Laatste nieuws Reizigers uit Nieuw-Guinea zijn door een reisbureau gedupeerd Er komt een zebrapad over de Leidseweg te Voorschoten Voor de Leidse kantonrechter Berijders van oud roest kregen boetes van Leidse kantonrechter DINSDAG 22 AUGUSTUS 1961 Hooigracht is geen racebaan Tijdens de gisteren gehouden zitting van het Leids kantongerecht richtte de officier, mr. J. A. L. Brada. zich in een vrU scherp gesteld requisitoir tegen een 62-jarige slager uit Leiden, die op Rijksweg IV onder Oegstgeest was aan gehouden met een pas gekocht tweede hands autootje, dat nogal wat gebreken vertoonde. Niet alleen was de carrosserie hier en daar volkomen doorgeroest en dreigde de samenhang van de diverse onderdelen het spoedig te begeven, doch bovendien weigerde de claxon en ruiten wissers elke dienst en konden de rem men weinig of geen kracht opbrengen. Een lek in de remleiding was gedicht met eenstukje touw. Over het hoofd van verdachte heen richtte de officier zich in scherpe be woordingen tot al degenen, die voor „een zacht prijsje" een tweede hands motor voertuig kopen en door hun ondeskudig- heid de vaak ernstige gebreken niet on derkennen. Verdachte beriep zich in derdaad op zijn ondeskundigheid. Hij had het vehikel gekocht van een goede relatie voor de „spotprijs" van f450 en het was toch zo'n „lief wagentje" met drie zo goed als nieuwe banden en prima in de lak. Verder had hij niet gekeken want het ding reed goed. Van een touwtje om de remleiding was hem der halve niets bekend en het niet functio neren van claxon en ruitenwissers was z.i. slechts het gevolg van een „eenvou dig kortsluitinkje". „U behoeft geen des kundige te zijn om te weten dat men voor f 450 geen behoorlilke auto kan ko pen", repliceerde de officier, die voor de vier voornaamste gebreken aan het ve hikel respectievelijk f 50 subs 10 dagen, f 15 subs 3 dagen, f 10 subs 2 dagen en f75 subs 15 dagen eiste. „Ik heb al f 300 strop want ik heb het wagentje direct naar de sloper gebracht en kreeg er maar f 150 voor", pleitte verdachte. „U deed dit op aanraden van de politie, anders was het voertuig in beslag geno men". wist de officier nog op te merken. Hoewel de kantonrechter, mr. R. de Bruyn, wel rekening wilde houden met voornoemde strop voor verdachte, wees hij hem er toch nog op. dat door een deskundig onderzoek vóóraf, verdachte een hoop narigheid bespaard zou zijn gebleven. „Dergelijke z.g. koopjes vormen een groot gevaar op de weg", aldus de kantonrechter, die het vonnis terug bracht tot f 75 boete subs 15 dagen in totaal. Een 25-jarige leerling-elektricien uit Zoeterwoude kon niet anders dan vol mondig toegeven, dat de tweedehands motor, die hy pas had gekocht voor „een prikje", nogal wat gebreken had. Daar hij bij zijn aanhouding bovendien het rijwielpad op de Hoge RUndUk on veilig maakte en geen rijbewijs bezat, kreeg hij in totaal 4 processen-verbaal, waartegen inderdaad weinig of niets viel in te brengen. De officier eiste kort en bondig de verbeurdverklaring van het in beslag genomen motorrijwiel en in ver- Brokken op de weg Gistermiddag omstreeks een uur ont stond er een botsing op de Lage Mors- weg tussen een personenauto uit Am stelveen en een vrachtauto die van een parkeerplaats op de linkerzijde optrok naar de rechterzijde van de weg. De auto's liepen veel schade op, en de be stuurder van de personenauto, een re clameadviseur, liep een hoofdwonde op. Twee liftsters in deze auto kregen ver wondingen aan hoofd en benen. Tegen half zeven gisteravond ont stond er een botsing