LUCKY... THE REAL NT CIGARE RNATIONAL TE LUCKYIN NEDERLAND l.25 Claoryo LUCKY STRIKE Nationale Laiulbouwmanifestatie van 22 t.m. 26 augustus in Plantsoen YEB&w Ongewoon grote belangstelling voor veiling inboedel kassier Autocrossers leven bij de gratie van sensatie, stunts en spektakel Schoolboeken Zandvllet's Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 18 augustus 1961 Tweede blad no. 30429 Landbouw in Randstad Tribune bezweken bij een stierengevecht Tijdens een stierengevecht in Jimena de la Frontera in de Spaanse provincie Cadix is gistermiddag een gedeelte van geïmproviseerde tribunes op het ge meentelijke voetbalveld ingestort, in een val van verscheidene meters honderden toeschouwers meesleurend. Drie mensen kwamen om het leven en een vijftien tal zwaar gewond. Meer dan honderd moesten in ziekenhuizen worden opge nomen wegens verwondingen die niet levensgevaarlijk zijn. Twee honderd personen werden ter plaatse behandeld. Onder de doden be vond zich een kind van vijf jaar. De dochter van premier Macmillan, mevr. Catherine Amery, werd licht gewond. Het stierengevecht werd gegeven ter gelegenheid van feesten in het Andalu- sische stadje. Toen de tribunes instort ten ontstond paniek. Voorwaardelijke straf voor Franse commandant Het militaire gerechtshof in Parijs heeft gisteren de commandant Pierre Guillaume wegens zijn rol in de op stand in Algiers in april veroordeeld tot vier jaar voorwaardelijke gevangenis straf. Guillaume was de enige marine officier die bij de opstand betrokken was. Hij was marine-afgevaardigde van ex-generaal Maurice Challe, die tot 15 jaar veroordeeld is. STRAFVERMINDERING IN INDONESIË President Soekarno heeft ter gele genheid van onafhankelijkheidsdag aan 27.311 veroordeelden vermindering van straf verleend. De verminderingen va riëren van 1 tot 12 maanden. 5.778 ge vangenen zullen in vrijheid worden ge steld. Zij bracht een niet onaanzienlijk bedrag op (Van onze correspondent) Een legertje opkopers en vele honderden nieuwsgierigen drongen zich gister middag door de poort, die leidt naar het gebouw Timotheus in Rotterdam-Z. De politie-agenten hadden hun handen vol aan het enigszins in redelijke banen leiden van al die mensen, die de veiling wilden bijwonen van de goederen, welke waren ingebracht uit het faillissement van de overleden hoofd-kassier, de man die ervan wordt verdacht meer dan een half miljoen gulden te hebben verduisterd van de bankiers R. Mees en Zoonen, bjj welke firma hij gedurende 41 jaren een toon beeld van ijver is geweest. In het Plantsoen wordt momenteel koortsachtig gewerkt om de grote landbouw tentoonstelling „Landbouw in Randstad", die daar van 22 te.m. 26 augustus ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vebo wordt gehouden ,op tijd gereed te hebben. De Vebo, die zich in deze kwarteeuw sterk heeft geïnteresseerd voor de behartiging van de agrarische belangen in de Rijn- en Duinstreek en de verbete ring van de veestapel, ondervindt bij de samenstelling van deze expositie bijzonder veel medewerking van overheidsinstanties en het bedrijfsleven, die de inrichting van tal van stands voor hun rekening hebben genomen. A.s. dinsdag zal de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz, de tentoonstelling openen. „Landbouw in Randstad", w aarvoor ook de drie jongerenorganisaties uit de agrarische sector grote belangstelling aan de dag leggen, zal straks een uit voerig beeld geven van hetgeen er in deze sector allemaal omgaat. Zo geeft de stand van de Ned. Heide Maatschap pij een indruk van de hulpmiddelen, welke de moderne cultuurtechniek be zigt om een zo groot mogelijk rendement in de landbouw te verkrijgen, terwijl daarnaast aandacht wordt geschonken aan de maatregelen, welke kunnen wor den genomen om de bewoonbaarheid van het platteland in stand te houden c.q. te verbeteren. De