dubbel rook genot half zwaar Uitstekende zege van 17-jarige Koen Ronde- en platbodems op tVesteinderplassen VANADIS SCHITTERDE IN MERE VELD'S MIJLRECORD Zweden won in Schijndel DOBBELMANN. LEKKER MAN! MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 Advertentie Badgastentoernooi te Noord itijk (Van onze tennismedewerker) Het hoofdnummer van het internationale badgasten toernooi te Noordwyk aan Zee dit jaar leek het overigens meer op NederlandDuitsland leek zaterdag middag gelukkig een Nederlandse aangelegenheid te zullen worden. Wij zeggen gelukkig, omdat de Duitse speelsters en spelers in praktisch alle andere finales, in A en B, reeds sterk waren vertegenwoordigd. Sonneville, die zich na twee zware partyen tegen Moolenbroek en Bokdam, in de halve finale had gewerkt ontmoette daar de jonge Duitser Baasel die ook in herenenkel B de finale al had bereikt en had met 61. 5—2 met de eigen service te volgen de party en de finale plaats tegen de jeugdige Koen zo goed als in de zak. Toen echter liet Baasel in een stem ming van alles of niets zijn verdedigende spel varen. Hij ging in de aanval, won met twee scherpe cross-forehands langs de opgelopen Sonneville het spel, 53 en ging met die morele steun steeds beter spelen. Een onzekere en wat vermoeide Sonneville kon het niet meer bijbenen. Hij verloor de set, 7—5 en was gebroken Baasel haalde in de beslissende set triom fantelijk een 63 winst binnen. Dus ook in de finale HEA een Duitse speler en gezien de wijze waarop hij de gerou tineerde en tactische Sonneville aan de zegekar had gebonden, was de algemene verwachting, dat hy de finale wel zou winnen. Dat kwam anders uit! Koen hield de Nederlandse eer hoog. Pittig op de aanval spelend won hij met 64. 7—5 In de tweede set kreeg Baasel op 54 nog een set-punt. maar Koen hield het hoofd koel, deed het set punt teniet en onder zijn doorgezette net-aanvallen ging Baasel door de knieën. Een even verras sende als kranige overwinning van deze Jeugdige speler. Het DEA bracht een snellere Nederlandse zege. Mej. Overdij- kink had geen pardon met Frau Holen- ner. Wat deze laatste ook probeerde, zy kon het slagenritme van de Roomburgse no. 1 niet breken. Links en rechts joeg mej. Overdijkink haar Duitse rivale met haar strakke en goed gespreide drives over de baan. Het werd een wat trieste Duitse nederlaag, 60, 62 voor mej. Overdijkink. Het HDA leverde Hollemanv. As een verrassende duidelijke zege, 61, 62. op tegen het duo Bandov. d. Graaff. Bando. die in de halve finale tegen Son nevilleKarsten jr. uitblonk, was in de finale geen schaduw meer van zichzelf. Het GDA werd na hevige strijd, 36. 61, 75, gewonnen door het Duitse paar LangewegFraulein Kusterhauss, Mej. Overdijkink en Karsten jr. boden echter goede tegenstand. In B triom- CRICKETUITSLAGEN kamp toen na HCC II overwinning op YOC HCC II is kampioen van Nederland geworden door een zege op VOC. De Hagenaars wonnen met 6 wickets. HCC II scoorde 91 voor 4, VOC 90 a.o. Verdere uitslagen in de eersteklas A waren: ACCHermes DVS, geëindigd in draw (ACC 182—8, HDVS 162—8; tijd) HBSQuick Hg, gewonnen door Quick met 20 runs (Quick 91 a.o., HBS 71 a.o.), Rood en WitHCC