Laatste nieuws Pastoor Looyaard op gouden feest in Oegstgeest hartelijk gehuldigd Bouw van twee nieuwe scholen in Voorschoten; paardebus verdwijnt Jubilerende priester benoemd tot Ridder in Orde van Oranje Nassau r Tuinfeest kon niet doorgaan Geen vijfdaagse selioolweek voor leerlingen van de Ulo-seholen Pastoor Emmen vierde zilveren priesterfeest te Zoeterwoude MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 Op bijzonder hartelijke wijze en onder zeer grote belangstelling heeft gisteren in Oegstgeest de huldiging plaats gevonden van pastoor J. J. C. M. Looyaard ter gelegenheid van diens vijftigjarig priesterschap. Na afloop van de H. Mis in de St.-Willibrordkerk werd de jubilaris door burgemeester H. L. du Boeuff toegesproken. Deze deelde mede, dat pastoor Looyaard door H.M. de Koningin was onderscheiden als ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Een recente foto van pastoor J. J. C. Af. Looyaard. die in het afgelopen weekeinde hartelijk werd gehul digd ter gelegenheid van zijn zilveren priesterschap. De jubilerende pas toor werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en kreeg vele ge schenken aangebo den. Tal van Oegst- geestenaren hebben de huldiging bijge woond. De festiviteiten met betrekking tot dit Jubileum begonnen zaterdagavond, toen de pastoor bij de Marelaan werd ont vangen door deputaties uit zijn paro chie. In een open rijtuig, voorafgegaan door de R-K. Harmonie „Triumph" en met medewerking van de Jeugdige leden van de Gymnastiekvereniging Rapiditas en groepen padvinders, werd naar het R.-K Centrum gereden, bij de ingang waarvan een prachtige bloemenversie ring was aangebracht. Na de verwelko ming was er plechtig Lof. Het feest in de tuin van de pastorie dat verzorgd zou worden door de parochiële jeugdorga nisaties. kon door de ongunstige weers omstandigheden niet doorgaan. Na een korte pauze kwamen de be stuurders van de R.K. Organisaties en verenigingen aan de beurt. Er werd ge sproken namens de R.-K. Vrouwen, de L.T.B. (afdeling Rijnland), het Wit Gele Kruis, de Stichting die de bouw van het R.-K. Bejaardencentrum voorbereidt, de R.-K. Meisjesschool, de K.A.B., het kerk koor en de R.-K. Sportbond. Namens de Oranjevereniging waren aanwezig de heren N. van Weizen en A. Gaykema, terwijl de Stichting „Hof- wiJck" was vertegenwoordigd door de he ren Jac. J. Vos en prof. dr. P. J. Gail- lard. Ook de groepscommandant van de Rijkspolitie, adjudant A. Koerten felici teerde namens zijn groep. Geschenken De Jubilaris, die zeer vele geschenken had ontvangen, dankte voor de hem ge brachte hulde. Twee en twintig kape laans hadden hem in Oegstgeest ter zij de gestaan in de loop der Jaren, zy wa ren hem tot grote steun geweest. De Harmonie ..Triumph" liet aan het slot van dit deel van de receptie vrolijke klanken horen, waarna een stroom van parochianen het gebouw binnenkwam om hun gouden priester de hand te drukken. Visser en die van de Geref. Kerk door ds. J H Kappers. De heer M. Elshof sprak namens de gezamenlijke R.