Cultuurtechnische Dienst zal weer een ander facet belichten, t.w. de positie van de landbouw in de zich steeds uit breidende randstadagglomeraties. Dat de landbouw bij de voortschrijdende ont wikkelingen ook zijn tijd verstaat, zal tot uitdrukking komen in een groot aan tal beelden: oud en nieuw. In de stand groente en fruit zal wor den gewezen op de grote voedingswaarde, welke deze produkten hebben. Duidelijk zal worden gemaakt, dat groente en fruit ook bij de broodmaaltijden niet mogen ontbreken. Kaasmakerij en modelboerderij Voor de Inrichting van de zuivelstand zorgen het Nederlands Zulvelbureau, de Vereniging van Kaashandelaren en de Bond van Kaasproducenten. Een kaas makerij zal men in deze stand in wer king zien. Bovendien vinden er regel matig kookdemonstraties plaats. Bijzonder interessant belooft de mo delboerderij te worden; een complete boerderij met 9 melkkoeien, melkkamer, voederhok, kalverbox en de tasruimte voor hooi en stro. In een fokhok worden zeugen met biggen ondergebracht. Voorts komen er op deze expositie stands van het Produktschap voor Vee en Vlees, van de Stichting Slagersproef station, de Coop. Ned. Wolfederatie, het Produktschap voor Pluimvee en Eieren en het Produktschap voor Granen, Za den en Peulvruchten en zal aandacht worden gevraagd voor de toepassing van radio-actief materiaal in de landbouw voor bestralingen en dergelijke, zodat ze ker gesproken kan worden van een na tionale landbouw manifestatie. Zowel 's middags als 's avonds vinden op een in de Zoeterwoudsesingel gelegen vlonder muzikale uitvoeringen plaats. In het kader van deze jubileumviering wordt woensdag op het veemarktterrein een jongerendag gehouden en vrijdag d.a.v. een grote fokveedag, waarvoor vele waardevolle prijzen, w.o. een zilveren medaille van het Koninklijk Huis. be schikbaar zijn gesteld. De feestelijkhe den worden zaterdag 26 augustus beslo ten met een concours hippique op het voormalige UVS-terrein. Vijf dagen Vebo-feesf Het programma voor dit vijfdaagse Vebo-feest luidt als volgt: Dinsdag 22 augustus: 11 uur opening tentoonstelling, van 3.30 tot 6 uur Eerste Leidse Jeugdorkest en drumband De Burcht, 8 uur Sempre Avanti's Jong en Jolig. Woensdag 23 augustus: Veemarktter rein Jongerendag 8.30 tot 12 uur (ope ning door wethouder mr. J. Drijber); Plantsoen tentoonstelling van 3 tot 5 uur modeshow m.m.v. Kunst en Genoe gen: 8 uur cultureel programma m.m.v. De Burcht, Volksdansgroep Old Time Dansen, De Hajo's en de Vrijbuiters. Donderdag 24 augustus: De Waag re ceptie Vebo 3 tot 5 uur. Plantsoen ten toonstelling 3.30 tot 6 uur De Burcht, 8 uur Jong en Jolig met een Weense en Tirolershow. Vrijdag 25 augustus: Veemarktterrrein Fokveedag 8 tot 2 uur (opening door dhr. A. W. Biewinga, voorzitter „Het Landbouwschap" 2.15 uur défilé be kroonde dieren, met prijsuitreiking door mr. J. Klaasesz. Plantsoen tentoonstel ling 4 tot 6.15 uur marsconcert De Burcht, 8 uur Jong en Jolig. Advertentie Zoekt moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Tournee Jong en Jolig Zoals bekend, zal ook Sempre Avanti de komende Vebo-tentoonstelling in het Plantsoen opluisteren. Het optreden heeft plaats op het met bloemen ver sierde en door schijnwerpers verlichte platform in de Zoeterwoudsesingel. Het programma van Sempre ziet er als volgt uit: 8 uur 's avonds internationale cock tail, 9 uur een Weense revue, 10 uur Trioier show, 10.40 uur Nederlands pro gramma. Solisten zijn: Lyda Spaans, Nel de Vries, Tiny Arnoldus en Jo Zui- dema. Extra aandacht wordt gevraagd voor „De Jojanti's. Sempre Avanti en Jong en Jolig hebben nog meer op hun programma staan. Wij noemen: 28 aug. optreden in Katwijk aan Zee voor de badgasten, op uitnodiging van V.V.V. 7 september toneel- en muziekavond in Boskoop voor de afdeling van de Ned. Chr. Land- en Tuinarbeidersbond, 20 september