernstig en gevaarlijk was". Hij liet er echter op volgen, dat het een situatie is die nog altijd met vredelievende middelen moet kunnen worden opgelost. Deze verklaring was meer in overeen stemming met de ernst, waarmee in Amerika en op het continent de Ber lijnse crisis wordt bekeken. In Engeland is men aanzienlijk minder opgewonden over hetgeen zich in Berlijn afspeelt en Macmillans opmerkingen op zaterdag le ken meer op die stemming afgestemd. In een versleten windjack en plusfours, een van de geliefde informele weekein- drachten van de Britten, vertelde hij toen aan Journalisten dat de situatie weliswaar „ernstig" was, ..maar dat er niet zou worden gevochten". Hij vond een oorlog in een atoomtijd perk een zaak waaraan „niemand veel plezier kan beleven". Vijftig jaar gele den had men misschien een oorlog ge had om deze kwestie, maar dat is nu niet meer denkbaar. Het waren opmer kingen die mogelijk de Britse zondags rust extra rust gaven, maar in andere regionen waren deze uitlatingen vermoe delijk iets tè rustig. En na zijn conferen tie, waarbij behalve Lord Home ook de secretaris-generaal van diens ministerie Frederick Hoyer-Miller en Sir Evelyn Schuckburgh, vice-minister voor Duitse aangelegenheden, aanwezig waren, was de stemming totaal veranderd. Er hoeft vermoedelijk niet aan ge twijfeld te worden dat Lord Home de premier had doen weten dat de zaak in Berlijn niet zo eenvoudig was als deze het een dag eerder had voorgesteld. Het resultaat was, dat premier Mac millan op de op de bespreking volgende persconferentie een verklaring voorlas, waarin veel maar nadruk werd gelegd op de gevaren en voorwaarden werden verbonden aan de eventuele onderhan delingen met de Russen. „Als die suc cesvol willen zijn, moeten zij in de juiste atmosfeer en op het juiste tijdstip wor den gehouden", zei de premier Vijftig doden bij busongeluk in India Een bus met passagiers is in Tsjetoefoe, ongeveer tien kra van Tritsjoer (Kerala, Zuidwest-India) in een zes meter diep kanaal ge reden. Tenminste vijftig mensen kwamen hierdoor om het leven en verscheidene anderen werden ge wond. Dodelijke val van jongetje uit raam De tweejarige jongen A. Dost is gister-, avond in Den Haag uit een raam op de tweede etage van zijn ouderlijke huis ge vallen en aan de gevolgen kort na aan komst in het ziekenhuis overleden. Het kind was samen met twee broer tjes van 6 en 4 jaar door de vader naar bed gebracht. In hun kamer stond het raa mopen, maar er waren dwars voor het raam latten aangebracht om onge lukken te voorkomen. Het kind Is met zijn broertjes op de latten geklauterd. Het verloor zijn even wicht en kwam 8 meter lager op een betegeld stuk grond terecht. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Oude muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Jlddlsje volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gram. 20.55 Londens Fllharm. ork. en sol. 21.55 De conferentie van de World Presbyterian Alliance. 22.05 Planoduo. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Holland Festival 1961: Kamermuz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Gram. 19.00 Zangrecital. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Licht progr. 20.45 Met de trekschuit, hoorsp. 21.05 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Koorzang. 22.30 Nws.. beursber. v. New York en meded. 22 45 Act. 23.00 Hammondorgel en zang. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. 7^MIJNHARDT U raak» pi|n en pijntjes kwijt. 