MEVR. BAARS EN VAN EYSDEN KAMPIOENEN IN ENKELSPELEN JcicKraan toonde zijn talenten in een Valk Bouw van Wijk tweemaal tweede Voor tweede maal werd Karstens royaal overwinnaar in Rotterdam BERT ZOET tweede THEO MESSIDOR overheerste in liet amatrieekampioenseliap VLOTTE, SPANNENDE RACES OP ZANDVOORTSE CIRCUIT MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 POVER TENNIS OP DE METSBANEN d. Wal. oud Nederlands kampioene en regelmatig sparring-partner van mevr. Baars». De finales herendubbelspel en gemengd dubbelspel waren evenmin als de finale damesenkelspel, partijen om kolommen over te schrijven. Schneiderv. d. Weg begonnen tegen het Davis-Cup duo Maris-Van Eysden pittig. Hun serveren en volleren deed niet onder van dat van Maris en Van Eysden. De 6-4 winst in de eerste set was verdiend en hield de belofte in van een spannende kamp. Het werd helaas heel anders. Schneider zakte in de tweede set sterk af. Vooral zyn serveren liet te wen sen over. Dankbaar maakten Maris en Van Eysden daar gebruik van. Kansloos moesten Schneiderv. d. Weg met 4-6, 6-2, 6-2, 6-4 de meerderheid van Maris Van Eysden erkennen. Het gemengd dubbelspel tussen mej. Sven-Goris en mej. WeurmanBies heuvel werd praktisch een walk-over voor mej. SevenGoris. Biesheuvel be gon goed. maar kon zich niet op dat ni veau handhaven en in de misère trok hij tenslotte ook mej. Weurman mee. Het werd 6-2, 6-0! voor mej. Seven-Goris Cijfers, die elk verder commentaar overbodig maken. Maris Van Eysden liet sterkste dubbel (Van onze tennismedewerker) "Het is met het Nederlandse tennis nog altijd niet best gesteld". Dat is de enige conclusie, die wij en met ons het gros der toe schouwers het afgelopen week einde hebben kunnen trekken, na de finales van de nationale tennis kampioenschappen op de Mets- banen te Scheveningen. Toegegeven, de weersomstan digheden lieten onze speelsters en spelers niet toe hun beste spel te spelen, maar zelfs als wij met deze factor rekening houden, dan nog kunnen wij tot geen andere, mil dere, conclusie komen. Eigenlijk was alleen de finale heren- enkelspel. tussen Piet van Eysden en Henk Goris het aanzien van begin tot eind waard. Piet van Eysden stond voor de derde, Henk Goris voor de tweede maal in de laatste ronde van de Nationale Tennis kampioenschappen. Eerstgenoemde was sterk favoriet voor de tiiel, gezien z^n imponerende opmars naar de finale. Misschien ook was Hilversumsfe Piet juist omdat hij algemeen als de kam pioen 1961 werd aangemerkt, zo nerveus in de eerste spellen van het 4 sets ver gende duel met de Rotterdammer Henk Goris. Rustig Rustig manoeuvreerde deze zich via 3-0, 4-1 naar 5-2! Maar toen kwam Van Eysden eindelijk los met zijn sterke ser vice en dito forehand. 5-3. Op zijn ser vice werd Goris in de verdediging ge drongen. Op 0-40 ging hij disperaat naar voren en zowaar leek hij spel en daarmee de eerste set nog net voor de neus van Van Eysden weg te kapen, 30-40. Een back hand-volley via de netband redde Van Eysden, 5-4. en met twee clean aces, handhaafde de Davis-Cupper zich op de service, 5-5. Na 6-6, kwam de doorbraak van Goris' service op 15, 7-6, en bij 40-15 lanceerde Van Eysden een keurige lob op een niet afgemaakte smash-kans van Goris daar was deze overigens bijzon der zwak op en dat betekende 8-6. Ir. A. van Emmenes in ziekenhuis opgenomen De bekende sportjournalist, publicist van boeken over voetbal en radiocom mentator. ir. A. van Emmenes. is gisteren in allerijl opgenomen in de Rudolf Stei- nerkliniek