-K Midden standers en bood aan dat deze midden standers alle kosten van de receptie op zich zouden nemen. VOORSCHOTEN Nat zomerfeest De Hoogmis van gistermorgen werd o m. bijgewoond door vertegenwoordigers van tal van verenigingen en organisaties. Het dagelijks bestuur van de gemeente was aanwezig. De burgemeester, die aan de Jubilaris de koninklijke onderschei ding uitreikte, maakte o.m. gewag van de rol die de pastoor in de Oegstgeester gemeenschap vervult, daarbij wijzend op diens oecumenische gezindheid, waar door er een zeer te waarderen verstand houding bestaat ten opzichte van de pro testante kerken in Oegstgeest. De Mis zelf werd opgedragen door de jubilaris onder assistentie van de deken Het zomerfeest van de buurtvereniging „Recht door Recht" van de Donkiaan aan en omgeving, dat gehouden werd van 17 t/m 19 augustus is ten einde. Dit driedaagse feest bU gelegenheid van het 15-Jarig bestaan werd niet be gunstigd door goed weer. Op zaterdag hadden de meeste festiviteiten plaats. Er werd 's middags een optocht gehouden met versieringen en verkleedpartijen. Een zware regenbui deed veel afbreuk aan het geheel. Toch zag de optocht er Hooamk kleurig uit. Na de optocht werden allerlei kinderspelen gehouden en in de namid dag wielerwedstrijden, 's Avonds heerste er op het feestterrein een gezellige druk te. De kinderspelen trokken vrij veel be langstelling. De uitslagen zijn als volgt: JONGENSSPELEN Steppenrace (45 jaar): 1. Henk v. d. Voort. 2. Kees Lamboo. 3. Theo Lelyveld, 4. Peter Querreveld, 5. Henk Verhoork, 0 Maartje de Ruyter; Hengelen (69 Jaar)1. Bas Spiegeler, 2. Jan Lamboo, 3 Theo Westerbeek. 4. Henk Poel. 5 Evert Vlekkert; Fietsen met hindernissen (10 11 jaar): 1. Peter de Ruyter, 2. Jantje van Leiden. >&stoor J. A. M. van der i van Bemmelen, 3. Jantje ten Bokkel; Gaag uit Amstelveen en de kapelaans i Kussen slaan (12—14 jaar): 1. Kees Zoe- F. J M Pinxter en J. P. van der Klugt. De vaste gezangen werden uitgevoerd door het zangkoor „St.-Caecilia". die de „Missa Brevis" van Mozart zong. Het koor werd begeleid door het orgel en een strykorkest van vier violen en twee temelk, 2. Arie van Klaveren, 3. Ennie de Ruyter, 4. Theo Verhoork. MEISJESSPELEN Vlaggetje steken (45 jaar): 1. An ja Schoo, 2. Sonja Schoo, 3. Mieke v. d. violoncelli, het geheel o.Lv. de heer A. J. Voort. 4. Corrie v. d. Vlekkert. Touwtje Hoogenboom. Felicitaties .springen (67 jaar): 1. Miek Verboven, 2. Ria Verhoork, 3. Ria Lelieveld. 4. Bitty Oranjekade. Uittendaal, 5. Marianne Marissink; Was op hangen (89 jaar): 1. Rietje Gerrlts, 2. Ria Adema, 3. Nellie Verboven, 4. Mar- Ja de Koning, 5. Lineke van Vliet, 6. Ma- rinka ten Bokkel; Eerste aan de trein (1012 Jaar): 1 Joke Westerbeek, 2. Ti neke Uittendaal, 3 Laura Oskam. 4. Janneke Oskam, 5. Marietje v. d. Vlek kert. De uitslagen van de wielerwedstrijden waren als volgt: Jongens tot 15 jaar: 1. N. Oskam, 2. Kees Schippers, 3. Joop Schippers; Jongens van 15 jaar en ouder: 1. Willem Mugge, 2. Gerrit Oskam en 3. Jan Adema. Voor de meisjes van 1314 Jaar waren er korfbalwedstryden: 1. Greetje Meyer, 2. Els Kneyber en 3. An neke Lamboo De pruzen voor de mooiste versierin gen tydens de optocht werden als volgt toegekend: 1. Betty en Carla Uittendaal, 2. De groep v. d. Hulst-Meyer en Oskam. 3. Tineke Marissink, 4 Sonja en Anja Schoo, 5. Marianne Marislnk en Ria Ade ma, 6. Magda Spiegeler, 7. Wilma Zoete melk, 8. Rietje Gerrits en Gerrie Lelie veld, 9. Ria Lelieveld. INBRAAK R.-K. PASTORIE In de nacht van vrydag op zaterdag is ingebroken in de r.