PA'.ÏWÊ&'v&WM MORGEN SUNIL HALEN tijm Aalsmeers bloemencorso „Mooiste van Europa Spit, Spierpijn .11 Twee miljoen mensen verwacht CEIAII9 wUIESli 2 NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1981 Voorlichting in sportzaken (Van onze t.v.-medewerker) „Sportpanorama" was gewijd aan de voetballer als „koopwaar", als „onder werp van handelstransacties". Er was een forum onder leiding van Aad van Leeuwen, die zelf als gebruikelijk mee praatte. Men zou het gesprek van gis teren kunnen kenschetsen als een po ging tot het brengen van meer begrip over de t-ansfers van voetballers, zoals die kortgeleden met de noteringen van de bedongen prijzen in de kolommen onzer dagbladen de beursrubriek con currentie aandeden. Men kan natuurlijk stellen, dat met dit soort gedachten- wisselingen niemand gediend is, omdat toch ieder bij zijn eigen mening blijft, maar dan verliest men o.i. toch uit het oog, dat velen er geen mening over heb ben en anderen een niet goed op ken nis der verhoudingen gefundeerde opinie. Voor dezen is dan zo'n forum wel ont hullend of richtinggevend, vooral als het rustig en toch vrij toegaat als gisteren. Voorlichting door het verstrekken van inlichtingen en het geven van opinies teneinde algemene meningsvorming te vergemakkelijken en in de hand te wer ken. Dat alles neemt niet weg, dat velen deze nieuwe verschijningsvorm als een uitwas zullen beschouwen. Wij zou den voor öns part in de gedachtenwls- seling even willen wijzen op de perti nente bewering van de forumleider, waarin hij stelde, dat het voetballen een bedrijf is geworden, Als dat de rege ringscommissaris, die waken moet tegen commerciële elementen in de t.v., maar niet wekken zal en tot het besluit bren gen, dat alle voetbal uit de t.v. moet worden gebannen!! Gelukkig was het bandje met de chan teur Brassens op tijd aangekomen en Debat over Bizerta De Algemene Vergadering der V.N1. heeft gisteren het debat voortgezet over de ontwerpresolutie, waarin Frankrijk en Tunesië wordt verzocht onmiddel lijk onderhandelingen te beginnen, die moeten leiden tot terugtrekking van de Franse troepen uit Tunesië. De Brit Colin Crowe verklaarde, dat het schep pen van een klimaat, waarin Frankrijk en Tunesië met vrucht kunnen onder handelen, het doel van het debat moet zijn. Hij twijfelde er echter aan of de ontwerpresolutie hiertoe zou bijdra gen. Uit zijn woorden kon men opma ken dat Engeland niet voor de resolu tie zal stemmen, als deze tenminste niet geamendeerd wordt. De Brit zei, dat de verklaring van de Rus Morozow aantoont dat de Sow- jet-Unie niet oprecht wil, dat eventuele onderhandelingen tussen Frankrijk en Tunesië met succes bekroond worden. Morozow was ver afgedwaald van het onderwerp van het debat om tegen de NAVO, de VS en Engeland te kunnen uitvallen. Morozow had weer op de be kende ordinaire manier gescholden. Der gelijke scheldpartijen brengen de oplos sing van het vraagstuk geen stap nader, aldus Crowe. Vervolg van pag. 1 Wel onderhandelen, niet onderhandelen De Indiase premier Nehroe heeft gis teren in het Indiase Hogerhuis gezegd dat het verkeer tussen West-Duitsland en West-Berlijn berust op een consessie van de Russen. Het Westen kan geen recht op toegang ontlenen aan het feit dat West-Berlijn een enclave is. De pre mier beriep zich op het arrest van het Internationale Gerechtshof in Den Haag in de zaak van de Portugese en claves Dadra en Nagar Haveli in India. Volgens het arrest vloeit uit het bestaan van een enclave niet automatisch voort, dat het land dat de soevereiniteit over de enclave heeft, een recht op toegang tot die enclave heeft, aldus Nehroe. Het verkeer tussen West-Duitsland en West- Berlijn berust op een mondelinge af spraak van juni 1945. Volgens Nehroe behelsde deze afspraak geen recht maar een concessie van de zijde van de Rus