op het kruispunt Vijf Meilaan-Churchilllaan tussen een vrachtauto en een bromfietser doordat laatstgenoemde geen voorrang verleen de. Hij liep een hoofdwonde op. In beide gevallen werden de gewonden naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Op het Gangetje schoot de handrem van een aldaar geparkeerde personen auto los. waarna de wagen aan de haal ging. Niet ver echter, want hij kwam tot stilstand tegen een winkelpui op het Gangetje. Auto en pui liepen schade op. Voor het toelatingsexamen HBS B is alsnog geslaagd R. Minkowski alhier. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 22 augustus. Vette varkens- markt: aanvoer 95 varkens, 9 drachtige zeugen. 8 schrammen. 52 biggen. Noteringen (ln gids per kg levend gew.) zware varkens niet genoteerd, lichte var kens f 1.86-1.91, slagersvarkens f 1.92-1.95, zeugen f 1.65-1.70. Handel redelijk. Op de magere varkensmarkt kwamen geen no teringen tot stand. LEIDEN, 22 augustus. Coöp. Groente en Fruitveiling: andijvie 7-28, pronk- bonen 47-60, snijbonen 53-114, stambonen 40-65, kroten 12-18, kroten, gekookt 35, rodekool 10-17, postelein 6-25, prei 21-28, spinazie 16-35, komkommers 34, tomaten 20-55, uien middellijn 12.80. ld. middel- grof 11,60-11 80, ld. grof 11-11.60, alles fer 100 kg, bloemkool 11-46, komkommers 9-44, sla 3.50-8 per 100 stuks, bospeen 25-46. seldery 4.50-5.80. ROTTERDAM. 22 augustus. Vee markt: totale aanvoer 3253 stuks, week- aanvoer 5223. vette koelen en ossen 300, gebrulksvee 960, vette kalveren 695. gras- kalveren 416, nuchtere kalveren 331, var kens 10, lopers 72, biggen 57. paarden 61. veulens 41, schapen of lammeren 268, bokken of gelten 42. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.): vette koelen (ln ets per kg) 320-345, 280- 315, 260-275; vette kalveren (ld.) 270- 280, 240-270, 220-240; graskalveren (ln gids per stuk) 450, 360, 260; nuchtere kalveren (ld.) 80, 68. 58; lopers (ld.) 125, 110. 95; biggen (ld.) 75, 70, 55; slacht- paarden (ln ets per kg) 280, 260, 240; schapen (in gids per stuk) 130, 110, 100; lammeren (ld.) 100, 90, 80; kalf- en melk koeien (ld.) 1290, 1160, 990; vare koelen (ld.) 930, 750, 650; vaarzen (ld.) 960, 760, 670; pinken (ld.) 610, 500, 420. Handel: aanvoer vette koelen ruimer, handel lui, prijzen gedrukt; vette kalve ren Iets meer, vlot, Iets hoger; graskalve ren ruimer, rustig, als vorige week; nuch tere kalveren ruimer, goed, prijshoudend; lopers en biggen ruimer, lui, als vorige week; slachtpaarden Iets minder, matig, ruim prijshoudend; schapen en lammeren even ruimer, vlot, Iets hoger; kalf- en melkkoeien als vorige week, kalm, Iets gedrukt; vare koelen redelijk, goed. vooral niet hoger; vaarzen en pinken iets meer. tamelijk, constant. AALSMEER, 19 augustus. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Snij bloemen: Gerbera 25-41, Clematis 15-29, Chrysanten gr. bl. 60-80, ld. kl. bl. 25- 37 per stuk. Amaryllis 15-29, Lelies 15- 27 per kelk. Freesla 80-110, Cyclamen 60- 80. Iris 60-80, Ornithogalum 15-25, Gla diolen 70-95, Colvillei 80-100, Dahlia 55- 105, Zinnia 45-70, Chrysanten 40-75 per bos, Rozen: Roselandla 8-12, Parel van Aalsmeer 8-17, Geh. Duisberg 9-18, Pech- told 8-11, Towny Gold 8-16, Baccarat 25- 43, New Yorker 15-26, Nymph 18-34. band hiermede vier geldboetes van slechts f 5 subs 1 dag. Die eis van in beslagname stelde ver dachte zichtbaar teleur. Het motortje liep nJ. nog prima en was bestemd voor de inbouw van een skelter. Toen hij des tijds werd aangehouden was hij het me chanisme juist even