dubbel lekker QUICK BOYS DWONG VOLENDAM DRAW AF half zwaar Goede generale repetitie van UVS tegen technisch bekwaam RCH: 2-2 Aanzienlijk versterkt LFC won van Zaandijk Beide Leidse doelpunten kwamen van 't hoofd van Cees van Leeuwen PELE BLIJFT IN BRAZILIË Levendig voetbalveel sensatie en acht(!) doelpunten in Katwijk Roodenburg sloot aardig duel tegen RCH met verlies af (2-4) RADIO TELEVISIE WIELERVARIA MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 Advertentie (dubbel) LEKKER MAN Aantrekkelijk voetbal in Kikkerpolder jA zUde, waar een rammelende defensie keer op keer aan stukken gespeeld werd. Dat RCH desondanks niet verder kwam dan 1-2 na een soloren van linkshalf Kruyer mag een wonder heten. Na de thee ging het heel wat beter. UVS was over het algemeen iets sterker, maar Van der Schilden was ongenaakbaar, hoe veel en hoe hard er ook werd ge schoten. Slechts voor een kopbal van Cees van Leeuwen uit een corner van Koos van Weerlee moest hij het hoofd buigen. Deze 2-2 stand was dik en dik verdiend. Met nog meer belangstelling zien wy uit naar de eerste competitiewedstrijd. Volgende week in Helmond tegen Hel- mondia '55. De „Zwarte Parel" van het Braziliaanse voetbal, Edson Abrantes de Nasco- mento. wereldberoemd onder de naam „Pele", heeft zaterdag zijn contract met F.C. Santos voor vier Jaar ver lengd. Als premie schonk Santos hem een be drag van anderhalf miljoen cruzeiros (37.500 gulden). Boven zijn salaris, waarnaar men slechts raden kan, daar Santos dit strikt geheim houdt, krijgt Pele jaarlijks een premie van 2.5 miljoen cruzeiros, welk bedrag hem in 1965, wanneer zijn contract afloopt zal worden uitbetaald. Dit is totaal dus 10 miljoen cruzeiros, of wel 250.000 gulden. Brazilië kan ruimer ademhalen, nu Pele dus de eerstkomende vier jaar voor het Braziliaanse voetbal behouden is. Immers, het was geheel niet onmoge lijk. dat Pele naar Europa zou ver trekken. waar verscheidene clubs hem en zijn club voor een transfer hadden benaderd. Jany Schilder stelde teleur Amateurs oefenen voor grote strijd r*. V - 'flIL L -..-.v (Van een onzer redacteuren; UVS heeft gistermiddag in de Kikkerpolder tegen RCH zijn waarschijnlijk competitie-elftal aan het Leidse publiek voorgesteld. Het moet gezegd: een prettige kennismaking. En dat waarlijk niet alleen door het 22 eindresultaat tegen de technisch bekwaam, aan vallend levendig en gevaarlijk en verdedigend zeer solide spelende Haarlemse ploeg. Had de ex-Elinkwijk-doelman Van der Schilden zijn heiligdom vooral in de tweede helft niet zo fabelachtig ver dedigd. dan zou de uitslag nog gunstiger zijn geweest voor de in rood-wit gesto ken Leidenaars. Hetgeen men an te ken Leidenaars. Hetgeen men dan te vens als een compliment kan zien voor de dag kwam dan wR in lange tyd daar hebben gezien. Jan Verhoeven was 'nog) wel niet de afmaker, die men wellicht verwacht had, in ieder geval bleek hij een nuttige spelverdeler, een goede leider van de aan val, die door het verrassend goede spel van de beide binnenspelers Piet van der Lippe en Cees van Leeuwen, vaak tot gevaarlijke acties kwam. Van de buiten spelers kon Koos van Weerlee ons het meest bekoren, zonder dat Wim van Kampen onder de maat bleef. Maar de beide voorzetten (een uit een corner), waarmede Koos van Weerlee tweemaal Cees van Leeuwen in staat stelde met een kopbal gelijk te maken, misten wij toch node aan de andere zijde. Hard gewerkt In de middenlinie werkten George Breitner en Theo van Kampen erg hard en nuttig, zonder nochtans er geheel in te slagen het gat op te vullen. In de