sen. Verder zei Nehroe dat de Russische regering de westelijke vrees moet weg nemen door toe te zeggen dat men zich niet zal inlaten met het normale leven in West-Berlijn. Hij drong er bij de gTote mogendheden opaan over Berlijn te gaan praten in plaats van troepenbewegingen uit te voeren en on elkaar te schelden. Onze Parijse correspondent telefo neerde hedenochtend: Naar verluidt heerst in Franse rege ringskringen ongerustheid over de ont wikkeling in Berlijn, vooral na de bepa ling dat Westduitsers voortaan een ver gunning moeten hebben voor Oost- Berlijn. De Gaulle voelt zich daardoor gesterkt in zijn overtuiging, dat voorlopig niet met de Russen moet worden onderhan deld, zoals de Amerikanen en de Engel sen dat willen. De generaal verlangt eerst een algemene ontspanning, want als alleen maar over Berlijn wordt ge praat, staan de Westelijke Drie (Ame rika, Engeland en Frankrijk) volgens De Gaulle met de rug tegen de muur. Of zij zullen moeten kapituleren, of het op een oorlog met Rusland laten aankomen. Wanneer daarentegen over alle proble men tussen Oost en West met de Russen wordt onderhandeld, zijn concessies over en weer mogelijk, die kunnen uitlopen op een aanvaardbaar compromis. Tevoren wil De Gaulle een topconfe rentie tussen de Grote Drie van het Westen, om te voorkomen dat de drie tegenover de Russen een onderling ver schillend standpunt innemen. Hammarskjöld over de Ver. Naties In een voorwoord bij zijn jongste jaarverslag aan de Algemene Vergade ring der Ver. Naties merkt secretaris generaal Hammarskjöld op, dat de Ver. Naties een vitaal belang hebben bij een vreedzame oplossing van het Berlijnse vraagstuk op basis van rechtvaardigheid. *)e kleinere landen hebben het recht hun >tem over deze kwestie te laten horen. Hoewel de Verenigde Naties misschien niet mogen hopen het centrale punt te zijn in de pogingen om de Berlijnse cri sis op te lossen, mogen zij toch niet als een buitenstaander worden beschouwd, aldus de secretaris-generaal. waardoor men vooral goed kon merken, dat hij voor de t.v. maar in slechte vorm was, wat door Jan Brusse trouwens te voren al verklaard werd, want het plaat- Je bij zijn boottochtje was aanmerkelijk beter dan alles wat er voordien was ver toond. Niettemin was het heel prettig om het gespannen gezicht eens op het scherm te zien, want om dat te aan schouwen moet men anders een reis naar Parijs maken en een hoge toe gangsprijs betalen voor het etablissement waar hij optreedt. Vervolgens kwam er weer een voor lichting op sportgebied, zoals wij nog nimmer aanschouwden, de ontwikkeling van onze nationale vervoermiddel door de decennia heen. Een wondergoed werk je was daarmede tot stand gebracht. Kosten noch moeiten waren gespaard en zij hadden rijke vrucht afgeworpen. Dat was mede te danken aan het men selijke element, dat door jhr. Bosch van Drakensteyn, de nestor onzer fietsers, werd aangedragen met enige bloedern- stig etrekjes, die vandaag zeer anekdo tisch werkten. Een vol zorg en met liefde samengesteld programma, waarin het „understatement" in de aanvang men ziet de fietsen bij tien- en twintigtallen royaal overtroefd werd door aan het slot naar waarheid op de miljoenen te wijzen. Tot slot was er weer muziek, de „Sky- masters" in vakantie-entourage. Een goed uitgebalanceerd en boeiend pro gramma, gewoon zoals het hoort en lang niet altijd getoond wordt. Advertentie en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Luchtvaartmaatschappij in Ned. Nieuw-Guinea Gisteren hebben een aantal particu lieren In Hollandia definitief besloten tot de oprichting van een luchtvaart maatschappij. Deze maatschappij heeft ten doel het verzorgen van het passa giers- en vrachtvervoer naar en fn het centrale bergland van Ned. Nieuw-Gui- nea. Naar in Hollandia vernomen werd zou de verhoogde belangstelling