-k. pastorie aan de Leidseweg. De dieven nebben zich toegang verschaft door de achterdeur, na een ruit uitgesneden te hebben. Er werd naar geld gezocht. De gehele beneden verdieping is afgezocht De brandkast werd 's morgens ongeschonden aangetrof fen. Er wordt wat geld vermist, andere voorwerpen van waarde zyn niet ont vreemd. De politie is van de diefstal in kennis gesteld. AGENDA RAAD De gemeenteraad van Voorschoten vergadert a.s. vrydag. 25 augustus, 's avonds om 8 uur. De agenda ver meldt als belangrykste punten: voorstel verkoop bouwterrein in Ade- geest onderhandse verkoop van de zgn. paardebus, benoeming leidster openba re kleuterschool, aanschaffing meubi lair, leer- en hulpmiddelen voor de ds. Fortgensschool, de St. Jozefschool, de Vlietschool, de openbare ulo, voorstel tot verlenen van medewerking aan de stich ting van een schoolgebouw voor chr. kleuteronderwys in Vlietwyk, en tot het verlenen van medewerking aan de stich ting van een protestants-christeiyke school in Vlietwyk, aanschaffing van een nieuwe bouwkoudmachine, voorstel wyziging subsidie aan de stichting „Ge zondheidszorg en de kruisverenigingen, voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet van f 106.000,- voor verbe tering drinkwatervoorziening, voorstel inzake het treffen van voorzieningen in verband met de opheffing van de tram verbinding, bouwrijpmaken van een ter rein aan de Wyngaardenlaan, Papelaan, STADSNIEUWS Leidsche Wolspinnerij Voor het eerst in de nieuwe vergader zaal in eigen bedryf werd hedenoch tend de jaarlykse algemene vergadering van aandeelhouders gehouden van de N.V. Leidsche Wolspinnery. Over het boekjaar 1960/61 was biykens de jaar stukken een winstsaldo geboekt van ruim 8 ton. Overeenkomstig het voor stel werd besloten een dividend uit te keren van twintig procent, waarvan 6 procent reeds als interimdividend was uitgekeerd in Januari. Aan de aandeelhouders werd medege deeld, dat. de opnieuw uit te geven eigen aandelen uit het indertyd aangekochte aandelenpakket niet slechts voor de helft zullen delen in eventuele winstuitkerin gen over het lopende boekjaar zoals aanvankeiyk was besloten, maar ten volle. Binnenkort worden mededelingen gedaan over de verkrygbaarstelling van deze aandelen tegen een koers van hon derd procent, uitsluitend voor aandeel houders der vennootschap. Ten aanzien van het lopende boekjaar werd medegedeeld, dat in de verstreken maanden een omzetstyging zowel voor binnen- als buitenland te bemerken is geweest, gepaard gaande aan een verbe tering van de resultatencüfers vergele ken met de overeenkomstige priode van het voorgaande boekjaar, maar dat dit beslist nog geen garantie inhoudt voor een soortgelijke styging over het gehele jaar. Tot commissaris werd herkozen de heer E. Bennink Bolt. De lieer F. W. Gijzeis staatssecretaris van Economische Zaken Naar wjj vernemen zal de Eindho- vense wethouder van financiën, drs. F. W. Gyzels, binnenkort worden be noemd tot staatssecretaris van Econo mische Zaken als opvolger van dr. Veldkamp, die thans minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid is. Drs. Gyzels werd geboren op 24 no vember 1911 te Sittard als zoon van de toenmalige burgemeester van Sittard, A. Gyzels. Na zyn HBS-diploma te nebben behaald studeerde hy