tweede helft ging het wat beter, vooral omdat zy toen minder assistentie aan de defensie behoefden te geven. De verdediging was namelijk niet te best van start gegaan. In de eerste speelperiode kon men soms alleen maar met kunst- en vliegwerk het overal drei gende gevaar bezweren, vooral door het falen van André Hak. Maar ook Jan Kluivers en Jac. van Leeuwen lieten hun directe tegenstanders vaak te veel vrijheid. Dat de schade toen tot maar twee doelpunen beperkt bleef, verwon derde eigenlijk vriend en vijand. Gelukkig herstelde het defensieve deel van de Leidse ploeg met uitzondering van Frits van Duyl in de goal, die wij geen fout zagen maken zich na de rust, greep toen weer steeds rustig en zeker in en al kregen de Haarlem mers nog enkele kansen, ze waren heel wat minder talrijk dan voor de pauze, i Alles bij elkaar: ondanks de nog zwak- ke momenten was het een genoegen de- ze UVS-ploeg aan de gang te zien, j vooral door het frisse spel en de pret tige schotvaardigheid van het aanvals- I quintet. 0*i£ «ftï**» Jan Verhoeven in hevig duel met de voortreffelijke Haarlemse spil Spaan en doelman Van der Schil den. De Hongaar Nanai (3) kijkt toe, hoe het zal aflopen. (Foto L.D./Holvast) Verwarring RCH dat drie handige en rappe Surinamers en een stevige Hongaarse linksback in de gelederen telde ging met een teruggetrokken midvoor van start. Dit ongewone spelpatroon bracht vooral André Hak in verwarring, waar door reeds na drie minuten het eerste doelpunt ontstond. Linksbinnen Koning kon vrij voor doel rustig langs de uit gelopen Van Duyl plaatsen (0-1). Een juweeltje van een doelpunt bracht na een kwartier de partijen op gelijke voet. Volgens het „boekje" kwam de bal uit een van de vele snelle Leidse acties bij Koos van Weerlee. die even dribbel de en toen precies op maat voorzette, precies op het hoofd van de toegesnelde Cees van Leeuwen, die feilloos in volle vaart inkopte (1-1). Zelfs scheidsrech ter Trumpi applaudisseerde. Het overige deel van de eerste helft speelde zich voornamelijk af aan UVS- (Van een onzer redacteuren) ZR, die zaterdagmiddag naar Niéuw- Zuid in Katwijk waren getrokken om Jany Schilder aan de gang te zien, zjjn I wat dat betreft wel teleurgesteld. De lan ge ex-Spartaan toonde zich het vele I geld, dat Volendam voor hem heeft mne- I ten neertellen, niet waard. Natuurlijk was hij in kopwerk onverslaanbaar, maar I verder was hij traag en beslist niet ze- I ker met het Ingrijpen, zodat de fel I spelende Arie van den Oever hem her haaldelijk te glad af was. Maar nle- I mand zal het desondanks betreurd heb ben naar het fraaie sportpark in de badplaats te zijn gegaan, want er was verder alles, wat een voetbalhart maar i kan verwarmen. Levendig, aantrekkelijk I voetbal, massa's sensatie en niet min der dan acht doelpunten. En tot veler verrassing werden die treffers gelijk op gedeeld. Het onberekenbare Quick Boys dwong de jonge eredivisieclub een draw af: 4-4. Misschien is het waar. dat Volendam zich niet tot het alleruiterste heeft in gespannen. Het is altijd moeilijk te be oordelen, maar desondanks blijft het een prestatie voor de als bezeten spelen de Katwykers, dat zij de ploeg uit wijdbroekendorp hebben kunnen weer staan. En dat beslist niet door afbraak voetbal! Integendeel, de gastheren klommen ver boven hun normale vorm uit. speelden voor meer dan zij wellicht waard waren en legden een technisch zeer redelijk, maar zeker constructief partijtje voetbal op de grasmat. De de fensie met spil Kees van der Plas als grote uitblinker was resoluut en vast bij het