in Scheveningen na in de nacht van zaterdag op zondag onwel te zijn geworden. Ir. Van Emmenes lijdt aan darmstoornissen, die operatief in grijpen noodzakelijk maken. Een giste ren toegepaste darmspoeling is zonder resultaat gebleven. De toestand van ir. Van Emmenes is ernstig, al schijnt niet direct levensgevaar aanwezig. De triomferenden in de enkel spelen. Mevrouw Baars en Piet van Eysden met hun bekers. waarlijk weer faalde. Faalde op dóód simpele ballen. Goris. de vechtjas, die zich al verloren achtte, zette direct de laatste reserves in en kwam gelijk, 5-5! Gelukkig realiseerde Van Eysden zich, dat hij een forehand had. waarmee hij tevoren in de partij al zovele punten had gescoord. Op 15 brak hij, o.a. met een lob. toen Goris aan het net anticipeerde op een harde cross-court forehand, door Goris' service en op zijn eerste match- punt. 40-30, triomfeerde wéér de fore hand recht en scherp langs de lyn: 7-5. Pover tennis Tja. en wat te zeggen van de finale damesenkelspel. Dat was pover tennis, wat mevr. Baars en mej. Van Rün de nog talrijke toeschouwers voorschotelden. De goede momenten in deze partij wa ren zo schaars, dat zij gemakkelijk op de vingers van een hand kunnen worden af geteld. Mevr. Baars zowel als mej. Van Rijn zijn stellig tot beter werk in staat, maar kruisen in de banen, een goede start de zenuwen en niet te vergeten de weer was dus van zeer groot belang. Enkele hinderlijke windvlagen deden hen ver be- cracks, die zich meestal wel in de kruis- neden hun normale peil tennissen. Mevr. rakken naar de koppositie weten te zei- Baars won met 6-2, 5-7, 6-2. dank zij len, zagen hiertoe nu geen kans om haar uitstekend lopen en dank zij een de eenvoudige reden, dat hun starts te goed volgehouden en uitgevoerd drop- slecht waren. Een voorbeeld hiervan shot-tactiek (advies van mevr. Roosv. I was Bouw van Wijk in de Vrijheids- Jubileum wedstrijden van „Het Vennemeer" (Van onze zeilmedewerker) Ter gelegenheid van het 40 jarig be staan van de Watersportvereniging ..Het Vennemeer" werden zaterdag een mid dag- en een nachtwedstrijd gehouden. De starts hadden plaats op het Venne meer, waarna door de smalle Zijp naar de Kager Plassen en daar de normale wedstrydbaan gevaren moest worden. Een aantal Kaagleden had dankbaar de uitnodiging van het Vennemeer aan vaard om aan de wedstrijden te mogen deelnemen. Bij de start van de nacht wedstrijd. die later nog „gekruid" werd met een fiks regenbuitje, werd vuurwerk en Bengaals vuur ontstoken, hetgeen het mooie Vennemeer een onvergetelijke aanblik gaf. Voor beide wedstrijden was een totaalklassement. De uitslagen wa ren: Valken: 1. H. v. d. Zwaan, 2. M. Du- prie; Vrijheidsklasse: 1. L. Jansen, 2. N. Zaalberg: 16 M.: 1. H. Hegie, 2. J. Bauer, 3. A. Goosen, 4. W. Verduyn; Pampus- klasse: 1. mr. D. van Eek. 2. mevr. v. IJsselsteyn, 3. mej. H. van Weezenbeek; Sternklasse: 1. J. W. Kessel, 2. A. G. v. Beelaarts v. Blokland. 3. F. v. d. Touw; 12 voetsjollen: 1. J. W. v. Weezenbeek. 