P.K Ferdi Kübler adviseert Van Kampen meer soep te eten Sporttoto Vladimir Ivanov zal zij li titel verdedigen Verrassende zege van mevrouw Zandvoort De Kraandrijver Symbool van Kwaliteit Jeugdtoernooi in Den Haag Donderdag 24 augustus 1961 Vierde blad no. 30434 Wereldkampioenschappen wielrennen (Van een speciale verslaggever) Voor de tengere, 23-jarige amateur-stayer Henk van Kampen is het wereldkampioenschap te Zürich een openbaring. „Ik vind het fantastisch hier. Mensen als Koblet en Besson, de mannen waartegen ik altijd zo heb opgezien komen zo maar naar je toe, geven je een hand en praten met je alsof je hun gelijke bent". WIELRENNEN. Ronde van Oost-Duifsland Het eerste gedeelte van de zevende etappe van de Ronde van Oost Duits land. een tijdrit door geaccidenteerd ter rein, is gewonnen door de Oostduitser Wiedemann. Hij legde de 24 km van Nordhausen naar de Kyffhaueser <460 meter» af in 35 min 45 seconden. Rijders uit Oost Duitsland bezetten de eerste twaalf plaatsen. Van hen werd Manfred Bruening tweede. Hans Scheibner derde en Klaus Ampler vierde. Gustav Adolf Schur bezette de zeven de plaats. De beste buitenlanders waren Boom en Schüring. die met resp. 37.13 en 37.15 beslag legden op de 13e en 14e plaats. Van Kemenade werd in 37.27 zeventiende. Onze landgenoot Toon Rutte werd in de tjjdrit 54e in 39 min 18 sec. Het tweede gedeelte van de zesde etappe leverde een zege op voor de Oostduitser Mueller, die de 140 km van Bad Fran- kenhausen naar Dessau aflegde in 3 uur 34 min 46 sec. ..Taeve" Schur. die zich in de voorste gelederen handhaafde, behield de lei ding in het algemeen klassement. De plaatsen van de Nederlanders in deze rit waren: 24 Rutte 3.37.38. 29 Van Kemenade z.t., 38. Schuuring z.t., 55. Boom 3.48.45 In het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door Schur met een tijd van 26 uur, 59 min en 15 sec. bezet ten de Nederlanders de volgende plaat sen: 24 Rutte 27.48.28, 42 Van Kemena de 28.05.42. 46 Schuuring 28.14.23, 50 Boom 28.23.41. Wereldkampioenschap schaken jeugd Gisteravond is in Den Haag het toernooi om de Jeugd wereldtitel scha ken voortgezet met de partijen uit de derde ronde. De resultaten luiden: finalegroep: Kinmark Zweden) -Larusson (IJs land) 0-1. Kuindzhi (Rusland)-Thom son (Schotland) 0-1, Nagy (Hongarye)- Pfleger (West-Dld) 1-0. Parma <Zuid- slaviët-Gulbrandsen (Noorwegen) 1-0. Gheorghlu Roemenië)-Calco (Spanje) 1-0, Westerinnen Finland)-Zuidema (Nederland) afgebroken. Na drie ronden heeft de Roemeen Georghiu de leiding met 3 punten. Nagy en Parma delen met elk IVz pnt de tweede plaats. Zuidema staat samen met Kuindzhi en Gulbrandsen op de achtste plaats. Alle drie hebben een pnt en 1 afgebroken partij. DUIVENSPORT Leidse Postduiven Club De behaalde kampioenschappen zijn: Vitesse: D. v. d. Nieuwendijk le kam pioen 662 06 pnt.; M. de Lange 2e kam pioen 61567 pnt.; J. v. Alphen 3e kam pioen 553.78 pnt J. Filippo 4e kampioen 479.63 pnt.; W. Teske 5e kampioen 464.24 punten. Fond: H. Fasel le kampioen 276.39 6nt.; J. Filippo 2e kampioen 267.79 pnt.; J. Teske 3e kampioen 251.22 pnt.; D. v. d. Nieuwendijk 4e kampioen 232.57 pnt.; M. de Lange 5e kampioen 220.77 pnt. Oude duiven: D. v. d. Niewendyk le kampioen 894.63 pnt.; M. de Lange 2e kampioen 836.44 