van het gou vernement voor de openlegging van het centrale bergland de beslissing tot de oprichting van de maatschappij hebben verhaast. De nieuwe N.V. zal „Melane- sian Air-service" heten. ZIJ heeft een maatschappelijk kapitaal van een mil joen gulden. Het is nog niet bekend, wie deel zul len uitmaken van de directie. De heer M. Kaisiepo, die deel uitmaakt van de dele gatie van de Nieuw-Guinearaad die op het ogenblik een bezoek aan Nederland brengt, zal als commissaris optreden. EERSTE SCHIP DJAKARTA—ANTWERPEN Gisteren ls uit Tandjong Priok, de haven van Djakarta het eerste Indo nesische schip vertrokken dat dienst gaat doen op een maandelijkse verbin ding naar het Midden Oosten en Europa Het schip heet „.Setlabudhi" en is ver noemd naar de Indonesische „vooroor logse" politieke leider, E. Douwes Dekker familie van de schrijver Multatuli. Douwes Dekker, die de Indonesische zaak steunde en de sympathie van de Nederlandse regering verspeelde, ging over tot de Islam en koos de naam Setiabuhi. Hij was korte tijd minister in een der eerste kabinetten van de toen nog in Djokja gevestigde Indone- siche regering. De Setlabudi zal geen Nederlandse ha vens aandoen, maar wel door Neder landse wateren passeren op weg naar Antwerpen. De schepen die naar Europa zullen varen meten 10.000 ton. Zij varen voor Djakarta Lloyd. De Setiabudhi heeft 6.000 ton Indonesische produkten aan boord, waaronder 3.000 ruwe kopra. Naar „hart van Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Nu het bloemencorso van Aalsmeer voor het eerst zal doordringen tot het hart van Amsterdam, is de hoofdstad vastbesloten om van dit bloemenfeest op zaterdagmiddag 2 september een manifestatie van nationale allure te maken. Aalsmeer zal op 2 september 20 prachtige praalwagens sommige van 15 meter lengte en eveneens 20 fraai versierde personenauto's naar Amsterdam rijden. Op het Stadionplein zal de stoet worden ge hergroepeerd. Voorop komt niet alleen een aantal motorrijders van de politie, maar ook een afdeling bereden agenten, gevolgd door stad- herauten te paard en 6 auto's met Haarlemse bloemenmeisjes. Eerst hierop sluit het eigenlijke bloemencorso aan, waarin vier Amsterdamse muziekkorpsen worden tussengevoegd. De stoet wordt besloten met opnieuw een afdeling bereden politie en motorrijders. De lengte van het bloemencorso zal 2 km bedragen. De lengte van de gehele route door Amsterdam is 12 kilometer. Men heeft berekend, dat hierdoor 2 miljoen mensen het corso kunnen zien. Lange route De route van het corso is als volgt: vertrek half drie Stadionplein, Amstel- veensweg, Overtoom, Nassaukade, Rozen gracht, Westermarkt Raadhuisstraat, Nieuwe Zyds Voorburgwal, Martelaars gracht, Prins Hendrikkade. Damrak, Dam (circa 16.00 uur), Rokin, Munt plein, Vijzelstraat, Vijzelgracht, Wete ringcircuit, Stadhouderskade. Hobbema- kade, Hobbemastraat, Museumkade. Mu seumplein, J. W. Brouwersplein, De Lai- ressestraat, Cornelis Krusemanstraat, Amstelveenseweg. Stadionplein (aan komst circa 17.30 uur). De praalwa gens, die onder de artistieke leiding van Toon Noyons worden vervaardigd, zijn dit jaar op Amsterdam afgestemd. Zij beelden o.m. uit het Vondelpark, het aquarium, de industrie, het ballet, de haven, de muziek, de IJ-tunnel, de Jordaan en typische stadsbeelden als Begijnhof en Magere brug. Er zullen een carillon en een straatorgel worden meegevoerd. Achter in de stoet rijdt de nieuwste montagewagen van het Ge meentelijk Energiebedrijf mee. een zo genaamde hoogwerker, die met de be weeglijke tien meter lange arm een enorme bloemenmand zal torsen. Talrijke genodigden Volgens het schema arriveert het cor so om precies negen minuten over vier om de Dam, waar een tribune plaats De heer F. J. W. Gijzeis, wet houder van Eindhoven, wiens be noeming tot staatssecretaris van Economische Zaken tegen midden september verwacht wordt. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. I NCRV: 18.00 Gram. 18.20 Lichte muz, 18.50 De conferentie v. d. World Presbyte rian Alliance, comm. 19.00 Nws. en weer- I ber. 19.10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Bayreuther Festsplele 1961Die Melsterslnger von Niirnberg. ope- j ra (tot 1.15). Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Promenade ork. i en sopr. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Gram. 19.50 Sportpraatje 20.00 Nws. 20.05 Kamer ork. en solist. 21.20 De dame op de ach- i terste rij, hoorsp. 21.55 Lichte muz. 22.30 i Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Act. pro- Èramma. 20.30 Jane Eyre, TV-spel. 22.45 lagslultlng. VOOR VRIJDAG 25 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.50 Meditatie. 8 00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8 35 Gram, 9.00 V. d, zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10 15 Morgendienst. 10.45 Sopr en plano. 11.15 V. d. oudere luisteraar. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. en sol. 13.55 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Kamermuz. 14.50 Gram. 15.35 Musette-ensemble en sol. 16.00 Wenken v. d. tuin. 16 15 Piano recital. 16 35 Lichte muz. 17 00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.15 Amus muz. 18.50 Rege- rlngsultz.Sociaal onderzoek als basis van het maatschappelijk beleid, door dr. G. Hendriks. Hoofd Afdeling Onderzoek en Maatschappelijk Opbouwwerk van het Advertentie 3 biedt aan 540 genodigden. Men hoopt dat enkele leden van de Koninklijke familie aanwezig zullen zijn. In ieder geval zullen de minister-president, een aantal ministers en enige staatssecre tarissen het corso bijwonen, naast de commissaris der Koningin, vele leden der Staten-Generaal, de ambassadeurs en zaakgelastigden van een twintigtal landen en de gemeenteraden van Am sterdam en Aalsmeer. V.V.V. deelde ons mede, dat als ge« volg van de propaganda ln Duitsland reeds 50 autobussen met Duitsers zullen komen. De K.L.M. heeft met speciale weekeind-tours naar Amsterdam groot succes en de binnenlandse reisbureaus, met name die in het noorden en oosten van ons land, Informeren vrijwel dage lijks naar mogelijkheden om autobussen te kunnen parkeren in de nabijheid van de route. De Nederlandse televisie heeft laten weten, wegens technische moeilijkheden geen uitzending van de bloemencorso te kunnen verzorgen. In haar plaats zal echter de Duitse televisie komen Goodwill kweken Het Aalsmeerse bloemencorso, dat mo gelijk is geworden door de zeer grote samenwerking van alle inwoners van het bloemendorp, beoogt in de eerste plaats goodwill te kweken. Aalsmeer is het belangrijkste bloemencentrum van Nederland. Het grootste deel van de snijbloemen, die in ons land worden verkocht, komt uit Aalsmeer, dat bo- dien nog 50 tot 60 van de export voor zijn rekening neemt. Aalsmeerse bloe men worden geëxporteerd naar vrijwel alle landen terwereld. (Export in 1960: 67 miljoen gulden). Anjers en Rozen zijn de voornaamste produkten, per dag wor den gemiddeld een half miljoen anjers geveild. BINNENLAND De internationale levensmiddelen- beurs „Roka", die verleden jaar voor het eerst ln Utrecht werd gehouden, zal ook in 1962 ondergebracht worden ln de Jaar beursgebouwen op het Croeselaanterreln ln Utrecht en wel van 3 tot en met 7 september. - Gistermorgen is uit de Maas te Maastricht ter hoogte van het stadspark het stoffelijk overschot van de 71-jarige Charles Hendrik Rompelberg opgehaald. De man ls waarschijnlijk tijdens een och tendwandeling door tot nu toe onbekende oorzaak te water geraakt en verdronken. De KLM en de Aero Contractors of Nigeria Ltd hebben een zgn. „Interline agreement" gesloten, zodat belde maat schappijen voortaan voor elkaar passa