I, gewonnen door Rood en Wit met 32 runs (Rood en Wit 116 runs, HCC I 84). Eerste-klas B: Excelsior—Quick N. ge wonnen door Quick met 5 wickets (Quick 985. Excelsior 96 a.o.) ExcelsiorVRA, gewonnen door VRA met 22 runs, waardoor de Amsterdam mers kampioen van de eerste-klasse B zijn geworden. (Excelsior 42, VRA 64). SpartaRood en Wit II. gewonnen door Sparta met 157 runs (Sparta 251 4, Rood en Wit II 94 a.o.) PWHaarlem, gewonnen door Haar lem met 4 wickets. «PW 56 a.o., Haarlem 177—6). Tweede-klasse C: ConcordiaKrekels, gewonnen door Krekels met 78 runs (Krekels 91 a.o., Concordia 13). HRCCHBS II, gewonnen door HBS n met 97 runs (HBS II 193 a.o., HRCC 96). CCGAjax (L.), gewonnen door Ajax (L.) met 14 runs (Ajax-L. 83 a.o., CCG 69 a.o.) Ajax (L) won laatste strijd, tegen C.C.G. De laatste competitiewedstrijd van Ajax 1 is in een overwinning voor de Leidenaren geëindigd. Captain De Jongh won de toss en stuurde C.C.G. het veld in. Openingspaar De Jongh- Veldhuizen ging direct voor de runs. doch op 24 werd Veldhuizen gebowld <11). waarna De Jongh op 25 voor 14 door Bromberg kon verdwijnen. Spiering en Olthuis (laatstgenoemde een fraaie zes recht vooruit) brachten het totaal op 57, maar daarna kwam geen der Ajaxieden meer in de dubbele cijfers, ofschoon Hagenaar met 9 er dichtbij was. Voor 83 runs hadden allen een beurt gehad, een totaal evenwel, dat ge zien het slecht lopend veld te vergelij ken was met een score boven de 100 runs. C.C.G. ging eveneens direct voor de runs, doch alleen R. van der Luur be reikte in korte tijd de dubbele cijfers (18). Daarnaast presteerde C. Bousquet het zijn bat bijna door de innings te dragen, maar met de laatste man op de mat werd hij door Spiering- gecleaned (24). De catch van Von Oven, waarmede Bromberg werd uitgevangen, is zeker vermeldingswaard. C.C.G. kwam niet verder dan 68 runs, zodat Ajax met 15 runs haar laatste wedstrijd won. waardoor zij op de ranglijst een plaats in het midden heeft kunnen veroveren. Bowlingcijfers Ajax: C. Bouman 3 voor 7, R. Veldhuizen 1 voor 3, P. Ha genaar 3 voor 15 en B. Spiering 2 voor 22. feerden onze Oosterburen echter over nagenoeg de hele linie. Alleen mej. Pino was in staat de rij Duitse overwinningen in deze klasse, te breken door in een sterk gespeelde wed strijd tegen de oervaste Frau Youres, waarin zij de drop shot terecht veelvul dig hanteerde, de finale DEB te win nen. 60. 61. Commentaar overbodig! Een prima prestatie van de Roomburgse no. 2. Nu HEB bracht Baasel met 63, 86 tegen de favoriet J. J. Langweg, ten minste een enkelspelzege. laatstge noemde kon zich troosten met de winst in het HDB. waar hij samen met broer J. Langweg het duo v/d KooghMoo lenbroek klopten. 63. 75. In de halve finale waren de gebroeders Langweg tegen Monod de FroidevilleBonte met 86, na 35. 15—40, en 64, na 44, 030, door het oog van de naald gekro pen. J. Langweg haalde nog een be nauwde winst binnen in het GDB tegen mej. PinoMonod de Froideville met 16. 45. 1540. kwamen hij en zijn partner mej. Klussman op de rand van de nederlaag. Zy wisten zich echter keu rig te herstellen. Het werd tenslotte 16. 86. 