2. G. v. Diest, 3. R. Goekoop: Jeugd- klasse: 1. Tom Westen, 2. R. v. Rij. MOTORCROSS. Zweedse Grote Prijs voor Bill Nilsson Bill Nilsson is winnaar geworden van de Grote Prijs van Zweden mo torcross in de 500 cc-klasse, welke mee telde voor het wereldkampioenschap, dat overigens reeds beslist is. Nilsson won beide manches in resp. 27 min. 50.2 sec. en 28 mm. 31.6 sec. Zijn landgenoot Gunnaar Johansson bezette in deze door de Zweden beheerste cross in het eind klassement de tweede plaats. hij ein digde resp. als tweede en derde terwijl de wereldkampioen Sten Lundin met eveneens een tweede en een derde plaats zich als derde klasseerde. De AIkmaordermeeriveek (Van onze zeilmedewerker) Over gebrek aan wind hadden de vele deelnemers aan de Alkmaarderweek zeker niet te klagen. Wel echter over het feit, dat deze wind niet voldeed aan de verwachtingen. Zaterdag werd het in de loop van de dag veel minder, terwjjl het klasse. Zowel zaterdag als gisteren moest deze zeiler genoegen nemen met een tweede plaats. In de race van zaterdag was P. de Reuver degene, die aan de achtervol ging van Van Wijk ontsnapte en als eerste door de lijn ging, terwijl W. gisteren juist veel harder woei. dan de braa^d ai derdê werd afgVblLt": rT'he'idVdóren "i at' er weinir Ie Gls,<'ren was Jan Romkes de Vries Op beide dagen was er weinig te l prachtlg weg blJ de start en hlj bloe[ onbereikbaar voor Van Wijk, die vele plaatsen moest heroveren voor hU in tweede positie kwam. Opmerkelijk goed voer in deze wedstrijd by harde wind de 17-jarige mej. A. Roose, die als derde eindigde en veel strijd leverde met Van Wijk. In beide races werd W. Snijders vierde. Zijn zestiende overwinning in Seliijndel (NB) (Van een onzer verslaggevers) Opnieuw hebben de wielrenners uit Leiden en omgeving heftig van zich afgebeten in verschillende ritten. Met groot machtsvertoon zegevierde Gerben Karstens in de Ronde van het Witte Dorp te Rot terdam met op de tweede plaats Weer capituleren Piet van der Lans uit Sassenheim. In de tweede set moest Goris na 4-3 D°°r moeilijkheden met de derailleur ontging Bert Zoet giste ren een zege in de Ronde van Schijndel (N.B.). Hij moest in deze amateurkoers over 100 kilometer nu genoegen nemen met een twee de plaats. De 13e ronde van het Witte Dorp te hand:return,"^"als 4dropshot"over"het Rotterdam over een afstand wan 100 km net kwam. gaven de Rotterdammer 3-2 wederom een succes voor de Weg was de zekerheid in de acties van Leidenaar Gerben Karstens. Vorig jaar Van Eysden. Goris maakte nog drie spellen achtereen, 5-3, en toen mocht j Van Eysden nog met een perfecte drop- shot 5-4 laten aantekenen, de set-winst liet Goris zich nu niet ontfutselen, 6-4. 4-3 weer capituleren voor de forehand en aansluitende volley van Van Eysden, 4-4 5-4 voor Van Eysden met een doorbraak op love door Goris service, en 6-4 dank zij service en smash. Sterk aanvallend met diepe forehands en backhands liep Van Eysden naar 3-1 in de derde set. Vrouwe Fortuna bracht een vertwijfeld aanvallende Gons terug in het verhaal. Een „hout-smash" en een dito back- Simpele missers Na de rust was het Van Eysden die het gevecht leidde, op 5-3 kwam, en toen als solo gereden heeft. Van start af Direct na het startschot „spoot" Kars tens uit het peloton weg en begon aan zijn solo. Drie ronden duurde het, toen kreeg hij gezelschap van de Rotterdam mer Stolk. Karstens, die Stolk had zien komen wachtte op de Rotterdammer. Samen gingen zijn in hoog tempo verder. Het duurde niet lang of men streek op het peloton neer. Uit het lang- gerekte veld was inmiddels een zevental met 9—7, 2—6, 6-^4 en 6^3 over Cluck renners gedemarreerd, o.w. v. d. Lans. De McKinley en Dennis Ralston, waardoor Jager (Den Haag» en de Rijnsburger Mexico een 21-voorsprong kon nemen. Schijf die debuteerde als amateur. Kars- Gisteren ging die voorsprong teniet, tens bleef niet langer op zijn lauweren doordat de Amerikaan Cluck McKinley rusten en sprong wéér weg. Nu geheel al- met 6—4. 