ingrijpen. In de midden- linie verzette Floor van Duyn weer onvoorstelbare bergen werk en de voor hoede toonde een verrassende homoge niteit met nauwelijks een zwakke plek. Fouten Goed, drie van de vier Katwijkse doelpunten mogen dan te danken zijn aan grove fouten in de Volendam de fensie, maar de Katwijkse aanvallers waren er steeds als de kippen bij om ervan te profiteren. Reeds in de aller eerste minuut zat A. van der Plas er goed tussen en weinig later profiteerde hij voor de tweede maal van een aar zeling van doelman Keizer, zodat Vo lendam al meteen tegen een 2-0 ach terstand zat aan te kijken. Toen trokken de gasten alle registers open en nog voor de rust was het door Tol (2x) en de voortreffelijke linksbuiten Veerman (uit een penalty) reeds 2-3, zonder dat er echter sprake was van een onder de voet lopen van Quick Boys. Maar toen ondanks een gelijk opgaande strijd Volendam door Pelk een kwartier na rust op 2-4 kwam, leek er voor Quick Boys niet al te veel eer meer te beha- Strijdlust De Volendammers hielden echter ken nelijk ook geen rekening met de onver zettelijke strijdlust van Quick Boys. Wer kend als paarden kwamen de Katwij kers opzetten, verbeten strijdend ohi el ke bal, als gold het een kampioenschap Reeds enkele minuten later volgde de beloning. Schilder liet Arie van den Oever even met rust. Meteen pikte Arie j een terugspeelbal op om die langs de verbaasde Keizer in het net te depone ren. Even later zeilde een onmogelijk hard schot van zijn voet tegen de lat. Quick Boys bleef doorgaan. Tien mi nuten voor het einde kwam de gelijk maker. Een juweeltje. De snelle, pittige Pluimgraaff ging op de linkervleugel goed door, gaf van de achterlijn een geraffineerd trekballetje, dat door Arie van den Oever zwevend werd ingekopt. (4-4). Intussen waren de Volendam- gelederen wat gedund. Tol was eruit, Jany Schilder was met een moedeloos gezicht bulten de lijnen gestapt en ook zijn naamgenoot op de rechtshalfplaats had de strijd moeten staken. Louter ongelukjes! Hun vervangers konden ech ter niets meer redden. Het bleef 4-4 en een opgetogen publiek (ongeveer 7000 mensen!) bracht de ploegen na afloop een warm applaus, welke vanzelfspre kend in de eerste plaats Quick Boys gold. „Zo'n ploeg", zei een welgedane Vo- lendammer in traditioneel kostuum en hij stak zijn duim hoog in de lucht Een kenmerkend plaatje. Doelman Keizer moet fany Schilder te hulp snellen om de feite Arie van den Oever (links) in bedwang te kun nen houden. (Foto Leldsch Dagblad) Roodenburg begon zaterdagmiddag in I Heemstede de serie oefenwedstrijden tegen een sterke RCH-comblnatle van semi-profs. Het was nog wat experimen- teren geblazen bij de blauwrwarten, j maar het eerste optreden van Verhagen (overgekomen van Rouwkoop uit Voor- I schoten) op de rechtsbuitenplaats was beslist een lichtpunt. De Leidse Hout- bewoners verloren het aardige oefenduel uiteindelijk met 42, na met rust met 01 aan de leiding te hebben gestaan. De blauwzwarten begonnen goed en slechts door Den Os wat hardhandig van de bal af te drukken ontnam de thuis club Roodenburg de openingstreffer. De penalty, die werd toegekend benutte Den Os niet. Toch werd het 0—1, want toen Verhagen de bal goed voor trok Slrat liet het leer handig lopen faalde Den Os ditmaal niet Na de thee kon Rooden burg het straffe tempo van de semi- profs niet meer bijbenen en nadat RCH ietwat gelukkig naast de Leidenaars was gekomen, liepen de gastheren tot 41 weg. Tien minuten voor het einde be paalde rechtsbinnen Honsbeek met een goed doelpunt de eindstand op 