63! Een snelle winst was wegge legd voor de Duitse combinatie Fraulein JoekeFraulein Hutmacher in het DBB 64, 61 op mej. Pinomevr. Splinter. Noordwijksche Golfclub Zaterdag is op de links van de Noord- wijkse Golfclub een aanvang gemaakt met de traditionele Noordwijkse Golf- week. Twee wedstrijden kwamen reeds tot een beslissing. Mevrouw M. Verhoef (30) won met een score van 68 de Da mes wisselprijs en de heer M. Janssen (24) zegevierde met- eenzelfde score in het toernooi om de Calorama Wisselbe ker. ATLETIEK Gerda Kraan weer sneller op 800 m Tijdens belangrijke internationale at letiekwedstrijden in Boekarest heeft de Nederlandse atlete Gerda Kraan (Lei den) zaterdag de 800 meter gewonnen in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 2 min 6,1 sec. Het oude record stond sinds de wedstrijden van 2 juli jl. in Moskou op haar naam met 2 min 6,4 sec. Tweede achter Gerda Kraan werd de Roemeense Florika Greczesku, Jie met 2 min 6.8 sec het nationale Roemeense record scherper stelde. De andere Ne derlandse vertegenwoordigster bij deze wedstrijden.. Joke Bijleveld, won het verspringen met 6.06 nieter. Quick Boys verloor van Spakenburg: 0—1 (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys zette het (drukke) oefen programma zaterdagmiddag voort met een wedstrijd tegen Spakenburg, even eens 2de-klasse zaterdagvoetbal. Ver schillende malen heeft Quick Boys al wedstrijden gespeeld tegen de Spaken burgers en de resultaten waren voor de Katwijkers nooit daverend. Ook zater dag niet. De gasten wonnen met 10 en die kleine overwinning kwam hun ook wel toe. Hun spel was iets frisser van opzet en uitvoering, zodat het fraaie doelpunt, dat de op eigen nest terug gekeerde Wout Heinen voor de rust scoor de, volkomen verdiend was. Quick Boys daarentegen kon bij lange na niet het peil bereiken, dat het b.v. bereikte tegen Fortuna en Volendam. Er lag een zekere matheid over het Katwykse spel. Maar zelden kwam het voor het Spakenburg- doel tot ernstige moeilijkheden, zodat de achterhoede het wel kon klaren. Zoals gezegd, het Spakenburgs spel was iets frisser en De Hollander in het Katwykse doel heeft het wat moeilyker gehad, maar verder dan het ene «onhoudbare) doelpunt van Wout Heinen liet hij het niet komen. Voor de rust was het een gelykopgaande wedstrijd. By Quick Boys ontbraken Viool en Aandewiel, waarvoor resp. Korndörffer en Wim Koelewyn meespeelden. LFCSHS uitgesteld In verband met het feit, dat SHS morgenavond niet de volledige beschik king heeft over haar eerste completitie- elftal. is de wedstrijd LFC-SHS op ver zoek van de Haagse eerste divlesieclub opnieuw uitgesteld. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. Wereldkampioenschap schaken jeugd Het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd is zaterdag in Den Haag voortgezet met het spelen van de party en uit de zesde ronde. Voorts werden enkele afgebroken partijen uitgespeeld. De resultaten waren: Afgebroken partyen; finale groep/ vyfde ronde Zuidema (Ned)Calvo (Spanje» V**4; zesde ronde Lamsson (IJsland)Calvo (Spanje) 01; Gul- brandsen (Noorw)Zuidema <Ned)01; Pfleger W.-DldWesterinen «Finland) afg.; Thomson (SchotlandGheorghiu (Roemenië) 01; Kinnmark (Zweden) Parma (Z.