pnt.; J. v. Alphen 3e kampioen 762.45 pnt.; J. Filippo 4e kam pioen 747,42 pnt.; W. Teske 5e kampioen 715.46 pnt. Jonge duiven: M. de Lange le kam pioen 337.89 pnt.; J- Filippo 2e kampioen 305 31 pnt.; B. Geenjaar 3e kampioen 304.59 pnt.; A. W. Krol 4e kampioen 244.73 pnt.; J. Degen 5e kampioen 216.03 punten. Kampioen Generaal: M. de Lange le kampioen 1174 pnt.; D. v. d. Nieuwendijk 2e kampioen 1085.99 pnt.; J. Filippo 3e kampioen 1052.73 pnt.; J. v. Alphen 4e kampioen 946.46; A. v. d. Meys 5e kam pioen 856.881 pnt.; Koppelwedstrijd: 1. M. de Lange-J. V. Hees 682.47 pnt.; 2. J. v. Alphen-W. Teske 664.54 pnt.; 3. J. Knijnenburg-J. Filippo 642.73 pnt. Wisselbeker: D. v. d. Nieuwendijk; Buytbeker (Vilvoorde, Tergnier, Or leans): D. v. d. Nieuwendijk. Robers- beker: J. Degen. WEDVLUCHT ST.-GHISLAIN Wedvlucht met Jonge duiven vanaf St.-Ghislain-Hornu. gelost te 8 uur met noordenwind. Afstand 197 km. De Rynklievers In concours 203 vo gels; le duif te 10.16.39 uur. 1. A. Rijsbergen; 2. A. Rotmensen; 3. D. Zwaan; 46 P. v. Griensven; 5. W. de Haas; 7. A. G. Holland: 8. Gebr. v. d. luyt; 9- M. Jongeleen; 10. F. Wassen- burg. Kampioen jonge duiven: 1. W. Habra- ken 309.07 pnt.; 2. M. Jongeleen 288.52 pnt.; 3. A. G. Holland 276.26 pnt. De Bonte Duif In concours 82 vo gels; le duif te 10.24.36 uur. 1—3. N. Oudshoorn; 24. P. de Haas; 568 M. J. Noordervliet; 79. P. Fasel; 10. Bink- d. IJssel. Zijn leukste ervaring had de praatgrage Amsterdammer woens dagmorgen, toen hij naar de trai ning van zijn niet-gemotoriseerde collega's stond te kijken. „Er kwam iemand op me af die een grote, Aandewiel en Gerrit- Spenkelink voort durend in de weer zijn om het materieel van de Nederlanders tot in de puntjes in orde te brengen. Van Vliet wist ken nelijk geen raad met deze onverwachte vraag. ..Ik denk van wel, maar wat heb je eigenlijk tegen die oranje trui?" Wierstra's verklaring was aannemelijk genoeg: ..Weet» je, Arie, dat Oranje is in de wedstrijd zo gemakkelijk te her kennen. Als de gangmakers omkijken om te zien wie er aan komt, valt dat Oran je zo verschrikkelijk op. Zou ik niet in mijn rood-wit-blauwe kampioenstrui kunnen starten?". Een beslissing viel er donkere zonnebril droeg. Ik had I nog niet. maar Van Vliet was kennelijk aeen idee wie het was Hii keek wel geP°rteeni voor dit denkbeeld van geen mee wie net was. ni) Keen dc Amsterdammer, want het voorstel zal me eens aan en vroeg toen „hoe oud ben jij eigenlijk wel?" Op het antwoord van de Amsterdam mer. dat hij ondanks zijn bijzonder jeugdig uiterlijk toch al 23 jaar is. zei de onbekende: „Dan moet je meer soep eten om breder te worden'' Van Kam pen, die in diverse talen uitstekend uit de weg kan, was niet op zijn mondje ge vallen en repliceerde: „Wacht maar tot de eerste serie is gereden, dan spreekt u wel anders". Daarop zette de onbekende glimla chend zijn zonnebril af en viel Van Kampen bijna om van de schrik. Want zijn tegenspeler in dit woordenspel was niemand minder dan Ferdi Kubler Zulke voorvallen zal Van Kampen nooit meer vergeten en hij zal het ver haal thuis, in de Jordaan. nog wel vele malen vertellen. Niet minder verrast keek hij toen hij al fietsende tijdens de trai ning een telegram in de handen gedrukt kreeg. „Het was van mijn vrouw om mij