42. Uiteraard een verdiende nederlaag voor onze stadgenoten, maar leerzaam was deze ontmoeting ongetwijfeld. Komende zondag speelt Roodenburg in de Leidse Hout tegen het Goudse ONA. Zaandijk—LFC: 3—4 De Kanaries met In de gelederen Cor I v. d. Zeeuw en Henk Heijmans speelden zaterdagavond in de Zaanstreek tegen de derdeklasser Zaandük. Bij de thuis club stond de ex-UVS-prof Dick de Zwaan op de linksbackplaats, die in de hem vertrouwde omgeving een prima j party vertolkte. De geelzwarten zege vierden met 34. I De terugkeer van Henk Heymans en de komst van Cor v. d. Zeeuw, bleek een I behooriyke versterking voor de geel zwarte aanval. Heymans vierde zyn ren- I tree met twee goals, terwyi v. d Zeeuw zich een prima spelverdeler toonde De thuisclub opende in de eerste helft de score door Mulderye. Eerst na de rust kwamen de geelzwarten door Henk Hey. i mans uit een vrye trap v. d. Zeeuw stapte listig over de bal heen op 1—1. De Haan bezorgde echter zyn ploeg weer een 21 voorsprong, doch wederom Heymans, die tevoren al enkele malen de lat op kwaliteit getest had, zorgde voor een geiyke stand. Van nu af liep LFC duideiyk van haar tegenstander weg. Tweemaal legde Henk Heymans met een goede voorzet de basis. Aad Heymans en P. de Jong zorgden voor de doelpunten: 24. In de slotfase, waarin de geelzwarten het wat kalmer aande den, zagen de gastheren door v. d. Vooren nog kans de stand tot 34 te reduceren. Woensdagavond speelt LFC op eigen veld tegen SHS: zondag a.s. tegen de Rotterdamse eerste klasser CVV. den verdiend met 1—3 Wel nam eerst de thuisclub nog een 10 voorsprong. Zon dag a.s. wordt geoefend tegen UDO uit Oegstgeest. DOSR—SJC: 4—3 Vierdeklasser DOSR deed het tegen derdeklasser SJC lang niet gek en zege vierde met 43. Wel dient gezegd dat de Sint Jeroen Club aardig aan het experi menteren was. Overigens slaagden de vele probeersels niet. Door de bank ge nomen was de zege van DOSR verdiend. De rust was ingegaan met 22. De vier Veense goals werden gescoord door v. d. Meer (2x). Spruit en W. Oiyerhoek. VWSLugd. comb: 42 Een sterk verjongd VWS oefende za terdagmiddag tegen een Lugdunum- combinatle. Door l"Ecluse nam de thuis club de leiding, doch v. d. Berg zorgde voor een geiyke balans. Lugdunum bleef tot de rust iets sterker maar stug ver dedigen van Brandt c.s. hield de 1—1 stand vast. Na de thee scoorden om beurten De Graaf en v d. Berg (2—2). Midvoor De Graaf maakte verder de hattrick vol; hy profiteerde van twee hiaatjes in de groenwitte defensie. Zo won VWS met 4—2. UVS 2—Docos: 4—0 Als voorwedstryd van UVSRCH speelde het tweede elftal van de blauw wit ten tegen Docos en won gedecideerd met 40. De rust was bereikt met een 20 voorsprong dankzy doelpunten van Duwel en Klinkhamer Daarna scoorden Verhoeks en Pieterse. (4—0) Advertentie Precies een dozijn De nieuwe zilveren Sleutels de ere- prijs in het nederlaagtoernooi van RCL gaan ditmaal de eerste keer beslist I naar Voorhout-Foreholte. dat zaterdag de eerste tegenstander van de Leider- I dorpers was. scoorde er namelijk zo lus- tig op los, dat het al heel gek moet gaan I willen de andere ploegen t.w. LFC 2 en I CSVD met grotere cijfers zegevieren. De uitslag van RCLForeholte werd 012! Het was dus niet zo best met RCL. Zeker de zondagvoetballers speelden I stukken beter, maar de tegenstand van de roodwitten was zeer pover. (Zat de vakantie nog in de benen?) Al spoedig na het begin resulteerde een misverstand tussen stopper Maas en doelman v. d. Heyden in een goedkope openingstreffer. De bezoekers gingen rustig verder en met de