tot 1935 aan de katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. Hy is thans secretaris van de Kamer van Koophandel voor Oost-Noord-Bra- bant en sinds 1945 wethouder van linan- ciën te Eindhoven. Drs. Gyzels bekleedt vele functies in verenigingen, terwyl hy byzondere banden met de middenstand onderhoudt. Van 1946 tot 1957 was hy voorzitter van de r.k -middenstandsbond te Eindhoven, terwyi hy ook voorzitter van de Vereiging voor borgstellings- fondsen in Nederland. De nieuwe staatssecretaris zal zich in het byzonder belast zien met midden standsaangelegenheden. televisie en toe risme. Hartelijk en gastvrij Persberichten als zou premier Chroesjtsjow tydens zijn onderhoud met McCloy in zyn vakantieverblyf aan de Zwarte Zee in woede zyn ontstoken en hebben geschreeuwd zyn onjuist, aldus heeft president Kennedy's vertegen woordiger voor ontwapeningskwesties in een televisie-interview meegedeeld. Chroesjtsjow was „byzonder harteiyk en gastvry. Hy verdedigde krachtig de Russische ontwapeningsvoorstellen en wekte sterk de indruk een atoomoorlog te willen vermyden, aldus McCloy Benzinestation te Utrecht overvallen (Van onze correspondent) Vanmorgen tegen elf uur is een over val gepleegd op een beznzinestation aan de weg der Verenigde Naties In Utrecht. Een bediende van het pomp station was bezig iemand te helpen. Hy bukte zich en werd toen aangevallen. De overvaller sneed de riem door van de geldtas, die de pompbediende by zich had en verdween. De Utrechtse politie tracht de overval ler te achterhalen. In de middaguren was er gelegenheid de Jubilaris persooniyk te felici teren. Namens het feestcomité bracht de heer H. A. J. M. van Woerden namens de parochie de gelukwensen over. Hy prees de grote lenigheid van geest van de ju bilaris. Hy besprak voorts de opvattingen van de pastoor als liturg en memoreerde diens experimenteren met verschillende vormen van gezinszorg. De Inhoud van de enveloppe kan worden besteed geheel naar de wensen van de Jubilaris. Mon seigneur Eras sprak namens de Nationa le Bond voor Bedevaart en dankte voor de pelgrimsreizen, die pastoor Looyaard had meegemaakt en helpen organiseren. De deken van Leiden, W. P. M. Haring legde de nadruk op de betekenis van het priesterschap. Monseigneur Sanders sprak namens de oud-kapelaans. De gelukwensen van de Centrale Kerkeraad der N.-H Gemeen te werden overgebracht door ds. B. C. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 augustus. Groenteveiling: waspeen per kist Al 4.20-5.90, A2 2.20-5.70, Bl £40-6.60, B2 2.10-2.20, bloemkool per 100 st. Al 23. tot 45.A2 11.tot 29.Bl 15. bospeen per 100 bos 42.tot 44.sla per 100 si. 8.60-4.00. prlnseE6enbonen 31. tot 62.rabarber 4.selderie per 100 bos 4 50-4.60. Aanvoeren: waspeen 43.000 kg, waarvan 19.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 49.000 stuks, waarvan 4000 st. voor export werden verkocht. ROTTERDAM, 21 augustus. Vee markt: Totale aanvoer 1970 stuks. Vette koelen en ossen 1196, varkens 636, scha pen of lammeren 138. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.) vette koelen (In ets per kg) 320-345, 280- 315, 260-270; varkens (levend gew.) (In ets per kg) 191, 189, 187; schapen (ln gids per stuk) 125, 100, 90; lammeren (ld.) 100, 90. 