veel succes te wensen en bovendien was het. een antwoord op het gelukstelegram dat ik dinsdag had gestuurd voor de twee de verjaardag van mijn dochtertje Mar tina. Ik heb haar naar Martin Wierstra genoemd". Van Kampen traint intussen hard om een zo goed mogelijk figuur te slaan. „Vanmorgen was er teveel wind en ben ik de weg op gegaan. Want op deze baan kun je je in een kwartier helemaal kapot rijden. Als het wat beter weer is. ga ik achter de motor". Deze opgewekte prater is een goede kameraad in de ploeg, die zich in een opperbeste stem ming op de titelstrijd voorbereidt. Zadels Het stayerswereldje is een beetje in opschudding gebracht door een gerucht, namelijk dat. het bij de komenden kam pioenschappen alleen zou zijn toegestaan om op een merkzadel te rijden, hetgeen wil zeggen een zadel, zoals een elkeen het in de winkel kan kopen. „Als dat waar is zou het een ramp zijn voor en kele van mijn collega's, die aan hun za del hebben geprutst", zei Martin Wier stra, terwijl hij vergenoegd naar zijn fiets keek. die met een gloednieuw merk zadel is uitgerust. „Het zou bijvoorbeeld niet meevallen voor Verschueren en Mar- sell". Intussen was Arie van Houwelin- gen komen aanlopen en had een deel van dit gesprek opgevangen. „Nou. dan ziet het er voor mij ook niet zo mooi uit. Want ook ik heb het een en ander aan mijn zadel veranderd". Maar lachend voegde de helblonde Sassenheimer er aan toe: „Ik heb het echter zo mooi ge daan. dat ze het wellicht niet zullen zien". Hij maakte zich nog geen zorgen, want zoals gezegd, het betrof hier een gerucht-. Waarschijnlijk zal de vergade ring van de technische commissie van de UCI wel uitsluitsel geven. (Van onze Haagse correspondent) De eerste sporttoto in dit seizoen heeft 17 eerste prijswinnaars opgeleverd. Deze 17 deelnemers, die ieder 13 punten be haalden, delen f. 78.490,- Voor de winnaars van de tweede prijs (f. 42.810,-) is de spoeling heel wat dunner Dit bedrag moet worden ge deeld door de 404 deelnemers, die 12 punten vergaarden. De extra prijs voor de vjjf gelijk espelen (f21.410) gaat naar 9 deelnemers. Opvallend Na lang aarzelen kwam het er uit. „Arie, ben je verplicht om in een oranje trui te rijden?" Arie van Vliet keek verbaasd om naar de vraagsteller, die niemand minder bleek te zijn dan onze stayerskampioen Martin Wierstra. De Amsterdamse advocatenzoon zat in de kleine cabine, waar de mecaniciens Piet de Amsterdammer, want het voorstel zal worden voorgelegd aan de Nederlandse officials. Voetbal in Engeland De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: eerste divisie: Cardiff City-Shef field Unit-ed 1-1, Fulham-Manchester City 3-4, Leicester City-Arsenal 0-1, Manchester United-Chelsea 3-2, Shef field Wednesday-Bolton Wanderers 4-2, Tottenham Hotspur-West Ham United 2-2, West Bromwich Albion-Everton 2-0. Sterke aanval van LFC schiet vijfmaal raak tegen CVV: 5—4 (Van een onzer redacteuren) Het was een tekenende uitslag, waar mee gisteravond aan de Boshuizerkade de ontmoeting tussen LFC en de Rotter damse eersteklasser CVV werd afgeslo ten. De Leidenaren trokken met 5—4 aan het langste eind. En in deze uitslag ligt niet alleen de kracht van de Leidse aanval verankerd, maar ook het teleur stellende spel van de defensie, waarin men heel wat