jubileum-toneelavond in de Leidse schouwburg (15 jaar Sempre- toneel), 15 sept. Jong- en Jolig-avond voor de personeelsvereniging van de Kon Clubhuis, 20 oktober toneel en muziek in Prediker voor de afdeling van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale, 26 okto ber Jong en Jolig voor de Chr. Be sturenbond te Aalsmeer in de veiling hal Bloemlust. Een tentoonstelling in aanbouw. Circa 100 personen werken dage lijks in het Plantsoen aan de in richting van Landbouw in Rand stad". Het plaatsen van de voerbak in de modelboerderij. (Foto L.D /Holvast) Zaterdag 26 augustus: Plantsoen ten toonstelling 3 uur Kunst en Genoegen, 8 uur Jong en Jolig. Voormalig UVS- terrein Wassenaarseweg Concours Hip pique Bond van landelijke rijverenigin- gen van de LTB 2 uur. Gedurende al deze dagen is het ten toonstellingsterrein geopend van 10 uur 's ochtends tot 11 uur 's avonds. Terwijl in de poort drie auto's een Rambler Classic Super, die tot deze be zittingen heeft behoord, en twee van een andere failliet-verklaarde, werden bekeken, liep in het zaaltje de make laar en afslager J. Z. Lapair, heen en weer. „Ik zit al dertig jaar in het veiling vak, maar zoveel belangstelling heb ik nog nooit meegemaakt", zo verzekerde hij ons. Even na twee uur gingen de deuren van het zaaltje open; in een oogwenk was het vol gestroomd. Afslager Lapair liet zijn hamer op de tafel neerdalen, als teken dat de veiling was begonnen. Eerst, de auto's de Ram bler, 5000 km gereden, bracht f7500 op; de nieuwwaarde is f 14.000. Sommige artikelen, zoals een aktentas, een lucht ververser, een tafeltje en een schrijf machine gingen voor onbegrijpelijk hoge prijzen van de hand. Het had er veel van alsof men er graag een soort sensatietoe slag voor over had. Perzische tapijten er waren er tientallen leverden geen topprijzen op. Een grote fles cognac met zes glazen deed 50 gulden. Een zig-zag naaimachine f560; bij al deze prijzen kwam nog eens 15 veilingkos- ten. Een berg stropdassen, tafels van zes tegelijk, zakdoeken, een bontstola, horloges, het ging allemaal onder de hamer door. Het was een bijzonder roerige en ru moerige veiling, die echter een niet on aanzienlijk bedrag heeft opgeleverd. Na afloop verscheen een opkoper met auto's om het door hem gekochte af te halen. Een enorme T.V.-radio-pick-up- bandopname -combinatiemeubel, licht kronen, sjaals, kussens, een scheerkwast, aan dit alles moet een gedeelte van de honderdduizenden guldens zjjn besteed! Al met al maar een klein gedeelte Advertentie LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter wereld mefe LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle internationale luchtlijnen mee. LUCKY STRIKE ...wordt in practlsch alle landen ter wereld gerookt. Morgenmiddag bij de Kwaakbrug „In Ter Aar was het kortgeleden leuk. Er waren zo'n zevenduizend mensen en ze kregen heel wat sensatie te zien. In de eerste manche vlogen er al drie wa gens over de kop". Deze woorden van Willy Ruitenbeek tekenen de sfeer van de autocrosses. De Eerste Nederlandse Autocrossers Orga nisatie (E.N.A.C.O.) trekt met een groep van 25 mannen het land door om hier en daar „wedstrijden" te rijden. Ze ge ven grif toe, dat ze professionals zjjn, HENRY DUNANT MORGEN WEER IN LEIDEN Prachtige tocht en prima stemming De eetlust aan boord van de „J. Henry Dunant" stijgt met de dag, zo werd ons gisteravond medegedeeld, en er wordt al over gedacht om de nood rantsoenen te gaan aanspreken. Het Ro- de-Kruisschip, dat deze week met zeven tig zieken uit Leiden en omgeving een tocht maakt, is gisteravond omstreeks zes uur in Wemeldinge aangekomen na een prachtige en zonnige tocht. Zelfs de 2 uur, die het schip na het ver trek uit Sas van Gent voor de sluis in Terneuzen heeft doorgebracht, was niemand te lang. Er was namelijk veel te zien, zoals een bijzonder grote kust