aan het proberen. Hoe kon hij dit op andere wijze doen? „Waarom verklaarde U destijds dan te gen de politie dat U dacht een oude bromfiets te hebben gekocht en dus zon der rijbewijs op het rijwielpad mocht rijden?", informeerde de officier, die de ze „frontverandering" van verdachte wel wat vreemd vond. „Er zat geen gele plaat op, dus Verder kwam ver dachte niet, omdat hij blijkbaar de on- logica van het geval zelf wel inzag. Omdat hl) bij de boetes rekening had gehouden met de inbeslagname, wees de officier verdachtes verzoek om teruggave van de motorfiets teneinde „het mo tortje" in een skelter te kunnen bouwen, van de hand. Daar verdachte bleef aanhouden, pleegden de magistraten overleg en had de «skelterbouwer-in-spé' in zoverre succes, dat de kantonrechter ermede akkoord ging dat het motortje aan verdachte zou worden teruggegeven nadat 't uit het frame zou zijn gesloopt. In verband met deze teruggave luidde zijn vonnis echter f 45 boete subs 9 dagen i.p.v. de geëiste boete van f 20 subs 4 da gen. „Het aantal klachten van de bewoners, dat bromfietsers de Hooigracht steeds in grotere getale als een soort race baan gebruiken, wordt steeds gro ter", aldus de kantonrechter in de zaak tegen een 18-jarige stratenmaker uit. Leiderdorp die. evenals enige verdach ten voor hem, terecht stond omdat hij juist op de Hooigracht de gaskraan van zijn bromfiets „wijd open" gedraaid had. Met zijn snelheid van ruim 50 km/u bleek de stratenmaker de primus inter pares te zijn. In tegenstelling tot de vorige Hooi gracht-racers voerde deze verdachte aan. dat het puur toeval was, dat hij op de Hooigracht werd aangehouden en niet elders. Hij reed zo hard, omdat hij op tijd bij zijn baas moest zijn. Na de eis van f 30 boete subs. 6 dagen, vroeg verdachte in verband met zijn fi nanciële omstandigheden uiterste cle mentie. De kantonrechter was in dit ge val bereid de boete terug te brengen tot f 25 subs. 5 dagen, doch de ernstige waarschuwing die hij verdachte hierna gaf en over diens hoofd heen aan al degenen, die menen, dat de Hooigracht zo'n geschikte race-baan is, klonk bij zonder scherp en kon wat betreft, het uitblijven van ook maar de geringste clementie bij volgende soortgelijke over tredingen, niet worden misverstaan. Vermiste jongen terecht De 13-jarige Theo de Jonge uit Vlaar- dingen, die sinds vrijdagmorgen werd vermist, is vannacht in Schiedam aan gehouden. Hij is naar Viaardingen ge bracht om door de kinderpolitie te wor den gehoord. De jongen had zich voorgenomen een paar dagen te gaan zwerven. Hij is niet verder gekomen dan Schiedam en Rot terdam. 's Nachts sliep hy in een ge parkeerde vrachtauto. Zo nu en dan, zo zei hy, kreeg hy van vriendeiyke men sen wat geld, waarvoor hy eten kocht. Vooral op de speelgoedafdelingen van enige warenhuizen in Schiedam en Rot terdam heeft hy veel tyd doorgebracht. Verplichtingen werden niet gehonoreerd Een aantal reizigers uit Ned. Nieuw-Guinea, dat deze maand via Australië naar Nederland zou vertrekken is door de betalingsmoeilijkheden van het reisbureau „Seven Seas" in Melbourne, gedupeerd, zo meldt de „Nieuw-Guinea Koerier". De eerste aanwijzing, dat het met „Seven Seas" misging kreeg het gouverne- ment's kantoor Reiswezen op 4 augustus, toen een van de cliënten van „Seven Seas", dr. A. H. Meyer uit Hollandia, een brief van het hoofdkantoor in Mel bourne ontving. Daarin werd medegedeeld, dat, wilde de heer Meyer zijn scheeps- passagebiljet (waarvoor reeds betaald, was) behouden, hij zich met de KPM te Hollandia in