steekjes liet vallen. De voorhoede heeft vanzelfsprekend veel gewonnen door de terugkeer van Henk Hermans en de komst van Cor van der Zeeuw. Aan hun spel kan men wel zien, dat het geschoold is bjj de semiprofs. Met Aad Heymans vormen zy een bijzonder snelle en gevaarlijke rech tervleugel. Dat S. Sira en A. Slinger- landt de linkervleugel niet tot eenzelfde niveau konden brengen kan men hun nauwelijks verwijten. Zij werden boven dien niet al te veel in het spel betrokken. Het duizendkoppige publiek kreeg in tussen een levendig partijtje voorgescho teld met een spannend scoreverloop en voldoende doelpunten om de liefhebbers te kunnen bevredigen. CW kon het eerst raak schieten door halve missers van Leo de Jong en Bruggeling. Midvoor Huisman strafte deze af. Bijna tien mi nuten later maakte Slingerlandt echter uit een corner van Henk Heijmans gelijk en vlak voor rust zorgde deze snelle aan valsleider nadat hij nog eenmaal te gen de paal had geknald toch voor num mer twee. Een zeldzaam mooi doelpunt, zoals hij watervlug rond enkele Rotter dammers heentolde en toen knalhard inschoot. Acht minuten na de thee; even een aarzeling in de Leidse defensie en Van Baaren bracht de stand weer op gelijke voet. CVV was toen wat sterker, maar de doelpunten vielen aan de an dere kant. Bij de volgende aanval reeds caramboleerde een trap van de doelman via Aad Heijmans' lichaam in het net en tien minuten later tikte D. Sira een scherpe voorzet van Aad Heijmans langs goalie Verheijen. (42). Maar CVV kwam terug. Eerst via een handbal van Leo de Jong. Roggeveen had tweemaal nodig om de strafschop eemaal te benutten (4—3». En weinig la ter bediende deze speler Van der Gevel precies op maat voor een doeltreffende kopbal. (44). Nog waren we niet aan het einde, want korte tijd later loste Cor van der Zeeuw uit een corner van buiten het strafschopgebied de kogel, waar men bij UVS vroeger zo vaak op heeft zitten wachten. Er was voor Verheijen geen eer aan te behalen (54). Trouwens voor heel CVV niet meer. De Nederlander Jo de Roo is gis teravond winnaar geworden van een 144 km lange wegwedstrijd, die in het Bel gische plaatsje Eeklo werd gehouden. De Roo legde de afstand af in 3 uur 3 min. Tweede werd de Belg Desmet en derde de Nederlander Piet Rentmeester, bei den in dezelfde tijd als De Roo. En ropese roei kampioenschappen (Van een speciale verslaggever) Ze geloofden het gisteren wel, de kandidaten voor de Europese roeititels 1961. De meesten ver kozen, zo'n 24 uur voordat de strijd om de titels op de Vita va bij Praag begint, de rust boven de training. En de enkele ploeg die de baan op ging, kon er van verzekerd zijn, dat dé „stuurlieden aan de wal", die de verrichtingen van de roeiers met verrekijkers nauwgezet volg den, onbarmhartig waren in hun kritiek. Wanneer van alles wat die „stuurlieden" vertelden over hun collega's ook maar de helft waar is, dan is er eigenlijk geen een roeier in Praag die een kampioens medaille verdient Badgasten toernooi te Noord wijk (Van onze tennismedewerker) De meest verrassende prestatie in het badgasten-toernooi te Noordwijk leverde gisteren ongetwijfeld mevr. Zandvoort (Leidse Hout) met haar 2 sets-zege. 6—3, 64, op de nummer één van Unicum, mej. v. Ulden. De grote vaart, die