giers en vracht kunnen boeken. Een woordvoerder van het minis terie van Landbouw en Visserij heeft mee gedeeld, dat de besprekingen te Tokio over de afsluiting van een overeenkomst over de vangstverdeling tuBsen de verte genwoordigers van de regeringen van Ja pan, Nederland, Noorwegen. Engeland en Rusland zijn uitgesteld. De voor de be spreking vastgestelde datum (21 augustus) kwam enigszins ongelegen, dit ln verband met de vakanties. Een nieuwe datum voor de ln de naaste toekomst te houden besprekingen ls nog niet vastgesteld. De commissie regelingen van het Produktschap voor Zuivel zal een door het duktschapsbestuur aan de minister van dbouw te geven advies over de ver vaardiging van kunstmelkprodukten in Nederland voorbereiden. Het gaat hierbij om de vraag, onder welke voorwaarden de vervaardiging van door export be stemde kunstmelkprodukten ln ons land. als de omstandigheden daartoe aanleiding zouden geven, zou kunnen worden toe gestaan, en welke wettige voorzieningen laarvoor eventueel nodig zouden zijn. Gistermiddag ls het vijfjarig zoontje van de burgemeester van Klimmen, de heer J. Wolf bil het plotseling oversteken van de Provlncialeweg Heerlen-Maastricht door een uit de richting Heerlen komende personenauto overreden en op weg naar net ziekenhuis overleden. Het ongeluk gebeurde niet ver van de ouderlijke wo ning. Jacques Wolf was de Jongste uit een gezin van zes kinderen. Op de Bouwmeesterstraat te Vrie- zenveen ls de 65-Jarige J. Spijker, die op weg was naar zijn weiland en plotseling de weg overstak, door een auto uit Gro ningen gegrepen. Hij werd vrijwel op slag gedood. Ter gelegenheid van de officiële opening van het eerste deel van de weg Teminaboean-AJamaroe op Ned. Nleuw- Gulnea zijn aan vijf Papoea's, die zich verdienstelijk hebben gemaakt bij de aan leg van deze weg, Nieuw-Gulnea-onder- scheldlngen uitgereikt. Twee van hen heb ben de grote zilveren ster voor trouw en verdienste en drie de kleine zilveren ster voor trouw en verdienste ontvangen. BUITENLAND Door de sterke zuidwestenwind en het warme weer zijn de bosbranden op Newfoundland, de hevigste die er ooit ge woed hebben, moeilijk te bestrijden. In Carmanvllle aan de noordoostkust zijn woensdag tien hulzen, een garage en een winkel tot de grond toe afgebrand. Op bet vliegveld Gander viel gisteren 12 mm regen. Aan het einde van een der lan dingsbanen stonden de bossen ln brand, zodat het vliegveld dinsdag gesloten moest worden. In Castellaneta, de geboorteplaats van Rudolf Valentino, zal 16 september een standbeeld van deze 35 Jaar geleden overleden acteur worden onthuld. Een plaatselijk comité wil het huls waar Va lentino ln inrichten. 1897 werd geboren als museum Driehonderd Israëlische inspecteurs van belasting zijn in staking gegaan. Zij willen een loonsverhoging van vijftig pro cent, omdat zij hun werk als bijzonder zenuwspannend beschouwen. De Westduitse regering heeft de correspondent te Bonn van de „Izwestia", die als spreekbuis der Rüsslsche regering wordt beschouwd, medegedeeld dat zijn aanwezigheid ln West-Duitsland niet langer als gewenst wordt beschouwd. Er werd geen reden voor deze maatregel op gegeven. Men vermoedt echter dat de uit wijzing van de Rus een Westduitse tegen maatregel is, die werd genomen in ver band met het uit de Sowjet-Unie wijzen, nu twee weken geleden, van'de corres pondent te Moskou van de „Frankfurter Rundschau". Op een congres ln Washington ls gewaarschuwd tegen het gebruik van ln- sektenbestrijdlngsmlddelen ln de land bouw. Door overmatig gebruik hiervan sterft veel wild en vis ln de Amerikaanse natuurreservaten en op andere plaatsen. In een der afgelopen Jaren ls 91 procent van de Jonge zalm ln Canada afgestorven, de Yellowstone rivier was over 150 km bezaaid met dode vis en de zangvogels In Wisconsin waren er geheel door uit gestorven. Op de jaarlijkse radio- en t.v.