verbinding moest stellen. De modernste landbouwmachines van de tenten, waar de liefhebber worden op de Vebo getoond in een van techniek zijn hart kan ophalen. (Foto L.D./Holvast) CHROES JTS J OW BINNENKORT NAAR BERLIJN? Vanmorgen zyn zes bekende Sowjet- russische journalisten en een hoge func tionaris van het centrale comité van de communistische party uit Moskou per vliegtuig naar Berlyn vertrokken. Onder Vier Duitse kinderen zwierven rond (Van onze Haagse correspondent) De vier kinderen Kirchner uit Mün- chen-Gladbach, 5, 8, 11 en 12 jaar oud, hebben een hele dag en een nacht door ons land gezworven, nadat ze vorige week by hun groot-ouders Kirchner uit Bilthoven waren weggelopen. Ze hadden een standje gehad en besloten boos „naar moeder te gaan". Zo begon het. Het avontuur eindigde hen zyn de hoofdredacteur van de Praw- j Cp een tuinderij in Naaldwyk, waar een 1 J tuinder ze 's morgens om vijf uur moe, da. Paul Satoekow, Boerkow, directeur van „Novosti" en Leonid Iljitsjew, chef van de afdeling „Agitprop" (propagan- da-afdeling). Gesproken wordt over de mogelijkheid dat Chroesjtsjow zeer binnenkort naar Berlijn zal gaan. Volgens Russische jour nalisten zal het vredesverdrag met Duitsland binnenkort getekend worden. Volgens waarnemers is de groep jour nalisten dezelfde die Chroesjtsjow op zyn wereldreizen heeft vergezeld. In verscheidene Sowjetrussische kran ten van vandaag staan berichten waarin gezegd wordt dat er 'n groeiende vluch telingenstroom is van West-Berlyn naar Oost-Duitsland zy halen berichten van het Oostduitse persbureau ADN aan, volgens welke in de eerste helft van aug. bijna evenveel vluchtelingen in het kamp Pritzer (Schwerin) zyn aangekomen als anders in een maand. In juli j.l. maakten wij melding van een verzoek van de bewoners van de Leidse- weg-oostzjjde en aangrenzende straten om een beveiligde oversteekplaats bij de Leidseweg te maken. B. en W. van Voorschoten stellen de raad thans voor ter hoogte van de percelen 128a en 153 een zebrapad te doen aanleggen. De wet ter bescherming van voet gangers, die 1 november van kracht wordt, maakt, dat het geen zin heeft ter plaatse knipperbollen op te stellen. vervuild en hongerig onder een paar groentekisten vond. Het achtjarige meisje had een diepe snywond in een van haar armen. De politie in Naaldwyk ontfermde zich over het nu niet meer zo reislustige groepje, gaf ze te eten en te drinken en liet de gewonde arm door een arts ver binden, Uit de vage en verwarde ver halen viel op te maken dat de kinderen eerst van Bilthoven met de bus naar Amsterdam waren gegaan, toen in Den Haag terecht waren gekomen en lopend richting Westland waren gegaan. Nog dezelfde zaterdag zyn de kinderen naar huis in Duitsland gestuurd. DIEVEN KLEDING MARILYN TYLER IN ARREST (Van onze correspondent te Rotterdam) Twee Rotterdammers die ervan worden verdacht, koffers met kostbare kleding van de Amerikaanse zangeres Marilyn Tyler te hebben gestolen, zijn aangehou- I den. Het zyn een 21-jarige winkelbe diende en een 21-jarige bediende op de grote vaart. Zy liepen zonder geld en toen zy op het spoorwegemplacement IJsselmonde kwamen, besloten zy iets uit de goederenwagon te stelen. Zy for ceerden de toegang tot een wagon en pakten op de tast enkele koffers die, toen zij er een openbraken, kleding ble ken te bevatten. Zy hielden een taxi aan en gingen daarmee naar het huis van een van hen. Uit de koffers kwamen avondjurken, 30 paar schoentjes, lingerie enz. tevoor- schyn. Alles tot een waarde van f 5000. „Daar