7—5, 10—8 in het derde en- leen, want Stolk bleef achter in het pelo- kelspel de meerdere bleef over de Mexi- ton. Enorm hard ging de Leidenaar op caan Mario Llamas. jacht naar de zeven man, die vooruit wa- Het laatste enkelspel, dat de beslissing j ren en slaagde erin de groep te achter- moet brengen, kon wegens hevige regen i halen. Het hele veld was nu gedubbeld, nog niet worden gespeeld. behalve Piet van der Lans. De Sassen- Mexico verrassend sterk tegen Amerika Mexico heeft voor een verrassing ge zorgd in de Davis Cup ontmoeting te gen de Verenigde Staten, die te Cleve land wordt gehouden. In deze ontmoe ting, de finale van de Amerikaanse zone, zegevierden zaterdag in het dubbelspel zowaar de Mexicanen Palafox en Osuna won het Swifllid toen nog nieuweling ook. Ditmaal won de sterke Leidenaar met groot machtovertoon en reed alle favorieten op één of meer ronden. Slechts één renner in deze koers, die door het hoge tempo in een ware „slachtpar tij" ontaardde, werd niet gedubbeld. Het was ook al een renner uit de streek n.l. de goed rijdende Piet van der Lans uit 1 Sassenheim. De man uit de bollenstreek J werd dus tweede. De prestatieprijs was eveneens voor winnaar Karstens, aange- heimer was n.l. alleen op pad gegaan. Tweemaal winnaar Een mooi resultaat boekte W. Spaar garen die er tegen de kampioenschappen weer goed in schijnt te komen. Twee maal werd hij als winnaar in het 16 M2 Streepklasse veld geboekt. Zaterdag was Jan Blonk tweede voor J. van Rietscho ten, terwijl gisteren Jaap Botterweg achter Spaargaren eindigde. Botterweg had aanvankelijk de leiding gehad, maar moest ten slotte zwichten voor Spaar - garen. P. Spaargaren werd derde. Jacq. Karstens, die gelijk door wilde gaan naar Kraan toonde weer eens zyn kwaliteiten, v. d. Lans. kreeg daar geen kans voor en m de voor hem nieuwe Valkenklasse, werd steeds teruggehaald. Uiteindelijk Bracht hij het zaterdag tot een 5de lukte het Gerben wel en hij ging op jacht plaats achter ir. H Zuiderbaan. mej. naar v. d. Lans. Het lukte niet meer. wel Ans de Wit. E. J Hoppe en H. Kirke- werd het peloton, dat inmiddels sterk ge- nier. gisteren liet hij eens zien wat pla- dund was onder het voortdurend jagen neren is bij harde wind. Vanuit een nogmaals gedubbeld. Inmiddels was „Plu vrijwel hopeloze positie achter de leider vius" óók mee gaan spreken en toen de h. Kirkemer stoof hij met een enorme Swiftrijder weer alleen op stap ging, het peloton vooraf, ging het wat voorzichti ger aan. Geheel alleen reed Karstens de laatste kilometers en ging onbedreigd als welverdiende triomfater over de finish. Piet van der Lans kreeg hij niet meer te zien. Deze werd op één minuut goede tweede, 3. M. Paul «Den Haagt op l'i ronde. 4. Peters (Haarlem) op 1% ronde. 5 W. de Jager (Den Haag) op 1'. ronde. 6. v. d. Flier op 1H ronde. De Rijnsbur ger werd op 2H ronde 13e. Zware koers In het Noordbrabantse stadje Schijndel gingen een honderd amateurs en onaf- hankelijken gisteren van start voor een rit over kilometer. Reeds na twintig ron den ging Jan Jansen op pad met in zijn snelheid naar voren. Kirkenier kon tegen dit geweld niets uitrichten en moest tenslotte nog vechten om zijn tweede plaats tegen E. J. Hoppe zeker te stellen. Egon Rolf v d. Bauman werd vierde. In de Pampusklasse waren slechte stars van Henk de Ruyter de oorzaak, dat hy niet tot eerste plaatsen kon komen. Zaterdag had G. Biesot de pech met G K. Pauli achter zich aan de verkeerde kant van een vlag te varen waardoor de kop verspeeld