vaarder, die gelijk met de „Henry Du nant" werd geschut. De ontvangst in Wemeldinge heeft al le records gebroken! Van de meest uit eenlopende verenigingen waren hier de putaties aanwezig en de gezelligheid ken de geen tijd. Er werd van alles aange boden, zoals fruit, snoep en prentbrief kaarten. Hoogtepunten van de avond was een anderhalf uur durend concert van de plaatselijke harmonie. Vanochtend om 7 uur vertrok het schip uit Wemeldinge voor de langste tocht van de gehele week. Men hoept vanavond in Boskoop aan te komen. Als alles volgens plan verloopt, zullen mor genochtend omstreeks 9 uur de Alphense zieken van boord gaan, waarna het schip dan tussen 10 uur en half 11 in Leiden zal afmeren. voor amateurs ls het niet te betalen. Ze organiseren de wedstrijden, dragen de risico's en strijken er dus ook de ba ten van op. En ze weten, wat het pu bliek wenst. De mensen komen kjjken naar stunts ,naar spektakel, naar sen satie. Het is pas „leuk" als er een paar auto's op elkaar vliegen. Als er enkele over de kop gaan of wanneer er vehikels in een sloot terecht komen. De stunt, het spektakel, de sensatie is de levens adem van deze „wedstrijden". Als het een rustige wedstrijd is, gaat het niet goed. Wat dat betreft, heeft men er in Leiden goede hoop op. Het uitverkoren terrein aan de Kwaakbrug vlak voor bij het Lugdunumveld aan de Haarlem mertrekvaart dus is rondom voorzien van sloten. De baan zal er dicht langs gelegd worden. En bovendien hebben deze sloten het voordeel, dat het publiek erachter op veilige afstand gehouden kan worden. Het risico is zo tot het uiterste beperkt. Trouwens, de heer Rui tenbeek verzekerde ons, dat ook voor de renners weinig gevaar bestaat. In de vier jaar, dat de EJï.A.C.O. nu „wed strijden" organiseert zijn er maar heel weinig ongelukjes gebeurd. Het zijn bovendien ervaren coureurs, die ook morgenmiddag bij de Kwaak brug aan de start verschijnen om voor de zoveelste maal te rijden voor de grote wisselbeker. Er zijn twee in Duitsland gelegerde Amerikaanse militairen bij, Jacky Milton en Mike Thorn. Verder de gebroeders Duval uit Frankrijk, de Belg Cor Messing en zeer waarschijnlijk ook twee Duitsers. Johnny Jordaan zal voor de eer ste maal de startvlag heffen. In totaal worden er 5 manches, 3 herkansingsrit- ten, 2 halve finales en een finale ver reden, elk over 10 ronden. De uitreiking van de wisselbeker en de geldprijzen heeft 's avonds plaats in Ca fé Sport te Oegstgeest. Binnenkort zal een grootscheepse po ging worden gedaan om voor de kust van Zuldwest-Afrika diamant uit de zeebodem te halen. Volgens de in Windhoek geves tigde Marine Diamond Corporation, die een concessie ten noorden van de Oranje rivier heeft gekregen, wordt een grote op brengst verwacht. Aardolie in Suriname Volgens het Surinaamse dagblad „De West" heeft de geologische mijnbouw- kundige dienst enige tijd geleden borin gen verricht naar drinkwater in het dis trict Commewijne. Tijdens werkzaam heden te Alliance vond men kalkafzet- tingen, die geologisch beschouwd een sterke aanwijzing zijn voor de aanwezig heid van aardolie. Ook buitenlandse la boratoria bevestigen die indruk. Derge lijke kalkafzettingen vindt men ook in aardolie-producerende delen van Oost- Venezuela. Nieuwe energiebronnen Op 21 augustus komen ongeveer 400 geleerden, technici, zakenlieden en amb tenaren in Rome bijeen om te bespreken op welke wijze de zon, de wind en on dergrondse warmte aan de mens dienst baar gemaakt kunnen worden teneinde zijn leven gemakkelijker te maken. De conferentie is georganiseerd door de Verenigde Naties. Deelnemers uit zeven tig landen zullen meningen en ervarin gen uitwisselen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Sablna Frieda, dr. van L. H. Schotel en J. H. M. Rakers; Ellen Caroline Hanna, dr van A. C. Bobbert en A. M. J. Dolk; Geer tje, dr van T. Smits