90 ct giers van Londen naar New York zal kunnen brengen. De kosten van het programma zullen minstens honderdmiljoen pond bedra gen, over een periode van vijf Jaar, en het Is mogelijk dat Engeland en Frank rijk het project daarom gezamenlijk zul len uitvoeren. Beide landen zouden waarschijnlijk een straaltoestel. dat een snelheid kan ontwikkelen van 2240 km/u, in 1967 gereed hebben en zelfs snellere passagierstoestellen op een later tijdstip. De Verenigde Staten doen ook mee in deze race. Het experimentele X-15 raketvliegtuig, dat met snelheden van meer dan 4800 km heeft gevlogen, kan niet van de grond opstijgen. Het wordt I op grote hoogte door een groter vliegtuig gelanceerd. Project kost echter één miljard gulden Zoutlaag wordt pas over duizend jaar bezwaarlijk VREEMD EN VER (Van onze tv.-medewerker) We hebben spijt gehad ,ons zelfs mis schien wel een beetje geschaamd, dat wij gasten van buiten en onszelf teveel onthouden hebben, wat in onze goede Sleutelstad aan schoonheid in het Mu seum van Oudheden ligt opgetast. We herinneren ons de collectie mum mies onder aanvoering van de kroon van Karei de Grote, die in de hall was opgesteld van het pand naast De Har monie, waar nu Kadaster en Belasting dienst hun nauwkeurig werk doen. Een enkele maal dwaalden we later door het gebouw aan het Rapenburg, waar voor dien Natuurlijke Historie was gehuis vest en zo hadden we er weet van, dat naarmate de Jaren vorderden een frisse wind door de collecties waaide, waar door rangschikking en opstelling sterk gemoderniseerd werden. Maar dat er nu schatten aan schoonheid naar voren treden, zoals onder leiding van Pierre Janssen met deskundige medewerking van professor Klasens en zijn staf gis teren bleek, dat was ons niet genoeg zaam bekend en daarover roeren we graag de grote trom.- Dat was dan vooral het verrassende element in het museum bezoek van gisteren ons door de t.v. geboden. Maar daarmee is nog onvoldoende gezegd over de manier, waarop het schone werd gepresenteerd. Daarvoor past nl. een speciaal woord van waardering. Het vakmanschap van Leen Timp was het hele filmpje door te ontwaren. Het was een bijzonder fraaie serie beelden, levendig, goed van proportie en tempo, zuivere belichting. Onder de Egyptologen in den lande moet vandaag wel vreugde heersen, dat de kunstzinnige zijde van hun weten schap op zo'n voortreffelijke wijze aan ons volk is gepresenteerd. Maar met dit vreemde uit verre tijd en warm land, is het gunstigste v^pi de AVRO-uitzending dan ook wel gerele veerd. Er was een nogal Duitse muzikale wereldreis in 60 minuten, per... „Air de France". Er was goed gemonteerd, kosten noch moeiten waren gespaard en er was variatie, routine en vaart ge noeg. Het jazzintermezzo bood weinig De Engelsen doen met de HP-115 een nieuwe poging om aan de kop te blijven in de race om het snelste passagiers toestel te bouwen. Na de Arrow Head van Handley Page, welke vorige week voor het eerst de lucht in ging als pro totype voor een supersonisch lijntoestel. komt thans de Bristol-188 aan de beurt. De 188 is ontworpen om na te gaan wat er gebeurt indien de hittebarrière met Egypte is een land. dat moet woeke ren met zijn economische mogelijkhe den. Het grootste deel is immers woes tijn en voor zijn welvaart moet Egypte het hebben van een betrekkelijk smalle strook grond langs de Nyl. Geen wonder dan ook. dat men naarstig zoekt naar Wedren'middelen om- de economische mogelijk heden te vergroten. In de Assoeandam is een belangrijk middel gevonden, want deze dam moet het toekomstige bestaan van Egypte zeker stellen door de levering van elektrische energie en water voor de akkers. Egypte heeft echter nog een moge lijkheid ontdekt om een groot gebied tot ontwikkeling te brengen. In het noor den van het land ligt de laagvlakte van Kattara, bijna zo groot als België. BINNENLAND Gisternacht is in de Hoofdstraat te Apeldoorn een motorrijder tegen een stil staande auto gebotst. Daarbij werd zijn duopassagier, de 51-Jarige heer A. G. Streng uit Apeldoorn op slag gedood. Bij een botsing tussen bromfietsers op de Reewal te Reeuwijk is gisteravond de 29-Jarige T. de Jong uit Woerden