mej. v. Ulden in haar drives legt, werd door mevr. Zand voort, die haar veld prima dekte en een goed oog had voor zich voor doende kansen, slim ten eigen voor dele gebruikt. Zij blokkeerde en plaatste zo uitgekiend, dat mej. v. Ulden er tenslotte door uit balans raakte, missers ging produceren op ballen die haar doorgaans zekere winstpunten op leveren. Voor mevr. Zandvoort, vinnige vecht- ster als zij is, was dat voldoende om de zege veilig te stellen. Dat zij daarna het hoofd moest buigen voor de Duitse mevr. Yoeres, na overigens knappe winst van de eerste set, 46, 62, 6—2 voor mevr. Yoeres, is geen schande. Laatstgenoem de is een serieuze gegadigde voor de fi nale DEB met haar uiterst solide base- line-spela. Het verlies voor Unicum werd goedgemaakt door J. Noordman. In een aantrekkelijk duel met dr. Stern-Stra- ter, ook een routinier in het spel van racket en bal aantrekkelijk omdat bij beiden het slim plaatsen, het spelen op het verkeerde been en dus niet de vaart het spelplan beheerste won Unicums kopman bij de heren met de minimale marge 75, 64. Een echte Noordman- uitslag, net genoeg! Een ander wapen feit in het HEB dat beslist niet onver meld mag blijven, is de 86, 61 over winning van B. Punt op Fetter. In de tweede set kwam Fetter duidelijk in ademnood en Punt buitte een en ander tactisch prima uit door zijn slagen zo breed mogelijk te spreiden en de vaart op te offeren aan de plaatsing. In het H.D.B. zijn de winnaars van het toer nooi te Katwijk a/Zee, de Duitse ge broeders Langweg, prima gestart met een aan duidelijkheid niets te wensen latende 60, 61 zege op het duo Eg- gink—Goekoop. Een andere combinatie in dit nummer waarmee geducht reke ning zal moeten worden gehouden, is die van de Duitser Baasel en Roest. Met 61, 60 hielpen zij het eveneens Duits- Nederlandse paar VosKrönleln snel en afdoende uit het toernooi. A-spelers Vandaag komen de A-spelers in actie. Een op de Open Leidse kampioenschap pen node gemiste figuur geeft hier acte de présence, te weten F. Sonneville. De algemene verwachting is dat hij wel be slag zal gaan leggen op de ereplaats. Op weg daarnaar toe krijgt hij echter on getwijfeld hevige tegenstand te over winnen. Waarschijnlijk zal de Duitser Dönau zijn grootste hinderpaal blijken. In het H.D.A. combineren Sonneville en Karsten sr. hun krachten. Het zal voor de andere combinaties in dit nummer een bijzonder zware opgave zijn om deze tennisvossen aan de kant te zetten. De Nederlanders waren nog wel het meest actief. Alle vijf ploegen de skiff, de gestuurde en de ongestuurde twee. de vier zonder stuurman en de acht hebben, zij het rustig, hun baantjes getrokken. Rob Groen, Je als een komeet omhoog geschoten Neder landse skiffeur, kon er bijna niet genoeg van krijgen. Iedere keer weer als hij een sculler zag wegsprinten, kromde hij de rug en ging hij er achter aan om de kracht van zijn tegenstander te peilen. Na een uurtje zocht echter ook hij de wagen van de Nederlandse Roei Bond maar weer op, om zich naar huis, of liever gezegd, het bij de roeibaan ge legen studentenhuis waar de ploeg ge huisvest is, te laten rijden, ,,'t Ging lekker", zei de Groninger, „en die Fin, die Kortelainen waar ik morgen in de serie tegen uitkom? nou, die kan ik hebben". Ze deden het allemaal