80. Handelvette koelen aanvoer ruimer, handel lui. prijzen als vorige week; var kens i le vena gew.) als vorige week, aan vankelijk goed, afloop minder, zware var kens f 185. slachtzeugen f 160-170, prima's boven notering; schapen en lammeren minder, vlot, niet langer. RIJNSBURG, 19 augustus. Bloemen veiling Flora Dahlia's: Glorie van Heemstede 6.20, Bachus 5.90, Gerry Hoek 6.50. Gladiolen: Fire King 6,00-10 50, Pa triot 5 70, Alfred Nobel 6.60, Beatrix 7.50, Am. Anjers: Tangerlna 13.—, Dusty 13.— tot 14—, Sim wit 10— tot 13.—, Sim rood 11.— tot 12 Sim roze 12 tot 13.alles per 100. B. en W. van Voorschoten hebben besloten reeds nu de 45-urige werkweek voor de arbeiders van de gemeente te doen ingaan. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling dat pas per 1 januari a.s. te doen. Eveneens hebben B. en W. naar aanleiding van een vraag in de raad nagegaan of de invoering van de vrije zaterdag voor het ulo mogelijk zou zijn. Vooral het feit, dat de verdelig van de gebruikstijd van de gymnastieklokalen niet toelaat, dat de zaterdag (waarop de ulo-scholen gymnastiek geven verloren gaat, en inpassing op andere wijze niet mogelijk is, maken de invoering van de 5-daagse schoolweek voor het ulo niet mogelijk. Nieuwe scholen De Stichting Chr. Uloschool verzoekt de raad medewerking voor de stichting van een kleuterschool in Vlietwyk I, gelegen tussen het tweede en derde flat gebouw in de Professor Eykmanhof. Het te stichten gebouw zal 4 speel werklokalen moeten omvatten. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beschikken. Dezelfde stichting, waarin, zoals be kend hervormd en gereformeerd samen werken, vraagt ook medewerking voor de stichting van een lagere school in Vlietwyk. Dit verzoek in een gevolg van stap pen van B. en YV. die voor de bouw van een prot. christelijke school voor 6 lokalen bouwvolume beschikbaar had den. Daar zy van mening zijn, dat de bouw van afzonderlijke hervormde en gereformeerde scholen in Vlietwyk voor lopig zou leiden tot stichting van twee te kleine scholen hebben zij contact opgenomen met de schoolbesturen van de hervormde en gereformeerde scholen. De aanvrage van de Stichting Chr. Ulo ls daar het gevolg van. De grond voor deze school ls reeds gereserveerd aan de Jan Steenlaan. Het schoolbestuur wenst een 8-klassige school B. en W. zullen trachten voor twee lo kalen bouwvolume erby te krygen. Geen paardebus meer Sedert 1941 heeft het vervoer van kinderen, die aan de RUndyk en Val- kenburgseweg wonen, naar de scholen in Voorschoten plaats gevonden met een paardebus. Nu de N.Z.H.V.M. een busdienst gaat exploiteren, waarvan deze kinderen ge bruik kunnen maken tegen het geldende tarief van f. 1.25 per week (dat de gemeente in dit geval za! betalen), kan de paardebus verkocht worden. Boven dien is het vervoer per NZH-bus per Jaar ongeveer f. 1500,- goedkoper dan per paardebus. Sloopwagen De directeur van „Nieuw Voordorp" heeft indertyd verzocht de afgekeurde auto van de brandweer op de jongens speelplaats te mogen plaatsen. Omdat de restwaarde nog (na gedeeltelyke demon tage) f. 500 was, achtten B. en W. dat te hoog. Zij hebben besloten voor i. 175 een andere sloopwagen voor Nieuw Voor dorp te kopen Zij stellen de raad voor dit besluit goed te keuren. Tramrails opruimen B. en W. stellen de raad voor