op slag gedood; de 21-Jarlge C. van Dijk uit Reeu wijk werd zwaar gewond. De bromfietsers naderden elkaar uit tegenovergestelde richting en reden op elkaar in. Mevr. De Jong. die bij haar man achterop zat. kwam met de schrik vrij. BUITENLAND In Koeweit zullen op 1 november al gemene verkiezingen worden gehouden voor een constitutionele vergadering, die een grondwet voor Koeweit zal moeten op stellen. Uit Amman wordt gemeld, dat Jordanië heeft toegezegd een contingent troepen ter beschikking te zullen stellen, dat deel zal uitmaken van de strijdkrach ten der Arabische Liga, die de Britse troe pen ln Koeweit zullen vervangen. In Finland zijn een vader en zijn drie zonen verdronken nadat de vader, die „onder Invloed" verkeerde, met een bijl gaten had gehakt ln de motorboot waarin zij over het meer Hauklmesl voeren. De dienstbode van het gezin kon zichzelf redden door het kajuitraam van de zin kende boot ln te slaan en driehonderd meter te zwemmen naar een onbewoond eiland. Pas nadat ze daar bijna twee et malen had doorgebracht, zonder voedsel en met doornatte kleren, werd ze ontdekt en werd de tragedie bekend. Japanse geleerden van de universiteit van Nagoja hopen in de tweede helft van 1962 een Japanse raket met een aap erin de ruimte ln te sturen. De aap wordt nu al opgeleid. In Nairobi ls een organisatie, de „Zuldafrlkaanse Liga" opgericht, die Euro pese landbouwers zal helpen om uit Ke nia te vertrekken. De voorzitter van de rechtse Verenigde Partij. A. T. Culwick. die bestuurslid Js van de nieuwe organisatie, zei dat de Liga geen toekomst meer ziet in Kenia, omdat de Europese gemeenschap ln Kenia als zodanig politiek is gesterili seerd. De liga zal Europeanen helpen om naar Zuid-Afrika en Rhodesia te emigre ren. Een woedend geworden man in Paler mo op Sicilië, die van zijn hulsbaas het verzoek had gekregen ergens anders on derdak te zoeken, heeft zaterdag die huis baas doodgeschoten en daarna twee poli tiemannen met een anti-tankmijn ver moord; tien politiemannen werden ge wond. van wie twee zwaar. Door de ont ploffing werd de straatdeur naar de be nedenverdieping verbrijzeld. De huurder kwam daarop naar buiten en schreeuwde: „Ik geef mij over". De Kongolese minister-president, Adoela. heeft zaterdag te Leopolasta mee gedeeld dat hij van plan is deel te nemen aan de conferentie van niet bij een blok aangesloten landen die vrijdag te Belgra do wordt geopend. Adoela zei op een pers conferentie dat hij zal worden vergezeld door vice-premier Gizenga. Ghana heeft een overeenkomst met Rusland gesloten voor de aankoop van tien vissersboten ter waarde van ruim 16 miljoen gulden. De schepen zullen op Rus sische werven gebouwd worden. Zondag Is ln Washington van offi ciële zijde meegedeeld dat de Amerikaanse minister van Landbouw. Orville Freeman, zich in september a s. naar Londen en Brussel zal begeven. De minister zal met Britse autoriteiten en met vertegenwoor digers van de Europese Economische Ge meenschap beraadslagen over vraagstuk ken. die van Invloed zijn op de uitvoer van Amerikaanse landbouwprodukten. De grond ls hier zeer sterk zouthoudend en de hele streek is derhalve ongeschikt voor landbouw en bewoning. De Egyp tische regering heeft nu contact opge nomen met de Duitse fabriek van Sie mens, om te komen tot een project, dat Egypte uiteindelijk 250 miljoen kilo watt energie per jaar zal opleveren. Men wil de Middellandse Zee de laag vlakte laten overstromen door middel van een nog te graven kanaal van El Alamein. De vlakte ligt nauwelijks een stuk beneden de zeespiegel en het stromende water zal derhalve turbines aan kunnen drijven, waardoor men elek trische energie kan opwekken. Waar het kanaal door de rotsen loopt, heeft men twee grote tunnels geprojecteerd. De kosten van dit project zijn geraamd op 1 miljard gulden. Met