werd. Nu won na een ge vecht met J. Greevelink mej. G. v. d. Berg. terwijl De Ruyter derde werd. Gisteren wist De Ruyter wel aan kop te komen, maar toen de wind in het tweede kruisrak te hard werd voor zijn bolle zeilen moest hij zich laten passe- aen ging jan Jansen op pao mei in zijn ren door F Kat L A L v Dyken werd kielzog Theo Nikkese. Niet veel later derde sprong ook de Sassenheimer Bert Zoet Jockey Vandenren tromfeerde driemaal Umberto klopte Vlieger D op de streep (Van onze medewerker) In het amatrice-kampioenschap toonde Theo Messldor zijn allerbeste vorm Xema S begon met een dodelijke startfout en Trabant wees met vrij grote voor sprong het veld de weg. Voor de tribune volgden Toomel D, Harley, Sammy Mars en Theo Messidor, die niet minder dan 80 meter aan de kop moest geven. Aan de overzijde begon Theo zijn opmars, ging in vijfde positie de voorlaatste bocht door, spoot by het ingaan van de rechte lün van zijn tegenstanders weg, en triomfeerde, bekwaam gereden door Attie van Rijswijk, overtuigend in 1.22.8 km- tijd. Harley, gestuurd door mevr. Dooyeweerd, werd tweede voor de buiten wedden schappen lopende Sammy Mars, die Toomel D op de vierde plaats hield. Jo v. d. Berg nam met Zonneglans in de openingsdraverij, na een fout van de leidende Zeppeline, de kop. Zanto (Bos veld), trachtte steeds de leidster te be naderen, doch dit had meerdere foutjes tengevolge, en deze bleef tweede achter de in 1.29.9 zegevierende Zonneglans. Zeppeline (Hof) eindigde als derde. In de Johanne N-prys werd X Double Six (Smit) voorzichtig op de benen ge bracht en na aanvankelijk in vierde positie te hebben gelegen ging zij kort voor de bovenbocht naar de eerste plaats en behield deze tot op de finish, hetgeen een 1.30.7 triomf opleverde. Xandor fou- teerde meerdere malen en de foto be sliste dat de spannende aankomst tus sen de volgende drie als uitslag had: Xylander V. Y Dunst. Yucatan Hanover. De Josephine V-prijs zag lange tijd Xandro S cHeynem op kop. De hem volgende Yssel (Streng) werd na enige tijd uitgeschakeld. Tot halverwege de rechte lyn lag Xandro nog aan het hoofd, doch deze viel terug en toen de aanvallende Wilfield fouteerde. nam de jonge S. Siderius met Ysvogel S de lei ding en won overtuigend in 1.27.7 km.- tijd. Wilfield bleef tweede voor Xandro. In de Judge's Dochterprijs leidde Walnut Erebus vrij lang. doch miste in het rechte eind de kracht om door te zetten. Yberflöte (Hoejenbos) bevestigde zyn prima vorm door in 1.26 3 km. tijd te zegevieren. Eerenberg werd met MOTORSPORT Toestand Oosterbaan nog steeds ernstig De toestand van de Nederlandse mo torrenner Gijs Oosterbaan, die op 7 augustus bi) een wedstrijd op het circuit van Chester bij een valpartij ernstig aan het hoofd werd gewond, is volgens de be handelende geneesheer van het zieken huis van Chester, waar Oosterbaan ver pleegd wordt, nog steeds ernstig. Bij de training te Pardubice voor een internationale lange afstand wedstrijd is de Wescduitse motorrenner Ernst Stiegl- meier in botsing gekomen met de Tsjech Dunasek. De Duitser is tijdens het ver voer naar het ziekenhuis overleden. Du nasek is zwaar gewond in het hospitaal opgenomen. F.D.