Het Nederlands Ballet geestdriftig onthaald in liet Teatro la Fenice Laatste nieuws Wassenaarse burgerij nam afscheid van wethouder mr. dr. J. Hazenberg Optreden is onbegrijpelijk wonder Grote waardering ambtenaren I DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1961 Niet blind voor tekortkomingen, maar. (Van onze Romeinse correspondent Met een gerechtvaardigdetrots lopen wij door Venetië. Op alle strategische punten zien we de reclamebiljetten, die aankondigen, dat het Nederlands Ballet „Balletto Nazionate Olandese" staat er ter verduidelijking onder weer zal optreden in het Teatro la Fenice. Men moet daar niet gering over denken! Italië heeft veel mooie schouwburgen maar de Fenice, hoewel met zijn 2000 zitplaatsen voor Italiaanse begrippen tamelijk klein, is verreweg het mooist. De achttiende-eeuwse rococozaal in blauw en goud, de verschillende foyers, waaronder de serie der „Apollinische zalen", het front aan de waterzijde, waar de gondels het publiek aanvoeren, het zijn alles dingen waar zelfs Napels en Milaan niet aan tippen kunnen! OPWINDENDE DINGEN En als wü er door de artiesteningang binnendringen, zien en horen wij er dingen, die voor ons, al zoveel jaren uit Nederland weg. opwindend zijn: een kist waarop staat „voorzichtig, band recorder'' en een andere met het voor ons allerminst prozaische opschrift: „schoenenkist". Die schoenen zenn trouwens heel bij zondere schoenen, de schoentjes immers waarin Marianne Hilarides „Fransesca da Rimini" wordt en Peter Appel straks zijn pirouetten draait in „Gradiation Ball" De ballettraditie bestond in Ne derland ln de achttiende en de negen tiende eeuw. In de tweede helft der vorige eeuw is zij bij ons als in vele andere landen in verval geraakt en nog niet zo heel lang geleden was zy morsdood. Het is daarom een bijna onbegrijpe lijk wonder, dat er nu niet alleen een Nederlands Ballet bestaat, maar dat het met groot succes kan optreden, avond na avond hier in Venetië, in dat on gehoorde theater „La Fenice". waar het publiek, dat zeker voor de helft uit Amerikanen bestaat, geestdriftig de wer ken van Balanchine toejuicht, die in eNew York ontstonden maar in New New York ontstonden maar in New gedanst. WIJ KÜNNEN HET! En er ls nog méér! In Venetië stierf op 18 augustus 1929 Serge Diaghi- lev en zijn stoffelijk overschot rust in het Grieks-Orthodoxe deel van San Mi chel. Venetië's dodeneiland. De gemeente en het Theater La Fe nice hebben besloten, dat er een voor stelling moet zijn ter herdenking van Diaghilev en dat het Nederlands Ballet die voorstelling moet verzorgen. En daar komt het zeer bijzondere! Het Neder lands Ballet kan dit en zeer waar schijnlijk zou geen ander groot gezel schap het kunnen. De Amerikanen hebben balletten van Balanchine. die zijn carrière begonnen is onder Diaghilev. maar zij hebben niets van Masslne en niets van Lifar. De Franse Opera heeft een uitgebreid LEIDERDORP B. en W. willen comité tegen t.b.c. helpen Van het plaatselijk comité tot opspo ring van tuberculose heeft het comité bericht ontvangen, dat de totale kosten f. 3 526.98 bedroegen. Aan bijdragen werd terug ontvangen f. 2.621.06, der halve een nadelig saldo van f. 905.92. B. en W stellen de raad vaor dit be drag beschikbaar te stellen. Op de des betreffende begrotingspost was hiervoor f. 1500 uitgetrokken. Eén van de raadsvoorstellen be handelt de aankoop van grond, bestemd voor recreatieterrein, van de heer P. C. Kaptein te Hoogmade. Hiermee is een bedrag van f. 35.000, alsmede de belas- tingschade gemoeid. Het college stelt voor tot aankoop over te gaan. Raad vrijdag bijeen Vrijdagavond om kwart voor acht komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: Vast stelling van de exploitatievergoedingen bijzondere kleuterscholen over 1959; vaststelling van de kapitaalsvergoedin gen bnzondere kleuterscholen over 1956 t m. 1960: vaststelling van de vergoe ding van vakonderwijs over 1960 voor de r.