-ten- toonstelllng, welke in Londen ls geopend, geeft de BBC voor het eerst een openbare I demonstratie van kleurentelevisie.. De op namen worden ln de studio, welke deel uitmaakt van de tentoonstelling, gemaakt en op een gesloten circuit uitgezonden. Dit gebeurt gedurende tien minuten ln elk uur. De rest van de t(Jd worden kleu renfilms op het scherm vertoond. De Indiase vliegtuigindustrie ls de eerste in Azië, die een supersonisch straalgevechtsvllegtulg heeft ontworpen en geproduceerd. Het slanke vliegtuig, HF-24-Mark 1 genaamd, heeft kortgeleden met succes een proefvlucht gemaakt. Het werd ontworpen en geproduceerd door de Hindustan Aircraft Factory, die eigendom van de Indiase regering ls. De machine ls uitgerust met een Britse orpheusstraal- motor. Drie Jonge Duitse bergbeklimmers die met een touw met elkaar verbonden de Totenklrchl, een van de toppen ln het Wilder Kalsergebergte In Tirol, beklom men zijn woensdag door de bliksem ge troffen. Twee van hen werden op slag gedood. De derde werd slechts licht ge wond. Hij werd met een hefschroefvlleg- tulg gered. In de Belgische kolenmijnen zal de vijfdaagse werkweek worden ingevoerd. Dat ls het resultaat van de besprekingen van de zogenaamde gemengde nationale mijncommlssie. waarin vertegenwoordigers van de ondernemers en van de mijn werkers zitting hebben, welke woensdag te Brussel hebben plaatsgehad. De duur van de werkweek zal worden terugge bracht van 45 tot 41 1/4 uur. - Pakistan heeft twee consulaten in Afghanistan gesloten omdat de Afghaanse regering de normale werkzaamheden on mogelijk zou hebben gemaakt. De Pakis taanse regering heeft de sluiting van twee Afghaanse consulaten en drie handelskan toren ln Pakistan geëist. - Radio-Havanna heeft woensdag be kendgemaakt, dat Cubaanse veiligheids troepen zondag een gevecht hebben ge leverd met een groep ..deserteurs", die het eiland aan de westpunt wilden verlaten. Zestien leden van de groep werden ge vangen genomen en één gedood. Twee of drie „deserteurs" wisten te ontkomen, al dus Radio-Havanna. De Nationale Bank van België heeft haar disconto - rentevoet - met een kwart procent verlaagd. Deze maatregel van de bank wijst ln de richting van een geleidelijke daling van de rente. De ver laging komt echter ook op het geschikte moment om de conjunctuur verder te stimuleren. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Plantsoen: „Landbouw ln Randstad", 10 uur voorm. tot 11 uur nam. Optreden van „De Burcht" en „Jong en Jolig". VRIJDAG Plantsoen: „Landbouw ln Randstad" 10 uur voorm. 11 uur nam. Met optreden van „De Burcht", K. en G. en „Jong en Jolig". Veemarkt: Fokveedag. 8 uur voorm. 2 uur nam. Om 2.15 uur défilé van be kroonde dieren. Hogewoerd 175: Openbare lezing. 4 uur nam. Wachttorenstudie. 5.10 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. ZATERDAG Clubhuls Docos. Reünie en veteranen- wedstrijd oud-leden Rood Wit, Kolplng Boys. Bataven, Jeanne d'Arc en Lelden. 16 uur. Doop8gez.. Kerk: Adventskerk 10-11 uur bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oos- sanen. Plantsoen: „Landbouw ln Randstad". 10 uur v.m.-ll uur n.m. Optreden van K. en G. en „Jong en Jolig". Stadszaal (vestibule): Inschrijving voor uitreiking haring en wittebrood op 3 ok tober. 6-10 uur n.m. Voormalig U.V.S.-terrein: Concours Hlp- pique. 2 uur n.m. MAANDAG AcademieOpening tentoonstelling „Hongaarse kunst ln ballingschap". 4 uur nam. Pieterskerk: Orgelbespeling Albert de Klerk. 8.30 uur nm. BIOSCOPEN Casino: Mensen zonder moraal (18 Ir). Werkd. 7 en 9.15 uur; zond. 4 45, 7 en 9.15 uur; elke middag te 2.30 uur „Al leen op de Wereld". Ltdo: De wraak van Hercules. (14 Ir). Werkd.: 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur; elke ochtend 10.30- 12.30 uur „SJors van de rebellenclub" Luxor: O Sole Mio (a.l.