-klasse In de Flying Dutchman klasse wis selden Jan Bol en E. Freeh van plaatsen. Zaterdag won Bol voor Frech en giste ren was het juist andersom. Koos de Jong had het in het kwalitatief niet sterke Finnenveld vrij gemakkelijk en behaalde twee overwinningen. H. F. v. d. Rest werd tweemaal als tweede geno teerd. In de Drakenklasse gingen de eerste plaatsen naar A. Visser en drs. Jan Bier. terwijl ir. J. C. P. Hofkes in beide wed strijden tweede werd. In het zeer goed bezette Stemklasseveld won J. Visser na een felle stryd met Frank Loozer en C. Prins werd derde. Gisteren waren er geheel andere zei lers aan de kop en zeker niet de minste, want winnaar werd de ex-kampioen Ton Amons, die lang niet aan wedstrijden deelnam. P. J. Oly werd tweede en K. de Boer derde. Verdere uitslagen: 12-Voetsjollen, zaterdag: 1. F. Speek- mann; 2. P. Bulters; 3. J. M. de Jonge. Zondag: 1. J. M. de Jonge; 2. P. Bul ters: 3. M. C. v. d. Spek. Jeugdklasse, zaterdag: 1. G. Kaars Sijpesteyn; 2. R. v. d. Want; 3 K. Nater. Zondag: 1. R. v. d Want; 2. K. Nater. 3. G. Kaars Sypersteyn. 12 M2 sharpies, zaterdag: 1. B. Kraan; 2. T. Vlek; 3. T. Botter Zondag: 1. J. van Staveren; 2. C. Guldemond; 3. drs. F. Udo. Olympiajollen, zaterdag: 1. T. N. de Vries; 2. N. J. Keyzer; 3. K. Husslage. Zondag 1 C. A. A. Visser; 2. N. Keyzer; 3. K. Husslage. Vaurienklasse, zaterdag: 1. R. Swart; 2. H. D. Teenstra; 3 D. de Vries. Zon dag: 1. H. D. Teenstra; 2. D. de Vries; 3. E. Timmer. F.J.-klasse. zaterdag: 1. H. Heineke; 2. A E. Dudok van Heel jr.; 3. mej. A. Vunderink. Zondag: 1. H. A. Weber; 2. A. E. Dudok van Heel jr.; 3. H. v. Does burg. Hometklasse. zaterdag: 1. M. Dudok v. Heel; 2. J. Veis; 3. T. Teilegen. Zon dag: 1. M. Dudok van Heel; 2. J. Veis; 3. M. Engel. Oud Jollenzeilers1. A. A. v. Tien hoven; 2. J. Stoutenbeek. weg, die Althuizen en Russens meekreeg en later ook Bart van der Ven. Dit zes tal slaagde erin een ronde voorsprong te nemen en te behouden. Acht ronden voor het einde liep Bart van der Ven weg uit het groepje. De enige, die hem kon vol gen, was de sterke Bert Zoet. Gezamen lijk kwamen zij op honderd meter, maar door een defect aan zijn derailleur kon Bert niet in aanmerking komen voor de Die ging dus naar Bart van der Ven uit Vlijmen. Tweede in deze voor hem zeer zware koers werd Bert Zoet, 3. Theo Internationale motorwedstrijden .„tnrn|,„n iftn i.™ zerr i«4re kocis vtciu ucu o. tutu i in Zandvoort is gistermiddag op het Nikkese-Siebeeewald, 4. Jan Jansen, circuit de resde wedstrijd in de 50 ec Nootdorp, 5. Leo Althuizen, Den Haag. De nieuwelingen van Swift reden in de Haarlemmermeer een clubrit over 72 km. klasse verreden met als inzet de Coupe d'Europe. De Duitse rijders toonden zich de sterksten, hoewel zo nu en dan de Nederlanders een klein woordje moch ten meespreken. De favoriet Anscheidt De uitslag was: 1. Odijk (Alphen) 1.56.25 reed 7 ronden lang aan de kop. werd v. d. Werf (Alphen», 3. Sikking (War- even bedreigd door zijn landgenoot Ro- mond), 4. Akerboom (Roelofarendsveen» senbusch, maar diens vreugde duurde Adsp. reden 40 km. Hier was de uitslag: slechts een ronde. Anscheidt sloeg fel 1. J. van Beek (Hazerswoude) 1.35.2; v. d. Maat (Leiden», 3. Balkenbrug (Al phen), 4. Boere (Hazerswoude), 5. v. d. Hulst (Zoeterwoude). In de Ronde van Oosterhout werd Piet Kooiman (Rijnsburg) 7e bij de amateurs en B. Odijk 11e bij de nieuwelingen. In de Ronde van Strijen werd Odijk derde. Bij de militaire kampioenschappen legde A Kloosterman (Leiden» beslag op de elfde plaats en in de Ronde van Schijn del voor adsp. werd Peter de Jongh uit Roelofarendsveen tweede. terug, werd met flinke voorsprong eerste en legde daardoor beslag op de Coupe d'Europe. Rossenbusch werd een goede tweede, gevolgd door zyn landgenoot Geldlicht. Eerst na dit drietal kwamen de Ne