zal vast wel een koper voor zijn te vinden", dacht het tweetal. Maar het had mis gerekend. Een opkoper by wie ze kwamen, wilde niets kopen. Met en kele jurken zijn zij de stad in getrokken om te trachten, die kledingstukken in café's aan de man te brengen. Het lukte echter niet, hetgeen reden was het ge- stolene te gaan vernietigen. Drie avond jurken werden verbrand, maar voordat zy verder gingen wist de opkoper, bij wie ze waren geweest, hen te overtuigen dat zy dit niet moesten doen. Hy gaf hun het advies de koffers met de kleding by een rechercheur op de stoep te zetten. zy volgden het advies op en deponeer den de koffers voor het huis van de po litieman, belden aan en liepen hard weg. Dezer dagen kwam de recherche de winkelbediende op het spoor. Een politie agent zag hem by een groepje jongelui staan. Hij liep op het groepje toe, waar- I op de jongeman de benen nam, maar I men had hem spoedig te pakken. De ar restatie van zyn medeplichtige liet toen niet lang meer op zich wachten. De KPM zond daarop het voorlopig ticket dat de heer Meyer te Hollandia had ontvangen naar haar kantoor in Sydney. Daar bleek het niet in wissel baar te zyn tegen het definitieve passa ge biljet, omdat het geld er voor nog niet door het reisbureau in Melbourne bij de betreffende scheepvaartmaatschappy was gestort. Dit reisbureau had het geld in Hollandia wel ontvangen. De agent van de KPM in Sydney stuurde hierover telegrafisch bericht naar Hollandia. Het kantoor Reiswezen oriënteerde zich vervolgens onmiddellijk over de po sitie van „Seven Seas". Ook andere voor lopige passagebiljetten bleken in Aus tralië niet meer gedekt te zyn door storting van het passagegeld. Het biljet voor het eerste traject van de reis: Biak-Sydp^v ner vliegtuig werd normaal door de KLM gehonoreerd zo dat de betreffende passagiers alleen gedupeerd zyn voor het tweede en be- langrykste traject, nl. dat van Australië naar Europa per schip. De pogingen zyn van het gouverne ment om „Seven Seas" er alsnog toe te bewegen zyn verplichtingen na te ko men, bleven zonder resultaat. Beslaglegging op gelden Het blad vernam, dat de waarnemend procureur-generaal beslag zou laten leg gen op het banksaldo van „Seven Seas" by de Ned. Handel Maatschappy te Hollandia. Dit saldo bedraagt onge veer f. 17.500.-. De gelden die het gou vernement voor de passage van de reizi gers reeds had gestort, bedragen in totaal f23.000. De gedupeerden (vier ambtenaren met gezinnen) hadden zelf het reisbu reau aangezocht de reis voor hen te regelen. De afdeling Reiswezen te Hollandia heeft in toelichting op het beslag op het banksaldo verklaard, dat dit een maatregel is, die ten doel heeft de ge dupeerde reizigers zo min mogeiyk na deel te laten ondervinden van deze li quidatie door in hun rechten te treden, den. Het gouvernement verleent in feite de betreffende landreizigers een voor schot teneinde de verlofsaanspraken, ontleend aan het overtochtsreglement MALVERSATIES TE DIEPENHEIM Sinds gistermiddag is de 41-jarige kantoorboekhouder van het hulp-PTT- kantoor te Diepenheim, spoorloos ver dwenen. Het wordt niet uitgesloten ge acht, dat hij de wyk heeft genomen naar het buitenland (Duitsland ligt het meest voor de hand), ln verband met uitgebreide malversaties, die in het ove rigens zeer bescheiden post-kantoortje van deze ruim 2000 inwoners tellende gemeente zouden zyn gepleegd. niet aan te tasten. Over de uiteinde- lyke verrekening van dit (tweede) voor schot, kan nog niets worden bekend gemaakt, daar zulks nog in studie