de energie die men verkrijgt kan men de groeiende industrie en de steden van elektrici teit voorzien, terwijl er ook gedacht worden aan de ontwikkeling van de landbouw. Het merkwaardige bij het „overstro mingsplan" is, dat men de laagvlakte van Kattara nooit „vol" zal krijgen. De hitte in de woestijn is nl. dermate groot, dat het water net zo snel zal verdampen als het wordt aangevoerd. Men heeft 1 wèl berekend, dat er een zoutlaag uit het zeewater blijft liggen. Deze laag wordt natuurlijk steeds dikker. Men hoeft zich echter pas over 1000 jaar zorgen te gaan maken dat deze zout laag te dik wordt. De tragische verdrinkingsdood van de heer J. de Keuning heeft een zwarte schaduw geworpen over de feestelijkhe den ter gelegenheid van het zilveren ju bileum van de R.-K. Voetbalvereniging „DOCOS". Zaterdagavond hadden vele reünisten gehoor gegeven aan de oproep van het bestuur en waren naar het veld in de Kikkerpolder gekomen. Door een aantal van deze veteranen werden nog twee partijtjes gespeeld, waarna men zich verzamelde in de kantine. Vele herinne ringen werden opgehaald, er kwamen vaak vergeelde en beduimelde foto's te voorschijn en talrijke sterke verhalen werden opgedist. De 56-jarige heer J. de Keuning ontmoette er diverse vrienden uit zijn active voetbaltijd bij „Leiden" een van de drie verenigingen, waaruit DOCOS is ontstaan en ook kennissen die hij had opgedaan als lid van de jeugdcommissie van DOCOS. Om tien uur echter nam hij afscheid. Een uur later bleek echter, dat hij nog niet in zijn woning aan de Hoge Rijndijk 130 was teruggekeerd. Onmiddellijk werd met zoeken begonnen, vooral in de mo- geving van de Kikkerpolder. Om vier uur zondagmorgen werd zijn stoffelijk over schot in de sloot langs de Maredijk aan getroffen. Vermoedelijk ls de heer De Keuning, drukker bij de Rotogravure, in de duis ternis geslipt en te water geraakt.. Zijn bromfiets is bovenop hem terecht ge komen. Het is zeer donker op dat weg getje. Zoals bekend hebben de bewoners van het Kikkrepoldercomplex UVS en DOCOS reeds bij herhaling gepleit voor een betere verlichting. De nood zaak hiervan is nu wel op diep tragische wijze onderstreept. Ruim 10.000 liefhebbers haring en wittebrood Zaterdag heeft de inschrijving plaats gehad voor de uitdeling van haring en wittebrood op komende 3 oktober. Het aantal inschrijvingen is nog niet defini tief bekend. De aanmeldingen moeten eerst nog gecontroleerd worden, waarna de uiteindelijke telling kan plaatsvinden. De verwachting is echter, dat het aan tal aanzienlijk boven de 10.000 zal komen te liggen, hetgeen meer is dan vorig jaar toen er tegen de 10.000 gegadigden wa ren. nieuws na de vorige uitzending en de Andrew-sisters bleken wat zwaar be legen joffers, die 25 Jaar geleden met haar plaat jes van Amerikaanse songs in Duitsland furore moeten hebben ge maakt. Gelove, wie het geloven wil, in dachtig de tedere liefde, die een zekere Hitier voor alle import van overzee koesterde. Beeldje „Anna te Drieën" terecht (Van onze Amsterdamse correspondent) Het kostbare houten beeldje „Anna te Driecn", dat woensdag j.l. uit de vitrine van een kunsthandel in de P. C. Hooft- straat te Amsterdam is gestolen, is terecht. Kennelijk geschrokken van de foto's in de kranten, op verzoek van de politie van het middeleeuwse kunstvoor werp gepubliceerd, heeft de dief zich van zjjn buit ontdaan op een van de stilste plaatsen van de stad. Het beeldje, dat een waarde van ongeveer f. 3000 vertegenwoordigt, werd zaterdagmorgen gevonden in de voortuin van een woning aan de Mozartkade te Amsterdam, die achter de Apollolaan loopt. De bewoonster van het huis, mevrouw Bloemendal, was er zich aanvankelijk niet van bewust, dat het een kunstvoor werp betrof. Eerst in de loop van zondag toen een vriendin van haar dochtertje vertelde, dat er een foto van