rust was de score reeds 05. Ook na de thee duurde het schuttersfeest voort. Toen de kruitdamp was opgetrok ken was de stand 012. Precies een dozyn dus. Om de JP-beker speelde RCL 2 tegen Woubrugge. Hier was de uitslag 33 De thuisclub had een 30 voorsprong! Za terdag a.s. speelt RUL een vriendschap- peiyke uitwedstryd tegen LDWS. WarmundaCHL: 13 Warmunda oefende op eigen veld tegen DHL uit Delft. Veel nieuwe ge zichten bracht de thuisclub niet op de been en het vertoonde spel was nog lang niet wat het wezen moet. Voor de rust ging de stryd aardig op en neer. hetgeen ook in de 00 ruststand tot uitdrukking komt. Na de hervatting gaven de Delf tenaren echter de toon aan en zegevier- Vriendschappelijk voetbal Talryke vriendschappeiyke wedstry- den werden in dit weekeinde gespeeld: Go Ahead—Nimes (Frankrijk) 22; DW SASheffield United "Engeland" 0—5; CMA Paris (Frankryki Fortuna '54 1—1; VitesseSparta 70; ADOFC Mechelen (België) 1—1; Veendam— Wulfsdorf (Duitsland) 9—0; SC Ensche de—Catania «Italië) 2—0; GVAV—Alk maar 13; NACRacing Brugge (Bel gië) 1—1; Heracles—Rott Weiss Essen (Duitsland) 0—2; Elinkwyk—Borac (Joe- go-Slavië) 32; DOSNiederlahnstein (Duiteland) 2—2; AGO W—Beerschot (België) 2—4; ZFC—Anderlecht (België) 12; AjaxSheffield Wednesday (Enge land) 1—2. De leden van de Swift-Combinatie hielden gistermorgen een trainingsrit in de Haarlemmermeer. De amateurs reden 65 km met als uitslag: 1. v. d. Broek (Leiden) 1.30.40; 2. v. d. Berg (Leiden); 3. L. Sikking (Warmond). Ook de nieuwelingen reden 65 km. Hier was de uitslag: 1. Prins (Rynsburg); 2. Aker boom iZoeterwoude)3. Odyk (Alphen); 4. v. d Werf (Alphen); 5 Boelee (Lei den). Adspiranten (30 km): 1. v. Beek (Hazerswoude)2. Boere i Hazerswoude 3. v. d. Maat (Leiden); 4. Bakvis (Lei den). In de Ronde van Sliedrecht voor amateurs en onafhankeiyken over 80 km legde het Swiftlid Piet Kooyman uit Rynsburg beslag op de tweede plaats. Aan de nationale tydrit van Midden - Beemster op 9 sept. a.s. waaraan ver bonden een clubprijs over een afstand van 76 km wordt o.a. deelgenomen door Bert Zoet Sassenheim Gerben Kar stens (Leiden) en Piet Kooyman (Ryns burg). Op zondag 3 september worden de clubkampioenschappen van Zuid-Hol land te Gouda verreden. Hieraan wordt ook deelgenomen door de Leidse ver eniging Swift met de volgende renners: Zoet, Kooyman. Schyf (Rijnsburg). C. v. d. Hulst (Zoeterwoude), P. v d. Berg (Voorhout), A. Prangers (Leiderdorp), P. van Engelen (Alphen), B. Odyk (Alphen). In de Ronde van Drente een klassie ker voor amateurs over een afstand van 170 km ging de zege naar de Brabander Kees de Jongh. Hij won de sprint van een groep van zestien man o.w. onze stadgenoot Gerben Karstens, die 10e werd. Bert Zoet miste op het kritieke moment de slag. Hy eindigde als vierde van de tweede groep en bezette de 20e plaats. Voor de Ronde van Achtmaal voor amateurs werd er een ronde gereden voor adspiranten. In deze koers ging Peter de Jongh uit Roelof arendsveen als vierde over de streep achter Dolman 'Rotterdam); 2. Pieters (Dongen) en 3. Minnebo (Heenvliet). Na lange tyd aan kop te hebben ge zeten, is Henny van Gent tenslotte vierde geworden in de Ronde van Rid derkerk. Nadat Henny was teruggevallen nam Cees Lute uit Castricum de leiding en stond die niet meer af. Hy werd win naar voor een groepje van zes. waarin Henny van Gent; die finishte achter Piet Steenvoorden en Manus Brinkman. In de gisteren gehouden Ronde van Oostdorp voor nieuwelingen werd Ad. Prangers uit Leiderdorp zesde.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6