is. De Nieuw-Guinea Koerier schrijft voorts, dat er, naar verluidt destyds reeds verschil van mening tussen de di recteur van het re'sTmreau in Melbourne en zyn agent in Hollandia zou hebben bestaan over de vraag wie van beiden de voorlopige passagebiljetten moest onder tekenen. Het agentschap van „Seven Seas" te Hollandia werd reeds ln april van dit jaar opgeheven. BEURSOVERZICHT LUSTELOZE MARKT Amsterdam, 22 augustus. De koersveranderingen zyn vanmiddag van geringe betekenis geweest, verge leken met het voorgaande slotniveau De handel was volkomen lusteloos, waar door de omzetten minimaal waren. In verband met de spanning rond Beriyn blyft men nog steeds heel erg voorzich tig met het verstrekken van orders. Wall Street onderging gisteren weinig verandering. Studebaker was er een dol lar in reactie op de koersstygingen van de vorige beursdagen. Van de Neder landse hoofdfondsen noteerden aandelen Kon. Olie en die van Philips er lager. Van de Newyorkse beurs ging dan ook geen enkele stimulans op het Dam rak uit. De stemming op de Westduitse beurzen, waar koersverliezen van 15 tot 20 punten voorkwamen, werkte een hausse-tendentie in Amsterdam zeker niet in de hand. Aku's openden ruim 3 punten lager op 387. Philips liep weliswaar op van 996 tot de tienmaal parkoers, doch verloor op deze prijs toch altyd nog 7% punt, ver geleken met de voorgaande slotkoers. Unilevers liepen op van 747 tot 750%. De slotkoers van gisteren was voor dit fonds 753%. Kon. Olies op f 114,80, een paar dubbeltjes lager. Hoogovens open den ruim 4 punten hoger op 915. Teen aan de vraag was voldaan zorgden ge ringe verkopen er voor, dat de behaalde koerswinst een weinig werd gereduceerd. De prijs voor certificaten Deli werd op f146 (onveranderd) geadviseerd, zo dat de forse koerswinst van gisteren van f 5.— geheel behouden bleef. Amsterdam Rubbers en HVA's fractioneel lager. Scheepvaarten praktisch onveranderd. Staatsfondsen rond het vorige slot niveau. In de Amerikaanse afdeling was de drukte in de hoek van certificaten Stu debaker belangryk minder dan gisteren. Het fonds noteerde circa 11% dollar, tegen gisteren byna 13 dollar. Grootbanken praktisch onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 augustus Londen 10.09%—10.10%; New York 3.60%3.60%; Montreal 3.49%3.49%- Parys 73.27%—73.32%; Brussel 7.23%— 7.24; Frankfort 90.14%—90.19%Stock holm 69.72—69.79; Zürich 83.43"— 83.48%; Milaan 58.03%—58.08%Kopen hagen 52.19—52.24; Oslo 50.46%—50.51". Wenen 13.95%—13.96%Lissabon 12.59 —12.60%. Naast de provisorische stal wordt in deze melkerij de werkwijze van het mechanisch jnelken gedemon- streerd op de Vebo"expositie in het Plantsoen. (Foto L.D./Holvast) VOORSCHOTEN Afscheid onderwijzeres Mej. J. van der Werf, onderwyzeres aan de Mariaschool te Voorschoten, zal donderdag 31 augustus wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef- tyd afscheid nemen. In 1915 is mej. v. a. Werf geslaagd voor haar onderwyzersacte, waarna haar eerste betrekking in Wehl lag. Op 1 ja nuari 1920 kwam zy in haar geboorte plaats Voorschoten terug door een be noeming aan de r.-k. meisjesschool, waaraan zy dus ruim 41 jaar verbonden is geweest. Op 31 augustus zal in het Cultureel Centrum het afscheid van de leerlingen en de school gevierd worden in een mid- dagbyeenkomst, waaraan o.m. de toneel groep „Arena" met een nieuw stuk zal meewerken. 