-k. lagere school: nadere vaststelling van het theoretische aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs per 1 september 1961: goedkeuring van de rekening van het Bureau Sociale Zorg over I960; het verlenen van een subsidie aan het plaat selijk comité bevolkingsonderzoek op tu berculose; wijziging van de verordening beloning brandweerpersoneel: aankoop van grond van de heer P. C. Kapteijn te Hoogmade; afwijzing van het verzoek tot onbewoonbaarverklaring van de wo ning Achthovenerweg 6. Niets onbewoonbaar verklaren In één van de vorige raadsvergaderin gen heeft de raad gesproken over het al of niet onbewoonbaarverklaren van de woning Achthovenerweg 6. Herhaaldelijk heeft de Coöperatieve Inkoopvereniging „Ons Belang" in Lei derdorp opdracht ontvangen aan dit pand de nodige herstellingen te laten verrichten, maar hieraan geen gevolg gegeven. Wel heeft deze vereniging ver zocht de woning onbewoonbaar te ver klaren. Door de directie „Volkshuisvesting en Bouwnijverheid van Zuid-Holland" werd geadviseerd om de nodige voorzieningen aan de woning aan te brengen en zo nodig dit de eigenaar af te dwingen. Het college stelt derhalve voor het ver zoek af te wyzen. Jaarlijks, met ingang van 1 oktober benoemt de raad de leden van de com missie van advies voor de woonruimte. Het voorstel, dat morgenavond behan deld zal worden geeft de volgorde dub beltallen: mevr. B. Seret-Cruden—mevr M. E. M. Bennink-Star; de heer H. Kui- lenbergde heer J. A. Braakman; de heer A. Mol—de heer A. C. van Osna- brugge: de heer J. Nievaartde heer J. J. Boon; de heer E. J. Veldhuijzende heer Jac. van den Bosch. De buurtvereniging Doesbrug zal zaterdag op het Hubrechtplein een kin derfeest houden. Het geheel zal worden opgeluisterd met muziek, 's Avonds om uur worden voor de oudere leden rolksspelen gehouden, zoals ringsteken vn stoelendans. repertoire balletten van Lifar. maar geen Balanchine en weinig Massine. De Engelsen hebben geen Lifar en de Milanese Scala al evenmin Maar het Nederlands Ballet heeft een zó on gehoord rijk programma en is dermate paraat, dat het zonder enige moeite op de kortst mogelijke termijn 'n program ma kan samenstellen waarin alle drie nog levende choreografen, die onder Diag hilev hebben gewerkt, vertegenwoordigd met hun beste werken. ..Presages van Massine" het eerste ballet ooit gezet op een volledige sym- phonie (Tsjaikowsky), „Bes Mirages" van Lifar en het aardige „Entre deux rondes" van deze'fde en tenslotte, „Vier Temperamenten" van Balanchine zal de hulde zijn, die Diaghilevs nog over levende choreografen en het Nederlands Ballet gaan brengen aan de grote her schepper van de danstraditie in West- Europa. WAAROM DAT GEKIBBEL? Wie had ooit durven denken dat Ne derlanders dit tot stand zouden brengen? Dat het jongste der grote balletge zelschappen van de wereld het enige zou blijken, dat daartoe in staat ls? We lopen niet zonder reden een beetje trots door Venetië rond! en hoé onbe- 1 grypelijk worden van deze afstand be keken de