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Rex: Vrijdag t.e.m zondag „De kampioen melkboer" (a.l.), maandag en dinsdag „Het verborgen leven van Walter Mltty (14 Jr), woensdag en donderdag „De roemrijke daden van Danny Kaye (aJ.) Studio: ,,'n Tikkeltje diefstal" (a.l Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar. Zaterdag 7 en 9.15 uur „Parachutisten vallen aan" 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag 8 uur en woensdag 8 uur Marina"; don derdag 8 uur „Wlr Wunderkinder (A.l Zondagmiddag, woensdag- en donderdag middag 2.30 uur „Help, lk ben soldaat (AJ.) TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Eretentoonstelllng Kees Ver- wey. Dageldks 10-5 uur. 's zondags 1-5 uur (tot 4 september) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la) Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 'e zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum van Cudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd van 10-5 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang die vis!" (tot 1 ok tober). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geooend voor spoedeisende gevallen: Zulder-apotheek. Lammenschans- weg 4, tel. 23553. B(1 geen gehoor van Uw hulsart9 ol specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelcfoon 22222. Ministerie van Maatschappelijk Werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kamermuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.15 Gevar. progr. 21.25 Lichte muz. 21.55 Wijd als de wereld, lezingen. 22,15 Orgelspel. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Muzlekwedstr. 23.10 Orgelconc. 23.35 Gram. 23.65-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.06 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Metropole ork. en solist. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Piano recital. 11.45 Gram. AVRO: 12.00 Draal- orgelmuz. 12.20 Regerlngsultz.: Ultz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sportultz. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.16 Meded. en gram. 13.25 Beurs ber. 13.30 Dansork. 14.00 Liederen. 14 35 Voordr. 14.55 Gram. 15.05 Gevar. progr.: a. Liedjes, b. Koek en et, hoorsp. VARA: 16.00 Muzlk. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.25 Gram. 17.40 Orgel en zang. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19 10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 De stad nu. lezing. 19 45 Op bezoek bij anderen, ge sprek. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Pianorecital. 20 35 Voordr. 20.50 Europa één. gesprek. VARA: 21.00 Spaanse zigeu- nermuz. 21.25 Licht progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Pas poort perikelen, klankb. 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Soc nws. ln Esperanto 23 10 Vergelijkenderwijs: muzlk. gesprek. 23.55- 24.00 Nws. GRAMMOFOON PLATENPROC.RAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn van 1820 uur) Wolfgang Amadeus Mozart: I: "Les Pel 'etlts Rlens" Ballet K. Anh, 10 Ouverture; Largo; Gavotte; Andantino; Al legro; Larghetto; Gavotte Joyeuse (Allegro) Adagio; Presto; Gavotte gracleuse; Panto mime; Passepied; Gavotte; Andante. Ka merorkest van Stutgart olv. Karl Münchln- ger. II: uit „Idomeno" KV 366: 1. Ouverture Philharmonlsch Orkest van Berlijn olv. Fritz Lehmann 2. Non temer amato bene Irmgard Seefried. sopraan; Wolfgang Schneiderhan, solo-viool. Weens Sympho nic Orkest olv. Ferdinand Leltner. III: uit "Le Nozze dl Figaro" KV 492: 1. Vol che sapete che cosa amor. Maria Sta- der. sopraan. Symphonie Orkest van de Beierse Omroep olv. Leopold Ludwlg; 2. Venlte, lnglnocchlatevl. Elfrlde Trötschel, sopraan. Württembergs Staatsorkest Stutt gart olv. Ferdinand Leltner: 3. E Susanna non vlen. Dove sono. Annelles Kupper, so praan. Württembergs