-Sl.) 0—1; Kuindzhi (Rus land)—Nagy (Hong) 1—0. De stand luidt 1 en 2 Gheorgiu en Parma beiden 5*4 pnt. 3/4 Zuidema en Kuindzhi beiden 3^ pnt 5. Nagy 3 pnt. Piet Rentmeester uit Ierseke heeft zondag de wegwedstryd Gent-Antwer pen over 204 kilometer gewonnen. Uranie klopte Wanda van Gonny Zampa van Pajtenhoef toonde klasse (Van onze paardesportmedewerker) Het was jammer, dat in Mereveld's mijlrecord de Duitse vertegenwoordiger Vördeliene niet was verschenen en Theo Messidor niet aan de start kwam, maar de acht deelnemers, onder wie de Belgen Ravioli en Jambart P hebben voor een buitengewoon fraaie strijd gezorgd. Het werd een volledige triomf voor Nottelman met Vanadis. In de eerste heat. waarin Ravioli zich een uiterst slechte starter toonde, vertrok Vanadis van kop en werd vrijwel nimmer bedreigd. Harley (Van Dooyeweerd), van wie goede geruchten gingen, moest zyn tweede positie tenslotte prijsgeven aan Jambart P. In de tweede heat startte Ravioli veel feller en bond direct de stryd aan met Vanadis. Toen toonde Nottelman zich de meester-pikeur hy hield de Belg aan de buitenzijde, ving hem in de bochten steeds op en toen de Belg zich in de rechte lyn gewonnen moest geven en Jambart P tweede leek te worden, kwam Vrijdag, door Slagter gereden, met zulk een enorme speed op zetten, dat deze nog tweede werd. Ravioli finiste als vierde. De steeds leidende Zeppeline werd in de openingsdravery na meerdere galop pades uitgeschakeld. Toen kreeg Stroo- per met Zingaro de leiding, doch Zola (Smit), die 40 meter aan de kop had moeten geven, overtroefde deze in de rechte lyn gemakkelyk en zegevierde in Belangstelling van Duitse tv Zondag zijn op het Attemeer in Noord-Oostenrijk de wedstrijden om het Europese kampioenschap tweemans- zwaardboten in de Flying Dutchman- klasse begonnen. In de eerste race ein digde de enige Nederlandse deelnemer, Ben Verhagen, op de tweede plaats. Winnaar werd de Zwitser Siegentha- ler. (Van onze zeilmedewerker) Onder werkelijk ideale omstan digheden zeilden zaterdag en zondag op de Westeinderplassen RORC-jachtcn van klasse II en III gecombineerd en Klasse IV. Maar daarnaast was er een zeer grote opkomst van ronde en platbodem- jachten. Voor de Liefhebbers van deze unieke schepen is op beide dagen zeer veel te genieten ge weest. Toen de vloten zich over de plassen verspreid hadden, kon men zich in vroeger tijden terug- wanen. Hoe anders was het schouwspel dat nu de plassen boden, in vergelijking met die dagen waarop de eenheidsklassen op de banen varen. Dat er een steeds groeiende belangstelling voor dit gebeuren is bleek wel overduidelijk uit de belangrijk grotere inschrijving dan in vorige jaren en niet in het minst uit de publieke belangstelling. Zelfs de Duitse televisie had opdracht ver strekt de wedstrijden op de film- J band vast te leggen. Bij dergelijke wedstrijden tussen jachten van verschillende afmetingen wordt zowel in de RORC-klassen als in de ronde en platbodemjachten op han dicap gevaren. Dit geeft voor de opva renden nog een extra spanning, want men weet onderling hoeveel men een ander jacht voor moet geven of er op uitlopen. In klasse II en III van de RORC jachten was de uitslag van za