zonderlinge discussies in on ze Vaderlandse gemeenteraden. Hoe weinig beseffen deze raadsle den. dat hier een cultuurdaad van uit- I zonderiyke betekenis werd en wordt ver- richt! Waarom al dat gekibbel? Als er naast het grote, nationale ballet een tweede kleine gezelschap be- I staat, dat zich een eigen taak stelt, kamerballetten ontwerpt en experimen teel werk doet. dan kan dit alleen maar worden toegejuicht, dunkt ons. Heeft niet ook Londen naast het Royal Ballet de exquise groep van Ma dame Rambert en zou er dan ook bij ons, waar de afstanden zoveel kleiner zijn. niet plaats zijn voor een klein, an ders georiënteerd gezelschap naast het grote nationale ballet? gedanst? En nu zien wij in Fransesca da Rimini een wat conventionele choreografie, waar een schoolvoorbeeld van de stijl die in Joegoslavië, Rusland en overal waar de hervorming van Foki- niet doordrong, nog steeds over heerst ons Nederlands ballet „Rus sisch" worden in veel engere zin dat de „Ballet Russes" van Diaghilev dit wa ren! Wij zitten hier ver van Neder land en staan bulten het gekibbel. Maar ballet is voor ons een levensbehoefte en er zijn weinig dansers van beteke nis geweest, die we niet hebben gezien. We zeggen dan ook niet, dat het Ne derlands Ballet op dit ogenblik een bij zonder goed gezelschap is. We zijn al lerminst blind voor de tekortkomingen, vooral wat encenering betreft, kostuums decors, soms ook belichting. We zien ook wel andere fouten, zoals bijv. de weinig orthodoxe haardracht van som mige der danseressen. Er is veel bereikt Maar het valt alles weg bij het vele dat bereikt werd en we zijn overtuigd, dat zeer binnenkort, over enkele jaren, dit gezelschap met het overweldigend rijke en geschakeerde programma, zijn plaats zal gaan Innemen onder de vier of vyf allerbelangrijkste gezelschappen ter wereld. Enkele kleine jeugdzonden zal men wel te boven komen, vooral omdat zU voor een groot deel het gevolg zijn van een ongebreideld enthousiasme, van de wil om morgen beter te dansen. De dode vlekken zijn gering. Bijna alle leden van het gezelschap voelen de drift het beste van zichzelf te geven. Mogen zij overal ontvangen worden met dezelfde geestdrift als hier in Venetië! Landmijn in Algerije: negen doden Negen mohammedaanse arbeiders zijn gisteren om het leven gekomen en veer tig werden min of meer ernstig gewond toen hun wagen in de omgeving van Biskra Constantine) in Algerije op een mijn reed. Verdronken opvarenden van kotter gevonden Vanmorgen zijn de stoffelijke resten gevonden van de beide nog vermiste opvarenden van de maandagmiddag op het IJsselmeer gezonken mosselkotter HA 10 uit Harlingen, de 57-jarige A. Wever en de 23-jarige F. Brouwer. De lichamen, die nog op de zwem vesten dreven, werden even ten zuiden van het dorp Gaast aan de Friese IJs- selmeerkust gevonden door de eenden jager B. G. van Kalsbeek uit Gaast en diens neef P. van Kalsbeek, die bezig was netten te lichten. De stoffelijke resten van de beide mosselvissers zijn naar het protestants-christelijk zieken huis in Harlingen overgebracht en daar opgebaard. Illllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Leidsel) Dagblad Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken 'llllllllliillillllllllllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllll Gul applaus Venetië heeft de Nederlanders met grote geestdrift ontvangen. Er was avond na avond gul applaus en zij die iets meer weten na de ongehoorde moeilijkheden die overwonnen