maar rustig aan. Zelfs Vladimir Ivanov, de Olym pische en Europese kampioen. Even werd hy echter heel actief, doch dat duurde maar heel kort. Ver voor de tri bunes sprintte de Russische skiffeur plotseling achter de Hongaarse onge stuurde vier aan. Toen de favoriet voor de titel bij de scullers echter zag, dat op de tribune de verrekijkers op hem werden gericht, liet hy plotseling de riemen rusten en roeide opvallend lang zaam voorbij het botenterrein. Illusie Ivanov was woensdag ongetwijfeld de meest-besproken man. In de morgen wist iedereen op het botenterrein al te vertellen dat niet hy, maar zyn land genoot Tjurin, de Russische kampioen van 1961, zou starten by de skiffs. De Russische officials lachten maar wat om het bericht, commentaar wilden ze er echter niet op geven. Toen wist ieder een het zeker: Ivanov zou niet in het skiffnummer uitkomen, doch deel uit maken van de Russische dubbel twee. In het Nederlandse kamp steeg de stem ming. Immers, tegen Ivanov is Rob Groen al by voorbaat kansloos, tegen Tjurin heeft hij mogelijk een kansje. Ook die illusie werd wreed verstoord, want woensdag, laat in de middag, deed het organisatie-comité van de kam pioenschappen in een persconferentie officieel de mededelmg, dat Vladimir Ivanov wel degelyk zyn Europese titel zal verdedigen. Maar zelfs toen wilde nog niet iedereen dat geloven. Niet alleen voor Ivanov was de be langstelling byzonder groot, ook Stuart McKenzie, Europees kampioen der skiffs in 1957 en 1958, had er niet over te kla gen. De Australiër, die kennelyk de kracht van Ivanov vreest, komt ditmaal niet uit in het skiffnummer, doch maakte deel uit van de acht van de Britse Molesey Boat Club. Uitvoerig po seerde de man uit Sydney waar hy echter nauwehjks nog komt voor de fotografen. Geduldig wachtten de overige leden van de Britse acht op hu teamgenoot en coach. Een troost hebben de leden van de Molesey Boat Club in ieder geval. Zelfs als hun resul taten van bescheiden aard zouden zyn. vormt het team toch in ieder geval de meest gefotografeerde ploeg van de 50e Europese kampioenschappen. verantwoordelijk werk vereist concentratie Zijn taak vormt een belangrijk onder deel bij het tot stand komen van het zo beroemde Nederlandse Delta-plan! Hij moet zich doorlopend op zijn moei- lijke werk concentreren! De kraandrij ver weet uit ervaring dat P.K. chewing gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óólcP.K.! Het bestuur van de Haagse Cricket bond organiseerde dinsdag en woensdag een cricketjeugdtournooi, dat zeer ge slaagd is. Acht verenigingen namen hier aan deel, t.w. Ajax(L), H.B.S., Quick, Concordia, V.U.C. Krekels, H.R.C.C. en Kieviten. Ajax (L) was ingedeeld by Quick, H.R.C.C. en Kieviten. Elke tien runs, die men scoorde, leverden 1 punt op, terwyl een gewonnen wedstrijd nog 2 punten extra gaf en een draw of tie 1 punt. De eerste wedstrijd van Ajax(L) werd gespeeld tegen HR.C.C. De navolgende spelers betraden het veld: H. de Jongh (capt), P. Menses (wk), H. de Goey, J. Koudys, E. Oudshoorn, M. Hagenaar, H. Steinmetz, P. van Aken, R. Janse en Mantgem, N. Wempe, F. de Jongh, terwyl Sumadi Oetomo in de overige wedstryden van de party was. Tegen HR.C.C. werden 53 runs ge scoord, topscorer was H de Goey met 19; H.R.C.C. kwam niet verder dan 49, maar toen waren alle 25 overs ge bowld. Draw! F.de Jongh bowlde 3 voor 4, J. Koudijs 2. voor 11 en H. de Jongh 1 voor 16. Tegen Kieviten werden 9 pun ten vergaard. 