dat beeldje in de krant had gestaan, werd haar duidelijk, dat het van diefstal afkomstig moest zijn. Mevrouw Bloemendal stuurde de kinderen met het voorwerp naar de politie. Mr. H. W. Schlichte Bergen, de eige naar van de kunsthandel. Identificeerde het beeldje als zijn „Anna te Drieën". De dief heeft getracht, door de waslaag te verwijderen, de kleur te veranderen. De voet van het beeldje ls licht bescha digd. Mr. Bothenius Brouwer te Bergen verdronken Zaterdagmiddag is de 52-jarige mr. H. A. J. Bothenius Brouwer tijdens het ba den bij Bergen aan Zee onwel geworden en overleden. Baders, die merkten dat hij in moei lijkheden verkeerde schoten te hulp. Mr. Brouwer werd met een bootje van de badmeester naar het strand vervoerd, waar twee Duitse artsen en een Neder landse arts, drie kwartier tevergeefs kunstmatige ademhaling hebben toege past. Mr. Bothenius Brouwer was secreta ris van de Raad van Beroep voor Sociale Zaken te Amsterdam. Hij is vermoede lijk door een hartaanval getroffen. Soekarno naar Engeland President Soekarno van Indonesië zal. op uitnodiging van Koningin Elizabeth, in de tweede helft van 1962 een staats bezoek aan Londen brengen. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van het Bucklngham-Paleis TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.40 Film. 21.05 Fllmkron. 21.30 Forum. VOOR DINSDAG 29 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen- febed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. .50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 1300 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pla- tennleuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 De fatale 7 dagen, hoorsp. 15.30 Amus. muz. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 1740 Beursber. 17.45 Rege- rlngsuitz.: Het ontstaan van het Papia mento. d. Stanley Cras. KRO: 18.00 Folkloristische muz. uit Corsica. 18 20 Pollt. lezing. 18.30 V. d. Jeu<*d. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20 30 Kamerork. en solist. 21.20 II Slgnor Bruschlno. opera. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Omr. ork. en sol. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VFRO7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 1100 Pianospel. 11 15 V. d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 15 Meded. en gram. 13.25 Beurs ber 13.30 Lichte muz. 14.00 Altmezzo en piano. 14.30 Act. 15.00 Gram. 15.30 Boek bespr 15 45 Planoduo. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gram. 19 45 Gram. 20.00 Nws. 20 05 Promenade ork. 20.45 Zweefvlucht ln tegengestelde richting, hoorsp. 21 45 Gitaarspel. 22.00 Orgelmuz. 22 15 Weireldkamploensch. wielrennen. 22 30 Nws beursber en meded. 22.45 Act. 23 00 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.35 Die renfilm. 21 00-22 15 Speelfilm. 22.20-23.00 Eurovisie: Wereldkamploensch. wielrennen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC' Home Service, 330 m. 12.15 Gram. 12.25 Relsverh. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Relsverh. 13.40 Voor dracht. 14.25 Oude liedjes. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gram. 16.30 Voordr. 16.45 Praatje. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19 00 Mlllt. ork. 19.30 Hoorsp. 20.15 Interview. 20.45 Gram. 2115 Onbekend. 21.30 Twintig vragen. 22 00 Nws. 22.30 Recital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.38 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en Ml m. 12.00 Interviews en gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. 13.35 Crlcketultsl. 13 45 V. d. kleuters. 14 00 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 14 15 Plano- spel. 14.31 Gram. 15.00 Dansmuz, 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races en crlcketultsl. 16.35 Gram. 17.31 Onbekend. 18.00 Interviews en gram 18 30 Nws. 18 36 SDortnws. 