terdag totaal verschillend aan die van zondag, met de iets geringere westen wind. Zaterdag won de Aphrodite van R. W. v. d. Valk voor Swart Swaen van K H. Pott, Befra van G. J. Matthieu en Saluki van J. H. v. d. Sterr. Zondag viel slechts de Aphrodite met een tweede plaats achter de Razende Bol van C. van Harlingen wederom in de prijzen. De derde plaats was voor De Halve Maen van L. v. Eesteren en de vierde voor Hollandia van J. D. de Jong. De Hollandia is het bekende jacht van de ex-KLM-vlieger L. Sillevls, hetwelk kor telings in handen van de heer De Jongh is overgegaan. In Klasse IV, waarin 23 schepen aan start kwamen, zegevierde zaterdag de Befra II van F. G. Matthieu voor Sten- vis van W. Visser, Blue Back van F. A. v. Wordragen, Strömhaxa van ir. F. van Eek, Resolute van C. Kleyn en Zee wolf van J. J. Huurman jr. Huurman heeft zijn Finn jol verwis seld voor een groter jacht en het is voor het eerst dat hy hiermee in wed stryden verschynt. Op zondag won de Strömhaxa van ir. F. van Eek. De Strömhaxa is een jacht van de Natio nale Rivierklasse die volgens RORC ge meten is. Tweede was de Befra 11 voor Zeewolf. Blue Back. Stenvis en Resolute. Uitslagen De uitslagen van de Ronde en plat bodemjachten waren: Schouwen: zaterdag: Klasse A: Waldfamke van F. Dykstra tevens win naar van de geborduurde Wimpel van het Stanboek voor Ronde en Platbodem- jachten. Klasse B: 1. Willem Barendz van Ba rend IJsheer. 2 Zilvermeeuw van K. Suyk jr., 3. Nootedop van J. J. Noote- boom. Zondag: klasse 1: 1. Bruiser van D. Ruiter. 2. Waldfamke Klasse II: 1. Zilvermeeuw van K. Suyk, 2. Willem Barendsz. 3. Nootedop en Friese Jachten Boeiers: zaterdag: 1. Geertruida van J. H. Coops, 2. De Kleine Beer van C. J. den Boogert, 3. Frans Naerebout van A. J. de Haas. 4 Eenhoorn v. H. E. Oud. Zondag: 1. Sylnocht v. H. Westerhuis, 2. Geertruida v. J. H. Coops, 3. De Klei ne Beer, 4. Frans Naerebout. MOTORSPORT Het Zweedse motorcrossteam heeft zondag in Schijndel geheel volgens de verwachting de „Peter Chamberlain"- trofee op Engeland heroverd. Deze over winning was de Zweden wel erg welkom na hun nederlagen in de Grand Prix des Nations van Cassel (Fr) 1960 en Namen (1959). De Zweden dankten hun zege aan de prestaties van Bill Nilsson, Rolf Tibblin en Ove Lundell, die in de finalerace resp. als eerste, derde en vyfde eindigden. Hun grootste tegenstanders waren de Engelsen, die tot op de helft van de fi nale hardnekkig tegenstand bleven bie den. Toen echter halverwege de eind strijd de motoren van Curtiss en Burton tengevolge van het mulle zand minder goed gingen functioneren, kregen de Zweden het wat gemakkelijker. Het bij zonder zware circuit, dat bijna geheel uit mul zand bestond, heeft zeker een nadelige invloed gehad op het wedstrijd- beeld. In de eerste serie kwam Cees Griek- spoor ten val waardoor hy de stryd moest staken. De Helmonder Jan Clynk ondervond in de twaalfde ronde zoveel last van een vast gelopen gasschuif dat ook hij de strijd moest opgeven. Het Engelse team leed ook een gevoe lig verlies toen Arthur Lampkin wegens een defecte wisselbak moest opgeven. De Zweden bleven eveneens niet voor pech bespaard, wereldkampioen Sten