moeten worden om een zo gevarieerd program ma te kunnen brengen, zijn vol bewon dering. Hoe is het mogelijk, vraagt men, zich af en de pauzes wij spitsen al tijd onze oren ln de pauzes, wanneer de reacties van het publiek nog niet zijn beïnvloed door wat achteraf in de kran ten wordt gescheven hoe is het mo gelijk dat dezelfde dansers de styi we ten te treffen van Lifar met zijn neo klassieke zes en zevende „Position" en onmiddellijk daarom Balanchine dan sen, zoals hy moet worden gedanst? En wy voegen erby: en dat ze zelfs de styi van Massine weten te treffen waar „Massinedansers" vrywel nergens ter wereld meer bestaan en het werk van de grote meester steeds slapper en steeds meer ln dezelfde styi als Foklne wordt Weer brandstichting in Noord-Rhodesië By nieuwe incidenten in Noord-Rho- desié zyn twee scholen, twee bruggen en een Afrikaanse winkel afgebrand, zo heeft een regeringswoordvoerder mee gedeeld. De ongeregeldheden in Noord- Rhodesië duren nu reeds byna een maand. Britten oefenen met tanks in Berlijn In de nacht van woensdag op vandaag is het rustig geweest aan de sectorgrens met Oost-Berlyn. Er deden zich geen incidenten voor. Engelse, Franse en Amerikaanse eenheden patrouilleren langs de grens. Vanochtend om zes uur hebben de Britse troepen met 50 ton zware Centu- rion-tanks in de industriële wyk „Sie- mensstadt" in de Britse sector een oefe ning gehouden. Het doel hiervan was een bepaald gebied snel af te sluiten. Volgens een woordvoerder van het leger was de oefening geslaagd. De Oostduitse volkspolitie heeft van. ochtend een groep Westberlyners, die zich by de sectorgrens ophield, met wa terstralen uiteengedreven. Naar aanleiding van de nieuwe Sow- jetrussische nota's aan de Westelyke Grote Drie heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse zaken in Londen verklaard, dat Engeland „elk dreigement dat met betrekking tot de luchtverbindingen van Berlijn wordt ge uit als byzonder ernstig beschouwt". In de nota's wordt „een geheel nieuw element „naar voren gebracht" dat van invloed kan zijn op de Westelijke hou ding en wellicht het antwoord op de Sowjetrussische nota van 3 augustus zal vertragen, zo werd in Engelse oficiële kringen voorts opgemerkt. Dit „nieuwe element, het zinspelen op de luchtcorri- dors tussen West-Berlijn en West-Duits- land, past in het kader van de kunst matige crisis die de Sowjet-Unie heeft veroorzaakt", zo werd gezegd. In de nota van het Kremlin wordt voorts gezegd, dat Moskou de Ameri kaanse regering „meermalen heeft ge wezen op de onwettige en ontoelaatbare inmenging van West-Duitsland in de aangelegenheden van West-Berlyn". West-Berlyn vormt geen deel van West- Dultsland en valt niet onder de bevoegd heden van de Westduitse autoriteiten, „hetgeen door de Westelyke mogenhe- den wordt erkend". De Amerikaanse regering heeft echter niets gedaan om „een einde te maken aan de provocerende activiteit van be paalde Westduitse kringen in West- Beriyn". „Met stilzwygende goedkeuring van de westelyke bezettingsautoriteiten is deze activiteit de laatste tyd aanzienlyk ver groot", speciaal in verband met de voor stellen die een regeling van de kwesties Duitsland en Beriyn beogen. KOSTBAAR VLAAMS BEELDJE GESTOLEN Uit een afgesloten vitrine in de kunst handel van mr. H. Schlichte Bergen aan de P. C. Hooftstraat no. 53 in Am sterdam is gistermiddag tussen drie en vyf uur een kostbaar kunstvoorwerp ge stolen. Het betreft een uit de 15e eeiw daterend Vlaams (houten) beeldje, hoog plm 37 cm genaamd „Anna te drieën". De waarde bedraagt ruim f. 3000.