de tramrails gelegen tussen het Burg. Ver- nèdepark en Huize Blydorp tegen 1 no vember a.s. om niet van de NZHVM over te nemen. Zij achten het n.l. beter dat deze rails door de gemeente wordt verwyderd tegehjk het met wyzigen van de straten en wegen waarin deze rails liggen. Om ongerief voor het ver keer op te heffen stellen B. en W. voor de rails tussen Raadhuislaan en Wyngaardenlaan (dus door de School straat) met bitumen te laten opvullen, waarvoor zy een krediet van f. 4000 vra gen. Verkoop bouwgrond Opnieuw zullen in „Adegeest" perce len grond voor woningbouw verkocht worden, en wel aan de heer P. J. Hars- ma te Leiden plm. 850 m2 tegen f. 22 per m2; en aan Stikvoorts Bouwbureau te Voorschoten plm. 1050 m2 tegen f. 24.50 per m2. Het nog steeds braak liggende terrein in de driehoek Papelaan-Oranjekaae- Wyngaardenlaan zal bouwryp gemaakt moeten worden aangezien N.V. Bouw bureau Brandwyk in Leidschendam dit terrein wij kopen voor woningbouw. Dit bouwbureau heeft op ongeveer 5479 m2 gerekend, 36 flatwoningen in hoogbouw. 15 eengezinswoningen in rij- enbouw, 15 eengezinswoningen in vrije bouw en 33 garages. De koopprijs is vastgesteld op f. 360.000,- De kosten van bouwrypmaken zyn begroot op f. 217.800. Hartelijke huldiging Pastoor Emmen vierde het afgelopen weekeinde zyn zilveren priesterfeest. By de grens van de parochie werd de jubi laris zaterdagavond afgehaald, na te zyn toegesproken door de burgemeester, de heer J. A. Detmers. Voorafgegaan door een kleurryke stoet reed de Jubilaris naar de kerk. Met een kort lof werd deze avond besloten. Gistermorgen droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op. Des middags tydens de receptie werd het cadeau van de parochie aangeboden door de heer H A. Frlebel. Deze memo reerde het verblijf van de pastoor in de concentratiekampen. Spreker dankte de jubilaris voor het medeleven met de ge zinnen. de ouden van dagen en vooral met de zieken. Opdat ook deze laatsten enigszins konden delen ln de feest vreugde werd de zieken een fruitmand OEGSTGEEST Auto over de kop Vanmorgen om kwart over tien is een personenwagen op Ryksweg 4 ter hoogte van de Drie Witte Palen in Oegstgeest geslipt en over de kop geslagen. Er werd niemand gewond. De bestuurder van de auto, die uit de richting Amsterdam kwam, wilde gaan inhalen toen hy merkte, dat er op de inhaalstrook tegenliggers aan kwamen. Hy remde krachtig af, waar door vermoedelyk een band sprong en zyn vehikel slipte. De wagen sloeg over de kop en schoof op het dak de berm in, waar de wagen weer op de wielen kwam. WASSENAAR Begrafenis B. Eggink Zaterdag heeft op de hervormde be graafplaats aan het Plein de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelyk overschot van de op 61-jarige leeftijd overleden heer B. Eggink, ambtenaar ter gemeentesecretarie. De begrafenis werd door vele ge meente-ambtenaren bygewoond. Aan de groeve werd namens het gemeentebe stuur het woord gevoerd door wethouder dr. J. J. M. Veraart. Spreker herinnerde eraan, dat de heer Eggink in 1932 in dienst trad by de gemeente Wassenaar. Eerst was hy werkzaam op de afdeling Sociale Zaken, daarna ten kanitore van de gemeente-ontvanger, vervolgens op de afdeling financiën Eenvoud en be scheidenheid kenmerkten zyn persoon. Hy stelde zich nooit