Lundin moest wegens machinepech de stryd sta ken. Jan Dirks is ten val gekomen en dat kostte zoveel tijdverlies, dat Nederland een plaats in de finale van de motorcross des Na tions te Schijndel verspeelde. De tweede serie begon bijzonder te leurstellend voor het Nederlandse team toen Jan Dirkx vrij spoedig wegens moeilykheden met zyn motor het veld moest ruimen. Hoewel zijn broers Al- bert en broer Dirkx het heel wat beter deden, kon de Nederlandse ploeg zich niet voor de finale plaatsen omdat slechts twee concreurs in plaats van de verplichte drie, de serie uitreden. Be halve Nederland gingen de overige zes landen over naar de eindstrijd. De eindstad: 1. Zweden 196 min 41.5 sec; 2. Enge land 200.25.4; 3. Frankryk; 4. Dene marken; 5. Zwitserland. Tjotters: zaterdag: 1. Hommel J. W. H. Patist. Zondag idem. Tjalken en Beurtschepen: zaterdag: klasse A. 1. Piet Hein II v. H. v. Win gerden. 2. Wetterwille v. J. G. A. Verin- ga. 3. De Grote Beer A. C. M. Beers. Klasse B 1. Vrouwenzand W. Everts, 2. Saturnus A. J. Jansen. Zondag, klasse A: 1 Piet Hein II. 2. Wetterwille. 3. De Grote Beer. Klasse B: 1. Vrouwenzand, 2. Saturnus. Wisselprys voor Piet Hein II. Mooie Nel Zoals in de laatste jaren steeds het geval was, waren ook nu weer de wed stryden op het Buiten Spaarne en de Mooie Nel te Haarlem een groot succes voor de beide organiserende verenigin gen. Zaterdagmiddag woei er een stevige zuid-wester bries waaruit nog af en toe flinke windstoten kwamen. Het gevolg hiervan was, dat een aantal schepen volsloeg of kenterde en de stryd moes ten staken. De zeilers moesten zeer nauwlettend acht geven op die plotse linge vlagen, die op het olieachtige wa ter nauweiyks te bespeuren waren. Het was geen wonder dat velen er door ver rast werden. Zondag woei het redeiyk in de och tend, maar in de middag flauwde het wat af. H. v. d. Kooy komt de laatste tyd in de 16 m2 klasse steeds meer naar voren. Hoewel hy in de eerste race nog het onderspit moest delven, na een zeer fel duel, voor Jaap Botterweg, was hy zondag niet meer te verslaan. In de ochtendwedstryd had hy al direct na de start de leiding voor W. Möger en H. Worst. Daarna liep hy steeds verder weg van Möger, die op zyn beurt een behoorlyke afstand tussen het veld trok. H. Worst kon het niet bolwerken tegen de zeer tactisch zeilende mej. E. v. d. Kooy en moest de derde plaats aan deze zeilster afstaan. Zondagmiddag had H. v. d. Kooy na twee rakken al een fan tastische voorsprong, die bij de door- gangsboei voor de 2de ronde al 2*4 mi nuut bedroeg. Jaap Botterweg kon zich in zyn 2de positie niet handhaven tegen C. Stelling en H. Worst. De volgorde van aankomst was 1. v. d. Kooy. 2. Stel ling, 3. Worst. 4. Botterweg. Bouw van Wyk had traditiegetrouw weer de gehele Vryheidsklasse onder de duim. Zater dagmiddag had hy zich al in het eerste halfwindse rak veilig gesteld door ver buiten het bereik van zyn tegenstanders te komen. M. Molenaar en H. Schmitz leverden verwoede stryd om de tweede plaats. Het goede kruisen van Schmitz wierp echter vruchten af. want hy won de stryd van Molenaar nog royaal. Niet cadeau Zondagmorgen kreeg Van Wyk zyn zege niet cadeau. By de eerste boei