en B. H. Gierman; Jeannette Catharine, dr van P. L. Wakka en J. de Graaf; Luciènne Sakoentala, dr v. S Gena en W. M. F. Struik; SJouke Adria- na Maria, dr van G. F. M. Schimmel en C. Wagenaar; Theresia Afra Maria, dr van J. H. Kempers en J. P. v. d. Berg; Maria J. Gertrudls, dr van J. W. van Venrooij en M. A. J. Fleuren; Maria Elizabeth Martina dr van F. P. de Jong en M. M. van Vliet; Jansje Lena, dr van G. Pauw en L. Boter- mans. GETROUWD: Wegman en G. E. Röling; J. G. W. Vreljllng en H. M. E. Otte; J. van Laar en A. M. van Zeist; S. van Es en G. B. Ko renhof; W. D. A. Strijk en E. J. M. Koster; H. A. Schlpaanboord en E. Provlly; C. J. J. Vos en J. C. van der Mark; P. Keijzer en C. W. Koet; C. A. Hoogduin en H. Varen kamp; J. Ouwerkerk en J. W. M. Visser; W. Gijsman en C. M. Heijmans; P. Dool en S. Marijt; J. H. F. Grondel en J. Blansjaar P. A. van den Boogaart en A. S. Verhoog; L. Platteel en A. F. Blok. OVERLEDEN: W. Stouten, 61 Jaar, echtgen. van R. Pet H. E. Wagemans, 69 Jaar, echtgen. van F. X. van Bemmel; G. van der Vos, 64 Jaar, man; C. de Groot, 76 jaar, man; P. C. van Bohemen, 54 jaar, echtgen. van P. F. W. Sanders; B. Eggink, 61 Jaar, man; H. Boom, 63 Jaar, man. Indonesische verklaring in V.N. over N.-Guinea De Indonesische delegatie bij de V.N. heeft gisteren ter gelegenheid van de Indonesische onafhankelijkheidsdag een verklaring uitgegeven, waarin wordt ge zegd dat de politiek van Indonesië „ge grondvest is op toepassing van de Fantsja Sila (de vijf pijlers) op het internationale vlak", maar dat deze po litiek niet altijd „goed begrepen en gewaardeerd wordt". Over Nieuw-Guinea zegt de verklaring dat „het beëindigen van de onwettige Nederlandse bezettingen de daaruit voortvloeiende liquidatie van koloniale overblijfselen om vrede te vestigen in Zuid-Oost-Azië nog steeds in zekere kringen weerstand ontmoet". H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. BOEK. EN KANTOORHANDEL HAARLEMMERSTR. 117A - LEIDEN „Geen onmiddellijke actie" De Indiase minister-president, Nehroe heeft gisteren in het parlement ver klaard niet te kunnen verzekeren, dat er geen gewapende macht zal worden gebruikt om het Portugese gebied Goa aan de voorindische kust te verkrijgen. Hij zei echter ook dat India niet on middellijk tot actie zal overgaan on jhet gebied in te lijven. De Portugese vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties heeft gisteren een communiqué uitgegeven waarin de diase beslissing de enclaves Dadra en Nagar Haveli in te lijven, ongeldig wordt genoemd. Zeven jaar geleden hebben nationalistische vrijwilligers deze twee Portugese enclaves onttrokken aan het feitelijke gezag van de Portugezen. Da- dra en Nagar Haveli maken deel uit van Daman, een Portugees gebied aan de kust. moet DODELIJKE ONGEVALLEN De 46-jarige A. Hofman uit Gro ningen is gisteravond op de Afsluitdijk bij een autobotsing gedood. Hij bestuur de een personenauto en reed tussen Breezanddijk en het monument tegen een geheel verlicht stilstaande vracht wagen. Van de mede-inzittenden, de heren L. Hofman. M. Schoten en K. Brauwer allen eveneens uit Groningen, liepen de eerste twee ernstig letsel op. De auto werd zwaar geschadigd. In Bilthoven is gisteravond een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 72- jarige heer K. Konijnenburg wonende aan de Haydnlaan te Bilthoven, die op de Paltzerweg in de richting Den Dol- der fietste, gedood werd. Hij stak on verwacht de weg over. De bestuurder van een hem achterop komende personen auto kon een aanrijding niet meer voor komen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis Berg en Bos te Bilthoven gebracht, waar hij later op de avond is overleden Gistermiddag is het 6-jarig doch tertje van de familie H. Prins te 't Harde, op het erf van de buren onder de achterwielen van een vrachtauto ge raakt en dodelijk