op de voorgrond en verrichtte zyn werk met yver en plichte betrachting. De gemeentesecretaris, de heer K. van Boeyen, sprak een afscheidswoord na mens de collega's. Het Leidsch Dagblad Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken lllllllll thuisbezorgd. Het cadeau van de pa rochie bestond uit een nieuwe verlich ting in de kerk. Onder aanbieding van de gelukwensen namens het gemeentebestuur overhan digde de burgemeester de Jubilaris een boekenbon. Verder werd nog het woord gevoerd namens de KAB. door vertegenwoordi gers van het kerkbestuur en de hoofden van de byzondere scholen. Deken Juf fermans en pastoor Kouwenhoven boden gelukwensen aan namens de parochies Zuidbuurt en Meerburg. Vele honderden parochianen hebben hierna gebruik gemaakt van de gelegen heid om de Jubilaris persooniyk geluk te wensen. BEURSOVERZICHT Internationals hoger; „Studebaker" willig AMSTERDAM, 21 augustus. Gesteund door de betere tendentie van vrijdag in Wall Street heeft Amsterdam vanmiddag de nieuwe beursweek inge zet met merendeels hogere koersen, ver geleken met de voorgaande slotkoersen, voor de internationale waarden. De betere tendentie werd, volgens de beurs, mede gestimuleerd door het recente be zoek van de Amerikaanse vice-president Lyndon Johnson aan West-Berlyn. De Westduitse beurzen waren hierop van daag een weinig hoger. Hoewel het Dam rak een opwaartse tendentie te zien gaf, waren de verbeteringen toch niet erg overtuigend. Het publiek gaf er de voor keur aan met het verstrekken van koop orders voorzichtig te zyn. Zo dacht ook de arbitrage er over. De omvang van de handel was dan ook zeer gering evenals de koersfluctuaties. Philips zette de koersstyging van vrijdag J.l. vanmiddag verder voort. By een opening op 1009 verbeterden de elektro-aandelen circa 4% punt. Later werd 1007 gedaan. Uni lever moest by de opening op 751, 4 punten van de winst op vrydag j.l.. af staan. Gedurende de verdere beursduur stegen de Unileverwaarden tot 755. Aku's konden zich circa 3 punten verbeteren tot 391% terwyl Hoogovens 2% punt hoger openden op 909. Geringe vraag in een lege markt bracht de koers van het staalfonds, gedurende de verdere beurs duur, op 911. KoKn. Olies praktisch on veranderd op f. 15,20. In de cultuursector viei bitter weinig te beleven. Certificaten Deli werden iets hoger geadviseerd, daarentegen werden aandelen Amsterdam Rubber een punt lager verhandeld op 110. Voor de Scheepvaartwaarden bestond aanvanke- iyk een goede belangstelling van pu blieke zyde. De stemming in deze afde ling was aan de vaste kant met koers winsten van 2 tot 5 punten. Tegen het slot moest iets van de koerswinst wor den prysgegeven by afnemende handel. Staatsfondsen praktisch onveranderd met een iets betere ondertoon. Na vrydag J.l. was er ook vandaag een openhoek in de Amerikaanse sector van de beurs voor certificaten Studebaker. De stemming was „willig" in gevolge Wall Street. Het publiek toonde belang stelling voor de certificaten. Volgens de beurs is de koersstyging in dit fonds de laatste drie beursdagen echter te gefor ceerd geweest. Aandelen grootbanken werden onveranderd geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 augustus Londen 10.09%10.09%, New York 3.603.60%, Montreal 3.49 V4—3.49%, Brussel 7.23%— 7.23%, Parys 