derlanders Van Koeveringe en Van Don gen resp. op de vierde en vijfde plaats aan. Er konden deze middag vijf na tionale kampioenen worden uitgeroepen. In de 50 c ,c asse werd het Van Koe veringe (30 punten), in de 125 cc ju nior klasse was het Bras (28 punten) ;n de 250 cc klasse Schuld (28 punten), in de 350 cc klasse Gadellaa (28 pun ten) en in de halve liter klasse, 500 cc klasse. Smit (28 punten). De wedstrijden hadden een vlotWL verloop, waren in het algemeen span nend en verliepen zonder ongevallen. In het bijzonder viel op het fraaie rijden van de Hagenaar J. L. Huberts, die met zyn Honda bijna recordtijden beteikte. 50 cc klasse nationaal: zes ronden 25.158 km: 1. L. Neeleman «Bergschen- hoek), Iton. in 17.15.5 gemiddelde snel heid 87,460 km. 125 cc klasse: zeven ronden. 29.351 kkm.: 1. W. J. J. Bras jr. (Assendelft), Ducati, 16.01.6, 109.888 km. 250 cc: acht ronden. 33,544 km: 1. J. P. Huberts (Den Haag). Honda. 15.22.5, 130,906 km. 2. W. Buitenbos (Leiden), Aermacchi, 16.22.6, 122.901 km. 350 cc: acht ronden 33,544: 1. J. Vogelzang (Amsterdam), Norton, 15.59.2 126.820 km. 500 cc klasse: acht ronden 33,544 km: 1. J. Vogelzang (Amsterdam), Norton 15.28.6, 130,043 km. Yvonne Hollandia tweede voor Yper- moron. De door vijf paarden betwiste slot- koers had door uitschakeling van Uranus en Way Jewel weinig om het lijf. Alleen de eindstrijd tussen de steeds leidende en buiten weddenschappen lopende Vlieger D en Umberto (W. Leeuwen kamp) was imponerend en op foto klopte Umberto op de streep Vlieger D. Qui Suit, op wiens eindspurt velen hun hoop hadden gevestigd, viel in galop en werd op afstand derde. Jockey Vandeuren was zeer succesvol door driemaal te zegevieren. De ren om de Thor-prijs over 1350 meter gaf een hevige strijd tussen twee van de acht deelnemers. De foto wees uit dat deze nek-aan-nek-race met miniem verschil was gewonnen door Easter Monday (v. d. Kraats) voor Country Girl (Vandeuren). Op 1*4 lengte werd Fairey Maid (Delbrassinne» derde. De ren om de Generaal Baron van Heemstrabeker werd met groot vertoon van macht gewonnen door Sambo van de Noordwykse eigenaar-trainer F. J. Frowein, gereden door Vandeuren. Op de streep had de Merry Minstrel-zoon vier lengten voordeel op Expectation (v. d. Kraats), die op haar beurt Soli- man (v. Dijk» met 13 4 lengte op de derde plaats hield. In de Gouden Droom verzekerde Van deuren met May Fair zich een snelle start van de leiding en deze won van start tot finish op zekere wijze. Op 2'j lengte volgde Coldwater (v. d. Harst». Met onderling klein verschil werden Golden Arrow en Phrolic derde en vierde. Ook de laatste ren was voor Vandeu ren; nu voerde hij Rex Mundi naar de overwinning. Op 1 lengte volgde v. d. Kraats met Deer Gallows, met 1 lengte gescheiden van Willibald. De uitslagen lulden: Junior Axkltprljs: 1. Zonneglans (J. M. v. d. Berg) (1.29.9); 2. Zanto; 3. Zeppe line. Tot wl. t 4.30, pl. 2. 3.20. 2.40. kop pel 10.80. cov. 8 80. Johanna N-prys: 1. X Double Six (P. M. Smit) (120.7); 2 Xylander V; 3. Y Dunst Tot.: wl. f 5 70. pl. 1.80. 1 30. 2. koppel 5.50, cov. 3 40. Josephine V-prys 1 Ijsvogel S (S. H. Siderius) (1.27.7); 2. Wilfield; 3. Xandro S. Tot.: wl. f3.80. pl. 1.60. 1.60. koppel 4.40. cov. 3.30. Amatrice-kampioenschap: 1. Theo Mes sldor (mej. A. M. van Rijswijk) (1 22 8); 2. Harley; 3. Sammy Mars. Vot.: wl f 1.50. pl. 1 10. 1.70. koppel 3.20. cov. 3 50 Judge's Dochterprijs: 1 Yberflöte (J. W Hoejenbos) (1263): 2. Yvonne Hol landia; 3. Ypermoron. Tot.: wl. fl.50 p» 1.20. 