70 runs, vermeerderd met 2 punten voor de overwinning. Topscorer werd J. Koudijs met 15 not out. Kie viten 58, F. de Jongh 2 voor 9, H. de Goey 1 voor 6, J. Koudys 2 voor 15 en P. van Aken 1 voor 14. Woensdag werd tegen het zeer sterke Quick gespeeld, dat in twee wedstrij den meer dan 325 runs bij elkaar had geslagen. Op schitterende wijze fielde het Ajax-team, prachtige vangen van N. Wempe <2x) en E. Oudshoorn, en voor slechts 71 runs zat Quick aan de kant, terwijl er pas 18 overs gebowld waren. F. de Jongh 2 voor 8, P. van Aken 1 voor 8, H. de Goey 2 voor 16, J. Koudijs 1 voor 11, H. de Jong 1 voor 21. Een styivolle 29 van H. de Goey zorgd- de voor een prima start. Daar HR.C.C. 5 punten voorstond, moesten 6 punten worden vergaard om in aanmerking te komen voor de finale 3e en 4e plaats. Op 50 viel op de 4e bal van de laatste over een wicket van Suradi Otomo, zo dat HR.C.C. en Ajax gelijk eindigden. Elf spelers van elk team mochten toen ieder één bal bowlen op een vry wicket. Sumadi Otomo deed als eerste de palen rinkelen, maar daar bleef het bij en aangezien HR.C.C. ook slechts éénmaal raak bowlde, werd de spanning nog gro ter. De tweede maal waren het 3 Ajaxie- den, die succes hadden en H.R.C.C. zag slechts tweemaal de bails duikelen. Ajax in de finale tegen Krekels voor de derde en vierde plaats. Ajax verloor, omdat de vermoeidheid een woordje mee ging sprexen. Krekels 92 (J. Koudijs 2 voor 15 en F. de Jongh 1 voor 18) en H. Steinmetz 7. Quick werd winnaar en H.B.S. tweede. Een prachtige tournooi was teneinde, waarop met dankbaarheid kan worden teruggezien. PAARDESPORT Ravioli en Jambart P in Mereveld's Mijlrecord In Mereveld's Mylrecord-prys, die zondagmiddag op de Utrechtse baan Merevela wordt verreden, zal de kandi daat voor het wereldkampioenschap vierjarigen, de Belgische hengst Ravioli aan de start verschynen, almede de sterke Duitse troef „Vördeliene" (winnares amateurskampioenschap en 5 achtereenvolgende overwinningen) en de Frans-Belgische hengst Jambart P, die in de afgelopen twee weken drie keer achtereen zyn record verbeterde en zich afgelopen zondag in Hamburg met zijn formidabele kilometertijd van 1 min. 18.5 sec. van een prachtige plaats in de Europese elite-lijst verzekerde. In het. twee heats tellende Mereveld's Mulrecord wagen de besten uit de Ne derlandse entrainementen eveneens een kans. Vanadis en Vrydag van Nottel- man, Harley met de Jan van Dooye- weerd, de veteraan Quicksilver S en de nimmer versagende en weer in glanzen de vorm lopende Theo Messidor, die met zyn handicap van 40 meter tot aan de bodem van zyn reserves zal moeten tas ten om tot in de voorhoede van dit selec te internationale gezelschap te kunnen doordringen. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Zoetermeer-prljs: 1. Xanover (A. Th. Knijnenburg) (1.30.4); 2. Zojan; 3. Xenlos van Vredenhof. Tot.: wl. f2, pl. 1.70, 1.60, 3.20, koppel 5.80, cov. 4.60. Stompwyk-prijs, le serie: 1. Zippy Ere bus (J. T. de Graaf) (1.28.1); 2. Winnie H; 3. Zambonl. Tot.: wl. f2.30, pl. 1.20, 1.30, 1.20, koppel 3.50, cov. 3.60. 