- De kunsthandelaar heeft gistermiddag verscheidene klanten in zyn winkel ge had. Zijn vrouw heeft het beeldje om drie uur nog gezien. Om vyf uur werd de vermissing geconstateerd. De Amster damse politie heeft een foto van het beeldje verspreid. BRAND IN SANATORIUM „MARIA OORD" Vanmorgen is brand uitgebroken in een van de slaapbarakken van het sana torium „Maria Oord" aan de Rijksweg 's-Hertogenbosch-Nymegen in de ge meente Rosmalen. De barak, die uit hout was opgetrokken werd gebruikt voor 25 vrouwelyke personeelsleden van het sanatorium. De brandweer, die zeer snel ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat de barak geheel afbrandde. De kapel en de naaikamer, die dicht bij het brandende bouwsel liggén, konden echter door nat houden worden gespaard. Met de barak ging ook de gehele inboedel verloren. De oorzaak van de brand is kort sluiting. Rivierpolitie, douane en PTT hebben grote belangstelling voor de kustvaarder Lucky Star, die thans in de Waalhaven te Rotterdam ligt. Er worden allerlei werkzaamheden aan boord verricht die doen ver moeden, dat het schip gereed ge maakt wordt voor radiouitzendin gen van een ligplaats buiten de territoriale wateren. De kustvaar der aan de kade in de Maasstad. BEURSOVERZICHT FLAUWE MARKT Amsterdam, 24 augustus De effectenbeurs heeft vandaag flauwe koersen te zien gegeven voor de inter nationale waarden, vergeleken met de slotkoersen van gisteren. Het ongunstige koersverloop van woensdag in Wall Street, waar ook de Nederlandse hoofd fondsen aangeboden lagen, bracht voor Amsterdam een verdere koersdaling te weeg. De zwakkere tendentie viel reeds in de koersen van het telefonische ef fectenverkeer van gisteravond te merken, toen aandelen Philips daalden van 993 tot 988 en aandelen Kon. Olie f 113,50 tot f 113.-. De officiële beurs bracht nog lagere koersen. De hoofdzaak voor de flauwe stemming moet in de eerste plaats gezocht worden bij de Westduitse beurzen, die 20 tot 30 punten lager wa ren. „De internationale politieke situa tie rond Beriyn wordt met het uur inge wikkelder en ook gevaarlyker", aldus de beurs. Angstige houders in West- Duitsland liquideren hun posities, terwyl er daarnaast ook door het buitenland verkopen van Westduitse waarden plaats vinden. Tegenover dit aanbod aldaar staat, evenals dit in Amsterdam ook vaak het geval is. niet voldoende vraag om goede steun te kunnen bieden. Deze steun kwam pas op een veel lager ni veau. Het Damrak gaf vanmiddag een zelfde beeld te zien. Philips, opende op 959 bijna 30 punten beneden het vorige slot. Op dit lage ni veau werd steun geboden door de arbi trage voor buitenlandse rekening, waar door dit fonds zich herstelde tot 978. Unilevers, die aanvankeiyk ruim 20 pun ten lager noteerden op 720, liepen op tot 727. Hoogovens klommen van 890 tot 894, doch verloren op deze prys toch altyd nog 11 punten. Aku op 372, ruim 7 pun ten lager. Kon. Olie, welk aandeel gis teren in Wall Street dollar lager sloot, klom van f. 112,30 tot f. 113. Dit aandeel kwam op deze prys iets boven de pari teit New York uit. De leidende cultures moesten met ge ringe koersverliezen genoegen nemen. De scheepvaartsector onderging hier en daar een koersreactie op de behaalde winsten van de vorige dagen. Door elkaar bedroegen de verliezen in deze afdeling 2 tot 4 punten. In de staatsfondsenhoek was de nieuwste lening aan de vaste