verongelukt. GESTEGEN VERKOOP VAN PERSONENAUTO'S „In de periode van maart tot en met juni heeft de verkoop van nieuwe per sonenauto's en combinatieauto's een stij ging te zien gegeven van ruim 25 In deze periode heeft de verkoop van nieuwe auto's zich bewogen tussen de 12.000 en 13.000 eenheden", aldus een mededeling van de Nederlandse er- eniging „De rijwiel- en automobiel-in dustrie" (RAI). In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn ruim 79.000 kentekenbewijzen afgegeven, tegen ruim 63.000 in 1960 Het wordt overigens niet onmogelijk ge acht, dat de verkoopresultaten in de naaste toekomst de invloed van de in middels verscherpte afbetalingsbeschik king te zien zullen geven, zo wordt aan deze mededeling toegezegd. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zoetermeer (2de pred.pl.) C. Vos te Bennekom. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Norwitz (Ontario. Canada) A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Zwingli-bond over de zaak Smits Kom op beslissing terug! „Terwille van de zuiverheid der ker kelijke rechtsbedeling" heeft de Zwingli- bond (vereniging van wezenlijkvrijzinnig protestanten) de generale synode der Ned. Herv. Kerk verzocht er bij naar breed moderamen op aan te dringen „om terug te komen op zqn ongelukkige beslissing en om het gewenste gesprek met prof. dr. P. Smits te bevorderen". De Zwingli-bond, die het vreemd vond, dat het breed moderamen een dergelijk vergaand besluit nam enkel op grond van het feit dat prof. Smits niet gene gen was verder met de Raad voor kerk en theologie van gedachten te wisselen, is van mening, dat er voor een gesprek allerlei wegen zijn. Aan de hand daar van kan een leeruitspraak worden ge daan, zo meent de Zwingli-bond, opdat eindelijk duidelijk worde, wat naar het oordeel van de generale synode onder het „weerspreken van het belijden der kerk" begrepen moet worden. De Zwingli-bond meent dat prof. Smits zijn redenen had om zich aan het gesprek met de Raad voor kerk en theologie te onttrekken. „Wij achten het ten zeerste in strijd met de belangen en waardigheid der kerk wanneer uw breed moderamen geen andere wegen zocht om tot een door u gewenst ge sprek met prof. Smits te geraken. Uit pastorale overwegingen was dit laatste o.i. geboden geweest. Prof Smits heeft zich in het geheel niet op definitieve wijze aan het gesprek onttrokken, maar heeft slechts een door u daartoe vast gestelde weg afgewezen om gegronde re denen". zo schrijft het bestuur van de Zwingli-bond aan de generale synode van de Ned. Herv. Kerk. Ds. J. Kerekes overleden Zeer plotseling is in Exlo, waar hij zijn vakantie doorbracht, overleden ds. J. Kerekes. Ds. Kerekes was predikant van de hervormde gemeente te Waver - veen. In 1918 werd hij in Hongarije gebo ren. In zijn vaderland studeerde hij theologie. Later kwam hij naar ons land waar hij in Utrecht ging studeren. In 1952 werd hij tot predikant bevestigd door prof. dr. J. Severijn. Sinds dat jaar diende hij de gemeente van Waverveen. De begrafenis heeft a.s. zaterdag, na een rouwdienst in de kerk van Waver veen, plaats. Protest tegen plannen voor crematorium De kerkeraden van de Chr. Geref. Kerk, van de Geref. Kerk (vrijgemaakt) en van de Geref. Kerk te Barendrecht, van de Geref. Kerk van Rijsoord en van de Geref. Kerk te IJsselmonde hebben zich in een brief tot het college van B. en W. van Rotterdam gewend. Hier in wordt geprotesteerd tegen de be staande planned voor de bouw van een crematorium in Rotterdam-zuid. In dit schrijven zeggen de kerkera den o.m., dat „uitbreiding van de ge legenheid tot lijkverbranding zeer zeker nog een verdere stap in de verkeerde richting zou betekenen". De kerkeraden hebben het college verzocht zijn me dewerking aan de plannen voor het cre matorium te onthouden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3