73.27%—73.32%, Stockholm 69.74—69.79, Frankfort 90.13—90.18, Milaan 58.01%—58.06%, Zürich 83.40— 83.45, Oslo 50.4450.49, Kopenhagen 52.1452.19. Lissabon 12.58%12.59% Wenen 13.95%—13.96%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 21 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned 101% 102 Ned 101% 102 Ned 101% 102 ft Ned '60 n 4% 101% 102% Ned 100ft 102 %GB Ned 100ft 100ft Ned. 100ft 98 100ft Ned. 98% Ned Grtb. obi 3% 86%GB 86% Ned 94% 94% Ned 97% Ned •53 I-II 3% 96% 93% 96 Ned 96 Ned '48 3% 91 91 GB Ned bel cert. 3% 92 Ned '50 i-n 3% 91 90% Ned '54 i-n 3% 92% 92% Ned 92% 92% N*d *55-11 3% 94% 94% Ned •37 3 91% 92% Ned Grtbk obi. '46 3 93 ft 93 ft Ned doll in '47 3 91 91% Ned Inv cert 3 99ftGB 99% Ned lOOftGL 99% 100% Indiè 99% Indië *37 A 3 96ft 96ft Ned. won bJ. *57 6 110% 110% GL Ned. won.bi "58 4% 101ft 101ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber /er. HVA-my. A.K.D Dell My cert Hoogovens cert. Philips gem bez Unilever cert Dordtse Petr Kon Petr (50 A 120) Holl Amer iyn Java China Paket KIM. Kon. Ned. Stoomb. Kon Paket My. Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert v OmmereD eert Kon Rott Lloyd... Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 iem '48 (3%) R'dam *52-1 (4%) ld ld -37 I-n (3%) Z-Holland *55 4% Bankwezen Bank N Gem '58 5% ld N WB '52 (4%) BVG rspbr f.500 RVO rspbr *52 Industr Obligaties 111 G L 111 124 123% 388% 390% 141 146 906% 910% 1005% 1007% 755 753% 542% 542% 115.50 115.10 159% 161 157% 161% 72.50 72.50 194% 197 145% 150 182 186% 163 GB 165% 328 331% 149 152 GB 156% 160% OBLIGATIE gen 97 98% 98 100% 96% 99% 105% 105% 100% 100% 192 192 L 142 100% B 91% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 106% A'dam *51 I 2% 89 88% A'dam '56 l 2%84% 83% A'dam '56 n 2% 90% 90% A'dam *56 III 2% 96% 96% Eindhoven *54 2% 83% 85 Enschede *54 2% 82% 82 u. B Den Haag -52 12% 93 L Idem n 2% 93 941^ R'dam *52 I 2% 93 92% Idem H 2% 94 L 93 L Idem *57 2%99% 100 Utrecht *52 2% 92% 91% Z.-Holl. 1957 2% 98 97% Zuid-Holland '59 2% 101B 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 244 245 Amst. Bank 369 369 Cultuurbank 28% 29% Holl Bank Unie eert. 218 218 Ned Handelmy 332 332 Rott Bank 343% 343% Twentsche Bank 310 309 Senembab 470 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn604 615 Berkel's Patent (V.) 305 305 Borsumy. 39% 39 Calvé Delft eert. 735 735 Electrolasmtf336 B Kon. Pap v. Gelder 358% 362 Kon. Ned. Grofsm. 174% 173 Holl Constructie 420 420% Ing bur. v. Bouwnyv. 246 Internatio 164 166 Int. Kunststof! Ind. 75% 78 v. Kempen en Begeer 125 125 Leldse Wolspinnery 622 625 Müller en Co N3 523% 522 Ned. Kabelfabr. 578 580 Philips pref.281 281 Rott Droogdok My. 535 535 Sikkena Groep 830 831 Ver. Touwfabrleken 340 340 Walvisvaart 9&% 98% Weralnk'8 Betonmy. 188% 188% Wilton Feyenoord 275 275% Van wyk en Heringa 96 B 96 Zaalberg 135 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r482 483 Kon Petr (f 20) 116.60 117.60 Am-rik fondsen Canadian Pacific R 23% 23% Intern NlckeJ 83% 83% Anaconda 53ft 54 Bethlehem Steel 43 47ft Cities Service 54% 54% General Motors 47ft 47ft Kennecott83% 84% Republic Stee] 61% 62% Shell Oil 43% 43% Union Paclfio 35% 35% Un. States Steel 86% 86

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11