1 50. koppel 3 90. cov. 3 50. John D-prlJs: 1. Umberto (W. Leeuwen kamp) (1247); 2. Vlieger D (bulten wed denschappen); 3. Qui Suit Tot wl. f3, pl. 1 70. 1.60. koppel 7.10. eov. 2.80. De rennen: Thorprys: 1. Easter Monday (H. J v. d Kraats); 2. Country Glrl; 33. Fairey Mald. Tot..: wl. f2 60, pl. 1.20. 1.30. 1.30. koppel 8.80. COV. 5.80. Oeneraal G. J A. A. Baron van Heem. straprljs 1 Sambo (F. Vindeuren); 2 Expectation: 3 Sollman Tot.: wl fl.50, pl 1 20. 1 60. koppel 3 40. cov. 2 90. Gouden Droomprljs: 1. Mayfalr (F Van deuren: 2. Cold Water; 3. GGlden Arrow. Tot wl f3 80 pl 2.10. 7.80. 4 90. konoel 12 60. cov. 17.60 Strip the Wlllowprysr 1 Rex Mundi (F Vandeuren); 2 Deer Gallows: 3 Willi bald Tot wl f 3 70. pl. 3 50. 3 40. koppel 16 10. cov. 5 60. Totallsatoromzet: f 137.146.50, Koersen Groningen De uitslagen van de op gisteren ge houden draveryen lulden: Holly Scottprlls: 1. Xanthos Spencer (P E. Bron» (1.32.7); 2 Yeasty Hanover; 3 Y Volann. Tot.: wl. f5.90. pl. 2.40. 2.80, 2.80. koppel 6 80. cov. 7.50. Oefenlngprljs: 1. Antha Thelma (J. L. Bolt) (1.38); 2 A Lady H; 3 Anglla Ma- gowan. Tot.: wl. f8 10, pl. 1.40. 1.30, 120, koppel 4 70. cov. 3.50. Grote Prijs van Nederland. Ie heat: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.26.1); 2 Vrydag; 3. Vanadls. Tot wl. f3.60, pl. 2. 1 70. koppel 4.10. cov. 4.70. 2e heat: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1 263); 2. Vanadls; 3. Vrijdag Tot.: wl f2.20, pl. 1.50. 1.80. koppel 4.70. cov. 2.90. Definitieve uitslag door optelling der totaaltijden: 1. Quicksilver S 5 10.4; 2. Vrijdag; 3. Vanadls 6.11,5 en 5.11.9. Tectorprljs: 1. Uferlooper S (R. Bosma) (1.29 8); 2. Vauban B; 3. Wlko K. Tot.: wl. f20.50. pl. 2.90, 1 90, 1.90, koppel 30 60. cov. 6.50. X Goudenrljdersprys1. Wlnnlfred Hol landia (J. Zeeman) (1.30.8); 2. X Henny D; 3 Xlphlas W. Tot wl. f 17.70, pl. 5. 2 40. 2.10. koppel 12.60. cov. 8.10. IJsloperspriis. Ie afd.: 1. Zampa van Jz. (A S. Tesselaar) (1.36.3); 2. Zethes; 3. Zombra Hesperus Tot.: wl. f3.10, pl. 1.60. 2 40. 1.60. koppel 11.20. COV. 9 60. 2e afd.: 1 Zlpporah Scotch (E. Leeman) (1.36); 2. Zlzl's Juweel; 3. Zonnevogel S. Tot wl. f3 90. pl. 1.40. 1.70. 1.60. koppel 8 50. cov. 5 40. Totallsatoromzet f 92.804. STIRLING MOSS tweemaal snelste Stirling Moss heeft zaterdag te Good wood in een Ferrari de Britse TT-wed- stryd voor toerwagens gewonnen. Moss, die de race reeds zesmaal had gewon nen. legde de 102 ronden, in totaal 261,6 mijl. af met een gemiddelde snel heid van 86.62 mijl per uur. De tweede plaats was voor de Engelsman Parkes. eveneens met een Ferrari en de derde voor zijn landgenoot Roy Salvadori, die in een Aston Martin reed. Gisteren won Moss weer. Het be trof ditmaal een race voor formule 1- wagens op het 3 km lange circuit tuj de zuidzweedse stad Karlskoga. Hij arriveer- die te laat in Karlskoga om nog aan de training te kunnen deeinemen en startte daardoor in laatste positie. Na drie ron den had hij echter reeds de leiding en er bestond hierna geen twyfel over of hij zou winnen. Moss reed met Lotus de dertig ronde in 46 min. 16.8 sec. <gem. 120 km per uur). Tweede was de Zweed Joakim Bonnier met Porsche, die een achterstand had van 11,5 sec., en als derde ging over de eindstreep de Brit John Surtees met Cooper in 46.39.5. Ook de volgende plaatsen werden door Brit ten bezet, namelyk Roy Salvadori met Cooper en Tim Parnell, eveneens met Cooper.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10