kant. Ook in de lokale afdelingen werden merendeels koersverliezen geadviseerd. Aandelen Erdal werden op 890 laten ge adviseerd tegen gisteren 910 en daarvoor 985 WISSELKOERSEN Amsterdam, 24 aug. Londen 10.09% 10.10%, New York 3.60A—3.60A. Mon treal 3.49A—3.49H, Brussel 7.23%— 7.24V8, Parys 73.25%—73.30%, Stockholm 69.71',69.76',4, Frankfort 90.1890.23, Milaan 58.05%—58.10%, Zürich 83.47%— 93.52%, Oslo 50.4650.51, Kopenhagen 52.19—52.24, Lissabon 12.59—12.60%, We nen 13.96—13.97. BEURS VAN AMSTERDAM Na het officiële afscheid van de delpunt en toonde altyd grote aan- dacht voor de meningen van anderen. Het persooniyk welzijn van de ambte naren had bovendien zyn byzondere in teresse. Geschenken Namens alle ambtenaren van gemeen tewerken werden daarna twee geschen ken aangeboden: een album met foto's van enkele van de belangrykste wer ken In Wassenaar en een antieke ta baksdoos. De heer Hazenberg sprak een uitvoe rig dankwoord, waarin hy uiting gaf aan zyn grote waardering voor de toe- wyding die het Wassenaarse ambtena renkorps steeds aan de dag gelegd heeft. Hierna was er voor allen gelegenheid persooniyk afscheid van de scheidende wethouder te nemen. Om 5 uur begon in het raadhuis de afscheidsreceptie voor de burgerij. Vele relaties en vrienden van de heer Ha zenberg, afgevaardigden van verenigin gen kwamen hem en zyn echtgenote de hand ten afscheid drukken. Na de re ceptie kwam de muziekvereniging Ex celsior de heer en mevrouw Hazenberg voor het raadhuisbordes een muzikale afscheidsgroet brengen. De heer Hazen berg dankte voor deze attentie en hoop te het Wassenaarse korps ooit nog eens op een muziekconcours in zyn nieuwe gemeente Veenendaal te mogen begroe ten. gemeenteraad van wethouder mr. dr. J. Hazenberg volgde woensdag middag in het raadhuis een af- scheidssamenkomst voor het ge- meentepersoneel en daarna een receptie voor de burgerij. Ambtenaren van alle gemeenteiyke takken van dienst kwamen om 4 uur in de raadzaal byeen, waar wethouder en mevrouw Hazenberg allereerst werden toegesproken door de gemeentesecretaris de heer K. van Boeyen. Spr. dankte de scheidende wethouder en loco-burge meester voor de prettige wyze, waarop hy met de ambtenaren samenwerkte. De goede verstandhouding werd zelfs niet verstoord als de heer Hazenberg hoge eisen stelde aan de omvang en het tempo van de werkzaamheden, om dat iedereen wist, dat hy ook aan zyn eigen werk hoge eisen stelde. Dank bracht de gemeentesecretaris hem nog voor de behartiging van de belangen van de ambtenaren. Daarna werd een toespraak gehouden door de directeur van gemeen tewerken, de heer A. J. Bolten, die en kele van de belangrykste openbare wer ken die onder leiding van de heer Ha zenberg tot stand kwamen de revue liet passeren. De heer Hazenberg stelde de onderlinge samenwerking by de voor bereiding van al die werken in het mid- VOORSCHOTEN B. en W. stellen voor te benoemen tot leidster aan de 2e openbare kleuter school (Vlietwyk) mej. E. B. van Hoo- geveen te Leiden. B. en W. stellen ook voor op haar verzoek eervol ontslag te verlenen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten, aan mej. W. Swart, onderwyzeres aan de openbare lagere Parkschool. WARMOND Cadeau burgemeester In de etalage van de heer Jac. Weij- ers. Dorpsstraat 56, zyn gedurende enige dagen de geschenken te bezichtigen die door de burgery zyn aangeboden aan jhr. mr. L. M. E. v. Fisenne bij zyn afscheid als burgemeester van de ge meente. Deze geschenken