was hy gedwongen mee te loeven en kwam daardoor een heel eind in de verkeerde richting. Het leek vrywel onwaarschyn- lyk. dat hy Schmitz die een grote voor sprong had, nog te pakken zou krijgen. Maar toch speelde Van Wyk het klaar door het hele veld heen te gaan en in het laatste kruisrak nog even kundig ge bruik makend van een winddraaiing Schmitz te passeren en de race te win nen. Molenaar werd derde voor C. Kok. In de middagrace zat voor Van Wyk althans, weinig sport. Schmitz en L. Amons waren heel even in gevecht om de tweede plaats maar al spoedig kwam Schmitz toch weer op zyn gebruikelijke tweede plaats. Er waren ook weer veel 12 voetsjollen op de Mooie Nel, welhaast de bakermat van deze jachtjes. De spanning was zeer groot, vooral in de kopstrijd tussen de rivalen F. H. Daniëls en L. Hommels. Het gelukte Daniël om twee eerste plaatsen en één vierde te laten noteren, maar Hommels met twee plaatsen en een eerste kwam net een punt hoger en daardoor in het bezit van de wisselprijs. Verdere uitslagen: Valken: 1. race: 1. J. Klazinga, 2. E. J. de Kort, 3. R. v. Dyk, 2. race 1. R. v. Dyk. 2. J. Kalzinga, 3. E. J. de Kort. 3. race 1. R. v. Dyk, 2. A. Holterman, 3. J. Klazinga. 12 M2 Sharpies: 1 race: 1. B. Bink horst, 2. C. Guldemond. 2. race: 1. B. Binkhorst, 2. C. Guldemond. 3. race idem. Olympiajollen: 1. race: 1. J. P. Loog- man, 2. A. P. Blok, 2. race: idem. 3. race: I. A. P. Blok, 2. J. P. Loogman. Sternklasse: 1 race: 1. E. Cancrinus, 2. P. J. Oly, 3. Gebr. Bartels. 2. race: 1. E. Cancrinus, 2. M. Kraaier, 3. K. de Boer. 3. race: 1. W. H. Holtrop, 2. mej. E. v. d. Stadt, 3. E. Cancrinus. Vaurienklasse: 1 race: 1. H. J. Cats. 2. race: 1. D. de Vries. 3. race: 1. D. de Vries. 1.29.2 km.-tyd. Zenithy Hollandia werd derde. Tesselaar, die met Yeasty Hanover in de tweede koers een zeer grote fout maakte en daardoor veel terrein verloor, ontwikkelde, op het doel afgaande, nog zulk een formidabele snelheid, dat hy op foto X Double Six (Smit) klopte. Zsa Zsa du Commerce eindigde als derde. In de koers der 2-jarigen deed Run- naar met de favoriet Annemleke Hollan dia zyn uiterste best. doch kan de ver uitgelopen Apache Spencer Verhoeve) Juist niet koppen. Benni de Jong was goede derde met Atletha J. Xenophon Scott, gestuurd door Nol Heskes, trimfeerde in de eerste afdeling van de Westdongeradeelprijs. IJssel werd uitgeschakeld en Young Faune toonde geen snelheid. Yucatan bezette de tweede plaats voor Woudsnip S. In de sprintersprijs voor 3-Jarigen streden de snel gestarte Zus Scotch (Vergay) en Zampa van Papenhoef (Smit) voortdurend om de leiding. Dit duo liep meerdere lengten van het veld weg. In de eindfase toonde Zampa toch over de beste reserves te beschikken en een fraaie 1.24.8 zege werd zyn deel. Achter Zus Scotch finishte Zephyr Ma- gowan S als derde. De amateurskoers was van start tot finish voor Winston Spencer (Zeeman), die zuinig aan de reling alle aanvallen op zyn ere-positie afsloeg en in 1.26.1 tromfeerde. Ypermoron bemachtigde de tweede plaats voor Youthful Nora Spen cer. Toen Yataghai Hanover in de tweede afdeling van de Westdongeradeelprys door Jan van Dooyeweerd foutloos van start was