18 45 Hoorsp. 19 00 Nws. 19.25 Sport. 19.31 Ge- var. muz. 20.00 Hoorsp. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws en sport. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Amus. muz. 18.15 Hammondorgelspel. 19.00 Nws. 21.45 Nws. 23.35 Pianorecital. 24.00 Nws. 1.00 Gram. Daarna weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Gram. 13.45 en 14.10 Gram. 14.40 Zang. 17.00 en 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20.05 Festival v. Holland: Ork. conc. 21.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Hammondorgelspel. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14 00 Ork. conc. 15.30 Gram. 16 00 Beurs berichten. 1606 Gram. 16.30 Ork. muz. 17 00 Nws 17 15 Lichte muz. 17.40 Boek bespr. 17.50 Fllmmuz. 18.00 Amus. muz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Operettemuz. 19.00 Nws. 19 40 Amus muz. 19.50 Lezing 20.00 Ork conc 21.00 Lichte muz. 21.30 Opera- muz. 2200 Nws 22.15 Der Vogelhftndler, operette. 22 50 Gram. 22.55-23 00 Nws. 484 m.: 12 30 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14 03 Gram. 14 30 Operamuz. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Lichte muz. 19.20 Gram. 1930 Nws. 20.00 Fes tival v. Bayreuth 1961: Parzlfal, opera. (2e en 3e acte). 22.55 Nws. MAANDAG Academie: Opening tentoonstelling Pieterskerk: Orgelbespeling Albert de Klerk. 8.30 uur nm. DONDERDAG Stationsplein Startexcursie N.C.-Rels- Ver. naar Taptoe Delft. 19.15 uur. VRIJDAG. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Dlstrlctedamtoond. 8 uur nam. Gymnastiekzaal (Kaasmarkt)Installa tie schoolhoofd. Geref. Ulo Hoogl. Kerk- gracht. 8 uur nam. BIOSCOPEN Casino: Tussen sex en misdaad. 18 Jr. Werkd. 7 en 9.15 uur, zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Iedere middag te 2.30 uur „Alleen op de wereld". Donderdagavond cyclus „Draaikolk der driften". Lldo: De gewelven der verschrikking. 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15. Iedere morgen (behalve zondag) om 10.30 uur „SJors van de Rebellenclub". Luxor: Het mysterie der twee vrouwen. 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: Guerillastrljd ln de rimboe. 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: Nachtdienst Vrouwenpolitle. Studio: 'n Tikkeltje diefstal. A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: Ben-Hur. AJ. Werkd. en zond. 2 en 7.30 uur. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur „Freddy unter fremden Sternen". A.l. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag en woensdag 8 uur Drie Franse katjes. 18 Jr. Donderdag 8 uur Der Bettelstudent A.l. Zondag en woensdag 2.30 uur .Mijn vriend Trig ger". AJ. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Eretentoonstelllng Kees Ver- wey. Dagelijks 10-5 uur. 's zondags 1-5 uur (tot 4 september). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit", iWerkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd laar Romeinse be zetting" Werkd van 105 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. BI) geen gehoor van Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew zwaar bew licht bew. onbewolkt licht bew. half bew. mist licht bew. onbewolkt geh. bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt SS s -3 11 si e 5.2 73 se S C3 Is zzo 3 20 10 0 zzw 6 18 11 0 z 2 20 12 0 zzw 5 20 14 0 zzw 3 21 9 0 w.stil 22 8 0 w.stll 22 6 0 w.stll 22 8 0 zzw 3 23 11 0 w 6 19 10 2 wzw 5 21 w.stil 21 11 0 5 wzw 5 20 12 0 zzw 2 20 14 0 zw 2 24 13 0 zzw 2 23 12 0 nno 3 25 15 0 nno 2 28 14 0 w.stll 31 14 0 W.Stl'l 30 13 0 n 4 27 20 0 w 2 25 12 0 no 2 28 16 0 nnw 2 28 14 0 watll 29 12 0 W-Stll 28 12 0 watll 28 13 0 W-Stil 30 15 0 W-Stil 29 11 0 z 2 29 13 0 n 9 24 0 watll 32 16 0 o 2 26 14 0 n 3 37 23 0 w.stll 31 16 0 nno 3 39 21 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2