bestaan uit een door de kunstschilder-glazenier P. Geraedts op een fraai Delfts blauw bord aangebrachte markante punten van de ze gemeente, en een prachtig zilveren schaal. In de week van 28 augustus tot en met 2 september zal in deze gemeen te de jaarlijkse collecte van het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kanker- bestryding worden gehouden. Donderdag 24 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 102% 102 Ned '59 4>6102% 102 Ned '60-1 4% 102102% Ned '60 II 4% 102% 102Vi Ned '59 4% 100% 100% Ned '60 414 100% 100% Ned '61 4'4 100% 100% Ned '53 3% 98% 98% Ned Grtb obl 3% 86% Ned '47 3% 94% 94 A Ned. '51 3% 98 B 98 B Ned '53 I-II 3% 97 96% Ned '56 3% 96 96 Ned '48 3% 91 91 Ned bel cert. 3% 93 Ned '50 I-II 3% 90}J 90H Ned '54 I-n 3% 92% 92V* Ned '55 I 3% 92'4 92% N*d '55-11 3% 94% 94% Ned *37 3 93 93 Ned. Grtbk. obl '46 3 93% B 93A Ned doll ln '47 3 91% 91A Ned Inv cert 3 99%GB 99 A Ned 62-64 3 100% 100ft Indië *37 3 99% Indië *37 A 3 96 ft 96% Ned. won bJ '57 6.. 110% 110ft Ned won.bJ. '58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110 108 GL /er. HVA-my. 123% 123 A.K.U 379% 372 Deli My cert146.50 145 Hoogovens cert 905 890% Philips gem bez. 998%GL 974% Unilever cert 740% 723 Dordtse Petr536 %GB 528 Kon Petr (50 A f 20) 114.30 112.60 Holl. Amer. iyn 164% 163 Java China Paket 160% 159% KIM 72.50 71.50 Kon. Ned. Stoomb. 198% 196 Kon Paket My 148 147% Stoomvaart Mij Ned 192 188 Nievelt Goudr cert 163 161% v Ommeren cert 333 330' Kon Rott Lloyd... 153 151 GB Ned Scheepv Unie 160% 157% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 97 97 •iem '48 (3%) 98% 97% R'dam '52-1 (4%) 99% 100 ld id -37 1-n (3%) 96% 96% Z-Holland '55 4% 99% Bankwezen Bank N Gem. *58 5% 105A 105U ld N WJ3 '52 (4%) 101 BVG rspbr f 500 191% BVG rspbr '52 142 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 92 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 107 B 107 B Adam '51 I 2% 88% 88% Adam '56 I 2% 84% 84% A'dam '56 n 2% 90% 90% A'dam *56 m 2% 96 96 Eindhoven '54 2% 85 L 84% Enschede'54 2% 82% Den Haag '52 I 2% 92A 92% Idem II 2% 94% 92% R'dam '52 I 2% 92% 92% Idem II 2% 93 Idem '57 2%98% 97% Utrecht '52 2% 92% 91% Z.-Holl 1957 2% 97% 95% Zuid-HoUand '59 2% 102% 102% MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 244.50 242 Amst. Bank 362 360 Cultuurbank 29% 29% HoU Bank Unie eert. 217 215V4 Ned HandelmU 330 320 Rott Bank 333 333 Twentsche Bank 306 306 Senembah470 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn620 B 630 Berkel's Patent (vj 301% 298 Borsumy 40 40 Calvé Delft eert 728 716% Electrolasmy341 340 Kon Pap v. Gelder 358 350 Kon. Ned. Grofsm. 170 169 Holl. Constructie 420% Ing bur v. Bouwnyv. 247 Internatio 164 165 Int. Kunststof f. Ind. 75% 75% v. Kempen en Begeer 125 125% Leidse Wolspinnerij 592Bexd n.g. exd. Miiller en Co. N.B. 524 520 Ned. Kabelfabr. 570 563 Philips pref 279% 275% Rott Droogdok My 540 530 L Sikkens Groep 835 815 Ver. Touwfabrteken 340 Walvisvaart 98% Wernlnk's BetonmR. 190 191 Wilton Feyenoord 275 275 Van Wyk en Heringa 95 B 95 B Zaalberg 129 128% Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r477 469 Kon Petr (f 20) 115 Amcrik fondsen Canadian Pacific R 23% 23% Intern Nlekei 83 83 Anaconda 55% 54% Bethienem Steel 43% 42% Cities Service 54% 55% General Motore 47% 45% Kennecott85% 84% Republic Steel 62% 61% Shell Oil 43 42 Union Pacific 35A 35% Un. States Steel 86% 84%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5