's Avonds wordt in de school aan de Elstlaan, na een intiem afscheid van schoolbestuur en collega's aan de ouders er. oud-leerlingen (na ongeveer haif ne gen) gelegenheid gegeven van mej. Van der Werf afscheid te nemen. Deze dag wordt bovendien een jubi leum op bescheiden wijze gevierd, daar het 12% jaar geleden is, dat de toenma lige minister In 't Veld aan de Elstlaan in Voorschoten de eerste Finse school in Nederland geopend heeft. Dit is dezelfde school, waaraan mej. Van der Werf als onderwyzeres verbonden is. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 21 angustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 102 102 y8 Ned. '59 4%102 102% Ned '60-1 4% 102 ft 102A Ned '60 II 4% 102% 102A Ned '59 4% 102 %GB 100 %GB Ned '60 4% 100ft 100%GB Ned '61 4% 100ft lOOftGB Ned '53 3% 98% 98% Ned Grtb obi 3% 86% Ned '47 3% 94% 94A Ned '51 3% 97% 98B Ned '53 I-II 3% 93% 97 Ned '56 3% 96 96 Ned '48 3% 91GB 91 Ned bel cert. 3% 92 Ned '50 I-n 3% 90% 90%GB Ned '54 I-II 3% 92% 92% Ned '55 I 3% 92% 92% N»>d '55-Ü 3% 94% 94% Ned "37 3 92% 92% Ned Grtbk. obi. '46 3 93 ft 93% Ned doll ln '47 3 91% 91% Ned Inv cert. 3 99% 99%GB Ned. 62-64 3 100% 100% Indië *37 3 99% Indië "31 A 3 96ft Ned won bJ *57 6.. 110%GL 110% Ned. won.bJ '58 4% 101ft 101ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber m 110GB /er. HVA-my. 123% 122% A-K U 390% 386 Deli My cert146 146 Hoogovens cert 910% 914 Philips gem bez 1007% 999% Unilever cert 753% 750 Dordtse Petr 542% 540 Kon Petr (50 A f 20) 115.10 114.70 Holl Amer iyn 161 162 Java China Paket 161% 162 K.L.M 72.50 72.50 Kon Ned. Stoomb. 197 198 Kon Paket My 150 151 Stoomvaart My Ned 186% 190 Nlevelt Goudr cert 165% 165 v Ommeren cert 331% 336 Kon Rott Lloyd... 152 GB 153 Ned Scheepv Unie 160% 161% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 97% idem '48 (3%) 98 98% R'dam *52-1 (4%) 100% Id id. "37 I-n (3%) 96% 96% Z -Holland *55 4% 99% Bankwezen Bank N Gem. "58 5% 105% 105ft Id NW8 '52 (4%) 100% 100% BVG rspbr f.500 192 L 192 BVG rspbr '52 142 142L Industr. Obligaties Philips DoUarlng -51 91% 91% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v heden A'dam '53 3 106% *Sam 1 2y> 8816 88% A dam 56 I 2% 83% 84 A'dam '56 II 2% 90% 90% A'dam '56 III 2% 96% 96 Eindhoven '54 2% 85 84% Enschede '54 2% 82U B 84% Den Haag '52 12% 93 L 93L Idem H 2% 94% R'dam '52 I 2% 92% Idem n 2% 93 L 91% Idem '57 2%100 99% Utrecht '52 2% 91% Z.-Holl. 1957 2% 97% 977/s Zuid-Holland '59 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 245 245 Amst. Bank 369 367 Cultuurbank 29% 29% Holl Bank Unie cert 218 218 Ned. Handelmy 332 330 Rott Bank 343% 340 Twentsche Bank 309 306 Senembab470 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn615 616 Berkel's Patent (v.) 305 302 Borsumy 39 40 Calvé Delft cert 735 732 Electrolasmy 336 B Kon Pap v Geldei 362 360 Kon Ned Grofsm 173 173% Holl Constructie 420% 420% Ing bur v Bouwnyv 246 246% Internatio 166 167% Int Kunststof! Ind 78 77 v. Kempen en Begeei 125 125% Leidse Woispinnery 625 592Bexd Miiller en Co N B 522 524% Ned Kabelfabr 580 575 Philips pret 281 284% Rott Droogdok My 535 539% Sikkens Groep 831 835 Ver. Touwfabrleken 340 Walvisvaart 93% 98% Wernlnk'8 Betonmu 188% 189% Wilton Feyenoora 275% 275 Van Wyk en Heringa 96 95% malberg 135 130L Mynbonw en petroleum Biliton 2de r. 483 480 Kon Petr (f 20) 117.60 115.70 Amerik fondsen Canadian Pacillo R 23% 23ft Intern NtckeJ 83% 83 Anaconda 54% 53ft Bethlehem Steel.... 4742% Cities Service 54% 54 General Motors 47ft 07ft Kennecott84% 84% Republic Steel 62% 63% Shell Oil 43% 43% Union Paclfio 35% 35% Un. States Steel 86 86

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5