2e serie: 1. Walnut Hall (J. J. Bakker) (1.25.8); 2. Xenophon Scott; 3. Xologie M. Tot.: wl. fll, pl. 2, 1.90, 2. koppel 18.10, cov. 5.10. Finale-prijs: 1. Zlppy Erebus (J. T. de Graaf) (1.28.6); 2. Walnut Hall; 3. Zam bonl. Tot. wl f2, pl. 1.50, 1.60, 1.60, kop pel 9.20, cov. 8.10. Pijnacker-prijs: 1. Qui Suit (M. W. M. Lange) (1.24.9); 2. V Paula's Zoon; 3. Weerlicht B. Tot.: wl. f3.30, pl. 1.70, 1.40, koppel 8.70, cov. 3.40. Leldschendam-prijs: 1. Sador B (J. Voor- haar (1.25.6); 2. Victress H; 3. Valk S. Tot.: wl. f3. pl. 1.70, 1.80, koppel 4.50, cov. 2.70. Totalisator-omzet f72.712. SPORTSPUNTERS Chet Jastremski heeft tydens wed stryden in Fresno (Californië) zyn jacht op de wereldrecords schoolslag voortgezet. De Amerikaanse zwemmer kwam op de 110 yards schoolslag het enige wereldrecord schoolslag, dat nog niet in zyn bezit was tot 1 min. 9.6 sec. Jastremski was hiermee 2.8 sec sneller dan de oud wereldrecordhouder Terry Gathercole (Australië), die op 28 juni 1958 in Towmsville 1 min. 12.4 sec zwom. Jastremski is nu wereldrecordhouder op de 100 meter (1.07.5), 200 meter (2.29.6). 110 yards (1.09.6) en 220 yards schoolslag (2.34.1). De Belg Rik van Steenbergen heeft het internationale criterium van Turn hout gewonnen. Hy legde de 125 km af in 3 uur precies. De Belg Verach- terd finishte als tweede. De Nederlan ders Wim en Piet van Est, Stolker en Hinsen werden met onder anderen Loui- son Bobet, Severeyns, Junkermann, Fi- scherkeller en Elliott ex aequo als zeven de geklasseerd. De Russische dames gymnastiek- ploeg heeft in Moskou met 192.2-187.5 gewonnen van het Amerikaanse dames team. In het persoonlyke klassement deelden de Russinnen Larisa Latynina, zilveren medaille-winnares in Rome. en Polina Astakhova de eerste plaats met elk 38.85 pnt. De best geplaatste Ame rikaanse was Muriel Grossfeld, die met 38.1 pnt. de vyfde plaats bezette. De Tilburgse eerste divisie-club NO AD heeft gisteravond te Aalst (Bel gië) met 3-0 verloren van het elftal van Eendracht Aalst. By de rust hadden de Belgen al een 2-0 voorsprong. Gisteren is de eerste etappe van de Omloop van Namen gereden, een weg- wedstryd waaraan onder meer wordt deelgenomen door de kandidaten voor de Nederlandse amateur-wegploeg, die naar de wereldkampioenschappen in Bern zal worden afgevaardigd. De rit (van Namen naar Florennes, over een afstand van 128 km) werd gewonnen door de Nederlander Leon Sebregts in 3 uur 16 min. 11 sec. Zyn teamgenoten Jan Schroeder en Cees de Jong werden respectievelyk tweede en derde. De plaatsingen van de overige Nederlan ders waren: 6 Jaap de Waard, 9. Leo Knops. 11. Jan Janssen, 12 Bart Solaro, 13 Nico Walravens. In een wedstryd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubteams heeft de Duitse kampioensploeg FC Nuerenberg op eigen terrein met 5-0 gewonnen van Drumcondra uit Dublin. By de rust was de stand 3-0. Het was de eerste ontmoe ting tussen beide teams, de returnwed- stryd wordt 13 september in Dublin ge speeld. In een wedstryd voor de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal heeft Rusland te Oslo met 3-0 gewonnen van Noor wegen. De stand in groep 4 luidt nu: 1. Rusland 3 gesp., 6 pnt., 2. Turkije 2-2, 3. Noorwegen 3-0.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11