Staatsorkest Stutt gart olv. Ferdinand Leltner. IV: „Die Zauberflöte" (le bedrijf). Ope ra ln 2 bedrijven KV 620. Medewerkenden: Sarastro, Josef Grelndl - Walter Franck; Tamlno, Ernst H&fllger - Sebastian Fi scher; Koningin van de Nacht. Rita Strelch; Pamlna. haar dochter, Maria Sta- der - Ruth Hellberg; Papageno, Dietrich Fischer Dieskau - Walter Bluhm; Een oude vrouw. Papagena, Lisa Oto; Spreker Kim Borg: Monostatos, een Moor, Martin Van- tin - Wolfgang Spier; le Priester, Wilhelm Bochert; 2o Priester, Howard Vandenburg; 3e Priester. Siegmnr Schneider; le Dame van de Koningin, Marianne Schech - Mar- got Leonard; 2e Dame van de Koningin, Llselotte Losch - Marlon Degler; 3e Dame van de Koningin. Margarete Klose - Allee Decarll; le Knaap (Geniën). Margot Gull- leaume; 2e Knaap. Maria Relth; 3e Knaap Diana Eustratl; le Geharnaste Man, Ho ward Vandenburg; 2e Geharnaste Man, Kim Borg. Rlas Symphonie Orkest Berlijn; Rlas Kamerkoor, Berlilns Motettenkoor (olv. Günther Arndt). DialoogregleRolf Purucker. Dirigent: Ferenc Frlcsay. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 20.00-20.30 Zwemmen. 20 30 Weekjourn cn weeroverz. VARA: 21,00 Act. progr. 21.10 Kunstprogr. 21.40 Kolfwedstr. 22 05 Film. B11TENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 ni. 12.00 Cricket. 12.15 Muz. vragenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.00 Hoorsp. 14 30 Gram. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Cricket. 16.00 Ork. conc. 17.00 V d Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- Wood Promenade Concert: Symf. ork. en sol. (20.45-21.05: Voordr 21.45 Lezing. 22.00 Nws. 22.30 Recital 22 45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23,46 Kamer muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 2J7 ni. 12.00 Klankb. 12.31 Gevar. progr. 13.30 Nws. en cricketultsl. 13.45 V. d. kleuters. 14 00 V. d. vrouw. 14.15 Zangrecital. 14.31 Klankb. 15.00 Lichte muz 15.31 Muz bij het werk. 16 15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races en cricketultsl. 16,35. Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Klankb. 1830 Nws. 18.36 Sportnws. 18 45 Hoorsp. 19 00 Nws 19 24 Sport 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19 00 Nws. 19.20 Balletmuz. 21.00 Lichte muz 21.45 Nws. 23.25 Ka mermuz, 24 00 Nws 0.10 Dansmuz. 0.10 Dansmuz. 100 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12,00 Nws 12 10 Gram. 13.35 Gram. 15 00 Gevar. muz 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.05 Hoorsp. 21 00 Gram. 21.20 Hoorso (verv). 22,00 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber 12.35 Gram. 12 50 Beursber. 13.00 Nws 13.15 Lichte muz. 14.00 Operettemuz. 16 00 Beursber. 16 06 Gram. 17 00 Nws. 17 15 Lichte muz. 18.00 Voordr. 18 20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 20.35 Pianorecital. 21.00 Ork.. koor en sol 22.00 Nws. 22.15 Jazz muz. 22 55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Lichte muz. 16.07 Les pêcheurs de perles, onera (Om 17 00-17.10 Nws.). 18.30 Gram. 19 30 Nws. 20.00 Kamermuz. 22 15 Gram. WFFRR APPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) pi p. bi Is s Hg 1 sl S l* k S Ëtf S cè$ Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z. -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. half bew. onbew. onbew. zwaar bew. onbew. regen geneel bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. onbew. zw 2 wlndst. no 16 wlndst. wlndst. 6 18 12 0 6 18 12 0 5 18 13 0 5 18 14 0 4 18 10 0.1 2 18 12 0 4 19 11 0.1 4 18 12 1 6 18 11 0 3 15 5 0 1 17 9 0 it. 20 11 0.5 4 16 10 0 4 17 5 0.1 3 21 15 0.1 2 18 11 0 2 10 11 0 1 20 14 0 ,t. 23 10 0 t. 23 13 0 5 25 17 4 18 11 20 11 17 12 19 10 22 7 27 20 14 20 6 21 10 24 29 16 26 17 34 18 29 19 33 18 0 0.5 0.1 0.4 0 0 1 1 2 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2