gebracht, stond niets meer een zege deze snelle hengst in de weg. De steeds met hem duellerende Ysloper (Smit) werd tweede voor Yasmine (Strooper). Een verrassing gaf de slotdravery. Wanda van Gonny startte hierin als groot favoriet en scheen over het 2600 papieren te hebben. In de laatste bocht was de in prima vorm zynde Uranie meter-parkoers tenslotte ook de beste (Vergay) Wanda zeer dicht genaderd en fouteerde toen. In het rechte eind ging Uranie op topsnelheid over Wanda heen en boekte een verrassende zege. William 2 werd derde. Uitslagen De uitslagen van de gisteren op Mere- veld gehouden draveryen lulden: Smalllngerland-prys: 1. Zola S (P. M. Smit» (3.10.9). 2. Zingaro. 3. Zenithy Hol landia. Tot.: wl. f2.40. pl. f 1.40, f2. f 1.90, gek. f9.80. cov. f7.20. Tletjerksteradeel-prys: 1 Yeastv Han over (A. S Tesselaar) (3 02.6). 2. X. Dou ble Six. 3. Zsa Zsa du Commerce, Tot.: wl. f 5 50. pl. f 2 f 1.70. f 1.50. gek. f 21.- cov f 5 40. Utingeradeel-prlls: 1. Apace Spencer (P. J. Verhoeve) (146.8). 2. Annemleke Hol landia, 3. Atletha J. Tot wl. f .9.50, pl. f3.10, f 1.90, gek. f 13.10, cov, f4.10. Mereveld's Myirecord-prys (le heat): 1. Vanadis (A. R Nottelman) (2.10 1), 2. Jambart P. 3. Harley. Tot wl. f2.50. pl. f 1.30. f190. f170. gek. f9 10. cov f 7.30. 2e heat: 1 Vanadis (A R Nottelman) (2.09 8). 2. Vrijdag. 3. Jambart P Tot.: wl. f180. pl. f 1.40. f4 60. gek. f 15.80. cov. f 13 40 Westdongeradeel-prljs (le afd 1. Xe nophon Scott (A G Heskes) (3.00.5), 2. Yucatan. 3. Woudsnip S. Tot.: wl f4.60, pl. f 1.50, f 1.90, f2.20, gek. f 16 50. cov. f4.70. Sprinter's-prys: 1. Zampa van Papen- hoef (P. M. Smit) (2.16 5), 2. Zus Scotch, 3. Zephyr Magowan Tot.: wl. f5.30, pl. f 1.80. f 1.90. f190. gek. f13.10. cov. f 5.So. Wonseradeel-prljs: 1. Winston Spencer (J Zeeman) (3.10.1), 2. Ypermoron. 3. Youthful Nora Spencer. Tot. wl. f5.30. pl. f 1.80. f 1.80. f 1 50. gek. f 12 40. cov. f3.90. Westdongeradeel-prljs1 Yataghan Han over (J. van Dooveweerd) (2.553), 2. Ysloper, 3. Yasmine. Tot.: wi. f2 50. pl. f 1.90. f 2.f 2.gek. f 8.80, cov. f 6 Wymbrltseradeel-prljs: 1. Uranie (M. Vergay) (3.41), 2. Wanda van Gonny. 3. William Z. Tot wl. f 10.90. pl. f 1.80. f 1.30 f 1.80. gek. f 17.10, cov I 7.80. Totallsator-omzet f 223.038. Gewichtheffers naar Wenen Na afloop van de centrale training, welke zaterdag by De Spartaan te Lei den werd gehouden, heeft de technische commissie van de Kon. Ned. Krachtsport Bond de volgende gewichtheffers aange wezen voor deelneming aan de wereld kampioenschappen. welke van 20 tot 24 september te Wenen worden gehouden: J. F. Nolten. Hercules Den Haag «licht gewicht), A. v. d. Toorn, Simsom Den Haag (zwaar midden gewicht) en J. van Dorp, Simson (licht zwaargewicht). Zaterdag a.s. vindt te Den Haag nog een interlandontmoeting met West- Duitsland plaats. De Britse coureur Stirling Moss, die zaterdag de eerste manche van de Grote Prys van Kopenhagen won, zege vierde ook in de tweede en de derde manche. Moss, die met een Lotus reed noteerde een totaaltyd van 59 min. 28.5 sec. voor de 126 km en eindigde daar mede voor zyn landgenoot Innes Ire land.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10